Diamond Naturals vs Science Diet: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Diamond Naturals vs Science Diet: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Demek yavrunuz için köpek maması satın almaya karar verdiniz. Bu kadar uzağa gitti ama sıkışmış Diamond Naturals ile Bilim Diyeti'nin karşılaştırılması ? Korkmayın, sizi koruduk. Tüylü dostlarımız bizim için dünya demek, bu yüzden onlar için en iyi diyeti seçmek büyük bir sorumluluk gibi gelebilir.

Her markanın yavrularımıza sunacağı farklı bir şey vardır ve bu, genellikle markalar arasındaki seçimi oldukça zorlaştırır. Yapmanıza yardımcı olmak için en iyi diyet seçimi Sevgili arkadaşınız için, aranızda sıkışıp kalabileceğiniz iki popüler markayı, Science Diet ve Diamond Naturals köpek maması'nı karşılaştırıyoruz.Bugün gidiyoruz her iki markanın ayrıntılarına dalın farklı formülleri, lezzet çeşitleri, marka geçmişi ve daha fazlası söz konusu olduğunda! Bu kılavuzun sonunda tüylü arkadaşınız için Science Diet veya Diamond Naturals seçiminizle kendinizi rahat hissedeceğinizi umuyoruz.

Pugs için en iyi koşum takımı
Bilim Diyeti Köpek Maması
Bizim Puanımız

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Science Diet PuppyChewy.com'da görüntüle
Diamond Naturals Yetişkin Maması
Bizim Puanımız

Yetişkinler İçin En İyisi

Elmas Naturals

Chewy.com'da görüntüle
Bizim Puanımız

Yaşlılar İçin En İyisiScience Diet Senior

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Marka Geçmişleri

Diamond Naturals Food yiyen köpek

Her markanın kendine özgü bir hikayesi vardır. mütevazi başlangıçlar bugün oldukları markalara. Misyonlarını ve müşterilerine ne sunmaya çalıştıklarını anlamak önemlidir ve ürünlerini satın alma seçimini yapmamıza yardımcı olabilir. Hem Science Diet hem de Diamond Naturals'ı daha iyi anlamak için tarihlerine dalalım.

Bilim Diyeti

Bilim Diyeti yaratıldı bir veteriner tarafından. Bu veteriner, 1930'larda özel bir diyetle bir köpekte kronik böbrek hastalığı vakasını iyileştirmek istedi. Bu, o zamanlar diyet yoluyla cins sağlığını destekleyen tek markalardan biriydi. Science Diet, böbrek hastalığı olan köpeğin böbreğe özgü diyetiyle başarılı olmasıyla hızla yükseldi.

Science Diet markası ilk olarak 1930'da oluşturuldu , piyasadaki en tanınmış köpek maması markalarından biri haline geldi. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki veterinerler tarafından geniş çapta desteklenmektedirler. Science Diet ayrıca, bir dizi tıbbi durumla mücadele eden köpekler için birden fazla reçeteli diyet oluşturarak kendilerine bir isim yarattı. Bu, onları hem köpek sahipleri hem de veterinerler arasında çok popüler bir seçim haline getirdi.

Bilim Diyeti iyi olsa da reçeteli diyetleriyle bilinir Ayrıca, reçetesiz olarak mağazada bulunan birden fazla diyet oluştururlar. Amaçları, genel sağlığı destekleyen yiyecekler yaratmaktır. Amaçları, köpeklerimizin gelecekte beslenmeleri yoluyla hastalıklarını önlemektir.Science Diet, köpek maması beslenmesinde liderdir. Aşağıdaki makalelerde bunları diğer birkaç markayla karşılaştırdık:

Elmas Naturals

Diamond Pet Food şirketi 1970 yılında evcil hayvan maması arenasına girdiler. Dünyanın en büyük köpek maması üreticilerinden biri haline geldiler ve tüylü dostlarımız için doğal köpek maması sunmalarıyla gurur duyuyorlar. Diamond Naturals dünya çapında çok iyi bilinmesine rağmen, hala aile değerlerine bağlı kalmak . Aileye ait olmak ve işletmekle birlikte, orta batı değerlerine bağlı kalmanın kendileri için ne kadar önemli olduğunu belirtiyorlar.

