Saint Bernards İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Saint Bernards İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Saint Bernard'ınız için en iyi köpek mamasını bulmaya mı çalışıyorsunuz? Boyutlarına eşit, Saint Bernard'ın iştahı. bu Saint Bernard dev bir ırktır o çok yemek yer , genellikle önüne koyduğunuz her şeyi yer. En sağlıklı Saint Bernard için, yaşamlarının her aşamasında hangi besinlere ihtiyaç duyduklarını anlamanız gerekir. Saint Bernard beslenme dünyası kafa karıştırıcıdır, ama neyse ki, yavrularınızın besinlerinin büyüme çizelgeleriyle eşleşmesini sağlamak için ihtiyaç duyacağınız tüm dev tür araştırmalarını yaptık.

Saint Bernard'ınızın yavruluk döneminden son yıllarına kadar ihtiyaç duyduğu şeylerden ve aradaki her şeyden, size tam olarak hangi beslenmeyi sağlayacağını söyleyeceğiz. en iyisi olduğunu hissediyoruz senin yavru için. Her yaşam aşaması için, Saint Bernard'ınızın yaşlandıkça iyi yapması gereken en iyi beş kuru köpek mamasını da parçaladık.Saint Bernard köpek maması analizimizle kendinizi eğiterek, hangisinin en iyi olduğunu belirle senin yavru için. Rehberimiz bunu kolaylaştırıyor. Öyleyse başlayalım ve en iyi arkadaşınızın yeni favori yemeğini bulalım.

Bir Bakışta: Saint Bernard için En Sevdiğimiz Yiyecekler

Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Yavrusu Yaşam Kaynağı Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Mavi Bufalo YavrusuChewy.com'da görüntüle Purina Pro Dev Irk Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisi

Purina Pro Dev Irk

Amazon.com'da görüntüle Blue Buffalo Büyük Irk Kıdemli Maması Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiMavi Bufalo Kıdemli

rottweiler maması
Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com veya Chewy.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerSaint Bernard Yavrusu Besin İhtiyaçları

Dev köpek ırkları, olgunlukta 100 pound ve üzeri olan köpeklerdir. Saint Bernard 120 ila 180 pound arasında bir ağırlığa sahip olacağından, ona bir mama tanesi bulmanız gerekir. büyük veya dev köpek ırkları için özel olarak tasarlanmıştır . Bu, gelişim aşamasında çok önemlidir çünkü hızlı kemik büyümesini kontrol etmeye yardımcı olurlar. Bu da kalça displazisi gibi kemik hastalıkları geliştirme şansını azaltacaktır.

Dengeli bir diyet çok önemlidir, çünkü bu, beslenme ihtiyaçlarının her birinin karşılanmasını sağlayacaktır. Yüksek kaliteli dev cins köpek mamaları bunu sağlayacaktır. Gelişmekte olan bağışıklık sistemini güçlendirmek için meyvelerden, sebzelerden ve takviyelerden vitamin ve minerallere ihtiyacı olacak. Ayrıca sindirimini düzenli tutmak ve kötü şöhretli Saint Bernard gazını azaltmak için prebiyotik lif ve probiyotik bileşenlere ihtiyacı olacak.

Omega yağ asitleri , dokosaheksaenoik asit (DHA) ve eikosapentaenoik asit (EPA) de diyetinin önemli bir parçasıdır. Sadece cildini ve tüylerini beslemekle kalmayacak, aynı zamanda organlarının iyi çalışmasına ve genel sağlığını iyileştirmesine de yardımcı olacaklar. Et yemekleri, balık yağı, hayvansal ve bitkisel yağlar, keten tohumu ve yumurta gibi maddeler bu besinler için en iyi kaynaklardır.

