İngiliz Mastiff ve Newfoundland: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

İngiliz Mastiff ve Newfoundland: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

İkisi de ingiliz mastifi ve Newfoundland 1800'lerde American Kennel Club tarafından tanınan dev köpek ırklarıdır. Farklı bölgelerden gelseler de, bu iki çalışan ırk bazı benzerlikler taşıyor büyüklük, görünüm ve mizaç açısından.

Öte yandan, aynı zamanda birkaç farklılaştırıcı faktöre de sahiptirler. onları birbirinden ayırt edin. Her iki ırkın da yaşam tarzınıza bağlı olarak avantajları ve dezavantajları vardır. Her iki cins de güçlü bir lider gerektirir ve ilk kez köpek sahipleri için zorlayıcı olabilir.Yeni bir evcil hayvan almayı düşündüğünüzde köpek ırkı özelliklerini öğrenmek önemlidir. Aktivite seviyeleri de dahil olmak üzere yaşam tarzınıza uygun bir şekilde ve bu ikisi gibi dev ırklar için doğru cinsi benimsediğinizden emin olmak istiyorsanız, Bol ! Hadi atlayalım!

golden retriever mama önerileri

Irk Karşılaştırması

ingiliz mastifi

 • Yükseklik 27-32 inç
 • Ağırlık 130-220 Pound
 • Mizaç Uysal, İyi huylu, Koruyucu
 • Enerji Orta
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 6-10 Yıl
 • köpek fiyatları 1200$ ve Üzeri

Newfoundland • Yükseklik 25-29 inç
 • Ağırlık 120-180 Pound
 • Mizaç Arkadaş canlısı, Sakin, Bağımsız
 • Enerji Orta
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 8-10 Yıl
 • köpek fiyatları 2.000 $ ve Üzeri

İçindekiler

Irk Tarihi

Bu köpek ırklarının ikisi de çalışan köpekler biraz daha inatçı ve eğitilmesi zor olan. Ve her ikisinin de çok zengin ve eşsiz bir geçmişi var. Bir türün geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek, mutlu ve sağlıklı olmaları için ihtiyaç duydukları bakım türünü daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

ingiliz mastifi

Tepede Duran Büyük Geyik Yavrusu Köpek

Mastiffler yaklaşık 2000 yıl önce İngiltere'de ortaya çıktı.Adından da anlaşılacağı gibi, İngiliz Mastiff'in kökenleri İngiltere'dedir. Her zaman bir olarak kabul edildi dev cins , ve oldukça uzun bir süredir ortalıkta – 2000 yıldan fazla , bulunan en eski kayıtlara göre.

Biz bu cinsi bir ırk olarak tanırken İngiltere'den yerli , kayıtlar ayrıca Mastiff'in diğer Avrupa ülkelerinde ve Asya'da da popüler olduğunu gösteriyor. Büyük, kaslı yapıları nedeniyle, bu devasa hayvanlar, eski zamanlarda genellikle savaş köpekleri ve bekçi köpekleri olarak kullanılmıştır.

Aynı dönemlerde MÖ 3.000 civarında Mastiffler eğlence amaçlı da kullanılmıştır. Eski Romalılar onları İngiltere'den aldı ve onları arenalara koy diğer büyük hayvanlarla savaşmak için.Neyse ki, bu sevimli köpek sonunda bu tür olaylardan uzaklaştırıldı ve genellikle avcılık için kullanılır Ortaçağ İngiltere'sinde. Daha sonra işleri koruma ve refakatçiliğe geçti, bugün onları bu şekilde tanıyoruz.

Newfoundland

Bir yolda duran büyük siyah köpek

Newfies Kanada'dan gelir ve su çevresinde çalışan köpekler olarak yetiştirilir.

Newfoundland köpekleri, menşe bölgesi için adlandırılan başka bir cinstir. Başlangıçta çalışan köpekler olarak kullanıldı Newfoundland, Kanada , bu köpeğin İrlandalı Su Spaniel, Labrador Retriever ve Curly-Coated Retriever dahil olmak üzere diğer çalışan türlerle yakından ilişkili olduğu düşünülmektedir.