Diamond ayrıca, pek çok kişinin daha popüler bir marka olduğunu iddia edeceği Taste of the Wild köpek mamasının da sahibidir. Biz Taste of the Wild köpek mamalarını gözden geçirdiler başka bir köpek sahibinin favorisi olan çizgi.

Geri çağırmalar

Geri Çağırma Geçmişi

Artık sizi Science Diet ve Diamond Naturals markasıyla tanıştırdığımıza göre, sektörde geçirdikleri süre boyunca gıda geri çağırmalarıyla geçmişlerini tartışalım. Bir markanın gıda geri çağırma yaklaşımı genel misyonları hakkında çok şey söylüyor, Öyleyse geçmişlerini hatırlayalım ve her birini nasıl ele aldıklarını görelim.Bilim Diyeti

Science Diet, evcil hayvan maması alemindeki tarihi boyunca 3 geri çağırma yaşadı. Bu hatırlamalar şunları içerir:

Haziran 2012 : Bu geri çağırma, olası Salmonella kontaminasyonu nedeniyle geri çağrılan 62 torba mama parçasını içeriyordu. Yiyeceklerin raflardan bu kadar hızlı çekilmesi nedeniyle, olası kirlenmeden hiçbir evcil hayvan etkilenmedi.

Ocak 2019 ve Mart 2019 : Bu hatırlamalar, bazı diyetlerindeki yüksek D vitamini seviyeleri nedeniyle diyetleri raflardan çekmeyi içeriyordu. Bazı köpekler maalesef yüksek D vitamini seviyeleri nedeniyle hastaneye kaldırıldı ve bu sorunun evcil hayvan endüstrisinde patlamasına neden oldu. Science Diet, mağazalardan ve veteriner kliniklerinden belirli diyetleri almak zorunda kaldı.Elmas Naturals

Diamond Naturals, evcil hayvan yemi endüstrisindeki tarihi boyunca epeyce gıda geri çağırma yaşadı. Bir süredir ortalıktaydılar, bu nedenle, daha uzun çalışma süresine sahip evcil hayvan maması üreticilerinden daha fazla geri çağırma görmek nadir değildir. Bu geri çağırmalar şunları içerir:

Aralık 2005 : Bu hatırlama, olası bir aflatoksin kontaminasyonu nedeniyle Güney Carolina tesislerinde yapılan diyetlerin çekilmesini içeriyordu.

Nisan 2012 : Bu geri çağırma, diyetlerindeki olası bir salmonella kontaminasyonu nedeniyle birden fazla kuru formülün çekilmesini içeriyordu.

Mayıs 2012 : Bazı diyetlerinde olası bir salmonella kontaminasyonu nedeniyle başka bir hatırlama meydana geldi.Mart 2013 : Bu hatırlama, düşük tiamin seviyeleri nedeniyle yavru kedi formüllerinden birinin çekilmesini içeriyordu.

Gıda Maddeleri

Doğal Köpek Maması Malzemeleri

Her markayı bu kadar benzersiz kılan şeylerden biri, diyetlerine giren malzemelerdir. Her marka biraz farklı bir şey sunar, bu yüzden hem Science Diet hem de Diamond Naturals'ın sunduğu malzemelere dalalım!

Bilim Diyeti

Bilim Diyeti misyonu, köpeklerimize beslenme ihtiyaçlarına göre hizmet eden bir diyet oluşturmaktır. Bilime dayalı tarifler oluşturmaya odaklanırlar. Her formül, tüylü dostumuzun beslenme temellerinin her birini karşılamasını sağlamak için oluşturulmuştur. Tarifler, her köpeğin gelişmesi için ihtiyaç duyduğu tam malzemeleri sunmaya dayanmaktadır. Bu, genellikle doğal bir yaklaşım benimsemedikleri veya herhangi bir diyet bandwagonuna atlamadıkları anlamına gelir. Köpeklerimizin ihtiyaç duyduğu kanıtlanmış yiyecekler sunarlar ve diğer tüm tüyleri dışarıda bırakırlar.

