Beagle ve Labrador Retriever: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

Beagle ve Labrador Retriever: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

karşılaştırır mısın Beagle ve Labrador Retriever sıradaki dört ayaklı en iyi arkadaşın olarak mı? Bu iki köpek ırkı, arkadaş canlısı mizaçları ve coşkuları nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler köpekler arasındadır. Aile arkadaşları olarak popülerdirler ve en popüler av köpeği ırklarından ikisidir.

iki cins benzer mizaçlara sahip olabilir , ancak cinsleri birbirinin yerine geçebileceğini düşünmeden önce daha iyi anlamanız gerekir. Benzer amaçlar için yetiştirilse de, Beagle'lar ve Labradorlar görünüm, bakım ihtiyaçları, eğitim gereksinimleri ve uzun süreli sağlık açısından farklılık gösterir. Kişilikleri benzer görünse de, burada size Beagle'ları ve Labradorları benzersiz kılan şeylerden bahsedeceğiz.Yani, bir sonraki köpeğiniz olarak bir Beagle ve bir Labrador arasında mı karar veriyorsunuz yoksa bilmek mi istiyorsunuz? onları farklı kılan ne , doğru yere geldiniz. Her iki cins de sadık ve enerjik arkadaşlardır, ancak bir tanesini eve getirmeden önce neler bekleyebileceğinizi size göstermek için biraz daha derine dalacağız.

Irk Karşılaştırması

beagle

 • Yükseklik 13-15 inç
 • Ağırlık 18-30 Pound
 • Mizaç Sevgi dolu, Arkadaş canlısı, Meraklı
 • Enerji Ortalama
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 10-15 Yıl
 • köpek fiyatları 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

Labrador köpeği • Yükseklik 21-25 İnç
 • Ağırlık 55-80 Pound
 • Mizaç Sadık, Arkadaş canlısı, Akıllı
 • Enerji Yüksek enerji
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 10-12 Yaş
 • köpek fiyatları $1,000-$3,000

İçindekilerIrk Tarihi

Bugün, her iki köpek türü de her zaman popüler Amerika Birleşik Devletleri ve ötesinde, ama her zaman bu şekilde başlamadı. Farklı ülkelerde yetiştirildiler ve bugün olduğu gibi sevilen ev hayvanları olmadan önce onlarca yıl av arkadaşı olarak hizmet ettiler. Aslında, her iki cins de çok iyi bilindiği için, genellikle tek bir cins yapmak için birleştirilirler. çok ilginç köpek karışımı ! Her türün tarihi hakkında biraz daha bilgi edelim.

beagle

Siyah ve Tan Beagle Köpek Açık Havada

Cins, birkaç yüzyıla yayılan zengin bir tarihe sahiptir.Sekizinci yüzyıl boyunca, Talbot tazı av köpeğinin daha iyi bir versiyonu olarak orijinal St. Hubert tazısından yaratılmıştır. Ancak, Talbot tazı avını kovalamak ve yakalamak için gerekli hızdan yoksundu. Tazı, 11. yüzyılda Greyhound ile birlikte yetiştirildi. bu önemli kusuru düzeltin . Bu eşleşme, Güney Hound'un yaratılmasına yol açtı.

Yüzyıllar sonra, 1700'lerde, mükemmel av köpeğine duyulan ihtiyaç ilgiyi artırdı. Güney Tazısı, hala hızdan yoksun, Kuzey Ülke Beagle'ı ile yetiştirildi. gerekli koku yetenekleri . Ancak, üreme bitmekten çok uzaktı. Büyük Britanya'nın Rahip Philip Honeywood bir üreme programı oluşturduğunda, av köpeğini mükemmelleştirme ihtiyacı 1800'lere kadar devam etti.

Program on yıllar boyunca devam etmiş ve ırkların kayıtlarını tutmamış olsa da, bazıları orijinal Beagle burada başladı. Beagle daha sonra ABD'ye tanıtıldı ve o zamandan beri popüler bir cins olmak ülke çapında haneler ve avcılar için.Labrador köpeği

Çimenlerde Çalışan Kahverengi Labrador

Labrador Retriever, Kanada kökenlidir ve en popüler refakatçi ırktır.

Ana vatanı Newfoundland'da aslen St. John'un köpeği olarak bilinen yetiştiriciler, Lab'ı balıkçılar için bir arkadaş olarak yetiştirdiler. Geri alma konusundaki keskin yetenekleri nedeniyle, Labradorlar ideal ilk eştir , balık almak, ağları çekmek ve ipleri getirmek.

