Rottweiler Köpek İsimleri: Boyut, Coğrafya, Trendler ve Daha Fazlasına Göre 250'den Fazla İsim

Rottweiler Köpek İsimleri: Boyut, Coğrafya, Trendler ve Daha Fazlasına Göre 250'den Fazla İsim

Rottweiler güçlü, kendinden emin ve sakin arkadaşlardır. Sizinkini eve götürdükten sonra mükemmel bir bekçi köpeğinin özelliklerini göreceksiniz. Bu bekçi köpeği, askeri ve polis işlerinde başarılı olmasını sağlayan rahat bir tavır sergilemektedir.

Ama şimdi yeni Rottie'niz için doğru ismi bulmanın zamanı geldi. Pek çok popüler seçenek var ama seçenekler bunaltıcı olabilir.Köpeğinizin sürüden sıyrılmasını sağlayacak bazı trend isimlere ve diğer benzersiz fikirlere bir göz atalım.

İçindekiler

En Popüler İsimler

Ağızda Köpek Oyuncakla Rottweiler

İşte yıllar boyunca Rottweiler için en popüler isimlerden bazıları.cane corso köpek isimleri

Elbette, seçtiğiniz ismin erkek ya da kadın olmanızla çok ilgisi var. İkisi de sevimli olsa da, ikisi arasındaki bazı farklılıklar, ikisinden hangisini seçeceğinizi etkileyebilir.

Dişiler, onları daha tatlı ve daha az huysuz yapma eğiliminde olan annelik içgüdülerine sahiptir. Tersine, erkekler daha güçlü, daha büyük ve daha baskın eğilimlere sahiptir.

Rottweiler'larınız için şu popüler isimlere bir göz atın:ErkekDişi
kodRoxy
Dizelnala
TankSadi
Dayanmaklola
KayalıkAy
harleyGüzel
Maks.Zoey
ZeusZoe
ileLucy
Charliesaşa

Alman Rottweiler

güneş gözlüğü ve alkol şişesi ile safkan bir Rottweiler portresi

Prost! Rottie'nize neden Alman köklerinin adını vermiyorsunuz?

Rottweiler'ın tarihi biraz dolambaçlı. Aslen Asya Mastifflerinden Romalılar tarafından orduları için bekçi köpeği olarak yetiştirildiler. O zamanlar işgal ettikleri yer günümüz Almanya'sıydı. Roma İmparatorluğu düştükten sonra bu köpekler bu bölgede sığır sürülerinde ve bekçi dükkânlarında kalmıştır.

MS 74'te Roma ordusu Alpler'i geçti. Orası şimdi güney Almanya. Bu belirli bölgede bir kasaba seçildi rottweil . Bu şehir, artık Rottweiler olarak bildiğimiz köpek ırkının yuvası olacaktı.Bu köpekler herhangi bir bölgeye ait değildir. Asya'dan, Roma'dan ve Almanya'dan. Bununla birlikte, insanlar, modern zamanlarda bile, türü çoğunlukla Almanya ile ilişkilendirir. Bu nedenle aşağıda Rottweiler'ınız için düşünebileceğiniz bazı Almanca isimler bulunmaktadır.

KartalWanda
CezayirVar
AdolfBernadette
AldoAnkara
ŞapşalGreta
Baldwinadi
Albrechtbeatrix
bekarAmelia
arloava
CezayirBrunhilde
Emmetheidi
AlfonsGretchen
alvinClaudia
OmuzIda
GünterTrudy
Bernarddişi aslan
SekizMarta
Baba / KlausMillie
felixlola
Raymondsofie
FransızcaUrsula
Maks.Ingrid
Rolfgiselle
RolandEmma
SchwartzLeah
Rudolph / Rudymollie
SiegfriedGrettle
kurt çetesiGertrude
taşGretchen
UlfBerlin

Rottweiler için Tüy Rengine Dayalı İsimler

Açık havada duran siyah ve kahverengi köpek

Cins, esas olarak siyah, maun, pas veya bronz bir dokunuşla karıştırılmıştır.

Her zaman tutarlı olan siyah temel renktir. Bazı Rottweiler'ların kırmızı hatta mavi olduğunu görebilirsiniz, ancak bu renkler çok nadirdir. Çürüklerin yanaklarında, boğazlarında ve göğüslerinde, kaşlarında ve kenetlenmiş kuyruklarının altında belirgin işaretler vardır.

İşte havalı isimler kara köpekler :KarbonMelek
Kömürmücevher
ŞahinSiyah
tabakhaneKadife
avcıgece
Gölgecila
TozluBayan
GölgeGrafit
ReeceOniks
topçuyıldız çiçeği
LeiloMücevher
Sigara içmekgül
önlükTrixie
mürekkep lekesiDakota
AntikDarcy
maçainci
MambaOpal
Kapa çeneniBiber
BrunoAtış
kovalamakPepsi
ShawnŞeytani
JülyenHayalet Sürücü
KakaoDonnie
tatrasharley
WinstonAvcı
kabanhekate
topuzKedavra
Foohayalet
CecilAçık mavi
ScottSaha
SüslüDakika
KralMistik
Jetpanter
JamesyNimbus
Yermorticia
DuncanOfelia
KellenOdile
zenciAsla
Karanlıkpoe
DerinLelee
çürükTalladega
KoleValensiya
Fırtınasu birikintisi

Rottweiler için Cins Boyutuna Dayalı İsimler

Aslan yelesi giyen Rottweiler

Rotties büyük ama bir aslanın kalbine sahip.

Boyuta dayalı köpek isimlerinin çoğu genellikle küçük veya büyük köpekler için olduğundan, biz sadece isimleriyle gittik. Bu kategoriye sahip büyük köpekler.

AlfaAtilla
limuzinolimpiya
DizelOlga
TankBertha
DozerMega
MackAmazon
sonlandırıcıEzmek
EverestZeyna
MagnusDayanmak
ThorYeti
İntikamcıJumbo
Çete üyesidinah
Maks.Büyük anne
KabadayıAtlas
gladyatörokyanus
maksimumKleopatra
Gök gürültüsüMısır
GolyatBattaniye
Yer çekimiKanyon
mobiBuzul
titanRoma
BrütüsGün batımı
bozZilla
geyikKabarık
Trenabigail
Boğabash
Çekiçakadya
devKahire
TronAkiva
KabadayıAlthea
HerkülAmaris
kamyonbes
Cadillackalista
hoşça kalKasey
ÖküzDev
ÇekmekMalibu
nüfuzMarmelat
HugoButterball
dörtlümontana
devNikita
HulkCersei
depremDamaris
kocakarıdeli
Jumbodışarı attı
koca ayakDenizli
KilimanjaroDüşmek
ŞrekFergie
Zeusikizler burcu
KongoKali

Güçlü Rottweiler İsimleri

Büyük Rottweiler köpeği, sahibini yürüyüşte tarlada sürüklüyor, güçlü ve güçlü bir hareket

Bu cins gücü ile bilinir.

Rottweiler, çiftlik hayvanlarını korumak için yetiştirildi, ancak aynı zamanda genel amaçlı çiftlik köpekleri olarak kullanıldı, hatta arabaları çekti ve ağır paketleri çekti. Bu nedenle, size en iyi özelliklerinden birinin yansıması olan isimlerin bir listesini vermenin uygun olacağını düşündük. Bu isimler o gücü yansıtıyor.Odinakita
paraakadya
Golyatpunk
tazKitana
SamsonNisan
TiberiusKertenkele
titanElektrik
armalarmistik
Thorpiro
LokiSaba
TabancaZelda
JokerVenüs

Rottweiler Adlandırma Trendleri

Bu cins, genellikle insanların seçtiği isimleri etkileyen, güçlü olduğu için bir üne sahiptir. Bu isimler arasında kişisel favorilerimiz Herkül (tabii ki), Thor, Athena ve Zeyna'dır.

Ayrıca Rottweiler için Bear, Bull veya Moose gibi birçok hayvan ismi gördük. Köpeğinizi en iyi şekilde tanımlıyorsa bunlar eğlenceli olabilir.

