Newfoundlands İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Newfoundlands İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Newfoundland nazik bir dev . Karşılaştığı her şeye karşı hoş ve kibar olan mutlu, tatlı ve özverili bir yavrudur. Ama müthiş kişiliğine karşılık, karşılanması gereken birkaç temel ihtiyacı var. Ve Bunlardan biri beslenme . Bununla birlikte, bunun gibi dev bir cins, bütçe marka bir köpek maması yememelidir. Ancak çoğu zaman bu, özellikle premium markalardan alışveriş yaparken köpek maması seçmeyi daha da zorlaştırır.

Newfoundland'ınızı beslemek için bu kılavuzda, yavrularınızın her yaşam aşamasında beslenme ihtiyaçları hakkında her şeyi öğreneceksiniz. Ayrıca hangi malzemeleri arayacağınızı ve nelerden uzak durmanız gerektiğini de öğreneceksiniz. Yeni başlayanların mideleri hassas olabilir , bu nedenle neyden uzak durmanız gerektiğini bilmek önemlidir.Sizi Newfie'nizin beslenmesi hakkında eğitmenin yanı sıra, yavrularınız için her yaşam aşamasında en sevdiğimiz mama tanelerinin bir listesini de derledik. Newfoundland gibi dev cins köpekler için en sevdiğimiz yiyecekleri listeledik. kapsamlı inceleme nazik deviniz için neden uyumlu olduklarını. Hadi atlayalım!

Burada Newfoundland cinsinin hastalığa duyarlı olduğunu belirtmekte fayda var. sistinüri . Hangi, esasen, mesane taşları. Newfie'niz düzenli olarak mesane taşlarından muzdaripse, diyetini veterinerinizle görüşmeniz gerekecektir. Şiddetli veya tekrarlayan vakalarda reçeteli diyetlere ihtiyaç duyulabilir.

Bir Bakışta: Newfoundlands İçin En Sevdiğimiz Yiyecekler

Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Yavrusu Yaşam Kaynağı Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisiMavi Bufalo Büyük Irk

Chewy.com'da görüntüle American Journey Aktif Yaşam Yetişkin Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisi

Purina Pro Dev IrkChewy.com'da görüntüle Purina Pro Kıdemli Büyük Irk Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisi

Purina Pro Kıdemli Formülü

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a götürecektir. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.İçindekiler

Newfoundland Yavrusu Besin İhtiyaçları

Yavruların yavru yetiştirme gücüne ihtiyacı vardır. hangi anlama gelir daha fazla protein, enerji ve yağ . Yetişkin maması veya tüm yaşam evresi mama taneleri, köpek yavrusu büyümesi için gereken optimum beslenmeyi içermez. Newfie'nize hayata en iyi başlangıcı vermek ve ona sağlıklı temeller sağlamak istiyorsanız, köpek maması en iyi seçenektir. Yüksek kaliteli köpek mamaları, dengeli bir kase için ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlar.

boerboel yavru

Özellikle, köpek yavrularının bir en az %22 protein içeriği . Mamanın içindeki ilk malzeme her zaman et olmalıdır. Protein vücudunun ve kaslarının büyümesi için ihtiyaç duyduğu amino asitleri içerir. Ayrıca enerji için sağlıklı karbonhidratlara ihtiyacı olacak. Bağırsak sağlığı için lif ve probiyotik bileşenler. Ve antioksidanlar, vitaminler ve mineraller hastalık ve hastalıklarla savaşmak için bağışıklık sistemini destekleyecektir.

Köpek beslenmesinin bir diğer önemli yönü de, omega yağ asitleri . Bunlar sağlıklı bilişsel, göz ve organ gelişimini sağlar. Eklem desteğinin yanı sıra kalp ve tüy sağlığı ve genel sağlık. Omega yağları balık, et yemekleri, yumurta ve balık yağları gibi bileşenlerde bulunur. Yüksek kaliteli mama taneleri, anne sütünde sağlanan iyiliği taklit eden dokosaheksaenoik asit (DHA) ve araşidonik asit (ARA) içerecektir.Newfoundland yavruları çok sevimlidir, ancak uzun süre küçük kalmayacaktır. Sonunda ağırlığı olan dev boyutlu bir köpeğe dönüşecek. 100 ila 150 pound arasında herhangi bir yerde . Dev köpek ırkları, küçük köpeklerden çok daha hızlı büyür ve bu, iskelet büyümesi için sorunlara neden olabilir. Ama ona bir mama yedirerek büyük ve dev köpek ırkları için özel olarak tasarlanmıştır , olası sorunları en aza indirebilirsiniz. Hızlı kemik büyümesini kontrol etmek için özel kalsiyum, fosfor, D vitamini ve yağ oranları içerirler.

