Av Köpeği İsimleri: 175+ Erkek ve Dişi Fikir

Av Köpeği İsimleri: 175+ Erkek ve Dişi Fikir

Yeni yavrunuz için av köpeği isimleri mi arıyorsunuz? Pek çok sevilen köpek ırkı, başlangıçta avcıların arkadaşları veya av köpekleri olarak yetiştirildi. Bu ırklar, mükemmel avcı eşini yapmak için nesiller boyunca yetiştirildi ve eğitildi. Sahiplerinin emriyle aramak, takip etmek ve geri almak için uzun günler geçirmek için gereken içgüdüleri, zekayı, becerileri ve enerjiyi kapsarlar. Bu ırkların çoğu günümüzde popüler aile hayvanlarıdır.

İster yavru köpeğiniz belirli bir cins olduğu için, ister avlandığınız için avcılardan ilham alan adlandırma fikirleri arıyor olun, bakılacak yer sıkıntısı yok. Av köpeği ırkları arasında Beagle, Weimaraner, Labrador Retriever, Dachshund, English Setter, Whippet, Dogo Argentino ve hatta her zaman popüler olan Golden Retriever ve Poodle bulunur. Avcı ırklarının listesi oldukça uzundur ve bazı gerçekten eşsiz köpekleri içerir.Avcılar ve köpekleri inanılmaz derecede yakın bir bağ geliştirir. Ortak bir hedefe doğru çalışarak ve kırılmaz bir ilişki geliştirerek birlikte saatler geçirirler. Bu ilişki, ister yavrularını büyük bir avın peşine düşsünler, ister gizli bir hazine bulsunlar, ister parkta güzel çiçekler arasınlar, tüm evcil hayvan ebeveynlerinin hissettiği bir şeydir. Avcılıktan ilham alan isimler geleneksel, avcılıkla ilgili, hayvan temalı veya oldukça yaratıcı olabilir. Yavru köpeğinizin yeni adı için 175'in üzerinde harika fikirle başlayalım.

İçindekiler
 1. Erkek Av Köpeği İsimleri
 2. Dişi Av Köpeği İsimleri
 3. Doğadan İlham Alan İsimler
 4. Hayvandan Esinlenilen Av Köpeği İsimleri
 5. Avcı Karakter İsimleri
 6. Mitolojide Avcılar
 7. Köpek Adlandırma Trendleri
 8. Köpek Adlandırma İpuçları
 9. Son düşünceler

Erkek Av Köpeği İsimleri

Patilerini vermek isteyen ebeveynler için pek çok harika fikir var. erkek yavru avcılıktan ilham alan bir çağrı işareti. Avlanma ile ilgili farklı eylemlere, kullanılan ekipmana ve farklı terminolojiye bakın. Avcıların hepsi farklı şeylerin peşinde olsa da, o büyük skoru bulmak, yavru köpeğinizin mükemmel lakabını bulmak kadar iyi hissettirir. Umarız bu fikirlerden biri size ilham verir.

Ok Korucu
Boomer İsyancı
Yay Ruger
Brütüs Ryder
Mermi testere
kasap izci
Takip etmek Atıcı
tay demirci
Tehlike Mızrak
Dizel tankı
Ölçer Tuzakçı
nişancı Tetiklemek
iri parça kamyon
avcı TIR şoförü
nitro Wesson

Dişi Av Köpeği İsimleri

Kim demiş bütün eğlence erkeklerde oluyor? Tüm türlerin dişileri kendilerini şiddetli rakipler, iyi savaşçılar ve çoğu durumda takdire şayan ve kudretli avcılar olarak göstermişlerdir. Güçlü bir kızın güçlü bir unvana ihtiyacı vardır ve dişi yavrunuza mükemmel şekilde uyabilecek bazı fikirlerimiz var.Athena İş
Beretta Kimber
yangın takım
Flaş şaka
çiçek Lilly
kek Marly
Dakota Payton
makaralar Biber
Diana Kraliçe
Düşes haydut
Eko Gül
Flaş Adaçayı
Tahmin etmek Shiloh
Umut Ruh
Avcı Dilek

Doğadan İlham Alan İsimler

Tüm avcıların ortak noktası, doğada vakit geçirmeyi sevmeleridir. açık havada harika . Avcı olsun ya da olmasın köpek sahipleri, köpek arkadaşlarıyla dışarıda keşfederek sayısız saat geçirmeyi de severler. Harika dış mekan, keşfedilecek devasa, harika bir yer ve aynı zamanda evcil hayvan çağrı işaretleri için harika bir ilham kaynağı.

anadolu çoban köpeği özellikleri
meşe palamudu kehribar
Kül Titrek kavak
Koy Brooke
Sedir Mercan
Uçurum Şafak
selvi Delta
Orman çiğ
Yaprak eğrelti otu
Akçaağaç Sarmaşık
Masa Göl
Ay Ay
Yağmur Çayır
Bilmek Sisli
Taş Nehir
Fırtına Kumlu
Toplantı Skye
Güneşli Yıldız
Gök gürültüsü Yaz
Wade Toprak
Odunsu Söğüt

Hayvandan Esinlenilen Av Köpeği İsimleri

Kürklü bebeklere başka bir hayvanın adını vermek yeni bir fikir değil. Dünya çapında insanlar birçok nedenden dolayı yavrularını diğer türlerin adlarıyla vaftiz ederler. Bazen bir fikir tam olarak uyuyor. Diğer zamanlarda, sahiplerinin sevdiği bir hayvanı veya avlamayı sevdikleri bir oyunu ifade edebilir. İyi haber şu ki, hayvanlardan ilham alan avla ilgili isimler için pek çok fikir var.

