Köpeğim Kağıt Havlu, Tuvalet Kağıdı veya Kleenex Yedi! Şimdi ne var?

Köpeğim Kağıt Havlu, Tuvalet Kağıdı veya Kleenex Yedi! Şimdi ne var?

Köpekler, bazen yapmamaları gereken şeylere girmek . Reklamlara inanılırsa, köpek yavruları ve köpekler, sağlıklarına zarar vermeden mendil ve tuvalet kağıdı ile oynamayı severler. Ve evet, küçük kağıt parçaları yutulurken zarar vermeyebilir , daha büyük miktarlar olabilir. Bu, sonuç olarak ne olabileceğini anlamanın önemli olduğu anlamına gelir.

Evet, birçok köpek sahibi eve döndüğünde yırtılmış ve evin etrafına saçılmış tuvalet kağıdı veya kağıt havlular bulur. Ama sadece parçalanmadığında ne olur ve yavru köpeğiniz daha eğlenceli olacağına karar verirse ne olur? kağıt artıklarını yemek onları olduğu gibi bırakmak yerine?Köpeğiniz çok fazla tüketmişse Tuvalet Kağıdı, Kağıt Havlular, Kleenex ve herhangi bir kağıt ürünü sorun olabilir. Ancak ne zaman endişelenmelisiniz ve ne zaman kazadan öte tekrar eden bir soruna dönüşüyor? Okuyun ve öğrenin kağıt ürünler zararlıysa , köpekler neden kağıt yer ve bunun tekrar olmasını nasıl önleyebilirsiniz.

İçindekiler

Köpeğim Sadece Kağıt Yedi, Sırada Ne Var?

Tuvalet Kağıdıyla Oynayan Büyük Köpek

Köpeğiniz kağıt ürünleri yediyse aşağıdaki adımları izleyin.Açık olanı belirterek başlayalım. Yavrunuz herhangi bir kağıt ürünü tükettiyse, derhal veterinerinizle iletişime geçmeniz gerekir. Her türlü yabancı cisim özellikle nesne olduğunda, bağırsak tıkanıklıklarına neden olabilir köpeğinizin sindirebileceği bir şey değil .Endişeleniyorsanız ve ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, köpek arkadaşınızda uzun vadeli bir hasar olmadığından emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Adım: Gerçekleri Toplayın

İlk olarak, ne kadar doku yenmiş olabileceğini tahmin etmeye çalışın. Tüketilen kağıt parçalandığında bu zordur. Ayrıca dokuda tehlikeli olabilecek herhangi bir şey olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.2. Adım: Köpeğinizi Güvende Tutun

Yavrunuzu güvence altına almak isteyeceksiniz. Tüm kağıt ürünlerini kaldırdıktan ve ne yenebileceğini değerlendirdikten sonra, onları sandıklarına veya güvenli bir odaya koymak isteyeceksiniz. Bu şekilde sakince yanıt verebilir ve 3. adıma geçebilir ve o tek göreve odaklanabilirsiniz.

3. Adım: Veterinerinizi Arayın

O zaman veterinerinizden veya veteriner hekiminizden tavsiye almak en iyisidir. Durumu sizinle tartışabilecek ve bir kontrol için yavrularınızı görmeleri gerekip gerekmediğine karar verebilecekler. Büyük olasılıkla köpeğinizin evde izlenmesini tavsiye edecekler ve size dikkat etmeniz gereken semptomlar sağlayacaktır. Veterinerinizi aramak genellikle ücretsizdir ve size gönül rahatlığı sağlayacaktır.

4. Adım: Veterinerinizin Talimatlarını Takip Edin

Veterineriniz muayene için kliniğe gelmenizi isteyebilir. Bu, özellikle köpek arkadaşınız küçükse ve çok miktarda kağıt havlu yemişse veya semptom gösteriyorsa geçerlidir. Bununla birlikte, veterinerinizin size dikkat etmeniz gereken bir semptom listesi vermesi daha olasıdır. Bu semptomlar kusma veya iştahsızlık içerebilir. Ayrıca, evcil hayvanınız rahatsızlanırsa sizden tekrar aramanızı isteyeceklerdir.Adım 5: Kendi Kendine Tedavi Yapmaya Çalışmayın

Lütfen köpeklerde kusmayı tetiklemek için ev ilaçları kullanmayın. Genellikle tuvalet kağıdı, Kleenex veya kağıt havlu köpekler için sorun yaratmaz, ancak onları hasta etmek onları çok hasta edebilir. Çoğu durumda, veterineriniz size yavrularınızı evde kusturmanızı söylemez. Fido'yu bir ziyaret için getirmenizi tavsiye edecekler. Ancak, şansları düşükse, denemeden önce veterinerinizden talimat bekleyin.