Yetişkin Newfoundland Besin İhtiyaçları

Newfoundland yavru köpeğiniz, yaşları arasında yetişkin bir mama tanesine geçirilmelidir. 12 ve 15 ay . Büyümeyi neredeyse bitirdiği için, bu yaşam aşamasında daha az enerjiye ve yağa ihtiyaç duyacaktır. Yağ asitleri yine de önemlidir, çünkü onu kabarık tutmak isteyeceksiniz. siyah ceket güzel ve parlak. Newfie obeziteye eğilimlidir ve fazla kilo, çeşitli sağlık sorunlarıyla bağlantılıdır. Yavru köpeğinizin yaktığından daha fazla yediğini fark ederseniz, bir kilo yönetimi mama tanesini düşünün.

sağlayacak yüksek kaliteli bir mama tanesine bağlı kalın. dengeli beslenme . Buna protein, sağlıklı karbonhidratlar, lif, omega yağ asitleri, vitaminler ve mineraller dahildir. Bunların hepsi sağlıklı bir yaşam tarzı ve vücut için çok önemlidir. Yetişkinlik döneminde önerilen protein içeriği minimum %18'dir. Ve tıpkı yavruyken yaptığınız gibi, ona büyük veya dev ırklar için tasarlanmış bir mama maması verdiğinizden emin olun (Newfie'nizin ağırlığına bağlı olarak).

Newfie'niz bir kanepe patatesiyse, daha yüksek kalorili formüllerden uzak durmak isteyebilirsiniz. Bu cins oldukça aktif olabilse ve iyi bir yüzmeyi sevse de, daha sonraki yetişkinlik yıllarında daha az aktif olabilirler. Bu, ihtiyacınız olabileceği anlamına gelir yiyecek alımını düzenlemek veya bir kilo yönetimi mama tanesine geçerek yavrularınızın birkaç kilo vermesi gerektiğini görebilirsiniz.Kıdemli Newfoundland Besin İhtiyaçları

Newfoundland'ınız altı ila yedi yaşına geldiğinde kıdemli olarak kabul edilecektir. Kıdemli köpekler daha az aktiftir ve bu nedenle. Bu, daha az enerji ve daha az yiyecek anlamına gelir, yoksa yavrularınız pound yığını. Newfie'nin eklemlerinin ekstra ağırlığa ihtiyacı yok! Yaşlanan sindirim sistemi de bir zamanlar olduğu gibi yağları ve zengin etleri sindirmekte zorlanacaktır. Bu da belirli bir kıdemli mama tanesini tüketmesinin bir başka nedeni.

Newfie'nin obur bir köpek olduğu gerçeğinden saklanacak bir şey yok. Bu, altın ihtiyarınızı daha yüksek lif içerdiğinden yaşlı bir mama tanesiyle beslemeniz için başka bir nedendir. Lif, ekstra kalori olmadan yiyeceğe hacim katar ve yavrularınızın daha uzun süre tok hissetmesini sağlar. Meyve ve sebzeler liflidir ve ayrıca ekstra antioksidanlar bağışıklık mücadelesini zinde tutması gerekiyor.

Newfie ağır bir köpektir ve eklemleri yıllar içinde ağırlığının yükünü çekecektir. Kıdemli mama tanecikleri ayrıca şunları içerir: daha yüksek glukozamin seviyeleri ve zayıflayan eklemleri destekleyen kondroitin. Glukozamin et yemeklerinde, balıklarda, balık yağlarında, yeşil dudaklı midyelerde ve ilave takviyelerde bulunabilir.Newfoundland Yavruları için En İyi Köpek Maması

Aç kahverengi köpek kameraya bakıyor

Newfoundland yavruları, dev cins yavrular için özel olarak formüle edilmiş bir köpek mamasına ihtiyaç duyacaktır.

Tüm yavrular, altı haftalıkken annelerinin sütünden kesilecektir. Yetiştiricinize, yakında ev sahibi olacak yavru köpeğinize hangi yiyecekleri beslediklerini sorun. Newfoundland köpek yavrusu için doğru formülü bulmak çok önemlidir. Gelişimlerinin ilk yılları onların en biçimlendirici yıllarıdır. olan bir yiyeceğe ihtiyacınız olacak. antioksidanlar ve besinler açısından zengin Newfie'nizin bağışıklık sistemine yardımcı olmak için. Ayrıca kemiklerini geliştirmeye yardımcı olmak için yeterli miktarda kalsiyum aldıklarından emin olmanız gerekir.

