Saint Bernard Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Resimler ve Daha Fazlası

Uzun zaman önce, Alplerin karlı zirveleri arasında, Roma'ya seyahat eden hacıların tehlikeli yürüyüşlerine devam etmeden önce dinlenebilecekleri bir bakımevi vardı. Bu gezginlerin çoğu yaralanacak veya karda kaybolacak kadar şanssızdı. Bu kişiler kurtarıldı büyük, arkadaş canlısı köpekler artık Saint Bernard olarak biliyoruz. Bu dev köpekler, İsviçre Alpleri'nin sert hava koşullarında hayatta kalmak için yetiştirildi.

Bu günlerde, Saint Bernard'lar, karda mahsur kalan insanları kurtaran ve genellikle boyunlarında alkolle dolu bir fıçı taşıyan köpekler olarak tasvir edilmeleriyle tanınırlar. Birçoğu onları klasik aile filminden de tanıyacakBeethoven.Boyutları nedeniyle bazıları için korkutucu olduklarını kanıtlasalar da, Saint Bernards başka bir şey değildir. büyük toplar . Kolayca eğitilen ve sahiplerine büyük ölçüde bağlı olan bu köpekler, hayatlarında besleyici bir varlığa ihtiyaç duyan insanlar için iyi birer arkadaştır. Güvenilir, girişken ve oyuncu olan bu köpek, büyük köpek meraklılarının bir köpek sahiplenirken bir seçenek olarak düşünmesi gereken bir cinstir. Birini evinize davet etmeden önce, bu nazik devler hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenelim ve öğrenelim.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık120-180 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik26-30 inç
  • ömür simgesiÖmür8-10 Yıl
  • renk simgesiRenklerKahverengi ve Koyu Kahverengi Beyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Dağların Önünde Büyük Köpek

Saint Bernards, yüzlerce yıldır Alplerde kurtarma köpekleri olarak hizmet ediyor.Cinsin bilinen en eski kaydı, 1660 ila 1670 Alpler'in çevredeki çiftliklerinden gelen yerli köpekler Mastiff tipi köpeklerle melez Asya'dan Romalı askerler tarafından getirildi. Saint Bernard ve İngiliz Mastiff çoğu zaman birbiriyle kıyaslanır , kökenleri nedeniyle birkaç farklılıkla.kırma sibirya kurdu

Cinsin doğum yeri, daha önce bahsedilen bakımevimize kadar izlenebilir, Büyük Saint Bernard Darülaceze . Bu bakımevi bir keşiş tarafından kuruldu, Menthon'lu Bernard . Darülaceze tehlikeli bir karlı geçişte yatıyor Saint Bernard'ın adını taşıyan Batı Alplerde, deniz seviyesinden yaklaşık 8.100 fit yükseklikte.

Çoğunluğu Roma'ya giden hacılar olan dağ geçidini geçen yolcuların güvenliğinden endişe duyarak, seyahatlerinde onlara yardım etmek için 1050 yılında darülacezeyi kurdu. bir sığınak yeri hava sert ve acımasız olduğunda.Popüler inanca rağmen, cins her zaman uzun paltoları yoktu ! Kar kurtarma için kullanılan köpekler aslında kısa tüylüydü. Kalın tüylü bir köpeğin Alpler'in ikliminde daha iyi hayatta kalması mantıklı geldi. Bu nedenle, bazı köpekler daha uzun kürklü olacak şekilde melezlendi. Ancak, karın, paltolarını önemli ölçüde aşağı çektiği ortaya çıktı . Bu köpekler, kürkleri soğukta donduğu için kurtarma çalışmaları için uygun değildi. Uzun tüylü ırklar komşu köylerdeki müşterilere dağıtılırdı; sonra oradan yayıldılar.

Kurtarmada Kullanılmak

Saint Bernards, esas olarak Alpler'deki gezginler için rehber olarak kullanıldı. Kalın karı göğüsleyerek ve güçlü bedenleriyle onu yarıp geçerek bir yol açtılar. Onlar büyük yön duygularını kullandılar kör edici bir kar fırtınasında bile Alpler'de gezinmek için. Cins aynı zamanda darülacezenin koruyucuları olarak da hizmet etmiş, kurumu vahşi hayvanlara ve hırsızlara karşı korumuştur; böyle bir olayın bir hesabı 1787'de kaydedildi .

