Köpekler Yulaf Ezmesi Yiyebilir mi? Yulaf Ezmesi Köpekler İçin Güvenli mi?

Köpekler Yulaf Ezmesi Yiyebilir mi? Yulaf Ezmesi Köpekler İçin Güvenli mi?

Hepimiz yulaf ezmesine aşinayız. sev ya da nefret et doyurucu ve sağlıklı olduğu inkar edilemez. Kahvaltıda yulaf ezmesi yemeyi seviyorsanız, köpeğinizin de katılıp katılamayacağını merak ediyor olabilirsiniz.

Yulaf ezmesi, kabuğu çıkarılmış, sonra haddelenmiş, öğütülmüş veya öğütülmüş hazırlanmış yulaflara verilen isimdir. ABD'de yulaf ezmesi ayrıca pişmiş yulaf lapasına da atıfta bulunabilir. yulaf ile yapılmış . İnsanları daha uzun süre tok hissettirmesi ve kolesterolü düşürmesiyle bilinen sağlıklı bir tahıldır.destekleyici yetiştiriciler

Yulaf ezmesi genellikle köpeklerin yemesi için güvenli . Aslında, çok yaygın olarak beslenen bir katkı maddesidir ve birçok köpek mamasına dahildir. ve kedi mamaları . Çoğu köpek yulaf ezmesi yiyebilir herhangi bir yan etkisi olmadan , doğru miktarlarda olduğunu varsayarsak. İyi bir lif kaynağıdır, bağırsaklara iyi gelir ve aynı zamanda hassas doğası nedeniyle hassas mideler için tasarlanmış birçok gıdada bulunur.

Yulaf Ezmesi Köpekleri Hasta Edebilir mi?

Tabii ki, herhangi bir yiyecek olabilir sorunlara neden olmak birkaç köpek için ve yulaf ezmesi bir istisna değildir. Yulaf alerjisi olan köpekler, yulaf ezmesini sindirmekte zorlanacak ve bu da midelerin kötüleşmesine veya cilt problemlerine neden olacaktır.Ayrıca besleme çok fazla yulaf ezmesi köpeğiniz için sorunlara neden olabilir - beslenme düzenini bozabilir ve vücuttan çok fazla lif geçmesi karın ağrısına neden olabilir. Çoğu köpek ara sıra az miktarda yulaf ezmesi yemekten çekinmez.

Yulaf Ezmesi Köpekler İçin İyi mi?

Köpek Yulaf Ezmesi Kasesi

Yulaf ezmesinin birçok besinsel faydası vardır. İyi bir lif kaynağıdır ve bir lif kaynağı olarak kullanılabilir. enerji kaynağı karbonhidrat seviyeleri nedeniyle. Özellikle diğer tahıllara kıyasla protein açısından da yüksektir.

USDA, yulafın (100 gr çiğ yulaf başına) şunları içerdiğini bildirdi:  • Kalori: 389
  • Su: % 8
  • Protein: 16.9 gram
  • Karbonhidrat: 66,3 gram
  • Şeker: 0 gram
  • Lif: 10.6 gram
  • Şişman: 6,9 gram

Yulaf ezmesi kalori

Yulaf ezmesindeki kalori, nişasta ve lif kombinasyonundan gelir ve nişastanın çoğunun parçalanması yavaş olur. Bu, köpeğinizin bağırsağındaki iyi bakterileri beslemeye yardımcı olduğu anlamına gelir.

Yulaf ezmesindeki protein100 gramda yaklaşık 17 gram olan yulaf, protein bakımından çoğu tahıldan daha yüksektir. Bu, onları, insanlardan daha yüksek miktarda proteine ​​ihtiyaç duyan köpekler için özellikle uygun hale getirir. Protein, kas büyümesi, enerji ve birçok vücut fonksiyonu için önemlidir.