Protein, sağlıklı gelişimin bir diğer önemli bileşenidir. Sağlıklı bir vücut ve yaşam tarzı için temel yapı taşlarını sağlarlar. En kaliteli proteini elde etmek için her zaman ilk malzeme olarak gerçek et . Evcil hayvan besleme kurallarını belirleyen Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO), tüm yavruların ihtiyacı olduğunu belirtiyor. en az %22 protein içeriği .Yetişkin Saint Bernard Besin İhtiyaçları

Birçok dev köpek ırkı, 12 ila 24 ay arasında tamamen olgunlaşır. 12 ila 18 aylıkken Saint Bernard'ınızı yavaş yavaş yetişkin formülüne geçirmeniz önerilir. Ve yine, tasarlanmış bir özellikle büyük veya dev ırklar için . Büyük köpeklerin kilo başına daha az kaloriye ihtiyacı vardır ve eklemlerinin daha fazla desteğe ihtiyacı vardır, bu nedenle genel mama taneleri yeterli olmayacaktır.

Yetişkinlik döneminde, ihtiyacı olan her şeyi almasını sağlamak için dengeli bir diyete odaklanmalıdır. AAFCO, hayatının bu aşamasında tüm yetişkin köpeklerin Protein içeriği en az %18. Buna ek olarak sağlıklı karbonhidratlara, prebiyotik liflere, omega yağlarına, vitaminlere ve minerallere ihtiyacı olacaktır. Herhangi bir diyet ihtiyacı varsa, beslenmesini bunlara odakladığınızdan emin olun.

Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, Saint Bernard'lar açgözlü devlerdir . Ve bu nedenle, onun için kilo alması kolaydır. Her zaman paket talimatlarını takip edin ve daha fazlası için ne kadar patilerse atsın onu aşırı beslemeyin. Fazla kilolu olursa, onu bir kilo yönetimi mama tanesi . Bu kılavuzun sonunda iki harika seçenek var.

Kıdemli Saint Bernard Besin İhtiyaçları

Altı ila yedi yaşlarındayken, onu kıdemli bir mama tanesine geçirmeyi düşünmeniz gerekecek. Yaşlı Saint Bernard'lar, gençlere göre çok daha az aktiftirler. daha az enerji, kalori ve yağ . Ve kıdemli mama taneleri bunlardan daha azını sağlar ve bunun yerine onları düşük kalorili lifle değiştirir. Bu onun daha uzun süre tok hissetmesini sağlayacak ve kilosunu yönetmesine yardımcı olacaktır.Yine de sağlıklı yağları atlamayın, çünkü bunlara hala ihtiyacı var. Sağlıklı omega yağ asitleri, bilişsel işlevini yüksek tutacak ve kalp ve tüy sağlığını destekleyecektir. Onun da ihtiyacı var glukozamin ve kondroitin ağır yüklü eklemlerini desteklemek için. Et yemekleri gibi malzemeler, bunların yanı sıra ekstra ilave takviyeleri sağlayacaktır. Ayrıca, zayıflayan bağışıklık sistemini desteklemek için ekstra vitamin ve mineraller arayın.

Saint Bernard Yavruları için En İyi Mama

Mama kaseli Saint Bernard köpek yavrusu

Köpek yavrusu, Saint Bernards için en önemli büyüme pencerelerinden biridir.

Saint Bernard'ınızın ilk yılında, bir köpek mamasına ihtiyaçları olacak. kalori ve besin açısından daha yüksek hızla büyüyen vücutlarının taleplerini karşılamak için. Bir Saint Bernard yavrusunun besin ihtiyaçları şunlardır: Mastiff'ten farklı değil veya Büyük Danimarkalılar, ikisi de dev ırklar.Bu yavrular vücutlarının büyümesi için günlerinin çoğunu uyuyarak geçirirler. Yavrularınızın büyüme potansiyelini karşıladığından emin olmak için dev cins köpek yavruları için dengeli bir köpek mamasına ihtiyacınız olacak. Aşağıdaki yiyeceklerin her biri bunu yapacaktır. Saint Bernard Puppies için favorilerimizden bazılarına bakalım.


