İngiliz Mastiff ve Büyük Pireneler: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

İngiliz Mastiff ve Büyük Pireneler: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

karşılaştırma ingiliz mastifi vs. Büyük Pireneler bir sonraki çiftlik koruyucunuz olarak mı? Bu iki köpek ikisi de nazik devler ve genellikle daha büyük bir köpek ırkını benimsemek isteyen dev ırk meraklıları tarafından birbirleriyle karşılaştırılır.

Bu iki köpek bazı büyük farklılıkları paylaşsalar da, belli ki ortak bir büyük şeyi paylaşmak : onların boyutu. Evlat edinmek istiyorsanız, bilinçli bir karar vermek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri aşağıda bulacaksınız.Bu iki ırkı merak ediyorsanız ve evlat edinme geleceğinizde yoksa, bu makale hangi ırkın hangisi olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika ve her ikisinin de paylaştığı davranışsal özellikler . Gelin bu iki büyük cins köpeği detaylı bir şekilde karşılaştıralım.

Irk Karşılaştırması

ingiliz mastifi

 • Yükseklik 27-32 inç
 • Ağırlık 130-220 Pound
 • Mizaç Uysal, Koruyucu, Sadık
 • Enerji Düşük
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 6-10 Yıl
 • Fiyat 1.000-1.500$

Büyük Piranlar • Yükseklik 25-32 İnç
 • Ağırlık 85-160 Pound
 • Mizaç Koruyucu, Stoacı, Görkemli
 • Enerji Orta
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 10-12 Yaş
 • Fiyat 1500$ ve Üzeri

İçindekiler

Irk Tarihi

Bugün baktığımız her iki cins de uzun, hatta eski tarihler . Her ikisi de Çalışma grubuna dahil olsa da, başlangıçta ne tür bir iş yapmak için yetiştirildikleri açısından farklılık gösterirler. Elbette, her iki cins de bir tür bekçi köpeği olarak başladı.

ingiliz mastifi

Dev Köpek Yakın Çekim

İnanılmaz derecede büyük İngiliz Mastiffleri yaklaşık 2.000 yıldır var.Göre Eski İngiliz Mastiff Kulübü köpeğin bir köpek olduğunu iddia eden İngiliz cinsi Mastiff'in kökenleri 2000 yıl öncesine kadar uzanabilir. İngiltere'yi ziyaret eden Romalılar büyük olasılıkla devasa ırkı benimsemiş ve onları Kolezyum'da yürütülen aslan avı gibi popüler oyunlarda kullanmak için eve getirmişlerdi.

'Mastiff' ismi muhtemelen dev köpekleri 'Mastin' veya 'Mastin' olarak adlandıran İngiltere'ye gelen Fransız göçmenlerden geldi. bekçi köpeği ” Hacılar zamanında, muhtemelen Mayflower'da bir İngiliz Mastiff vardı.

1800 yıl ileri atlayın ve Mastiff, aşağı yukarı modern işgalini İngiltere'de büyük taşra evleri için bekçi köpeği . Zamanın aristokratları, büyük mülklerde devriye gezmek için birkaç Mastiff'e sahip olacaktı. Ancak Mastiff'ler, uyanık ve sadık olsalar da, arkadaşlara ve ailelere karşı sabırlı ve barışçıl olmak üzere yetiştirildiler.Büyük Pireneler

Büyük Beyaz Köpek Yakın Çekim

Büyük Pireneler de yaklaşık 3.000 yıl öncesine dayanan çok uzun bir tarihe sahiptir.

İngiliz Mastiff'in uzun bir geçmişi varsa, Büyük Pireneler de aynı uzunluktadır. Bazı soybilimciler, orijinal türün dünyaya geldiğini öne sürdüler. Küçük Asya'dan Fransız ve İspanyol sınırı yaklaşık 3000 yıl önce. Nasıl göründüklerini bilmesek de, kesinlikle çoban köpekleriydiler. ünlü tamamen beyaz ceket erken gelişmiştir.

