Firavun Tazısı Bilgisi: Cins Gerçekleri, Özellikleri ve Daha Fazlası

Bu kapsamlı Firavun Hound cins rehberinde, bu köpek hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız. Tarihlerinden ve kişiliklerini nasıl etkilediğinden yüksek egzersiz gereksinimlerine, sağlıklarına ve daha fazlasına kadar tüm ayrıntıları ele alıyoruz.

Dengeli bir aile köpeği arıyorsanız, Firavun sizin için tazı olabilir. Ancak, her şeye havlama sevgisinden başlayarak, evinize veya yaşam tarzınıza uygun olmadıkları anlamına gelebilecek birkaç tuhaflıkları var!Bu kraliyet yavrusunun neden Mısır Krallarının tercihi olduğu hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmeye hazır olun. Onlar çok nadir köpekler , bu yüzden mahalledeki tek Firavun ailesi olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

kavapu
firavun tazı
  • ağırlık simgesiAğırlık45-55 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik21-25 inç
  • ömür simgesiÖmür12-14 yıl
  • renk simgesiRenklerKestane, Kırmızı Altın, Zengin Tan ve Tan
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Firavun ayakta

Antik eserler onlara ceylan avladığını ya da Mısır Kralları ve Firavunlarının yanında oturduğunu gösteriyor, bu yüzden isimleri.Firavun Hound'un tarihini çevreleyen birçok hikaye var, ancak en çok kabul gören teori, Mısır'dan gelmeleri ve onu birkaç kişiden biri yapıyor. Afrika köpek ırkları . 4000 yılına kadar uzanan eserler mevcut cinsle neredeyse aynı olan bir köpeği betimleyerek onugezegendeki en eski evcil köpek ırklarından biri.

Mısır tarihi ile ilgileniyorsanız, Mereuwka ve Senbi mezar şapelinde Firavun Hound'un kabartmalarını bulacaksınız. Birçok köpek ırkının aksine,fiziksel görünümleri pek değişmedibinlerce yıl boyunca.

Oradan, Fenike tüccarlarının lüks mallar karşılığında dünya çapında Firavun Tazılarını yaymaktan sorumlu olduklarına inanılıyor. Bu cins için özel bir yer Malta'dır. İşte oldulartavşan avcıları ile anında bir hit. Malta'da onlara 'tavşan köpeği' anlamına gelen 'Kelb tal-Fenek' denir. Bu cins Malta'da sevilir. Öyle ki 1979 yılında resmi Malta köpek ırkı olarak adlandırılmıştır.Bu cins, 20. yüzyılın sonlarına kadar dünyanın çoğu yerinde nispeten bilinmiyordu. İngiltere'ye ilk olarak 1930'larda geldiler ve1967'ye kadar Amerika'ya gelmedi. Üç yıl sonra, Amerika Firavun Hound Kulübü kurulmuş. Birkaç yıl sonra, 1984'te American Kennel Club (AKC) onları resmi bir cins olarak tanıdı. Bugün onlar olarak sıralanıyorlar 172. en popüler cins Amerika'da (200'den fazla), onları inanılmaz derecede nadir hale getiriyor.

Mizaç

Tarlada koşan köpekler

Firavun Köpekleri gördüklerinde küçük hayvanları kovalarlar.veyaonları kokla - yani sorunu ikiye katla.

Her şeyden önce, Firavun Houndbir koku ve tazı. Çoğu tazı sadece bir duyuya güvenir. Yani, bir av köpeği peşindeyseniz, Firavun en iyi köpektir. Ama eğer tasmasız yürüyebilen ve burun deliklerinden komutlarınızı takip edebilen sakin bir köpek arıyorsanız, bu köpek sizin için değil.Diğer köpeklerin çoğu gibi, yabancılara karşı mesafelidirler. Hiçbir şekilde saldırgan değiller, ancak aile dışı üyelere çok az ilgi gösteriyorlar. Ailelerine gelince, çok sevecendirler ve kanepede yatmayı severler (enerjilerini yaktıktan sonra.) Birçok Firavun Tazısının iyi olduğu bilinmektedir.bir kişiyle özel bir bağ kurmak, genellikle birincil bakıcıları.