Hill's Science Diet Büyük Irk Köpek Yavrusu

Bilim Diyeti Dev Köpek Maması
 • Büyüyen kemikler için kalsiyum desteği.
 • Beyin sağlığı için doğal DHA.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan takviyesi.
 • 1 yaşa kadar iyi.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 373 Kalori.
 • %34.5 Protein, %12 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Hill's Science Diet, çalışılan bilimsel ihtiyaçlara ve bu durumda büyük cins köpek yavrularına dayalı formüller oluşturur. Bu formül bu listede en düşük olmasına rağmen, yine de önemli olan AAFCO'nun tavsiyesini aşıyor. Birincil et kaynağı, sindirimi kolay bir protein olan kuzu unu. Ayrıca tipik tavuk aromalı mama tanelerine alternatif bir seçenek sunar.

Bu, tahıl içeren bir diyette daha başarılı olan Saint Bernard'lar için tek seçenek. Enerji ve lif sağlayan pirinç, mısır ve buğday kullanır. Bu mamada ayrıca köpek yavrusu geliştirme ihtiyaçları için DHA ve ARA vardır, bu nedenle olması gerektiği gibi gelişeceğinden emin olabilirsiniz.

Severiz Bu tarifin, büyük cins köpek yavrularının ihtiyaçlarını araştıran bilim adamları tarafından yapıldığını. Bu, Saint Bernard'ınızın bu seçenekle emin ellerde olduğu anlamına gelir.
Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Yavrusu

Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Yavrusu Ömür Kaynağı
 • Beyin ve göz gelişimi için DHA.
 • Güçlü kemikler için kalsiyum takviyesi.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Kas Büyümesi için L-Karnitin.
 • Mısır, buğday, soya veya tavuk yok.
 • Kupa başına 386 Kalori.
 • %26 Protein, %15 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, listemizdeki diğer tahıl içeren tek seçenektir. Bu formül, sindirim sistemine zarar veren ve yüksek lif içeriğine katkıda bulunan yumuşak kahverengi pirinç ve yulaf ezmesini listeler. Bol lifli köpek maması Sert dışkı üretmek için mücadele eden veya sonsuza kadar atıştırmalık avında olan Saint Bernard'lar için idealdir. Yucca schidigera özü sayesinde dışkı kokusunu da azaltmalıdır.

Balık unu, keten tohumu, yumurta ürünü ve balık yağı bileşenleri sayesinde çok ihtiyaç duyulan DHA ve ARA sağlanır. Tavuk ve tavuk yemeği, büyük eklemleri için lezzetli et proteini ve glukozamin sağlayan ilk iki bileşen olarak listelenir. Yaban mersini ve kızılcık, bağışıklığına ekstra vitamin ve mineral takviyeleri ile güçlendirilmiş antioksidanlar sunar.

Severiz Blue Buffalo'nun özel LifeSource Bits'lerini bu tarifte içerdiğini. Bu birçok Blue Buffalo formülünde ortaktır . Bunlar, sağlıklı gelişim için yedi optimum köpek antioksidanı ile dolu ekstra mama taneleridir.


American Journey Büyük Irk Köpek Yavrusu

American Journey Büyük Irk Köpek Maması
 • Tahıl içermeyen köpek yavrusu formülü.
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • Gerçek somon ilk malzemedir.
 • Mısır, soya, buğday veya yan ürünleri yok.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Kupa başına 352 kalori.
 • %32 Protein, %14 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Daha yeni bir evcil hayvan maması üreticisi olmalarına rağmen, American Journey'in büyük bir hit olduğu kanıtlandı birçok köpek sahibiyle. Somon, tavuk yemeği ve hindi yemeği olan ilk üç bileşen sayesinde yüksek protein içeriği sağlar. Bu malzemeler, artı ekstra balık unu, balık yağı ve keten tohumu, kalın tüylerine gür kalması için ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayacaktır.

Bu seçenek tahıl içermeyen bir seçenektir. Bunun yerine, enerji ve ekstra lif sağlamak için tatlı patates, nohut ve bezelye gibi diğer bileşenleri listeler. Yaban mersini, havuç ve kuru yosundan elde edilen ek besinler, onun savaşmasını sağlamak için bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu tarif ayrıca bağırsaklarında dost bakterileri teşvik eden probiyotik bileşenleri de listeler.