Büyük Pireneler ( sık sık “Pyrs veya Pyrenees” olarak kısaltılır ) İngiliz Mastiffleri ile birçok özelliği paylaşırlar, onları ilgisiz ırklar yapan geçmişlerinde belirli bir zamana bakabiliriz. Dişlere bakıyoruz!

Pirneler 'lupomolossoid' diş yapısına sahipken Mastiff'lerde yoktur. Bu, muhtemelen bir ailenin torunları oldukları anlamına gelir. Asya beyaz kurdu (lupo- kurt benzeri anlamına gelen önektir) ve Mastifflerin izlediği göç modelinin bir parçası değildir. Dolayısıyla, her iki cins de en büyük ırklardan bazıları olmasına rağmen, muhtemelen farklı hayvanlardan türediklerini tahmin etmek için tarihi kullanabiliriz.Amerika'nın Büyük Pireneler Kulübü ırkın arkasında çok sayıda olağanüstü tarih sağlar. olarak yetiştirildiler köylü çoban köpeği , yüksek Pireneler sıradağlarında büyük sürülerle ilgileniyor.

Fransız-Bask halkı 17. yüzyılda Kanada'ya yelken açtığında, tüccarlar İngilizlerle ve en sevdikleri siyah kıvırcık kaplamalı av köpekleriyle tanıştı. Sonuç Newfoundland cinsiydi.

Bugün Pirneler bir çok yönlü köpek, çalışkan bazı hayvan yetiştiricileri için ve herkes için harika bir ev arkadaşı.

Görünüm

İri Köpek Çiftleri

Bu ırklar arasındaki saç rengi ve deseni bundan daha farklı olamazdı.Bu ırkların görünüşü hakkında konuşurken, gözden kaçırmak zor Ebat ve ağırlık . Mastiff, Pyrnees'den daha ağırdır. Ortalama olarak erkek Mastiff'ler 150-250 pound arasındadır, dişiler ise 30 pound daha azdır. Pyrnees erkeği ortalama 100 pound, bir dişi 85.

Her iki ırkın boy ve kilo karşılaştırması benzer sonuçlar verir . Genel olarak, bu cinslerin yüksekliği 27-32 inç arasında, dişiler ise iki inç aşağıdadır.

Pireneler ünlüdür. göz kamaştırıcı beyaz, süper yoğun ceket . Ancak birçok köpeğin kahverengi, gri ve kırmızı lekeleri vardır. Başlangıçta yetiştirildiler soğuk kışlara dayanmak dağlarda ve kürkü hayal ettiğiniz kadar kaba ve lüks. Pirler daha serin iklimlerde iyi iş çıkarırlar, ancak sıcak yazlara uyarlanabilirler. Sadece saçını kesme!Mastiff'in bir kısa düz ceket açık kahverengiden kayısıya ve brindle'a kadar birkaç renk varyasyonunda gelir. Sarkık kulakları, salyalı bir ağzı ve sana her üzgün bakışında dikkat çekmek için yalvarışlarına cevap vermeni sağlayacak sarkık gözleri var. Vücudu tanımlanmış kaslarla dikdörtgen şeklindedir.

Sahiplenmeyi düşünürken köpeğinizin görünümünü akılda tutmak çok önemlidir. Daha kalın katlar daha fazla bakım gerektirir Köpeğiniz kadar sevmeye hazır değilseniz, evin içinde ve dışında salya akması biraz karışıklığa neden olur. Bu bir paket anlaşma!

Mizaç

Dilleri Dışarı Çıkmış Mutlu Köpekler

Sakin, yumuşak ve nazik, her iki türün de mizacını tanımlamak için kullanılan kelimelerdir.

Bu iki ırkın mizaç ve davranışlarını karşılaştırırken, çok şey var. ortak noktaları var . Her ikisi de üremelerinin izini, Mastiff'ler, ev ve Pyrnees, sürü ve ev için şu ya da bu tür koruyucular olarak izledikleri için, benzer şekilde davranmalarına şaşmamalı.Pireneler doğada havlamayı sever. Onlar da bazı en hassas kulaklar tüm köpek ırklarının, ev sahiplerini uyarmak için havlama faaliyetine neden olur. Ara sıra meydana gelen gürültü patlamaları dışında, zen benzeri bir sakinlikle tanınırlar.