Yulaf ezmesinde şeker

Yulaf ezmesi şeker bakımından çok düşüktür ve sindirilebilir nişasta formunda enerji sağlar. Bunun parçalanması daha yavaştır, daha az şeker artışına ve düşük şeker oranına neden olur ve daha az insülin ihtiyacı gerektirir. Bu 'yavaş salınan' enerji, hem insanlar hem de köpekler için çok daha iyidir. Tatlı patatesler bir örnektir Köpeğinizin tüketebileceği başka bir iyi yavaş salınan karbonhidrat.

Yulaf ezmesindeki yağYulaf ezmesi şaşırtıcı derecede büyük miktarda yağ içerir, ancak çok fazla değildir; Köpeklerin diyetlerinde insanlardan çok daha fazla yağa ihtiyaçları vardır. Yağ birçok vücut işlevi için gereklidir - kalbi ve beyni nişastadan çok daha iyi besler.

teriyer karışık cins

Yulaf ezmesindeki vitamin ve mineraller

Yulaf ezmesi ayrıca, manganez (gelişme ve büyüme için önemlidir), bakır (kalp sağlığı için önemlidir) ve beyin fonksiyonu için önemli olan selenyum gibi çeşitli mineraller içerir. Ayrıca, bir köpeğin sindirim sisteminin düzgün çalışması için gerekli olan önemli bir bileşen olan tiamin olarak da bilinen B1 vitamini içerir.

Yulaf Ezmesi Köpek Mamasında Kullanılır mı?

Yulaf ezmesi ile yapılan köpek maması

Kesinlikle! Chewy.com'da hızlı bir arama şunu gösterir: yulaf ezmesi yaygın bir bileşendir köpek mamasında 250'den fazla üründe yer almaktadır, 229 ürün kuru ve 30 ürün ıslak diyettir. Aslında birçok diyette ana bileşen olarak adlandırılır ve en çok kuzu veya tavukla eşleştirilir. Wellness, yulaf ezmesi kullanan tanınmış bir markadır çeşitli tariflerde. Gıda formüllerinde yulaf ezmesi kullanan diğer markalar Nutro içerir veya Chewy’nin markası American Journey .Bunların çoğu için pazarlanıyor hassas cilt veya mide köpeklerin yulafla ilgili problemleri buğdaydan daha az olasıdır. Diyet yapan köpekler için tasarlanmış yiyecekler de sıklıkla yulaf ezmesi içerir; yüksek lif içeriği dolgun olduğu anlamına gelir. Aslında, belirli yiyecekleri yedikten sonra tokluk derecesini sıralayan insanlar üzerinde yapılan bir çalışmada, yulaf ezmesi genel olarak üçüncü oldu ve kilo verme diyetine mükemmel bir katkı yaptı.

Köpekler İçin En İyi Yulaf Ezmesi

Köpeğinize bir şey vermeye karar verdiyseniz biraz yulaf ezmesi Arada sırada, sahip olduğunuz yulaf ezmesinin türünü düşünmeye değer. Köpeğinize aromalı veya önceden karıştırılmış yulaf ezmesi vermeniz tavsiye edilmez, çünkü tatlandırıcılar veya ekstra malzemeler evcil hayvanınız için güvenli olmayabilir.

Şunları da içerebilirler yüksek şeker seviyeleri , yulaf ezmesinin sağlık yararlarını ortadan kaldırır. Sade, tatlandırılmamış yulaf ezmesi en iyisidir. Yulaf ezmesi ayrıca 'hızlı pişirmede' veya daha büyük tahıllarda bulunur. Her ikisi de köpekler için iyidir. Malzemeler ne kadar 'bütün' olursa, faydalı içeriklerin işleme sırasında kaybolmama olasılığı o kadar yüksektir.Tıbbi Sorunları Olan Köpekler İçin Yulaf Ezmesi

Sağlık sorunları olan eski labrador

Bazı insanlar köpeklere yulaf ezmesi vermeyi tavsiye ediyor. ishali tedavi etmek ama bu en iyi yaklaşım olmayabilir. Lif, dışkıyı sağlamlaştırmaya yardımcı olabilir. Ancak köpeğinizin kakası akıyorsa muhtemelen biraz daha hafif bir şeye ihtiyaçları vardır. Bununla birlikte, sürekli olarak hafif yumuşak (ancak yine de oluşmuş) dışkısı olan köpekler için yardımcı olabilir - burada biraz fazladan lif yardımcı olabilir. Bu, bir anal bez sorunları olan özel diyet ayrıca.