Severiz Bu tarif somon bazlı olduğundan, gelişimsel ihtiyaçları için harika olan omega yağları bakımından yüksektir.


Holistic Select Büyük ve Dev Irk Köpek Yavrusu

Holisitic Select Dev Irk Köpek Maması
 • Büyük ve Dev ırklar için formüle edilmiştir.
 • Doğal lif.
 • Bağırsak sağlığı için sindirim enzimleri.
 • Sürekli enerji için yavaş yanan karbonhidratlar.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 453 Kalori.
 • %27 Protein, %16 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, ortalama bir protein içeriği sunar. Bu, Bilim Diyetinden daha fazlasına ihtiyaç duyamayan ancak daha fazlasına ihtiyaç duyan Saint Bernard yavruları için ideal olduğu anlamına gelir. İki ana et proteini, çeşitli amino asitler sunan kuzu unu ve tavuk unudur. Et yemekleri, ortak ihtiyaçları için de harika, bu da yakında dev yavrular için gerekli.

Bu glutensiz bir tarif karbonhidrat kaynağı olarak yulaf ezmesi . Besin açısından yoğun maddelerdir ve papaya, nar, yaban mersini, kızılcık, gelişen bağışıklığı için ekstra bir antioksidan takviyesi sağlar. Aynı zamanda en yüksek lif içeriğine sahiptir ve yumuşak prebiyotik lifler kullanır. Probiyotik bileşenler de dost bakterileri teşvik eder.

Severiz Bu tarifin büyük ve dev cins köpek yavruları düşünülerek tasarlandığını ve köpek yavrusu yetiştirme gücü için en yüksek kalori içeriğine sahip olduğunu.


Wellness Core Büyük Irk Yavru Köpek Formülü

Büyük Irk Sağlık Çekirdeği
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Yüksek konsantrasyonda hayvansal protein.
 • Premium tamamen doğal malzemeler.
 • Et yan ürünleri veya yapay tatlar yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 387 Kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %5.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Burada birinci sınıf yüksek proteinli köpek yavrusu seçeneğimiz var. İlk iki malzeme tavuk ve tavuk yemeğidir ve hindi yemeği de aşağıda listelenmiştir. Bu, kas bakımı ve enerji için güç ve bolca tat sağlar. Bu formül aynı zamanda en yüksek seviyede omega yağları sağlar, yani bilişsel ve göz gelişiminin yanı sıra kürkü ve eklemleri de desteklenir.

Muz, ıspanak, brokoli ve havuç gibi meyve ve sebzeler, sağlıklı bir oksidatif durum için bol miktarda antioksidan sağlar. Ve bu yeterli değilse, mama tanesi ekstra vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir. Kuru mama parçaları ayrıca Wellness'in sindirimine yardımcı olacak probiyotik bileşenler sunan ve zengin etleri işleyen acticoat solüsyonuyla kaplanmıştır.

Severiz Bu seçeneğin süper zıplayan Saint Bernard yavruları için ideal olduğunu. Wellness, sıklıkla tercih edilen yüksek kaliteli bir köpek maması markasıdır. diğer büyük markalara kıyasla . Büyük bir etli tadı tercih eden gerçekten telaşlı yavrular için harika.

çarpışma testi köpek kasaları

Yetişkin Saint Bernards için En İyi Yiyecek

Çimenlerde Yetişkin Saint Bernard Açık Havada

Yetişkin Saint Bernard'ların, yavrulardan daha düşük kalori ihtiyaçları vardır.

İlk yıllarından sonra, Saint Bernard yetişkin formülü köpek mamasına geçmelidir. Kalori ihtiyaçları azalacak ve çok fazla kilo almadıklarından emin olmak için bunu yaşa uygun bir köpek maması ile eşleştirmek isteyeceksiniz. Birçok Saint Bernard yetişkininin midesi hassas olabilir.