Kağıt Havlular vs. Kleenex vs. Tuvalet Mendili

Ağzında Kağıt Havlu Rulosu Olan Köpek Yavrusu

Kağıt havlular en yoğun olanlarıdır ve muhtemelen en büyük endişe kaynağı olacaktır.

İnsanların burunlarında kullandıkları çoğu Kleenex veya kağıt mendil, banyoda kullanılan tuvalet kağıdına benzer yoğunluk ve ağırlığa sahiptir. Kağıt havlular daha kalın, daha büyük ve daha yoğun olabilir. Üçü de genellikle çok benzer malzemeler kullanılarak yapılır. Genellikle tüketildiğinde, üçünden herhangi biri parçalanacak yutmadan önce.

Kağıt havlular daha kalın bir yoğunluğa sahip olduklarından, köpekler için daha zararlı olabilir . Bu gerçekten kağıdın parçalanıp parçalanmadığına, ne kadar tüketildiğine ve köpeğinizin ne kadar büyük olduğuna bağlıdır. Daha büyük köpeklerin daha büyük bağırsak yolları vardır ve bazı şeyleri farklı şekilde geçirebilirler. Bu, bir Mastiff'in tuvalet kağıdını bir Chihuahua'dan daha kolay geçirebileceği anlamına gelir. Kağıt havlular poz verebilir biraz daha yüksek risk yutulan kağıt havlunun yoğunluğuna bağlı olarak tıkanıklık için.Köpeğinizin tükettiği kağıt türü ne olursa olsun, aynı adımları izlemeniz gerekir. Kağıt havlu daha iyi bilinirler neden olmak için bağırsak tıkanıklıkları diğer kağıt ürünlerinden daha iyidir, ancak üçü de veterinere derhal çağrı yapılmasını garanti eder.


Kağıt Ürünleri Yemek Köpeğime Zarar Verir mi?

Veterinerde köpek

Evet, ne kadar yutulduğuna bağlı olarak kağıt ürünler zararlı olabilir.

Kağıt ürünlerin köpeğinize zarar verip vermeyeceği büyük ölçüde boyutlarına ve ne kadar yendiğine bağlıdır. Çoğu durumda, köpekler basitçe kağıt ürünleri yırtın veya imha edin onları yemek yerine. Mendil, kağıt havlular veya Kleenex küçük miktarlarda yutulduğunda dört ayaklı arkadaşınıza zarar vermemelidir.

Yırtılmış veya parçalanmış doku veya tuvalet kağıdı büyük olasılıkla sindirim sisteminden olaysız geçecektir. Köpeğinizin neler yaptığını ancak dışkısında kanıt bulduğunuzda anlayabilirsiniz. Çok miktarda tüketildiğinde senin bir sorunun olduğunu .Kleenex veya tuvalet kağıdı ise büyük miktarlarda yenen takılma potansiyeline sahiptir ve sindirim sisteminde bir yerde tıkanıklığa neden olur . Bir tıkanıklık meydana gelirse, bu çok ciddi olabilir ve köpeği çok rahatsız edebilir. Sorunu düzeltmek ve tıkanıklığı gidermek için ameliyat gerekebilir. Bir tıkanıklık belirtileri uyuşukluk veya kusmayı içerebilir.

Mendil temizlik ürünleri veya oje çıkarıcı gibi kimyasallarla kullanıldıktan sonra atılmışsa özellikle dikkatli olun. Kanıt bulursanız, yavru köpeğiniz kimyasal içeren dokuları yemiş olabilir, gecikmeden veteriner tavsiyesi alın. Bu durumun sorunlu olması için daha büyük bir potansiyel vardır ve dikkatli olmakta fayda var.

Hidrojen peroksit gibi kimyasallar genellikle temizlik ürünlerinde bulunur ve yutulursa istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Hidrojen peroksit yenirse, köpek aşırı derecede salya akıtabilir veya sıklıkla bolca kusabilir. Ağır vakalarda yemek borusu ve midede iltihaplanma veya tahriş olabilir.
Köpeğinizin Kağıt Ürünleri Yemesinin Altı Nedeni

Tuvalet Kağıdı yiyen küçük köpek yavrusu

Köpeğinizin kağıt yemeye takıntılı olmasının altı yaygın nedeni vardır.

