Saint Bernard Newfoundland Karışımı: Saint Bernewfie Irk Bilgisi

bu Saint Bernard Newfoundland karışımı sevgi dolu, aile dostu bir tasarımcı köpektir. Ama bu adam sadece eski bir tasarımcı köpek değil, gayri resmi olarak “Saint Bernewfie” olarak adlandırılıyor ve oldukça sevimli. Ve bu adamın birden fazla yönden önemli olduğunu söylediğimizde bize güvenin. o en fazla değil ortak Saint Bernard karışımı , ancak dünya çapında köpek severler ve aileler arasında giderek daha popüler hale geliyor.

Yani, bu adamlardan birini hayatınıza almayı mı düşünüyorsunuz, yoksa sadece komşunuzun kim olduğunu merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz. Aziz Bernewfie mükemmel bir seçim iki cins arasında seçim yapamayan aileler için onları karşılaştırırken . Ya da benzersiz bir köpek karışımından hoşlananlar için harikalar.Sakin, eğlenceli, ailesini seven ve yabancılara karşı biraz şüphecidir. Ailesiyle dalga geçmeyi sever ama aynı zamanda nazik bir devdir. küçük çocuklar için harika kardeş . Büyük bir köpek olduğu için çok fazla alana ihtiyacı var ve ayrıca zamanlarının çoğunu onunla geçirebilecek bir aileye ihtiyacı var. Bu adamda sevimli görünümünden çok daha fazlası var, o yüzden daha yakından bakalım.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık110-165 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik26-29 inç
  • ömür simgesiÖmür8-10 Yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah Beyaz, Siyah, Kahverengi ve Siyah
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Ebeveyn Irkları

Tıpkı herhangi bir melez köpek gibi, her iki ebeveyninin de neye benzediğini anlamak çok önemlidir. Bunu yapmak için, cins kökenlerini, kişiliklerinden neler bekleyebileceğinizi ve olgunluktaki büyüklüklerini, sadece birkaç şeyi öğrenmeniz gerekir.Aziz Bernard

Aziz Bernard Köpek yavrusu

Saint Bernards, sürekli olarak benimsenen daha aile dostu dev ırklardan biridir.

American Kennel Club, 2020'de Saint Bernard'ı 48. sıraya koydu.inciAmerika'nın en popüler cinsi. Yaşından büyük cüssesi ve salyası salkım gıdıları olmasaydı muhtemelen çok daha popüler olurdu. 26 ila 30 inç arasında ölçüyor ve 120 ila 180 pound arasında ağırlığında .

Dev boyutlu bir köpek ırkıdır. Saint Bernard, eğlenceli, çekici ve meraklı olarak tanımlanır ve birçok nazik devden biridir. Onun için bilinir çocuk sevgisi , bu yüzden Peter Pan'da dadı olarak seçildi.bu Saint Bernard İsviçre'den geliyor , ve o dört İsviçre köpek ırkından biridir. O en büyüğü ve en çok tanınanı. İsviçre Alpleri'ndeki darülaceze rahipleri, aramak için büyük köpekler yetiştirdi ve kayıp yolcuları kurtarmak hain koşullarda. Ancak, yaygın inanışın aksine, Saint Bernard'lar boyunlarında likör taşımadılar - bu bir efsane. Diğer popüler Saint Bernard karışımları şunları içerir: Kutsal Berdoodle , ve Aziz Berhusky .

Newfoundland

çim döşeme Newfoundland köpek yavrusu

Newfoundlands, tüy dökme alışkanlıklarını yönetebilirseniz harika aile köpekleridir.

Newfoundland biraz daha yaygın ve o 40 olarak sıralandıinciAmerika'nın en popüler cinsi. Yine, eğer büyük bedeni olmasaydı, muhtemelen çok daha yaygın olurdu. O olarak tarif edilir tatlı, sabırlı ve özverili köpek. Newfie'nin en değişmez özelliği, nazik olması ve çocuklara yakınlığıdır.Alpler için Saint Bernard neyse, bu adam da Newfoundland'ın buzlu suları için odur. Kısmen perdeli ayakları var ve suda güçlü ve yetenekli. o bilinmektedir erkekleri boğulmaktan kurtarmak ve balıkçının seçtiği köpek meslektaşıydı. Gündüzleri kıyıya balık ağları taşıyan ve geceleri çocuklara bakan bu adam, çoğu aile için harika bir ektir.

