Köpek Parkı Görgü Kuralları: Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Köpek Parkı Görgü Kuralları: Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Kentsel, banliyö ve hatta kırsal bir ortamda yaşayan çoğu işletme sahibi, köpeklerini köpek parkına götürmek yavrularının hayatının bir noktasında. Köpek parkı görgü kuralları her zaman tartışılmayan bir şeydir, ancak bir köpek sahibi olarak sizin ve köpeğinizin başkalarının yanında nasıl hareket etmeniz gerektiğine dair daha çok konuşulmamış bir kural kitabıdır. Köpek parkı herkes için eğlenceli kalacaksa, farkında olmak gitmeden önce köpek ve insan sosyal beklentileri.

Geride durup yavru köpeğinizin oynamaya gitmesine izin vermek muhtemelen çok cazip olsa da, köpeğiniz son derece iyi davranmış olsa bile bu, yapmamanız gereken bir şeydir. Problem şu, köpeğin mutlak bir melek olsa bile , almayan köpeklerini alan başka sahipler de var. Bu köpekler aşırı sosyal yavrularınıza tepki vermeye hazır olmayabilir ve bu, bazen kavgaların ortaya çıkabileceği yerdir.Bir köpek sahibi olarak kendi köpeğinize bakmak sizin sorumluluğunuzdadır. Diğer sahipleri kontrol edemezsiniz ve kesinlikle köpekleri kontrol edemezsiniz. seni bilmiyorum ya da güvenmiyorum . Aşağıdaki ipuçlarını izleyerek, bir dahaki sefere köpek parkına gittiğinizde çok daha sakin ve rahat bir deneyim yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Köpek Parkı Kuralları

Parkta oynayan köpekler kurallara uyarak

Kurallar köpek parkından köpek parkına kadar farklılık gösterebilse de, bir köpeğiniz varsa ve onları köpek parkına götürmek istiyorsanız uymak isteyeceğiniz bazı evrensel kurallar vardır. Bu yasaların çoğu zaten yerel belediyeler tarafından uygulamaya kondu anlamı para cezasına çarptırılabilirsin eğer onları takip etmezsen. Ama çoğu sadece sağduyu planlıyor. Doğru köpek parkı görgü kurallarını sürdürmek için uymanız gereken bazı temel kurallara bakalım.* Lütfen avukat olmadığımızı veya sizden veya köpeğinizden yasal olarak sorumlu olmadığımızı unutmayın. Yerel köpek parkı kısıtlamalarınız hakkında sorularınız varsa, lütfen eyaletinizle veya yerel hükümetinizle iletişime geçin. Yasal sorular için her zaman lisanslı bir avukata danışın.Tehlikeli veya Agresif Köpekler

Köpeğinizin agresif olduğu biliniyorsa, köpeğinizi içeri getirmenize izin verilmez. Köpeğinizin agresif olma geçmişi varsa veya doğası gereği daha agresif İnsanlarla veya diğer köpeklerle, köpek parkından tamamen kaçınmak en iyisidir, böylece zor durumlardan kaçınabilirsiniz. İhtiyacın olacak yasal gereksinimleri kontrol edin sizin eyaletinizde, ancak yasal olarak hayatınızda daha sert cezalar olabilir, bir köpek parkına ısırdığı bilinen bir köpeği getirin. İstediğin son şey köpeğin başka bir köpeği ısır veya insan.