Gerçek et genellikle diyetlerindeki ilk içeriktir ve tavuk, hindi ve kuzu eti seçeneklerinde çeşitlilik gösterir. Science Diet, tariflerinde kaliteli malzemeler sunmayı misyon edinmiş olsa da, bazı evcil hayvan sahiplerini ilgilendiren tartışmalı bir ürün kullanıyorlar. Bazı evcil hayvan maması markalarının aksine, Science Diet et yan ürünlerini kullanır.

Diğer evcil hayvan maması markaları, et yan ürünlerinin tüylü dostlarımız için ideal olmadığını iddia ederken, Science Diet bunların bir köpeğin sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olmadığını belirtiyor. Genel beslenmeye bu kadar odaklandığımız için, sanırım onların sözlerine güvenebiliriz.

Köpek mamasına bilime dayalı yaklaşımları nedeniyle, diyetlerinde herhangi bir doğal seçenek bulamazsınız. Bütüncül bir yaklaşım sunmasalar da, yavru köpekler, yetişkinler, büyük ırklar, küçük ırklar, oyuncak ırklar, yaşlılar, kilo yönetimi, eklem sağlığı, hassas cilt ve mide için diyetler ve belirli tıbbi durumlar için çoklu diyetler sunarlar.

Elmas Naturals

Diamond Naturals, hayatımızdaki köpek arkadaşları için doğal bir diyet sunar. Dengeli beslenme sunan bütün içerikler ve genel sağlığı destekleyen antioksidan bakımından zengin içerikler sunmaya odaklanırlar. Tariflerindeki meyve ve sebzelerin fazlalığı ve kaliteli protein, köpeklerimizin, dışarıdaki hassas tüylü arkadaşlar için tahılsız seçenekleriyle birlikte gelişmesine yardımcı oluyor.

Diyetlerinin her biri gerçek et dokusu içermesine rağmen, çoğu ana protein kaynağı olarak et unu da içerir. Et yemeği kaşlarımızı kaldırma eğiliminde olsa da, etin gerçek ete göre% 300 daha fazla protein içerdiğini belirtiyorlar. Tariflerinin her biri ayrıca yavruları geliştirmek için probiyotikler, omega yağ asitleri, glukozamin ve kondroitin ve DHA içerir.

Formül Aralığı

Kase Dışında Yemek Yiyen Köpek

Köpeğimizin hayatımız boyunca geçirdiği süre boyunca birçok yaşam evresinden geçeceklerdir. Bu aşamaların her biri, gelişmelerine yardımcı olmak için farklı beslenme gerektirir, bu nedenle bir markanın her aşamanın ihtiyaç duyduğu şeyi sunan birden fazla formül sunması önemlidir.

Science Diet, çeşitli yaşam evrelerinde köpekler için 42 mama formülü sunar ve Diamond Naturals, yaş ve boyut aralıklarına ayrılmış 16 toplam diyet sunar. Yavrularınız için hangi markanın en iyisi olduğunu görmek için her formülü parçalara ayıralım ve Science Diet ile Diamond Naturals'ı kafa kafaya karşılaştıralım.

Köpek Formülleri

Science Diet Puppy Formula

Science Diet Puppy Food Tavuk Yemeği
 • Yavru köpekler için en iyi seçim.
 • Beyin gelişimi için doğal DHA.
 • Antioksidan bakımından zengin formül.
 • Yapay renkler veya koruyucu madde yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 374 kalori.
 • % 25 Protein,% 15 Yağ,% 3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yavruların en iyi yetişkin benliklerine dönüşmeleri için doğru beslenmeye ihtiyaçları vardır, bu da diyetlerinin sağlıklı gelişimi karşılaması gerektiği anlamına gelir. Büyüyen vücutları daha yüksek miktarda kaloriye ve ilave beslenmeye ihtiyaç duyar, bu nedenle tam da bunu sunan bir diyet bulmak önemlidir. Şimdi her markayı karşılaştıralım ve neler sunabileceklerini görelim!

