Lhasa Apso Köpek Irk bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Lhasa Apso Köpek Irk bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Lhasa Apso küçük bir yavrudur. bolca uzun kilitler . Küçük gövdesine rağmen, köpek karakteriyle tıklım tıklım dolu. İşte bu yüzden dünya çapında çok sayıda ateşli Apso hayranı var. Bu yavrunun neden ondan daha popüler olmadığına inanmak zor!

Yani, hoş geldiniz demek üzere olup olmadığınızı bu sevimli yavrulardan biri ya da tüm Apso yaygarasının ne hakkında olduğunu merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz!Bu cins kılavuzu size tam bir Lhasa Apso eğitimi sağlayacaktır. Tarihiyle ve bunun kişiliğini nasıl belirlediğiyle başlayacağız. Ve sonra, onun gibi şeylere odaklanacağız. yoğun bakım ihtiyaçları , ne kadar egzersiz gerektirdiği, itaatkar bir köpek olması için nasıl eğitileceği ve çok daha fazlası. Hala bu yavru hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Başlayalım!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık12-18 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik9-11 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 Yaş
  • renk simgesiRenklerSiyah, Tan, Krem, Altın, Grizzle, Kırmızı, Altın ve Beyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Üç Uzun Tüylü Köpek

Lhasa Apsos, kökenleri MÖ 800'e kadar uzanan yüzyıllardır var olmuştur. Tibet'te.Bu bir eski cins 800 M.Ö. Adını Tibet'in kutsal şehri Lhasa'dan almıştır. İsimleri aynı zamanda 'uzun saçlı köpek' anlamına da gelir. İlk rolü, saraylar ve Budist manastırları içinde bir nöbetçi köpekti. Mastiff'ler dışarıda ilk savunma hattı olarak kullanıldı ve Lhasas içeride köpek alarm sistemiydi. Anavatanına döndüğünde, Abso Seng Kye olarak bilinir, bu da 'Bark Lion Sentinel Dog' anlamına gelir.Lhasa Apsos, bugün hala kraliyetler ve sıradan insanlar tarafından değer verilen kutsal yaratıklar olarak görülüyor. Ayrıca bir keşiş vefat ettiğinde ruhunun yaşamak için köpeğine gireceğine inanılıyordu. Bu kutsal köpek bir yakından korunan ulusal hazine . Dalai Lama tarafından hediye edilmedikçe ülkeyi terk etmeleri yasaktı.

Bir çift Lhasa Apsos vardı 1933'te Amerika'ya hediye edildi ünlü bir gezgin olan Süydam Kesim'e. Ve bugün neredeyse tüm Amerikan Lhasaları bu vakıf çiftinden geliyor. Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC), cinsi 1935'te tanıdı ve Amerikan Lhasa Apso Kulübü 1959 yılında kurulmuştur.Bugün o hala bir nadir köpek , ve genellikle kendini 70. ve 80. en popüler köpek ırkı arasında bulur. Ünlü Lhasa sahipleri Ellen Degeneres, Elizabeth Taylor ve Gwen Stefani'dir. yeniden yapımıBayan ve Serseri2019'da, aslen Peg olan Peg'i oynamak için bir Lhasa Apso seçti. Pekinli .

Mizaç

Pembe Çiçeklerin Yanında Beyaz ve Siyah Köpek

Küçük olmalarına rağmen bu yavrular inanılmaz derecede koruyucudur ve harika bekçi köpekleridir.

Lhasa Apso her zaman koruyucu bir köpek olmuştur. Yani, eğer bir küçük bir pakette gelen bekçi köpeği , bu cinsten başka bir yere bakmayın. Yerinde duracak ve ziyaretçilere varlıkları konusunda sizi uyarmak ve topraklarında adımlarını izlemeleri için yüksek sesle havlayacak. Gürültülü, havlayan köpeklerin hayranı değilseniz, bu cins size göre değil. Gürültüye duyarlı komşularda veya katı gürültü seviyesi koşulları altında yaşayanlarda sorunlara neden olabilir.Koruyuculuğu bize ailesine olan bağlılığı hakkında çok şey söylüyor ve onlar için her şeyi yapardı. Aslan gibi görünüyor ve aynı zamanda birinin kalbine sahip. o ailesiyle sevecen ve sevecen ve lüks yaşama alışmıştır. Yabancılara karşı mesafelidir ve bir yabancıya ısınması çok zaman alır ve onun için özel biri olur.

