Catahoula Leopard Dog & Pitbull Mix: Pitahoula Irk Bilgisi

Catahoula Leopard Dog & Pitbull Mix: Pitahoula Irk Bilgisi

Catahoula Pitbull karışımı, popülaritesi yeni çıkmaya başlayan nadir ve nispeten yeni bir tasarımcı pooch. Pek çok mal sahibi artık Labrador gibi normal aile favorilerinden biraz farklı bir şeyi tercih ederken, Catahoula Leopard Dog gibi daha az bilinen ırklar daha moda hale geliyor.

Catahoula oldukça yoğun bir türdür, bu nedenle Amerikan Pitbull Terrier ile karıştırıldığında, sonuç biraz daha uyarlanabilir ve sevecen bir köpek olabilir. Her aile evine uygun olmasa da, bu melez yavruda çok özel bir şey var.Aktif olduğunuz ve deneyimli ve iradeli bir köpek sahibi olduğunuz sürece, bu cins harika bir köpek arkadaşı olabilir. Öyleyse, Catahoula Pitbull melez yavrularının sizin ve yaşam tarzınız için mükemmel bir köpek olup olmadığını görmek için daha yakından bakalım.

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı bir köpeği ve hangi genleri miras almayı bekleyebileceğini tam olarak anlamak için, miras alabileceği için ebeveynleri hakkında biraz bilgi edinmek çok önemlidir. genlerin ve özelliklerin herhangi bir kombinasyonu , bu yüzden hepsini beğendiğinizden emin olmalısınız.Catahoula Leopard Köpek

Bu köpek, Pitbull'a kıyasla daha az bilinir, çünkü Louisiana'da devlet köpeği olduğu için yaşamazsanız ve orada bulunan kutsal bir gölün adını alır. 16 yılında İspanyol gezginler tarafından bölgeye getirilen İspanyol Mastiff, Bloodhound ve Greyhound olduğuna inanılanların bir karışımı.inci Yüzyıl. Domuz köpeği olarak da bilinen asıl mesleği bataklıklarda yaban domuzu avlamak Güney Doğu Amerika. Çiftçiler onun hünerinden o kadar etkilendiler ki popüler bir çiftlik sahibi haline geldi ve paketler halinde onların Stok çevresinde köpek çiti oluşturma konusunda benzersiz gütme becerisi efendilerinin onları yönlendirmesini sağlamak için.

Çalışkan Catahoula Leopard Köpek olarak tanımlanmaktadır sadık, bağımsız ve dikkatli, ve çalışkan bir köpek meslektaşı olur. Aynı zamanda doğru aile için harika bir aile hayvanı yaptığı biliniyor, ancak sürü zihniyetini anlaması gereken katı ve sağlam bir lidere ihtiyacı var, aksi takdirde asi olduğu biliniyor.

beagle jack russell karışımı

Amerikan Pitbull Teriyeri

Pitbull Terrier, Catahoula'dan daha iyi bilinir ve bununla birlikte kısır olma konusundaki haksız şöhreti gelir, ancak iyi eğitimli bir Pitbull bunun tam tersidir. Bu haksız itibar, kan sporlarına zorla katılmasından kaynaklanıyor, ancak neyse ki, bu acımasız sporlar yasaklandıktan sonra, o da çiftlikte çalışan ve Kovboy’un favori meslektaşı oldu. Bu adam için sevgimiz ve eğitimimiz arttığı ve geliştiği için, o da yaygın olarak terapi köpeği olarak kullanılır sadece sevgi dolu doğası ve insanlara olan hayranlığından dolayı.Pitbull Terrier şu şekilde tanımlanır: akıllı, kendine güvenen ve iyi huylu ve küçük çocukları olanlar için bile mükemmel bir aile eki yapıyor, bu yüzden o, dadı köpeği . Enerjisi için bir çıkışa ihtiyacı var ve yalnız kalmaktan hoşlanmadığı için gününün çoğunu onunla geçirebilecek aktif bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor. Daha birçokları var popüler pitbull terrier karışımları , I dahil ederek Labrabull , Pitsky , Beaglebull ve Corgi Çukuru .

