Husky Saç Dökülmesi: Sibirya Kurdu Ne Kadar Dökülür?

Husky Saç Dökülmesi: Sibirya Kurdu Ne Kadar Dökülür?

Yakın zamanda bir Sibirya kurdu evlat edindiniz mi? Belki düşünüyorsunuz, ama döküp dökmediklerinden emin değilsiniz veya tam olarak ne kadar? Bunun çok kısa ve basit bir cevabı var ve evet, Huskies çok tüy döküyor! Herhangi bir köpek gibi, tüm yıl boyunca saçlarını dökecek ve onu mobilyalarınızın ve giysilerinizin her yerinde bulacaksınız. Ayrıca yılda iki kez ceketlerini 'patlatırlar'.

İşte bu kılavuzda, bunun ne olduğunu ve neden olduğunu açıklayacağız. Giysilerinizi ve mobilyalarınızı tüylerden uzak tutmak için Husky dökülmesini en iyi nasıl yöneteceğinizin yanı sıra.Almayı düşünüyorsanız yakışıklı bir Husky ya da zaten dalmaya başladınız ve bir köpeğin saçta ne kadar üretebileceğine şaşırdınız, bu sizin için bir rehber. Kontrol edilmezse ve hazırlıksız bırakılırsa, yılın birkaç haftası için tam zamanlı bir iş olabilir. Hemen Husky saç el kitabına geçelim.

Sibirya Husky Montları

Sibirya kurdu

Sadece ikinci buzlu mavi gözleri Husky'nin ceketi en tanınmış özelliğidir. Hangi renge sahip olursa olsun, burada tartışacağımız özellik kalınlık ve yumuşaklıktır. Bunun için bu çift ​​katmanlı süper yumuşak ceket Bu, sevilmesi ve kucaklaşması güzel olmasına rağmen pek çok soruna neden olur.amerikan yolculuk köpek maması üreticisi

Bu ikili katmanlar, çok farklı ama aynı derecede önemli iki role hizmet eder. Derisini korurlar ve en sert buzlu hava koşullarında sıcak kalmasını sağlarlar. Yoğun ve kabarık astar, sıcak havayı cilde hapseder. Dış ceketi rüzgara ve kara karşı korur suyu iterek ve onu kuru tutarak.

Tüm çalışan köpekler gibi, Husky de hava koşullarına dayanıklı paltosu nedeniyle ağır bir köpek kulübesi. Dondurucu Sırp koşullarında çalışırken onu korumak için tasarlandılar. Huski'lerin çoğu artık bu seviyede korumaya ihtiyaç duymasa da, ihtiyacı varsa hâlâ elinde.

Sibirya Husky Kaban Renkleri

Huskies genellikle gri olarak düşünülür, ancak çok daha çeşitli bundan daha fazlası - buna Sibirya gökkuşağı demelerinin bir nedeni var. Gri, siyah, samurdan seçim yapabilirsiniz, tamamen beyaz , agouti ( hangisi kurt gibi ), kırmızı ve hatta 'kirli yüz'.Peki, dökülmesinde bir fark yaratıyor mu? Maalesef hayır, hepsinde çift katmanlı bir ceket var ve Yılda iki kez 'esiyor'. Artı tarafta, en sevdiğiniz rengi seçebileceğiniz anlamına gelir. Veya dekorunuzun rengiyle uyum sağlayacak bir renk seçebilirsiniz. Seçim senin.

Sibirya Kurdu Dökülme Sıklığı

Husky Dış Mekan Atma

Çoğu köpek gibi dış yapraklar da yıl boyunca belli miktarda tüy dökecektir. Saç ölür ve dökülür ve doğal saç yenilenme döngüsünün bir parçası olarak yerini yeni saçla değiştirir. Bu, Husky'nin yıl boyunca ılımlı bir dökücü ve düzenli bir fırça ve vakum gerektirecektir!

Bir ışık tutucusu arayışındaysanız, Husky size göre değildir çünkü dökülme mevsimi geldiğinde ceketini uçurur. Bu, büyük öbekler halinde çıkan ve temizlemeniz için bol miktarda karmaşaya neden olan astarın tam bir döküntüsüdür.Sonuç olarak, husky'niz dökülecek. Tüy dökmeyen bir köpek ırkı istiyorsanız, Daha az dökülen bir Goldendoodle gibi hedeflerinizle daha uyumlu olabilir.

