Saint Bernard ve İngiliz Mastiff: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

Saint Bernard ve İngiliz Mastiff: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

karşılaştırma Saint Bernard ve İngiliz Mastiff Bir sonraki aile evcil hayvanınız için? Aziz Bernard ve ingiliz mastifi ikisi de dev ırklardır, ancak ailelerine farklı beceri setleri getirirler. İki ırk arasında karar veremediğiniz için veya sadece ne olduklarını merak ettiğiniz için buradaysanız doğru yere geldiniz.

Her iki cinsi de evinizde ağırlamayı düşünüyorsanız, bolca alana sahip olmak isteyeceksiniz . Hem Saint Bernard hem de Mastiff çok büyük, her iki cins de tamamen büyüdüğünde nadiren 100 poundun altında. Her iki cins de ailelerle mükemmeldir ve erken sosyalleşirse çocuklarla iyi geçinir. Alanınız varsa, bu yavrular herhangi bir aileye harika bir katkı sağlayabilir.Tarihlerinden kişiliklerine ve mizaçlarına ve eğitim ve tımar ihtiyaçlarına kadar, dikkate alınması gereken birçok faktör . Bu nedenle, tüm sulu köpek ayrıntılarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Irk Karşılaştırması

Aziz Bernard

 • Yükseklik 26-30 inç
 • Ağırlık 120-180 Pound
 • Mizaç Oyuncu, Çekici, Meraklı
 • Enerji Orta
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 8-10 Yıl
 • Fiyat 1500$ ve Üzeri

ingiliz mastifi • Yükseklik 27-30 inç
 • Ağırlık 120-230 Pound
 • Mizaç Cesur, Sadık, Nazik, Tembel
 • Enerji Düşük
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 6-10 Yıl
 • Fiyat 1500$ ve Üzeri

İçindekiler

Irk Tarihi

Bir köpeğin geçmişine bakmak, onun bir aile hayvanı olarak nasıl olacağını anlamanın harika bir yoludur. Nereden geldiğini ve cins amacının ne olduğunu bilmek, sizin için doğru köpek olup olmadığına dair en iyi aydınlatıcılardan biridir.

Aziz Bernard

Saint Bernard Dışarıda Koşu

Saint Bernard'lar çalışan köpekler olarak yetiştirildi ve bir görevle en iyisini yaptı.bu Saint Bernard'ın tarihi 1050'de İsviçre Alplerinde bir keşişin asi gezginler için bir manastır kurmasıyla başladı. Uzun yıllar boyunca yerel köpeklerden ve Molosser köpeklerinden bir köpek yarattı. insan kurtarma konusunda uzmanlaşmak . Yolunu kaybetmiş olanlar, bir Aziz Bernard . Şehir efsanesinin aksine, bu adam boynunda bir fıçı likör taşımıyordu.

Saint Bernard'ın Alplerde yaklaşık 2.000 hayat kurtardığına inanılıyor. Ayrıca mandıra çiftliklerinde iş buldu, mülkü korudu, arabaları çekti ve değerli sığırları sürdü. İnsanlara olan bağlılığı, artık bir aile hayvanı olarak çok popüler olmasının nedenlerinden biridir. O bir dadı köpeği olarak bilinir ve çocuklara bayılıyor . Büyük hit film dizisi Beethoven'ın yıldızıydı.

ingiliz mastifi

Suda İngiliz Mastiff

İngiliz Mastiff, yıllar boyunca koruyucu bir cins olarak yetiştirilmiştir.Eski İngiliz Mastiff olarak da bilinen Mastiff'in daha acımasız bir geçmişi vardır. Ataları, Britanya Adaları'nı Roma işgaline karşı savunmak için kullanıldı. O kadar etkilendiler ki, onu halkada aslanlar ve gladyatörlerle savaşmak için kullanıldığı Roma'ya geri götürdüler. Neyse ki, bir zamanlar olduğu gibi aynı dövüş makinesi değil.

İngiliz aristokrasisi, mülklerini koruması için ondan yanaydı. Ancak Dünya Savaşları ve gıda tayınları, ailelerin artık onu beslemeye gücü yetmediği anlamına geliyordu. Neredeyse nesli tükendi, ama şükürler olsun ki Amerikalılar, sağlıklı Mastiff stoklarıyla, Mastiff popülasyonunu kurtarmak için köpeklerini gönderdiler. Ünlü filmde popülerlik buldu, Sandlot . Mastiff'in koruyucu yetenekleri nedeniyle, genellikle Pitbull'larla karşılaştırıldığında veya diğer koruyucu ırklar .

