Border Collies İçin En İyi Köpek Maması: Yavru Köpekler, Yetişkinler ve Yaşlılar

Border Collies İçin En İyi Köpek Maması: Yavru Köpekler, Yetişkinler ve Yaşlılar

Border Collie, en zeki olanlardan biri değilse Gezegendeki en zeki, köpek ırkı ve aynı zamanda en aktif olanlardan biri, işte tam da bu yüzden bu kadar harika bir çoban köpeği yapıyor. Bu nedenle, aktif vücudunu ve zihnini sürekli ve sağlıklı tutacak kalori ve besinlerle dolu Border Collie'niz için en iyi köpek mamasını bulmak önemlidir.

Border Collie beslenmesine ilişkin bu kapsamlı kılavuzda, hayatının her evresinden bahsedecek ve her biri için hangi besin maddelerine, kaç kaloriye ihtiyacı olduğunu açıklayacağız. tipik bir Collie'nin ihtiyacı olacak ve yüksek kaliteli bir mama mamasında hangi özel bileşenlere dikkat edilmesi gerektiği. Bundan hareketle, piyasayı en iyi mama için araştırdık ve her yaşam aşaması için en sevdiğimiz 5 taneyi seçtik.Olgunlaştığında, Border Collie 30 ila 55 pound arasında herhangi bir yerde tartılır , bu da onu orta boy bir köpek yapar. Border Collie'lerin bazı hafif sağlık sorunları olduğu bilinmektedir. Doğru köpek mamasını seçmek bunları iyileştirmeyebilir, ancak bazılarının olmasını önlemeye yardımcı olabilir. Bazı Border Collie'lerin de hassas bir mideden muzdarip olduğu biliniyor ve bu nedenle, daha yüksek lif içeriğine sahip birkaç mama ve odaklanmış tarifler. Aşağıda, Border Collie veya herhangi bir Border Collie Mixes için önerdiğimiz köpek mamalarının tam bir listesini bulacaksınız. oldukça yakın .

Bir Bakışta: Border Collie İçin Favori Yiyeceklerimiz

Yavru köpekler: Nutro Puppy Formülü
Yetişkinler: Purina Pro Spor Formülü
Büyükler: Orijen Senior Formülü
Ağırlık yönetimi: Canidae Ağırlık YönetimiNot: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Border Collie Yavrularının Besin İhtiyaçları

Orta büyüklükte bir cins olan Border Collie yavrusu, çoğu yüksek kaliteli mama için uygundur, bu nedenle onun için mama seçmek, küçük veya dev bir cinse kıyasla biraz daha kolaydır. Bununla birlikte, bununla birlikte, yüksek kaliteli bir kuru mama seçmenin yanı sıra, onun için yapabileceğiniz en önemli seçim, köpek maması seç . Bu, tartışmasız en önemli yaşam aşamasıdır, çünkü bu, hayatının geri kalanında sağlıklı bir vücut için önceliği ve oraya ulaşması için yeterli köpek yavrusu yetiştirme gücünü belirler. Bu nedenle, yaşam evresindeki yiyeceklerden kaçının ve yavru köpekler için özel olarak tasarlanmış mama yemlerini kullanın.Bir yavru köpeğin ihtiyaç duyduğu en önemli besinlerden bazıları dokosaheksaenoik asit (DHA), eikosapentaenoik asit (EPA) ve araşidonik asit (ARA) . Anne sütünde doğal olarak bulunan amino asitlerdir ve özellikle Border Collie ve kötü göz sağlığı için önemli olan sağlıklı beyin gelişimi ve göz fonksiyonunu desteklerler. Eklenen vitamin ve mineraller ayrıca gelişen bağışıklık sistemini destekleyecek ve oksidatif sağlığını iyileştirecektir.

Border Collie'nizin ağırlığı 50 pound'u aşan bir aileden geliyorsa, o da muhtemelen olabilir, bu nedenle özel olarak tasarlanmış bir köpek maması formülünü düşünmelisiniz. büyük ırklar için . Bu tür formüller, kemik büyümesini kontrol etmeye ve Kalça Displazisi gelişme olasılığını azaltmaya yardımcı olan optimum kalsiyum ve fosfor seviyelerine sahiptir.