Catahoula Pitbull Karışımı

Catahoula Pitbull Terrier Karışık Irk Yavrusu Çimlerde

Yukarıdaki köpeklerin kombinasyonu, Catahoula Pitbull karışımıyla sonuçlanır. Ne bekleyeceğinizi merak ediyorsanız veya daha önce hiç görmediyseniz, o zaman şuraya gitmeyi unutmayın. Bullitt’in Instagram sayfası , ebeveynlerinin onu tanımladığı yer yarı çılgın ve yarı tembel .

Catahoula Pitbull, nadir bir tasarımcı köpeğidir ve böyle bir cins standardı henüz gerçekleştirilmemiştir. Bu kılavuz, bu karışımdan tipik olarak neler bekleyebileceğinize odaklanır, ancak anlamak ve her ebeveynin ırkını iyice araştırın ve Catahoula Pitbull'unuzun ebeveynlerinden herhangi birinin özelliklerini devralmasını beklemeye hazır olun.Mizaç

Catahoula Pitbull karışımı ilk kez ya da ürkek köpek sahibi değil. Köpekleri anlayan ve istekli bir aileye yerleştirilmesi gerekiyor. paket zihniyeti oluşturmak ailede, çünkü bu kurulmazsa, bu yavru iyi olmayacak. Sadece sürü lideri olarak size meydan okumakla kalmayacak, aynı zamanda davranışsal sorunlara da yol açabilir. Pitbull genleri sayesinde bu içgüdü bir şekilde azalacak olsa da, bu özelliğin saf bir Catahoula olduğu gibi ele alınması gerekir. Ancak, bu bir kez kurulduktan sonra, ustasına iyice tapıyor ve tüm aile ve sizi memnun etmek için her şeyi yapar.

Bu adam var çok fazla fiziksel ve zihinsel enerji okuldan atılması gerekeceğinden, onunla çok fazla etkileşim, oyun zamanı ve kucaklaşmaya kendini adamış aktif bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor. Hiçbir şey bu köpeği efendisiyle yapacak bir işe sahip olmaktan daha mutlu edemezdi, bu yüzden ideal çiftlik işini yapardı. Enerjisini bitirdiğinde, bilinir evde sakinliğin tadını çıkarın, ve mutlu bir şekilde ateşin önünde ayaklarının dibine uzanacak.

Pitbull ailesi sayesinde, çok sevecen ve sürekli dikkatinizi ve övgülerinizi isteyecek, bu yüzden bu nedenle olabilir çok yoğun bir köpek , ama bir köpeğin bu özelliğini seviyorsanız, o zaman bu adamdan başkasına bakmayın. Öte yandan, alanınızı seviyorsanız, tamamen başka bir karışım düşünmelisiniz!

Boyut ve Görünüm

Catahoula Pitbull, ebeveynlerinin büyüklüğüne bağlı olarak, aralarında herhangi bir yerde tartabilir. 40 ve 85 pound ve arasını ölçecek 18 ve 23 inç yükseklikte. Ev dışında oynarken yoğun enerjisi ve gürültülü doğası, oldukça güçlü ve güçlü olabileceği anlamına gelir, bu nedenle efendisinin buna hazırlıklı olması gerekir. Ev içindeki çocuklara karşı sakin ve nazik olsa da, küçük çocuklar her zaman sadece boyutları nedeniyle gözetim altında tutulmalıdır.Ceket ve Renkler