Newfoundland köpekleri (Newfies olarak da bilinir), 1800'lerde hem İngiltere hem de İrlanda'dan balıkçılara yardımcı olan mükemmel çalışan köpeklerdi. Bu köpekler keşfedildi kolayca eğitilebilir ve oldukça sadık , ve alma konusunda mükemmeldiler. Genellikle ustaları için balık ağları ve arabaları ve ekipmanları çekerlerdi.Bu türün insanlara karşı gösterdiği sadakat ve şefkat, insanlar kendi özelliklerini keşfettiklerinde daha da kanıtlanmıştır. kurtarma yakınlığı – özellikle suda. Bugün, bu köpeklerin su kurtarma için eğitilmesi yaygın. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok köpek kulübesi kulübü, Newfoundland Kurtarma Gösterilerine bile ev sahipliği yapıyor.

Acemiler modern zamanlarda harika ev hayvanları yaparlar, ancak onları sık sık göreceksiniz denizcilerin yanında sürmek teknelerde. Sadece gemideki güvenliği artırmakla kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerin keyif aldığı yerel bir cazibe de katar.

Görünüm

Çimlerde Oturan Büyük Köpekler

Her iki cins de çok büyüktür, ancak en büyük fark kürklerinin uzunluğu ve dokusudur.

Her iki cins de dev köpek ırkları olarak kabul edilir. İkisi de varken Kocaman diğer köpeklerle karşılaştırıldığında ve İngiliz Mastiff genellikle Newfoundland'dan daha ağır basar. Bu devlerin her ikisini de görmek oldukça yaygın diğer büyük köpeklerle karşılaştırıldığında çünkü dev köpek kulübü gerçekten çok küçük bir kulüp.Mastiff'ler her yerden tartılabilir 150 ila 250 lira , dişiler tipik olarak maksimum 180'e ulaşır. Öte yandan, Newfies erkekleri ortalama olarak 130 ila 150 pound ağırlığındadır ve dişileri 100 ila 120 pound arasında herhangi bir yere vurur.

Bazı durumlarda, 100 kiloluk bir fark görebilirsiniz ikisi de dev olsalar da iki cins arasında.

Mastiff, etkileyici, simetrik bir çerçeve ile büyük olmasıyla bilinir. Onların en yaygın renkleri kayısı, brindle ve açık kahverengi kısa kürklüdürler ve kayda değer bir siyah maske özelliğine sahiptirler. Ayrıca uzun bir kuyruğun yanı sıra siyah pençeleri ve siyah kulakları olması da nadir değildir.Belki de en belirgin fiziksel fark iki cins arasındaki cins, kürkleridir. Mastifflerin kısa, yoğun saçları varken, Newfilerin kalın, uzun ve ağır ceket hangisine yapılır onları daha soğuk iklimlerde sıcak tutun .

Bir Newfoundland köpeğini görünüşünden tanıyabilirsiniz. büyük, kaslı çerçeve ve büyük kafa. Kürkleri gri, kahverengi, siyah ve siyah beyaz karışımların tonlarında gelir.

Mizaç

Çiçeklerin Arasında Gülümseyen Mutlu Köpekler

Bu cinslerin her ikisinin de dost canlısı devler olduğu ve harika aile köpekleri olduğu bilinmektedir.

Bir Newfoundland yavrusunun çok tatlı ve şefkatli size, ailenize ve evinize davet ettiğiniz herkese karşı. Efendilerine oldukça bağlıdırlar ve nadiren huysuz olarak kabul edilirler. Bu sebeple onlar genellikle Labs ile karşılaştırıldığında bir aile hayvanı olarak kabul edildiğinde.Bu sevgi dolu köpeklerin insanlara karşı bir sevgileri olduğu biliniyor, ama onlar özellikle çocuklara bayılıyor . İnsanlara çok güveniyorlar, bu da onları ideal evcil hayvanlar yapıyor.