26 ila 28 inç boyunda ve Saint Bernard'dan biraz daha küçük, arasında bir yerde. 100 ve 150 lira . Bu, bu adamın aynı zamanda dev bir köpek olduğu ve bir aile evinde bolca odaya ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

Aziz Bernewfie

Çimenlerde Aziz Bernewfie

Saint Bernard Newfoundland karışımı daha nadir bir tasarımcı köpektir.

japon süs köpeği

Karışık bir cins olarak, Saint Bernewfie karışık bir cins, bu nedenle en çok hangi ebeveyni alacağı konusunda %100 kesin değil. Tüm melez ırklarda olduğu gibi, onlara tam olarak bağlanmadan önce araştırmanızı ve her iki ebeveyni de sevdiğinizden emin olun . Bu, Saint Bernewfie'nin nasıl sonuçlandığı önemli değil, sonuç ne olursa olsun mutlu olacağınız anlamına gelir.Mizaç

Çimenlerde Saint Bernard Newfoundland Karışımı

Saint Bernard Newfoundland karışımı, herhangi bir aile için mükemmel bir karışımdır.

Neyse ki, ebeveynleri kişilik olarak çok benzer olduğundan, bir Saint Bernewfie'nin olacağından emin olabilirsiniz. tatlı ve sevgi dolu . Newfie genellikle hastalıklı bir şekilde tatlı olarak tanımlanır (iyi bir şekilde, açıkçası) ve İsviçreli ebeveyni de aynı derecede naziktir. Bu, şimdiye kadar sahip olduğunuz en iyi sarılmalardan bazılarının içinde olduğunuz anlamına gelir.

başka hiçbir şeyi sevmeyecek bütün gününü ailesiyle geçirmek ve eşlik etmeden oldukça somurtkan bir adam olabilir. Bu, zamanının çoğunu onunla geçirebilecek bir aile tarafından evlat edinilmesi gerektiği anlamına gelir. Uzun saatler çalışan bir aile değil. Ancak, bol zamanınız varsa, ömür boyu en iyi arkadaşınız olacak.

Muazzam boyutuna rağmen çevresindeki değişikliklere veya bir uyarı aldığında çok duyarlı olabilen hassas bir köpektir. Bu, çok seyahat eden bir aileye uygun olmamasının bir başka nedenidir. Onun da acı çekmesi muhtemeldir. ayrılık kaygısı . Bu nedenle, eğitim bölümünde tartışacağımız onun için bir sandık almanızı öneririz.Duyarlılığı ve tatlılığı, doğal olarak koruyucu doğasıyla birlikte onu böyle yapıyor. çocuklar için harika bir köpek partneri . Elbette, köpekleri olan çocukları her zaman denetlemeniz gerekir, ancak onun onlara karşı çok nazik ve tatlı olduğundan emin olabilirsiniz. Küçük çocuklarla sahip olacağınız tek endişe, onun büyüklüğüdür.

Koruyucu doğası, etrafta yabancılar olduğunda havlayacağı anlamına gelir. mükemmel bekçi alarm zili gel. Aşırı koruyucu değildir, bu yüzden en iyi bekçi köpeği değildir. Ama neyse ki, onun saf boyutu ve vokal sesiyle, pek çok insan onunla uğraşmaya cüret edemezdi. Yani, etrafta Saint Bernewfie varken kesinlikle güvendesiniz!

Boyut ve Görünüm

Çim ve Çiçeklerde Saint Bernard Newfoundland Karışımı

Saint Bernard Newfoundland karışımı büyük bir köpektir ve genellikle 100 poundun üzerinde olacaktır.Saint Bernewfie, iki dev ırk ebeveyni ile birlikte dev bir ırktır. Vade sonunda, arasında herhangi bir yerde tartılacaktır. 110 ve 165 lira . Arasını ölçecek 26 ve 29 inç uzun, pençeden omuza. Saint Bernewfie'nin büyük bir karesi, etli kafası, iri gözleri ve buna uygun aptal bir gülümsemesi var. Sarkık gıdısı var ve köpek salyalarını sevmeyi öğrenmen gerekiyor.