O bir Seni her yerde takip edecek Velcro yavru , çünkü o şirketi sever kullanılabilir olduğunda. Bununla birlikte, çoğu Velcro köpeğinin aksine, birkaç saatliğine kendi başına bırakılmayı umursamıyor. Lhasa, kesinlikle bağımsız ve muhteşem bir köpektir. Genellikle ayrılık kaygısı çekmez, bu da onu bu anlamda kolay giden bir yavru yapar.

O bir komik köpek , ve onun komik şeylerini çalmayı seviyor. Ailesine hava atmak en sevdiği eğlencelerden biridir ve her zaman bir çekme veya halat çekme oyununa hazırdır. Büyümesi uzun zaman alır, son yıllarına kadar oyuncu bir köpek yavrusu gibi davranır.

O da arsız bir adam, her zaman şansını zorlamaya çalışıyor ve nelerden kurtulabileceğini gör. Çoğu kişi kişiliğini bir teriyer olarak tanımlıyor, bu da eskiden Lhasa Apso Teriyeri olarak bilindiğini görünce buna uyuyor.Boyut ve Görünüm

Kayanın Üzerinde Duran Uzun Tüylü Köpek

Cinsin küçük çerçevesi 11 inçten daha uzun değildir.

Bu cins olarak sınıflandırılır küçük boy köpek . Genellikle 12 ila 18 pound ağırlığındadırlar. Erkekler, pençeden solmaya kadar 10 ila 11 inç boyundadır ve dişiler çok az daha kısadır. Dişiler feminen görünmeli ve erkekler daha güçlü görünmelidir. Genel olarak, düz bir tepe çizgisi ve sırtında iyi taşınan tüylü bir kuyruğu olan küçük, sağlam, dengeli dikdörtgen bir vücuda sahiptir.

Gözleri küçük ve düğme gibi, her zaman koyu renkli ve saçlarının altında gizli. Lhasa'nın burnu arsız bir gülümsemeyle çerçevelenmiştir. Onun ayaklar iyi döşenmiş , tüylerle dolu ve sık sık patilere benzeyen patilerden kaçınmak için temizleniyor. Bu cins, diğer birçok kısa, uzun Asya köpeğine benziyor ve genellikle Shih Tzu için kafam karıştı .

Lhasa Apso'nuzu cins uyum gösterilerine girmek istiyorsanız, cins standardına uyması gerekir. Standarda uyup uymadığına bakılmaksızın, bir Lhasa'nın görünümü etkisi olmaz onun kişiliği üzerinde.Ceket ve Renkler

Çimenlerde Üç Uzun Tüylü Köpek

Lhasa Apso'nun uzun ve gösterişli saçları bu cinsi eşsiz kılıyor.

Lhasa Apso en iyi tatlı kilitleri ile bilinir . Uzun, düz, sert saçları olan, ağır, çift kaplamalı bir köpektir. Bu yavrular, ipeksi yumuşaklıkta görünmesine rağmen ipeksi veya yünlü hissetmemelidir. Saçları, kir ve tozdan paspas gibi davranan yere düşecek. Gözlerinin etrafındaki tüyler de uzar, bu nedenle birçok sahip, görüşünü iyileştirmek için saçlarını bağlar.

Bir bütün olarak spor yapıyorlar güzel köpek renkleri yelpazesi . Standart renkler siyah, siyah ve ten rengi, krem, altın, grizzle, kırmızı, kırmızı altın ve beyazdır. Ancak birçoğu mavi, kömür, gri, karaciğer ve gümüş renklerinde de gelir. Ayrıca brindle, samur, beyaz yamalar ve parça renkli gibi bir dizi desen ve işaretin tadını çıkarırlar. Ve en yaygın olanı daha koyu bir yüz maskesi ve daha koyu kulak uçlarıdır.Egzersiz Gereksinimleri

Açık Havada Koşan Küçük Krem Köpek

Lhasa'nızı egzersiz yapmak için yaklaşık 30 dakika harcamak, sağlığı için idealdir.

