Newfoundland ve Saint Bernard: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

Newfoundland ve Saint Bernard: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

Ailenize yeni bir dev köpek ırkı eklemeye çalışıyor ancak hangisini seçeceğinizden emin değil misiniz? İki seçeneğinizi de çivilenmiş Newfoundland vs Saint Bernard ? Bunlar muhteşem dev ırklarla bazı çarpıcı benzerliklere sahiptir, ancak çok farklı kişilikleri olan tamamen farklı ırklardır. Aslında benzerlikleri nedeniyle, Saint Bernards ve Newfies bazen köpek sahipleri tarafından her iki dünyanın da en iyisini elde etme çabasıyla melezlenir.

Newfoundland veya kısaca 'Newfie', bir St Bernard'a geçici bir benzerlikten fazlasını taşıyan büyük bir köpektir. Onlar bir benzer boy ve kilo , ve aynı yavaş zaman tarzında yürürler. Aziz Bernards Öte yandan, mükemmel bekçi köpekleri ve aile arkadaşları olarak bilinirler. Ama bundan daha fazlası var mı?Bu cins karşılaştırma kılavuzunda, bu iki nazik devi çok detaylı bir şekilde karşılaştırıyoruz. Tarihleri, kişilikleri, beslenme rutinleri ve egzersiz programları hakkındaki gerçeklere bakacağız. Yani, bunlar arasında kaldığın için buradaysan iki nazik dev ırk , sonra başka yere bakma. Vereceğiniz en önemli kararlardan biri olabilecek, yapmanız gereken tüm köpek bilgilerini size sunacağız. Hadi atlayalım!

Irk Karşılaştırması

Newfoundland

 • Yükseklik 24-28 İnç
 • Ağırlık 120-180 Pound
 • Mizaç Tatlı, Sabırlı, Sadık
 • Enerji Orta
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 8-10 Yıl
 • Fiyat 1500$ ve Üzeri

Aziz Bernard • Yükseklik 26-30 inç
 • Ağırlık 120-180 Pound
 • Mizaç Oyuncu, Çekici, Meraklı
 • Enerji Orta
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 8-10 Yıl
 • Fiyat 1500$ ve Üzeri

İçindekiler

Irk Tarihi

Bir köpek ırkını onlar gibi davranmaya neyin ittiğini anlamak için onların geçmişini anlamanız gerekir. Bu araştırmaya başlamak için en iyi yer, ilk tasarlandıkları zamanlardır. Ne olduklarını öğrendiğinde yapmak niyetinde , çok çalışmak ya da güzel görünmek için. Evinizde onlardan ne bekleyeceğinizi bileceksiniz.

Newfoundland

Kahverengi Newfoundland Köpeği

Acemiler, Saint Bernard'lara benziyor ve genellikle onlarla karıştırılıyor.deniliyor ki, Newfoundland Saint Bernard'ın sudaki akrabasıdır. Genetik olarak akraba olmasalar da, Bernard ile aynı kurtarma yeteneğine sahiptirler. Newfies çalışan köpeklerdi geçimlerini sağlamak için yetiştirilmiş balık ağlarını kıyıya çekmek ve arabayı günün avı ile pazara çekmek. Fisherman, Newfies'in insanları buzlu sulardan da kurtarabilecek korkusuz çalışan köpekler olduğuna güveniyordu.

Newfies'in gemi eli olarak kariyeri çoktan gitmiş olsa da, hala üretken su kurtarma köpekleri . Popüler ve sevilen aile arkadaşları ve koruyucularının yanı sıra. Hem yetişkinlerle hem de çocuklarla ve diğer hayvanlarla arası iyidir; hataya sadık ve çok sevecen harika bir aile dostu olurlar. Sadakatleri ve sevgi dolu yapıları nedeniyle, genellikle Labradorlarla karşılaştırıldığında , Golden Retriever veya diğer aile dostu dev köpek ırkları .

Aziz Bernard

Arka planda gökyüzü olan Saint Bernard Açık Havada

Saint Bernard'lar, harika aile arkadaşları ve harika bekçi köpekleri olmakla ünlüdür.Saint Bernard başka bir köpek efsanevi bir tarihe sahip . Adını, İtalya-İsviçre sınırında bulunan Great Saint Bernard Darülaceze'den alıyor. Ünlü için başı dertte olan yolcuları kurtarmak ve onları kardan çekerek, ünlü bir köpek ırkıdır. sevimli kişilikleri nedeniyle kabarık güzel görünüm , genellikle diğer dev köpek ırklarıyla karşılaştırılır. Bazı popüler karşılaştırmalar Bernese Dağ Köpeğini içerir , veya İngiliz Mastiff'e karşı .