Bir noktada keşişler, türün son derece iyi bir koku alma duyusuna sahip olduğunu ve karda gömülü kayıp yolcuları bulabileceğini keşfettiler. Cins, bakımevi boyunca kutlandı ve sevildi. Ancak, her şey köpekler için iyi değildi. Bakımevindeki köpeklerin çoğu öldü neredeyse kurtarma çalışması yaparken yok olmasına yol açtı Darülacezenin Saint Bernard soyundan. Rahipler, komşu köylerdeki diğer köpeklerle melezleyerek onları kurtarabildiler ve nüfuslarını sağlıklı bir miktara geri getirdiler.Kayıtlara göre, Saint Bernards 2.000'den fazla kişiyi kurtardı bakımevine 300 yılı aşkın hizmet. Sert hava koşullarında neredeyse ölmek üzere olan toplam 40 yolcuyu kurtaran en ünlüsü Barry idi. Barry sayılır İsviçre'de ulusal bir kahraman dağlarda yaptığı hizmet için. 12 yıllık hizmetten sonra yaşlılıktan öldü ve cesedi Bern Ulusal Tarih Müzesi'nde gururla sergileniyor.

Bugün, Saint Bernard'lar helikopterlerle değiştirildi Alpler çevresindeki kurtarma görevlerinde. Bunlar, Alman Çoban Köpekleri gibi daha hafif ve daha çevik köpekler taşır; bu, daha verimli navigasyon ve kurtarma sağlar. Buna rağmen, Büyük Saint Bernard Darülaceze hala köpeklerine büyük saygı duyuyor . Hem bakımevi hem de cins, hem insanların hem de hayvanların iyi kalpliliğini ve bakımını hatırlatıyor.

Irk Tanıma

15 Mart 1884'te İsviçre Saint Bernard Kulübü Basel'de kuruldu. Aynı yıl, İsviçre Köpek Damızlık Kitabı, kitapta kayıtlı ilk köpek olarak Leon adında bir Saint Bernard ile yazılmıştır. Bir yıl sonra aynı yerde Uluslararası Köpek Gösterisi düzenlendi. Olarak yarışmacıların çoğu Saint Bernard'dı , bu onların dünya çapındaki şöhretlerine büyük katkıda bulundu.

Cins, 12 Haziran 1887'de Uluslararası Köpek Kongresi'nde resmi olarak bir İsviçre cinsi olarak tanındı; cins standardı bağlayıcı olarak ilan edildi. O zamandan beri cins, İsviçre'nin ulusal köpeği olarak ünvanını sağlamlaştırdı ve haklı olarak öyle!Popüler kültürde

Daha önce de belirtildiği gibi, Saint Bernards'ın sahip olduğu bilinmektedir. boyunlarında alkol fıçıları taşıyordu kurtarma operasyonlarında ama, bu keşişler tarafından yanlış ilan edildi bakımevinde. Efsane, Edwin Landseer'in, Köpeklerden birinin boynunda küçük bir namluya sahip olduğu, Sıkıntılı Bir Gezgini Yeniden Canlandıran Alpine Mastiffs adlı resmine kadar uzanabilir. Mecaz popüler modern medyaya devam etti , ki çoğumuz cinsi biliyoruz. Artık sevilen aile filminden sonra daha da fazla ün kazandılar Beethoven 1992'de prömiyer yaptı.

Bugün dünyanın her yerindeki birçok aile, bu nazik devlerle evlerini paylaşmaktan gurur duyuyor. Artık kurtarma işinde pek bir şey yapmasalar da, mükemmel bir şekilde uygunlar. sevgi dolu, nazik aile arkadaşları. AKC, onları 193'te 48. sırada onların cins popülerlik listesi .

Mizaç

Rıhtımda Dinlenen Büyük Köpek

Bu köpekler, uysal yapıları ve çocuklara olan hayranlığı nedeniyle Nanny Dogs takma adını kazanmıştır.

Birçoğunun büyüklüğü gözünüzü korkutabilir, ancak bunun sizi kandırmasına izin vermeyin! Saint Bernard'lar aslında çok arkadaş canlısı, nazik devler ailelerinin şirketini sevenler. Sakin, tatlı ve hem yetişkinlere hem de çocuklara karşı çok sabırlıdırlar. Çocukların ünlü aşkları onlara ün kazandırdı dadı köpekleri olarak. Ayrıca, özellikle yanlarında büyüdüklerinde diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinirler.Her zaman oldugu gibi, doğru sosyalleşme önemlidir uyumlu ev hayatına, ancak Saint Bernard'ınızı bulacaksınız. ailenizin her üyesini sevecek ne olursa olsun! Genellikle sahipleriyle birlikte olmak istediklerini unutmayın, bu nedenle onları dışarıda tutmak veya uzun süre yalnız bırakmak oldukça korkunç bir ayrılık kaygısını tetikleyebilir!