Potansiyel sahiplerin bilmesi gereken birkaç tuhaflık var. Birincisi, onlarçok sesli bir köpek ırkı. İster süper heyecan verici bir şey, ister hoşlanmadıkları bir şey olsun, bunu kesinlikle bileceksiniz. Bu, bir uyarı bekçisi arayanlar için harika. Ancak havlayan köpekleri sinir bozucu bulanlar için, tamamen başka bir cinse bakmalısınız.

Diğer tuhaflık, onlarınuzman sayaç sörfçüleri.Tam olarak eğitilmiş olsa bile, masadan o peynir ya da tavuk budu parçasını kapma isteği çok fazla gelebilir. Bu adamlar yemeği SEVİYOR ve lezzetli bir muamele için her şeyi yapacaklar. Bu nedenle, bu potansiyel olarak yaramaz yavrulara karşı sabırlı olmanız gerekir. Ama hepsi Firavun'un eğlencesinin ve çekiciliğinin bir parçası.

Bu tuhaflıklara rağmen, Firavun Houndkomik ve aptal bir yavruen sevdiği insanları eğlendirmekten başka hiçbir şeyi sevmeyen. Bu, tüm aile için sürekli bir eğlence kaynağı anlamına gelir. Güldüklerinde sırıtışları kulaktan kulağa yayılır ve yaşam zevkleri bulaşıcıdır. Bu özellik (ve diğerleri), Firavun severleri tekrar tekrar türe geri çeker.Boyut ve Görünüm

Sandalyede kahverengi köpek

Firavun Tazılarının benzersiz bir özelliği, mutlu olduklarında kızarmaları.

Firavun Houndorta boy bir köpek, 45 ila 55 pound ağırlığında. Erkekler, kız kardeşlerinden daha büyük olma eğilimindedir. Erkekler biraz daha uzundur, tipik olarak 23 ila 25 inç boyundadır. Pençeden omuza (omuz) kadar 21 ila 24 inç arasında değişen dişilerle karşılaştırıldığında. Yani bu ölçüm onların yüksek kulaklarını içermiyor! Kulakları en belirgin özellikleridir ve bir yavru olarak son derece büyüktürler.

Onlarınçerçeve ince ve atletik,ve nadiren kilolu bir Firavunla karşılaşırsınız. Derin göğüs ve ince bel ile tipik hızlı ayaklı bir tazı gibi görünürler. Genellikle karıştırıldıkları Greyhounds ve Salukis'e benzer şekillere sahiptirler. Ama bir Firavun Tazısı'nın neye benzediğini öğrendikten sonra, bu görkemli köpeği başka bir şeyle karıştırmak zor.

Firavun'un benzersiz bir özelliği,kızarma yetenekleri. Kulakları, yanakları ve göğüsleri kırmızımsı pembe renkte parlıyor. Bu yüzden bazen Malta'nın kızaran köpeği olarak adlandırılırlar. Firavun Tazılarının sahip olması yaygındır. kuyruğunun ucunda beyaz uç. Bu, çiftçilerin toprak renginde arazide avlanırken Firavunlarını görmelerine yardımcı olmak için soyundan geldi.İstersenizFiravununuzu rekabetçi halkada gösterin, bunlara uymaları gerekecek Firavun Hound cins standardı . Boynun arkasında, omuzlarda veya sırtın veya yanların herhangi bir kısmında beyaz bir leke istenmeyen bir durumdur. Ancak bunları göstermeyi düşünmüyorsanız, bunun için endişelenmenize gerek yok; görünüşleri onların iyi erkek ya da kız olma yeteneklerini etkilemez.

Ceket ve Renkler

Çimenlerde topla oynayan iki köpek

Firavun, hepsi kırmızının bir tonu olmasına rağmen, birkaç farklı renge sahiptir.

Firavun Hound'un sahip olduğukısa ve parlak bir ceketbu damat için çok kolay. Düz kürk, doku söz konusu olduğunda ince ve hafif sert arasında herhangi bir yere düşebilir. Dökülme mevsimlerinde hafifçe dökülen bir çift katlıdırlar. Dökülme ölçeğinde düşük olmalarına rağmen, hipoalerjenik bir cins değildirler. Resmi olarak, olarak listelenen dört renk vardır. kestane, kırmızı altın, zengin bronzluk ve bronzluk.Egzersiz Gereksinimleri

Sahilde oyuncakla oynayan Firavun Tazıları

Bu, hemen hemen tüm tazılar gibi yüksek enerji ihtiyacı olan aktif bir ırktır.

firavun köpekleriher gün ortalama bir saat egzersize ihtiyaç duyar. Bu nedenle, onlara bu zindelik seviyesini garanti edebilecek aktif bir aileye yerleştirilmeleri gerektiğini söylemek güvenlidir. Yeterli egzersiz olmadan, yıkıcı ve sorunlu hale gelebilirler. Yorgun bir köpek mutlu bir köpektir.

için harika bir yolpatlayıcı enerjilerini yakmakonları kaydettirmektir yerel cazibe kursu etkinlikleri . Hızlı ve tüylü hayvanları kovalamak onların DNA'larında var ve onları mutlu ve formda tutacak. Bunlar, Firavun'un tasmasından kurtulmasına ve canının istediği kadar kovalamasına izin veren kontrollü ve güvenli ortamlardır. Güvenli bir ortamda olmadıkça bu adamların tasmalarından kurtulmalarını tavsiye etmiyoruz çünkü kesinlikle gözden kaybolacaklar.

Yaşam koşulları

Halı üzerinde oturma odasında uyarı köpek

Bu, temel köpek ihtiyaçlarının üzerinde ve ötesinde önemli gereksinimleri olmayan uyarlanabilir bir köpektir.Firavun Av Köpekleri, oldukları gibi çok fazla yalnız vakit geçirmekten hoşlanmazlar.hassas yavrular. Bu nedenle, evden uzakta uzun saatler çalışmayan bir aile ile yaşamaları gerekecek. İyi egzersiz yapılırsa mutlu bir şekilde bir apartman dairesinde yaşayabilirler.

Çoğu köpek gibi, arka bahçede dinlenmek ve oynamak için minnettar olurlar. Buna sahip olacak kadar şanslılarsa, sahip olmanız gerekir.en az altı fit uzunluğunda olan çitler. Firavunlar, ziyarete gelen bahçe hayvanlarını kovalarken inanılmaz yükseğe zıplayabilirler, bu yüzden onları güvenli bir şekilde kontrol altında tuttuğunuzdan emin olun.

Firavunlar tatlı köpeklerdir.çocuklarla iyi geçinmek. Ve çocuklar da onları sevmeye meyillidir çünkü aşırı gürültücü değildirler. Uygun eğitim ve sosyalleşme ile kendilerini çok evcil hayvanlı bir eve kolayca yerleştirebilirler ve bu da onları her şekil ve büyüklükteki aileler için harika seçenekler haline getirir.

Eğitim

Tasmalı sandalyenin yanında hafif köpek

Firavun Hounds, nispeten zeki ve memnun etmeye hevesli bir köpektir.

Firavun Av Köpekleri eğitilebilir yavrulardır. Bununla birlikte, güçlü av sürüşleri onları inatçı yapabilir, genellikle görüşlerini takip eder ve komutlarınızı koklar. Tamamen itaatkar, tasmasız bir köpek arıyorsanız, Firavun sizin için en iyi seçim olmayabilir. Eğitimi geri çağırma hala tasmalarını kaymaları durumunda tavsiye edilir.

bu pozitif pekiştirme eğitimi yöntem Firavun için en iyisidir. Sert eğitimlere veya ustalara iyi tepki vermeyen hassas yavrulardır. Yiyeceklerle oldukça motive olurlar, bu nedenle eğitim oturumlarında ikramları kullandığınızdan emin olun.Küçük yaştan itibaren sosyalleşmeayrıca değerlidir çünkü onlara diğer köpeklerle, insanlarla ve etraflarındaki dünyayla nasıl etkileşime gireceklerini öğretir. Onları yerel köpek parkına götürmek, onları dört ayaklı arkadaşlarla karıştırmanın harika bir yoludur.

Köpek çok sesli bir yavru olduğu için, onlara öğretmek 'sessiz komut' antrenman programınızın önemli bir parçası olacaktır. Aksi takdirde, önümüzdeki on dört yıl veya daha uzun bir süre için baş ağrıları ve sinirli komşular bekleniyor. Köpeğinizi bir an önce eğitmeye başlayıneve geldiklerindeEn iyi sonuçlar için sizlerle.

Sağlık

yaşlı firavun

Firavun, dikkatli yetiştirme programları sayesinde sağlam genetiğe sahip çok sağlıklı bir köpek ırkıdır.

yavru pitbull mama önerisi

Firavun Tazılarının bir ömrü vardır 12 ila 14 yıl . Ancak tüm köpek ırkları gibi, bazı sağlık koşullarına diğerlerinden daha yatkındırlar. Bu nedenle, önceden belirlenmiş endişeleri tarayan saygın bir yetiştiriciyle çalışmanız önerilir. Gelin bu koşulların neler olduğuna bir göz atalım.

kalça displazisi

Kalça displazisi en yaygın köpek iskelet problemlerinden biridir. Bir Firavun, zayıf kalçaları ebeveynlerinden miras alabilir, yani kalça puanlarını sormak önemli . Kalçalar bir köpek yavrusu olarak çok hızlı büyüdüğünde de ortaya çıkabilir. Semptomlar, hareket problemlerini veya oturmak, ayakta durmak ve tırmanmak için mücadele etmeyi içerir.

Göz Koşulları

Köpek ırklarında göz rahatsızlıkları bir başka yaygın endişe kaynağıdır. Firavun'da bulunan en yaygın göz rahatsızlığı distikiyazis . Bu, kirpikler göz kapaklarının içinde büyüdüğünde, gözü tahriş edip zarar verdiğinde ortaya çıkar. Bu cinsi rahatsız eden gözle ilgili diğer sorunlar, ilerleyici retinal atrofi (PRA), katarakt ve glokomdur. Semptomlar ışığa duyarlılık, nesnelere çarpma ve gözlerine pençelemeyi içerir.

chihuahua türleri

Tiroid Endişeleri

Firavunun tiroid bezi sorunları ve diğer hormonal dengesizlikleri yaşama olasılığı diğer ırkların çoğundan daha fazladır. hipotiroidizm en sık görülen tiroid hastalığıdır. İlaçla tedavi edilebilmesine rağmen, teşhis konulmadan hayatı tehdit edici olabilir. Cushing hastalığı, dikkat edilmesi gereken başka bir hormonal dengesizlik sorunudur.

patella çıkığı

Bu da başka bir iskelet sorunu ama bu sefer diz eklemini etkiliyor. Diz kapağı eklem üzerine düzgün oturamaz ve yüzer. Bu ciddi görünmese de, yavru için çok acı verici olabilir . Semptomlar düzensiz yürüyüş, etkilenen bacakla tekme ve genel ağrıyı içerir.

Beslenme

Çocuk ve kase ile kahverengi köpek

Firavununuzu yüksek kaliteli bir diyetle beslemek çok önemlidir.

Firavununuzu ne kadar besleyeceğiniz birçok faktöre bağlı olacaktır. yaş, ağırlık ve aktivite seviyeleri . Tipik bir Firavun Houndher gün 1 ½ ila 2 bardak yiyecek tüketin, iki öğüne bölün. Ancak yemek sevgileri, önlerine ne koyarsanız onu yiyecekler anlamına gelir, bu nedenle onları aşırı beslememek önemlidir.

beslemeyaşa uygun mama tanesiyaşamınızın her aşamasında beslenme ihtiyaçlarını karşılamanızı sağlamak çok önemlidir. Sağlıklı ve güçlü büyümek için daha fazla protein ve yağa ihtiyaç duyduklarından, bu özellikle gelişim evrelerinde önemlidir. Yüksek kaliteli köpek mamasına biraz daha fazla harcamanız gerekse de, onların çok daha sağlıklı olacağını bilerek dinlenebilirsiniz.

tımar

Kafasında havlu olan köpek

Firavun, kısa ve şık tüyleri sayesinde çok basit bir tımar rejimine sahiptir.

Firavunlarsadece haftada bir kez fırçalamaya ihtiyaç duyarbir tazı fırçasıyla. Bu, her türlü kiri ve ölü tüyleri çıkaracak, mobilyalarınızdan ve kıyafetlerinizden mümkün olduğunca uzak tutan lastik bir eldivendir. Yavrularınızı bir spa günü ile şımartmak istemiyorsanız, profesyonel bakıma nadiren ihtiyaç duyulur.

Bu cins özellikle kokulu değildir ve tüylerine zarar vermemek için banyo yapmayı her üç ayda bir ile sınırlandırmalısınız. Bu köpeğin çok güzel bir ceketi olduğu ve çalıların arasında koşmayı sevdiği için,cildi çentiklere ve sıyrıklara eğilimlidir. Bu, yaralara ve enfeksiyonlara yol açabilir, bu nedenle karınlarını ve bacaklarını kontrol ettiğinizden ve yaraları temiz tuttuğunuzdan emin olun.

Firavun Tazılarının çoğundan daha ince bir ağızlığı vardır, bu da dişlerinin daha sıkışık olduğu anlamına gelir. Bu yüzden yapmalısındişlerini haftada iki ila üç kez fırçalayınperiodontal hastalıkları uzak tutmak için. Tırnaklarını da kesilmiş tutun. Ne zaman çok uzadıklarını anlayacaksınız çünkü yere vurmalarını duyabileceksiniz.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Bir oyuncak üzerinde çiğneme köpek yavrusu

Bu, Amerika'da çok nadir görülen bir köpek ırkıdır ve yetiştiricileri bulmak zor olacaktır.

Amerika Birleşik Devletleri'nde sınırlı sayıda Firavun yetiştiricisi vardır. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, saygın ve sorumlu bir yetiştirici bulmak için muhtemelen seyahat etmeniz gerekecek. Yetiştirici araştırmanıza başlamak için harika bir yer, AKC'nin Firavun Hound yetiştirici listesi .

Sorumlu yetiştiriciler sadece ilgili tüm sağlık kontrollerinden geçen Firavunlar yetiştirecek . Ve bunun için yetiştiricinin sözüne inanmayın, bunu kanıtlamak için sertifikaları gördüğünüzden emin olun.Yavru köpeklerle her zaman yüz yüze tanışın, en az bir ebeveynin bulunduğu ev ortamında. Saygın yetiştiriciler bilgili olacak ve size yaşam tarzınız hakkında birçok soru soracak.

için ortalama başlangıç ​​fiyatısorumlu bir yetiştiriciden bir Firavun yavrusu yaklaşık 1.500 ila 2.000 $ arasındadır.. Çok nadir oldukları için satın alınabilecek en pahalı orta boy ırklardan biri oldukları bildiriliyor. Sorumsuz yetiştiriciler ve köpek değirmenleri, müşterileri daha düşük fiyatlarla cezbederek çalışır. Ancak yavru genellikle sağlıksız ve sosyal değildir, bu yüzden lütfen onlarla çalışmak için cazip olmayın.

olduğunu unutmayındüşünmek için devam eden ömür boyu maliyetlerilave olarak. Evinizi yavru köpeğinizin ihtiyaç duyduğu her şeyle kurmak pahalı olabilir. Ayrıca, sigorta masrafları ve beklenmedik tıbbi masraflar çok maliyetli olabilir. Neyse ki, Firavun Hound, bir Mastiff veya birçok sağlık sorununa yatkın bir cins ile karşılaştırıldığında, bakımı en pahalı köpeklerden biri değildir.

Kurtarma ve Barınaklar

Barınaktaki köpek

Eğer bulabilirseniz, bir Firavun'u kurtarmak harika bir alternatiftir.

Bir köpek yavrusu satın almak herkes veya her durum için doğru bir seçim değildir. Ancak öylebir firavunun bir kurtarma barınağına girmesi olağandışı, ne kadar nadir olduklarını düşünürsek. Ve yaptıklarında, hızlı bir şekilde yakalanmaları muhtemeldir.

Amerika'nın Firavun Hound Kulübü'nün kurtarma programı kurtarma tazı aramaya başlamak için harika bir yerdir.

Aile Hayvanları Olarak

 • Onlar orta boy bir köpek çoğu aile tipine çok uyumludur.
 • Firavunlar bir çok enerjik cins Bu nedenle evde, günde en az bir saat egzersiz yapabilecek aktif bir aile ile birlikte olmaları gerekir.
 • Onlar sevecen köpekler aile evinde ve genellikle birincil bakıcı ile özel bir bağ oluşturur.
 • Firavun Köpekleri çok vokal köpekler , onları mükemmel bekçiler yapıyor.
 • Yabancılara karşı mesafelidirler ve arkadaş edinmeye pek ilgi göstermezler ama bu konuda kaba değildirler.
 • Onlar memnun etmeye hevesli ve yiyeceklerle yüksek düzeyde motive olurlar, bu da onları eğitmeyi nispeten kolaylaştırır.
 • Onlar her yaştan çocukla yaşayabilir sakin doğaları sayesinde iç mekanlarda ve diğer köpeklerle de yaşayabilirler.
 • Firavunların bir çok yüksek av sürüşü ve kedilerle veya diğer küçük tüylü yaratıklarla yaşamak en iyi seçenek değildir. Onlar da her zaman halka açık yerlerde tasmalı olmalıdır.
 • Onlar bir .. sahip komik ve komik kişilik ve insanlarıyla her zaman bir getirme oyununa hazırlar ve bu da onları çok eğlenceli hale getiriyor.

Son düşünceler

Firavun Tazısı çok nadir fakat özel bir köpek ırkıdır. Bu kılavuzda öğrendiğiniz gibi, çoğu türdeki eve ve aileye uyum sağlayabilen hoş ve uyumlu köpeklerdir. Diğer köpeklerle ve çocuklarla arası harikadır ve evde aşırı derecede muhtaç veya gürültücü değildirler.

Ancak tüm köpek ırklarında olduğu gibi, bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bunlardan biri, çok sesli bir cins olmaları ve her şeye havlamalarıdır. Yüksek av sürüşleri nedeniyle, zaman zaman biraz inatçı olmaları nedeniyle halka açık yerlerde tasmalarına izin verilmemelidir. Ve yüksek egzersiz ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir aile tarafından barındırılmaları gerekiyor. Firavun Hound'un sizin için doğru köpek gibi göründüğünden eminseniz, kısa sürede sırılsıklam aşık olacağınızı düşünüyoruz.

Yorumlar