MSD Veteriner Kılavuzu tüm yavruların minimum% 22 protein içeriği sağlayan bir mama yemine ihtiyacı olduğunu, ancak Collie gibi daha büyük veya daha aktif köpeklerin aramasını önerir. en az% 26 protein seviyesi . Ayrıca, minimum% 8 yağ içeriğine ihtiyaç duyulmasını önerir ve omega yağ asitleri, sağlıklı cilt ve tüylerin yanı sıra göz sağlığı ve kemik sağlığını desteklemeye yardımcı olur.Yetişkin Border Collie Besin İhtiyaçları

Arasında 12 ila 15 aylık yaş Border Collie tamamen olgunlaşmış olmalı ve bu nedenle yetişkin mamaya geçmelidir. Yetişkin kuru mama, protein, yağ ve kalorilerde biraz daha düşük olacaktır ve bu nedenle yetişkin ihtiyaçlarına cevap veren iyi dengelenmiş bir diyet sağlar. Ortalama bir Border Collie'nin her gün yaklaşık 1.000 kaloriye ihtiyacı olacaktır, ancak ciddi şekilde aktif veya çalışan bir Border Collie'nin muhtemelen 1.400'den fazla kaloriye ihtiyacı olacaktır.

Omega yağ asitleri ve DHA, EPA ve ARA, göz ve beyin sağlığına hala iyi bakılmasını ve cildini ve ceketini içten dışa beslemesini sağlayacaktır. Sağlıklı karbonhidratlar, çok ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlamanın anahtarıdır ve vitamin ve mineral karışımı hastalıklara karşı bağışıklığın sürdürülmesi için hala çok önemlidir.

MSD Veteriner El Kitabı, yetişkinlerin en az% 18'lik bir protein içeriğine ihtiyaç duymalarını önermektedir, ancak yine Collie gibi daha büyük ve enerjik bir cins için en az% 23 oranında daha yüksek bir içerik ve süper enerjik ise daha fazlasını tavsiye ederiz. veya çalışan bir Collie.

Kıdemli Border Collie Besin İhtiyaçları

Border Collie olacak 8 veya 9 yaşlarında kıdemli yıllarına ulaşır ve diğer türlerin çoğuna kıyasla hala enerjik olması muhtemel olsa da, vücudunun belirli besin maddelerine ihtiyacı olacaktır. Tüm yaşlı kibbles bu ihtiyaçları karşılayacak ve tipik bir kıdemli Collie'nin her gün yaklaşık 700 kaloriye ihtiyacı olacaktır. Yaktığından daha fazla kalori tüketmemesini sağlamak çok önemlidir, bu nedenle yaşlı kibbles genellikle çok daha az kalori son yıllarında fazla kilolu olmamasını sağlamak için.Sürekli etrafta dolaştığı veya muhtemelen gütme ihtimali olduğu için, kemiklerine ve eklemlerine ihtiyaç duyacaktır. daha yüksek glukozamin ve kondroitin seviyeleri hem desteklemeye hem de esnek tutmaya yardımcı oldukları için. Protein hala ana odak noktası olsa da, çok miktarda tüketmesi önemlidir. vitaminler ve mineraller bu onun yaşlanma bağışıklığını artırmaya yardımcı olacaktır.


Border Collie Puppies için En İyi Yiyecek

Border Collie Puppies Yeme

Border Collie cinsi köpekler son derece aktif bir türdür. Diğer hayvanları çobanlık yapmak için yetiştirildikleri için, çalışan köpek içgüdüsü çok erken yaşlardan beri onların bir parçasıdır. Yavru köpekler olarak, oldukları kadar aktif olarak da bazı ciddi kaloriler yakacaklardır, bu nedenle bu aktivite seviyesiyle başa çıkmak için beslenme açısından donanımlı olduklarından emin olmalısınız.

Border Collie yavrularının büyümelerini ve yüksek metabolizmalarını desteklemek için besleyici yoğun bir yiyeceğe ihtiyaçları vardır. Yavru köpekler genellikle eve geldikleri andan yaklaşık 12 ila 15 aylıkken bir yavru mama ile beslenir. Bu zaman çizelgesi boyunca hızla büyüyorlar ve kemik ve kas büyümelerini desteklemek için doğru besin dengesine ihtiyaçları var. Aşağıda, Border Collies için en sevdiğimiz köpek mamalarını yan yana karşılaştırarak bulacaksınız.

Nutro SağlıklıMerrick BackcountryMavi BuffaloOrijen YavrusuWellness Çekirdeği
Protein % 27 % 30 % 36 % 38 % 35
Yağlar % 16 % 12 % 16 yirmi% % 14
Lif % 3 % 3,5 % 5 % 6 % 5.5
Nem % 10 % on bir % 10 % 12 % 10
Kcal / Kupa 3. 4. 5 350 423 449 387

Nutro Sağlıklı Yavru Köpek Formülü

ÜRETİCİ TARAFINDAN DURDURULDU: NUTRO TOPTAN…
 • ÜRETİCİ TARAFINDAN DURDURULMUŞTUR, Önerilen Değiştirme Öğesi: NUTRO…
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.Bu tarif, bu listedeki en uygun fiyatlı tariftir ve protein içeriği en düşük olsa da, AAFCO standartlarını aşar ve kaliteden ödün vermez. Onun değerli bir rakip diğer lider markalara kıyasla. Kemiksiz Kuzu ve Tavuk unu, sağlıklı kas gelişimine yardımcı olan ve aynı zamanda eklem ihtiyaçları için glukozamin sağlayan ana protein kaynaklarıdır.