Bu karma köpek çarpıcı bir şekilde çarpıcı ve sadece boyaması için bile kesinlikle başları döndürecek! Miras alacak ebeveyninin renklerinin herhangi bir kombinasyonu ve Pitbull kırmızı gelir veya merle hariç hemen hemen her renk. Catahoula, merle'nin tüm farklı tonlarında gelir, bu nedenle bu adamla kesinlikle herhangi bir renk veya işaret bekleyebilirsiniz. Catahoula ayrıca heterokromi geni , böylece gözleri farklı renktedir veya hatta aynı gözde bir renk karışımı bile olabilir.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Catahoula Pitbull karışımı çok fazla egzersize ihtiyaç duyacak ve taahhütte bulunabilmelisiniz. her gün en az 60 ila 90 dakika şiddetli egzersiz aksi takdirde çok huzursuz ve yıkıcı olacaktır. Oldukça basit, eğer bunu taahhüt edemezseniz, o zaman sizin için bir cins değildir, ancak yapabilirseniz, sahip olabileceğiniz en iyi dört ayaklı arkadaş olarak minnettarlığını geri verecektir. O da mükemmel küçük çocuklu ailelere uygun boyutuna rağmen ve neredeyse her zaman kanepede kucaklamak için gençleri tercih ettiğini göreceksiniz.

Potansiyel olarak büyük boyutu ve enerjisi nedeniyle, bu adam güçlendirilmiş bir arka bahçeye erişimi olan daha büyük bir eve daha uygun olacaktır. Kabin ateşini kolayca yakalayacağı için temiz havaya erişmesi gerekecek ve saatlerce kapalı kalmaktan nefret edecektir. Çünkü o olabilir ailesine karşı çok koruyucu , arka bahçenizin güçlendirildiğinden emin olmanız gerekecek, aksi takdirde çevrede tehlike olduğunu hissederse kaçma riskini alırsınız.

Eğitim

Catahoula Leopar Köpek Pitbull Çalma ile Karışık

Bu, dikkatinizi odaklamanız gereken ana bölümlerden biridir, çünkü bu adamı eğitmek onun başarısı ya da kırılması olacaktır. Birinci olarak, erken sosyalleşme anahtardır ve onu mümkün olduğunca çok sayıda köpek ve diğer tüm şekil ve büyüklükteki diğer hayvanlarla ve diğer insanlarla tanıştırmalısınız. Onu günün her saatinde kaldırımda yürümek, diğer tasmalı köpeklere ve gürültülü araçlara alışmasını sağlayacaktır.Onu kaydettirmek köpek yavrusu itaat sınıfı onun için mükemmel olurdu, sadece diğer yavrulara alışmakla kalmaz, aynı zamanda kuralları daha ilk günden belirlemenize izin verir. Eğitimine kendini adamış güçlü iradeli bir efendiye ihtiyacı var ve tutarlı, çünkü herhangi bir zayıflığı yakalarsa bundan faydalanacaktır. Sadece güçlü iradeli olmanız değil, aynı zamanda güçlü olduğu için fiziksel olarak da güçlü olmanız gerekir ve bu nedenle tavsiye edilir. tasma onu erken yaşlardan itibaren eğitin.

Pozitif uygulama eğitimi ayrıca önemlidir, çünkü herhangi bir kötü muameleye nefsi müdafaa olarak tepki verecektir. Bol miktarda sözlü övgü ve küçük muamele onu cesaretlendirecek ve zeki olması ve memnun etmeye istekli olması, eğitimini çok çabuk alacaktır. Ayrıca treni sandık kurmayı planlıyorsanız, Pitbull ırkları için bir sandık bul ve aynı şey eğitim için de geçerli koşum takımı ile .

Sağlık

Catahoula Pitbull karışımı nispeten sağlıklı bir köpektir ve sağlıklı bir köpek için yaşayacağı tahmin edilmektedir. 10 ila 16 yaş . Herhangi bir köpekte olduğu gibi, Catahoula Pitbull karışımı, özellikle ebeveynlerini etkileyen herhangi bir köpek sağlığı endişesine eğilimli olabilir, bu nedenle dikkat etmeniz gereken aşağıdaki endişeler şunlardır:Kalça Displazisi - bu çoğu köpekte yaygın bir sorundur ve kalça eklemlerinin anormal oluşumundan kaynaklanır. Fazla mesai, kötü oturan eklem yuvasının sürekli olarak taşlanması, yaşlandıkça ağrılı artrit ile sonuçlanacaktır. Bu nedenle, onu bedenine ve yaşına uygun yiyeceklerle beslemek önemlidir, çünkü bunlar, kemik büyümesini etkileyen doğru kalsiyum ve fosfor seviyelerine sahip olacaktır.

