Wag vs Blue Buffalo: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Wag vs Blue Buffalo: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Markaların savaşı devam ediyor. Ve burada, bu kılavuzda, favori markalarımızdan ikisi olan Wag ve Blue Buffalo arasındaki farklara daha yakından bakıyoruz. Wag daha yeni bir markadır, pek çok evcil hayvan sahibi yalnızca bu nedenle daha iyi bilinen Blue Buffalo markasına sadık kalır. Ancak Wag, marka bloğunda popüler bir acemi olduğunu kanıtlıyor, bu yüzden onu indirim yapmamalısınız.

Bu iki marka arasında karar vermeye çalışıyor ve karar veremiyorsanız ya da Fido'nun diyetini birinden diğerine güncellemek istiyorsanız doğru yere geldiniz.rottweiler vs pitbull

Marka geçmişlerini, yavrularımızın güvenliğini, kullandıkları malzemeleri ve ürün yelpazesini ne kadar ciddiye aldığını gözden geçirerek biraz daha derine inelim.

Mavi Bufalo Yavrusu Formülü Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyi Seçim

Mavi Bufalo YavrusuChewy.com'da görüntüle Mavi Bufalo Ördeği Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyi Seçim

Mavi Bufalo Yaşam Koruması

Chewy.com'da görüntüle Blue Buffalo Wilderness Kıdemli Köpek Maması Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyi SeçimBlue Buffalo Wilderness Kıdemli

Chewy.com'da görüntüle

İçindekiler

Marka Geçmişi

Pazarda farklı markalara sahip olmanın bütün amacı bize benzersiz şeyler sunmaktır. için marka geçmişlerini öğrenmeniz gerekir. bir marka ve neyi temsil ettikleri hakkında bilgi edinin . İlk başta anlamsız görünebilir, ancak yalnızca bir markanın geçmişine dayanan bariz bir seçim bulabilirsiniz. Bakalım nasıl karşılaştıracaklar.Sallamak

Ortada Wag köpek maması logosu olan köpek maması sınırı

Bu markayı Amerika'da bir köpek gezdirme şirketi olan 'Wag!' veya Birleşik Krallık'ta popüler bir köpek maması markası olan 'Wagg' ile karıştırmayın.

Evcil hayvan markası standartlarına göre Wag, blokta yeni bir gıda çocuğu. Onlar Amazon.com'un evcil hayvan maması , çevrimiçi alışveriş merkezi. Ürünlerini Mayıs 2018'de satmaya başladılar. Amazon, malları kapınıza teslim etmenin hızlı ve kolay bir yoludur ve şimdi de köpeklerimizi beslemek istiyorlar.

Wag'in kendi web sitesi yok, yani onlar hakkındaki bilgiler Amazon'da okuduklarınızla sınırlı. Ancak Amazon mağaza web sitesi şunu belirtiyor: Köpekler, ellerinden gelenin en iyisini hissettiklerinde ellerinden gelenin en iyisini yaparlar, bu da kaselerinde ne olduğuyla başlar. .' Yalnızca, bütçe dostu olmanın yanı sıra, yavrularınızın büyümesini sağlayan temel malzemeleri kullandıklarını iddia ediyorlar.

Elbette, Wag yolculuğuna yeni başladı ve bu, evcil hayvan sahiplerini onları kullanmaktan caydırmak için yeterli olabilir. Ama tıpkı Amazon'un yakın zamanda bir yere gitmeyeceği gibi, emin olabilirsiniz ki Wag hızla popüler oldu diğer daha köklü kaliteli markalar gibi. Artı, adlarına üç yıl, yavrularımız için yeterince iyi olduklarını kanıtladıkları anlamına gelir.Wag şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Amazon Prime üyeleri tarafından kullanılabilir. Bu sınırlayıcı görünse de, Amazon hemen hemen ertesi gün dünyanın her köşesine teslimat yapabilir. Yani, bundan daha uygun olamazsın. Amazon'un satın alma gücü, düşük maliyetlerini müşterilerine yansıtabilecekleri anlamına gelir. Wag çoğu için bütçe dostudur.