Newfoundland yavruları hızlı büyür! Çoğu dev cins köpek maması sahip olacak daha yüksek kalori içeriği hızlı büyümelerini desteklemek. Yavru köpeğinizin köpek yavrusu evresinde iyi yaptığı belirli bir formül varsa, köpek yavrusu yaşlandıkça yetişkin formülünde aynı marka ve tatlara bağlı kalmayı düşünün. Newfoundland yavruları için en sevdiğimiz yiyeceklere bir göz atalım.


Wellness Core Büyük Irk Köpek Yavrusu

Büyük Irk Sağlık Çekirdeği
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Doğal somon yağından DHA takviyesi.
 • Eklem gelişimi için glukozamin ile güçlendirilmiştir.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Kalp sağlığı için taurin.
 • Kupa başına 387 Kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %5.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, Newfie köpek yavrusu için birinci sınıf seçimimiz. %35 ile bu seçenek listedeki en yüksek protein içeriğine sahiptir. Bu nedenle, büyük etli tadı için çıldıracağından emin olabilirsiniz. Kemiksiz tavuk ve tavuk yemeği ilk iki malzemedir. Hindi unu ve somon yağı da içerik listesinde bulunur. Yavrularının gelişim ihtiyaçları için sağlıklı omega yağ asitleri ve büyük eklemleri için glukozamin sağlar.Bu, enerji yerine bezelye, patates ve mercimek listeleyen tahılsız bir reçetedir. Öğün aralarındaki açlığını gidermesi gereken %5.5 gibi yüksek bir lif içeriğine sahiptir. Muz, brokoli ve yaban mersini gibi süper gıdalar onun gelişen bağışıklığını destekler. Bu mama tanesi, bağırsaklarında dost bakterileri destekleyen ve düzenli sindirimi destekleyen bir probiyotik kaplama ile güçlendirilmiştir.

Severiz bu premium tarifin bu listedeki en yüksek protein içeriğine sahip olduğunu. Yani sağlıklı gelişimi için ihtiyaç duyduğu tüm amino asitleri ve yavru köpek yavrusunu alacaktır.


American Journey Büyük Irk Köpek Yavrusu

American Journey Aktif Yaşam Köpek Yavrusu
 • Bütçe dostu formül.
 • Büyük ırk köpek yavruları için özel olarak formüle edilmiştir.
 • Buğday, mısır veya soya yok.
 • Yan ürün yemekleri yok.
 • Yapay koruyucular, renkler veya tatlar yoktur.
 • Kupa başına 345 Kalori.
 • %25 Protein, %15 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu American Journey tarifi, protein kaynağı olarak yalnızca balıkları listeleyen tavuksuz bir formüldür. Kemiksiz somon ve menhaden balık unu bu listedeki ilk iki malzemedir. Süper lezzetli ve besleyici hale getirin! Balık ve yumurtalar sayesinde her lokmada DHA ve ARA bulunur. Kahverengi pirinç üçüncü bileşendir, bu da bunu tahıl içeren bir tarif yapar ve içerdiği yulaf ezmesi sindirimi destekler.

Kızılcık ve yaban mersini, kurutulmuş yosun ve yonca unu gibi besin açısından yoğun maddeler bağışıklığını güçlendirir. Bu, bezelye, tatlı patates, pancar küspesi ve hindiba kökü sayesinde %6 içerik sunan yüksek lifli bir diyettir. Bu tarif, öğünler arasında kendisini daha tok hissetmesini sağlayacaktır. Sağlıklı yağlar, keten tohumu, biotin ve folik asit, cildini ve tüylerini içten dışa doğru besler.

Severiz Bunun sağlıklı omega yağlarıyla dolu somon bazlı bir formül olduğunu. Tavuğu sevmeyen veya tavuklara tahammülü olmayan dev köpek ırkları için bunu harika bir alternatif haline getiriyor. American Journey son birkaç yılda daha popüler hale geliyor, birçok büyük marka ile rekabet besin değerine gelince.


Holistic Select Büyük ve Dev Irk Köpek Yavrusu

Holistic Select Büyük Irk Köpek Yavrusu
 • Omega yağ asitleri sağlıklı deri ve tüy oluşumunu destekler.
 • Tahıl-gre formülü.
 • Tat için formüle edilmiştir (seçici köpekler için harika).
 • Prebiyotikler ve probiyotikler.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 433 Kalori.
 • %25 Protein, %16 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, dev köpek yavruları düşünülerek tasarlanmıştır, yani dengeli bir beslenme sağlayacağından emin olabilirsiniz. Kuzu unu ve tavuk unu ilk iki malzemedir. Köpek yavrusu büyümesi için konsantre protein ve bu ortak ihtiyaç için glukozamin bakımından zengindir. Papaya, yaban mersini, nar, antioksidanlar, somon yağı ve keten tohumu sağlar.