Mastiff'ler bir sakin, yumuşak tavır çok daha tutarlı. Harika havlayanlar değiller. Küçük çocuklar ve çocuklar, büyüklüğü nedeniyle onun için ideal olmasa da, çocuklu mükemmel aile üyeleri olabilirler.

Pireneler ayrıca genç üyelere sahip ailelere harika eklemelerdir. onlar genellikle yalnız ve rahat bir yaşam sürmek tıpkı Mastiff'ler gibi aileleriyle birlikte. Ancak Pireneler oldukça inatçı olarak bilinir. Bu, çoban köpeği geçmişinin onlara aşıladığı bir niteliktir. Bazı sahipler bu hatayı aptal oldukları için , ama gerçekten başka bir şey değil. Bu, eğitimin Mastiff'lerden daha uzun sürebileceği anlamına gelir.

Egzersiz yapmak

Köpekler Açık Havada Ayakta

Mastifflerin sadece 30 dakikalık günlük egzersize ihtiyacı varken, Pirenelerin 60 dakikaya daha yakın olması gerekiyor.

Mastiff'in sarkık yüzüne bakılırsa, onun için iyi bir köpek olduğuna inanmaya meyilli olabilirsiniz. kanepe patates . Haklı olurdun. Mastiff'ler yetersiz egzersiz yapma eğiliminde olabilir, ancak sahipleri günde en az 30 dakikalık düzenli egzersizlerle köpeklerini çok daha fazla seveceklerdir.

Mastifflerin tam da bu nedenle çok fazla egzersiz gerektirmez , şehir sakinleri için mükemmel ırklar olurdu. Ancak kırsal evler de bu cins için uygundur.

Pireneler çok daha fazlası proaktif cins , aile arasında ya da tembel öğleden sonraları dinlenmesine rağmen. İdeal atmosfer, kırsal veya banliyö manzarası gibi daha fazla açık alana sahip olacaktır. Bu cins, arka bahçede koşuyor olsa bile günde bir saat egzersiz yapmaya çalışmalıdır.

Ayrıca, havlama eğilimleriyle, daha fazla alana sahip olmak her zaman daha iyidir. Bize güven. Kulaklarınız size teşekkür edecek. Ve şunu da belirtmekte fayda var ki, büyüklükleri nedeniyle her iki cinsin de bir son derece büyük köpek oyuncaklarının bolluğu onları meşgul tutmak için.

Eğitim

Dışarıda Oturan Köpekler

Bu köpek ırklarının her ikisi de erkenden başlayarak iyi bir eğitime ihtiyaç duyar.

Mastiffler için, onları erken sosyalleştir onları diğer köpeklerle tanıştırmak, böylece koruma eğilimleri kontrolsüz kalmasın. Pyrs için eğitim, kırılmaz bağımsızlık duygularının üstesinden gelmek ve onları sosyal, rahat bir yaşam tarzına yönlendirmek için bir zorunluluktur.

Mastiff yetiştirmenin iyi bir yanı, sahiplerini memnun etme arzusuyla doğuştan gelmeleridir. Yani itaat eğitimi ve sosyalleşme egzersizleri yapar nispeten kolay Pyrnees gibi daha inatçı ırklarla karşılaştırıldığında. Mastiff'leri eğitmenin en iyi yolu günde birkaç kısa seanstır. Bunun nedeni, dikkat sürelerinin nispeten kısa olmasıdır.

Pireneler ise gururla daha inatçı ırklar . Sahipler, inatçı davranışlar hakkında olumsuz düşünmemelidir, ancak bu, bu cinsi benzersiz kılan şeyin sadece bir parçasıdır!

Pirenelerin bağımsızlığı, köpeğin kendi başına düşünmesi gereken geniş açık meralarda çoban köpeği geçmişinden kaynaklandı. Pyrnees'inizin biraz daha kabul edilebilir olmasına yardımcı olmak için, erken itaat eğitimi oturmak, eğilmek ve durmak esastır. Yine de hazır olun – başlangıçta eğitiminizi can sıkıntısı ve yavaş tepkilerle karşılayacaklar.