Bu cins, büyüklüğüne göre nispeten enerjik bir köpektir ve her gün en az 30 dakikalık eğlenceli egzersize ihtiyacı vardır. Özellikle yoğun egzersiz olmak zorunda değil, ama öyle onun için heyecan verici olmalı . Aksi takdirde, telsiz deyince bu muhteşem köpek burnunu yukarı kaldıracak! İşleri ilginç kılmak için, yeni yerler ziyaret ederek ve parkta oynayarak egzersiz rutininizi karıştırmayı deneyin.

Sahibinin kucağında tembellik yapmayı sevse de tipik bir kucak köpeği değildir. o gün boyunca stimülasyona ihtiyaç duyar zihnini meşgul etmek ve pençelerini meşgul etmek için. Aksi takdirde, oldukça yaramaz bir köpek yavrusu olacak! Onunla etkileşim kurmak ve kendi başına oynamak için kullanabileceğiniz oyuncaklara yatırım yaptığınızdan emin olun.

Fazla enerjiyi yakmanın harika bir yolu, onu yerel köpek parkına götür . Ancak, kendisini lider olarak göstermeye çalışacağını unutmayın. Ve çoğu zaman büyük köpekler sıraya girer! Ayrıca, evi ve ailesi konusunda aşırı korumacı olmaması için onu sosyalleştirmenin harika bir yolu.Yaşam koşulları

Kanepede Küçük Krem Köpek

Bu yavrular, küçük boyları nedeniyle hemen hemen her yerde yaşayabilir.

Lhasa Apso, her büyüklükteki evde yaşayabilecek kadar küçüktür. Küçük şehir apartmanlarından büyük, genişleyen kır malikanelerine, o kolaylıkla uyum sağlar . Ancak nerede yaşarsanız yaşayın, evinizin ve bahçenizin güvende olduğundan emin olmalısınız. Bu küçük aslan köpeği, söyleyecek birini veya başka bir yaratığı bulma umuduyla ortalıktan kaybolacak. Ayrıca iyi olmayanları kovalayacak ve bu arada kaybolacak.

Diğer yavrularla arkadaş canlısı bir köpektir ve diğer köpeklerle mutlu bir şekilde yaşamak . Büyük köpeklerden korkmuyor ve oyun dövüşlerinde kendi başının çaresine bakabiliyor. Doğru sosyalleşme ile diğer hayvanlarla da mutlu bir şekilde bir arada yaşayabilirdi. Ayrıca çocuklara bayılır ve genç, heyecanlı çocuklara karşı hoşgörülü olmasına rağmen, bir sınırı vardır. Çocuklara köpeklerle nasıl düzgün bir şekilde etkileşime gireceklerini öğretmek ve onları her zaman birlikte denetlemek önemlidir.

Mükemmel aile fikri, günün büyük bir bölümünde evde olan bir aile ama dediğimiz gibi, o oldukça yalnız birkaç saat geçirmekten mutlu . Ailesinin nispeten aktif olması gerekiyor, ama neyse ki çok fazla değil. Genel olarak, temel ihtiyaçları karşılandığı sürece nispeten kolay giden, uyarlanabilir bir köpektir.

Eğitim

Sarı Çiçekler Yanında Küçük Siyah Köpek

Bu köpekler inatçı bir yapıya sahip olup, onu eğitmeyi zorlaştırabilir.

Bu köpekler küçük olabilir ama aslan kişiliğine sahiptir. Yani nispeten inatçıdır ve patron olduğunu düşünmeyi sever. Karmaşık bir köpek olarak tanımlanır. Bir yandan sevecen ve oyuncudur. Ama onun da bir inatçı ve öfke nöbeti atan taraf bu eğitimi zorlaştırabilir. Lhasa, ondan en iyi şekilde nasıl yararlanacağını bilen deneyimli bir köpek sahibi için en iyi şekilde saklanır.