Porsuk Birdy
Ayı İyi
Domuz tavşan
Boğa Kriket
Şahin Doe
Tilki İç
Kaz şaka
grifon Vaşak
boz ayı Anka kuşu
lepistes kuzgun
geyik Serçe
Kurt Çalıkuşu

Avcı Karakter İsimleri

Geniş eğlence dünyasında birçok karakter öne çıkıyor zekaları, becerileri ve avcı benzeri yetenekleri için. Erkek ve kadın, bu karakterler kitap sayfalarından çıkıp sinema ve televizyon ekranlarımızı aydınlatıyor. Belki de bu ilgi çekici karakterlerden biri, avcılardan ilham alan yeni yavru köpeğiniz için mükemmel bir çağrı işareti olabilir.Bıçak ağzı Alita
Boone beatrix
Clyde Bonnie
Bakır Buffy
Dundee Gamora
Eragon harley
diş İsak
Fin Katniss
Şahin göz Lara
Helsing Mamba
huckleberry Maya
Loki Bizimle
başına buyruk Nikita
Merlin Alınmış
bipleme Quinn
Yolgezer Kral
Sully Ripley
T'Challa selen
Thor Tris
Fitil Dul

Mitolojide Avcılar

Avcılar mitoloji çok çeşitli kültürlerin. Birçok kültür için avlanma, ilk günlerden itibaren hayatta kalmak için bir gereklilikti. Avlanmanın heyecanı artık birçokları için günlük yaşamın veya hayatta kalmanın bir parçası olmasa da, bu fikirler ve hikayeler eğlence ve kültürlerimizde örülmüştür. Yeni yavru köpeğiniz için muhteşem bir lakap olabilecek mitolojiden erkek ve dişi birçok farklı avcı karakteri vardır.

Aşil Artemis
Argus Atalanta
Aristo bahisler
Heimdal kallisto
Herkül kolaylık
Hermes Gaia
Horus Hera
Kokopelli İrade
düğümler Nike
Odin damlar
avcı çekirdek
Tava skadi

Köpek Adlandırma Trendleri

 Uzun yürüyüşe çıkan kimse ve yüksek otların arasında duran köpek
Yeni bir evcil hayvan için bir tutacak seçmek, size ve evcil hayvanınıza ömür boyu bağlı kalacak, bu yüzden çok modaya girmeyin.

söz konusu olduğunda evcil hayvanlara isim vermek , etrafımızda meydana gelen trendler ve hevesler genellikle karar verme sürecini etkiler. Adlandırma trendleri gelir ve gider ve bazen daha sonra yeniden ortaya çıkar. Eğlence, ünlüler, sosyal medya ve dünyada olup bitenler, insanların evcil hayvan dediği şeyleri etkiler. Bazen büyük eğlence franchise'ları gibi disney , Harry Potter , veya hayret bir fikir ilham. Diğer zamanlarda moda, pop kültürü, ya da popüler varış noktaları bize ilham verecek ve etkileyecek. Trendleri adlandırmayla ilgili hatırlanması gereken bir şey, bazen sadece kısa bir süre devam etmeleri ve diğer zamanlarda zamanın testine dayanacaklarıdır.

İsim, evcil hayvan ebeveynlerinin köpekleriyle kullandıkları temel bir iletişim aracıdır. Popüler, eğlenceli veya modaya uygun bir fikir harikadır, ancak sahibinin tek düşüncesi bu olmamalı. Trendlerin yükseleceğini ve düşeceğini unutmayın; yavru köpeğiniz bir sosyal medya dansından veya popüler karakterden çok daha uzun süre ortalıkta olacak. Ek olarak, mal sahipleri, eğilimlerin bazen coğrafi konuma ve hatta mal sahibinin yaşına göre değiştiğini dikkate almalıdır. Bazıları için popüler olan, diğerleri için popüler olmayabilir.Adlandırma fikirleri bulmak söz konusu olduğunda trendler faydalıdır. Sahipler şu anda neyin popüler olduğunu, yıllar önce neyin popüler olduğunu ve hangi fikirlerin ilk on listede yer almadığını görebilir. Sadece neyin popüler olduğunu değil, evcil hayvanınızın kişiliğini, görünüşünü, cinsini, boyutunu ve kendi kişisel ilgi alanlarınızı ve fikirlerinizi göz önünde bulundurun.

kaniş karışımı

Köpek Adlandırma İpuçları

 Bir alanda tazı avı
Sahiplerin yeni köpek yavruları için mükemmel ismi seçmelerine yardımcı olacak birkaç ipucumuz var.

