İspanyol Köpek İsimleri: Yeni Yavru Köpeğiniz İçin 150'den Fazla Adlandırma Fikri

İspanyol Köpek İsimleri: Yeni Yavru Köpeğiniz İçin 150'den Fazla Adlandırma Fikri

Yeni bir köpeğe isim vermek büyük bir iştir ve sahipleri genellikle kulağa hoş gelen bir şey ister. eşsiz ve güzel. eve mi getiriyorsun yeni köpek yavrusu ve İspanyol esintili bir evcil hayvan adı mı arıyorsunuz? Bu güzel dilden bir lakap seçmek, yavru köpeğinize kesinlikle göze çarpacak bir unvan vermenin bir yolu olabilir.

organik köpek şampuanı

İspanyol dili dünya çapında konuşulur ve sadece güzel bir dili değil, aynı zamanda derin bir kültür dizisini temsil eder. Pek çok harika köpek ırkının İspanyol kökleri vardır, bu nedenle kültürden bir fikir, bunu onurlandırmak için mükemmel bir yoldur. Aynı zamanda kişinin mirasını veya çok beğenilen bir kültürü onurlandırmanın harika bir yoludur.Yeni yavru köpeğiniz için neden İspanyol esintili bir fikir istediğinize bakılmaksızın, 150'den fazla İspanyol köpek ismi fikrinin bu listesine yardımcı olmak için buradayız. Ayrıca, yavru köpeğinize yeni unvanını seçme ve öğretme konusunda ipuçlarımız da var.

İçindekiler

İspanyol Köpek Irkları

Birkaç köpek ırkının kökleri İspanya'da ve diğer İspanyolca konuşulan ülkelerde bulunur. Bu ırklardan bazıları çok iyi bilinir, diğerleri o kadar yaygın değildir, ancak hepsinin bu güzel dille bir bağlantısı vardır. Bazı İspanyol köpek ırkları şunları içerir: 1. İspanyol Su Köpeği
 2. İspanyol Mastifi
 3. Katalan Çoban Köpeği
 4. Bichon Frise
 5. İbiza Tazısı
 6. İspanyol İşaretçisi
 7. Bask Çoban
 8. Endülüs Tazısı
 9. İspanyol Tazısı
 10. Burgo İşaretçisi
 11. kanarya tazı
 12. İspanyol Galgosu
 13. Chihuahua

İspanyol İsimlerinin Anlamları

Bazen isimleri veya kelimeleri temsil ettikleri şey nedeniyle takdir ederiz. Bu, en sevdiğimiz İspanyol esintili köpek isimlerimizin çoğu için geçerlidir. Listemizdeki her ismin tam anlamına giremesek de, en sevdiğimiz evcil hayvan isimlerinden bazılarını dilden ve ne anlama geldiklerini açıklamak istedik.

 1. güzel güzel demektir
 2. Ay ay demektir.
 3. Tatlı güzel demek
 4. Tatlı tatlı demek, tıpkı yeni kürk bebeğiniz gibi.
 5. Kraliçe kraliçe anlamına gelir ve hepimiz bu ismi gururla taşıyacak pek çok yavru tanıyoruz.
 6. Hayat hayat anlamına gelir ve bir erkek veya kız köpek yavrusu için mükemmel seçimdir.
 7. kutup ışıkları güzel bir köpek yavrusu için güzel bir lakap olan gün doğumu anlamına gelir.
 8. Güvercin güzel güvercin demektir.
 9. Güneş güneş anlamına gelir ve bir köpek için benzersiz bir çağrı işaretidir. Bu erkekler veya kadınlar için işe yarayabilir.
 10. Ateş ateş anlamına gelir ve tavırlarla dolu küçük bir köpek için mükemmel bir seçimdir.
 11. İyi erkek anlamına gelir ve erkek bir köpek yavrusu için harika bir fikirdir.
 12. İskender insanın savunucusu, yeni yavru köpeğiniz için mükemmel bir unvan, özellikle de bekçi veya koruyucu bir cins iseler.
 13. Bir yeni yavru köpeğinizin kalbinizde tuttuğu yer olan bir numara anlamına gelir.
 14. Kalp aşk demektir, kalbinizi çalan küçük bir köpek yavrusu için mükemmel.
 15. Rio nehir demektir.
 16. Ancak bir köpek için İspanyolca terimdir.