Bu cins çok sakindir ve nadiren sebepsiz yere ısırır veya havlar. Erken eğitim, onların doğal koruyucu içgüdülerinden havlamayı engellemek için yeterli olacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, bu cinsin çocuklara olan sevgisi onları harika bir aile hayvanı yapar. Ancak, dikkatli olun etkileşimlerini denetlemek . Uygun şekilde eğitilmedikleri zaman, bu köpekler heyecanla birinin üzerine atlayabilir ve bu süreçte onları devirebilir - özellikle küçük çocuklar için tehlikelidir!

Saint Bernards, köpeklerinin egzersizine fazla zaman ayıramayan evcil hayvan sahipleri için çok uygundur. Bunun anlamı, hatta aktif yaşlılar ve engelliler bu cins ile hayatın tadını çıkarabilirler. . Bu köpekler dışarıda çok fazla zamana ihtiyaç duymazlar ve çoğu zaman en mutludurlar. tembellik edebilecekleri zaman sevdikleriyle. Yine de bu, çalışan köpek rolleri için iyi olmadıkları anlamına gelmez!Yeterince doğru, Saint Bernards dikkat yağmuruna tutulmayı sever; bu onları hem memnun etmeyi kolaylaştırır hem de memnun etmeye hevesli olur! Eğitim oldukça kolay gelir bu köpeğe, yeteri kadar olumlu pekiştirme olması şartıyla. Küçük yaşlardan itibaren eğitildiklerinde itaatkardırlar ve hizmet köpekleri olarak harika bir gelecek , tıpkı bakımevinden ataları gibi! Güçlü vücutları onları sadece kurtarma görevleri için değil, aynı zamanda spor etkinlikleri için de iyi bir seçim haline getiriyor. Beslenme eğilimleri göz önüne alındığında, bir terapi köpeği için mükemmel bir seçimdir.

Boyut ve Görünüm

Büyük Kayaların Üzerinde Duran Beyaz ve Kahverengi Köpek

Bu devasa cins 180 pound ağırlığa kadar çıkabilir!

Bu cinsin devasa olduğu bir sır değil! Onların çerçeveleri büyük, güçlü ve heybetli . Erkekler omuzda en az 27.5 inç durur; dişiler 25.5 inçte duruyor. Ortalama 160 pound ağırlığındaki erkekler ve 130 pound ağırlığındaki dişiler ile inanılmaz derecede ağırdırlar.

Bazı Saint Bernard'lar çok daha büyük olmak için büyümek Daha; Benedictine V Schwarzwald Hof, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından tartıldı şaşırtıcı bir 315 pound olmak !Saint Bernard'ların buruşuk bir kaş içeren kocaman kafaları var. Bu, kısa bir namlu ve karanlık, meraklı gözlerle eşleştirilmiştir. Onların kulaklar hafifçe sarkar ve gıdılarının biraz üzerinde biter. Disketlerdir ve yuvarlak bir üçgen şekli oluştururlar. AKC, dudakların ve burnun her zaman siyah ol . Dudaklardan bahsetmişken, çok çabuk fark edeceksiniz. güçlü salya eğilimi , bu yüzden onları kucaklarken dikkat edin!

Saint Bernards özellikle sağlamdır, ancak bu kimseye sürpriz olmaz. Göğüsleri orta derecede derindir, dirseklerin altına ulaşmaz ve sırtları geniş ve düzdür. Bacakları büyük ve kaslı, patileri geniş ve güçlü. Bütün bunlar aşağıdakilere izin verir: onurlu duruş cins için bilinir.

Ceket ve Renkler

Yığılmış Pozda Duran Büyük Beyaz ve Kahverengi Köpek

Saint Bernard'ınızda kahverengi, kırmızı, paslı, turuncu veya brindle kürklü beyaz bulunur.