Bazı yavrular için harika olan en düşük lif içeriğini de sunar, ancak kepek ve pancar posası ile ihtiyaç duyduğu lifi hala almasını sağlar ve balık yağı beyni ve göz gelişimi için DHA sağlar.

Severiz Bu tarifin hassas mideleri yatıştırmak için ve kümes hayvanı olmayan aromalı mama yemeyi tercih edenler için yüksek puan aldığını söyledi.
Merrick Backcountry Puppy Tarif

Merrick Backcountry Tahılsız Ham Demlenmiş…
 • # 1 Madde Gerçek Kemiksiz Tavuk
 • Dondurularak Kurutulmuş Gerçek Ham Kümes Hayvanı Parçalarının Taze Tatta Kilitlenmesi
 • Daha Kolay Glüten İçermeyen Tahılsız Beslenme ...
 • Beslenme ve Gelişim Gereksinimlerini Karşılamak İçin Formüle Edilmiştir ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Kemiksiz Tavuk ve Tavuk yemeği ilk iki malzemedir ve kemiksiz Somon ve Tavuk ciğeri ile ihtiyacı olan tüm amino asitleri sağlıklı protein kaynaklarından alacağından emin olabilirsiniz. Tatlı patates ve bezelye, tahıl kullanmadan sağlıklı karbonhidratlar almasını sağlar.

Somon yağı, sağlıklı bir tüye katkıda bulunan omega yağ asitlerine eklenir ve ekstra eklenen vitamin ve mineraller, gelişen bağışıklık sisteminin güçlenmesi için ihtiyaç duyduğu her şeyi almasını sağlar.

cocker spaniel karışımı

Severiz Bu tarifin etli besinlerle dolu çiğ demlenmiş parçalara sahip olduğunu, aynı zamanda kasesine ekstra doku ve tat kattığını, seçici yiyenlerin sevgisi .
Blue Buffalo Wilderness Köpek Tarifi

Blue Buffalo Wilderness Yüksek Protein, Doğal ...
 • GERÇEK TAVUK İLE DOLU: Yavru köpeğinizi tatmin etmek için hazırlanmış bir tarif ...
 • SAĞLIKLI BİLEŞENLER: BLUE Wilderness tahılsız köpek maması, ...
 • LIFESOURCE BITS İLE: Bu formül BLUE’ya özel…
 • DOĞAL KÖPEK MAMASI: MAVİ kuru köpek maması, en iyi doğal ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Kemiksiz Tavuk ve Tavuk yemeği, ilk iki malzemeyi ve daha aşağıya doğru balık yemini yapar, bu da ona omega yağ asitleri ve gelişmekte olan vücudu için protein sağlar.

Bu tarif aynı zamanda tahılsızdır ve tatlı patatesler ve patatesler, yavrularını büyütme aşamasında onu sürdürmek için ihtiyaç duyduğu tüm enerjiyi ona sağlar. Balık yağları ve yumurta ürünleri, beyni ve göz gelişimi için ona bol miktarda DHA ve ARA sağlar.

Severiz Bu tarifin, güçlerini korumak için soğuk şekillendirilmiş ve yavru yaşam evresindeki besinlerle dolu özel Yaşam Kaynağı Bitlerine sahip olduğunu.


Orijen Puppy Formülü

ORIJEN Kuru Köpek Maması, Yavru Köpek, Biyolojik ...
 • ORIJEN Yavru köpek maması, zengin ve çeşitli taze, ...
 • ORIJEN% 85 kaliteli hayvansal içeriklerle köpekleri besler ...
 • Et, organlar vb. Dahil taze ve çiğ hayvansal malzemeler kullanmak
 • Taze Yöresel Malzemelerimiz tanıdığımız ve ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu tarif, listemizdeki en primidir ve bununla birlikte, Collie yavru köpeğiniz için en iyisini sağlayacak inanılmaz malzemeler de gelir. İlk 15 bileşen, kas ihtiyaçları için en iyi protein içeriğini sunan hayvansal kaynaklardandır. Ayrıca, incelemeler arasında popüler bir yorum olan cildi ve ceketi için bol miktarda yağ sağlar.