Yeni yavru köpeğinize isim vermek önemli bir görevdir ve bazen zordur. Bu sancılı bir süreç olmak zorunda değildir. Dikkate alınması gereken ilk şeylerden biri, isimle hedefinizdir. Güçlü bir mesaj gönderen bir tanıtıcı mı arıyorsunuz yoksa sizin için yakın kişisel anlamı olan bir şey mi seçmeyi tercih edersiniz? Unutmayın, evcil hayvanınızın lakabı onlar ve sizin hakkınızda bir mesaj gönderir. Bu yüzden, bu mesajın ne olmasını istediğinizi düşünmek için biraz zaman ayırın. Yaratıcı olun, beyin fırtınası yapın ve ilham almak için farklı alanları ve kavramları düşünün.

Adlandırma İpuçları

 1. Bir şey seçtikten sonra, onun sizin için benzersiz, daha derin bir anlamı olsa da, bu kelime köpeğiniz için aynı anlamlı bağlantıya sahip olmayacaktır. . Bu, öğrenecekleri temel terimlerden biri olacak ve sahiplerinin veya bir başkasının onlara ihtiyaç duyduğunu veya istediğini bilmenin birincil yolu olacak. Köpekler, adlarını kucaklama, yemek zamanı, yürüyüş, dışarıda veya dikkat çekeceklerini veya bir şey olacağını gösteren başka bir gösterge ile ilişkilendirir. Köpekler anlamaz kelimelerin özel ve temel anlamı.
 2. Basit isimlere ve tercihen bir veya iki heceli olanlara bağlı kalın. Köpekler daha kısa kelimelere daha iyi yanıt verir. Daha uzun kelimeleri duymaları, ayırt etmeleri ve yanıtlamaları onlar için daha zordur. Bu nedenle, daha uzun bir terim seçerseniz, evcil hayvanınızın anlaması daha kolay olabilecek birkaç takma ad bulmak akıllıca bir fikirdir.
 3. Genel komutlar veya diğer evcil hayvanların veya insan aile üyelerinin adları gibi gelen kelimelerden kaçının. Uzun süreli kafa karışıklığına, kaosa ve incinmiş duygulara neden olabileceğinden bu önemli bir husustur.
 4. İsimleri düşünürken, ayrıca bir takma isim listesi yapın. Bu önemlidir çünkü mükemmel köpeğin adını seçmek için harcadığımız zaman ve enerji kadar, çoğu zaman evcil hayvanlarımız bunun yerine takma adlarla anılır.
 5. Uygun kalmak ve saldırgan olarak alınabilecek herhangi bir kelimeden kaçınmak çok önemlidir. Yaratıcılık ve mizah teşvik edilirken evcil hayvan ebeveynleri, bu tutacağı kullanacak tek kişinin kendileri olmadığını unutmamalıdır. Veterinerler, kuaförler, köpek gezdiriciler, evcil hayvan bakıcıları ve ziyaretçilerin hepsi evcil hayvanınızın adını söyleyecektir. Kulağa kaba veya rahatsız edici gelen her türlü terimden uzak durarak yavru köpeğinizi, kendinizi ve diğer insanları utandırmaktan kaçının.
 6. Bir isim seçmenin ve öğrenmenin uzun bir süreç olduğunu unutmayın. Pençe ebeveynleri bir kelime seçtikten sonra onu yavrularına öğretmeleri gerekir. Bu işlem birkaç hafta veya daha uzun sürebilir. Cesaretini kırma. Pozitif kalın ve yavrunuza pek çok olumlu pekiştirme ve cesaretlendirme sağlayın. Her yeni şeyde olduğu gibi, bu bir öğrenme sürecidir ve yavru köpeğiniz yeni bir evde, yeni insanlarla birlikte olmaktan ve yeni bir isim öğrenmekten bunalacaktır.

Evcil hayvanınız için bir fikir işe yaramazsa, birkaç farklı seçeneği denemek ve hatta bazı şeyleri değiştirmek kesinlikle sorun değil.

Son düşünceler

Av köpeği isimleri sevimli ve güçlü olabilir. Yeni kürklü bir bebeği eve davet etmek iç açıcı, harika bir deneyimdir. Bu yeni tüylü aile üyesinin getirdiği kucaklaşmaları, kahkahaları ve sevgi duygularını sonsuza kadar hatırlayacaksınız. Doğru ismi seçmek bir süreçtir ve herkes için farklı görünür. Sahipler, son bir seçim yapmadan önce diğer fikirleri düşünmek ve yavrularını tanımak için kendilerine zaman tanımalıdır.Yeni bir tüylü arkadaş için mükemmel bir unvan seçmek her zaman hızlı olmaz ki bu gayet iyi. Sahiplerinin araştırma yapmak, takma adları denemek ve bu yeni yavrunun nasıl uyduğunu görmek için zaman ayırması gerekiyor. İlham almak için pek çok alışılmadık yer var.

Yorumlar