Border Collie Karışımları: 30 Farklı ve Akıllı Melez

Border Collie Karışımları: 30 Farklı ve Akıllı Melez

Border Collie'nin sıralandı 2020 yılında Amerika'nın en popüler 35. köpek ırkı olarak kabul edilmiştir. Border Collie karışımı er ya da geç tasarımcı köpek sahnesinde birçok görünüm yapmak zorunda kaldı.

Border Collie'yi sadece üç kelimeyle tarif edebilseydiniz, şefkatli, zeki ve enerjik ve karma bir yavrudan hiçbir şeyi% 100 garanti edemezken, çoğu Collie melezleri tam olarak bunun yanı sıra genel olarak dengeli ve sevimli bir köpek olacak.Collie haçı istediğinizi bildiğiniz için buradaysanız, ancak hangisi olduğundan çok emin değilseniz, o zaman doğru yere geldiniz! Bu kılavuzda size en sevimli 30 Collie kombinasyonunu inceleyeceğiz ve bunlardan birinin sizin için ideal köpek olup olmadığını keşfedeceğiz!

Popüler Border Collie Karışımları

Border Collie, dünyanın dört bir yanındaki bilim adamları ve Veterinerler tarafından en zeki köpek ırkı , böylece onun karma yavrularının o beyin zenginliğinin bir kısmını paylaşmak , diğer ebeveyni olarak oylanmış olsa bile en aptal köpek ırklarından biri dünyada.Bu nedenle, hangi çaprazlamayı seçerseniz seçin, yeni köpek eklemenizin bol miktarda egzersiz yapacağından ve iş, eğitim veya etkileşimli oyunlar şeklinde çok fazla zihinsel uyarılacağından emin olmanız gerekir. Eğer sıkılırsa o zaman o çok mutsuz olacak , sağlıksız ve yıkıcı, ama ona bunu sağlayabilirseniz, o zaman da çok fazla sevgi ve köpek kucaklaması içindesiniz demektir. Ama ondan başka ne bekleyebilirsiniz, o halde öğrenelim!


Bordoodle

Bordoodle

Irklar: Border Collie ve Standart Kaniş

Muhtemelen en popüler Border Collie karışımı olan Borderdoodle genellikle Collie'nin siyah ve beyaz renklerini alan kıvırcık saçlı bir yavru. Bukleleri, saçlarının karışmaması için düzenli tımarlamaya ihtiyaç duyacağı anlamına gelecektir ve standart Kaniş ebeveyni gibi hipoalerjenik olma olasılığı düşüktür. Boyu 16 ila 22 inç arasında ve ağırlığı 35 ila 65 pound arasında ölçecek. Bu, aşağıdakiler için benzer bir ağırlık aralığıdır çoğu Kanişli karışık ırk ile karıştırıldıkları sürece standart boy Kaniş .Süper zeki ve süper enerjik olacak, bu yüzden egzersiz ve zihinsel uyarılma ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir aileye yerleştirilmelidir, aksi takdirde görünürdeki her şeyi mahveder. Ancak, ona çeşitli aktiviteler sağlayın ve size köpek doodle öpücükleri ve sevgisiyle geri ödeyecek.


Borgi

Borgi karışımı

Irklar: Border Collie ve Corgi

Borgi 10 ila 21 inç boyunda ve 30 ila 40 pound ağırlığında olacak ve orta büyüklükte bir cins olacak. Genellikle Corgi'nin uzun ve çömelmiş vücut şeklini alacak, ancak Collie paltosu ve rengiyle ve büyük kulakları ve arsız gülümsemesi onun imza özellikleri olacak. Onların kuyrukların yanaşması muhtemel değildir çoğu Corgis gibi.Her gün en az 60 dakika yoğun egzersize ihtiyacı olacak ve her iki ebeveynin kıstırma ve bakış olarak bilinen farklı sürü tekniklerini kullanacak harika bir çoban köpeği olacak. Koyun Borgi ile uğraşmayacak! Akşam, onu elbette bir kez giydikten sonra, arkana yaslanacak ve sizinle ve tüm aileyle rahatlayacak. Bu karışım üreme yoluyla kurulabilir her iki tip Corgi .


Sınır Jack

Border Collie Jack Russell Teriyeri

Irklar: Border Collie ve Jack Russell Terrier

Beklenmedik bir eşleşme, ancak çok iyi çalışıyor gibi görünüyor. Terrier sıçan özelliği güçlü kalacaktır, bu nedenle evcil kemirgenleriniz varsa, Sınır Jack sizin için değildir! Çok fazla zihinsel ve fiziksel uyarıma ihtiyaç duyan başka bir canlı yavru ve zekası, dayanıklılığı ve sadakati onu oldukça eğitilebilir bir köpek yapıyor, ancak sağlam bir lidere ihtiyaç duyuyor. Jack Russell ebeveyni yüzünden eşit derecede enerjik bir cins , çok fazla enerjiye sahip olacaklar.

Collie'den çok daha küçük, daha küçük bir yavru istiyorsanız harika bir seçenek sunuyor. Sadece 12 ila 20 inç ölçülerinde ve 20 ila 40 pound ağırlığında olan bu tel saçlı karışım, görünüşte biraz kurnaz. O, sizi ve tüm aileyi eğlendirecek canlı bir karışım.
Border Springer

Border Springer

Irklar: Border Collie ve Springer Spaniel

Border Springer, 19 ila 21 inç ölçülerinde ve 35 ila 50 pound ağırlığında orta boy bir yavru. Collie'nin ceketini miras alması muhtemeldir, ancak Springer'dan miras kalan hafif bir bükülme ile. Border Springers, en sert kalpleri eritecek büyük yuvarlak gözlü tatlı bir yüze sahiptir.

Muhtemelen güçlü kuş avı genini koruyacaktır, bu yüzden bu adamı sülünlerden uzak tutun. Avlanmaya olan sevgisine rağmen, evde çok eğlenceli ve tatlı huylu olan çok itaatkâr ve sadık bir köpek olacak, bu yüzden sevimli bir aile eki yapıyor. Muhtemelen insanlarının dikkatini çekecektir, bu yüzden onu çok uzun süre yalnız bırakmayacak bir ailenin yanına yerleştirilmelidir.


Borador

Borador

Irklar: Border Collie ve Labrador RetrieverBorador, Lab ve Border Collie arasında geçiş yapın . Onları sürüsü olarak düşünerek ailelerini koruyorlar. Aile evinde çoban davranışını caydırmanız gerekecek. Sevecen ve girişken biri ve muhtemelen aile çevresinin merkezi olmak isteyecektir.

corgi karışık ırklar

Çoğu Borador, 20 ila 23 inç yüksekliğindedir ve 40 ila 70 pound ağırlığındadır. Orta uzunlukta, kalın ve yoğun bir ceketi olacak, çok fazla tüy dökecek! Bu orta ila büyük ırkın en sevdiği şeyler arasında su, göbek ovma, tüm dikkat ve bol miktarda egzersiz yer alır.


Sınır Noktası

Border Collie İşaretçi Karışımı

Irklar: Border Collie ve Alman Shorthaired PointerSınır Noktası, her fırsatta ustasını memnun etmeye istekli, şaşırtıcı derecede popüler bir melez ırktır. Sadakati ve eğitilebilirliği, bu köpeği bu listedeki en itaatkarlardan biri yapabilir. Mutlu olabilmesi için her gün en az 1 saat yoğun egzersize ihtiyacı var. Pek çok insan Pointer ebeveyninin gerçekten sevgi dolu olduğunun farkında değil, bu yüzden bir iki kucaklaşmaya hazırsınız!

19 ila 24 inç yüksekliğinde ve 35 ila 60 pound ağırlığında olacak. Kısa veya orta uzunlukta saçları olabilir ve Collie'nin siyah beyaz renklerini alması muhtemeldir, ancak işaretçi ebeveyninin lekelenmesi veya kükreyen rengiyle.


Border Heeler

Border Heeler

Irklar: Border Collie & Blue Heeler

Border Heeler, iki fantastik çoban ırkının yavrusudur, bu yüzden bir çoban çalışanıysa, o zaman tüm köpek niteliklerine sahip olursunuz. Bununla birlikte, her gün en az 90 dakika yoğun egzersiz yapma ihtiyacı doğar, bu yüzden ona bunu garanti edemezseniz, o zaman kesinlikle sizin için köpek değildir. Mutlu olduğunda, fasulyelerle doludur ve verecek çok sevgisi vardır!Collie ve Avustralya Sığır Köpeğinin eşit bir karışımı gibi görünecek, bu yüzden Collie ebeveyninin ceketine bağlı olarak Heeler'den biraz daha fazla saç ve Collie'den çok daha fazla desen ve renk bekler. 18 ila 21 inç boyunda ve 35 ila 50 pound ağırlığında olacak.


Boxollie

Boxollie

Irklar: Border Collie & Boxer

Boxollie Boxer'ı karıştırır ve Border Collie. Bu yavru 19 ila 24 inç boyunda ve 40 ila 70 pound ağırlığında olacak. Kısa bir ceketi varsa, o zaman tanımlanmış kaslarını görebilirsiniz, eğer biraz daha uzunsa muhtemelen göremezsiniz, ancak her iki durumda da burada kesinlikle tasma eğitimine ihtiyaç duyacak güçlü bir köpek bekleyebilirsiniz!

İlk başta yabancılara biraz mesafeli olabilir, ancak tüm Boxer haçları gibi, bu adam da ailesini yüksek sesle güldürmek için her zaman hazır olacağı için komik bir niteliğe sahip olacak! Dövüş oyununda benzersiz 'boks' tekniğini kullanıyor ve gününün çoğunu onunla geçirebilecek bir aileyle olmayı tercih edecek.


Sınır Pireneleri

Sınır Pireneleri

Irklar: Border Collie & Great Pyrenees

Bu listedeki daha büyük haçlardan biri, daha büyük bir çoban köpeği arıyorsanız, o zaman bu adam en iyi bahsiniz olabilir. Bu karışım, sürüden gelen en iyi çoban olacak, bu yüzden uzak bir yerde yaşıyorsanız ve sürünüze göz kulak olacak birine ihtiyacınız varsa, size en iyi becerilerini gösterecektir. Zor bir günün ardından, bu köpeğin verecek çok sevgisi var ve kendini bir kucak köpeği olarak görüyor.

Boyu 21 ila 27 inç arasında olduğundan, 50 ila 100 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahip olacak, bu yüzden onun için yeterli alana sahip olduğunuzdan ve çok (!) Saçı sevdiğinizden emin olmalısınız. Bu adamın daha büyük bir bahçeye sahip daha büyük bir eve ihtiyacı var - apartman sakinlerinin başvurmasına gerek yok!


Borgle

Sınır Beagle

Irklar: Border Collie & Beagle

Sınır Beagle ya da Borgle, bir zamanlar ani soğukluğunun üzerinden, yemeyi sevdiği kadar egzersiz yapmayı da sevecek, kolay giden bir köpek, bu yüzden yiyecek alımını izlediğinizden emin olun, aksi takdirde biraz domuz olabilir. Bu cins Beagle'ı karıştırır ve Border Collie. Herkes bu rahat karma yavruyu sevecek ve özellikle çocuklara düşkün olacak!

Beagle karışımları, geleneksel avlanma renklerini, tipik maske modellerini ve büyük aşağı açılır kulaklarını aktarma eğilimindedir. En hafif sincap kokularını almaya mahkum olan kare etli burnu ile paltosu muhtemelen biraz daha uzun olacak. Beagle ailesinin büyüklüğüne bağlı olarak , 14 ila 19 inç boyunda ve 20 ila 45 pound ağırlığında olacak.


Borderstaff

Borderstaff

Irklar: Border Collie ve Staffordshire Bull Terrier

Bir Collie'nin peşindeyseniz, ancak hastalıklı derecede sevgi dolu bir tarafınız varsa, o zaman Borderstaff tam aradığınız karışım olabilir. Ayrıca ailenizin küçük üyelerine karşı bir düşkünlüğü olacaktır. Sevgi, fasulye ve sadakat dolu, bu sosyal karışımla bir ziyafet içindesiniz.

16 ila 20 inç boyunda ve 25 ila 50 pound ağırlığında kaslı bir köpek olacak. Kısa veya orta uzunlukta bir cekete sahip olabilir ve renkli, personel ebeveyni sayesinde ceket herhangi bir köpek rengini alır. Gerçek olamayacak kadar iyi ses mi? Tüm Pitbull tipi karışımlarda olduğu gibi, Pitbull karışımlarıyla ilgili yerel yasalarınızı ve kiracı sözleşmelerinizi (varsa) kontrol ettiğinizden emin olun.


Bodatiyen

Bomatiyen

Irklar: Border Collie ve Dalmaçyalı

Bodatian Dalmasyonu karıştırır ve Border Collie. Bu karışım 18 ila 24 inç yüksekliğinde ve 40 ila 60 pound ağırlığında olacaktır. Paltosu muhtemelen kısa olacak ve parlak ve kaygan ya da yumuşak ve lüks olacak ve büyük olasılıkla birkaç noktalı siyah beyaz bir ceketi olacak.

Koruyucu bir karışımdır, ancak bağımsızdır ve ailesinin güvende olduğunu hissederse kendi şirketinde vakit geçirmekten mutludur. Her gün en az 60 dakika yoğun egzersize ihtiyaç duyan enerjik bir köpektir ve köpek gibi bir çeviklik kursunda harika olurdu.


Bordernese

Bordernese

Irklar: Border Collie ve Bernese Dağ Köpeği

21 ila 25 inç arasında ölçülen ve 50 ila 90 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahip olan Bordernese bir başka büyük Bernese karışımı kim güçlü ve güçlü olacak. Ceketi olacak kalın ve kabarık ve genellikle her iki ebeveynin de siyah, kahverengi ve beyaz renklerini alacaktır. Büyük aşağı inen kulaklar ve büyük yuvarlak gözler de çekiciliğine katkıda bulunur.

Yabancılara mesafeli, mülkünün koruyuculuğunu yapacak, ama ailesiyle birlikte sizi baştan ayağa köpek öpücükleriyle ve salyayla kaplayacak tatlı ve nazik bir dev olacak. Çok fazla enerjisi, dayanıklılığı, gücü ve zekası var ve bu nedenle onu mutlu ve beladan uzak tutmak için günde yaklaşık 1 saat egzersize ihtiyacı var.


Collie Cocker

Border Collie Cocker Spaniel Karışımı

Irklar: Border Collie ve Cocker Spaniel

Collie Cocker genellikle küçük bir Border Collie'ye benziyor ama sevimli Cocker Spaniel'in kıvırcık saçlı kulakları . Boyu 14 ila 19 inç arasında olacak ve 24 ila 45 pound ağırlığında olacak. Siyah, beyaz ve kahverengi, paltosundaki küçük lekeler veya desenler gibi en sevdiği renkler.

Bu keyifli köpek, biraz daha zevkli, zarif bir köpeği tercih edenler tarafından giderek daha popüler hale geliyor! Günde yaklaşık 45 ila 60 dakika egzersize ihtiyacı olacak ve ailesini seven ve yabancılara karşı kibar olan mutlu-şanslı bir köpek. Avlanma ebeveynliği göz önüne alındığında muhtemelen oldukça yüksek bir av sürüşüne sahip olacak, ancak muhtemelen ailesiyle oyunları veya kucaklamaları tercih ediyor.


Sınır Newfie

Sınır Newfie

Irklar: Border Collie ve Newfoundland

Border Newfie, bu listedeki en ağır ikinci melez yavru, ancak kesinlikle en kabarık olanıdır, bu nedenle köpek kılı veya biraz köpek salyasından hoşlanmıyorsanız, muhtemelen bu adamın hayranı olmayacaksınız. 22 ila 26 inç ölçecek ve 60 ila 120 pound ağırlığında, koyunlarını kontrol altında tutacak kadar büyük. Bol saçlı bu adam daha soğuk bir iklimi tercih ederdi.

Biraz mesafeli olacak, ancak Newfie genleri sayesinde yakında yabancılara ısınacak ve sevimli tatlı doğasıyla onları şaşırtacak. Ayrıca bu listedeki tüm karışımlardan en az enerjiye ihtiyacı olacak ve boyutu nedeniyle telaşsız egzersiz yapmayı tercih edecek.


Border Schnollie

Border Schnollie

Irklar: Border Collie & Standard Schnauzer

Border Schnollie, aynı zamanda çok zeki, ancak bazen inatçı olan yüksek ruhlu ve neşeli bir melezdir ve bu nedenle onu hizada tutacak güçlü iradeli bir efendiye ihtiyacı vardır. Ailesine bayılacak ve havlı bir bekçi köpeği olacak.

Olacağı neredeyse kesin standart boyutlu Schnauzer ile karıştırılır . 18 ila 22 inç yüksekliğinde ve 30 ila 50 pound ağırlığında olan bu güçlü doggo, öğrenme ve çalışma hevesi sayesinde ideal bir çiftlik yardımcısı olacaktı. Ya Collie'nin kaplama renklerini, bazen Schnauzer'in biber ve tuz rengini ve kıvırcık ve biraz da dalgalı Schnauzer dokusunu alacak. Bıyıklı burnu da miras alması muhtemeldir.


Altın Sınır

Altın Sınır

Irklar: Border Collie & Golden Retriever

Altın Sınır Golden Retriever melezleri Border Collie ile. Bu listedeki en popüler karışımlardan biri olan Altın Sınır, oyun zamanını sevecek ve zamanı eşit derecede soğutacak, daha az yoğun bir Border Collie çaprazlama yapmak isteyenler için harika olan, evde kapanabilen arkadaş canlısı ve kolay giden bir köpek. Bununla birlikte, yine de her gün yaklaşık 60 dakika egzersize ihtiyaç duyar ve bunun bir tür su sporlarını da içermesini ister. Bu adam sadık ve özverili, tüm ailesinin dikkatini çekiyor.

Altın Sınır, 19 ila 23 inç arasında ölçecek ve 40 ila 65 pound ağırlığında olacak. Bu adamın paltosu siyah ve beyazı ya da altını alabilirdi, ancak nadiren ikisinin bir karışımı. Paltosu tüylü olacak ve yıl boyunca çok fazla tüy dökecek.


Bordersky

Sınır Husky

Irklar: Border Collie ve Sibirya Husky

Bordersky 35 ila 55 pound ağırlığında ve yüksekliği 19 ila 23 inç arasındadır. Collie palto yerine Husky'nin rengini veya desenini devralması muhtemeldir ve aynı zamanda oldukça kabarık bir yavru olacaktır.

Muhtemelen bu listedeki en enerjik karışım, yalnızca her gün 1 ila 1 ½ saat egzersizi garanti edebilen aktif bir aileye yerleştirilmelidir ve o kadar zeki olduğu için egzersizlerinin çeşitliliği önemlidir. Bu Husky ebeveyninden daha az inatçı olacak ve aynı zamanda onlarla tanıştıktan sonra herkesle sosyalleşen konuşkan ve küstah bir yavru olması da muhtemeldir.


Büyük Sınır

Great Boder

Irklar: Border Collie ve Danua

Büyük Sınır, bu listedeki en uzun olanıdır, bu nedenle yüksek tavanlara sahipseniz, sizin için cinsi bulduk. Sınır Dane Danua'yı birleştirir Border Collie ile. Ailesiyle arkadaş canlısı ve sıcakkanlı, ancak büyük olasılıkla mülkün koruyucusu olacak ve yabancılardan uzaklaşacaktır. Kolay olsa da, kişiliği, gücü, zekası ve enerjisi nedeniyle sıkı bir eğitim gerektirecek ve her gün yaklaşık 60 dakika egzersize ihtiyaç duyacaktır.

Kısa ve sıkı, şık ve parlak olacak, bazen Collie ebeveyninin daha uzun bir ceketi varsa biraz daha uzun olacak, ancak büyük olasılıkla siyah ve beyaz renklere sahip olacak. Kulakları da uzun olacak ve 23 ila 27 inç boyunda ve 55 ila 110 pound ağırlığında olacak.


Sınır sessiz

Sınır sessiz

Irklar: Border Collie ve Alaskan Malamute

Bu listedeki daha nadir karışımlardan biri olan Alaskan Malamute, bir Kral için uygun, zarif ve sofistike bir doggodur. Bu yavru bir Husky'ye benziyor ve genellikle onlar için kafaları karışır çünkü görünüşleri çok benzer. Çoğu zaman bir Husky'den daha büyüktürler, genellikle 50 pound kuzey ağırlığındadır ve bazen üç basamaklıdır. Bu, Bordermute'un diğer Border Collie karışımlarından biraz daha büyük olacağı anlamına gelir.

Bordermute çekmeyi çok sevecek ve ayakları üzerinde son derece hızlıdır, bu yüzden onu tasmalı tutsanız iyi olur. Çok fazla zihinsel ve fiziksel uyarıma ihtiyacı olacak, bu yüzden en iyisi bu yoğun karışıma çok zaman ayırabilecek bir aile yanında yer alıyor, ancak sizi sınırsız sadakat ve sevgi ile ödüllendirecek.


Sınır Aussie

Sınır Aussie

Irklar: Border Collie ve Avustralya Çoban Köpeği

Sınır Aussie beklenen bir karışımdır ve iyi bir nedenden ötürü! Muhtemelen bu listedeki en iyi çoban köpeklerinden biridir, bu yüzden bir çiftlik işi arıyorsanız, o zaman bu iş için adam olabilir. İdeal olarak çalışılması gerekir, yoksa her gün yaklaşık 60 ila 90 dakika yoğun egzersiz yapması gerekir, aksi takdirde çok mutsuz bir yavru olur. Ama bedenine ve zihnine ihtiyacı olan şeyi sağlarsanız, sevgi dolu dört ayaklı bir aile üyesi olacaktır.

18 ila 23 inç boyunda ve 35 ila 60 pound ağırlığında olacak. Aussie renkleri ve farklı renkteki gözleri sık sık ortaya çıkan palto, onun en ayırt edici özelliği olacak.


Borderland

Borderland

Irklar: Border Collie & Shetland Sheepdog

Borderland başka bir büyük çoban ve çok daha fazla tüylü olan! Paltosu genellikle her iki ebeveynin de kahverengi, krem, beyaz ve siyah renklerini alacak, ancak Collie'den çok daha fazla hacme sahip ve bu nedenle bakım programına biraz zaman ayırmanız gerekecek. Collie ailesinden de biraz daha kısadır ve 15 ila 20 inç boyunda ve 25 ila 45 pound ağırlığındadır.

Borderlands zeki ve eğlencelidir. Sheltie genleri sayesinde, yabancılarla biraz daha arkadaş canlısı. Aynı zamanda ailesinin ruh haliyle çok uyumlu olacak ve bu nedenle herkes için harika bir arkadaştır ve ailenin genç üyelerine çok düşkündür.


Dobie

Dobie

Irklar: Border Collie ve Doberman

Dobie, doğal olarak koruyucu Doberman ebeveyni sayesinde bu listedeki en iyi bekçi köpeklerinden birini yapar. Doberman'ı karıştırmak Border Collie ile bir aile koruyucusu arıyorsanız harika bir melezleme yapar, ancak aynı zamanda evde de 7 gün 24 saat kucaklamalara can atan bir sevgilidir. O süper zeki, enerjik ve biraz muhtaç, bu yüzden bu adamın kendisine çok zaman ayırabilecek bir aileye ihtiyacı var, aksi takdirde yıkıcı olacak.

20 ila 26 inç arasında ölçecek ve 45 ila 80 pound ağırlığında olacak. Paltosunun kısa ve şık olması ve Collie beyazının tuhaf sıçramasıyla Doberman renklendirmesi ve işaretlerini alması muhtemeldir. Atletik görünümlü bir köpektir, ancak dost canlısı Collie yüzü ve büyük kulakları vardır.


Shollie

Shollie Mix

Irklar: Border Collie ve Alman Çoban Köpeği

Shollie güzel bir melezdir ki Alman Çoban Köpeğini karıştırır Border Collie ile. Bu, başka bir koruyucu Collie haçıdır ve çift çoban ebeveynliği göz önüne alındığında ideal bir çoban köpeği olacaktır. Bu köpekler genellikle bir kişiye bağlanır ve ana efendisi olarak gördüğü kişiye süper sadıktır. Kimi tuttuğuna bakılmaksızın, evinizin Shollie ile güvenli pençelerde olduğundan emin olabilirsiniz. Zekidir ve bol miktarda egzersize ve uyarılmaya ihtiyacı vardır.

Shollies, 20 ila 24 inç boyunda ve 40 ila 75 pound ağırlığında olacak. Paltosu gittiği sürece, bu karışım her iki ebeveynin de siyah, kahverengi ve beyaz renklerini alacak. Shollie, muhtemelen Alman ebeveyninin modelini alacak. Büyük, yapışkan üçgen kulakları ön plana çıkacak ve büyük paltosunun çok fazla tımarlanması gerekecek.


Sınır Çukuru

Sınır Çukuru

Irklar: Border Collie ve American Pitbull Terrier

tatlı Sınır Çukuru hayat dolu ve eğlenceli, oyuncu bir karakter olacak, bu yüzden hayatında bu adamla asla sıkıcı bir an yaşamayacaksın. Zeka, sadakat ve dayanıklılık yoğun bir köpek yaratacaktır, ancak zamanınız varsa buna değer. Sadece yerel yasalarınızı kontrol ettiğinizden emin olun. Pitbull karışımlarına geliyor .

18 ila 21 inç boyunda ve 30 ila 60 pound ağırlığında olacak. Paltosunun kısa ve şık olması muhtemeldir ve Pittie'nin herhangi bir köpek rengini alabilir, ancak büyük olasılıkla Collie'nin siyah ve beyaz rengini içerir. Geniş bulaşıcı gülüşü ve atletik görünümü çarpıcı bir şekilde çarpıcı.


Collieweiler

Collieweiler

Irklar: Border Collie ve Rottweiler

Bir mülk ve aile koruyucusu arıyorsanız, Collieweiler sizin için başka bir köpek seçeneğidir. Rottweiler ile karıştırma Bir ebeveyn olarak, bir sığır çiftliğine sahip olmak, hem ebeveyninin sığırları hem de çoban geçmişi göz önüne alındığında, özellikle de dayanıklılık, enerji ve güçle dolu olduğu için bu köpeğe fayda sağlayacaktır. Sıkılmış bir Collieweiler yıkıcı olabilir, bu yüzden onun zeki beynini çalıştırdığınızdan emin olun. Yabancılara karşı da neredeyse kesinlikle mesafeli olacaktır.

20 ila 25 inç yüksekliğinde ve 50 ila 90 pound ağırlığında olan bu adam tıknaz ve kendini bir kucak köpeği olarak düşündüğü için kanepeye uzandığında bunu anlayacaksın. Büyük, aşağı açılan üçgen kulaklar yüzünü ele geçirecek ve ceketi siyah, ten rengi ve beyaz olacaktır.


Brittany Bordür

Brittany Bordür Karışımı

Irklar: Border Collie ve Brittany

Nadir görülen bir başka karışım olan Brittany Border coğrafi bir bölge değil, asla durmayacak enerjik bir köpektir, bu yüzden onun enerjisine ve yoğunluğuna hazır olsanız iyi olur. Her zaman oynamaya hazır ve uyumaya asla hazır olmayan bu adam, gününün çoğunu onunla geçirebilecek aktif veya çalışan bir ailenin yanına yerleştirilmeli, yoksa endişelenir.

Boyu 18 ila 22 inç arasında olacak ve 30 ila 50 pound ağırlığında olacak. Brittany Bordür, her iki ebeveynin de siyah, beyaz, turuncu ve ciğer renklerini alacak. Paltosunun da biraz kıvrımı olacak. Brittany'nin bodur kuyruğunu miras alabilir veya almayabilir, ancak ne olursa olsun güneş batana kadar sallanacaktır.


Borderstiff

Sınır Mastiff

Irklar: Border Collie & Mastiff

Borderstiff, başka bir şüpheli karışım ama yine dengeli bir yavru yaratarak çalışıyor. Ailesiyle arkadaş canlısı ve tatlı olacak ve evin dışında biraz daha heyecanlı ve enerjik olacak, böylece her iki dünyanın da en iyisini elde edeceksiniz. Borderstiff, olması gerektiğinde cesur olacak, ama o başka bir nazik dev.

O, bu listedeki en büyük karışımdır, bu nedenle 26 inç ve üstü ölçtüğü ve 80 ila 150 pound (muhtemelen daha büyük) arasında herhangi bir ağırlığa sahip olduğu için genişleyebileceği bolca alanı olduğundan emin olun. Paltosu kalın ve yoğun olacak ve genellikle Collie'nin siyah ve beyaz renklerini alacaktır, ancak kesinlikle Mastiff'in daha etli kafası ve özellikleri.


Vizslie

Vizslie

Irklar: Border Collie & Vizsla

Vizslie'nin sesi şeker gibi ve bu köpek ne kadar tatlı bir çocuk! Bu çocuk, enerjik bir günün sonunda insanlarıyla kucaklaşmaktan başka hiçbir şeyi sevmeyecek. Günlüğü ve çoban ebeveynliği ile bu çocuğun bütün gün gitmesini bekleyebilirsiniz ve insanlarıyla yaptığı sürece ne yaptığını gerçekten umursamıyor. Bu çocuk uzun süre yalnız bırakılırsa endişelenecek.

35 ila 55 pound ağırlığında ve 19 ila 23 inç boyunda olan atletik vücudu Collie'den biraz daha tanımlanmış ve o da çok daha meşhur olacak. Büyük ve uzun kulakları yüzünü çerçeveleyecek ve kısa paltosu siyah, kırmızı ve beyaz olacaktır.


Kelpie Collie

Border Kelpie

Irklar: Border Collie & Kelpie

Kelpie Collie, başka bir nadir türdür ve çok kurnaz görünen bir türdür. Boyu 18 ila 21 inç arasında, ağırlığı 25 ila 50 pound arasında ve görünüşte kaslı olacak. Ağzı bir Collie'den çok daha sivri ve vahşi görünüyor ve tipik ebeveyninin renklerinin (siyah, beyaz ve kırmızı) bir karışımını alacaktır.

Sınırsız enerjiye sahip olacak ve bir çiftlikte sürü çalışmaktan başka hiçbir şeyi sevmeyecektir. Bu adam o kadar yoğun ve yorucu ki çoğu aileye uygun değil ve her gün en az 90 dakika egzersize ihtiyacı var. Sağlam bir lidere ve örnek alabileceği bir lidere ihtiyacı var. Bu listedeki diğer ırklara kıyasla bağımsız ve daha az muhtaç, bu da çekici olabilir.


Son düşünceler

Tüm Border Collie çaprazları enerjik ve mutlu olabilmeleri için çok çalışılması ya da çok kullanılması gerekir. Eğer bu ona sağlayabileceğiniz bir şeyse, ikinizin de iyi anlaşmak için büyük bir şansa sahip olursunuz ve umarım bu Collie çapraz rehberini okuduktan sonra maçınızla tanışmışsınızdır.

Yorumlar