Birçok Lhasa Apsosu, köpek davranışçıları tarafından şu şekilde tanımlanan bir şeyden muzdariptir: küçük köpek sendromu . Esasen bu, küçük 'zararsız' köpeklere istedikleri gibi davranmaları için serbest bırakıldığında meydana gelir. Ve sayısız soruna neden olur. Ve bunu kendileriyle birleştirerek koruma eğilimleri , ilk günden itibaren ev kuralları ve rutin oluşturmanız gerekir. Aksi takdirde, tüneklere hükmedecektir.

Olumlu pekiştirme eğitimi, bu cinsi eğitmenin en iyi yoludur. Bu köpeğin eğitilmesi için içinde bir şeyler olması gerekiyor. Ve ona karşı çok sert olursanız, muhtemelen somurtacaktır. Zaman harcamak kedinizin neyi sevdiğini keşfetmek ve onu motive etmek için bunu eğitim rejiminizde kullanın. Tüm köpekler farklıdır, bu yüzden köpeğinizde neyin işe yaradığını bulmak önemlidir.

Sosyalleşme, tüm köpekler için bir zorunluluktur, ancak özellikle bu küçük Lhasa gibi aşırı korumacı köpekler için. Etkili köpek sosyalleşmesi için optimum zaman aralığı 3 ila 12 haftadır. A saygın yetiştirici süreci başlatacak , ama onu eve götürdüğünde devam etmek sana bağlı olacak.

Onu birçok kişiyle karıştır yabancı insanlar ve yeni köpekler yapabildiğin gibi. Gürültülü kaldırımlar, asansöre binme ve bakım rejimi gibi yeni hayatında karşılaşacağı şeyleri ona gösterin. Kendine güvenini artıracak ve ona nezaket aşılayacaktır.

Katılmak isteyeceğiniz bir diğer önemli eğitim yönü, 'sessiz' komutu . Kükreyen yolları ile hayatınızı çok daha kolay hale getirecek ve sizi bir çok baş ağrısından kurtaracak. Lhasa asla koruyucu olmayacak, ancak bir veya iki kabuğun bol olduğunu öğrenmesi gerekiyor. Aksi takdirde, komşularınızla başınızı belaya sokar.

Sağlık

Güneş ışığında kıdemli köpek

Pek çok küçük köpek gibi, bu yavruların da genellikle 15 yıla kadar varan uzun bir ömrü vardır.

Yavrularının sağlığını en üst düzeye çıkarmak için sorumlu köpek sahiplerinin yapması gereken birçok şey vardır. Köpeğinizi karşılayabileceğiniz en kaliteli beslenmeyle beslemek, onu sağlıklı tutmanın basit bir yoludur. Düzenli egzersiz ile onu formda tutmanın yanı sıra ve veteriner sağlık kontrolleri ile güncel tutmak . Size ilgili sağlık sertifikalarını sağlayabilecek sorumlu bir yetiştiriciyle çalışmak, yavru sağlığını en üst düzeye çıkarmak için de önemlidir.

Lhasa Apso bir nispeten sağlıklı cins 12 ila 15 yıllık uzun beklenen ömrüne yansır. Küçük köpekler, Mastiff gibi daha büyük köpeklerden daha uzun yaşama eğilimindedir ve bu onun için büyük bir çekiciliktir. Ancak tüm köpek ırkları gibi, sağlık koşullarından paylarına düşen adil paya meyillidirler. En kötüsünün gerçekleşmesine hazırlanmak için aşağıdaki yaygın endişeleri araştırmalısınız.

Ailesel Kalıtsal Renal Displazi

Bu, cinste bulunan en yaygın koşullardan biridir. Bu, yavru doğduğunda ortaya çıkar. anormal şekilli veya aşırı küçük böbrekler . Bu hastalık şiddetine göre değişir. Bazı yavrular tam böbrek yetmezliği yaşar ve bazıları herhangi bir semptom göstermeden normal şekilde yaşamaya devam eder. En sık görülen semptomlar aşırı susama ve şişkin bir karındır.