Yavru köpeğinizin tipik olarak altı farklı nedeni vardır. tuvalet kağıdı gibi kağıt ürünleri tüketmek . Bu liste her şeyi kapsamasa da, izlemediğiniz sırada Kleenex'i aşağı çekmek için yavrularınızın bu altı farklı nedenden birine düşmesi için iyi bir şans var.

Diş Çıkarma Ağrısı ve/veya Merak

Köpek yavruları dünyayı keşfetmeye hevesli meraklı yaratıklardır. Yavrular, nesneleri çiğnemek veya araştırmak için genellikle ağızlarını kullanırlar. Köpekler diş çıkarma ağrısı yaşadıklarında, rahatsızlığı gidermek için ağızlarını ya da nesneleri çiğneyeceklerdir. bir süre çiğneme oyuncağı diş çıkarma dürtülerini tatmin etmeye yardımcı olabilir , onlar her zaman yeterli değildir. Yavru köpekler genellikle evin çevresinde kolayca yakalayabildikleri her şeyi çiğner ve buna kağıt mendil de dahildir.

Can sıkıntısı

Tabii ki, Kleenex veya tuvalet kağıdını çiğnemek veya parçalamak da yavru köpekler veya köpekler için eğlenceli olabilir. Bir köpeğin yeterli zihinsel uyarısı yoksa, can sıkıntısını hafifletmenin yollarını aramaya başlayabilir, buna bir kutu dokuyu çiğnemek veya yırtmak da dahildir. Bu tür davranışlar olumsuz tepkiler çekecektir ve canı sıkılan bir köpek için bu onların dikkat çekme isteklerini tatmin edebilir.Endişe

Belki de ayrılık kaygısıyla mücadele eden endişeli bir köpek, yalnız bırakıldığında yıkıcı olabilir. Bu, kağıdı yırtmayı veya parçalamayı içerebilir. Parçalama kağıdı, köpeğin dokuyu gerçekten yutmasına neden olabilir.

Pika

ile ilişkili olabilecek tıbbi problemler vardır. olağandışı şeyler yemek . Pika, gıda dışı maddelerin tüketimi ile karakterize bir durumdur ve altta yatan davranışsal veya tıbbi sorunlardan kaynaklanabilir. ot yiyen köpekler, veya kendi dışkıları , pikalı bir köpek karton yutabilir , Kleenex veya tuvalet kağıdı durumunun bir parçası olarak.

Beslenme yetersizliği

Tabii ki, beslenme eksiklikleri veya yetersiz beslenme, bir köpeğin yiyecek olmayan nesneleri aramasına ve yemesine neden olabilir. Birçok evde dokuya kolayca erişilebilir. Bu, iştahını tatmin etmeye çalışan bir köpek için kolay bir hedef haline getirir.

Damak zevki

Bazı durumlarda, köpek, üzerinde bulunanlardan dolayı dokuya ilgi duyabilir. Bu, çöp kutusundan pastırma yağı olan bir kağıt havlu veya peçete olabilir. Bu durumda köpek kağıt yiyebilir çünkü açıkçası tadı lezzetlidir. Ancak kusma ve ishal gibi ikincil etkilere neden olma olasılığı çok daha yüksektir.

Çok miktarda yağ içeren kağıt mendil yenirse, köpek pankreatit geliştirme riski altında olabilir. Kleenex, evcil hayvanınızın cezbedici kokmasına neden olabilecek losyon veya güzellik ürünleriyle birlikte çöpe atılabilir. Bu, dokuların bir kısmını araştırmalarına ve yemelerine neden olabilir.


Köpeğinizi Durdurmak

Kağıt Havlu veya Tuvalet Kağıdı Yiyen Köpek

Sıkı Eğitim genellikle kağıt yeme alışkanlığını kırmanın ilk adımıdır.

Bu durumda önleme tedaviden daha iyidir. Yavru köpeğinizin veya yetişkin köpeğinizin kağıt ürünlere erişmesini engellemek muhtemelen sorunu durduracak ve alışkanlığı frenleyecektir. Köpeği evde yalnız bırakırken, banyo kapılarının kapalı olduğundan emin olun ve herhangi bir doku kutusu ulaşılamaz. Bazı durumlarda, merdiven kapıları veya köpek kasaları kullanmak, tuvalet kağıdı yeme alışkanlığını kırmanın anahtarı olabilir.

Ayrıca, atılan atık dokuları güvenli bir şekilde erişemeyeceği bir yerde tutmaya özen göstermelisiniz. Bu şu anlama gelebilir köpeklere dayanıklı bir çöp tenekesi kullanarak . Yavrunuzu neşeyle dokuyu yırtarken veya yerken yakalarsanız, onları kovalamaktan kaçının. Bu, yakında Fido'nun tekrarlamak isteyeceği bir oyuna dönüşebilir. Bunun yerine, davranışı görmezden gelmeye çalışın ve evcil hayvanınızın parçaladığı dokuyu sessizce çıkarın.