Bu, muhtemelen tahılsız bir köpek maması veya belki de tavuk içermeyen formül Sindirim sistemlerinin düzgün çalışmasını sağlamak için. Aşağıdaki yiyeceklerin her biri bunu Yetişkin yaşam evrelerinde yapacaktır. bizimkilere bakalım yetişkin Saint Bernard için favori köpek maması .


Hill's Science Diet Büyük Irk Formülü

Bilim Diyeti Büyük Irk
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Deri ve tüyler için Omega yağ asitleri.
 • Doğal içerik.
 • Veteriner onayladı.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 367 Kalori.
 • %19 Protein, %12 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Köpek yavrusu formülünden yola çıkarak, bu sadece büyük çocuk versiyonudur. Yani bir yavru olarak bunu iyi yaptıysa, yetişkin olarak da iyi yapmalıdır. Daha önce olduğu gibi, bu formül bu listedeki en düşük protein içeriğine sahiptir. Ancak yine de AAFCO tavsiyelerini aşmakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla et proteini sindiremeyen Saint Bernards için mükemmel bir alternatif sunar.

Bu formül, tek et kaynağı olarak kuzu unu kullanır ve bu da onun büyük eklemleri için glukozamin sağlar. Çok fazla lifle mücadele edenler için düşük lif içeriği sunan tahıl içeren bir seçenektir. Bağışıklığı için bol vitamin ve mineral takviyesi, tüy sağlığı için omega yağları vardır.

Severiz Bu tarifin bilim adamları tarafından Saint Bernard gibi büyük köpeklerin ihtiyaçlarına göre tasarlandığını.


Purina Pro Dev Irk Yetişkin Formülü

Purina Pro Dev Irk Köpek Maması
 • Bütçe dostu.
 • Sağlıklı sindirim için prebiyotik lif.
 • 100 poundun üzerindeki ırklar için formüle edilmiştir.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 383 Kalori.
 • %26 Protein, %12 Yağ, %4.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, 100 poundun üzerindeki dev ırklar için tasarlanmıştır, yani optimum protein ve yağ oranını sunan çoğu Saint Bernard için idealdir. İlk malzeme gerçek tavuktur ve ayrıca protein ve DHA ihtiyaçları için balık unu ve yumurtayı da listeler. Bu bileşenler aynı zamanda onun hareketliliğini ve eklem sağlığını da destekler, bu da bagajında ​​çok fazla çöp bulunan büyük köpekler için çok önemlidir. Bu Purina Pro formülü bütçe dostudur, bu yüzden genellikle diğer bütçe dostu markalarla karşılaştırıldığında .

Bu, pirinç, yulaf ezmesi ve mısır kullanan tahıl içeren bir üründür. Bunlar, günlük ihtiyaçları için besin ve enerji sağlayan yumuşak tahıllardır. Mama parçaları ekstra büyüktür, bu da daha büyük ırklar için daha tatmin edicidir. Ve bu listedeki tüm tarifler gibi, yapay tatlar, renkler ve koruyucu maddeler içermez.

Severiz Bu tarifin ağırlığı 100 pounddan fazla olan dev köpek ırkları için tasarlandığını.


American Journey Büyük Irk Yetişkin

American Journey Büyük Irk Yemi
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Gerçek meyve ve sebzelerden yapılmıştır.
 • Yüksek protein karışımı.
 • Eklem desteği için glukozamin.
 • Bardak başına 370 kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey köpek yavrusu formülünün ardından, bu onların yetişkin takibidir. Yine, eğer Saint Bernard'ınız bir yavru olarak bu tarifi iyi yaptıysa, büyük olasılıkla bir yetişkin olarak da iyi yapacaktır. Kemikleri çıkarılmış somon ve hindi unu ilk iki malzemedir ve daha fazla balık aşağıda listelenmiştir. Bu, genel sağlığı için çok sayıda protein, glukozamin ve omega yağı anlamına gelir.

Bu tarif tahılsızdır, yani mısır, soya veya buğday içermez, bu da bu bileşenlere karşı toleransı olmayanlar için idealdir. Ayrıca, sağlıklı bağırsak bakterilerini ve ayrıca tatlı patates gibi prebiyotik lifleri teşvik edecek probiyotikler sunar. Yaban mersini, havuç ve kuru yosun gibi yoğun besleyici maddeler sayesinde bağışıklığı iyi korunur.