Sibirya Kurdu Döküldüğünde

Husky'nizin en çok tüy döktüğü ilkbahar ve kış olmak üzere iki dökülme mevsimi vardır. 'Ceketi patlat' terimi burada devreye giriyor. Sözde çünkü ceket cildi uçurur. Sosyal medyada tur yapan tuhaf görünen pek çok Husky'nin olduğu yer burası çünkü onlar ' ceketlerini havaya uçurmak .

İlkbaharda, kalın kışlık paltosu, serin kalmasına yardımcı olacak daha hafif yazlık astarın yerini alacak. Aynı şekilde, kış geldiğinde, yazlık mont o ekstra kalın kışlık astarın yerini alacaktır. Onu karda uzanmaya hazırlıyor ve insan çantasını sıcak tutmak.

Tetikleyicileri Atma

Dışarda Oturan Husky

Husky söz konusu olduğunda, en büyük dökülme tetikleyicisi hava değişikliğidir. Bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey olmasa da dikkat edebileceğiniz ve en aza indirebileceğiniz başka tetikleyiciler de var.Husky'niz dökülme mevsimleri sırasında yamalar döküyorsa, bir şeyler yanlış olabilir. Bunu çok fazla kaşınan ve ağrılı, lapa lapa görünümlü bir cilt ile birleştirin, muhtemelen olabilir bir parazit istilası bir çeşit. Akarlar, pireler ve hatta çimen, yeni yiyecek ve hatta temas ettiği bir kimyasala karşı alerjik reaksiyon.

dalmaçyalı karışımı

Yavru köpeğinizin hayatının başka bir yönü süper dökülme tetikleyici strestir . Köpekler çevrelerindeki değişikliklere karşı oldukça hassastır ve negatif enerjiyle beslenirler. Köpeğinizin saçının iyi bir neden olmadan hızlı bir şekilde döküldüğünü fark ederseniz, evin stresli bir yer olup olmadığını anlamak için biraz zaman ayırın.

Yeni işler, tartışmalar ve hatta disiplinsizlik gibi şeyler, neler olduğunu bilmiyorsa köpeğinizi strese sokabilir. Nihayetinde, sıra dışıysa, onu kontrol ettirin.

Husky'nizin Tüy Dökülmesini Yönetme

Husky Banyoda

Husky'nizi dökülme dönemleri boyunca yönetmek için en iyi ipuçlarımız. Bunlar, çoğu köpek sahibinin saç dökülmesiyle başa çıkmak için kullandığı genel olarak önerilen, denenmiş ve test edilmiş yöntemlerdir. Bazılarının Husky'niz için çalışacağını ve bazılarının çalışmayacağını unutmayın. Deneme ve hata sihir numarasını bulana kadar.Fırçalama

Fırçalama zaman alıcı olsa da, saçı hızlı ve etkili bir şekilde almanın en iyi yolu. Gerçek şu ki, fırçanızla ne kadar çok saç toplarsanız, giysileriniz ve mobilyalarınız için o kadar az alırsınız. Düzenli fırçalama, karışıklıkları giderir ve gevşek tüyleri ceketinden toplar. Ayrıca köpeğinizi şımartmanın ve onunla bağ kurmanın harika bir yoludur.

Dökülme mevsimi iyi bir her gün fırçala . İlk başta bu onun için çok fazla olabilir, ancak çok fazla yaygara ve tuhaf muamele, siz tüm bu kürkü yakalarken ve torbalarken onu ayakta kalmasına yardımcı olmak için uzun bir yol kat ediyor. Her yeri kaplayan bir fırça etrafı saracak 20 dakika.

Yılın geri kalanında, gevşek tüyleri çıkarmak ve dolaşma ve düğümlenmeleri önlemek için her gün ona hızlı bir fırça uygulayabilirsiniz. Sahip olmak Husky'niz için doğru fırça türü önemli.Deshedding Ürünleri

Harika bir kuaför, harika bir saç modeli oluşturmak için en iyi araçları kullanır. Aynı şey Fido’nun saç dökülme seansları için de geçerli. Almak başlamak için doğru araçlar , ve iş daha kolay ve sonuç daha düzenli . Tımar için temel kural, bir fırça ve bir deshedding aracıdır.

Öneririz ince veya iğne fırçası günlük bakım seansları için ve bir deshedding aracı daha fazla iki yılda bir yapılan şiddetli tüyler için. Fırçanın, büyük miktarlarda gevşek kürkü hızla çıkaran boşluklara sahip daha geniş dişleri vardır.

Tüy alma aleti, nazikçe derin kazar ve çok daha ince tüylerden oluşan ve hepsini çıkarmak için daha sıkı dişlere ihtiyaç duyan gevşek astarı çeker. Bir yığın halinde toplayın ve kendine ikinci bir husky yap ! Ardından, son kattaki gevşek kalın tüyleri toplamak için ince fırçayı kullanın. Bu aynı zamanda sağlıklı ve parlak bir tüy için saç köklerinin uyarılmasına da yardımcı olacaktır. Husky'nizi tıraş etmenizi önermesek de, daha sıcak bir iklimde yaşıyorsanız bu bir seçenek olabilir. Bu durumda, bir terbiyeli çift köpek tımar makası ve işe koyul.

Şampuan

Bulmak Husky'nizin ihtiyaçları için doğru şampuan hafife alınmamalıdır. Cildi için yumuşak dokunuşlu bir şampuana ihtiyaç duyan hassas bir küçük ruh olup olmadığı. Ya da ceketinin buz gibi parlamasını gerektiren şovu durduran bir soy ağacıdır, doğru şampuan bunu gerçekleştirebilir.Husky'niz çoğundan daha fazla tüy döküyorsa, dökülme önleyici formül yardımcı olmaya hazır. PH seviyelerini düzenleyerek cildin saçı daha uzun süre ve daha güçlü tutmasına yardımcı olmak için tasarlanmış olup, normal şampuanınız ile değiştirerek yardımcı olabilir.

Her zamanki banyo modeliniz her 8 ila 10 haftada bir fazlasıyla yeterli. Bundan daha fazlasını yaparsanız, saç büyümesini düzenlemeye yardımcı olan doğal yağları yıkayacaksınız. Yanlış yapmak onları daha az değil, daha çok dökmelerine neden olabilir. Bu nedenle, Fido'yu ne kadar düzenli yıkamanız gerektiğinden emin değilseniz her zaman etiketi okuyun veya veterinerinize danışın.

Veterineriniz bir cilt problemini teşhis ederse, muhtemelen ilaçlı bir şampuan . Bunlar cildi rahatlatmak için özel olarak tasarlanmıştır ve bu da dökülmeyi azaltır.

Diyet

Birçok işletme sahibi için, Fido ile sorun yaşadıklarında baktıkları son yer yemek kasesidir. Bir köpeğin beslenmesi, dökülme alışkanlıkları üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Cilt ve saçın özel olması gerekir sağlıklı kalmak için vitamin ve mineraller ve parlak. İyi yağlar, omega asitler ve D ve C vitaminleri, saç dökülmesini azaltacak temel besin takviyeleridir.

Sibeiran Husky'nizi yüksek kaliteli kuru mama ile besleyin ceketini en iyi durumda tutmanın harika bir yoludur. Doğru beslenme alımı ile yavru kedinizin paltosu kendine bakacaktır. Artı, düzgün bir diyet onu hem sağlıklı hem de yakışıklı tutar, bu yüzden siz ve Husky'niz için bir kazan-kazan olur.

En iyi tavsiyemiz, Bütçenizin izin verdiği en yüksek kaliteli maması satın alın . E vitamini, folik asit ve biotin ile birlikte omega yağ asitleri, balık, balık yağı, keten tohumu ve yumurta ürünleriyle dolu tarifler arayın. Hepsi doğal olarak dökülmeyi düzenlemek ve oğlunuzun en iyi şekilde görünmesini sağlamak için iyidir.

