Pitbull Corgi Mix Cins Bilgisi: Corgi Çukuru

Pitbull Corgi Mix Cins Bilgisi: Corgi Çukuru

Pitbull Corgi karışımına Corgi Pit de denir. Nadiren görülen bu tasarımcı cinsi, sıradışı bir melez oluşturmak için Pembroke Welsh Corgi ve Amerikan Pitbull terrierini birleştirir. Aslında bu Corgi Hibrit sahnede yürürken bazı kaşları kaldırabilir.

french bulldog mama ölçüsü

Pitbull Corgi karışımı, tasarımcı köpek sahnesinde görünmek için nispeten yeni bir melezdir. İlk Corgi Çukurlarının 1990'larda yetiştirildiği düşünülüyor. Corgi Pits, siz ve aileniz için harika bir evcil hayvan olabilecek zeki, canlı ve sadık köpeklerdir.Bu köpekler orta büyüklüktedir, bu da onları küçük bir ev veya daha büyük bir apartman dairesi için uygun kılar. Her iki cins de bağımsız ve iradeli olabileceğinden, deneyimli bir köpek sahibi evi tavsiye edilir. Aktif bir cinse hazır değilseniz, başka pitbull karışımları bu dikkate değer olabilir.

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı bir köpek, bu yavrular geleneksel olarak bilindiği için basitçe bir melez veya melezdir. Yine de, tasarımcı köpekler sadece sıradan veya bahçe köpeğiniz değildir! İki safkan köpeğin çiftleştirilmesiyle gerçekten karışık bir cins yaratılır. Ve neredeyse her safkan köpeğin birçok nesil melezlemeden geldiğini biliyor muydunuz?Ne yazık ki, safkan köpeklerin fiziksel özelliklerini iyileştirmek için çok fazla aşırı üreme gerçekleşti ve bu da birçok kalıtsal sağlık sorununa yol açtı. Melez köpeklerin çoğunun safkan kuzenlerinden daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olduğu popüler bir bakış açısıdır.

Pitbull Corgi Mix'ten ne elde etmeyi bekleyebileceğinize bir göz atmak için, özelliklerine ve karışımdan neler bekleyebileceğinize bakmak için ebeveyn ırklarına bir göz atmak önemlidir. Her köpeğin mizacı farklı olacaktır, ancak genel olarak bu yavrunun, miras alacağı özelliklere bakarak nasıl sonuçlanabileceği hakkında iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Amerikan Pitbull Teriyeri

Amerikan Pitbull Terrier ırkının kökleri İrlanda ve Birleşik Krallık'ta bulunmaktadır. Bu cinsin 1800'lerde boğa sporu için kullanılan eski tarz hayvanların bazı özelliklerine sahip bir köpek üretmek isteyen yetiştiriciler tarafından yaratıldığı düşünülmektedir. -canını sıkma. Teriyer tipi köpekler, daha az agresif, daha hafif çerçeveli bir hayvan yaratmak için melezlemede kullanıldı.Böylece, bu erken tasarımcı köpekler, erken göçmenlerle birlikte Amerika Birleşik Devletleri'ne götürüldü. Köpekler avlanmak, çobanlık yapmak için kullanıldı ve aynı zamanda arkadaş olarak da hizmet etti. Modern Amerikan Pitbull Terrier'ın atalarının bu ilk yavrular olduğu düşünülüyor. American Kennel Club, pitbull teriyerini ayrı bir cins olarak tanımıyor.

Ve İngiltere, Amerikan Pitbull Teriyerleri ve türev köpekler dahil olmak üzere bazı ülkelerde yasaklanmıştır. Bunun nedeni, bu köpeklerin büyük ölçüde suç örgütü tarafından saldırı köpekleri olarak ve köpek dövüşünün yasadışı eğlencesi için yaygın olarak kullanılmış olmasıdır. Ayrıca ABD'de, Amerikan Pitbull Teriyeri, Missouri de dahil olmak üzere bazı eyaletlerde kısıtlanmıştır.