Bilim Diyeti

Science Diet, evimizde büyüyen yavru köpekler için 6 adet köpek maması sunuyor. Büyük cins köpekler için 2 diyet seçeneği sunarlar, 1 küçük cins köpekler için köpek maması seçeneği ve oyuncak cins yavrular için 1 diyet seçeneği. büyük cins yavru köpekler için iki tarif kuzu veya tavuk lezzetlerini dahil et, kuzu tarifi herhangi bir buğday ve mısır içermiyor.

Elmas Naturals

Diamond Naturals, yavru köpekler dahil tüm yaşam evreleri için onaylanmış 1 büyük cins köpek yavrusu tarifi, 1 küçük cins köpek yavrusu tarifi ve 1 diyete sahiptir. Her diyetin bir tavuk çeşidi vardır ve tahılsız değildir.

kazanan

Diamond Naturals, köpek mamasına bütünsel bir yaklaşım sunsa da, Science Diet bu turu kazandı her tür köpek yavrusu için çoklu seçenekleri nedeniyle. Science Diet, oyuncak ırkları, küçük ırklar, büyük ırklar için bir diyet sunar ve farklı lezzet seçenekleri sunar.

Yetişkin Formülleri

Diamond Naturals Yetişkin

Diamond Naturals Yetişkin Köpek Maması Formülü
 • Yetişkin köpekler için en iyi seçim.
 • Tamamen doğal tarif.
 • Besin açısından zengin.
 • Mısır, buğday veya dolgu maddesi yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 329 kalori.
 • % 25 Protein,% 15 Yağ,% 3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Köpeklerimiz köpek yavrusu aşamasını geçtikten sonra, yetişkin bir mama yemine geçme zamanı gelir. Köpeğinizin yıllar boyunca gelişmesine yardımcı olmak için kaliteli bir yetişkin diyetine ihtiyacı olacaktır. Köpeklerimiz, yaşamlarının büyük bir bölümünde yetişkinlik aşamasındadır. Bu, diyetlerinin ihtiyaç duydukları faydalı içeriklerle dolu olduğundan emin olmanın önemli olduğu anlamına gelir. Artık kaliteli bir yetişkin diyetinin köpeklerimiz için ne kadar önemli olduğunu bildiğimize göre, her markanın neler sunabileceğini görelim!

Bilim Diyeti

Science Diet, her biri farklı ihtiyaçları olan köpeklere hitap eden 28 yetişkin mama seçeneği sunar. Yetişkin formülleri, küçük ırklar, büyük ırklar, sağlıklı hareketlilik, hassas mide, eklem desteği, diş sağlığı, tahılsız ve daha fazlası için bir seçenek sunar! Bu tariflerin her biri mağazada reçetesiz satılıyor, ancak tıbbi sorunları olan köpekler için birden fazla reçeteli yetişkin diyetleri var.

Elmas Naturals

Diamond Naturals, tüm yaşam evreleri için onaylanmış bir diyetin yanı sıra 9 farklı yetişkin maması sunar. Bu diyetler arasında çeşitli tatlar, cins boyutları, atletik yetenek, kilo yönetimi ve hatta tahıl içermeyen bir seçenek bulunmaktadır.

kazanan

Science Diet'in daha fazla formülü varken, biz Diamond Naturals'ı buradan selamlayın. Yavru köpeğinizin hassas bir midesi veya veteriner tarafından teşhis edilmiş başka bir hastalığı varsa Hill's Science Diet harikadır. Ancak Diamond Naturals yetişkin formülleri geniş çapta tavaya sahiptir ve genel köpek beslenmesi için harikadır. Ayrıca biraz daha bütçe dostudur.