Severiz Bu tarifin somon bazlı olduğunu, yani bu listedeki en yüksek omega yağ içeriklerinden birini sağladığı anlamına gelir. Ve süper lezzetli!


Bütünsel Seçim Büyük ve Dev Irk Formülü

Bütünsel Seçme Yetişkin Dev Irk
 • Glutensiz formül.
 • L-Karnitin kalp sağlığını korur.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Sindirim sorunları olan Köpekler için harika.
 • Patatessiz tarif.
 • Kupa başına 433 Kalori.
 • %24 Protein, %14 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, büyük ve dev cins yetişkinlerin ihtiyaçlarına odaklanmaktadır. Listelenen ilk bileşen tavuk unu, kısa süre sonra domuz unu. Et yemekleri, konsantre et protein kaynaklarıdır ve glukozamin bakımından gerçekten yüksektir. Büyük eklemleri bu ekstra destekten faydalanacak. Bu gıdadan gelen glukozamin . Ve kurutulmuş yosun ona güçlü kemikler için ekstra kalsiyum sağlar.

Bu tarif sindirilebilirliğe odaklanır, yani midesi için kolaydır. Bezelye ve mercimek gibi tahıllar yerine kabak gibi prebiyotik lifler listelenir. Her mama tanesi, daha sıkı dışkı sağlamak için canlı kültürler ve sindirim enzimleri sağlar. Ayrıca içerdiği papaya ve kızılcık gibi maddeler sayesinde yeterli miktarda antioksidan almasını sağlayarak bağışıklığını destekler.

Severiz bu tarifin dev köpek ırklarının sindirim sağlığına odaklandığını. Bu, Saint Bernard'ın hassas bir midesi varsa, bu formülde çok başarılı olması gerektiği anlamına gelir.


Blue Buffalo Wilderness Büyük Irk

Blue Buffalo Wilderness Büyük Irk
 • Tavuk veya yan ürün içermez.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Çiğ gıda diyetine harika bir alternatif.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Yüksek Protein formülü.
 • Kupa başına 373 Kalori.
 • %28 Protein, %13 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu bizim premium seçimimiz. Blue Buffalo, bu tarifi bir av diyetine dayandırdı, yani vahşi köpeklerin diyetini takip ediyor. Tam olarak doğanın onu yemeyi amaçladığı gibi. İlk dört malzeme, kemiksiz tavuk, kurutulmuş tavuk, kemiksiz hindi ve hindi yemeğidir. Listelenen diğer et proteinleri ve organları ile. Bu size biraz saçma gelebilir ama Saint Bernard'ınız buna çıldıracak.

Et yemeklerine ek olarak, balık yağları ve keten tohumu, sağlıklı ve parlak bir tüy için bol miktarda omega yağ asidi ve glukozamin sağlar. Bol miktarda vitamin ve mineral takviyesinin yanı sıra gerçek meyve ve sebzeler vardır. Ayrıca mısır, buğday, soya veya diğer koruyucu maddeler içermez.

Severiz bu tarifin birinci sınıf yüksek proteinli seçimimiz olduğunu. Bunu, çok enerjik Saint Bernard'lar veya çok fazla etli tat için telaşlı olanlar için ideal bir seçim haline getiriyor.


Kıdemli Saint Bernards için En İyi Yemek

Kıdemli Saint Bernard Köpek Açık Havada

Saint Bernards, 7 yaş civarında “kıdemli” yaşam aşamasında kabul edilir.

chihuahua karışımı

Kıdemli Saint Bernards, aşağıdaki özelliklere sahip kıdemli bir köpek maması formülüne ihtiyaç duyacaktır. ek ortak destek son yıllarında. Dev bedenleri eklemleri ve bağları üzerinde kolay değildir. bir bakmak isteyeceksiniz Kıdemli köpek maması Bu, köpeğinizin eklemlerinin ömrünü uzatmanızı sağlamak için Glukozamin açısından daha yüksektir. Bu aynı zamanda yaşlandıkça daha az ağrı çekmelerine de yardımcı olacaktır. Aşağıdaki bölümde yer alan yiyeceklerin her biri, Saint Bernard Yaşlılarının ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Favorilerimize bir göz atalım.