mavi bufalo

Blue Buffalo, en tanınmış köpek maması markalarından biridir. Amerikada. Bishop ailesi onu 2003 yılında Connecticut'ta yarattı. , Wag'den 15 yıl önce. Piskoposlar yolculuklarına Airedale Teriyerleri Blue kanserden öldükten sonra başladılar. Marka, beslenme ve kanser arasındaki bağlantıyı araştırmaktan doğdu ve köpeklerin değişen beslenme ihtiyaçlarına uygun sağlıklı bir köpek maması yaratmaya kendini adamıştır.

Blue Buffalo'nun misyonu ' onları aile gibi sev, onları aile gibi besle ,' bu yüzden sadece doğal malzemeler kullanıyorlar. Ülkenin evcil hayvanlarını kaliteli, antioksidan bakımından zengin yiyecekleri uygun fiyatlarla beslemeyi misyon edindiler.

Mavi Bufalo hemen hemen her çevrimiçi platformda satın alınabilir (Amazon ve Chewy dahil) ve çoğu evcil hayvan mağazası. Bugün şirket ürünlerini Amerika, Kanada, Meksika ve Japonya'da satıyor ve bu da onları en büyük evcil hayvan maması markalarından biri haline getiriyor ve küresel evcil hayvan sahipleri arasında oldukça güvenilir.geri çağırma

FDA Geri Çağırma

Bir köpek mamasına karar vermeden önce FDA hatırlamalarını gözden geçirmek her zaman iyidir.

Wag ve Blue Buffalo'nun ne kadar ciddiye aldığına bakalım. sevgili evcil hayvanlarımızın güvenliği ve hata yaptıkları durumlarla ne kadar iyi başa çıktıklarını. Bir ürün beklenen standardı karşılamadığında ürün geri çağırma gerçekleşir. Bir marka, geri çağırma veya ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) olabilir. Öyleyse, hatırlama geçmişlerinin nasıl karşılaştırıldığını görelim.

Sallamak

Wag'in 2018'deki kuruluşundan bu yana, ürün geri çağırma yok . Elbette bazı eleştirmenler, ürünlerinin kalitesini ne kadar ciddiye aldıklarını değerlendirmek için bunun tek başına yeterli olmadığını söyleyebilir. Ancak şu ana kadar hiçbir olay yaşamadılar ve bu da onlara pazara giren diğer bazı markalardan çok daha iyi bir sabıka kaydı sağladı. Wag'in yavrularımız için güvenli gıda üretimine devam edeceğine inancımız tamdır.mavi bufalo

Blue Buffalo'nun kemerinin altında fazladan 15 yılı var, bu da muhtemelen Wag'den daha fazla hatırlamalarını bekleyeceğiniz anlamına geliyor. Ve haklı olurdun. Birkaç hatırlamaları oldu. İlki, 2010 yılında Michigan Eyalet Üniversitesi'nin Blue Buffalo Wilderness tarifi ile hasta köpekler arasında bir bağlantı bulduğunda meydana geldi. Araştırmalar, üründe çok fazla D vitamini olduğunu gösterdi.

2017'nin ilk yarısında iki ayrı geri çağırma görüldü. İlk geri çağırma, Rocky Mountain Wilderness Red Meat Dinner'daki sığır eti proteininde yüksek düzeyde tiroid hormonları ile ilgiliydi. Ertesi ay şirket, folyo ambalajdaki kusurlar nedeniyle bazı Wilderness Trail Trays gruplarını geri çağırdı. Genel olarak, daha uzun süre varlıkları ve ürünlerinin hızlı geri çağrılması , bu kötü bir tarih değil.

Gıda Bileşenleri

Köpek maması malzemeleri

Bir markanın kullandığı bileşenler, size ürün kalitesi hakkında çok şey söyler.