Saint Bernard'ların yardımcı olacak çok yoğun, sert katları var onları soğuktan koru . Daha önce de belirttiğimiz gibi, cins hem kısa tüylü hem de uzun tüylü çeşitlerde bulunur. Uzunluğun ötesinde, iki kat türü arasındaki fark, doku .

Kısa saçlı Azizler, uyluklarında hafif gür saçları olan daha düz, daha pürüzsüz bir kürke sahiptir. Kuyruk, vücutta bulunandan çok daha uzun olan kürkle kaplıdır. Uzun saçlı Azizler daha sert, daha dalgalı bir kürk dokusuna sahiptir, ancak asla kıvırcık veya tüylü değildir. Hem uyluk hem de kuyruk gürdür.

Saint Bernard'ları ya kırmızıyla beyaz ya da beyazla kırmızı olarak bulacaksınız; onlar asla tek renk , veya vücutlarında beyaz olmayan. “Kırmızı”nın gölgesi de değişir. İşaretleri kırmızı olabilir, ancak kahverengi, paslı, turuncu ve hatta benekli de olabilir. AKC, diğer renkler hatalı kabul edilse de, tüm kırmızı ve kahverengi-sarı çeşitlerini kabul eder.

İşaretler hakkında, cins, ortasından ayrılmış olmasına rağmen, genellikle gözlerini kapatan siyah bir “maske” ile görülür. Bu desen onlara yetiştirildi güneşin parlamasına yardım kardan yansıyan! Bu aynı zamanda genellikle kulaklarına kadar uzanır ve onları daha koyu bir renk haline getirir. AKC'nin gerektirdiği diğer özel işaretler “beyaz göğüs, ayaklar ve kuyruk ucu, burun bandı, yaka veya ensedeki nokta”dır. Beyaz bir alev de tercih edilir.

Egzersiz Gereksinimleri

Koşan İki Büyük Beyaz ve Kahverengi Köpek

Saint Bernard'lar genellikle 'tembel' olarak kabul edilir ve günlük egzersizlerini yapmak için ekstra bir zorlamaya ihtiyaç duyarlar.

Bu nazik devler çoğu köpekten daha tembel olabilir, ancak yine de sağlıklı kalmak için egzersize ihtiyaç duyarlar. Fazlasına ihtiyaç duymazlar ve çok nadiren sahiplerinden talep edecek . Bu nedenle, günlük rutininize dahil etmek için her gün zaman ayırmanız gerekecektir.

Hava durumuna bağlı olarak daha uzun yürüyüşlere de çıkabilseler de, kaslarını çalıştırmak için 20 dakikalık bir yürüyüşle yetineceklerdir. Ne kadar şaşırabilirsin kışın oynamayı severler ! Azizlerin, özellikle oyun arkadaşlarını, çocuklarınızı ne kadar mutlu edebileceklerini gördüklerinde, araba çekmekten keyif aldıkları bilinir!

Yaşam koşulları

Aziz Bernard Kapalı

Bu dev köpekler, daha küçük yaşam alanları için pek uygun değildir.

Saint Bernards, boyutları nedeniyle özellikle daha küçük yaşam alanları için uygun değildir. Saray gibi bir eve ihtiyaçları yok ama muhtemelen apartman ortamında mutlu olmayacaklar. Daha küçük bir evde yaşamak, bir şeyleri devirmek için iyi bilindiği için zor olabilir. Gibi, yaşam alanlarının ferah olmasını sağlamak .

Onların da ihtiyacı olacak bacaklarını germek için dışarıda yeterli zaman . Çok fazla egzersize ihtiyaç duymadıklarından, bu amaç için onları çok sık dışarı çıkarmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, Saint Bernard'ınızın etrafta dolaşabilecekleri ve oynayabilecekleri çitle çevrili bir bahçeden büyük ölçüde yararlandığını göreceksiniz; Bunlar ayrıca öğleden sonra şekerlemeleri için harikadır.

Cins Alpler'de ortaya çıkmıştır, bu nedenle bu köpeklerin çok yoğun bir kürkü vardır. Onlar daha soğuk iklimleri tercih etmek ve kar geldiğinde mutlu olacak. Tersine, onlar ısıyı tolere etmede zayıf ve daha sıcak havalarda gerçekten acı çekebilir. Yaz aylarında, onları mümkün olduğunca içeride tuttuğunuzdan emin olun. Aşırı ısınmalarını önlemek için her zaman sabit bir su kaynağına ihtiyaçları olacaktır.