Kanada genelinde, cins bir yarışmaya katıldı. rastgele üreme karışımı Chesapeake Bay Retriever, Landseer, Flat-coated Retriever ve Newfoundland köpeği . Bununla birlikte, St. John'un köpeği, bugün bildiğimiz nihai Labrador Retriever ile akredite olmaya devam ediyor.

İngiltere'deki Lordlar tarafından kabul edildikten sonra, insanlar köpekleri Kanada'dan avcıların yaşadığı İngiltere'ye ihraç etti. alma yeteneklerinden yararlandı . İngiltere'de köpek, St. John'un köpeği adını bıraktı ve Labrador Retriever oldu. Ve birkaç on yıl sonra, İngilizler cinsi rafine etti ve standartlaştırdı.Görünüm

Sarı Köpek

Bu iki cins bazı benzerlikleri paylaşsa da, görünüş onlardan biri değil.

İki cins, burun uzunluğu ve kuyruk uzunluğu gibi avlanma ve fiziksel özellikler konusunda benzer yeteneklere sahiptir. Ancak benzerlikler bir yana, Beagle ve Labrador görünüşte önemli ölçüde farklılık gösterir .

Beagle, ortalama olarak, 20 ile 30 lira arası ve yeni başlayanlar için yaklaşık 13 ila 15 inç boyunda duruyor. Ufak boyları hız kazanmalarına ve yürüyerek avlarını hızla takip etmelerine olanak tanır. Öte yandan, Labrador av köpeği ortalamaları yaklaşık 55 ila 80 pound ve 21 ile 25 inç arasında herhangi bir yerde duruyor. Labrador'un büyüklüğü ve gücü, uzun avlara ve zorlu koşullara dayanmalarını sağlar.

Boyut dışında, ırklar kürk renginde önemli ölçüde farklılık gösterir. Beagle'ın sahip olduğu kırmızı ve siyah noktalar beyaz bir ceketin ortasında, Labrador üç potansiyel renginde tek renkli kalır: sarı, çikolata ve siyah. Ayrıca orada iki tartışmalı ceket rengi , birçok Labrador yetiştiricisini böldü. Bazı cins safları iddia ediyor Kızıl Tilki Laboratuvarları cins standardı ile uyumlu değil ve bu Gümüş kaplamalı laboratuvarlar ayrıca safkan değildir.Irkların paltoları da kalınlık seviyelerinde farklılık gösterir. Her ikiside kaba ve dayanıklı , ancak Labrador'un buzlu Atlantik sularından ve sert Kanada kışlarından korumak için inanılmaz derecede kalın, çift katmanlı bir kürkü vardır.

Her iki cinsin de uzun, sallanan kuyrukları olsa da, Labrador'un kuyruğu, dümen görevi görmesi için kaba bir kürk manto ile yoğundur. Laboratuar şampiyon bir yüzücü olduğu için kuyruğu, durgun ve hareketli sularda gezinmesine yardımcı olmak için hayati önem taşır.

Mizaç

Sonbahar Yapraklarında Dışarıda İki Köpek

Her iki cins de aile dostu doğalarıyla ünlüdür.Hem Beagle hem de Labrador, arkadaş avcıları olarak yetiştirildikleri için haklı olarak dost canlısı ırklardır. Sosyal yapıları nedeniyle, ikisi de ev ve aile ortamlarında başarılıdır. İkisi de oyuncu, sevgi dolu, sadık köpeklerdir.

Özellikle, Labrador'un bir rahat kişilik arkadaş canlısı doğası gereği ve yüksek enerjili bir zihniyete sahiptir. Avlanmak ve avlanmak için yetiştirilen bu köpek, durmadan oynayabilir.

Benzer şekilde, Beagle da çok enerjiktir. Labrador kadar egzersiz ve oyun süresine ihtiyaç duymasalar da, bastırılmış enerjisini serbest bırakmak için yine de önemli miktarda oyun süresine ihtiyaçları vardır.

İnsanlar başlangıçta onları sürüler halinde avlamak için yetiştirdiğinden, Beagle gruplara hoş geldiniz ve sürüsünü anımsatan sosyal ortamlarda başarılı. Labrador sosyal ortamlarda da rahattır. Gruplara ve ailelere hızla alışma eğilimi gösterirler, bu da onları ideal bir sosyal arkadaş ve ev köpeği yapar.Egzersiz yapmak

Tarlada Çalışan İki Av Köpeği

Laboratuvarlar en az 60 dakikalık günlük açık hava egzersizine ihtiyaç duyar, Beagle'lar biraz daha azıyla iyidir.