Ana karbonhidrat kaynağı olarak nohut ve mercimek kullanan tahılsız bir mamadır. Bu tarif sindirilebilirliğe odaklanır. Kabak ve pancar küspesi, prebiyotik lifleri sağlar ve kurutulmuş fermente probiyotik bileşenler, mide-bağırsak sistemine dost bakteriler ekler. Her lokmada canlı yoğurt kültürleri ve sindirim enzimleri bulunur. Yucca schidigera özü ayrıca kaka ve gazın daha az kokmasını sağlar.

Severiz bu seçeneğin dev köpek ırkları için harika olduğunu. Özellikle Mideleri hassas olan acemiler veya sindirilebilirliğe odaklandığı için dışkı sağlığı kötü olanlar.


Mavi Buffalo Can Koruma Köpek Yavrusu

Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Yavrusu Ömür Kaynağı
 • Bütçe dostu.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Kemik desteği için artan kalsiyum.
 • Daha küçük ağızlar için köpek yavrusu 'boyutlu' mama tanesi.
 • Mısır, buğday, soya veya tavuk yok.
 • Kupa başına 386 Kalori.
 • %26 Protein, %15 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek, Blue Buffalo'nun Life Protection serisindendir. en popüler yemek hatları . Büyüyen yavru köpeğinizin her ihtiyacı için dengeli bir diyete odaklanır. Kemiksiz tavuk ve tavuk unu, bol miktarda lezzetli etli lezzet sağlayan ilk iki malzemedir. Menhaden balık unu, yumurta ve balık yağı, yavrularının gelişimsel ihtiyaçları için bol miktarda omega yağ asidi sağlar. Ayrıca, ceketini ve cildini esnek ve parlak tutar.

Sindirim sistemi ile ilgilenen bu mamaya kurutulmuş probiyotik maddeler eklenir. Bezelye, tatlı patates ve havuç gibi meyve ve sebzeler, bağışıklığı için gerekli olan prebiyotik lif ve antioksidanları sağlar. Ayrıca, eklenen vitamin ve mineral takviyeleri onu ekstra sağlıklı tutar. Taurin, kalp sistemini sağlıklı tutmaya yardımcı olan listelenmiştir. Bu, tahıl içeren bir seçenektir.

Severiz bu tarifin Blue Buffalo'nun özel LifeSource Bit'lerini listelediğini. Bunlar, büyük cins köpek yavrusu gelişimi için çok önemli olan yedi süper gıdadan yapılmıştır.


Purina Pro Büyük Irk Köpek Yavrusu

Purina Pro Köpek Büyük Irk
 • Bütçe dostu.
 • 50 kilonun üzerindeki yavru köpekler için özel olarak formüle edilmiştir.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Kas gelişimi için yüksek protein içeriği.
 • Kupa başına 419 Kalori.
 • %28 Protein, %13 Yağ, %4.75 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina'nın Pro Plan yemek serisi, birçok köpek ebeveyninin popüler seçimi , boyutları ne olursa olsun. Bu mama tanesi özellikle büyük ırklar düşünülerek üretilmiştir, bu da kalsiyum ve fosfor seviyelerinin kontrollü büyüme için dengelendiği anlamına gelir. İlk bileşen olarak listelenen tavuk ile %28'lik yüksek bir protein içeriği sağlar. Kuru yumurta ürünü ve balık unu, karışıma ekstra protein, ayrıca sağlıklı bilişsel ve görme gelişimi için DHA ve ARA ekler.

Yüksek kalorili sayı, sağlıklı ancak kontrollü köpek gelişimi için enerji sağlar. Bu, enerji ihtiyaçları için mısır ve buğdayı listeleyen tahıl içeren bir reçetedir. Vitamin ve mineral takviyeleri, gelişen bağışıklık sistemini desteklemek için bu mama tanesini güçlendirir. Ayrıca, canlı fermente edilmiş bileşenler, çok ihtiyaç duyduğu bu dost bakterileri sindirim sistemine kabul eder.

Severiz Bu seçeneğin, aktif yavrular için harika olan yüksek bir yağ ve kalori sayısına sahip olması. Ayrıca eklemlerini ve kıkırdağını gelecekteki kilosuna hazırlamak için yüksek bir glukozamin içeriğine sahiptir.


Yetişkin Newfoundlands için En İyi Köpek Maması

Karda Büyük Kara Köpek

Yavrunuz yetişkinliğe girerken, onun dev cins beslenme ihtiyaçlarını destekleyen kuru bir mama tanesine ihtiyacınız olacak.