Eğitim

Dağlarda Beyaz ve Kahverengi Köpeği Kurtarmak

Saint Bernard'lar hemen hemen her şeyi yapmak için kolayca eğitilirler, hatta insanları kar fırtınasından kurtarmak için bile!

Saint Bernard'ınızı mümkün olan en kısa sürede eğitmeniz gerekecek. Bunun nedeni özellikle inatçı olmaları değil, çok büyüyecek kadar büyürler. Uygun şekilde eğitilmemiş yavrular kesinlikle insanları heyecandan devirecek ve çok kolay yaralanmalara neden olabilir! Bu, eğitimin genç yaşta başlaması gerektiği anlamına gelir.

Sabır, nezaket ve tutarlılık, iyi huylu bir köpeğin anahtarıdır. senin talimatın olmalı katı ama asla demek . Azizler kesinlikle hassas bir ırktır ve onlara uygun şekilde davranmanız için size güveniyorlar. Olumlu pekiştirme gereklidir; onlara bol bol övgü, evcil hayvan ve ikramlarda bulunun. Bu, hem sizin hem de köpeğiniz için eğitimi kolaylaştıracaktır. Aziz Bernards temel itaat komutları ile eğitilmelidir ilk.

Tasma eğitimi de zorunludur; Siz ikiniz dışarıdayken yürüyen kişi olmak istemezsiniz! Temel eğitim tamamlandıktan sonra, sonra daha karmaşık işlere geçin özellikle yavru köpeğiniz hizmet köpeği olarak çalışacaksa.

Sosyalleşme, Saint Bernard'ınızın kendi gücünü fark etmesine yardımcı olmak için önemlidir. Neyse ki, bu kolayca yapılır. Cins doğası gereğidir arkadaş canlısı ve sosyal. Yeni yüzlere hızla ısınacaklar.

Bununla birlikte, kendilerini tehdit altında hissetmeleri genellikle uzun sürse de, ailelerinin huzursuz olduğu durumlarda da koruyucu olabilirler. Sosyalleşme, köpeğinizin utangaç veya endişeli büyümemesini sağlamanın harika bir yoludur. Saint'inizi bir köpek yavrusu anaokulu sınıfına kaydettirmeniz, diğer köpekler arasında uygun davranışları öğrenmelerine yardımcı olmak için önerilir.

köpek biber yermi

Sağlık

çimenlerde uzanmış büyük köpek

Dikkat edilmesi gereken bazı yaygın türe özgü sağlık sorunları vardır.

Saint Bernards, vücutlarında çok canlı olan büyük, güçlü yapılı köpeklerdir. Saygın bir yetiştiriciden satın alındığında, köpeğinizin oldukça sağlıklı olmasını bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, bu dev bir cins olduğu için, daha küçük ırklardan daha kısa yaşam sürme eğilimindedirler. Bu köpekler sadece yaklaşık 8 ila 10 yıl yaşamak . Bu nedenle, o yılların olabileceklerinin en iyisi olması için sağlıklarına yatırım yapmak önemlidir. Birçok sağlıklı Aziz, yaşam beklentilerinden daha uzun yaşayabilir.

Tüm köpekler gibi, Saint Bernard'ların da belirli genetik koşulları vardır. yatkındırlar , genellikle boyutları nedeniyle. Her köpek bu koşullara sahip olmayacak, ancak yine de onlar hakkında okumaya değer. Bu rahatsızlıkları anlamak, veterinerinizle çok daha erken bir tedavi planı yapmanıza yardımcı olabilir.

kalça displazisi

Dev bir köpek olmak, cinsin kalça displazisi . Bu durum, köpeğin uyluk kemiği tam oturmuyor kalça yuvasına yerleştirin. Bu çok acı vericidir ve düzensiz duruşa, garip bir yürüyüşe ve bir veya iki arka bacakta topallamaya neden olabilir.

Çok büyük oldukları için kalça displazisi varken tüm ağırlıklarını taşıyabiliyorlar. onların yaşam kalitelerini gerçekten azaltmak . Durum genellikle kalıtsal olduğundan, iyi yetiştiriciler kalça displazisi için tarama yapacaktır. Yetiştiricinize kalça displazisi ve Azizinizin yatkın olabileceği diğer durumlar hakkında soru sorduğunuzdan emin olun.