Etraflı, eğitim muhtemelen gerekli olacak her iki cins için de erken. Öncelikle Pirenelere ve Mastiff'e itaat etmeye odaklanacak ve onu sosyalleşmeye ayarlayacaksınız.

Sağlık

Kıdemli Köpeklerin Yakın Çekimi

Her iki cins de ortalama bir sağlık derecesine sahiptir ve yaklaşık 10-12 yıla kadar yaşayabilir.

Sorumlu köpek sahipleri şunları akılda tutmalıdır: belirli hastalıklar ve sağlık eksiklikleri köpekleri taşımaya eğilimlidir. Amerika Mastiff Kulübü'nün (MCOA) cins sahiplerinin düzenli olarak yapmasını önerdiği İngiliz Mastiffleri için gerekli birkaç test vardır. Bu testler şunlardır:

 • kalça değerlendirmesi
 • Dirsek değerlendirmesi
 • Göz Doktoru Sınavı
 • kalp muayenesi

Mastiff en büyük köpeklerden biri olduğu için iri vücudu dikkat gerektirir. higromalar Bu cins yerde yatarken dirsek eklemlerinin etrafında gelişebilen zararsız “yastıklar” beklenir.

Ek olarak, Mastiff mevsimsel alerjilere, göz sorunlarına, kalp hastalığına, kansere, göz ve kalça displazisine, von Willebrand hastalığına, epilepsiye ve dejeneratif miyelopatiye karşı hassastır. Bu cinsin kasılmaya eğilimli olduğu bozukluklara rağmen, genellikle sağlıklı köpek . Ortalama 10-12 yıl ömrü vardır.

Great Pyrenees'e dönersek, bu köpek de genel olarak sağlıklıdır. Ancak, büyük boyutu biraz bakım gerektirir. Bilişim Teknoloji Mastiff ile bazı sağlık sorunlarını paylaşıyor göz bozuklukları, kalça ve dirsek displazisi, lüks patellalar ve bazı nörolojik aracılı bozukluklar dahil.

Her iki cins için de ortak olan, birçok büyük, atletik safkanın kasılabileceği ciddi bir durum olan şişkinlik oluşumudur. Şişkinlik meydana geldiğinde mide kıvrımları veya şişkinlikleri doğal konumundan. Şişkinlik belirtileri için, her iki cinsin sahipleri daha fazla bilgi bulabilir. burada AKC'de .

Beslenme

Dilleri Dışarı Sarkan Aç Köpekler

Büyük köpekler, olgunlaştıkça hızla büyüyen vücutlarını desteklemek için çok miktarda yiyeceğe ve belirli besinlere ihtiyaç duyar.

Bu ikisi gibi dev ırklar için, sahiplerinin çok dikkat etmesi gerekir. yavruluktan itibaren doğru beslenme iki yaşına kadar. Genç bir Mastiff ve Great Pyrenees diyetine dahil edilecek en kritik mineral kalsiyum ve fosfordur. iskelet yapısını büyütmek . Bu, ergen ve yetişkin köpeğinizin tam potansiyeline ulaşmasını sağlar.

bu ideal Mastiff diyeti olacak yüksek kalorili , günde bir veya iki kez yerine gün boyunca dağıtılır. Gıda, yüzde 26'dan fazla olmayan bir protein yüzdesine sahip olmalıdır. Kalsiyum ve fosforu yaklaşık 1,2'ye 1 oranında verin.

Büyük Pireneler paylaşıyor aynı beslenme gereksinimlerinin çoğu , dev bir cins olmak. Sahipler olmalıdır aşırı beslememeye dikkat edin . Garip bir şekilde, birçok sahip, bu cinsin nispeten büyük dev köpeklerden çok daha az yediğini iddia ediyor. Ancak, iştahı hafif olan bir Pirene sahipleneceğinizden asla emin olamazsınız, bu yüzden yapılacak en iyi şey köpeğinizi izlemek ve aşırı beslememektir.