Görünüm

Karda İngiliz Mastiff ve Saint Bernard

Saint Bernard ve İngiliz Mastiff farklı görünüyor ancak bazı benzerlikleri de var.

Bu adamları bir kalabalığın içinde ayırt etmek kolaydır. Saint Bernard, beyaz ve kahverenginin varyasyonları olan geleneksel İsviçre renklerini kullanıyor. Katı bir kayısı giyen Mastiff ile karşılaştırıldığında, açık kahverengi, veya brindle ceket , siyah bir maske ile.İkisinin de kısa ya da uzun palto seçeneği var ama uzun tüylü Mastiff ceketi en nadir olanıdır hepsini. İster inanın ister inanmayın, birçok insan Fluffy English Mastiff'in cinsi kurtarmak için 1900'lerde biraz Saint Bernard eklemekten geldiğine inanıyor. Aziz Bernards her zaman kalın kabarık bir ceket olacak soğuk hava kurtarma görevleri için üremeleri nedeniyle.

Onlar olmasına rağmen ikisi de 120 pounddan başlıyor , Saint Bernard sadece 180 pound'a kadar ulaşır. 230 pound'a ulaşan Mastiff ile karşılaştırıldığında. En uzun Saint Bernard erkeği, 30 inçten başlayan en küçük Mastiff erkeğine kıyasla 30 inç ölçer. Yani, en büyük aptal devinin peşindeyseniz, Mastiff sizin için olanıdır.

Ancak ceketlerini çıkarırsanız, görünüşleri benzerdir, çünkü ikisi de büyük köpeklerdir, derin göğüsleri, büyük pençeleri ve muhteşem gözleri vardır. Her ikisi de ekstra büyük olarak kabul edilir veya dev köpek ırkları . Her ikisinin de çok fazla köpek salyası üreten sarkık çeneleri var. Saint Bernard'lar genellikle Bernese Dağ Köpekleri ile karıştırıldı , benzer görünen başka bir kabarık İsviçre köpeği türü.

Mizaç

Saint Bernard ve İngiliz Mastiff Kafaları

Hem İngiliz Mastiff hem de Saint Bernard, dengeli ve çocuklarla harikadır.Mizaçları hem benzerlikleri hem de farklılıkları paylaşır. Ailelerine karşı hem sevecen hem de sevecendirler. Her ikisi de olarak tanımlanır nazik devler ve eğer dev bir cins arıyorsanız, bir aile evcil hayvanı için daha iyisini yapamazsınız. Kanepenizi bu adamlarla paylaşmayı bekleyin ve paylaşmak dediğimizde, ikisinin de evdeki en iyi koltukları aldığını kastediyoruz.

Aziz Bernard herkesle arkadaş canlısı , ve insanlara olan bağlılığı onu bu kadar hoş bir köpek yapan şeydir. Gerekirse ailesini koruyacak olsa da, cüssesi insanları ürkütmeye yetiyor ve bu yüzden nadiren herhangi bir koruma yapması gerektiğini biliyor. Birçok büyük köpeğin aksine, ziyaretçilerin içeri girip çıkmasına izin vermekten mutluluk duyar ve hepsini kuyruk sallama ve salya öpücüğü ile selamlar.

Mastiff'e kimse bulaşmaz. Ancak onlar biraz daha yabancılarla mesafeli Saint Bernard'a kıyasla. Bir bekçi köpeği ya da aile koruyucusu peşindeyseniz, Mastiff harika bir seçenektir ve kükreyen bir havlaması vardır. Bu adam, ailesini ve sevdiklerini kendine saklayabileceği, sakin, tenha bir taşra hayatını tercih ederdi.boerboel yavru

Yavrular kadar iyi sosyalleştikleri sürece ikisi de diğer aile evcil hayvanlarıyla iyi geçinir . Sadece ikisine de daha küçük hayvanlarla nasıl oynanacağını öğretmelisin. Mastiff, daha koruyucu bir köpek olduğundan, mahalle kedilerini terörize etme olasılığı daha yüksektir. Ama sadece kıçını verandadan kaldırma havasındaysa. Bu nedenle bahçeyi güvende tutun.