Fido'nun kasesine koyduğunuz şey, yaşam kalitelerini etkileyen en önemli faktördür. . Ne yazık ki, bazı markalar yiyeceklerini yanlış etiketliyor veya tüketicilerini yanlış yönlendiriyor. Neyse ki, ne Wag ne de Blue Buffalo bunu yapmıyor gibi görünüyor. Ama içinizin rahat etmesi için, sizi içerik listelerine götürelim ve nasıl rekabet ettiklerini görelim.Sallamak

Wag, bütçe dostu bir marka olmasına rağmen, her zaman ilk malzeme olarak gerçek et . Bu, kaliteli bir ürünün harika bir işaretidir. Tavuk, hindi, sığır eti, kuzu eti ve somon dahil olmak üzere küçük bir et seçkisi kullanırlar. Wag'in tüm kuru mama çeşitlerinin ortalama protein içeriği %36'dır. Bu rakamın tamamı et proteini olmasa da, ortalama mama tanesinden kesinlikle daha yüksektir.

Wag ayrıca bir başka kaliteli protein kaynağı olan et yemeklerini de kullanır. Ve tek başına etten %300'e kadar daha fazla protein sağlayabilirler. Ayrıca, glukozamin ve diğer sağlıklı omega yağları açısından zengindir. Sallamak et yan ürünleri kullanmaz , hayvan karkasının kalan, daha düşük kaliteli parçalarıdır. Bu, kaliteli içerik listesinin bir başka işaretidir ve ayrıca bu markanın nasıl harika bir iş çıkardığını gösterir. evcil hayvan sahipleri için büyük bir değer sunmak için kaliteyi fiyatla dengelemek.

Wag başlangıçta yalnızca tahılsız ürünler sundu, ancak son zamanlarda tahıl içeren tarifler üretmeye başladı. Tahıl içeren tariflerin, özellikle evcil hayvan sahipleri için, birçok köpeğin diyetinin çok önemli bir parçası olduğunu fark ettiler. tahıl içermeyen bir diyetle ilişkili kalp rahatsızlığı uyarıları . Ve Wag, tahıl ürünlerinde mısır, buğday veya soya kullanmaz. arpa, kahverengi pirinç ve darı gibi daha yumuşak tahıllar Bunun yerine.

Sallamak sindirilebilirliğe çok odaklanır . Bunu, her tarifin prebiyotik lif ve probiyotik bileşenleri listelemesini sağlayarak yaparlar. Lif, düzenli bir sindirim sistemine yardımcı olur ve kurutulmuş lactobacillus plantarum gibi probiyotik bileşenler, bağırsakta dost bakterileri destekler. Bu, Wag'i mide-bağırsak sağlığı konusunda biraz daha fazla yardıma ihtiyaç duyan köpekler için harika bir seçenek haline getirir. Wag asla yapay tatlar, koruyucular veya renkler kullanmaz.

mavi bufalo

Wag gibi, Blue Buffalo da yüksek kaliteli etler kullanır ve her zaman ilk malzeme olarak gerçek eti listeler. Ancak buna ek olarak, tariflerinin çoğunda eti ilk iki veya üç bileşen olarak kullanır. Ayrıca bir et malzemelerinin daha geniş seçimi . Başlıca et kaynakları sığır, bizon, yaban domuzu, balık, kümes hayvanları, kuzu ve geyik etidir. Ayrıca hindi, bıldırcın ve ördek gibi malzemeler de kullanıyorlar.

Tekliflerine daha yüksek protein aralığını ekledikten sonra Blue Buffalo, %36 aralığında ortalama protein içeriğine sahiptir. Onlar asla et yan ürünleri kullanmayın . Bunun yerine gerçek et veya et yemekleri kullanırlar. Tarifleri, diğer faydalarının yanı sıra kemikler, eklemler, deri, tüy, genel sağlık için harika olan bol miktarda sağlıklı omega yağını içerir.