Onun patileri de onunla ilgili her şey gibi kocaman. Pençelerine gelince, Newfie ebeveyninin peşinden giderse, miras alabilir. perdeli ayaklar . Saint Bernard ebeveyninin peşine düşerse, namlu daha düz olacaktır. Veya Newfie ebeveyninin peşine düşerse, daha ince ve daha uzun olacaktır. Her iki durumda da, bu dev cins muhteşem.

Ceket ve Renkler

Aziz Bernewfie Dışında

Siyah ve Beyaz en yaygın Saint Bernewfie renkleridir.

Aziz Bernewfie'nin ceket gür ve kabarık , tıpkı ebeveynleri gibi. O sahip çift ​​kat Bu, yıl boyunca orta derecede ve dökülme mevsimi boyunca yoğun bir şekilde dökülür. Bu montla ne yapacağınızı tımar bölümünde anlatacağız.Onun ceketi genellikle renk karışımı Newfie ebeveyni gibi blok renk seçeneğiyle karşılaştırıldığında, ebeveynleri gibi. En yaygın renk kombinasyonları siyah beyaz ve siyah, kahverengi ve beyazdır. Daha sıra dışı renkler veya Saint Bernard ebeveyninin rengi daha arzu edilir ve genellikle daha yüksek bir fiyat etiketi ile gelir.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Saint Bernard Newfoundland Karışık Köpek

Saint Bernewfies'in günlük en az 45 dakika açık havada egzersiz yapması gerekir.

Saint Bernewfie'nin etrafta ihtiyacı var Her gün 45 dakika egzersiz . Boyu sayesinde egzersizinin yoğun olması gerekmez ve sizinle uzun ve zorlu bir dağ yürüyüşüne çıkmak istemesi pek olası değildir. Bunun yerine, blok çevresinde uzun ve yavaş yürüyüşler onun en sevdiği eğlencedir. Boyu nedeniyle, bol miktarda olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. gerçekten büyük köpek oyuncakları oynamak ve biraz enerjiden kurtulmak için.

Newfie ebeveyninin sudaki becerisi sayesinde, yerel köpek gölünde yüzmeye de istekli olacak. Ve onun muazzam boyutundan korkma. Bu adam sevecek yerel köpek parkına düzenli gezi . Çocukken, onun muazzam boyutunun çok farkındadır ve diğer köpeklerle nazikçe oynayacaktır. Ve sosyalleşme becerilerini zirvede tutmak çok önemlidir.

Zeki ve muhtaç bir köpek olan bu adam gün boyunca stimülasyona ihtiyaç duyar ilave olarak. Pitbull'a kıyasla diğer köpekler kadar yoğun değil. Ancak gün boyunca birkaç oyun seansı bu adamı mutlu ve teşvik edecek. Zeka oyunları ve eğitim seansları onun akıllı zihnini harekete geçirecek.

Çünkü o büyük bir adam, ihtiyacı var geniş bir aile evi koca kıçını sallamak için yeri olan. Kendini kanepene ya da her nerede olursan ol. Açık havada yaşayan bir tip olduğu için, kendi arka bahçesi olan bir eve girmeyi tercih ederdi. Çitlerden atlaması pek olası değildir, ancak yoldan geçenlere havlayacağı için bahçenizi güvence altına almak en iyisidir.

Eğitim

Newfoundland Saint Bernard Mix Dışarıda Oynarken

Saint Bernewfies'in köpeklik döneminde eğitime başlaması gerekir.

isveç kurt köpeği

Saint Bernewfie akıllı bir köpektir ama aynı zamanda inatçıdır. Bu, iyi günleri olduğu kadar kötü günleri de yaşayabileceği için onu eğitmeyi biraz zorlaştırır. Sadece onunla nasıl çalışacağını bilmen gerekiyor. Onu neyin motive ettiğini bulmak, onu eğitmenin en iyi yoludur (ve FYI, muhtemelen yiyecektir!). Ve hakkında bilgi edindiğinizden emin olun. pozitif pekiştirme eğitimi En iyi başarı için yöntem.