Egzersiz yapmak

Mastiff ve Saint Bernard Bir Tarlada Oynarken

Hem Saint Bernard hem de İngiliz Mastiff'in düzenli açık hava egzersizine ihtiyacı olacaktır.

Bu adamların hiçbirinin çok fazla egzersize ihtiyacı yok. Sadece dev köpekleri yorucu günlük egzersizlere götürmek o kadar sağlıklı olmadığı için değil, aynı zamanda ikisi de uyumayı sever . Her ikisini de telsizin iyi bir fikir olduğuna ikna etmen gerekebilir. Bu nedenle, ikna becerilerinizi tazelemeniz gerekebilir.

Mastiff'in her gün yaklaşık 45 dakikalık egzersize ihtiyacı vardır, bu da Saint Bernard'ın yaklaşık 30 dakikada daha azına ihtiyacı vardır. Bu çok daha fazla değil, ancak cins sahiplerine göre, Saint Bernard biraz daha rahat . Yaşam tarzınıza bağlı olarak, bu, hangi türün size ve yaşam tarzınıza daha uygun olduğunu belirleyebilir.Egzersiz seansları arasında, uyumadıkları zaman, ikisi de bir sürü egzersizi takdir edeceklerdir. yıkılmaz köpek oyuncakları dişlerini geçirmek için. Bu, siz onlarla oynayamadığınızda sadece onları eğlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda uyarılmalarını sağlamak için beyinlerinin tik taklarını da sürdürecektir.

Eğitim

Çimenlerde Genç Mastiff ve Saint Bernard

Hem Saint Bernard hem de İngiliz Mastiff'in genç yaşlardan itibaren eğitilmesi gerekecek.

Saint Bernard, iki ırktan daha itaatkar olanıdır. İnsanlarla yakın çalışma geçmişi ve onları kurtarmaya olan bağlılığı, Saint Bernard memnun etmeye daha hevesli . Ve sonra çok daha bağımsız (okuma, inatçı) ve Mastiff var. daha az akıllı . Bu, Saint Bernard'ın ilk kez sahip olmak için uygun olduğu ve Mastiff'in olmadığı anlamına gelir.

Tıpkı tüm köpekler gibi, kibar köpeklere dönüşmelerini istiyorsanız, ikisinin de erken yaşlardan itibaren sosyalleşmeleri gerekir. Çünkü kabul edelim, eğer kibar değillerse, ikisi de üstesinden gelmek için zor olacak. Bu, özellikle doğal olarak olan Mastiff için önemlidir. doğada daha koruyucu . Sosyalleşme, aşırı korumacı olmamasını sağlamanın anahtarıdır.

Neyse ki, bu dev adamlar her ikisi de gıda tarafından yönlendirilir, ve birçoğu (yiyecekleri daha sonra tartışacağız). Onları eğitmenin en iyi yolu, elinizde bol miktarda Scooby atıştırmalıkları ile pozitif pekiştirme eğitim yöntemini kullanmaktır. Tüm aileyi gemiye alın, böylece çocukların da sorumlu olduğunu bilsinler.

Sağlık

Mastiff ile Genç ve Sağlıklı Saint Bernard

Saint Bernard biraz daha uzun yaşayabilirken, her iki cinsin de dikkate alınması gereken sağlık sorunları vardır.

Saint Bernard'ın beklenen daha uzun bir ömrü var Mastiff ile karşılaştırıldığında . Bununla birlikte, ikisi de dev ırklar olduğu için ömürleri, oradaki diğer ırkların çoğuna kıyasla uzun değildir. Onlar her ikisi de kalça ve dirsek displazisinden muzdarip ve her ikisi de göz ve kalp rahatsızlıkları için test edilmelidir. Buna ek olarak, Saint Bernard dejeneratif miyelopati için test edilmelidir.

Kalpleri endişeleri kadar, eğilimleri de çabuk kilo ver , onları her gün telsizlere katılmaya ikna etmek için daha fazla neden. Ve eklemleri de daha fazla ağırlık taşıyamaz. Her ikisinin de hayatlarının bir noktasında aşırı kilolu olmaları muhtemeldir, bu nedenle onları egzersizle formda ve sağlıklı tutmak en iyisidir. Her ikisinin de yeterli dinlenmeye ve ortak desteğe ihtiyacı var. Mastifflerin daha büyük yataklara ihtiyacı var ağır şekilde etkilenen eklemlerini desteklemek için Saint Bernard'dan daha fazla.