Köpekler İçin Dişi İspanyolca İsimler

Çiçekli dilde yeni yavru köpekler için çok uygun olabilecek birçok güzel isim var. Bunların çoğu, tıpkı yeni dişi yavru köpeğiniz gibi kısa ve tatlıdır. İnşallah bunlardan biri İspanyol esintili kadın başlıkları yeni kürk prensesiniz için mükemmel bir seçim olacak.

beagle jack russell karışımı
adella inez
yıl Bir
Anita Joanna
ariel lola
Beyaz Lorraine
Calista Lucia
Carmen kara
küçük kız martı
Kabuk Masa
kabuk Benim
Mercan Nita
Bardak inci
Uyanmak Rita
eva Pembe
Kaçınmak sıradağlar
Kaçınmak Sofya
Flavia yıldız
Görkem valerie

Köpekler İçin Erkek İspanyol İsimleri

Bazen yeni bir erkek yavrunun bir güçlü erkek lakabı. Birçok klasik İspanyol erkek ismi, evcil hayvan takma adları için harika olabilir. Bu harika dilden gelen bu güçlü başlıklar listemizin en üst sıralarında yer alıyor.Andres ateş
Antonius Jorge
dur juan
Geçmek Öğretmen
dario Matta
diego milo
Emilio pablo
Ernesto pako
İran Pedro
Fabio Panço
ihtişam Raul
Fermin Roma
elde etmek hissetmek
Gilbert Azizler
William Sergio
hektor silvio
Hiro atışlar
Hugo Xavier

İspanyol Yemeklerinden Esinlenilen Köpek İsimleri

Bu yiyecekler baharat ve lezzet dolu. Bu yiyeceklerden bazıları, dünya çapında yemek yiyenlerin başlıcaları ve favorileri haline geldi. Evcil hayvan sahipleri, en sevdikleri yemekler gibi en sevdikleri şeylerin ardından hayvanları çağırmayı her zaman severler. Bu nefislerden bazılarını deneyin gıdadan ilham alan lakap fikirleri Baharatlı yeni köpek yavrusu için.

Pirinç et
kek İspanyol şampanyası
börek Kır evi
Kum Churro
Chimichurri korona
domuz sucuğu Turta
Daiquiri taze
fasulye kızartma
jambon Kurabiye
Limon horchata
Hafif Süt
Mojito kek
nacho Papatya
Babacığım Badem ezmesi
Pepito Patates
Tavuk Kırmızı biber
Peynir Raja
taco Sandia
tapas Sangria
takito Tortilla

Ünlü İspanyol İsimler

Tarih boyunca, İspanyol ve Hispanik mirasına sahip birçok insan, dünyamıza inanılmaz şeyler ve fikirlerle katkıda bulunmuştur. Aşağıda hepsini listeleyemesek de, en sevdiğimiz ünlü Latin erkek ve kadın yüzlerinden bazılarını listeledik. Bazı sahipler, listemizden bir ad veya soyadı seçmeyi seçebilir veya yavrularını bunların şerefine her şeyi çağırabilir. harika ve yetenekli İspanyollar .

shedmonster vs furminator
Andy Garcia Ana De Armas
Antonio Banderas Anya Taylor Joy
kötü tavşan Camila cabello
Benicio, boğa Cardi B.
carlos santana Christina Aguilera
Cheech Marin Ellen Ochoa
Danny Trejo Eva longoria
Desi Arnaz frida kahlo
Enrique Iglesias Gloria Estefan
Gabriel Iglesias Hindistan Moore
Javier Bardem Jenna Ortega
Mark Consuelos Lynda Carter
Oscar Isaac Mariah Carey
pablo picasso Marisa Tomei
peter pascal Penelope Cruz
rafael nadal Rita Moreno
Richie Valens salma hayek
Ritchie Valens selena
Roberto Clemente Şakira
salvador dali Sylvia Rivera
Tyler Posey Zoe Saldana