Bir kurtarma köpeği olarak Saint Bernard'ın 2.000 kadar erkeğin hayatını kurtardığı söylenir. Bu onun hassas ve sevecen mizacına atfedilir. Sakin ve yabancılar ya da zor durumlar tarafından aşamalandırılmamış olan Saint Bernard, şimdi terapi köpeği olarak yeni bir meslek .

Görünüm

Newfie ve Saint Bernard

Newfie ve Saint Bernard benzer görünse de, aslında aralarında bazı belirgin farklılıklar vardır.

Saint Bernard kolayca tanımlanır ve çoğu insan türü bilir. Öte yandan Newfoundland o kadar kolay tanınmaz. Bernard, üç renkli bir köpeği tespit etmek kolaydır ve Newfie esas olarak blok renklerde gelir. Gri, kahverengi, siyah ve tuhaf siyah-beyaz gibi. İkisi de var kalın çift katmanlı ceket bu dokunuş için çok yumuşak.koku yapmayan köpek maması

Ağırlıklarına gelince, bu ikisi çok benzer . Bernard, 120 ila 180 pound arasında değişebilir. Newfie de hafif değil, 100 ila 150 pound arasında değişiyor. Newfie 26 ila 28 inç ve Bernard 26 ila 30 inç arasında dururken, boyları arasında da çok az fark var.

her iki köpek büyük bir kafaya sahip olmak Bu geniş ve kare, Newfie, Bernard'ın kare ve kısa namlusuna kıyasla biraz daha ince bir buruna sahip. Her iki cinsin de büyük ayakları vardır, ancak farklı nedenlerle. Bernard'lar karda daha iyi kavrama için kar ayakkabısı gibi daha büyük bir yüzey alanı sağlar. Newfie'nin perdeli büyük ayakları vardır, bu da onlara su ile taşınan yeteneklerinde yardımcı olur.

Her ikisinin de karda ve buzda Saint Bernard için bir denge ve Newfie için bir dümen görevi gören büyük, ağır kuyrukları var. Her iki durumda da, bir içecekleri devirmek için harika bir araç ve küçük çocuklar, bu yüzden onları çocuklarla birlikte denetlediğinizden emin olun.

Mizaç

Siyah Newfoundland ve Saint Bernard Yapraklarda Döşeme

Her iki cins de bazı küçük farklılıklarla birlikte çok benzer mizaçlara sahiptir.Bu büyük erkek ırkları, sadece birkaç küçük farkla, çoğu yönden çok benzerdir. Birincisi, ikisi de muhteşem refakatçi köpekler insanları seven. Yetişkinlerle sevimli, çocuklara karşı tatlı ve nazik ve yakın sürü üyeleriyle ekstra sevgi dolu ve sevimli. Bu köpeklerin ikisi de aile hayatını sever ve sürüye yakın olmayı sever. Bu nedenle, seyahat etme ve keşfetme eğilimleri çok güçlü değildir.

İkisi de istekli olacak ailelerini korumak ilk tehlike belirtisinde. Bernard ailenin yanında kalacak ve durumu denetleyecek. Oysa Newfie, orada olduğu mesajını iletmek için sesini çıkarmakta hızlı olacak ve o iş demektir. Ailesi tehlikede olana kadar ikisi de nazik devlerdir.

avustralya çoban mavi heeler karışımı

Ailelerine karşı çok sadık ve özenlidirler. ve arkaya yaslandı evdeki diğer hayvanlara gelince. Her iki Irkın da av sürüşü düşüktür, yani kedilere ve kuşlar ve sincaplar gibi diğer hayvanlara daha az ilgi gösterirler. Onlar av köpeği değil, çalışan köpektir. Çok evcil hayvanlı evler için idealdir.Enerji seviyeleri söz konusu olduğunda, bu yavruların ikisi de eğlenceli ve rahat harika bir denge . Sizi gördükleri için heyecanlanacaklar ve bir yaygara bekleyecekler. Her ikisi de oyun zamanında biraz sertleşecek ve takla atacak. Aileleriyle birlikte aptal köpeklerdir, ancak aynı zamanda nasıl rahatlayacaklarını da bilirler ve evde sakinleşmelerini sağlarlar.

Egzersiz yapmak

Karda Dev Köpek Irkları

Her iki dev ırkın da oldukça düşük egzersiz ihtiyaçları vardır.

Ne Newfie ne de Saint Bernard büyük miktarda egzersize ihtiyaç duyar. Onlar alacak yavaş tempolu pooches yavaş bir gezi aile ile yavaş bir hızda. Boyutları ve ağırlıkları nedeniyle sağlık sorunlarına neden olacağından aşırı egzersiz yapılması önerilmez. Ortalama 45 ila 60 dakikalık günlük egzersiz, her ikisi için de fazlasıyla yeterlidir.