Göz Koşulları

Birçok köpek ırkı gibi, bu köpekler de birkaç göz rahatsızlığından muzdariptir. En yaygın endişeler ilerleyici retinal atrofi, keratit ve kiraz gözü . Gözlerinin görünümünü ve vizyonunu gözlemlemek önemlidir. Sorumlu yetiştiriciler, Ortopedi Hayvanları Vakfı'ndan (OFA) sağlık izinleri sağlamalıdır.

patella çıkığı

Bu, esas olarak bu cins de dahil olmak üzere daha küçük ırkları etkileyen bir sağlık sorunudur. Patella, diz kapağının bilimsel adıdır. Esasen, diz kapağı düzgün oturmuyor , ve doğru konuma girip çıkıyor. Hareket kabiliyetini azaltabilen ağrılı bir durumdur. Semptomlar, etkilenen bacakla tekmeleme ve düzgün olmayan bir yürüyüşü içerir.

Sebasöz Adenit

Bu, diğer çeşitli cilt enfeksiyonlarına ve koşullarına yol açabilen ciddi bir cilt rahatsızlığıdır. Bu, s ciltteki ebaceous bezleri tıkanır ve iltihaplı. Ölçeklenmeye, saç dökülmesine ve hoş olmayan bir kokuya neden olur. Tedavi, sorunun ciddiyetine göre değişir.

Beslenme

Uzun Tüylü Köpek Dili Dışarıya Bakıyor

Lhasa Apso'nuzu küçük ırklar için özel olarak formüle edilmiş bir mama tanesiyle beslemek en iyisidir.

Küçük boyutu sayesinde Lhasa Apso, yanında büyük bir aylık yemek faturası getirmiyor. Ortalama yavru olacak her gün yaklaşık 1,5 bardak yiyecek tüketin .

Tüm köpekler farklıdır ve farklı yaşam tarzlarına sahiptir, bu da bazılarının daha az, bazılarının bundan biraz daha fazla yemek yiyeceği anlamına gelir. Önemlidir paket talimatlarını takip edin yavrularınızın boyutuna ve yaşam tarzına göre. Ayrıca biraz deneme yanılma gerektirecektir, ancak onu aşırı beslememek önemlidir.

Küçük bir yavru olarak, bir mama tanesi bulmak isteyeceksiniz. küçük cins köpekler için özel olarak tasarlanmıştır . Sadece mama taneleri onun diddy ağzı için daha küçük olmakla kalmaz, aynı zamanda şunları da içerir: küçük ırklar için optimize edilmiş beslenme . Özellikle yavruyken ekstra protein ve omega yağlarına ihtiyaç duyduğunda, yaşına uygun yiyeceklerle beslemek de önemlidir.

Görevi yüksek kaliteli köpek maması çoğu köpek sahibinin düşündüğünden daha önemlidir. Sağlık risklerini en aza indirebilir ve sağlığı en üst düzeye çıkarabilir. Köpeğinizin kalıtsal bir böbrek rahatsızlığı varsa, veterineriniz özel bir böbrek diyeti önerebilir. Bu yüzden onlarla konuştuğunuzdan emin olun.

tımar

Uzun Tüylü Köpek Fırçalanıyor

Bu köpekler, tüyleri andıran uzun tüyleri nedeniyle titiz bir tımar rejimi gerektirir.

Bakım programları çok fazla bakım gerektirir veya nispeten basit olabilir ve hepsi hangi saç kesimini tercih ettiğinize bağlıdır. Geleneksel uzun paltoya bağlı kalmaya karar verirseniz veya onu konformasyon halkasında göstermek isterseniz, o bir son derece yüksek bakım gerektiren köpekler . Kilitlerine takılan tüm kir ve kalıntıları temizlemek için günlük bakıma ihtiyacı olacak.