Shadow, Raven, Honey, Cocoa gibi son zamanlarda ön plana çıkan paltolu isimleri çok seviyoruz. Bu isimler dramatik renklendirme nedeniyle mükemmel bir anlam ifade ediyor.Bunlar en popüler trendler, ancak aynı zamanda Rotties'in Bella, Hazel, Rosie, Max ve Caleb gibi ne kadar tatlı olduğunu gösteren isimlerin de hayranıyız.

Rottweiler Adlandırma İpuçları

Tasma Üzerinde Rottweiler Pitbull Karışımı

Rottweiler, orta ila büyük boy köpekler olarak kabul edilir.

Hala isimler arasında nasıl seçim yapılacağına mı takıldınız? Yaratıcı enerjinizin akmasını sağlamak için bu ipuçlarını deneyin.

Sesler

Köpeğinize isim vermenin anahtarlarından biri, tanıyabilecekleri basit seslerdir. İsim, belirgin ve keskin bir sese sahip herhangi bir harfle başlamalıdır. K, T veya D ile başlayan kelimeler Rottweiler'ınız için daha kolaydır.Öte yandan, F veya S ile başlayan isimlerin başlangıçları daha yumuşaktır. Bu harflerle başlayan isimler, en azından başlangıçta onları karıştırabilir. Uzun bir 'e' veya 'a' ile biten köpek isimleri, köpeğin diğer seslerden ve kelimelerden ayırt edilmesine yardımcı olmak için çok daha iyidir.

Uzunluk

Bir köpek için bir isim seçerken heceler önemlidir. Komutların çoğu yalnızca bire ikidir, bu da yavrularınızın yanıt vermesini kolaylaştırır. Bu, köpeğinizin adı için aynı kavramdır. Onlara birkaç heceden uzun isimler verirseniz, kafaları karışabilir.

Yavru köpeğinize uzun bir isim vermekte zorlanıyorsanız, daha kısa bir takma ad bulmaya çalışın. Johnny Long Legs gibi bir isim kulağa hoş ve korkak gelebilir, ancak yine de birkaç hafta içinde büyük ihtimalle ona Johnny diye hitap edeceksiniz. Ve bunun için sana teşekkür edecek.

Komut Sözleri Yok

Köpeğinize, günlük komutlarına yakın bir isim vermek istemezsiniz. Dolayısıyla Phil, Fay, Joe veya Bit gibi isimler “topuk”, “kal”, “hayır” ve “otur”a çok yakın olabilir. Bu yine yavrularınız için başka bir kafa karışıklığı yolu.

Miras

Bir köpeğin mirası, adını birçok kez belirlemede önemli bir faktör olabilir. Rottweiler'lar var Alman soy , yanı sıra birkaç başka yer. Neden bundan ilham almıyorsun?

Bunlar, köpeğinize isim vermenize yardımcı olabileceğini düşündüğümüz önerilerimizden sadece birkaçı. Adın doğal olmasına izin verin, doğal hissedin ve Rottie'nizden olumlu bir tepki alan birini seçin. Onlar da yardımcı olabilirler.

köpekler armut yer mi

Son düşünceler

Umarım, Rottweiler'ınız için seçebileceğiniz tüm isimleri sıralarken bu liste sizin için yararlıdır. Mükemmel ismi seçmenin bazen ezici ve hatta sinir bozucu olabileceğini biliyoruz. Sonuçta, ömür boyu onunla sıkışıp kalacaksın.

Ama üzülme. Bu, köpeğinizle bağ kurmanın bir yolu olarak hizmet edebilecek eğlenceli bir süreç olmalıdır. Onlara seslendiğinizi duymaktan zevk alacaklar ve hangilerini en çok sevdikleri konusunda size bir fikir vermeliler.

Ayrıca, arkadaşlarınızdan ve ailenizden biraz yardım isteyebilirsiniz. Henüz düşünmediğiniz yeni fikirleri olup olmadığını görmek için onların katkılarını alın.

Son olarak, en sevdiğiniz isimleri seçin ve eğer hiçbiri başarısız olursa, onları bir şapkaya atın ve bir tane çizin. Doğru yapmak için bu kadar zaman harcıyorsanız, mutlu olduğunuz ve sevgili Rottie'nizin en iyi yönlerini sergileyen bir isim alacağınızdan eminiz.

Yorumlar