Mastiff'ler mizaç açısından Newfies'ten çok farklı değildir. Aynı zamanda çok sevecen arkadaşlardır ve genellikle dost devler . Sevimli yüzleri herkese sevecendir ve çok sabırlıdırlar.

Ancak, kolay giden Newfoundland'ın aksine, Mastiff'ler biraz daha dikkatli yabancılardan. Eşsiz bir sadakat sergileyen, ailelerini çok koruyan doğal koruyuculardır. Bu onları ideal koruyucu köpekler yapar, yani genellikle diğer koruyucu köpek ırklarına kıyasla potansiyel sahipler tarafından.

köpek sözleşmesi

Egzersiz yapmak

Açık Havada Koşan Büyük Köpekler

Her iki cins de orta derecede aktiftir ve günlük yaklaşık 30-45 dakika egzersiz gerektirir.

Büyük boyutlarına rağmen, Mastiff'ler önemli miktarda egzersiz gerektirmez. Her köpek gibi onlar da günlük yürüyüşlere ve düzenli oyun süresine ihtiyaç duyar . Ancak, daha küçük evlerde ve apartmanlarda gayet iyi iş çıkarıyorlar ve hatta yorulurlarsa uzan veya yürüyüş sırasında sıcak.

Aynı şekilde, Newfie yavruları da düzenli, orta derecede egzersizden yararlanır. Enerji seviyeleri sizi bunaltmaz, ancak güzel bir yürüyüşten hoşlanırlar ve özellikle yüzmeyi severler. Yeni başlayanlar da gösterebilir etkileyici çeviklik çeşitli arazilerde, bu yüzden yürüyüş yapmayı da severler.

Her iki cins de egzersiz seansları sırasında kullanılabilecek köpek oyuncaklarından pay alır. Sadece oyuncak seçiminizin şunları içerdiğinden emin olmanız gerekir. bir Jolly Ball gibi oyuncaklar dev ırklardan gelen istismarı kaldıracak kadar büyük.

Eğitim

Dilleri Dışında Oturan Köpekler

Her iki köpek ırkı da onları memnun etmeye isteklidir, bu da onları eğitmeyi sorunsuz bir süreç haline getirir.

Newfoundland yavruları çok zekidir ve dışa dönük kişilikleri, onların utangaç olmayacak iyi bir eğitim oturumu sırasında. Sadece insanlarla arkadaşlıktan zevk almakla kalmaz, aynı zamanda erken sosyalleşme onların gelişimi için mükemmeldir.

Bu köpekler sahiplerine çok sadık ve kendilerini adamış olduklarından, memnun etmeye çok heveslidirler ve çok sayıda eğitim içeren bir eğitim seansının tadını çıkaracaklar. teşvik ve övgü . Ustalarına çok güveniyorlar, bu da onları iyi birer dinleyici yapıyor. Newfoundland yavruları ayrıca dört ay kadar erken bir zamanda su eğitimi alabilir.

Mastiff'ler de çok zekidir ve memnun etmeye isteklidirler, ancak türleri çabuk sıkılmaya meyillidir. Bu nedenle, eğitim oturumlarını sürdürmek çok önemlidir heyecan verici ve ilgi çekici onlar için. Sıkılırlarsa, basitçe uzanıp kestirmeye karar vermeleri nadir değildir.

İyi bir vücut dilini korur ve göz temasını sürdürürseniz eğitim iyi sonuçlanacaktır. Mastifflerin harika bir duygu ve ifade anlayışı vardır. onlar da sesine duyarlı ve sert tonlarca hızla incinebilir veya cesareti kırılabilir. Onlara tonlarca sevgi ve saygı gösterdiğiniz sürece, onlara öğretmek istediğiniz her numarayı öğreneceklerdir.

Her iki cins için de sandık eğitimini öneriyoruz. Bu, her iki köpeğin de yatağının nerede olduğunu anlamasına yardımcı olacak ve genetik ihtiyaçları için “den” tipi bir duyguya sahip olmaları için bir güvenlik hissi sağlayacaktır. sadece emin ol Seçtiğin sandık yeterince büyük ya deve uyacak şekilde.