Kızgın Dişi Köpekler

Köpek parkına dişi köpek getirmenize izin verilmez. dişi yavru kızgın . Kızgınlıktaki dişi köpekler, erkek köpeklerde saldırganlığı artırabilir. Bu, özellikle sağlam ve kısırlaştırılmamış erkek köpekler için geçerlidir. Bu nedenle kızgınlıktaki dişi köpekler, köpek parkına gitmemelidir veya bu, dişi köpek sahibi için ve bu sahibinin buna uymaması nedeniyle saldırganlığı artırabilecek diğer köpekler için reaktif bir durum yaratabilir. kural.tenis topu neden yeşildir

Köpeğinizi Çıkarma

Köpeğiniz herhangi bir zamanda saldırgan hale gelirse, çoğu Köpek Parkında, köpeğinizi hemen kaldırmanın sizin sorumluluğunuzda olduğunu söyleyen kurallar olacaktır. Eğer köpeğin saldırganlık gösterdi Geçmişte insanlar veya diğer köpekler söz konusu olduğunda, bu sorunlar giderilene kadar köpek parkına gitmemenizi tavsiye ederiz. Bazı insanlar çocuklarını köpek parkına getirir (bunu önermiyoruz) ve köpeğiniz agresifse, muhtemelen yasal olarak sorumlu tutulabilirsiniz. köpeğin bir çocuğu ısırır veya bir yetişkin. Köpeğiniz sadece birinin üzerine atlar ve onları yere serer. Yavru köpeğiniz geçmişte saldırganlık göstermediyse, ancak parkta gösteriyorsa, köpeğinizi hemen kaldırın.

Çocuk Getirmek

Özellikle yoğun bir günse yanınızda köpek parkına çocuk getirmemenizi öneririz. Bununla birlikte, insanlar yapar ve bu iyi olabilir normal şartlar altında . Tasmasız bölgeler için yerel yasaları kontrol ettiğinizden emin olun, çünkü yerel kurallarınız çocukların köpek parkı alanlarına girmesini kısıtlıyor olabilir. Buna izin verirlerse ve bir çocuğu içeri alırsanız, gözlerinizi çocuğunuzun üzerinde tutun ve sahibinin izni olmadan garip köpekleri sevmesine izin vermeyin.

Köpek ısırıkları

Köpek parkları, köpekten köpeğe ısırıkların ya da köpekten insana ısırıkların gerçekleştiği bir yer olabilir. Bu gerçekleşirse, çoğu eyalet bunu şu adrese bildirmenizi gerektirir: hayvan kontrolü veya yerel kanun yaptırımı . Yapmanız gereken yasal işlem tarzını belirlemek için yerel yasalarınızı gözden geçirdiğinizden emin olun. Isırılırsanız veya köpeğiniz ısırılırsa, bu yönergelere uygun olarak derhal bildirin.kar botlu köpek

Köpek pisliği

Köpeğinizden sonra temizleyin! Köpek parkı alanlarıyla ilgilenen Şehir ve Eyalet çalışanları, köpeğinizin arkasını temizlemekle sorumlu değildir. Sen . Yavru köpeğiniz ihtiyaç duyduğuna karar verirse, köpek kakasını temizlediğinizden emin olun. kendilerini rahatlatmak . Onu bir başkasının temizlemesi için geride bırakmak sadece kötü köpek parkı görgü kuralları değildir, bazı belediyelerde para cezası ile cezalandırılabilir.

Kapıları Kapat

Köpek parkına girip çıkarken kapıları düzgün kapattığınızdan emin olun. Bu, tasmalı köpeklerin köpek parkından çıkmasını önleyecektir. Çoğu eyalette, köpeğinizin kaçmamasını sağlamaya yardımcı olacak iki geçitli bir sistemin olduğu durumlarda gereksinimleri vardır. Bununla birlikte, yine de emin olmanız tavsiye edilir. tüm kapıları ve kapıları düzgün şekilde kapatın Parktan çıkarken.

Köpek Parkı Görgü Kuralları

Köpek Parkı Görgü Kuralları

Çoğu köpek parkında bir sonraki bölüm resmi 'kurallar' olarak yazılmamıştır, ancak bu daha çok sağduyu niteliğindedir. Aşağıdaki genel köpek parkı görgü kurallarına uymazsanız, siz veya yavru köpeğiniz bir sorumsuz köpek sahibi ve hayvan kontrolüne bildirilebilir (haklı veya haksız). Aşağıdaki görgü kuralları rehberini anlamak, bunun gerçekleşme olasılığının azalmasına yardımcı olacaktır.