Sağırlık - Merle geni sağırlıkla bağlantılı olduğu için, tek taraflı veya iki taraflı olsun, Catahoula ebeveyni diğer köpeklere kıyasla daha fazla sağırlık riski altındadır, bu nedenle o da buna eğilimlidir. Kürkü parlak olmasa bile, yine de genin taşıyıcısı olabilir, bu nedenle yetiştiricilerden ilgili sağlık sertifikalarını istemek önemlidir.

Cilt alerjileri - Pitbull ebeveyni cilt alerjilerine yatkındır, bu nedenle Catahoula Pitbull karışımının yaşamı boyunca bir noktada cilt problemleri yaşama olasılığı yüksektir. Yaygın alerjenler çimen, akarlar ve tavuk veya tahıl gibi besleyici maddelerdir. Kuru, kaşıntılı veya sıcak noktalar varsa, kök nedenini araştırmak için onu Veterinerinize götürdüğünüzden emin olun.

Beslenme

Beslenme her köpeğe özgüdür ve büyüklüğüne ve enerji seviyelerine bağlı olarak, muhtemelen aralarında Her gün 2 ½ ila 3 ½ bardak yemek . Tabii ki, eğer yaban domuzu avlıyor veya sığır çobanıysa, bu ölçeğin en üst noktasında olacak ve eğer kanepenin rahatlığını tercih ederse, o zaman çok daha azına ihtiyaç duyacaktır.Yağsız ve kaslı vücudu nedeniyle bir yüksek protein içeren yüksek kaliteli mama ve onu gün boyu ayakta tutacak kadar enerji. Onu yaşına uygun yiyeceklerle beslediğinizden emin olun ve maması potansiyel cilt alerjilerini etkileyebilir Bu nedenle, beslenme ihtiyaçları ile ilgili özel tavsiyeler hakkında herhangi bir sorunuz varsa, veterinerinize sorduğunuzdan emin olun.

Bakım

Catahoula Pitbull karışımı çift katlıdır, ancak çok kısa ve pürüzsüz ve diğer köpeklere kıyasla biraz daha az tüy döküyor. Haftada bir fırçaya ihtiyacı olacaktır, ancak bu daha çok saçını parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar çünkü paltosu dolaşacak kadar uzun değildir. Gerektirecek birkaç ayda bir banyo nispeten temiz bir köpek olduğu için. Elbette, eğer çalışan bir köpekse ya da pislik ya da çamur içinde yuvarlanmayı seviyorsa, onu daha sık yıkamanız gerekebilir.

purina one vs purina pro planı

Yavru köpekler

Catahoula Pitbully Mix Köpek

Catahoula Pitbull karışımı çok yeni ve nadir bir tür Bu güzel köpeklerin ne kadara mal olacağına dair internette çok az bilgi var. Bu adamlardan birini hayatınıza davet etme konusunda ciddi olduğunuza inandıklarında sizi fiyatlandırmaları hakkında bilgilendirecek seçkin saygın yetiştiriciler var. Bununla birlikte, diğer tasarımcı köpeklere kıyasla özellikle talep görmedikleri için, çok pahalı olmayacaklar.

Aile Hayvanları Olarak

  • Catahoula Pitbull karışımının deneyimli bir paket lideri ile yerleştirilmesi gerekiyor.
  • Bu köpek çok aktif ve eğitimli sağlam ancak nazik bir ele ihtiyacı var.
  • Zor ya da eğlenceli bir iş gününün ardından insan çantasına sarılmayı seviyor.
  • Bu cins, sürüsünü koruyabileceği için çok erken sosyalleştirilmelidir.
  • Catahoula Pitbull karışımı, uzun süre yalnız bırakılmaması gereken aktif bir yavrudur.
  • Günlük 60 dakika egzersiz yapabilen çok aktif bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor.
  • Bu cins koruyucu olabilir, bu nedenle daima tasmalı ve evinizdeki bahçeniz kapalı olmalıdır.
  • Erken eğitim ve sosyalleşme, iyi huylu bir yavruya dönüşmesini sağlamak için çok önemlidir.