Sağlık

Dışarıda Kıdemli Köpekler

Bu cinsler, 10 yıldan az olan büyük köpeklere özgü bir ömre sahiptir.

Herhangi bir köpeğin soyunda bir hastalık veya sağlık durumu geçmişi olabilir, bu nedenle her zaman önemlidir. sorumlu olmak ve aile geçmişine bakın.

Genel bir kural olarak, Newfoundland'ınızın kulaklarına dikkat etmelisiniz. Düşük kulaklı köpekler daha duyarlı enfeksiyonlara. Ayrıca şunlara da dikkat etmelisiniz:

İngiliz Mastiffleri, Newfoundlands ile benzer rahatsızlıklara karşı hassastır. kalça ve dirsek displazisi ve kalp hastalığı. Bununla birlikte, aşağıdakiler gibi daha fazla sağlık sorunuyla ilgilenebilirler:

 • Mevsimsel alerjiler
 • Göz anomalileri
 • Von Willebrand hastalığı
 • Epilepsi
 • Dejeneratif Miyelopati

Yukarıdaki konulara ek olarak, Mastiff'ler ayrıca şişkinlik yaşamak Midenin şişmesine ve bükülmesine neden olan hayatı tehdit eden bir durumdur. Mastiff sahipleri şunları yapmalıdır: semptomları anlamak şişkinlik, böylece meydana geldiğinde hemen harekete geçebilirler.

Beslenme

Ağzı Açık Aç Köpekler

Masif yapıları nedeniyle her iki cins de oldukça fazla köpek maması tüketebilir.

Bu ikisi gibi dev köpek ırkları için Büyümenin ilk iki yılı kritik . Doğumdan yetişkinliğe kadar çok fazla gelişme yaşayacakları için, yavaş ve istikrarlı bir olgunlaşmayı hedeflemek en iyisidir. Haklarına sahip olduklarından emin olmak dev yavrular olarak köpek maması büyümeleri için kritiktir.

Mastiff'i beslerken, diyetinde yeterli miktarda kalsiyum fosfor oranı . Uygun beslenmeden yoksun, kalori yoğun diyetlerle beslenen mastiffler tehlikeli iskelet bozuklukları yaşayabilir. Mastiff yavrularının çoğu yetişkin köpek mamasına başlayın protein yüzdesi daha düşüktür.

Newfoundland diyetleri Mastiff'in tavsiye ettiği besleme kadar katı değildir, ancak yine de yüksek kaliteli köpek maması tüketmelidirler. Ayrıca yiyecekleri olmalı yaşlarına uygun , yavruların köpek maması yiyebileceği anlamına gelir, vb.

Mastiff'ler şişkinliğe duyarlı olduğundan, birçok uzman onları beslemenizi önerir. çoklu küçük öğünler günde ve yemek zamanı etrafında egzersiz yapmaktan kaçının.

Mastiff'ler de çok iyi sporcular olmadıkları için hızla obez olabilirler. bağlı kalmak iyi bir fikirdir. düşük kalorili diyet ve muameleleri sınırlayın.

tımar

İki Büyük Köpeğin Yakın Çekimi

Newfies ve English Mastiff'ler farklı şekillerde hafif tımar gerektirir.

Newfoundlands, tımar açısından orta seviyeli ırklar olarak kabul edilir. Ağır paltoları var, bu yüzden onlara bir en az haftada bir kapsamlı fırçalama . Bunu yapmak düğümlerden kurtulacak ve tüylerini parlak ve sağlıklı tutacaktır.

Newfoundland köpekleri dökülme mevsimlerinden geçmek yılda iki kez. Dökülme sırasında, kendinizi haftalık yerine günlük olarak fırçalarken bulabilirsiniz. Ayrıca, çürümüş veya kısırlaştırılmış bir Newfoundland'ın tüm yıl boyunca döküleceğini ve daha fazla fırçalama gerektireceğini belirtmekte fayda var.