Mide Torsiyonu

Daha derin sandıkları olan daha büyük köpekler, mide torsiyonu . Mide torsiyonu, veya şişkinlik , midenin şiştiği, genellikle hava veya gazla dolu olduğu ve ardından büküldüğü bir durumdur. Bu, köpeğin kan basıncı düştüğü ve şoka girdiği için hayatı tehdit edici olabilir.

Dışa dönük belirtiler kusma olmadan öğürme, şişkin bir karın, artmış kalp hızı ve huzursuzluktur. Başka bir işaret aşırı salya , bu yüzden zaten ağzı sulanan köpeğiniz normalden daha fazla salya salgılıyorsa, bir şeyler yanlış olabilir!

Şişkinlik neden olur çok hızlı bir şekilde çok fazla yiyecek veya su tüketmek . Bu nedenle, köpeğiniz çok hızlı değil, doğru miktarda yiyip içtiği sürece kolayca önlenebilir. Bu, köpeğiniz yemekten hemen sonra egzersiz yaparsa da ortaya çıkabilir. Güvende olmak için, köpeğinizin yalnızca son öğününün üzerinden en az bir saat geçmişse egzersiz yapmasına izin verin.

Göz Koşulları

Saint Bernard'lar da göz rahatsızlıkları geliştirebilir. kiraz göz böyle bir koşul , bir gözyaşı kanalının sarkmasından sonra üçüncü göz kapağının şişmesine atıfta bulunur. O olacak iç köşede kiraz oluşumuna benziyor onların gözünden. Bu ameliyatla düzeltilir.

Cinsin dahil etmeye yatkın olduğu diğer göz koşulları entropion ve ektropion . Entropion oluşur göz kapakları içe doğru yuvarlandığında, böylece gözün korneasını ovuşturur. Ektropion, göz kapaklarının sarktığı ve korneayı açığa çıkardığı ters durumdur. Entropion çok acı verici olabilirken, ektropion bazen normaldir. Ne olursa olsun, köpeğiniz bu koşullardan herhangi birini geliştirirse, tedavi seçeneklerini görmek için bir veterinere danışmak en iyisidir.

Beslenme

Kahverengi ve Beyaz Köpek Dilini Çıkarmış Kameraya Bakıyor

Bu dev cins için köpek mamasına çok para harcamaya hazır olun.

french bulldog renkleri

Saint Bernard'ınızın sağlığının yapı taşları eksiksiz ve dengeli beslenmedir. Bu, onlara sağlıklı büyümek ve sağlıklı kalmak için ihtiyaç duydukları her şeyi içeren bir diyet vermek anlamına gelir.

Bu dev bir cins olduğu için, cins boyutlarına uygun yiyeceğe ihtiyaç duyarlar sağlıkları için gerekli tüm besin maddelerini aldıklarından emin olmak için. Bunu yüksek kalite ile başarabilirsiniz, Saint Bernard'ınızın yaşam evresine uygun kuru mama tanesi . Bu, yavruluklarında düzgün bir şekilde gelişmelerine ve yetişkinlik ve yaşlılık yıllarında sağlıklı kalmalarına olanak tanır.

Yavru olarak, Saint Bernards'ın yapacak çok şeyi var. Birçok köpek için, büyüme iki yıla ulaşana kadar durmaz yaşında. Saint yavru köpeğinizin çok hızlı büyümesi tehlikeli olabilir, bu nedenle ona boyutlarına göre doğru miktarda köpek maması verdiğinizden emin olun. Yetişkin ve yaşlı köpeklerin daha fazla yemek yemesi gerekecek, ancak daha az sıklıkta.

Yavrunuzu besleyeceğiniz miktar, yavrularına bağlı olacaktır. yaş, boyut ve aktivite seviyesi . Genel bir kural olarak, yaşlı köpeklerin daha aktif olan genç köpeklerden daha az yiyeceğe ihtiyacı olacaktır. Köpeğinize ne kadar yiyecek sağlamanız gerektiğini anlamak zor olabilir, bu nedenle özellikle köpeğiniz büyürken veterinerinize danışmak her zaman en iyisidir.

Onları çok fazla beslemek obeziteye yol açabilir , birçok önlenebilir hastalığın kapılarını aralıyor. Özellikle bu cins, zaten ağır olan vücutlarına ekstra ağırlık eklediğinden ve hareket sorunlarına neden olabileceğinden, obezite ile zor zamanlar geçirir.

tımar

Kahverengi ve Beyaz Köpek Banyo Yapıyor

Saint Bernard'ların sekiz haftada bir yıkanması gerekiyor.