Newfie, saatlerce suda mutlu bir şekilde oynayacak. Suda yüzmek eklemlerinden çok fazla baskı alır ve perdeli ayakları onlar için egzersiz yapmayı kolaylaştırır. Bernard biraz olabilir bir aptal bazen oyun oynarken. Çok yorulana kadar diğer köpeklerle ve ailesiyle kovalamaca oynayacak.her iki köpek biraz tembel olabilir ve doğru şekilde egzersiz yapılmadığı takdirde obeziteye yatkındırlar. Kendi hallerine bırakıldıklarında, her fırsatta yemek yerler, ancak sadece zorlandıklarında kendilerini harcarlar. İkisi de şekerlemeyi sever, özellikle de paket ve çok fazla kucaklaşma içeriyorsa. Bu nedenle, aktivite seviyelerini dikte etmelerine izin vermeyin.

Yaşam tarzınıza bağlı olarak, bu ırklar ortalama bir aile için mükemmel olabilir. gezmeyi seviyorsanız veya piknik için bir gün ve bir gezgin, harika arkadaşlar edinirler. Ancak yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve keşfetmek istiyorsanız, bu devler için çok fazla olabilir.

Eğitim

Dışarıda Oyuncaklarla Oynayan Dev Köpek Irkları

Her iki cinsin de bir firma sahibine ihtiyacı olacaktır ve ilk kez köpek sahipleri için mutlaka tavsiye edilmemektedir.

Saint Bernard'ın zeki bir ırk olduğu biliniyor.fazlaeğitmek zor. Bazen kendi iyilikleri için fazla rahatlar ve çok fazla motivasyona ihtiyaçları olacak. Motivasyon dediğimizde, yenilebilir güzellikleri kastediyoruz. Yiyecek ödüllü olumlu pekiştirme eğitimi, bu çocuğun kalbini ve zihnini kazanmanın yolu.

Newfoundland zekidir ve memnun etmeye heveslidir, bu yüzden antrenmanlara zevkle başlar. o hızlı öğrenen ve sesli komut veya el işareti ile görevleri gerçekleştirmeyi hızla öğrenir. Her iki cins de oyuncaklarda biraz zor olabilir, bu yüzden onlara köpek oyuncakları sağlamak isteyeceksiniz. boyutlarına uyan .

Bu ikisi küçük yavruyken eğitime erken başlamak, doğruyu bulmanın anahtarıdır. Hem evde hem de dışarıda kuralların ne olduğunu ne kadar erken bilirlerse, kendi kurallarını koyma olasılıkları o kadar az olur. Köpek oyun tarihleri ve oyun parkları ve plazalar gibi yoğun alanlara yapılan ziyaretler onları büyük dünyaya alıştıracak. Bu köpeklere nazikçe oynamayı ve herkesin ailesinin düşmanı olmadığını hatırlatmak için sosyalleşme önemlidir.

Sağlık

Açık Havada Sağlıklı Dev Irk Köpekleri

Her iki cinsin de, çoğunlukla büyüklüklerinden dolayı sağlık sorunları vardır.

Newfie ve Bernard, her ikisi de acı çekmeye eğilimlidir. kalça ve dirsek displazisi . Bu ırklar için gerçek hayat değiştirici olabilir. Tedavi edilene kadar hareketliliği ve egzersizi sınırlayacaktır ve herhangi bir mal sahibi için pahalı bir rahatsızlık olabilir. Bu nedenle, üreme öncesi kalça skorlarını kontrol eden saygın bir yetiştiriciyle çalışmak önemlidir.

Her iki cins de acı çekebilir gözleriyle ilgili sorunlar . Newfie'nin en belirgin endişesi, gözün köşesindeki bir bezin şiştiği ve bir büyüme gibi göründüğü kiraz gözüdür. Bernard'ın, göz kapağının içe doğru dönmesine neden olan bir kusur olan entropiondan muzdarip olması muhtemeldir.

pug hangi köpeklerin karışımı

Büyük ırklar ayrıca dilate kardiyomiyopati ve subvalvüler aort stenozu gibi kalp rahatsızlıkları açısından da kontrol edilmelidir. Saint Bernards'ın bir Danimarkalılar gibi daha kısa ömür , Mastiffler ve diğer dev cins köpekler. Aynı şey Newfie için de geçerli. Bu azalan kullanım ömrü, hızlandırılmış aşınma ve yıpranmadan kaynaklanmaktadır. Bu da onları yaşlılığa daha hızlı hızlandırır. Bu muhteşem devlerden herhangi birini düşünürken akılda tutulması gereken bir şey.