Çoklu Köpek Sahipliği

Pek çok eyalet ve belediyenin birden fazla köpek sahipliğine karşı herhangi bir yasal kuralı bulunmamakla birlikte, bazı bölgelerde köpek sahibinin kendi köpeklerinin 3'ünden fazlasına izin vermeyin bir parkta bir anda. Bunun nedeni, bir mal sahibinin birden fazla köpeğin davranışını yönetmesinin zorlaşmasıdır. aynı paketin parçası , zaten bir paket siparişi oluşturdu.Görsel İletişim

Her zaman köpeğinizle görsel teması sürdürmeniz gerekecektir. Çoğu köpek sahibi bu konuda oldukça iyidir, ancak bazen bazı köpek sahipleri zamanını sosyalleşmek ve dikkat etmemek için kullanır. Bu, saldırgan bir köpeğe veya köpeğinize yaklaşırsa köpeğinizin yaralanmasına neden olabilir. birini yaralamak rahat olmadığı bir durumdaysa. Köpeğinizi asla gözetimsiz bırakmayın.

İkramlar ve Oyuncaklar

Köpek ikramları getirmeyin sizinle köpek parkına! Bazı köpekler yiyecek için agresiftir. Köpeğiniz olmasa bile, bu diğer köpeklerin yiyecekleri koklamayacağı veya yiyecekleri koruyamayacağı anlamına gelmez. Yavru köpeğinizle köpek parkına gitmeden önce köpek ödüllerini dışarıda bir bankta bırakmanızı veya sadece ödül kesenizi boşaltmanızı öneririz. Köpek oyuncakları benzerdir. Bazı köpekler oyuncaklarına sahip çıkabilirler, bu yüzden en iyisi onları evde bırakmaktır. biraz kötüye kullanılabilecek yıkılmaz köpek oyuncakları .

Sivri Yaka

Sivri uçlu tasma kullanımına karşı herhangi bir yasal yol gösterici olmamakla birlikte, bazı parklar bunların kaldırılmasını isteyecektir. Köpeğiniz başka bir yavru ile oynuyorsa ve üzerinde sivri bir tasması varsa, köpeğinizin çok sert oynaması ve yakasına yanlış düşmesi mümkündür. Bu olabilir köpeğine zarar vermek ve sivri uçlu bir tasma kullanıyorsanız, onu yalnızca üreticinin önerdiği şekilde kullanmanızı öneririz, bu da onu park içinde çıkarmak anlamına gelir.

Köpek Kazma

Yavru köpeğiniz bazı çukurlar kazmaya karar verirse, onları tekrar doldurduğunuzdan emin olun. Delikler göze batan bir görüntü oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda takılma tehlikesi diğer köpekler veya köpek sahipleri için. Çoğu köpek yeterince hızlı kazmaz, bu yüzden birkaç dakika ayırın ve siz ayrılmadan önce yavru köpeğinizin topladığı kiri değiştirin.fransız bulldog karışımı

Telefon Görüşmeleri ve Kısa Mesajlar

Gözlerinizi telefonunuzda değil köpeğinizde tutun! Bu, gözlerinizi köpeğinizde tutmak ve görsel temas kurmakla birlikte devam ederken, birçok insan köpek parkını gidilecek bir yer olarak kullanıyor ve sadece telefonlarında takılmak . Bunu yapmak köpeğinizi riske atar ve tamamen dikkat etmezseniz diğer köpekleri riske atar. Bir çocuğu oyun tesisinde gözetimsiz bırakmazsınız, bu nedenle köpeğinize aynı şekilde davranın ve telefonunuzdan kaçının.