Newfie'niz köpek mamalarından yetişkin mamalarına geçmeli 12 ile 15 ay arası . Evet, boyutlarına rağmen bu böyle. Bir mama tanesi seçerken daima Newfie'nizin diyet ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. Çoğu Acemi, tahıl içeren köpek maması ile iyi olacaktır, ancak hassas mideleri olan köpekler, bezelye veya baklagil içermeyen yiyecekler . Köpek maması kümes hayvanları olmadan alerji varsa da bir seçenektir.

Newfie'niz bir köpek yavrusu olarak belirli bir marka veya formülle başarılı olduysa, yetişkinliğe girerken yavrularınızla aynı markayı / lezzeti sürdürmeyi düşünün. Bu, yiyecekleri değiştirirken tipik olarak meydana gelebilecek mide rahatsızlığını en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Newfie gibi köpeklerin mideleri özellikle hassas olabilir ve yiyecekleri değiştirmek en az birkaç hafta mide sorunlarına neden olabilir. Yetişkin Newfoundland için en sevdiğimiz köpek mamalarına bakalım.


Wellness Core Büyük Irk Yetişkin

Wellness Core Büyük Irk Yetişkin
 • Daha büyük kibble boyutu.
 • Gerçek tavuktan yapılmıştır.
 • Doğal meyve ve sebzeler içerir.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Kupa başına 342 Kalori.
 • %34 Protein, %12 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Wellness köpek yavrusu tavsiyemizin ardından, bu yetişkin versiyonudur. Yani, Newfie'niz bir yavru olarak bunu iyi yaptıysa, bir yetişkin olarak bunu iyi yapmalıdır. Büyük ırklar düşünülerek tasarlanmıştır, bu nedenle kalsiyum ve fosfor seviyeleri kalan gelişimi için optimize edilmiştir. Hindi unu, kemiksiz tavuk ve tavuk unu, yetişkinlere yönelik önerilerimizde en yüksek protein içeriğine katkıda bulunan ilk üç bileşendir.

Mercimek, bezelye ve patates kullanımı, bazı Newfies sindirim sistemlerinde daha yumuşak olan tahılsız bir formül sağlar. Bu tarif probiyotikler ve omega yağları ile güçlendirilmiştir. Ve ıspanak, brokoli, havuç, elma, yaban mersini ve lahana gibi süper yiyeceklerin takviyesi, sağlıklı kalması için bağışıklığını destekler. Taurin ayrıca kalp sağlığı için de listelenmiştir ve omega yağları ceketini gür tutar.

Severiz Bu premium tarifin, bu listedeki en yüksek protein içeriği olan %34 protein içeriği sağlaması. Büyük ve aktif yetişkin Newfoundlands veya olanlar için ideal hale getirmek daha etli tatlar isteyen daha huysuz köpekler .


American Journey Aktif Yaşam Yetişkin

Amerikan Yolculuğu Aktif Yaşam
 • Bütçe dostu formül.
 • Yüksek kaliteli protein ile üretilmiştir.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Yan ürün yemekleri yok.
 • Besin değeri yüksek sebzelerden yapılmıştır.
 • Kupa başına 327 Kalori.
 • %24 Protein, %12 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, American Journey köpek maması serisinden sonra gelen başka bir yetişkin seçeneğidir. Yine, eğer yavru köpeğiniz bu American Journey tarifinde bir köpek yavrusu olarak başarılı olduysa, muhtemelen bir yetişkin olarak bunu da iyi yapacaktır. olduğu gibi çoğu Amerikan Yolculuk Formülleri , büyük cins köpekler için çok yönlü bir diyet sağlar. Kemiklerine, eklemlerine ve diğer ihtiyaçlarına bakmaya yardımcı olur. İlk iki bileşen, eklemleri için sağlıklı yağlar ve glukozaminle dolu somon ve menhaden balık unu.

%6'lık yüksek lif içeriği sunar, bu nedenle Newfie'nizin öğün aralarında daha tok hissetmesini sağlar. Kahverengi pirinç, pirinç kepeği ve yulaf ezmesi kullanan tahıl içeren bir tariftir. Yaban mersini, kızılcık, tatlı patates ve kuru yosun besin açısından yoğundur. Diğer çeşitli vitamin ve mineraller gibi kalp sağlığının korunmasında önemli olan taurin de listelenmiştir.

Severiz Bu tarifin somon bazlı olması, akşam yemeklerinde tavuk veya yaygın olarak kullanılan diğer etleri sevmeyen yeni başlayanlar için bir alternatif sunuyor.