Aynı zamanda sindirim sistemi için harika olan en yüksek lif içeriğine sahiptir ve kabak, havuç ve elma ile bağışıklık sistemi için ihtiyaç duyduğu tüm süper besinlere ve vitaminlere sahiptir.

Severiz Bu premium formülün en yüksek protein formülü olduğunu ve tüm av konseptini kullandığını, yani tüm hayvan organlarının, kıkırdağın, kanın ve kemiklerin son derece besleyici ve lezzetli olduğu anlamına gelir.


Wellness Core Büyük Yavru Köpek Tarifi

Wellness Doğal Evcil Hayvan Yemi CORE Doğal Tahıl…
 • BÜYÜK Irk Yavru Köpeklerinizin EN İYİSİNİ YAKITLAMAK İÇİN GELİŞMİŞ DOĞAL BESLENME ...
 • SAĞLIKLI BÜYÜME VE KALKINMAYI DESTEKLER: Garantili DHA seviyeleri…
 • LEANER VÜCUT KİTLE VE KAS TONU: Wellness CORE köpek maması yapılır…
 • Garantili omega seviyeleri ile SAĞLIKLI CİLT VE KAPLAMAYI DESTEKLER ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Tahılsız bu tarif, besin açısından yoğun ve protein bakımından zengindir ve kemiksiz Tavuk, Tavuk unu ve hindi yemeği ilk 3 malzemeyi oluşturur. Spesifik büyük cins formülü sayesinde, kontrollü kemik büyümesi sağlamak için kalsiyum ve fosfor seviyeleri dengelenir.

Somon yağından elde edilen DHA, beyin ve göz gelişimine yardımcı olur ve keten tohumu ile birleştiğinde ceketinin sağlığına da iyi bakılır. İkinci en yüksek lif içeriğine sahip olan ve her bir mama parçası acticoat solüsyonu ile kaplandığında, sindirim sistemi de düzenli ve sağlıklı tutulacaktır.

Severiz Bu tarifin özellikle büyük cins yavru köpekler için yapıldığını, bu yüzden eğer büyük bir Sınır ise, bu onun, büyük kemikleri ve basınçlı eklemleri için harika bir seçenek olacaktır.


Yetişkin Border Collies için En İyi Yiyecek

Border Collie Yetişkin Yeme

Border Collie'niz yaklaşık 12 ila 15 aylık olduğunda, yetişkin mamasına geçmeye başlamak isteyeceksiniz. Orta boy köpekler için formüle edilmiş çoğu köpek maması işe yarar, ancak seçiminiz muhtemelen yavru köpeğinizin ne kadar seçici olduğuna bağlı olarak değişecektir. Border Collies, seçici yiyiciler olabilir, bu nedenle, yavru köpeklerden çıktıktan sonra yiyeceklerini değiştirmeye alıştırmak için bir topper veya bir tür et eklemeniz gerekebilir.

Border Collies, yaklaşık 7 yaşına gelene kadar yetişkin formül mamasında kalabilir. Yavru köpeğinizin mamasından geçerken, yavaşça geçiş yaptığınızdan emin olun, köpek mamasını yetişkin mamasıyla karıştırın ve midesini tahriş etmemek için birkaç hafta boyunca yavru köpeğinizi mezun edin. Doğru beslenme dengesi için, yetişkin Border Collies için en sevdiğimiz yiyecekleri aşağıda belirli bir sıra olmadan sıraladık.

İçgüdü HamMerrick YetişkinPurina ProOrijen OrijinalRoyal Canin
Protein % 36 % 31 % 30 % 38 2.% 3
Yağlar yirmi bir% % on beş yirmi% % 18 % 16
Lif % 3,5 % 3,5 % 3 % 4 % 3.4
Nem % 9 % on bir % 12 % 12 % 10
Kcal / Kupa 499 372 475 449 318

Instinct Raw Boost Tahılsız Tarif

İçgüdü Ham Boost Tahılsız Tarif ...
 • DONDURULMUŞ ÇİĞ USA YÜKSELTİLMİŞ DANA İLE TAHILSIZ KÖPEK MAMASI: ...
 • DOĞAL KÖPEK MAMASI ARTI DONDURULMUŞ HAM PARÇALAR: Ham Boost yüksek ...
 • İLK ÇİĞ BOOSTED KIBBLE: Raw Boost, yüksek protein, tahıl ...
 • HAM İÇERİKLERİN GÜCÜ: Köpek mamamız saf, ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu tarif protein açısından yüksektir ve enerjik Collies için harika olan spor formülüne benzer önde gelen yağ ve kalori seviyelerine sahiptir. Sığır eti, Tavuk unu ve balık unu listelenen ilk üç içeriktir ve Dana yüreği, ciğer, dalak ve böbrek ile Collie'niz tadı da sevecektir.