Bazı insanlar kabızlık çeken köpeklerin yulaf ezmesini iyileştirdiğini bildiriyor. Bu, hafif kabızlığı olan köpekler için geçerli olabilir, ancak şiddetli kabızlığı olanlar için yulaf ezmesi yeterli olmayacak Bağırsakları tekrar hareket ettirmek için.

Köpekler İçin Yulaf Ezmesi Yapmak

Ne zaman köpekler için yulaf ezmesi yapmak , önceden karıştırılmış ve önceden tatlandırılmış yulaf ezmesinden kaçınmalısınız çünkü bunlar genellikle ilave şeker içerir ve hatta kuruyemiş, kuru üzüm veya ksilitol gibi tehlikeli maddeler içerebilir.

İsterseniz kendi aromalarınızı ekleyebilirsiniz, ancak güvenli olduğunu bildikleriniz dışındaki tüm malzemeleri dışarıda bırakmalısınız. Ayrıca yulaf ezmesi yapmalısınız süt yerine su ile sorunlara neden olabilir; birçok köpek laktozu sindirmekte zorlanır ve çok fazla yemek kusma, ishal ve kötü gaza neden olabilir.Bir mikrodalga kaseye bir veya iki ons kurutulmuş yulaf ezmesi koyun ve üç ons su ekleyin. Mikrodalgada yaklaşık iki dakika pişirin. Tamamlandığında, iyice karıştırın ve soğumasına izin ver tamamen köpeğinize vermeden önce. Yavru köpeğiniz için en iyi deneyim için köpek maması kabı olarak öneriyoruz.

Köpeğim Ne Kadar Yiyebilir?

Köpekleri beslemek için yulaf ezmesi

Köpeğinize çok fazla yulaf ezmesi vermek sorunlara neden olabilir Birkaç nedenden dolayı. Birincisi, daha fazla lifin daha iyi olması gerekmez - çok fazla lif, çok az sayıda soruna neden olabilir. İkincisi, köpeğiniz zaten mükemmel dengelenmiş bir diyette olmalıdır ve fazladan besinlerin eklenmesi bunu dengesiz hale getirebilir.

Örneğin, yeterince uzun süre yeterince büyük miktarlarda beslenirse, yulaf ezmesindeki ekstra fosfor kalsiyum dengesizliği vücutta. Bu kemik problemlerine yol açabilir. Son olarak, köpeğinize normal diyetine ek olarak yulaf ezmesi verirseniz, muhtemelen aşırı kilolu olacaktır. Bu, daha ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir ve köpeğinizi düşük kalorili köpek mamasına koymanızı gerektirir.

köpek kalıp sabun yedi

Diyetini dengesizleştirmediğinizden emin olmak için köpeğinize asla günlük kalori miktarının onda birinden fazlasını ödül olarak vermemelisiniz. Örneğin, ideal ağırlıkta 40 kilo bir köpek için, günlük 860 kalorilik bir kalori alımı yaklaşık olarak doğrudur. Onlar kadar olabilir Bu kalorilerin 86'sı muamele, çiğneme ve normal diyetlerinden diğer farklılıklar olarak. Bu yulaf ezmesi şeklinde olacaksa, her gün dört ons pişmiş yulaf ezmesi yiyebilirler.

Tabii ki, dört ons olabilir köpeğiniz için çok fazla lif . Bu nedenle, bir çorba kaşığı pişmiş yulaf ezmesi ile başlamak ve daha fazlasını vermeden önce tepkilerini değerlendirmek en iyisidir.