Mastiff'ler kısa, yoğun tüyleriyle hayatı biraz daha kolaylaştırır. Haftada bir kez hafif fırçalamayı içerebilecek az bakım gerektiren işlere bağlı kalabilirsiniz. Ancak, dökülme mevsimlerinde, dişli tarak kullanın yüzeyin altında keçeleşen ölü tüyleri çıkarmak için.

Ek olarak, kırışık yüzleri nedeniyle sahipleri sık sık kontrol edin ve temizleyin Mastiff'in kulaklarının, kafasının, gözlerinin ve ağzının etrafında. Mastiff'ler aynı zamanda büyük salyaları vardır, bu yüzden kendinizi sık sık yüzlerini silerken bulabilirsiniz.

köpek fiyatları

Çimenlerde Sevimli Köpek Yavruları

Her iki cinsten safkan bir köpek yavrusu için 1.200-1.500 $ 'dan başlamayı bekleyin.

Mastiff yavruları kesinlikle kalbini çal dev pençeleri ve aşırı deriyle dolu ezilmiş yüzleriyle. Sevgileri ve şefkatleri paha biçilemez görünse de, bu cins gerçek dünyadan başka bir şey değildir.

Mastiff yavruları ortalama olarak, yaklaşık 1500$ . Düşük uçta, safkan bir yavru için 1.000 dolar görebilirsiniz. Yüksek uçta, bu köpek yavruları 2.000 dolara gidebilir.

Newfoundland yavruları genellikle Mastiff yavrularıyla aynı maliyete sahiptir ve ortalama maliyet 1200$ . Ancak, düşük fiyatları Mastiff'ten çok daha uygun. İyi bir yetiştiriciyi nasıl araştıracağınızı biliyorsanız, 600 dolara bir Newfoundland yavrusu bulabilirsiniz.

labrador retriever yavru fiyat

Herhangi bir cins köpek yavrusu satın alırken, bir saygın, sorumlu yetiştirici . Bu yetiştiriciler genellikle çok sorumlu olmadıklarından, her zaman toplu yetiştirme tesislerinden veya yavru değirmenlerinden kaçının.

Sorumlu bir yetiştirici bulmanın en iyi yolu, veterinerinizden sevk ya da bilgili bir arkadaş. Ayrıca yerel cins kulüplerinizle iletişime geçebilir ve bölgedeki köpek gösterilerini inceleyebilirsiniz.

İyi yetiştiriciler her zaman müşterileriyle doğrudan çalışır ve yavrularını bir evcil hayvan mağazası aracılığıyla satmazlar. Yetiştiriciniz sizinle yüz yüze görüşmek veya herhangi bir sorunuzu yanıtlamak istemiyorsa, bu acil işaret başka bir yerde aramaya başlamak için.

Son düşünceler

Her iki köpek ırkı da mükemmel aile arkadaşları . Her ikisinin de ailenizle iyi geçinmesini ve çocuklarınızla iyi geçinmesini bekleyebilirsiniz. Mastiff yabancılara karşı biraz koruyucu ve temkinli olsa da, bu onun sadık doğasının ve doğal koruma içgüdülerinin bir parçasıdır.

Bir Newfoundland yavrusu olacak herkesle ve herkesle iyi geçinmek , bu nedenle, sık sık ziyaretçileriniz varsa veya yalnızca köpeğinizi gittiğiniz her yere götürmek istiyorsanız, bu sizin için daha iyi bir seçim olabilir.

Tutarlı, kibar ve sevgi dolu olduğunuz sürece, her iki cins de eğitime iyi yanıt verecektir. Özellikle İngiliz Mastiff'iniz söz konusu olduğunda, bol bol övgü işinizi görecektir. Genel olarak, yanlış gitmek zor bu dost devlerden biri . Boyutlarından korkmayın; sadece sunacak daha fazla sevgileri var.

Yorumlar