Bu adamın biraz hassas olabileceğini söylediğimizi hatırlıyor musunuz? Buna rağmen, onu kontrol altında tutmanız gerekiyor. Çizginin dışında hareket etmeye başlarsa, kesin ve net talimatlara ihtiyaç yoktur. Onu düzgün bir şekilde eğitmezseniz, başa çıkılması sorunlu bir köpek olabilir, bu yüzden lütfen erken yaşta başlayın. Neyse ki, o eğitmek için karmaşık bir köpek değil , sadece onunla tutarlı olmanız gerekir.

Erken sosyalleşme hayati önem taşır ve onu çeşitli köpekler, insanlar, manzaralar ve seslerle karıştırdığınızdan emin olun. Ayrılık kaygısından muzdarip olması muhtemel olduğundan, biz de tavsiye ediyoruz. sandık eğitimi bu adam onu ​​eve getirir getirmez. aramanız gerekecek bir XXL sandık , ama onun güvenli yeri olduğunu anladığında, onu her zaman kullanacaktır.

Sağlık

Suya Yakın Bir Tarlada Aziz Bernewfie

Saint Bernewfie'ler genellikle safkan ebeveynlerden daha sağlıklıdır.

Saint Bernewfie, ortalama yaşam süresinin tadını çıkaracak nispeten sağlıklı bir köpektir. 8 ila 10 yıl. Bu, bu büyüklükteki bir köpek için oldukça iyi bir yaşam süresidir. Tüm melez köpekler gibi, sağlık sorunlarını her iki taraftan da alabilir. Saint Bernewfie ırkında en yaygın olanları şunlardır:

Kalça ve dirsek displazisi : her iki ebeveyni de bu displazilerin her ikisinden de muzdariptir, bu nedenle bunlara karşı oldukça duyarlı olması muhtemeldir. Kemiğin yuvanın içinde iyi oluşmadığı yer burasıdır, bu da taşlama ve ağrıya neden olur.

Kardiyak endişeler : yine, her iki ebeveyni de birkaç kalp sorununa duyarlıdır. En yaygın olanı dilate kardiyomiyopati ve aritmojenik sağ ventriküler kardiyomiyopatidir.

sistinüri : Newfie ebeveyni bundan muzdarip, bu yüzden onun da olma şansı var. Burası vücudunun idrarındaki sisini filtreleyemediği yerdir ve taşlar oluşmaya başlar.

Beslenme

Aç Saint Bernard Newfoundland Karışımı

Saint Bernewfie, dev ırklar için tasarlanmış yüksek kaliteli bir mama tanesine ihtiyaç duyar.

Saint Bernewfie, yaklaşık olarak ihtiyaç duyacak dev bir köpektir. her gün dört bardak kibble . Ona dengeli bir diyet sağlayan yüksek kaliteli bir mama tanesine bakın. Her zaman ona büyük köpeklerin ihtiyaç duyduğu beslenmeyi sağlayacak büyük veya dev boyutlu bir mama tanesiyle besleyin. Bu, özellikle köpek yavrusu aşamasında önemlidir çünkü kemik büyümesini kontrol edecektir.

Saint Bernewfie, acı çekmeye duyarlı büyük bir köpektir. kabartmak . Bu nedenle, günlük harçlığını en az iki ayrı oturuşta beslemesi önemlidir. Bloat hayatı tehdit eden bir durumdur ve Saint Bernewfie'nizi egzersizden önce veya sonra asla beslememelisiniz.

tımar

Karda Aziz Bernewfie Köpeği

Saint Bernewfie'nizi haftada birkaç kez tımar etmeyi bekleyin.

Saint Bernewfie'nin ihtiyacı olan yemyeşil ve kalın bir çift kat vardır. günlük tımar . Daha ince bir fırça, bir deshedding aletinin yanında , onun kalın kürküyle başa çıkmanın en iyi yolu olacaktır. Bu, saçların yerde birikmesini ve kıyafetinizi de durduracaktır. Köpek kılı sevmiyorsanız, Saint Bernewfie'nin sizin için olmadığını söylemek güvenli.