Bu seviyedeki tımar için zamanınız veya enerjiniz yoksa, 'köpek yavrusu paltosunu' tercih edin. Esasen, tüm saçların kısa kesildiği yerdir ve vücudun çizgisini takip eder. Bu paltoyu seçerseniz, matlaşma olmaması için haftada bir ila iki kez fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. Ama çok daha az kir toplayacak ve aynı zamanda daha az kokulu olacak. Birçok sahip, köpeklerini en iyi şekilde görünmelerini sağlamak için düzenli olarak tımarhaneye götürür.

Geleneksel olarak spor yapıyorlar daha uzun, daha doğal ceket ayrıca iki haftada bir banyo, şampuanlama ve bakıma ihtiyacı olacaktır. Sadece altı haftada bir yıkanması gereken bir köpek yavrusu kesimine sahip olanlara kıyasla. Her zaman hassas ciltlerine bakan köpekler için tasarlanmış bir şampuan seçin. Yavru köpeğiniz sebase adenitten muzdaripse, muhtemelen belirli bir rahatsızlığa veya ilaçlı şampuana ihtiyacı olacaktır.

Daha küçük köpeklerin ağızları sıkışıktır, bu da ihtiyaçları olduğu anlamına gelir. dişlerini daha sık fırçalıyorlar . Bu nedenle, periodontal hastalıkları uzak tutmak için dişlerini köpeğe özgü diş macunu ile haftada en az üç kez fırçalamak önemlidir.

Tırnaklarının ihtiyacı olacak iki haftada bir kırpma ya da öyle. Aksi takdirde, çok uzun ve acı verici hale gelirler. Bu nedenle, tüylü pençelerine dikkat ettiğinizden emin olun.

Potansiyel sahiplerin çoğu, Lhasa Apsos'un hipoalerjenik olduğunu düşünüyor, ancak bu kesinlikle doğru değil. Cesaretleri uzun saçlarına takılma eğilimindedir, ancak yıl boyunca ılımlı shedders . Küçük, hipoalerjenik bir köpek arıyorsanız, hem Malta ve Maltipoo vardır hipoalerjenik ve benzer boyuttadır.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

sevimli köpek yavrusu yüz

Bu cins, bir köpek yavrusu olarak daha ekonomiktir ve tipik olarak yaklaşık 1.000 $ ve üzerinde başlar.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Lhasa Apso bir nispeten nadir köpek Amerikada. Bu, saygın bir yetiştirici bulmak için daha fazla seyahat etmeniz gerekeceği anlamına gelir. Ama bunların hepsi nerede yaşadığınıza bağlı! Saygın yetiştiricilerin bekleme listeleri olması muhtemeldir. Ancak endişelenmeyin, bu, mümkün olduğunca çok sayıda yavru pompalamak yerine yavrularına baktıklarının iyi bir işaretidir.

Sorumlu bir yetiştirici sizinle şahsen tanışmayı bekleyecek ve bu cinsi neden seçtiğiniz hakkında size soracak birçok sorusu olacak. Çok bilgili ve ulaşılabilir olacaklar ve yavrularıyla tanışman için ısrar et anneleriyle. Ayrıca ilgili sağlık sertifikalarını da sağlayacaklardır. Bir köpek yavrusu aramaya başlamak için harika bir yer, AKC'nin Lhasa Apso yetiştiricileri sayfa.

Ortalama fiyat bir safkan köpek yavrusu 1000 dolardan başlıyor , ancak seçtiğiniz yetiştiriciye bağlı olarak binlerce kişiye ulaşabilir. Bundan daha düşük bir fiyata satılan bir Lhasa köpek yavrusu bulursanız, bunu bir uyarı işareti olarak görmelisiniz.

Yavru değirmenler ve sorumsuz yetiştiriciler Müşterileri düşük fiyatlarla cezbetmek , ama karşılığında, yavrularının sağlığını umursamıyorlar. Bu, uzun vadede çok daha pahalıya mal olacak, zayıf, sosyalleşmemiş bir yavru ile sonuçlanacağınız anlamına gelir. Lütfen onlardan kaçının!