Bilim Diyeti Büyük Irk Kıdemli Köpek Maması

Bilim Diyeti Büyük Irk Kıdemli
 • Eklem Sağlığı için Glukozamin.
 • Daha düşük kalori formülü.
 • Veteriner onayladı.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 353 Kalori.
 • %15,5 Protein, %10,5 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu formül, Hill's Science diyet tekliflerini tamamlar. Bu tarif, önceki seçeneklerde olduğu gibi kuzu eti yerine birincil protein bileşeni olarak tavuk unu kullanır, ancak aynı derecede lezzetlidir. Tavuk yemeği ayrıca yaşlanan eklemleri için bol miktarda glukozamin sağlar. Aynı zamanda en düşük protein içeriğini sunar, ancak birçok yaşlı, son yıllarında çok fazla zengin etle baş edemez.

Bu diyet arpa, pirinç ve buğdayı listeleyen tahıl içerir. Bunların hepsi sindirim sistemine karşı naziktir ve daha uzun süre tok hissetmesini sağlar. Bu tarif, genel sağlığı için çeşitli vitamin ve mineral takviyeleri listeler ve l-karnitin de metabolizmasını destekler.

Severiz Bu tarifin bilime göre kıdemli köpeklerin ihtiyaçlarına dayandığını. Böylece, bu tarifle yaşlanan Saint Bernard'ınıza iyi bakılacağından emin olabilirsiniz.


Purina Pro Kıdemli Köpek Maması

Purina Pro Kıdemli Gıda
 • Bütçe dostu formül.
 • Tavuk ilk malzemedir.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Doğal yağlar zihinsel uyanıklığı destekler.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Kupa başına 451 Kalori.
 • %29 Protein, %14 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro, bu tarifi yedi yaş ve üzeri büyük ırklar için tasarladı. Bu tarif, yüksek protein içeriği sunar ve ilk bileşen olarak tavuk listelenir. Ayrıca, yavaşlayan bilişsel yetenekleri ve cilt sağlığı için ideal olan yumurta ve balık yağlarını da listeler. Arginin gibi bitkisel yağların ilavesi ile altın yıllarında beyin fonksiyonlarını desteklemek üzere tasarlanmıştır.

Enerji ihtiyaçları için yumuşak pirinç kullanan tahıl içeren bir seçenektir. Bu tarif probiyotik bileşenlerle güçlendirilmiştir. Yaşlanan sindirim sistemine yardımcı olur, vitamin ve mineral takviyeleri bağışıklık sisteminin hastalıklarla savaşacak şekilde donatılmasını sağlar.

Severiz Bu tarifte, onun yavaşlayan zihnini çalışır ve aktif tutmak için bitkisel yağlar kullanılıyor.


Amerikan Yolculuğu Kıdemli Formülü

Amerikan Yolculuğu Kıdemli Tarifi
 • Bütçe dostu formül.
 • Tahıl içermeyen köpek maması.
 • MCT'nin zihinsel keskinliğe yardımcı olması.
 • Eklem sağlığı için glukozamin.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan karışımı.
 • Kupa başına 329 Kalori.
 • %32 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif tüm ırklar için tasarlanmıştır. Ve bunu genellikle büyük cins köpekler için önermesek de, tüm büyük cins kutuları işaretler. Eklemlerini desteklemek için glukozamin ve kondroitin bakımından yüksektir ve bu listedeki en yükseklerden biridir. Somon, hindi yemeği ve tavuk yemeği de listelenen ilk malzemedir.