Yetiştirici Bulmak

Daha önce de belirtildiği gibi, bu adamlar oldukça nadirdir ve bu nedenle mükemmel yetiştiriciyi bulmak için çok zaman ayırmanız ve seyahat etme potansiyeline sahip olmanız gerekecektir. Hala hatırlamak önemlidir saygın bir yetiştirici ile çalışmak size sağlık sertifikaları sağlayabilecek ve yavrularını ve ebeveynlerini görmenizi kim karşılayacak. Bir yetiştirici bulmakta zorlanıyorsanız, bu özel karışım için saygın bir yetiştiriciden haberdar olabileceklerinden, Catahoula yetiştiricileri ve Pitbull yetiştiricileri ile konuştuğunuzdan emin olun.

Kurtarma ve Sığınaklar

Bir köpeği kurtarmak, yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir ve bir Pittie karışımı olarak, bu adamlardan birinin bir yerde bir kurtarma sığınağında olacağından emin olabilirsiniz, ancak daha nadir olduğu için bunun sizi daha uzun süreceğini görebilirsiniz. onu diğer cinslere kıyasla bulmak için. Catahoula Rescue web sitesi Eyalet başına tüm kabul edilebilir Catahoula Leopard köpeklerini listeler ve listelenen çok sayıda Catahoula karışımı vardır, bu yüzden onları kontrol ettiğinizden emin olun.

Son düşünceler

Catahoula Pitbull karışımı, ailesini çok seven cesur bir köpek ve gün batımına kadar çalıştığı ve sabaha kadar kucaklandığı için çok mutlu. Bu adama karşı kararlı olmak önemlidir, ancak bir kez sürü hiyerarşisi kurulduktan sonra, bu çarpıcı köpek ailesi için oyuncu ve koruyucu ve aynı zamanda etrafta olmak çok eğlencelidir ve yakında onu neden karşılamadığınızı merak etmeye başlayacaksınız. daha erken hayatınıza!