Köpek Adlandırma Trendleri

aynen adlandırma eğilimleri insan bebekleri için köpek isimleri için her zaman farklı eğilimler vardır. . Popülerliği artan fikirler, genellikle popüler kültürde ve toplumda olup bitenlerin yansımalarıdır. Trendler hızla değişebilir. Bazen eğlence serilerinden sonra belirlenirler. Harry Potter , disney , Pençe devriyesi , veya hayret ya da sadece hayatın belirli bir aşaması ya da tarzı gibi yenilikçi köpek isimleri . Yeni TV şovları, popüler kitaplar, filmler ve hatta sosyal medya trendleri ve ünlüler, evcil hayvan adlandırma trendlerine ilham verebilir.Modaya uygun bir evcil hayvan takma adı bulmak için çok fazla ilham kaynağı var. Hatırlanması gereken bir şey, trendlerin gelip gittiği ve yavru köpeğinizin uzun yıllar ortalıkta olacağıdır. Bir köpek öğrendikten sonra bir şeyleri değiştirmek zor olduğundan, yavru köpeğinize gelecekte mutlu olacağınıza dair bir çağrı işareti verdiğinizden emin olun. Modaya uygun olmayan ve çok daha sıra dışı bir fikir arıyorsanız, Evcil hayvan adlandırma trendlerine bakmak, neyin popüler olduğunu ve hangi yöne bakmanız gerektiğini görmenin iyi bir yolu olabilir. Fikirlerin birçok farklı yerden gelebileceğini ve bir kişi veya dünyanın bir bölgesi için popüler olabilecek bir şeyin başka biri için popüler olmayabileceğini unutmayın.

Köpek Adlandırma İpuçları

 Yeşil duvarın yanında fötr şapkalı ve marakaslı sevimli köpek
Birçok mal sahibi, yalnızca yeni köpeklerine bir takma adla atıfta bulunmak için mükemmel adı bulmak için saatlerce uğraşır.

yeni bir köpek yavrusu adlandırma önemli bir görevdir ve sahiplerinin hazırlanmadan acele etmesi gereken bir görev değildir. Yeni bir tüylü aile üyesi için bir isim seçerken hatırlanması gereken birkaç şey var. Sahiplerin önceden seçilmiş bir fikri olacağı bazı durumlar vardır ve bu insanlar yeni yavrularıyla tanışana kadar bunu düşünmeyi bile beklemeyi severler. Köpeğinizin yanıt vereceği mükemmel fikri seçmenize yardımcı olacak aşağıdaki ipuçlarımıza göz atın.