Palto uzunluğu ne olursa olsun, bu cins sık tımar gerektirir . Birincisi, çok fazla tüy dökerler – ki bu yetersiz bir ifade olabilir. Genellikle yılda iki kez, ilkbahar ve sonbaharda yoğun bir şekilde tüy dökerler. Ayrıca bu dönemlerin dışında da tüy dökerler, bu yüzden tüy bırakmayan silindirleriniz ve elektrikli süpürgelerinizle hazır olun!

Dökülme sürecini çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Saint Bernard'ınızı mümkün olduğunca fırçalamak ve kullanarak bir deshedding aracı . Günlük tercih edilir, ancak dökülme mevsimi boyunca kesinlikle sıklığı artırmanız gerekecek. Dökülme sizin için bir sorunsa, daha az tüy döken Saint Bernard melez köpekleri vardır, örneğin Kutsal Berdoodle .

Saint Bernards, kürkleri belirli bir uzunluğu geçmediği için saç kesimine gerçekten ihtiyaç duymaz. Ancak, yapabilirsiniz ayaklarındaki kürkü düzelt onlar için hareketi kolay tutmaya yardımcı olmak için. Saint Bernard'ınızı yıkamak da önemlidir, ancak çok sık banyoya ihtiyaçları yoktur. Gözle görülür şekilde kirlendiklerinde veya sekiz haftada bir onları yıkayın. Paspasları ve karışıklıkları önlemek için banyodan önce fırçalamaları en iyisidir.

Ayrıca Saint Bernard'ınızın kulaklarını da temiz tutmalısınız. Veterinerinizden satın alabileceğiniz bir kulak temizleme solüsyonu ve pamukla kulak kanalının etrafını silin. Bu fazla balmumu, ayrıca kiri ve kalıntıları giderir . Dişlerini düzenli olarak fırçalamak da önemlidir çünkü bu, hastalıkları önlemeye yardımcı olur.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

mutlu kahverengi ve beyaz köpek yavrusu

Safkan bir köpek yavrusu için yaklaşık 1.500 dolar harcamayı bekleyin.

Bir yetiştiriciden safkan bir köpek yavrusu satın almayı seçmek iyi bir seçenektir, ancak yetiştiricinin hem saygın hem de sorumlu olduğundan emin olun . Pek çok vicdansız yetiştirici, işin tek amacının kar elde etmek olduğu yavru değirmenleri işletiyor. Bu yerlerde köpeklere insanlık dışı muamele yapılıyor. Genellikle suistimal edilirler; yaşam koşulları güvensizdir ve temiz yiyecek ve su kıtlığı vardır. Yetiştirici ararken, köpeklerin nerede tutulduğunu sorun. İyi yetiştiriciler, köpekleri için temiz ve rahat koşullara sahip olacaklardır.

Bunun ötesinde, sorumlu bir yetiştirici Saint Bernard cinsi hakkında hevesli . Yeni köpeğinizi sahiplenmekle ilgili bilmeniz gereken her şeyi size anlatabilecekler ve tüm sorularınızı yanıtlayabilecekler. Bu yetiştiriciler, Azizlerine gerçek bir sevgi ve saygı duyacak ve sizin de aynısına sahip olmanızı isteyeceklerdir! Ayrıca, yavru köpeğinizin sahip olduğu tüm testler, solucanları temizleme ve aşılar konusunda size veterinerlik sertifikası sağlayabileceklerdir.

İyi bir yetiştirici aramak zor bir iş olabilir. Aramanızın başında potansiyel müşteri adayları için yerel veteriner kliniğinizi kontrol etmek iyi bir fikirdir. Köpek topluluklarında çevrimiçi yetiştiricilere bakmak da harika sonuçlar ver .

Çevrimdışı, köpek gösterilerine gitmeyi ve yerel meraklılara sormayı tercih edebilirsiniz, çünkü muhtemelen size iyi cevaplar verebileceklerdir. Son olarak, AKC, yetiştirici tavsiyeleri için harika bir kaynağa sahiptir . 1.500 dolar civarında ödemeyi bekliyoruz evcil hayvan kalitesinde safkan bir köpek yavrusu için. Gösteri kalitesindeki köpekler, 2.500 ila 10.000 $ arasında değişmektedir.