Blue Buffalo'nun malzemeleri de doğaldır. Onlar antioksidan açısından zengin bileşenler kullanın yaban mersini ve kurutulmuş yosun gibi ve tüm formülleri vitamin ve mineral takviyelerinde güçlendirilmiştir. Ürün gruplarının çoğu, farklı mama taneleri olan özel LifeSource Bitlerini içerir. süper yiyeceklerden ve optimize edilmiş beslenmeden oluşur . Yani köpek bağışıklık sistemleri, bağırsakları ve eklemleri halledilir.

Blue Buffalo, çok çeşitli tahıl içermeyen ve tahıl içeren diyetler sağlar. Tahıl içermeyen enerji sağlayan bileşenleri arasında tatlı patates, bezelye ve baklagiller bulunur. Ve kullandıkları tahıllar, kahverengi pirinç, yulaf ezmesi, arpa ve darı, bunlardan sadece birkaçı. Onlar asla mısır, buğday ve soya kullanmayın.

Formül Aralığı

Mavi Buffalo Gıda Malzemeler

Blue Buffalo, yemeklerinde çeşitli farklı malzemeler kullanır.

Wag'in tahıl içermeyen ve tahıl içeren bir ürün grubu olmak üzere iki aralığı vardır.

Yedi ürün grubuyla, Blue Buffalo daha geniş bir formül yelpazesine sahiptir. Mevcut ürün grupları şunlardır:

 • Hayat Koruma Formülü (yüksek kaliteli et)
 • Blue Wilderness (yüksek proteinli)
 • Temel bilgiler (sınırlı içerikli diyet)
 • Özgürlük (belirli tahıl içermeyen aralık)
 • Gerçek Çözümler (özel sağlık ihtiyaçları)
 • Köpek yavrusu (spesifik köpek yavrusu hattı)
 • Veteriner diyeti (sadece reçete)

Elbette, bu markaların her ikisinin de köpek ebeveynleri olarak bize hitap etmesi gerekiyor ve şimdiye kadar güvenlik kayıtları ve içerik kullanımlarıyla bizi etkilediler. Ama daha da önemlisi, yapmak zorundalar tüm farklı köpeklere hitap farklı boyutlar, yaşlar, tat tercihleri ​​ve diyet ihtiyaçları. Sonuçta Fido'ya uymuyorsa almanın bir anlamı yok.

Sizin için kolaylaştırmak için formülleri yaşam aşamalarına ayırıyoruz. İki ürünün kalitesini karşılaştırılabilir bulduğumuz için, kazananları her yaş grubu için mevcut ürün yelpazesine göre seçiyoruz.

Öyleyse biraz daha yakından inceleyelim.

Köpek Formülleri

Köpek yavrusu, sağlıklı bir vücut ve yaşam tarzının temellerini attığı için tartışmasız en önemli yaşam aşamasıdır. Yavru köpekler büyüyor, bu nedenle daha yüksek konsantrasyonda protein, yağ ve enerjiye ihtiyaçları var. . Ayrıca, büyük boyutlu köpek yavrularının, küçük boyutlu köpek yavrularına kıyasla biraz farklı beslenme ihtiyaçları vardır. Öyleyse, bu markaların ilk yaşam aşamasında neler sunduğunu görelim.

Mavi Bufalo Yavrusu

Blue Buffalo Puppy Formülü Yaşam Koruması
 • Tamamen doğal küçük cins köpek maması.
 • İlk malzeme gerçek et.
 • Et yan ürünleri yok.
 • Dolgu maddesi veya yapay içerik yok.
 • Yaban mersini, bezelye ve havuç (lif) içerir.
 • Antioksidan bakımından zengin formül tatlı patates içerir.
 • Köpeklerin çeneleri için daha küçük mama taneleri.
Chewy.com'da görüntüle

Sallamak

Wag'in toplam iki köpek yavrusu . Her ikisi de tavuk bazlı tariflerdir, biri tahıl içerir ve diğeri tahılsızdır. Bu seçenekler bedene özel olmasa da Wag, küçük ve büyük boy köpekler için uygun olduğunu belirtiyor.