Holistic Select Büyük ve Dev Irk Yetişkin

Bütünsel Seçilmiş Dev Irk
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Sindirim sağlığı için formüle edilmiştir.
 • Kalp sağlığı için taurin.
 • Deri ve tüyler için Omega yağ asitleri.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 453 Kalori.
 • %24 Protein, %14 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Holistic Select, özellikle dev ırklar için birkaç tarif yarattı ve bu bizim yetişkin Newfie için favorimiz. Tavuk unu, yalnızca konsantre proteinle dolu olmayan ilk bileşen olarak dahildir. Ama aynı zamanda eklemleri için harika olan yüksek glukozamin seviyeleri. Domuz unu da ekstra bir destek için daha aşağıda listelenmiştir.

Bu, Newfie için tahılsız bir seçenektir ve mercimek, listelenen ilk et dışı bileşenlerden biridir. Liflidirler ve besin ve enerji doludurlar. Sindirim sistemi üzerindeki nazik etkisi ile bilinen bu tarifte balkabağı listelenmiştir. Ve uzun probiyotik içerik listesiyle, bunun sindirimi kolay bir formül olduğundan emin olabilirsiniz. Kızılcık ve nar, sağlıklı bir oksidatif durum için antioksidanlarla doludur.

Severiz Bu tarifin cildini ve tüylerini içten dışa doğru besleyecek en yüksek yağ içeriğine sahip olduğunu. Ağır yüklü eklemleri için en yüksek glukozamin içeriğinin yanı sıra.


Blue Buffalo Wilderness Büyük Irk

Blue Buffalo Wilderness Büyük Irk
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Yan ürün yemekleri yok.
 • Mısır, buğday veya soya içermez.
 • Yüksek protein içeriği.
 • Tavuk içermeyen formül.
 • Kupa başına 373 Kalori.
 • %28 Protein, %13 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu Blue Buffalo tarifi, %28 protein sunan yüksek protein aralığındandır. Tavuk ve kümes hayvanları eti içermez, bu da bu tür malzemelere karşı toleransı olmayanlar için ideal seçimdir. Bunun yerine sığır, kuzu ve geyik eti dahil kırmızı et kullanır. Sağlıklı bir kas kütlesi için büyük tat ve amino asitlerle dolu. Balık unu ve balık yağı, eklemleri için bu tarifte yüksek olan bir glukozamin takviyesi sağlar.

Keten tohumu, E vitamini, biotin ve folik asit ile birlikte et yemekleri ve yağı, cildini esnek ve tüylerini parlak tutacaktır. Bu, hassas sindirim sistemi olan köpekler için genellikle daha iyi olan tahılsız bir reçetedir. Havuç, tatlı patates ve yaban mersini gibi taze sebzeler ve meyveler vitamin ve mineral sağlar. Ayrıca özel LifeSource Bits'i de unutmayın.

Severiz Bu tarifin, Newfie'nizin muazzam iştahını tatmin edecek yüksek bir lif içeriği sağlaması. Onu öğünler arasında tok tutmak, atmayı ve kilo alımını önleyecektir.


Purina Pro Yetişkin Dev Irk

Purina Pro Yeni Dev Irk Köpek Maması
 • Bütçe dostu.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Sindirim için prebiyotik lifler.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 370 Kalori.
 • %26 Protein, %12 Yağ, %4.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, köpek yavrusu seçeneğinden biraz farklı bir formül, ancak bu çok özel bir formül. Tavuk, dev yavrunuz için bol miktarda lezzet sunan ilk malzemedir, ancak daha da önemlisi, amino asitler ve onun büyük kas kütlesine ihtiyacı vardır. Protein-yağ oranı, dev köpek ırklarının yağsız ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Balık unu, balık yağı ve yumurta ürünü, bilişsel işlevi için DHA ve ARA ve eklemleri için glukozamin sağlar. Prebiyotik lif, sindirim sistemini düzenli tutar ve probiyotik bileşenler, her şeyi pürüzsüz tutmak için enzimler ve dost bakteriler sağlar. Vitamin ve minerallerin optimum karışımı, güçlü ve formda kalmasını sağlamak için bu mama tanesini güçlendirir.

Severiz Bu tarifin yalnızca dev ırklar düşünülerek tasarlandığından, dev Newfies beslenme ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olabilirsiniz.


Kıdemli Newfoundlands için En İyi Köpek Maması

Kıdemli Newfoundland Köpeği

Newfie'niz altın yıllarına girerken, yaşlanan kemiklerini ve eklemlerini destekleyen kuru bir mama tanesine ihtiyaç duyacaklar.