Beslenme

Saint Bernard ve Newfie Suda Oynarken

Her iki cins de biraz yemek yer, bu yüzden her iki yavruyu da evlat edinmeden önce düşünülmesi gereken bir şey.

Ortalama olarak, Saint Bernard daha fazla yemek yiyecek bir Newfie'den daha iyi. ortalama olarak günde altı bardak , ortalama olarak bir fincan fazla yiyorlar. Newfoundland meslektaşı yiyecek . Her iki canavar da dev ırklar olduğundan, sağlıkları ve devam eden sağlık sorunları için belirli besin gereksinimlerine sahiptirler. Büyük veya dev ırklar için özel olarak tasarlanmış kaliteli besleyici yiyeceklere ihtiyaçları olacak.

Hem Newfie hem de Bernard'ın sahip olması gereken yemek saatlerini ayarla günde iki kere. Kaselerinde sürekli bir yiyecek kaynağı değil. Otlatmaya güvenebileceğiniz bazı küçük ırkların aksine, bu ırkların her ikisi de vermek istediğiniz kadar yiyecek toplayacaktır. Ayrıca gerekir şişkinliğe karşı dikkatli ol ve yaşamı tehdit eden bu durumun semptomlarını tanıyın.

tımar

Yapraklarda Oynayan Newfoundland Köpeği ve Saint Bernard

Damat olmaya hazır olun, çünkü bu iki cins de çok tüy döker!

Newfoundland, suya dayanıklı çift katlıdır. Sonuç olarak, orta ila yüksek düzeyde parçalayıcıdırlar. İlkbaharda kendilerini ekstra kalın kışlık paltodan kurtardıklarında daha da kötüdür. Onları haftada iki ila üç kez fırçalamak, yıl boyunca bol miktarda bulunur. yaklaşık sürer 15 ila 20 dakika Newfie'ye iyi bir tımar fırçasıyla bir kez daha vermek için.

Saint Bernard, çift kata benzer ve en iyi şekilde görünmesini sağlamak için düzenli bir fırçaya ihtiyacı olacaktır. Yine ilkbahar ve sonbahar mevsiminde birkaç günlük fırça ile haftada iki ila üç kez değişiklik yapmak yeterli olacaktır. Erken yaşta başlanırsa, tımar bağ kurmanın harika bir yolu hem Bernard hem de Newfie için yavrularınızla birlikte.

Her ikisi de göz sorunlarına eğilimli olduğundan, fırçalarken gözlerinin üzerinden hızlıca baktığınızdan emin olun. Bu şekilde, herhangi bir değişiklik fark ederseniz, onları veterinere götürebilir ve kötüleşmeden kontrol ettirebilirsiniz. Daha düşük tüy dökme sıklığı önemliyse, daha az tüy döken bir melez köpek arayın. Kutsal Berdoodle .

Fiyat

Newfie ve Saint Bernard Yavruları

Her iki cins için de yavru köpekler için 1.500 $ ve üzeri ödemeyi bekleyin.

Bu iki yakışıklı köpeğin ortalama fiyatı Bir yavru için 1500 dolar saygın bir yetiştiriciden. İyi yetiştiriciler, doğum ve altlık yetiştirmek için temiz ve prezentabl alanlara sahip olacaktır. Ve size anne ve babanın sağlık sertifikalarını gösterebilecek. Bu iki adam söz konusu olduğunda, saygın bir yetiştiriciyle çalışmak gerçekten önemlidir. Ömürleri zaten kısaltılmış olduğundan, bir köpek yavrusu değirmeninden bir yavru satın alarak bunu kısaltmak istemezsiniz.

Son düşünceler

Tıpkı bu sevimli köpeklerin her ikisi gibi, büyük bir köpeğin hayatınıza girmesine izin verme kararı çok büyük. Hem Newfoundland hem de Saint Bernard çok zaman ve dikkat gerekiyor , hem de onları zinde ve sağlıklı tutmak için finansal bir yatırım. Bu yüzden, dalmaya başlamadan önce onlara istekli ve bağlı olduğunuzdan emin olun.

Hangi köpeğin size ve yaşam tarzınıza daha uygun olduğuna karar vermek için bu kılavuzdaki bilgileri kullanın. Hangi cinsi seçerseniz seçin, ikisi de kalbinizde sizi her zaman nazik devlere geri getirecek köpek büyüklüğünde dev bir delik açacaktır. Bu yüzden, bu nazik devler için umutsuzca tepetaklak düşmeye hazır olun.

Yorumlar