Bu tarif tahıl içermez ve bunun yerine ana enerji kaynağı ve lif içeriği olarak tatlı patates ve nohut kullanır. Yaban mersini ve kızılcıkların yanı sıra vitamin ve mineral karışımı, bağışıklık sisteminin güçlü kalmasını sağlayacaktır. Son derece gözden geçirildi ve Border Collie sahipleri, aktif köpekleri için en iyi notları verdi.

Severiz Bu tarifin, besin açısından yoğun ve lezzetli olan dondurularak kurutulmuş çiğ kabanlar içerdiği.


Merrick Large Breed Yetişkin Tarifi

Merrick Tahılsız Büyük Irk Kuru Köpek Maması…
 • Merrick Tahılsız köpek maması hikayesi, üstün ...
 • SAĞLIKLI CİLT VE KABAN, KALÇA VE EKLEMLER: Bu tahılsız köpek maması ...
 • EN İYİ DOĞAL BESLENME İÇİN GERÇEK BÜTÜN GIDALAR: Merrick Tahıl…
 • Merrick olarak, evcil hayvanınızın sadece ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu tarif aynı zamanda tahıl içermez ve% 60 protein ve sağlıklı yağ kaynakları ile% 40 lif, vitamin ve mineral içerir. Büyük bir cins için tasarlandığından, optimum bir glukozamin, kondroitin ve kalsiyum karışımına sahiptir ve onun da bol miktarda enerjiye sahip olacağından emin olabilirsiniz.

Somon yemeği ve yumurta ürünleri, ceket beslendi ve beyin ve göz fonksiyonları için en önemli DHA'yı alıyor. Kemiksiz Tavuk ve Tavuk unu, buradaki ana protein kaynağıdır.

pomeranian kaç lira

Severiz Bu tarifin büyük ırklar için yapıldığını ve önde gelen glukozamin ve kondroitin seviyeleri ile aktif eklemleri ve kemiklerine iyi bakıldığını.


Purina Pro Plan Spor Formülü

Purina Pro Plan Yüksek Proteinli Kuru Köpek Maması, ...
 • Bir (1) 37,5 pound Torba Purina Pro Plan Yüksek Proteinli Kuru Köpek Maması; ...
 • 1 Numaralı bileşen olarak gerçek tavuğu içerir
 • Yakıt almaya yardımcı olmak için yüzde 30 protein ve yüzde 20 yağ içerir ...
 • Amino asitler, çok önemli olanlar da dahil olmak üzere kasları beslemeye yardımcı olur ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu formül, spor köpeği düşünülerek tasarlanmıştır ve Border Collie bir istisna değildir. Çevrimiçi incelemelere göre, yüksek yağ içeriği, eklenen E vitamini, biotin ve folik asit ile birlikte hassas ve kaşıntılı cilde sahip olanlara da yardımcı oluyor, bu yüzden ceketi için de harika olduğundan emin olabilirsiniz.

Tavuk ilk bileşendir ve optimum 30/20 içerik seviyesi metabolik ihtiyaçlarını karşılamaya ve kas kütlesini korumaya yardımcı olur. Pirinç ona enerji sağlıyor ve yumurta ürünleri sayesinde DHA da mevcut.

Severiz Optimum protein ve yağ oranları sayesinde bu tarifin çalışan Border Collie düşünülerek yapıldığını.


Orijen Orijinal Tarif

ORIJEN Kuru Köpek Maması, Orijinal, Biyolojik ...
 • ORIJEN Original köpek maması, zengin ve çeşitli ...
 • ORIJEN% 85 kaliteli hayvansal içeriklerle köpekleri besler ...
 • Et, organlar vb. Dahil taze ve çiğ hayvansal malzemeler kullanmak
 • Taze Yöresel Malzemelerimiz tanıdığımız ve ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Orijen, köpeklerin çok sevdiği premium formüller üretir ve ilk 15 bileşenin tam protein kaynağı olması sayesinde kaslarının sağlıklı ve enerjik kalması için ihtiyaç duyduğu tüm bakım ve onarım gücüne sahip olacağından emin olabilirsiniz. Birçok yorumcu, bunun, mama şeklinde elde edebilecekleri çiğ bir diyete en yakın olanı olduğunu belirtiyor.

Bu tahılsız tarif, mercimek ve balkabağı gibi bileşenler sayesinde en yüksek lif içeriğine sahiptir ve kurutulmuş yosun, kemik ve eklemleri için güçlü bir kalsiyum kaynağıdır.