Her iki cins de bir av arkadaşlığı ihtiyacı olarak ortaya çıktığı için, ister arka bahçenizde bitmek bilmeyen bir oyun olsun, isterse koşularda size eşlik etmelerine izin verin, her ikisi de enerji bolluğunu serbest bırakmak için önemli bir oyun süresi gerektirir. Tipik olarak Laboratuar n en az 60 dakika Her gün açık hava etkinliği, Beagle'lar ise bir en az 45 dakika .

Hayatlarındaki aktivite miktarını gerektiği gibi alamayan labradorlar fiziksel ve zihinsel olarak acı çekmek . Ayrıca, büyük olasılıkla, bastırılmış enerjiyi serbest bırakmanın bir yolu olarak yıkıcı, kötü huylu davranışlarla sonuçlanacaklardır. Bu olasılıklara karşı koymak için, gününüzde yavrularınızla oynamaya ayrılmış zaman ayırdığınızdan emin olun. Labradorlar yüzmekten, almaktan, takip etmekten ve avlanmaktan hoşlanırlar.

Beagle'lar gezgindir, bu yüzden muhtemelen onlarla dışarıda vakit geçirmek isteyeceksiniz. Çit yoksa, bahçenizde tasmasını serbest bırakmak için en iyi cins değiller. Laboratuarlar ayrıca, daha az bir koku köpeği olduklarından, ancak son derece uyanık olduklarından ve çevrelerini keşfetmeyi sevdiklerinden, çitle çevrili olmayan bahçelerde açık havada bırakılmamalıdır.

Beagle'ınızı yürütürken, tasmalarından kurtulmalarına da izin vermemelisiniz. Beagle'ların bir güçlü koku alma duyusu , serbestçe dolaşabiliyorlarsa bir kokunun ardından havalanabilirler. Onları eğlendirmek, güvende tutmak ve egzersiz sürelerini takip etmek için oyun sırasında Beagle şirketinizi tutmak en iyisidir.

Eğitim

Açık Havada Eğitim Seansları Sırasında İki Köpek

Her iki cins de çok zekidir ve olumlu pekiştirme eğitim yöntemlerine iyi yanıt verir.

Tarihlerinden dolayı her iki cins de eğitime alışıktır; onsuz, avlar sırasında pek yardımcı olamazlardı. Irkları erkenden eğitmeye başlamak en iyisidir; ne kadar erken, o kadar iyi, özellikle sosyalleşmeyi inşa etmek için.

Laboratuarlar, sosyalleşmeyi sık sık eğlenceli aktivitelere dahil etmenize ihtiyaç duyan sadık, hevesli, yüksek enerjili köpeklerdir. Bu yüzden onları çok erken sosyalleştirmek en iyisidir. Genç yaşta, onları köpek yavrusu eğitim kurslarına götür ya da bunu kendi başınıza yapmayı seçerseniz, onları yavaş yavaş yeni köpeklerle tanıştırın. Kolay gelsin.

Beagle'lar için, cins de erken set eğitimi gerektirir. Paket avcılığına alıştıkları için sosyal beceriler kazanmak isteyeceklerdir. İtaat eğitimine gelince, Beagle'lar ayrıca olumlu pekiştirme ve ikramlara iyi yanıt verir. Sert bir dil ve yoğun bir tavır kullanmak yalnızca inatçılığa neden olur.

Yürümeye gelince, her iki köpek ırkını da koşum eğitimi almanızı öneririz. Beagle'ların daha küçük bir koşum takımına ihtiyacı var ile karşılaştırıldığında Laboratuvar koşum takımı ve her iki cins de çekmeyi sever. Ancak her ikisi de hızlı düzeltmelere iyi yanıt verir ve lütfen diğer ırklardan daha kolay tren tasması yapmalarını sağlama konusundaki hevesleri.

Sağlık

Dışarıda Çimenlere Yatan İki Sağlıklı Köpek

Sağlık söz konusu olduğunda her iki köpek ırkı da ortalamadır ve her ikisi de 10+ yıl yaşayabilir.