Et ve balık yemeklerine ek olarak, kuruyan cildini ve tüylerini besleyecek keten tohumu ve hindistancevizi yağı da listeleniyor. Tatlı patates, yaban mersini, balkabağı, deniz mikroalgleri ve kuru yosun gibi besin açısından yoğun malzemelerle yapılır. Bağışıklığının en iyi durumda tutulmasını sağlamak. Bu mama tanesi ayrıca probiyotik bileşenlerle güçlendirilmiştir.

Severiz Bu tarifin, kasları hala çok fazla yakıta ihtiyaç duyan Saint Bernard'lar için yüksek bir protein içeriği sunduğunu.


Blue Buffalo Büyük Irk Kıdemli

Blue Buffalo Kıdemli Büyük Irk Formülü
 • Eklem sağlığı için glukozamin.
 • Kas tutulması için L-Carnitine.
 • Mısır, buğday, soya veya yan ürün içermez.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Kemik yoğunluğunun korunması için kalsiyum takviyesi.
 • Kupa başına 344 Kalori.
 • %20 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu formül, genel yaşam koruması için iyi dengelenmiş bir reçete sunar. İlk malzeme olarak kemiksiz tavuğu ve ardından tavuk yemeğini listeler. Protein ihtiyaçlarını karşılayan ve omega yağ asitleri, yağlar ve glukozamin de sağlar. Onu ayakta tutmak için yeterli enerji sağlar, ancak altın yıllarında zayıf kalmasına yardımcı olmak için daha az yağ ve kalori sağlar.

Bu, sindirim sağlığı için probiyotik bileşenleri listeleyen tahıl içeren bir diyettir. Bu mama tanesi, yaşlanma bağışıklığını artırmak için vitaminler ve minerallerle güçlendirilmiştir. Ayrıca, yavaşlayan metabolizmasını desteklemek için l-karnitin'i de listeler.

Severiz Blue Buffalo, yaşlı Saint Bernard'ların ihtiyaç duydukları tüm vitaminleri, mineralleri ve antioksidanları almalarını sağlamak için bu tarifte LifeSource Bits'lerini kullanıyor.


Nutro Kıdemli Büyük Irk Köpek Maması

Nutro Büyük Irk Kıdemli Maması
 • GDO'suz malzemelerle üretilmiştir.
 • Çiftlikte yetiştirilmiş tavuktan yapılmıştır.
 • Doğal glukozamin kaynakları.
 • Sindirim için doğal liflerden yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 306 Kalori.
 • %22 Protein, %11 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu formülü besliyorum ile yapılırKıdemliakılda. İlk iki malzeme, büyük kas kütlesi ve tat alma tomurcukları için harika olan çiftlikte yetiştirilen tavuk ve tavuk yemeğidir. Sindirimi kolay bir protein olan kuzu unu da listelenmiştir.

Bu, yumuşak kahverengi pirinç kullanan tahıl içeren bir formüldür. Kurutulmuş pancar küspesi, sindirim sisteminin düzenli olmasına yardımcı olacak prebiyotik bir liftir ve ayrıca şişkinliği azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca uzun bir vitamin ve mineral takviyesi listesine sahiptir. Et yemekleri ve keten tohumu cildini besleyecek ve kalın tüylerini güzel tutacaktır.

Severiz Bu tarifin fincan başına en düşük kaloriyi sunması, onu artık eskisi kadar aktif olmayan çok yaşlı yaşlılar için ideal kılıyor.


Son düşünceler

Saint Bernard güzel bir dev ırktır, ancak yavrularınızın uzun ömürlü olması , mükemmel beslenme dengesine ihtiyaçları olacak. Rehberimizi okuduktan sonra, artık hangi besinlere ihtiyacı olduğunu ve hangi bileşenlere dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Yukarıdaki önerilerimizden birini seçerek Saint Bernard'ınız için doğru köpek maması seçimini yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Ve beslenme, yavrularınızı sağlıklı tutmanın en kolay yolu olduğundan, yüksek kaliteli bir mama tanesi seçmenizi sağlamak, yavrularınızın daha uzun bir yaşam süresi boyunca yanınızda kalmasına yardımcı olacaktır.

Yorumlar