Yorumlar

Şeker
Bende var, Zeus oradaki en iyi köpeklerden biri. Çocuklara karşı nazik ve yetişkinlere karşı çok oynuyor. Yine de, kör kardeşim onu ​​incinmekten koruyarak, zorlukla yürüyemeyen annemin yanında nazik olmaya kadar içgüdüsel. Çocuklardan birinin gece titremesini hatırlıyorum. Atmasına yardım etmek için yanında kalacaktı. Zeus çocukları sever ve gittiğimizde evimizi korur. Haklılar, bu cins süper güçlü. Çok zeki ve sen alfa olmalısın. Sonuna kadar sadakat. Başka birini bulmayı dört gözle bekliyorum.
Kelly Wilson
Harika bir köpek yavrusu gibi görünüyor, Candy'ye uğrayıp yorum yaptığınız için teşekkürler!
Juanita Pope
Bir catahoula karışımım var (çoğunlukla catahoula). Bir Pitt / Zorbalık tarafından getirildi.
Kelly Wilson
Merhaba Juanita, yerel Facebook Gruplarına ve ölümsüz barınaklara ulaşmanızı öneririm. Burada, Köpeğinizi Sevin'de köpekleri yeniden barındırmıyoruz, ancak durumunuz için biraz yardım bulmanız için dua ediyorum!
Aimee Gulley
Benim kızım Daisy var ve oğlum o akıllı! Onu şimdi altı yıldır alıyoruz, sanırım teknik olarak ücretli bir kurtarmaydı, çünkü biri ... 'onu atacağız', bu yüzden iki saat uzaktaki bu küçük, merel mor gözlü yavru için gittim. ayaklar. Bir şey istediğinde gevezelik eden, harika bir hayvandır küçük oğlumu sever ve eğitim almadan yerden kalkmak için yardıma ihtiyacım olup olmadığını veya kan basıncımın (Kan basıncı) düşüp yardım istemediğini bilir. Her zaman kolay olmadı, saçını çekmeni isteyecek inatçı bir yanı var ama iyi bir eğitimle gayet iyiydi. Kısa bir süre önce ilk küçük yavrularını doğurdu (kendi isteğiyle değil ve bazıları geriye yattı ve rahatladı, diğerleri ... iyi NUTS idi, ancak bunun için babayı suçlayacağız. Hayatımda birçok köpeğim oldu ama bu kız benim arabam ya da öl, kucaklaşan arkadaşım ve en yaşlı köpek arkadaşım ve küçüklerimin ilk gerçek kelimesi 'Daisy' olduğu için ona uzun süre sahip olmam için dua ediyorum
Kelly Wilson
Kulağa harika bir yavru Aimee benziyor! Yorum yaptığınız için teşekkürler!
Justin
İki Catahoula Pit mix köpeğim var, bir erkek bir dişi. Onlar benim ESA köpeklerim PTSD'li Army Vet. Bu köpekler süper zeki insanları severler ve ikisi de benimle kucaklaşmayı ve televizyon izlemeyi severler. İçeride süper sakindirler ama dışarıda kediler dahil her şeyi severler. Ve evet, insanlar kapıya geldiğinde havlayacaklar. Bir apartman dairesinde yaşıyorum, bu yüzden bir eve ihtiyaç duymakla ilgili şeyler tamamen yanlış. Tek yapmanız gereken oyun oynamak ve yürümek için zaman ayırmak. Ve yavruları vardı, çünkü baba, mavi gözlerle bile çok renkli çoğu renge sahipti Anne köpeği Anna'nın sol gözünde küçük noktalar ve yarım kahverengi lekeler var, çoğunlukla beyaz olsa da, yavruların çoğunun çoğunlukla beyaz olması komikti. gri ve kahverengi lekeler ve mavi ve kahverengi gözler. Yavru köpeği olan her kişi her zaman daha fazla yavru sahibi olup olmayacağını sorar, Frankie düzeleceğinden bunu bir daha yapmayacağım. Ama bu iki köpek benim en iyi arkadaşlarım.
Kelly Wilson
Justin'e yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler! Ellerinde harika yavruların olduğunu ve bir apartman ortamında iyi davrandıklarını duymak güzel! Genel olarak konuşursak, bu karışım, çalıştırılacak bir bahçe ile daha iyi sonuç veriyor gibi görünüyor, ancak pek çok mal sahibinin olmadığı gibi, onlarla çok ilgili ve aktifsiniz gibi görünüyor. Uğrayıp yorum yapmak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz ve hizmetiniz için teşekkürler!
Dede
My Catbully Eugene harika! O
Kelly Wilson
Kulağa harika bir yavru Dede gibi geliyor! Yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler!
Tara
Catahoula'm neredeyse bir yaşında (onu kurtardı) ve kızgınlığa girdi ve sanırım pitbull karışımım onu ​​hamile bıraktı. O 80 lbs ve o 60 lbs. Yavruların onun doğurması için çok büyük olmasından endişelenmeli miyim?
Kelly Wilson
Merhaba Tara, iyi olması için yeterince yakın boyutta. Güvende olmak için yine de veterinere gitmeyi tavsiye ederim. İyi şanslar!
Stephanie
3 yıllık bir Catahoula / Pit karışımı olan Joe’yu Riverside Co. CA’daki yüksek cinayet barınağından çeken bir kurtarma operasyonundan kurtardım. I
Kelly Wilson
Stephanie'ye yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler! Harika bir yavruya benziyor! Etrafta dolanacak bir sürü odası olduğu için şanslı!
Wanda
Oğlum Rocco, Catahoula / Pit karışımıdır. Ona
Kelly Wilson
O zamandan beri sahip oldum. Kulağa harika bir köpek Wanda benziyor! Yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler!