Köpekler Süzme Peynir Yiyebilir mi? Süzme Peynir Köpekler İçin Kötü mü?

Köpekler Süzme Peynir Yiyebilir mi? Süzme Peynir Köpekler İçin Kötü mü?

Köpekler süzme peynir yiyebilir mi? Bakmıyorken, yavru köpeğiniz yemek artıklarını yaladıysa, kendinize bu soruyu soruyor olabilirsiniz. Süzme peynir, süzülmüş peynir pıhtılarından yapılan taze bir peynirdir. Kahvaltılık yiyecek veya atıştırmalık olarak taze meyvelerle iyi gider. Bir ek olarak önerildiğini görmüş olabilirsiniz. insanlar için sağlıklı beslenme .

Sindirilebilir bir protein kaynağı sağlayabilir ve birçok içerir. temel vitaminler ve mineraller . Ama köpeğiniz için doğru yiyecek türü mü? Kabızlığa, gaza veya diğer gastrointestinal rahatsızlığa neden olur mu? Sırasında çoğu peynir köpekler için güvenlidir , yavrularınızı yeni bir şeyle beslemeden önce araştırma yapmak mantıklıdır.Çoğu durumda, süzme peynir genellikle güvenli köpeklere yedirmek. Hatta bazen sindirim sorunları olan köpekler için önerilir. Ancak sizinki de dahil olmak üzere tüm köpekler için durum böyle olmayabilir. Bunu yavrularınıza beslemenin yapılacak doğru şey olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.

İçindekiler

Süzme Peynir Köpekler İçin İyi mi?

Yeşil Garnitür ile Peynir Kase

Süzme peynirin yağ ve sodyum oranı diğer peynirlere göre daha düşüktür, bu da onu köpek tüketimi için iyi yapar.Bazı senaryolarda, bu bir En iyi seçim bir köpeğin diyetine ek olarak. Sindirim sorunlarıyla hastaneye kaldırılan köpekler her zaman düzenli mama veya konserve mama yiyemezler.

Yüksek sindirilebilirlik ve iyi protein seviyesi, sindirim güçlüğü çeken bu köpeklerin, bağırsakları fazla mesai yapmadan ihtiyaç duydukları besin maddelerinin bir kısmını almalarını sağlar. hatta var az yağlı versiyonlar Diyet yağını düzgün bir şekilde sindiremeyen hastalarda kullanılabilir.

Bu senaryolarda, hastanede yatış sırasında yalnızca kısa bir süre için besleneceğini belirtmek önemlidir. Ana diyette uzun vadeli değişiklikler, özellikle aşağıdaki durumlarda veterinerinize danışılarak yapılmalıdır. sağlık sorunu olan bir köpeği düşünmek .Köpeğime Ne Kadar Verebilirim?

Süzme peynir, kendi başına tamamen dengeli bir protein ve diğer besin kaynağı değildir. Bir tedavi veya atıştırmalık olarak kullanılabilir, ancak %10'dan fazla oluşturmayın köpeğinizin günlük kalori miktarı.

akita vs shiba

Uzun vadede onu köpeğinize diyetin daha büyük bir parçası olarak beslemek mümkün olsa da, bu sadece kurul onaylı bir veteriner beslenme uzmanının rehberliğinde yapılmalıdır. Tercih edilen malzemeleri kullanarak bir menüyü formüle etme uzmanlığına sahiptirler. beslenme ihtiyaçlarının hala karşılanmasını sağlamak .

Bununla birlikte, herhangi bir beslenme uzmanı, bir diyet formüle ederken bunun sadece bileşenlerle ilgili olmadığını söyleyecektir! Köpeklerin ihtiyacı maddeler değil, besinler, sağlıklı kalmak için. Malzemeler sadece esansiyel amino asitleri, vitaminleri ve mineralleri emilim için bağırsağa almak için lezzetli bir araç görevi görür.Bunu akılda tutarak, köpeğinizin diyetini formüle edecek bir veteriner beslenme uzmanı olmadığı sürece, günde bir çorba kaşığından fazlasını vermemelisiniz.

Köpekler ve Laktoz intoleransı

Peynir Lor Yiyen Köpek

Bazı köpeklerde laktoz intoleransı olabilir ve süt ürünleri ile arası pek iyi değildir.

Her gün küçük bir miktar, köpeğinizin bir ödül olarak sizden alması gereken tek şeydir. Laktoz, sütte bulunan bir şeker türüdür ve Süt Ürünleri . Yenidoğanlar onu parçalamak için gereken enzimi üretirler, ancak sonunda annelerinin sütünü içmeyi bıraktıktan sonra bunu yapma yeteneklerini kaybederler. Yüksek laktoz seviyeleri yetişkin bir köpeğin diyetinde mide rahatsızlığına neden olabilir.

Üretim süreci, bakterilerin laktozu parçaladığı bir fermantasyon aşamasını içerir. Fermantasyon, diğer birçok süt ürününden çok daha az laktoz içereceği anlamına gelir ve tüketilmek için iyi olmalı yetişkin köpekler tarafından bile.Sağlık yararları

şu anda var bilimsel araştırma çalışmaları yok özellikle köpeklerde herhangi bir özel sağlık yararı gösteriyor. Bazı peynir markaları, birçok fermente gıda ürününde bulunan probiyotikler veya doğal bakteriler içerebilir. Probiyotiklerin birçok köpek çalışmasında bağırsak sağlığını iyileştirdiği gösterilmiştir.

Probiyotiklerin en büyük etkilerinin, hasta olan veya bir antibiyotik tedavisini yeni bitirmiş köpekler üzerinde olduğunu unutmamalısınız. Köpeğinizin diyetine probiyotik eklemekle ilgileniyorsanız, en iyisi veterinerinize danışın yavrularınız için doğru seçim olup olmadığını görmek için.

Süzme Peynir Köpekler İçin Kötü mü?

Ufalanmış Peynirli Tahta Kase ve Kaşık

Köpeğinizin diyetine yeni bir şey eklemeden önce veterinerinize danışın.

border collies için en iyi köpek maması

Süzme peynir, diğer yiyeceklerle karşılaştırıldığında genellikle çok tuzludur. Diyetteki yüksek tuz seviyeleri rahatsız edici bir susuzluğa neden olabilir ve hatta sodyum toksisitesine yol açabilir.Seçin 'düşük sodyumlu' veya 'tuz eklenmemiş' Köpeğinize düzenli olarak beslemek istiyorsanız sürüm. Tüylü arkadaşınızın 'normal' tiple karşılaştırıldığında çok fazla bir fark görmesi pek olası değil!

Ayrıca, her porsiyondaki kaloriyi artıracak yağ oranı yüksek olabilir. Yüksek kalorili ikramlar obeziteye yol açmak diyabet ve osteoartrit gibi birçok sağlık sorununun habercisi olabilir.

'Az yağlı' bir versiyon, köpeğinizin günlük tedavi ödeneğine daha fazla uyum sağlamasına ve uzun vadede bakımlı kalmasına izin verecektir.Gaz veya Kabızlığa Neden Olur mu?

Diyetteki herhangi bir ani değişiklik, ishale neden olma potansiyeli veya gaz .Köpeğiniz ilk kez veya birkaç kez ilk kez deniyorsa,Eks bağırsakları buna duyarlı olabilirbileşen.Köpeğinizin birkaç günden uzun süredir ishal olduğunu fark ederseniz, veterinerinize danışmalısınız.

İLE gazlı köpek mutlaka acil bir yer ayırtmak için bir neden değildirrandevu. osağlık sorunlarının göstergesi olabilir ve özel bir diyet gerektirebilir . Köpeğinizin bir sonraki check-up'ında bahsettiğinizden emin olun veya bir şey olursa bir ziyaret rezervasyonu yapın.o olma noktası

Ayrıca köpeğinizde kabızlığa neden olması pek olası değildir. Köpeğinizin olduğunu fark ederseniziçin bir bağırsak hareketi olmadı 48 saatten uzun , senşşşkonuşmakilesenrveterinerbir ziyareti tartışın.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Süzme peynir bir köpeğin midesini yatıştırır mı?

  Köpeğiniz 24 saatten uzun süredir bağırsak rahatsızlığı belirtileri gösteriyorsa, bir veteriner görmelidir. bir se olduğuna dair bir işaret olabilir.ciddi klinik problem mevcut.Köpeğiniz elinden gelenin en iyisini hissetmediğinde, ancak ani bir diyet yaptığında bazı ev ilaçlarını denemek cazip gelebilir.değişiklikler sorunu daha da kötüleştirebilir. Sorunu tam olarak belirlemek ve özel bir tedavi planı oluşturmak için uygun teşhisleri uygulayabilecek veterinerinize danışmak en iyisidir. • Süzme peynir diyabetik köpekler için iyi mi?

  Diyabetik bir köpeğin diyetinde herhangi bir değişiklik yapmayı düşünürken veterinerinizle konuşun..Herhangi bir ekstra yiyecek verilir, karbonhidratları düşük olanlar bile olabilir.insülin seviyeleri üzerinde büyük bir etkisi vardır. çok önemlidan sapmamakbeslenme programı ve yemekveterinerinizle birlikte seçtiniz.

  büyük dane tazı karışımı

  Unutmayın, bir köpek için doğru insülin dozunu bulmak zor olabilir veonunmuhtemelen birkaç ziyaretiniz olduköpeğiniz ve beslenmesi için doğru dozu bulun. Diyetlerini değiştirmek veya diyetlerine eklemek bu dengeyi bozabilir ve diyabetlerinin kontrolsüz hale gelmesine neden olabilir.

  Sıklıklaentimes, en iyi diyet tercihtam bir diyet dır-dirticari olarak satın alınmıştır. Bu diyetler çokbesin içeriğinde tutarlıile doğru insülin dozunu eşleştirmek daha kolay olacaktır.her öğün.

 • Süzme peynir köpeğimin kuru cildine yardımcı olur mu?

  Köpeğinizin derisi üzerinde bir etkisi olacağına dair bir kanıt yoktur. Bir cilt durumu hakkında endişeleriniz varsa, veterinerinizle sohbet edin. Onlar ya mümkün olacakköpeğiniz için bir teşhis planı oluşturmak veya köpeğinize başvurabilirsinizbir dermatoloğa.

 • Süzme peynir emziren köpekler için iyi mi?

  Emziren köpekler kesinlikle daha fazla kalori kullanabilirler.diyet,ancak bu dengeli bir besin kaynağından gelmelidir.Süzme peynir kullanarak emziren bir köpek için bir diyet oluşturmak mümkündür.,ancak bu, kurul onaylı bir veteriner beslenme uzmanına danışılarak yapılmalıdır.

  Bazı insanlar içindeki kalsiyumun onu emziren köpekler için daha uygun hale getirdiğini düşünür, ancak kalsiyum diğer besinlerle dengede olması gereken en önemli besinlerden biridir, çünkü bu denge bozulursa anne ve yavrularda beslenme sorunları gelişebilir!

  VarAyrıcadesteklemek için özel olarak formüle edilmiş birçok ticari diyetyeni annelerin zorlu beslenme ihtiyaçları. AramakAmerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO)Diyetin emzirme için uygunluğunu özellikle belirten etiket üzerindeki ifade.

 • Süzme peynir alternatifleri nelerdir?

  Yüksek olması nedeniyle bunu yavrularınıza bir tedavi olarak vermek zor olabilir.nem,dokuve soğutma ihtiyacı. muhtemelen bir değilyapacaksınbir eğitim seansı için köpek parkına getirmek istiyorum. Yavrularınızın seveceği sevimsiz bir aromaya sahip birçok ticari muamele mevcuttur.

  Kuru bisküvi ikramları, antrenman veya oyun sırasında kolay erişim için cebinizde kolayca saklanabilir veKöpeğinizin her lokmada ne kadar kalori aldığını ölçmek daha kolay olacaktır. İkramların kalori sayısı genellikle pakette bulunabilir.

Son düşünceler

Süzme peynir kesinlikle olabilir köpeğinize bir tedavi olarak verilir , ancak kurul onaylı bir veteriner beslenme uzmanına danışmadığınız sürece, köpeğinizin günlük kalorisinin %10'undan fazlasını oluşturmamalıdır!

Ayrıca bazen köpeğinizin yemesine izin verirken bunun iyi bir fikir olmadığı durumlar da vardır. Onu asla bir köpeğe beslememelisiniz. laktoz intoleransı gösterdi , Örneğin. Umarım, kahvaltı kasenizi köpeğinizle paylaşmadan önce faydalar ve olası alternatifler hakkında daha iyi bir fikriniz olur.

Yorumlar