mavi bufalo

Blue Buffalo'da toplam 16 adet köpek maması mevcut . Bunlar beş farklı ürün serisindendir ve tahıl içeren ve tahıl içermeyen formüllerin harika bir karışımını sunar. Ayrıca küçük ve büyük köpekler için seçenekler ve hassasiyetleri olan yavrular için tavuk ve kümes hayvanı içermeyen bir seçenek de dahil olmak üzere birçok lezzet vardır.

kazanan

Gördüğünüz gibi, Blue Buffalo köpek yavrusu turunu kazandı formül yelpazesi için. Ne yazık ki Wag, köpek yavrusu izleyicilerini her ikisi de tavuk temelli iki seçenekle sınırlandırıyor.


Yetişkin Formülleri

Yavru mamadan yetişkin mamaya geçiş yapmak için ortalama yaş 12 ila 18 ay arasındadır. yetişkinler daha dengeli bir diyete ihtiyaç var şimdi büyümelerinin çoğunu tamamladıkları için. Öyleyse, bu markaların yetişkin turunda nasıl karşılaştırıldığını görelim.

Mavi Bufalo Yaşam Koruması

Blue Buffalo Chicken Ücretsiz Kuzu Formülü
 • Çok çeşitli tatlar ve türler.
 • 7 protein türünde gelir.
 • İlk malzeme gerçek et.
 • Buğday, mısır, soya veya kümes hayvanı yan ürünü küspesi yok.
 • Akıllı, diğer yüksek kaliteli malzemelerle harmanlanmıştır.
 • Yetişkin köpekler için Omega-6 ve diğer besin maddelerine sahiptir.
 • Glucosamine ile eklem ve hareketlilik desteği.
Chewy.com'da görüntüle

Sallamak

Wag, yetişkin turunda çok daha iyisini yapar ve toplam 13 yetişkin mama tanesi . Dokuz tane tahılsız seçenek ve dört tane tahıl içeren seçenek var - hepsi farklı temel içerik ve tatlara sahip. Daha küçük mama tanelerine de ihtiyaç duyan küçük boyutlu köpekler için tavuksuz seçenekler ve seçenekler var.

mavi bufalo

Blue Buffalo toplamda 74 yetişkin seçeneği altı ürün hattından. Küçük ve büyük boy ırklar için tahıl içeren ve tahıl içermeyen formüllerin ve seçeneklerin harika bir karışımı vardır. Kilolarını yönetmesi gereken köpekler için çok çeşitli tatlar ve daha sağlıklı seçenekler sayesinde burada herkes için bir şeyler var. Ayrıca, belirli sağlık sorunları için seçenekler vardır ve mutlu bir göbek, mükemmel bir ceket veya neşeli eklemler elde etmenize yardımcı olur. Bunlardan yedisi yalnızca veteriner reçeteli diyetlerdir, bu nedenle bunlar herkes için mevcut değildir.

kazanan

Bunu görmek açık Kazanan Mavi Buffalo. Wag'dan çok daha fazla seçenek sunarlar, farklı boyutlara, diyet gereksinimlerine hitap ederler ve çeşitli lezzetler de kullanırlar. Ancak, yeni bir marka için Wag bu turda hala iyi durumda.


Kıdemli Formüller

Kıdemli köpekler daha az aktiftir ve bu nedenle daha az protein, yağ ve kaloriye ihtiyaç duyar . Ayrıca bağışıklık sistemleri için daha fazla vitamin ve minerale ve ağrılı eklemlerini desteklemek için artan glukozamine ihtiyaç duyarlar. Wag ve Blue Buffalo'nun sizin için nasıl karşılaştırdığını görelim. yaşlanan köpeğin beslenme ihtiyaçları .