Kıdemli Formüller

Hill's Science Diet Senior Formülü

Science Diet Senior Köpek Maması Formülü
 • Yaşlı köpekler için en iyi seçim.
 • Yüksek kaliteli ve doğal malzemelerden yapılmıştır.
 • Antioksidan bakımından zengin köpek maması.
 • Veteriner onaylı marka.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 353 kalori.
 • % 15,5 Protein,% 10,5 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bize benzer şekilde, yaşlı yavrularımız yaşla birlikte yavaşlamaya başlayacak. Genç yetişkin bir köpeğe göre daha fazla ağrı ve sızı yaşayabilirler, bu da diyetlerinde biraz daha fazla özen göstermeleri gerektiği anlamına gelir. Köpeklerimiz bir ihtiyaçlarını karşılayan kıdemli diyet , her diyetin kıdemli formüllerinde neler sunabileceğini görelim!

Bilim Diyeti

Science Diet, yaşlanan köpek dostlarımız için 5 mama seçeneği sunar. Diyetlerin beşi 7 yaş ve üstü köpekler içindir. Diyetlerden biri 11 yaş ve üstü küçük ırklara hitap ediyor. Her üst düzey formül, eklem sağlığı için omega yağ asitleri ve mineralleri içerir. Bununla birlikte, herhangi bir eklenmiş glukozamin içeren formüller ve ek destek için kondroitin.

Elmas Naturals

Diamond Naturals, yaşlı köpekler için 1 diyet uygular. Ayrıca tüm yaşam evrelerinden köpekler için oluşturulmuş 1 başka diyet taşırlar. Tüm yaşam evreleri diyeti tavuk ve pilav ile yapılır. Üst düzey diyetleri, yulaf ezmesi ve yumurta yerine pirinç yerine geçer.

kazanan

Science Diet bir tur daha kazandı aralarından seçim yapabilecekleri çeşitli kıdemli diyetler için. Diamond Naturals'ın yaşlı tüylü arkadaşlar için sadece 1 mama seçeneği var. Bilim diyeti, köpeğinizin boyutuna bağlı olarak daha geniş bir ürün yelpazesine sahiptir ve bu, yaşlı yavrularınız için dengeli bir beslenme profili sağlamaya yardımcı olur.

Konserve

Hill's Science Diet Konserve Yemekleri

Science Diyet Hassas Mide Konserve Yiyecek
 • En iyi konserve yiyecek seçimi.
 • Koruyucu yok.
 • Bitkisel lif bakımından yüksektir.
 • Kas için yağsız protein.
 • Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
 • Kutu başına 379 kalori.
 • % 4 Protein,% 3 Yağ,% 1 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bazen köpeklerimiz hayatlarına biraz tat katarlar. Konserve diyet, köpek arkadaşınız için özel bir muamele veya ekstra hidrasyon sunsa da, konserve yiyecekler yavrularımıza birçok amaca hizmet edebilir. Her markayı inceleyelim ve sundukları konserve seçeneklerine bakalım.

Bilim Diyeti

Science Diet, 16 konserve yiyecek seçeneği sunuyor. Bu seçeneklerin her biri, yaşam evreleri ve tatlar açısından farklılık gösterir ve doku seçeneklerinde de çeşitlilik gösterir. Formüllerin bir kısmı turta şeklinde gelirken, diğerleri güveçte servis edilir.

Elmas Naturals

Diamond Naturals, tüylü dostlarımıza sunmak için 3 konserve diyete sahiptir. Bu konserve diyetler tavuk, sığır eti ve kuzu eti tadında gelir ve yetişkin köpekler için yapılır.

kazanan

Science Diet bu turu kazandı . Diamond Naturals, yalnızca yetişkin köpekler için 3 farklı konserve seçeneği sunar. Science Diet'in, yavrularınızın boyutuna ve lezzet tercihlerine bağlı olarak 16 farklı seçenekle kazanması adildir.

Son düşünceler

Her turda zirveye çıkarken, Science Diet'in Diamond Naturals ile karşılaştırmayı kazandığı açıktır. Diamond Naturals kaliteli bir bütünsel köpek maması olmasına rağmen, Science Diet ile karşılaştırıldığında sunacak çok fazla çeşidi yoktur.

Genel olarak, her iki diyet de sevgili arkadaşlarımız için harika bir seçenektir. Bilim Diyetinin çeşitlilik açısından sunabileceği daha çok şey olsa da, bu diyetlerin her biri gün sonunda tarafımızdan onaylanmaktadır.

Yorumlar