Köpek Yaşı

Köpek getirmeyin 4 aydan küçük bir köpek parkına. Veterineriniz size bu konuda tavsiyede bulunabilecek en iyi kişidir, ancak köpekler tipik olarak bağışıklık sistemi gelişirken 4 aydan küçük başka köpeklerin bulunduğu ortamlara girmemelidir. Ayrıca ihtiyaçları var tüm yavru köpek fotoğraflarını al . Bu gerçekleştiğinde, köpeğinizin istenmeyen bir hastalığı kapma olasılığının azalmasına yardımcı olacak ve size ekstra veteriner gezilerine ve veteriner masrafları .

Sert oyun

Köpeğiniz sertçe oynamaya başlarsa, onu parktan çıkarın. Sert oyun saldırganlıktan farklı olsa da, yine de garantim yok diğer köpekler zorlu oyun sırasında köpeğinize agresif tepki vermeyecektir. Köpek parkında bir veya iki köpek seyrek bir şekilde doluysa ve zorlu oyunlar ortaya çıkarsa, diğer sahiplere oyunun devam etmesinin güvenli olup olmadığını sorun ve onları yakından izleyin.Doggy Disiplin

Diğer sahiplerin köpeklerini terbiye etmeyin. Diğer köpeklerin ya da sahiplerinin tutum ve davranışlarını bilmiyorsunuz. Bazen, sahipler köpeklerinin davranışları konusunda çatıştıklarında işler biraz ısınabilir, bu nedenle en iyisi köpeğinizi alıp oradan ayrılmamak için herhangi bir neden olduğunu düşündüğünüzde çıkmaktır. Başka birinin köpeğini terbiye etmek yerine, genellikle köpeğini bağla ve git ve diğer sahibine çok kibarca, köpeğini uygun görgü kuralları konusunda eğitmek isteyebileceklerini tavsiye edin. Odaklan kendi köpeğini eğitmek ve kendi köpeğinizin davranışı.

Küçük veya Utangaç Köpekler

Küçük veya utangaç bir köpeğiniz varsa, onu parka götürmek zor olabilir. Onlara izin vermeyi istemek anlaşılabilir sosyal etkileşim var özellikle gençken. Aynı zamanda, bunlar aynı zamanda olumsuz tepki veren yavrular da olabilir. ısırık durumu . Bununla birlikte, birçok köpek parkı, aslında büyük yavrulardan ayrı, küçük veya utangaç bir köpek parkı kapısı olan oyun alanı sunar. Bölgenizde bunlardan birini bulmanızı tavsiye ederiz ya da bulamazsanız parktan tamamen kaçınmanız faydalı olabilir.

Köpeğinizi Güvende Tutmak

Sevimli Köpekler parkta güvende

Köpeğinizi güvende tutmak gerçekten tek bir şeyi içerir ve bu da sorumlu bir köpek sahibi olmaktır. Herhangi bir zamanda diğer köpeklerin çok sertleştiğini görür veya hissederseniz, köpeğinizi bağladığınızdan ve hemen götürdüğünüzden emin olmak istersiniz. Sorumluluğunuz bir köpek sahibi olarak SİZİN köpeğiniz için ve başka kimsenin değil. Bu, onları diğer köpeklerden korumak anlamına gelir ve bu, daha saldırgan köpeklerin etrafta oynadığını görürseniz ve görürseniz köpek parkını tamamen atlamaya karar vermek anlamına gelebilir.

Alfa köpeği olan ve itilmekten hoşlanmayan bir köpeğiniz varsa, köpek parkını atlamanız ve diğer sosyal etkileşim seçeneklerini aramanız gerekebilir. Maalesef sen sadece seni ve köpeğini kontrol edebilir , diğer sahipleri değil, bu nedenle köpek parkına gitmenin iyi bir fikir olup olmadığına karar vermek sizin sorumluluğunuzdadır. Çoğu zaman köpek güvenliğinin en iyi yolu önlem almaktır. Köpeğinizin bazı bilinmeyenleri varsa, en iyisi onları, kendi kontrolleri dışında tepki vermelerine neden olabilecek şeylere maruz kalabilecekleri bir duruma sokmamaktır.Yorumlar