Newfie'niz altı ila yedi yaş arasında kıdemli bir köpek olacak. Bu cins bir dev olabileceğinden, bu genellikle bir yaşa uygun köpek maması yaşlanan eklemlerini ve bağlarını desteklemek için. Mide rahatsızlığını önlemek için geçiş dönemini yavaşça aldığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Bu, daha yüksek bir şey aramak anlamına gelir glukozamin ve kondroitin dengesi Newfie'nizin yaşlılıklarında kilo sorunu yaşamamasını sağlamak için kalorileri geri çevirmenin yanı sıra. Ayrıca yiyecekleri de düşünmek isteyeceksiniz daha yüksek lif içeriğine sahip , sindirime yardımcı olacaktır. İşte altın yıllarında bir Newfie için favori seçimlerimiz.


Hill's Science Diet Büyük Irk Kıdemli

Bilim Diyeti Büyük Irk Kıdemli
 • Veteriner onaylı marka.
 • Doğal malzemelerle yapılmıştır.
 • Bağışıklık desteği için antioksidan bakımından zengindir.
 • 110 pound'a kadar olan köpekler için yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 353 Kalori.
 • %15,5 Protein, %10,5 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu mama tanesi, büyük ve dev ırkların bilimsel ihtiyaçlarına dayanmaktadır. Bu listedeki diğerlerine kıyasla nispeten düşük bir protein içeriğine sahiptir. Ancak bu, zengin etleri ve kuru mamaları sindirmek için mücadele eden daha yaşlı Newfi'ler için bunu ideal bir seçenek haline getiriyor. Tavuk unu, yaşlanma ihtiyaçları için yeterli protein, amino asit ve glukozamin sağlayan ilk bileşendir.

Bu, arpa, pirinç, buğday ve mısır kullanan tahıl içeren bir diyettir ve tahıl içermeyen diyetlerden uzak durmak isteyen sahipleri için iyi bir seçimdir. Yaşlanan bağışıklık sistemini güçlendirmek için çeşitli vitamin ve mineral takviyeleri vardır. Yağlardan ve keten tohumundan elde edilen Omega yağ asitleri, cildini esnek ve tüylerini sağlıklı tutar. L-carnitine de onu zayıf tutmak için çalışır.

Severiz Bu tarifin, büyük ırkların ihtiyaçlarını araştıran bilim adamları ve köpek beslenme uzmanları tarafından oluşturulduğunu. Böylece her beslenme ihtiyacının karşılanacağından emin olabilirsiniz.


Şimdi Taze Kıdemli Büyük Irk

Şimdi Taze Kıdemli Gıda
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Büyük ırk ağırlık yönetimi için formüle edilmiştir.
 • Balık ve kümes hayvanı proteininin dengeli karışımı.
 • Sindirim sağlığı için prebiyotikler.
 • Glutensiz formül.
 • Kupa başına 376 Kalori.
 • %25 Protein, %11 Yağ, %5.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, çeşitli yüksek kaliteli ve yağsız etler kullanan birinci sınıf bir seçimdir. Kemiksiz hindi ilk malzemedir, kısa bir süre sonra somon ve ördek onu takip eder. Birçok probiyotik içerik, bağırsaklarında dost kültürleri teşvik ederek bu etleri sindirmesine yardımcı olur. Yumurtalar bilişsel işlev için DHA ve ARA sağlar ve yeşil midye eklemleri için yüksek bir glukozamin seviyesi sağlar.

Bağışıklığını güçlü tutmak için vitamin ve mineral takviyeleri var. Kabak, kabak, muz, yaban mersini, böğürtlen, nar, papaya ve brokoli gibi uzun bir taze meyve ve sebze listesi de antioksidan sağlar. Keten tohumu ve hindistancevizi yağı, cildini içten dışa besleyerek ceketinin en iyi şekilde görünmesini sağlar.

Severiz Bu premium tarifin kilolarını korumak veya birkaç kilo vermek isteyen yaşlılar için en iyi seçenek olduğunu. Yağsız bileşenler, optimize edilmiş yağ oranları ve l-karnitin sayesinde.


Merrick Kıdemli Tavuk ve Tatlı Patates

Merrick Kıdemli Köpek Maması Formülü
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Yüksek hayvansal protein içeriği.
 • Glukozamin ve Kondroitin takviyesi.
 • Gerçek bütün gıdalarla yapılmıştır.
 • Mısır, buğday, soya veya glüten yok.
 • Kupa başına 370 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, özellikle büyük ırklar için yapılmayan tek kıdemli seçimimizdir, ancak tüm büyük ırk kutularını ve daha fazlasını işaretler. Newfies yaşlanan eklemler için harika olan, pazar lideri glukozamin seviyelerine sahiptir. Bu listedeki en yüksek proteine ​​sahiptir. %30'da, telaşlı Newfies bu dudak şapırdatan etli mama için çıldıracak. Tavuk ve tavuk unu, hindi unu ve somon unu da listelenmiş ilk iki malzemedir.