Kurtarma ve Barınaklar

Dört Kahverengi ve Beyaz Köpek Yavrusu

Bir köpek yavrusu satın almadan önce daima yerel kurtarma barınağınızı kontrol edin.

Saygın yetiştiriciler, potansiyel yeni bir tüylü arkadaşı kontrol etmek için her zaman iyi bir yer olsa da, her zaman önce yerel kurtarma ve barınaklarınızı kontrol etmenizi öneririz. Bunlar sevgi dolu bir aile arkadaşı bulmak için harika yerler . Barınaktaki köpekler arasında safkan bir Saint Bernard bulmak kesinlikle mümkün.

Bir barınaktan evlat edinmek, kurtardığınız köpek için büyük bir fark yaratır. Birincisi, orada oldukları için çok üzgünler. Onun ötesinde, kurtarılan köpeklerin çoğu yaşlılar veya özel ihtiyaçları olan köpeklerdir - bu ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olacak birine ihtiyaçları olacak. Her şeyden önce, gerçekten bir hayat kurtarıyorsunuz. Amerikan Hayvanlara Zulüm Önleme Derneği, her yıl ABD barınaklarına giren 3,3 milyon köpeğin, 670,000 ötenazi edildi .

Barınağınıza köpeğinizin geçmişi hakkında soru sorduğunuzdan emin olun. Onların geçmişini öğrenmek, sağlıklarını ve mizaçlarını anlamada ikinize de çok şey kazandıracak. yaşam kaliteleri için gerekli .

Sahiplendiğiniz köpeğin ömrünü büyük ölçüde iyileştirirken, onlara karşı sabırlı ol . Birçoğu utangaç ve endişelidir ve onları kabuklarından çıkarmak için zamana ve özene ihtiyaç duyar. Yeterince sevgi ve özen, yeni arkadaşınızın en kısa sürede size güvenmesine yardımcı olacak ve her zaman olmaları gereken mutlu, nazik devlere geri dönecekler!

Aile Hayvanları Olarak

 • Saint Bernard'lar nazik ve besleyicidir.
 • Bu nazik devlerin çok fazla egzersize ihtiyacı yok.
 • İnanılmaz derecede sevecendirler.
 • nedeniyle ayrılık kaygısı yaşayabilirler. onların cırt cırtlı doğası .
 • Saint Bernards çocukları ve diğer evcil hayvanları sever.
 • Alanı olan ve daha büyük bir bahçeye sahip bir evde en mutlu olacaklardır.
 • Bu cins, alerjisi olanlar için bir sorun olacak çok şey tutuyor.
 • Dökülmelerini yönetmek için düzenli bakıma ihtiyaçları olacak.
 • Soğuk iklimlerde en iyi şekilde çalışırlar ve sıcak havalarda hızla aşırı ısınırlar.
 • Daha büyük bir cins oldukları için, insanları devirmelerini önlemek için eğitime ihtiyaçları olacaktır.
 • Küçük köpekler, çok küçük çocukların veya yaşlı bireylerin olmadığı evlerde en uygunudur.
 • Gençken enerji seviyeleri nedeniyle insanları devirerek yaralanmalara neden olabilirler.

Son düşünceler

Bu makalenin bu konuya biraz ışık tutacağını umuyoruz. harika, sadık, salyalı Saint Bernard ! Bu köpeği hayatınıza davet etmek, ailenize çok fazla mutluluk getireceğinden emin olabilirsiniz. Yeni köpeğinize en iyi nasıl bakacağınızı anlayarak bu mutluluğu geri vermelisiniz. Bu sevgiyi geri verebilecek kapasitede olduklarından, onları iyi seveceğinize güveniyorlar!

Bir Saint Bernard'a bakmak çok zor olabilir ama o mutlu, asık suratlar her zaman buna değer . Büyük bedenleri çok fazla sevgi ve şefkat barındırıyor… ve salyaları akıyor, bu yüzden kendinizi hazırlasanız iyi olur! Tüm ihtiyaçlarını anlayarak ve karşılayarak onlara hak ettikleri hayatı vermek, aranızdaki bağı güçlendirecektir. Karda maceraya atılırken veya şöminenin yanında gizlice dolaşırken, yanınızda olmaktan mutlu olacaklardır… herhangi bir Azize sorsanız da, ikincisini tercih ederler!

Yorumlar