Her iki cinsin de GDV olarak da adlandırılan şişkinlikten muzdarip olma eğilimi vardır ( mide-dilatasyon-volvulus ). Sahipler, şişkinlik eğilimli köpekleri günde birkaç kez daha küçük öğünlerde beslemelidir. Ek olarak, egzersiz yapmadıklarından emin olmak için köpeğinizi yemekten sonra en az 30 dakika izleyin.

tımar

Dışarıda Oturan Yakışıklı Köpekler

Pireneler Mastiff'lerden daha fazla dökülme eğilimindedir ve bu nedenle daha fazla dikkat gerektirir.

Mastiff olabilir salya, kanepede oturan harika misafirler . Sahipler, bir Mastiff'i tımar etmenin her gün birkaç dakika sürebileceğini yarasadan hemen bilmelidir, bunu bir aşk emeği olarak kabul edin.

Mastiff sahipleri için iyi haber, bu cinsler genellikle yıl boyunca çok az tüy döker. Dökülmenin en ağır olduğu iki mevsimlik dönem dışında, Mastiff'in nadiren dökülen kısa, sert bir tüyü vardır. Gözler, namlu ve yüz, dikkatinizin büyük bir kısmına ihtiyaç duyacaktır. Kırışıklıkları temiz tutun , kulaklar kontrol edildi ve tırnaklar kesildi. Ayrıca: bir salya sileceğine yatırım yapın!

Her iki cins arasındaki en belirgin farklardan biri de kürktür. Pireneler sahipleri şunu belirteceklerdir. o parlak beyaz ceketin parlamasını sağlamak için çok çaba harcar . Bununla birlikte, çift katları, çabanın çoğunu halleder. Dolaşmaya karşı dayanıklıdır ve kiri doğal olarak uzaklaştırır.

baklagil içermeyen köpek maması

Pireneler sahiplerinin sadece köpeklerini haftada bir fırçala , genellikle daha ince bir fırça veya iğneli fırça ile. Astarı fırçalamak için her hafta birkaç dakika ayırmanız, halılarınızı süpürmeyi daha da kolaylaştıracaktır.

köpek fiyatları

sevimli köpek yavruları

Bu cinsler, safkan köpek yavruları için kabaca aynı fiyatı verir.

AKC internet aramalarında 32. en popüler tür olarak sıralanan Mastiff, genellikle maliyeti 1.000 ila 1.500 ABD Doları . Eski İngiliz Mastiff Kulübü, uygun safkan satışları yönetme konusunda gayretlidir, bu nedenle yeni sahipler, cins standartlarının sürekli olarak kontrol edildiğinden ve yenilendiğinden emin olmalıdır. Mastiff, AKC tarafından tanınan en eski ırklardan biridir.

AKC tarafından en popüler 69. köpek olan Great Pyrenees, ortalamalar 1.300 ila 5.000 ABD Doları . En yüksek fiyatın bir kısmı, belirli renk şemalarının nadirliği ve yetiştiricilerin popülaritesi ile ilgilidir.

Pek çok Pirene sahibi düzenli olarak şunları yapabileceğinizi not eder: barınaklarda sık sık safkan bulmak . Bu köpek barınaklarının yaygınlığı elbette çok çeşitlidir, ancak bu yavrular için yerel barınaklarınıza göz kulak olmak her zaman iyi bir fikirdir.

Son düşünceler

İşte bu harika ırkların her ikisine de kapsamlı bir bakış! Borth, bu köpekler sadık, bağımsız ruhlara sahip harika bekçi köpekleridir. Sahiplerini memnun etmek için her şeyi yapmaya hazır sevimli aile köpekleridir.

İngiliz Mastiff, sizi koruyacak büyük bir köpek ifadesi arıyorsanız, günün geri kalanını kollarınızda uyuyarak geçirin.

Ya da belki yüksek dağların bir çoban köpeği olan Great Pyrenees, ilginç bir şey bulduğunda size ilk söyleyen olacak, son derece bağımsız ve sadık bir arkadaş olan sizin için ortaktır. Her iki durumda da, bu cinslerin her ikisi de sevgi dolu bir ev için mükemmel bir evcil hayvan olacak olağanüstü, cesur ve kolay giden köpeklerdir!

Yorumlar