Ceketini kalın ve sağlıklı tutmak için harika olan sağlıklı omega asitleri listelenmiştir. Bilişsel ve kardiyak işlevinin yanı sıra. L-karnitin, onu zayıf tutmaya ve sağlıklı yağları dengelemeye yardımcı olur. Prebiyotik lif ve probiyotik bileşenler onun sindirim sistemini destekler. Bu, tahıl içermeyen bir seçenektir.

Severiz Bu tarifin, bu listedeki en yüksek glukozamin içeriğine sahip olduğunu. Eklemleri sert olanlar veya ekstra desteğe ihtiyaç duyan daha büyük Newfies olanlar için bu ideal seçimi yapmak.


Purina Pro Büyük Irk Kıdemli

Purina Pro Kıdemli Büyük Irk
 • Bütçe dostu.
 • Tahıl içeren formül.
 • Beyin fonksiyonunu artırmak için botanik yağlarla yapılmıştır.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Kupa başına 451 Kalori.
 • %29 Protein, %14 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, ilk bileşen olan tavuk sayesinde ikinci en yüksek protein içeriğini sunar. Balık unu, genel yaşlanma ihtiyaçları için ekstra protein, ayrıca sağlıklı omega yağları ve glukozamin takviyesi sağlar. DHA ve ARA sayesinde bilişsel işlevinin desteklenmesine yardımcı olan yumurtalar listelenmiştir. Ve l-arginin gibi eklenen bitkisel yağlar, zihnini uyanık ve aktif tutar.

Bu, pirinç ve buğday sayesinde yavaş salınan enerji sağlayan tahıl içeren bir mamadır. Vitamin ve mineral takviyeleri, kalbi için taurin de dahil olmak üzere yaşlanan bağışıklık sistemini destekler. Her lokma, sindirim desteği ve sağlıklı bağışıklık için canlı probiyotik bileşenleri garanti eder.

Severiz Bu tarifin, Newfies bilişsel işlevinizi parlak ve uyanık tutan botanik yağlarla aşılanmış olması.


Mavi Manda Yaşam Koruma Kıdemli Maması

Blue Buffalo Kıdemli Büyük Irk Formülü
 • Bütçe dostu.
 • Glukozamin ve kondroitin takviyesi.
 • Kas koruması için L-Carnitine.
 • Mısır, buğday, soya veya yan ürün yok.
 • Daha yüksek lif içeriği.
 • Kupa başına 344 Kalori.
 • %20 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo Life Protection serisi, büyük ve dev cins köpeklerin her türlü beslenme ihtiyacını karşılar. Kemiksiz tavuk birincil bileşendir ve tavuk unu, büyük kas kütlesini korumak için ekstra bir protein takviyesi sağlar. Tavuk yemeği, eklem ve kalp ihtiyaçları için sağlıklı yağlar ve glukozamin açısından zengindir. Somon yağı ve keten tohumu cildini ve tüylerini parlak ve güzel tutar.

Blue Buffalo'nun özel LifeSource Bits'i, yedi süper gıdayı ve son sınıf yılları için önemli olan diğer optimize edilmiş besinleri sağlayan bu tarife dahildir. Kahverengi pirinç gibi yumuşak tanelerin sindirimi kolaydır ve yavaş salınan enerji sağlar. Nazik yulaf ezmesi ve bol miktarda prebiyotik lif onun tok hissetmesini sağlar ve l-karnitin onu zayıf tutar.

Severiz Bu tarifin, bu listedeki en yüksek lif içeriğine sahip olduğu. %7 ile öğünler arasında onu tok tutacağından emin olabilirsiniz. Bu, abur cubur atmayı ve üst düzey kilo alımını durdurması gerektiği anlamına gelir.


Son düşünceler

Bu Newfoundland beslenme rehberini okuduktan sonra, artık sağlıklı bir vücut ve yaşam tarzı için onun kasesine ne koymanız gerektiğini tam olarak biliyorsunuz. Bir mama tanesini seçerken, her zaman önce Newfies'in bireysel beslenme ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun.

Ona dengeli bir diyet ve üstün malzemeler sağlayacak yüksek kaliteli bir mama tanesine bağlı kaldığınızdan emin olun. Neyse ki, yukarıdaki çok çeşitli en iyi Newfie mama taneleri, her Newfie'ye en iyi hayatını yaşayabilmesi için bir seçenek sunar.

Yorumlar