Takviyeler

Husky'nizi beslediğiniz yiyecekleri gözden geçirin ve günlük omega yağ asitleri, vitaminler ve mineraller için ihtiyacı olanı sağlayıp sağlamadığına bakın. Değilse, onu değiştirebilir veya alımını artırmak için bir ek ekleyebilirsiniz. Balık yağı takviyeleri hap veya sıvı halde gelir.

Takviyeler sadece ceketinin iyi durumda kalmasını sağlamaz. Ancak daha iyi beyin işlevi, sağlıklı kan hücreleri, göz ve kalp sağlığı, eklem desteği ve genel sağlık için de gereklidirler. Yani, sadece dökülmesinin faydaları değil!

Sıkça Sorulan Sorular

Husky, paltosu ve dökülmesinin nasıl yönetileceği söz konusu olduğunda en çok sorulan sorulardan bazıları.

S: Huskies neden bu kadar çok tüy döküyor?
C: Tüm çift tüylü köpekler dökülür. Husky bir istisna değildir. Zirvede tüm hava koşullarında performans gösterebilmesi için doğru mevsim için doğru paltoya sahip olması gerekir. Bu doğal bir süreçtir. Dökülmemesi, çekirdek vücut sıcaklığının düzenlenmesini etkileyecektir. İçin nadir değildir Husky genlerine sahip köpekler içlerinde de aynı derecede dökmek için.

S: Husky'mi onu serinletmek ve dökülmeyi azaltmak için tıraş edebilir miyim?
C: Oldukça tuhaf görünmesinin dışında, bu daha önemli başka bir nedenden ötürü kesin bir hayır. Çift ceketi hem sıcak hem de soğuk koşullarda vücut ısısını düzenler. Ceketini çıkarmak bunu durduracak ve vücut ısısını etkili bir şekilde kontrol edemeyeceği anlamına gelecektir. Aşırı ısınma, susuz kalma ve hasta olma olasılığı daha yüksektir. Onu tıraş etmek de onu UV ışınlarına maruz bırakacaktır.

cavapoo fiyatları 2022

S: Husky istiyorum ama tonlarca saçı temizlemek istemiyorum, seçeneklerim nelerdir?
C: Yakışıklı bir Husky büyük sorumluluk getirir. Düzenli olarak fırçalamalı ve saçı temizlemelisiniz. Husky'nizin sağlığı için bunu yapacak kadar azimli değilseniz, muhtemelen bir tane almamalısınız. Olabilir Huskydoodle hakkında düşün çünkü Kaniş genleri onu daha az tüy döküyor. Ancak bu, kızağınızın o kadar hızlı gitmeyeceği anlamına gelir!

S: Veterineri görme zamanının gelip gelmediğini nasıl anlarım?
C: Öncelikle, çocuğunuzun döktüğü miktarı çevrimiçi Husky forumlarıyla karşılaştırın. Diğer Huskilerin ne kadar tüy döktüğünü görünce şaşırabilirsiniz ve bu zihninizi dinlendirebilir. İşin içinde başka bir şeyin olduğundan şüpheleniyorsanız, alerji, stres veya enfeksiyonlar gibi yukarıdaki nedenlerle ilgili tavsiye alın. Gözle görülür şekilde kuru, pul pul veya iltihaplı bir cildi varsa, onu en sevdiği veterinere götürün.

Son düşünceler

İşte buradasın. Sorumlu bir Husky sahibi olmak için iyi bir vakuma, saça dayanıklı giysilere ihtiyacınız var ve tabii ki, çok sabır . Ama buna değdiğini söylediğimizde bize inanın. Tüm yıl boyunca dökülebilir ve paltosunu uçurabilir, ancak ipuçlarımızı takip ederseniz, onu iyi idare edersiniz. Bunu yapmazsanız, yakışıklı oğlunuz sadece darmadağınık bir canavar gibi görünmekle kalmaz, sağlığı da etkilenebilir.

Doğru araçlara ve onunla bağ kurmak için zamana yatırım yapın ve onun dökülmesi ilişkinizin inanılmaz derecede ödüllendirici büyük bir parçası olacak. Omega yağ asitlerinin iyiliğiyle dolu harika bir diyetle birleştirirseniz Husky'nizin gözbebeği olacaksınız.

Yorumlar