Ayrıca, köpek sahibi olmanın ilk köpek yavrusu fiyatından daha fazla maliyeti vardır. Bu cins en pahalı olmasa da, finansal olarak ona ve ihtiyaçlarına bakabilecek durumda ne olursa olsun. Yataklar, kasalar, tasmalar, koşum takımları, oyuncaklar ve bir köpeğin ihtiyaç duyduğu her şeyi düşünün. Ayrıca veteriner bakımı, tımar ve sigorta masrafları.

Kurtarma ve Barınaklar

Sepette İki Küçük Köpek Yavrusu

Her yaştan köpeği yeniden barındıran türe özgü kurtarmalar var.

Yetiştiriciden yepyeni, parlak bir köpek yavrusu satın almak herkes için en iyi seçenek değildir. Neyse ki, bu tek seçenek değil! orada çok köpek var Ömürlük yuvalarını beklemek Amerika genelinde kurtarma barınaklarında. Ancak, bu cinsin yine de nadir bulunan bir köpek olduğunu, yani kurtarma barınaklarında da nadir bulunacağını lütfen unutmayın.

Apso'yu benimsemek isteyenler için iki ana seçeneğiniz var. İlk seçenek yerel kurtarma barınağınıza gidin ve personelle konuşun . Evlat edinme süreci boyunca sizinle konuşacaklar ve umarım sizi bir kurtarma merkezine yönlendireceklerdir.

İkinci seçenek, türe özgü kurtarmalarla temasa geçmektir. A başlamak için harika bir yer evlat edinme yolculuğunuz Lhasa Mutlu Evleri kurtarma organizasyonu veya Lhasa Apso KurtarmaFacebook sayfa.

Aile Hayvanları Olarak

 • Lhasa Apso, her büyüklükteki evde mutlu bir şekilde yaşayacak küçük boyutlu bir yavrudur.
 • Küçük olabilir ama harika bir bekçi köpeği olur.
 • Bu küçük yavru, küçük aslan kükremesiyle herkesin patronun kim olduğunu bilmesini sağlayacak.
 • Koruyucu doğası onu yabancılara karşı şüpheci ve mesafeli yapar.
 • Ailesine karşı çok sevecen ve sevecendir.
 • Lhasa'nın her gün sadece 30 dakikalık egzersize ihtiyacı var.
 • Gününün çoğunu senin yanında geçirecek.
 • Neyse ki, bu yavru da bağımsız.
 • Bu, birkaç saatliğine evde yalnız bırakılmasının umurunda olmadığı anlamına gelir.
 • Bu, halat çekme veya getirme oyununa her zaman hazır olan aktif bir köpektir.
 • İyi sosyalleştikleri sürece diğer hayvanlarla yaşayabilirler.
 • Çocuklara bayılır ama aşırı heyecanlı çocuklar için bir sınırı vardır.
 • Bu, çocuklarınıza köpeklere nasıl uygun davranacaklarını öğretmenin önemli olduğu anlamına gelir.
 • İnatçı ve karmaşık küçük bir köpek olabilir.
 • Bu, baskın köpeklerle başa çıkabilen deneyimli bir sahiple en uygun olduğu anlamına gelir.

Son düşünceler

Lhasa Apso, Amerika'da nadir görülen bir cins. Rehberimizi okuduktan sonra, muhtemelen nedenini merak ediyorsundur ! Aklımıza gelen tek şey, aşırı korumacı doğası sayesinde eğitilmesi zor bir köpek olduğudur. Ancak bu karmaşık köpekle başa çıkma deneyiminiz varsa, kesinlikle bir tedavi içindesiniz.

O komik, sevgi dolu, kolay ve uyarlanabilir yeni çevresine. Bu yavrunun yanında asla sıkıcı bir an yoktur ve birkaç saat yalnız bırakıldığı için de mutludur. Onu diğer küçük, muhtaç köpeklerden farklı kılıyor. Birçok cins hayranı, bu küçük aslan köpeğinin etraftaki en iyi köpek arkadaşlarından biri olduğuna yemin ediyor. Peki, bu yavrunun sizin için doğru köpek olduğundan eminseniz, ne bekliyorsunuz?

Yorumlar