Blue Buffalo Wilderness Kıdemli Maması

Blue Buffalo Wilderness Kıdemli Formülü
 • Tahılsız.
 • Yüksek protein formülü.
 • Antioksidan bakımından zengin sebzelerden yapılmıştır.
 • Kemiksiz tavuk ilk malzemedir.
 • Tatlı patates sindirime yardımcı olur.
 • Kupa başına 387 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Sallamak

Sallamak Kıdemlilere özel seçenekler sunmuyor . Bunun yerine yetişkin seçenekleri, bu aşama da dahil olmak üzere tüm yaşam aşamaları için uygundur. Bu, genellikle yaşlılara özel bir mama tanesinde daha iyisini yapan kıdemli dostlarımız için sinir bozucu. Ancak, bu nispeten yeni bir marka için nadir değildir.

mavi bufalo

Blue Buffalo toplamda yedi kıdemli özel mama tanesi beş ürün yelpazesinden. Tahıl dahil ve tahıl içermeyen, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı boyutlar ve tatlar dahil olmak üzere iyi bir seçenek karışımı vardır.

kazanan

Etraflı, Mavi Buffalo kazanır bu tur da. Wag, rakiplerinin yedi seçeneğine kıyasla, kıdemlilere özel herhangi bir seçenek sunmuyor.


ıslak yiyecekler

Kuru mama tanesi, çeşitli nedenlerle daha iyi bir yemek seçeneği olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte, bazı köpekler tercih eder veya gerektirir: ıslak yiyecekler kendi başlarına veya kuru mama taneleriyle karıştırılarak. Bazı yavrular kuru mama yemekte zorlanırlar ve bazıları sadece telaşlıdır. Bu nedenle, bir markanın çeşitli ıslak yiyecekler sunması gerekir. Bakalım nasıl karşılaştıracaklar.

Blue Buffalo Yaş Maması Homestyle

Blue Buffalo Yaş Maması Homestyle
 • Gerçek sığır eti ilk malzemedir.
 • Kuru gıda ile karıştırmak için mükemmeldir.
 • Yağsız kas gelişimini destekler.
 • Meyve ve sebzeleri içerir.
 • Kupa başına 398 Kalori.
 • %8.5 Protein, %6 Yağ, %1.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Sallamak

Var Wag'den 11 yaş mama seçeneği . Bunlar, çeşitli tatların yanı sıra tahılsız ve tahıl içeren seçeneklerle gelir. Daha küçük ırklar için de tasarlanmış birkaç seçenek var.

mavi bufalo

Blue Buffalo toplamda Altı farklı ürün grubundan 102 ıslak gıda ürünü. Burada her köpek için çok çeşitli tarifler, tatlar ve beslenme ihtiyaçları olan bir şeyler var. Bu seçeneklerden yedisi veteriner reçetesi gerektirir.

kazanan

Biz Taç Blue Buffalo kazanan Wag'i sudan açıkça üfledikleri bu ıslak yemek turunda. Evcil hayvan maması pazarındaki en geniş ıslak mama seçeneklerinden birine sahipler, bu nedenle çoğu marka bu kategoride onları yenmek için mücadele eder.


Son düşünceler

Genel olarak, Blue Buffalo daha köklü bir markadır ve Wag'den daha geniş bir kuru ve ıslak seçenek yelpazesine sahiptir ve bu da onları popüler bir seçim haline getirir. Ancak Wag hakkında okuduktan sonra, aynı zamanda, kaselerine koyduğunuz şeyden başlayarak tüm köpeklerin hayatlarını zenginleştirmek istediklerinde, ethos ve amaçlarında çok benzer oldukları da açıktır. Ve Wag nispeten daha ucuz bir seçenek olma eğiliminde olduğundan, bir şans vermek isteyebilirsiniz.

Her iki marka da yüksek kaliteli malzemeler kullanır ve et yan ürünleri, ucuz dolgu maddeleri ve koruyucu maddelerden kaçınır. Blue Buffalo'nun etkileyici bir geri çağırma geçmişi var ve sorunlarla hızlı bir şekilde ilgilendiklerini gösterirken, Wag henüz bu endişeleri yaşamadı. Sonuç olarak, yavrularınızın sağlığı ve bütçeniz için en iyi seçeneği sunan markayı seçmek çok önemlidir ve her ikisi de mükemmel bir seçim olacaktır.

Yorumlar