Severiz Bu birinci sınıf tarifin, ekstra tat ve eklem sağlığı için kemikler ve kıkırdak içeren tüm av için biyolojik olarak uygun olduğunu.


Royal Canin Orta Irk Sindirim Bakımı

Royal Canin Orta Hassas Sindirim kuruluğu ...
 • Medium Digestive Care kuru köpek maması orta boy köpekler için formüle edilmiştir ...
 • En iyi karışımla sağlıklı sindirimi destekler ...
 • Sindirime yardımcı olur ve dengeli bir bağırsak florasını destekler.
 • Sindirilebilirliği yüksek proteinler ile sindirim sağlığını destekler
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu tarif, genellikle Collie olan hassas orta cins köpek düşünülerek oluşturulmuştur. Bu tarif, listedeki en düşük protein içeriğine sahiptir, bu nedenle çalışan Collie için ideal olmasa da, yine de AAFCO yönergelerini aşmaktadır, bu nedenle bu listeye layıktır.

Sindirilebilirliği yüksek pirinç, tahıllar ve kurutulmuş pancar küspesinden oluşan seçkin bir karışım, sindirime yardımcı olur ve sağlıklı bir bağırsak florasını destekler. Bu sadece şişkinliği azaltmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha sağlıklı ve daha sıkı dışkı oluşturur.

Severiz Bu tarifin, hassas mideleri olan ve bu tür sorunlarla mücadele etmek için odaklanmış beslenmeye ihtiyaç duyan Border Collie cinsi köpekler için uygun olduğunu.


Senior Border Collies için En İyi Yiyecek

Kıdemli Border Collie Yemek Yeme

Border Collies yaşlandıkça metabolizmaları yavaşlar. Diğer türlere benzer şekilde, kalori alımını geri çevirmeye başlamanın tam zamanı ve aynı zamanda bunu yapacak bir yiyecek seçme zamanı. yaşlı bir köpeğin beslenme ihtiyaçlarını karşılar . Border Collies Kalça Displazisine eğilimli olduğundan, sağlıklı eklem hareketini desteklemek için Glucosamine ve Chondroitin'de daha yüksek bir yiyecek seçmeniz önerilir.

Köpeğiniz daha erken yaşta yaşlanma belirtileri göstermeye başlarsa, Border Collie'nizi 7 yaş civarında, hatta belki 6 yaş civarında kıdemli bir köpek mamasına geçirmeye başlayabilirsiniz. Yaşlanan Border Collie'niz için en sevdiğimiz yiyeceklere bir göz atalım.

Purina BirBoş KıdemliBilim DiyetiOrijen SeniorMerrick Senior
Protein % 28 % 30 % 22.6 % 38 % 32
Yağlar % 13 % 12 % 13.8 % on beş % 12
Lif % 4,5 % 5 % 1.3 % 8 % 3,5
Nem % 12 % 10 % 10 % 12 % on bir
Kcal / Kupa 363 396 363 416 372

Purina One Canlı Olgunluk

Purina ONE Kıdemli Kuru Köpek Maması, SmartBlend…
 • Bir (1) 31,1 lb. Çanta - Purina ONE Kıdemli Kuru Köpek Maması, SmartBlend…
 • Gerçek tavuk, yüksek proteinli kuru köpeğimizin 1 numaralı bileşenidir ...
 • Üst düzey kuru köpek maması zihinsel keskinliği artırır ve 7 + ...
 • Doğal glukozamin kaynakları köpekler için eklem sağlığını destekler
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Purina One, bu tarifi 7 yaş ve üstü yaşlılar düşünülerek yapmıştır. İlk bileşen olarak Tavuk içeren yüksek kaliteli protein ile yapılır ve balık unu, eklemleri için çok ihtiyaç duyulan glukozamin ve kondroitin sağlar.

Bu mama mama, kuru mama bisküvilerine ek olarak yumuşak etli parçalara sahiptir ve% 12'lik bir nem içeriği ile, bazen bunu daha kolay çıtır çıtır bulmaktadır. Seçilmiş vitaminler, yumurta ürünleri ve omega yağ asitleri de sağlıklı kürk ve gözleri destekler.

Severiz Bu tarifin, iyileştirilmiş botanik yağlar sayesinde zihinsel keskinliği ve enerji seviyelerini desteklediğini ve gözden geçirenlerin gerçek bir farkı fark ettiğini söyledi.