Genel olarak, Laboratuarlar sağlıklı köpeklerdir, ancak bu, cins için potansiyel sağlık riskleri olmadığı anlamına gelmez. Uzmanlar, sahiplerinin kalça değerlendirmesi, dirsek değerlendirmesi, göz doktoru değerlendirmesi ve egzersize bağlı çöküş (EIC) DNA testi için veterinerden özel taramalar almasını önermektedir.

Laboratuarlar genellikle şu saate kadar yaşar: en az 10 yaşında , çoğu zaman 12-13 yıl kadar. Beagle'lar, daha küçük boyutları nedeniyle genellikle biraz daha uzun yaşar ve onları canlı olarak bulmak nadir değildir. 13-15 yaş üstü eğer onlara iyi bakılırsa.

EIC bir genç laboratuvarlarda olasılık . Koşul bir genetik nöromüsküler bozukluk Bu, yoğun egzersizden dolayı çökmeye neden olur. Laboratuarlar da şişkinlik geliştirebilir, bir köpeğin midesini gazla dolduran ve dönmesine neden olan hayatı tehdit eden bir durum.

Labradorlar ayrıca daha sonraki yaşamlarında katarakt geliştirme riski altındadır. Bu durum, görüşlerinin sonunda körlük noktasına kadar bulanıklaştığı anlamına gelir. Laboratuvarınızın davranışının yakından değerlendirilmesi, erken taramalar ve düzenli veteriner kontrolleri ile Laboratuvarınız mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürebilir.

Labradors'ta olduğu gibi, Beagle'lar nispeten sağlıklı bir türdür ancak yine de epilepsi, kalça displazisi, göz bozuklukları, çıkık dizkapağı ve hipotiroidizm için veterinerinizden uygun taramaları gerektirir.

Beagle'lar sırt durumuna yatkın olarak bilinir intervertebral disk hastalığı (IVDD) , bu da sırt ağrısına ve hareketsizliğe yol açar. Ayrıca Beagle'ların kulaklarını haftada bir kontrol etmeli ve dişlerini düzenli olarak fırçalamalısınız.

Beslenme

Kuru Köpek Maması Yiyen İki Köpek

Her iki köpek türü de yaşlarına uygun yüksek kaliteli köpek maması ile beslenmelidir.

Bu ırkları sağlıklı ve mutlu tutmak için doğru beslenmeye ihtiyaçları var. beslenme . Doğru köpek maması hücre bakımı ve büyümesi için gereklidir ve köpeğe sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu enerjiyi verir. Yiyecekleri ne olursa olsun, tüm ırkların köpekleri diyetlerinde belirli miktarda yağ, protein, karbonhidrat, vitamin ve mineral gerektirir.

İster evde üretilmiş ister sıfırdan yapılmış olsun, her iki cins de bir veterinerin rehberliği ve onayı ile yüksek kaliteli köpek mamasından faydalanacaktır. Satın almadan veya yapmadan önce, yağların, proteinlerin, karbonhidratların, vitaminlerin ve minerallerin uygun kısımlarını eklediğinizden emin olun.

Labradorlar her yerden yemek yerler Günde 2 ila 4 bardak yüksek kaliteli köpek maması , aktivite seviyelerine bağlı olarak. Beagle'lar, ne kadar aktif olduklarına bağlı olarak günde yaklaşık 1,5 ila 3 bardak köpek maması yiyecektir. Bazı Beagle gıda formülleri Bu cinsin yaşlandıkça biraz kilo aldığı bilindiği için düşük kalorilidir.

Her iki cins de aktif, yüksek enerjili ırklardır. Bu, hücre büyümesini teşvik etmek için enerji ve protein için uygun miktarda yağ içeren yiyeceklere ihtiyaçları olduğu anlamına gelir. Bunlar her iki cins için de önemlidir çünkü egzersiz, hücre büyümesinin sürdürülmesi ve gelişme için depolanmış enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bununla birlikte, laboratuvarlar obeziteye yatkın olduğundan, özellikle Laboratuvarlar için diyetlerinde çok fazla yağ almamaları önemlidir.

Çoğu Labrador köpek maması DHA ve Taurin içermelidir. göz gelişimine yardımcı çünkü cins katarakt gelişimi için yüksek risk altındadır. Beagle'lar, kalça displazisine ve çıkık diz kapaklarına duyarlı olduğundan, eklemlerdeki kıkırdağa yardımcı olan Kondroitin ve glukozamin içeren bir miktar gıdadan faydalanabilir.

tımar

Küvette Yıkanan İki Köpek

Her iki cins de tüy döker, bu da düzenli bir banyo ve tımar rutinine bağlı kalmanız gerektiği anlamına gelir.