Köpekler Her Gün Yulaf Ezmesi Yiyebilir mi?

Köpeğinizin diyetini dengelemediğiniz ve kalori ihtiyaçlarını aşırı yüklemediğiniz sürece, köpeğinizi günlük olarak yulaf ezmesi ile besleyebilirsiniz. Yulaf ezmesi besliyorsanız anal bez sıkışması gibi tıbbi problem tutarlı sonuçlar için günlük yulaf ezmesi vermeniz gerekebilir. Büyük olasılıkla, onu bir tedavi olarak veriyorsun. Bu durumda, aynı şeyi günlük olarak vermek yerine, biraz karıştırmak daha iyi bir fikirdir.

Köpeğinizin günlük olarak diyetine küçük parçalar halinde yulaf ezmesi katması mümkün olsa da, diğer sağlıklı atıştırmalıklara da bakmanızı öneririz. Önlemek Graham Crackers gibi işlenmiş gıdalar veya masa artıkları kutulu yemeklerden . Tatlı ikramlar için yüksek kaliteli meyvelere odaklanın. kuşbaşı ananas ikramları veya dilimlenmiş kivi .

Sıkça Sorulan Sorular

Köpeğinizin ne yiyip ne yiyemeyeceği hakkında burada birçok soru alıyoruz. Bazılarını derledik sık sorulan sorular Aşağıda sizin için yavru ve yulaf ezmesi hakkında.

S: Köpekler yulaf ezmeli kurabiye yiyebilir mi?
C: Bu, karışımda ne olduğuna bağlıdır. Bazı köpekler glütene duyarlıdır. Yulaf ezmeli kurabiyelerinizde buğday kullanırsanız, glüten intoleransı varsa, köpeğinize vermemeniz daha iyi olur.

S: Köpekler yulaf ezmeli kuru üzümlü kurabiye yiyebilir mi?
C: Rasinler köpekler için oldukça zehirlidir. Yani hayır, yulaf ezmeli üzümlü kurabiye yiyemiyorlar. Zaten yemişlerse, hemen veterinerinize başvurmanızı öneririz.

S: Köpekler esmer şekerli yulaf ezmesi yiyebilir mi?
C: Esmer şeker köpekler için zehirli değildir. Öyleyse, evet, yavrularınız kahverengi şekerli yulaf ezmesi tüketmişse iyi olmalısınız. Diğer sağlık sorunlarına neden olabileceği için köpeğinizi sürekli olarak şekerle beslemek istemezsiniz.

S: Köpekler sütlü yulaf ezmesi yiyebilir mi?
C: Bazı köpekler laktoza tahammülsüzdür. Köpeğinize yulaf ezmesini sütle beslememenizi tavsiye ederiz. Kaza halinde yiyorlarsa iyi olmalılar, ama yediklerinde gaz almaları da mümkün.

S: Tarçınla yiyebilirler mi?
C: Tarçının köpekler için toksik olduğu bilinmemektedir. Bununla birlikte, köpeğinizin alerjisi varsa, bu muhtemelen sorunlara neden olabilir. Köpeğinizin tarçın alerjik reaksiyonu varsa derhal veterinerinize başvurmanızı öneririz. Alerji yoksa, yavru köpeğiniz iyi olmalı.

Son düşünceler

Çoğunlukla, yulaf ezmesi yavrularınız için güvenli olmalıdır. Köpeğinizin herhangi bir yan etkisi olmadığından emin olmak için her zaman daha küçük miktarlarda test yapmanızı öneririz. Bir şeyin doğru olmadığını hissederseniz, yapmanız gereken ilk şey her zaman hemen veterinerinize başvurmaktır. Tüm söylenenlerle evet, köpeğiniz yulaf ezmesi yiyebilir ve eğer yaparlarsa pek çok faydası vardır!

Yorumlar