Null Senior Tarif

Nulo Tahılsız Kıdemli Köpek Maması ...
 • TAHILSIZ tarif mısır içermez; buğday; soya; Beyaz patates;…
 • YÜKSEK ET / DÜŞÜK CARB tescilli formül% 80 hayvan bazlı protein ...
 • Nulo Sr Kuru Köpek Maması, köpeğinizin ...
 • Glucosamine ve Chondroitin içeren köpekler için ORTAK DESTEK. Bunlar…
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu tarif tahıl içermez ve enerji sağlamak için tatlı patates ve nohut kullanır, L-karnitin ise metabolizmasını desteklemek için çalışır. Nulo popüler bir seçenektir Border Collie'ye benzer büyüklükteki diğer ırklar için. Balıkların ana protein kaynakları olduğu için, eklemleri için de yüksek düzeyde glukozamin vardır ve çevrimiçi incelemelere göre seçici yiyiciler bu tarifi sevdiler.

Nulo ayrıca bu tarifi, sağlıklı bağırsak florası ve sindirim sisteminin yanı sıra bezelye ve kuru hindiba kökü gibi sağlıklı liflerin desteklenmesine yardımcı olan patentli BC30 probiyotik suşları ile yaptı.

Severiz Bu tarifte, ana protein kaynakları olarak kemiksiz Alabalık, Hindi yemeği ve Somon yemeği listelendiği, ki bu da ortak Tavuk lezzetini sevmeyenler için harikadır.


Hill's Science Diet Youthful Vitality

Hill's Science Diet Kuru Köpek Maması, Yetişkin 7+…
 • YAKINDA GELİYOR: Yaştaki köpekler için aynı harika beslenmenin yeni adı ...
 • Bu kuru olgun köpek maması, 7 yaş üstü köpeklere dengeli beslenme sağlar ...
 • Beyni destekleyen doğal malzemelerle yapılmış bir köpek maması ...
 • Yaşlı köpeğinizin bununla lüks ve sağlıklı bir tüyü korumasına yardımcı olun ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu, bu listedeki en düşük protein içeriğine sahiptir, ancak bir zamanlar olduğu kadar aktif olmayan ve enerji seviyelerinin yükseltilmesine ihtiyaç duyan yaşlılar için harika bir seçenek olacaktır. Yaşlanmanın etkileriyle savaştığını iddia ediyor ve birçok yorumcu, köpeklerin enerji seviyelerinde bir fark olduğunu fark etti.

Sindirimi kolay bileşenleri listeler ve keten tohumu ve balık yağı gibi bol miktarda omega yağ asidi ile yaşlanan katına ve eklemlerine iyi bakar. Bilim diyeti diğer markalarla karşılaştırır ve sıklıkla yaşlandıkça diğer birçok ırkın favorisi olarak öne çıkıyor.

Severiz Bu tarifin dünyanın dört bir yanındaki Veterinerler tarafından yapıldığını ve önerildiğini ve böylece bu tarifin Collie'nin yaşlanma ihtiyaçlarını destekleyeceğinden emin olabilirsiniz.


Orijen Senior Formülü

ORIJEN Kuru Köpek Maması, Kıdemli, Biyolojik…
 • ORIJEN Senior köpek maması, zengin ve çeşitli taze, ...
 • ORIJEN% 85 kaliteli hayvansal içeriklerle köpekleri besler ...
 • Et, organlar vb. Dahil taze ve çiğ hayvansal malzemeler kullanmak
 • Taze Yöresel Malzemelerimiz tanıdığımız ve ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu birinci sınıf tarif, köpek yavrusu ve yetişkinlik aşamasında önerilen seti tamamlar, bu nedenle, Collie'niz bu mama mamasında başarılı olduysa, o zaman kesinlikle son yıllarında bunu iyi yiyecektir. Aynı yüksek kaliteli proteinlerle kas kütlesi ve enerji seviyeleri hala en önemli önceliktir. Bu yemek bizim favorilerimizden biri ve aslında onu diğerlerinden daha çok seviyoruz. daha kaliteli rakip markalar .

Tüm av malzemeleriyle, yaşlanan tat tomurcukları için süper lezzetlidir ve birçok yorumcu, telaşlı yaşlılarını yemeye teşvik edecek tek tarifin bu olduğu yorumunu yaptı.

Severiz Bu birinci sınıf tarifin, yaşına rağmen aktivite ihtiyaçları için ihtiyaç duyduğu tüm enerji ve kas gücüne sahip olmasını sağlayan yüksek kaliteli protein kaynakları ile doludur.