Beslenme

Saint Bernard ve Mastiff Yemek Bekliyor

Dev Irklar olarak, her iki köpeğin de önemli bir iştahı vardır.

Ortalama olarak, Mastiff, Saint Bernard'dan biraz daha fazla yiyecektir. Mastiff her gün yaklaşık sekiz bardak yiyecek tüketecektir. Saint Bernard ile karşılaştırıldığında , kim günde yaklaşık altı bardak yiyecek. Bunların hepsi büyüklüklerine, yaşlarına ve enerji seviyelerine bağlıdır. Ama bekleyebilirsiniz daha fazla para harcamak üzerinde Mastiff'in yemeği kesinlikle fatura. Onlara her zaman karşılayabileceğiniz en iyi beslenmeyi tavsiye ediyoruz.

Her iki köpek de dev ırklardır. Bu nedenle, her ikisinin de büyük ırklar veya dev boy ırklar için özel olarak tasarlanmış bir mama tanesine ihtiyacı olacaktır. Bu özellikle yavruluk döneminde önemlidir, çünkü yardımcı olacaktır. kemiklerinin büyüme hızını kontrol eder eklem displazisi gibi kemik hastalıklarını önlemenin bir yolu olabilir. Burada başka hiçbir şey yapmayacak! Düzgün büyümelerini sağlamak için birinci sınıf dev cins köpek mamasına ihtiyacınız var.

tımar

Bakım Gerektiren Molosser Köpekleri

Saint Bernard, çoğu durumda İngiliz Mastiff'ten daha fazlasını dökecektir.

Bunların hepsi ceketin uzunluğuna bağlıdır. Daha uzun bir ceketleri varsa, haftada birkaç tımar seansına ihtiyaçları olacaktır. Daha kısa ceketi tercih ederlerse, haftada bir fırça sadece akıllı ve parlak görünmelerini sağlamak için. Her ikisi de tüm yıl boyunca orta derecede dökülür ve dökülme mevsimlerinde daha ağırdır.

Mastiff her 8 ila 12 haftada bir yıkanmalı ve Saint Bernard her 12 ila 16 haftada bir yıkanmalıdır. Bunun nedeni, Saint Bernard'ın daha az yıkama gerektiren yağlı ve suya dayanıklı bir kaplamaya sahip olmasıdır. Aksi takdirde, doğal kürk yağlarını mahvetme riskiniz vardır. Her iki cins de tıpkı diğeri gibi salya , bu yüzden size bu noktada yardımcı olamayız.

Fiyat

Koşan iki dev köpek yavrusu

Bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın alırken her iki cins için de 1.000 doların üzerinde ödeme yapmayı bekleyin.

Saint Bernard ve Mastiff'in ortalama fiyatı aynı . Her iki cins de yaklaşık 1500$ ve üzeri . Bu, dev bir cins için ortalama bir maliyettir ve saygın bir yetiştiriciyle, olabilecekleri kadar sağlıklı olacaklarından emin olabilirsiniz. Backstreet yetiştiricilerinin ve köpek değirmenlerinin aksine, yavrularının sağlığına dikkat etmeyecektir, bu yüzden lütfen bazen daha düşük fiyatlarına kapılmayın.

Bu köpek ırklarından birini ailenize kabul etmeyi düşünüyorsanız, muhtemelen ikisinin de bakımının ucuz olmayacağını zaten biliyorsunuzdur. Herhangi bir köpek öyle değildir, ancak ekstra büyük ırkların ekstra büyük her şeye ihtiyacı vardır. maliyetli olabilir . Her ikisini de uzun yıllar boyunca maddi olarak destekleyebilmelisiniz.

Son düşünceler

Ve bu bizim koca oğlan karşılaştırmamızın sonu. Artık ikisi arasında farklılıklardan daha fazla benzerlik olduğunu biliyorsunuz. Birçok ailenin göz önünde bulundurduğu en yaygın karar verme faktörü, Mastiff'in daha büyük olması ve daha koruyucu olmasıdır. Saint Bernard herkesle dosttur ve biraz daha az egzersize ihtiyacı vardır.

Her iki durumda da, hangi cinsi seçmeye karar verirseniz verin, ikisine de tamamen aşık olacağınızı bilin. İkisi de birbirinden sevimli ve ailelerine verecekleri çok sevgi var. Sadece çelik şapkalı botlara ve ekstra geniş bir kanepeye yatırım yaptığınızdan emin olun, gitmeye hazırsınız.

Yorumlar