 1. Yeni bir köpek aile üyesine isim vermenin büyük bir sorumluluk olduğunu unutmayın. Sahipler, yaratıcı olmaktan, eğlenmekten ve istedikleri yerde ilham almaktan çekinmemelidir. Saldırgan veya uygunsuz olarak algılanabilecek kelimelerden veya terimlerden kaçınmak önemlidir. Unutmayın, bu unvan, köpeğinizin hayatının geri kalanında evcil hayvanınıza ve size bağlı olacaktır. Kürk bebeğinizi, kelimeyi kullanmak zorunda olan kimseyi veya kendinizi utandırmak istemezsiniz.
 2. Köpekler daha kısa kelimelere uzun kelimelerden daha iyi tepki verir. Bir veya iki heceli kelimeler en iyi sonucu verir. Daha uzun bir başlık seçerseniz, daha kısa takma adlar bulduğunuzdan emin olun.
 3. Bir köpeğin adının, onlarla ana iletişim aracınız olduğunu unutmayın. Sizin için özel anlamı veya önemi olan bir şeyi seçebilseniz de, köpeğiniz için aynı yoruma sahip olmayacaktır. Bu kelimeyi söylediğinde, gelmelerini istediğini, bir şeyler olacağını anlayacaklar. Bu, sabah kahvaltısı, öğleden sonra yürüyüş veya gece geç saatlerde lazımlık molası anlamına gelebilir. Tüylü bebeğiniz, adının özel bir şey olduğunu ve bu kelimeyi kullandığınızda onu kastettiğinizi anlayacaktır. Ancak, herhangi bir özel anlamı anlamayacaklardır, bu yüzden anlamalarını beklemeyin.
 4. Genel komutlar gibi görünen fikirlerden kaçının. Bu sadece bir yavru köpeğin kafasını karıştırır ve eğitimi kesintiye uğratır.
 5. Sahipler, kulağa yaygın komutlar gibi gelen kelimelerden kaçınmanın yanı sıra, evde yaşayan veya genellikle evin çevresinde bulunan insanlar gibi görünen sözcüklerden de uzak durmalıdır. Evcil hayvanınıza bir insandan sonra hitap etmek eğlenceli ve hatta bazen uygun olabilir, ancak evcil hayvanınızın ve eşinizin veya çocuğunuzun adının çok benzer olmasını istemezsiniz. Bu, insan ve köpek ailesi üyeleri arasında yalnızca kafa karışıklığı, kaos ve hatta kızgınlık yaratacaktır.
 6. Düşündüğünüz her fikir için farklı takma adlar bulmayı unutmayın. Takma adlar genellikle bir tam adın veya bir varyasyonun daha küçük bölümleridir. . Tıpkı insan bebeklerimiz gibi, mükemmel ismi seçmek için çok fazla zaman ve çaba harcasak da, kürk bebeklerimiz genellikle birçok farklı takma ad kullanır. Bir takma ad listesi oluşturun, deneyin ve son bir seçim yapmadan önce onları söylerken nasıl hissettiğinizi ve yavrularınızın onlara yanıt verip vermediğini görün.
 7. Bir yavruya isim seçerken köpeğinizin cinsini, boyutunu, rengini ve diğer fiziksel özelliklerini ve kişiliği dikkate alın. Bazen belirli bir renk veya cins, uygun bir lakaba ilham verebilir.
 8. Kendiniz ve yeni yavru köpeğiniz için en iyi kararı vermek için kendinize zaman ve alan tanıyın. Bazen bu, yeni bir kürk bebek eve geldikten sonra birkaç hafta ila bir ay kadar olabilir. Çoğu zaman sahipler bir şey seçer ve birkaç hafta sonra bunun işe yaramadığını fark eder. Bunların hepsi kabul edilebilir. Sizin veya yavru köpeğinizin ihtiyacı olan son şey, bu süreçte üzülmeniz veya endişelenmenizdir. Birinci sınıf bakım, bolca sevgi ve harika beslenme aldıkları sürece, unvanlarına veya seçmeleri ne kadar sürerse sürsün, iyi olacaklar. Bazen bir fikir basitçe yürümez ve yeni bir fikir seçmeniz gerekir. Bu bir başarısızlık olarak görülmemelidir. Bu her zaman olan bir şey.
 9. Yavru köpeğinize adının öğretilmesi gerekeceğini unutmayın. Bu süreç zaman alacaktır. Bol miktarda sağlayın olumlu davranış pekiştirmesi bu kelimeye cevap verdiklerinde ödüllendirirler. Bazen bu lezzetli bir çiğneme ikramıdır. Diğer zamanlarda yeni bir oyuncak veya kucaklaşma seansı. Evcil hayvanınız size yanıt verdiği için olumlu yanıt aldığını fark ettiğinde adını çok daha çabuk öğrenecektir.

Son düşünceler

yeni bir köpek yavrusu adlandırma eğlenceli, özel bir zamandır. Yeni tüylü bebeğiniz için verdiğiniz ilk büyük karar, yavrunuzu seçmekle birlikte. Bu başlık, yavru köpeğinize hayatları boyunca yapışacaktır, bu nedenle uyan ve iyi tepki verdikleri bir şey olması gerekir. İspanyol esintili bir isim seçmek, yavru köpeğinize unutulmaz, güzel bir isim vermenin bir yoludur.

Yorumlar