Merrick Senior Tarif

Merrick Tahılsız Kıdemli Köpek Maması
 • # 1 İÇERİK: KÖKLÜ ET, BALIK VEYA KANATLI: Bu Merrick Tahıl ...
 • SAĞLIKLI CİLT VE KAPLAMA, KALÇA VE EKLEMLER: Bu tahılsız yaşlı ...
 • EN İYİ DOĞAL BESLENME İÇİN GERÇEK BÜTÜN GIDALAR: Merrick Tahıl ...
 • Merrick olarak, evcil hayvanınızın sadece ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Kemiksiz Tavuk, Tavuk unu ve Somon unu bu tarifte yer alan ana protein kaynaklarıdır. önde gelen glukozamin ve kondroitin seviyeleri kemikleri ve ağrıyan eklemleri için.

Optimize edilmiş yağ ve kalori içeriği ve listelenen L-karnitin ile, yavaşlayan sindirim sisteminin desteklenmesini sağlarken bu tarifin ona yeterli enerji sağladığından emin olabilirsiniz. Tatlı patates, bezelye ve elma, bağışıklık sistemine bol miktarda savunma gücü sağlar.

Severiz Bu tarifin yaşlanan kemik ve eklemleri için önde gelen glukozamin ve kondroitin seviyelerini sunduğunu söyledi.


Kilolu Border Collies için Yiyecek

Kilolu Border Collie

Bir Border Collie'nin aşırı kilolu olması sık değildir, çünkü çok aktiftirler ve özellikle yiyecekle çalışmazlar, ama ara sıra olur. Collie'niz kendini bu pozisyonda bulursa, kilo alımının altında yatan ciddi nedenleri ortadan kaldırmak için bir kontrol için Veterinerinizi ziyaret ettiğinizden emin olun. Eğer sadece birkaç kalori varsa, o zaman önemlidir onu kilo verdiren köpek mamasına çevir .

Collie'ler en çok aktif ve sağlıklı olduklarında mutlu olurlar, bu yüzden elinizde daha mutlu bir Collie bulmanın yanı sıra, yığınla uğraşmamanız durumunda yakında ortaya çıkacak ilişkili sağlık sorunlarından da kaçınacaksınız. İşte Collie için en sevdiğimiz diyet tariflerimiz.


Canidae Saf Sağlıklı Kilo

CANIDAE PURE Kilo Yönetimi, Sınırlı ...
 • 10 İÇERİK veya DAHA AZ: 7-10 arasında hazırlanmış sınırlı malzemeler…
 • HASSAS BÖKTÜLÜ KÖPEKLER İÇİN TAHIL İÇERMEZ: Hiçbir şey yok ...
 • EVCİL HAYVAN YEMİNİ BASİT YAPIYORUZ: Canidae PURE Limited İçerikli Diyet köpek…
 • HER BİTKEDE SAĞLIK ARTISI: Probiyotikler, her bir mama, ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu kilo yönetimi tarifi, sınırlı içerikli, tahıl içermeyen bir mama mamasıdır, bu nedenle belirli intoleransları veya hassas bir midesi olan Border Collie'lere uygundur. Bağırsağını desteklemek için her lokmaya probiyotikler de eklenir. Tavuk, Tavuk unu ve hindi yemeği ilk 3 malzemedir ve protein içeriği% 28'dir. Yağ içeriği% 9 ve kalori sayısı fincan başına 409'dur.


Nutro Ultra Kilo Kontrolü

NUTRO ULTRA Yetişkin Kilo Kontrolü Yüksek ...
 • Bir (1) 30 Lb içerir. Bag Of Nutro Ultra Yetişkin Kilo ...
 • Tavuk, Kuzu ve Somon-Tavuk Üçlü Protein İçerir ...
 • Premium Köpek Maması Maması İçkilerimiz Yüksek Kaliteli Malzemelerle Üretilmiştir ...
 • Nutro Ultra Kuru Köpek Maması, Yüksek Kaliteli Protein ve ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu sağlıklı tarif, tahıl içeren bir diyette daha iyi performans gösteren Collie'ler için tahıllarla yapılır. İlk listelenen malzemeler Tavuk ve Tavuk unu olmakla birlikte,% 23 protein içeriği ve% 10 yağ içeriği sunar. Kahverengi pirinç ve kabak gibi sağlıklı karbonhidratlar kullanarak, fincan başına 335 kalori ve bağışıklık sistemini güçlü bir şekilde tutmak için çok çeşitli süper yiyecekler sunar.


Son düşünceler

Border Collie bir çılgınca aktif köpek Çiftlikte enerjisini korumak için ya da aile eğlencesinin ana kaynağı olarak çok enerjiye ihtiyacı var. Önerdiğimiz mama tanelerinden birini seçerek, sadece beslenme ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayacağından, aynı zamanda tadı seveceğinden ve çok çalışmaya devam edeceğinden emin olabilirsiniz.

Yorumlar