Her iki cins de nispeten kaba katlara sahiptir. Bu demektir ki onların kürk daha kalın onları sert iklimlerden korumak için kışın, ancak ilkbaharda hızlı ve sık sık tüy döker. Bununla birlikte, Beagle'lar da yıl boyunca ara sıra dökülme eğilimindedir. tutmak için Beagle'ın dökülmesi Kontrol altında, gevşek saçları yakalamak için orta sertlikte bir fırça veya bakım eldiveni ile haftada en az iki kez fırçalamak en iyisidir.

Biraz daha az bakım gerektiren Labradorlar, Beagle'lar kadar sık ​​olmasa da, haftalık fırçalamadan hala faydalanacaktır. Çünkü Laboratuvarlar da bolca dökülüyor bahar ve yıl boyunca, onlar da Beagle'lar için gerekli olan aynı bakım araçlarından faydalanacaklardı.

Labradorların az bakım gerektirmesi, kaba, su geçirmez kaplamasından gelir. Kürkleri yüzünden, sen onları sık sık yıkamak zorunda değilsin fırçalandıkça; ancak yine de zaman zaman bunları temizlemek iyi bir fikirdir. Benzer şekilde, Beagle'ların da sık banyolara ihtiyacı yoktur, tercihen sadece yuvarlanırlarsa veya dışarıda inanılmaz derecede dağınık bir şeye girerlerse.

köpek fiyatları

Dışarıda Çimenlerde Oynayan İki Köpek Yavrusu

Her iki cinsten de safkan köpek yavruları tipik olarak en az 1.000 $ ve daha fazlaya mal olacaktır.

Saygın bir yetiştiriciden satın alındığında veya bir barınaktan evlat edinildiğinde, her iki cins de nispeten aynı miktardadır. Bir köpek yavrusu fiyatı her yerde değişebilir 1.000 ila 3.000 ABD Doları arasında AKC belgeleri olan bir yetiştiriciden evlat edinilirse. 'Arka bahçe yetiştiricileri' olarak bilinen ve genellikle türlerin sağlığı ve uzun ömürlülüğünden çok kârla ilgilenen yetiştiricilerden evlat edinmekten kaçınmanızı öneririz.

Özel bir kaplama rengine sahip Labradorların daha pahalı olabileceğini belirtmekte fayda var. Gümüş önlüklü laboratuvarlar ve kırmızı önlüklü laboratuvarlar genellikle daha pahalıdır. Bu ceket renkleri üreme camiasında tartışmasız olmasa da, hala birçok siyah, sarı veya çikolata Laboratuvarından daha yüksek fiyatlara sahipler.

Her iki köpek türünden de şampiyonluk soyundan bir köpek yavrusu alıyorsanız, 3.000 ABD Dolarına yakın veya daha fazla ödeme yapın . Bir kurtarmadan evlat edinmeyi seçerseniz, fiyat önemli ölçüde düşecektir. Refakatçi köpekler için, bir kurtarma köpeğine açıksanız, sahiplenmeden önce yerel kurtarma gruplarıyla görüşmenizi öneririz. Tipik olarak hem Lab hem de Beagle için kurtarma merkezleri Evlat edinme için 300 ila 500 dolar . Çoğu kar amacı gütmez.

Son düşünceler

Her iki köpek türü de bir sebepten dolayı ünlü arkadaş canlısı arkadaşlar. İkisi de çocuklarla iyi anlaşır ve kolayca eğitilebilir. Popülariteleri nedeniyle, köpek fiyatları da diğer daha nadir ve daha belirsiz köpek ırklarından biraz daha düşüktür.

Her iki cins de yüksek enerjilidir ve gün içinde zaman ayırmaya ihtiyacım var yavrularınızı eğlendirmek ve egzersiz yapmak için. Boyut önemliyse, Beagle'lar mükemmel küçük aile arkadaşlarıdır ve Laboratuvarlar daha büyük bir vücutta harika aile arkadaşlarıdır.

Sonuç olarak, her iki cins de aileler için mükemmeldir ve harika av arkadaşlarıdır. Her iki cins de çoğu yaşam koşuluna uyum sağlayabilir, bu yüzden hangi cinsin olduğunu bulmaya gelir. yaşam tarzınıza daha iyi uyuyor .

Yorumlar