Taze kokmasını ve elinden gelenin en iyisini yapmasını sağlamak için onu her 12 veya haftada bir yıkayın. Suya dayanıklı bir ceketi olduğu için, konsantre bir şampuana yatırım yapın ceketine nüfuz edecek. Büyük kulakları kulak enfeksiyonlarına karşı hassastır, bu nedenle haftada bir temizlediğinizden emin olun.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Newfoundland Saint Bernard Karışımı

Bir Saint Bernard Newfoundland karışımı için yaklaşık 800 dolar ve üzeri ödemeyi bekleyin.

Bir Saint Bernewfie'nin fiyatı sizi geri getirecek 800$ ve üzeri . Bu, safkan ebeveynlerine kıyasla çok daha az. Saint Bernewfie yavru köpeğiniz için satın almanız gereken her şeyin (bir noktada) XXL boyutunda olacağını unutmayın, bu da pahalı olabileceği anlamına gelir. Dev bir köpek için paranız yoksa, Saint Bernewfie sizin için bir seçenek değil.

Aziz Bernewfie nispeten nadir bir cins Bu nedenle, saygın bir yetiştirici için araştırma ve seyahat için bolca zaman ayırmanız gerekir. Aramanızı çevrimiçi başlatın ve profesyonel bir web sitesi ile yetiştiricileri arayın. Yavrularla ve ebeveynleriyle şahsen tanışmak ve onların çöp arkadaşlarıyla etkileşime girdiğini görmek çok önemlidir. Yavru köpek değirmenlerinden daima kaçının çünkü genellikle hasta köpek yavruları satarlar.

Kurtarma ve Barınaklar

Kıdemli Saint Bernard Newfoundland Karışımı

Alışveriş yapmadan önce sahiplenmenizi her zaman tavsiye ederiz.

Saint Bernewfie satın almak için nadir bulunan bir köpektir ve aynı zamanda kurtarma merkezlerinde nadir bulunan bir köpektir. Ve bir kurtarma merkezine gittiğinde, çabucak yakalanacağına dair son dolarınıza bahse girebilirsiniz. seninle konuş yerel kurtarma merkezleri ve oradaki personel ve bir Saint Bernewfie ile ilgilendiğinizi bilmelerini sağlayın.

Bu adamlardan birini kurtarmanın en iyi yolu, kendini adamış cins organizasyonlarıyla konuşmaktır çünkü onlar da Saint Bernewfie gibi karışık ırkları önemserler. başlamak için harika bir yer Saint Bernard Kurtarma Vakfı ve Amerika Newfoundland Kulübü , köpekleri eyalete göre listeleyen.

Aile Hayvanları Olarak

 • Saint Bernewfie tatlı ve sevecen bir köpektir.
 • İnsan arkadaşlığından hoşlanırlar ve kucaklaşmayı severler.
 • Aziz Bernewfies insan arkadaşlığını çok ister ve yalnız bırakılmaktan nefret eder.
 • Saint Bernewfie özellikle çocuklara düşkün olacak.
 • İyi sosyalleşirse diğer evcil hayvanlarla sevebilir.
 • Saint Bernewfie'nin bahçeye erişimi olan geniş bir aile evine ihtiyacı var.
 • Her gün 45 dakika egzersiz yapması gerekiyor.
 • Saint Bernewfie orta ila ağır bir parçalayıcıdır.
 • Özellikle tüy dökme mevsimlerinde günlük fırçalamayı bekleyin.
 • Eğitilmesi kolay, zeki bir köpektir.
 • Özellikle erkeklerde bağımsız bir çizgileri var.
 • Saint Bernewfie mükemmel bir bekçi köpeğidir.
 • Mülkünüze giren herkese havlayacaklar.

Son düşünceler

Aziz Bernewfie harika bir aile köpeğidir sadece insanlarıyla birlikte olmayı seven. Bu adamı, ailesiyle birlikte televizyonun veya ateşin önünde kanepede sarılmaktan daha fazla memnun eden bir şey yoktur. Tek özel isteği, ailesinin gününün çoğunu onunla geçirmesi, bolca odaya sahip olması ve kalın ve gür ceketinin her gün fırçalanmasıdır.

Tüm kutucuklarını işaretleyebildiğiniz sürece, güzel Aziz Bernewfie senin ikinci gölgen ve en iyi arkadaşın olacak. Onu bulmak biraz zaman alabilir ama bulduğunda buna değecek.

Yorumlar