Köpeğiniz kağıt mendili yırtmayı alışkanlık haline getirdiyse, davranışı caydırmak için harekete geçmek en iyisidir. Sorun çoğunlukla temizlenmesi gereken pislik olsa da, köpeğin çok fazla doku yutması durumunda başını belaya sokma potansiyeli vardır. Onu evde yalnız bırakırken güvenli oyuncaklara veya zenginliğe erişim sağlamaya çalışın. Özel muamele dağıtıcıları veya oyuncaklar, can sıkıntısını yeniden yönlendirmeye veya yıkıcı davranışlara yol açan kaygıyı önlemeye yardımcı olabilir.


Sıkça Sorulan Sorular

Bu kadar ileri gittiyseniz, köpeğiniz herhangi bir tür kağıt ürünü yediyse hala sorularınız olabilir. Genel olarak konuşursak, çoğu kağıt ürünü doğada benzerdir. Aşağıda, köpekler ve kağıt ürünleri söz konusu olduğunda sorulan yaygın sorular bulunmaktadır.

köpeğe konulacak isimler
Köpekler dokuları veya kağıt havluları kolayca geçebilir mi?

Doku elbette yumuşaktır ve çoğu durumda herhangi bir soruna neden olmadan sindirim sisteminden kolayca geçebilir. Sindirilmesi olası olmadığı için dışkıda doku kalıntılarını fark edebilirsiniz. Köpekler genellikle dokuyu küçük parçalara ayıracak veya çiğneyecek ve bu da geçişi kolaylaştıracaktır. Bununla birlikte, yeterince büyük miktarlarda yenirse kağıt mendil şişebilir veya potansiyel olarak bir tıkanıklığa neden olabilir.

Bir köpek tuvalet kağıdı yerse kötü mü?

Tuvalet kağıdı yutulmak üzere tasarlanmamıştır ve kesinlikle yenilmesinin besleyici bir yararı yoktur. İdeal olarak, bir problemden kaçınmak için doku veya tuvalet kağıdı köpeğinizin erişemeyeceği bir yerde tutulmalıdır. Çoğu durumda, dört ayaklı arkadaşınız biraz doku yemeye karar verirse, bu ciddi bir soruna neden olmaz. Yine, en büyük risk, köpek arkadaşınız için bağırsak tıkanıklığıdır.

Köpeğim neden yemeden önce tuvalet kağıdını yırtıyor?

Bazı köpekler için tuvalet kağıdını veya dokuyu parçalamak eğlenceli bir oyun veya can sıkıntısını gidermenin bir yolu haline gelir. Bazı durumlarda, ayrılık kaygısı, köpeğin tuvalet kağıdı da dahil olmak üzere erişebildiği eşyaları parçalayacağı yıkıcı davranışlar olarak ortaya çıkacaktır. Köpek yavruları özellikle karşılaştıkları nesneleri çiğnemeye eğilimlidir. Bu kısmen keşif ama aynı zamanda diş çıkarmaya da bağlı olabilir.

Bir köpekte bağırsak tıkanıklığı belirtileri nelerdir?

Bir köpek büyük bir kağıt havluyu yutarsa, yabancı cisim olarak bilinir. Bu nesne daha sonra sindirim sisteminin tıkanmasına veya tıkanmasına neden olabilir, hangisi acil . Tıkanma belirtileri ilk başta belirsiz olabilir ve uyuşukluk, halsizlik ve iştahsızlık içerebilir. Belirtiler ve semptomlar daha sonra kusma, salya akması, ishal ve tuvalete gitmek için ıkınmaya kadar ilerleyebilir. Yavrunuz bağırsak tıkanıklığı belirtileri gösteriyorsa, derhal veterinerinize başvurun.

Son düşünceler

Küçük miktarlarda yutulan kağıt ürünler, muhtemelen köpek arkadaşınıza zarar vermeyecektir. Ama her zaman veterinerinize bir telefon görüşmesi yapmak için en iyisi emin olmak. Bu şekilde, yavru köpeğiniz onu sindirmek için mücadele ettikleri anlamına gelen belirtiler gösteriyorsa, veterineriniz durumu anlayacaktır. Yukarıdaki adımları izleyerek, daha ciddi sağlık etkilerinin ortaya çıkması durumunda bunları ele almaya hazır olduğunuzdan emin olursunuz.

Yorumlar