Bununla birlikte, uygun şekilde sosyalleştirilmiş ve eğitilmiş bir Pitbull, diğer köpek cinsleri gibi bir aile hayvanı kadar arkadaş canlısı olacaktır. Pitbull, omuzda 19 inç'e kadar duran, 40 ila 70 pound ağırlığında kaslı bir köpektir. Bu yavruların karakteristik bir geniş kafası, belirgin elmacık kemikleri ve güçlü bir çenesi vardır. Pitbull, doğal olarak sarkık kulaklara ve birbirinden ayrı yerleştirilmiş yuvarlak gözlere sahiptir. Cins, çok çeşitli renk ve desenlerde gelen kısa, parlak bir kürke sahiptir.Pitbull, genellikle barınaklarda sona eren diğer ırklarla karıştırılır. Yaygın pitbull karışımları Pitweiler'ı dahil et , Labrapit ya da Mastiff Pitbull karışımı .

Pembroke Welsh Corgi

Corgi, olabilen eski bir cinstir 1100'lere kadar izlendi Göçmen Flaman zanaatkarlar, Kral I. Henry için çalışmak üzere İngiltere'nin güneybatısındaki Galler'e vardıklarında Corgi, öncelikle koyun ve sığırları gütmek için kullanıldı ve onları sıraya koymak için hayvanların topuklarını kıstırdı.

Bunlar, omuzda 12 inç'e kadar ayakta duran ve 30 pound ağırlığa sahip küçük, sağlam köpeklerdir. Corgi’nin kama şeklindeki kafatası, cinse, büyük, dik kulaklarıyla zenginleştirilmiş, seksi bir görünüm verir.

Corgi, orta uzunlukta çift katlıdır ve suya dayanıklı bir alt kaplamayla kaplanmış, kaba koruyucu kıl tabakası vardır. Corgis samur, açık kahverengi, kırmızı veya siyah ve ten rengi olabilir. Çoğu Corgis'in bazılarında olmasa da beyaz lekeler vardır.Bir çoban köpeğinden bekleyeceğiniz gibi, Pembroke Welsh Corgis av güdümlüdür ve aynı zamanda çok bölgesel olabilirler. Bununla birlikte, tersine, bu yavrular sadık, girişken ve meraklı, bu da onları etrafta dolaşmak için çok eğlenceli hale getiriyor. Corgi olabilir Pembroke veya Galce ve genellikle kuyrukları vardır kısa veya yuvalanmış .

Pitbull Corgi Mix

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, karışık bir cins aldığınızda, yavruların hangi ebeveyn köpeğe en çok benzeyeceğini söylemenin hiçbir yolu yoktur Pitbull Corgi karışımı ile, tarihsel olarak baskın bir cins yoktur, bu yüzden gerçekten şans eseri yavru köpeğinizin bir yetişkin olarak nasıl ortaya çıkacağı konusunda!

Mizaç

Pitbull Corgi karışımı, düzgün bir şekilde sosyalleştirildiği ve bir köpek yavrusu olarak eğitildiği sürece, genellikle herkesin en iyi arkadaşı olan sevecen, oyuncu bir yavrudur. Bu köpekler, insan ailelerinin etrafında olmayı, eğlenceli, sevimli ve düpedüz aptal olmayı severler! Yani, bir aile hayvanı olarak Pitbull Corgi karışımı bir kazanan! Ancak, bu melez ırkın ailesini son derece koruyabileceğini ve harika bir bekçi köpeği yapabileceğini bilmelisiniz.

Amerikan Pitbull Terrier'in bir saldırı köpeği olarak biraz lekelenmiş itibarına rağmen, Pitbull Corgi melezi genellikle diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir. Bununla birlikte, Corgi'nin yüksek av sürüşü bazen evin etrafında koşan daha küçük yaratıklar tarafından tetiklenebilir, bu nedenle erken eğitim ve sosyalleşme çok önemlidir. Pitbull Corgi karışımı bir havlayıcı olarak bilinmemektedir, bu nedenle komşularınızın bu puanla ilgili şikayet etmek için hiçbir nedeni olmamalıdır.Boyut ve Görünüm

Pitbull Corgi karışımı, genellikle yaklaşık 17 ila 19 inç yüksekliğinde, 30 ila 50 pound ağırlığında orta büyüklükte bir köpektir. Görünüşe göre belirli bir cins standardı yoktur, ancak bu köpeklerin çoğu, Corgi'nin biraz daha keskin özellikleriyle Pitbull'un kompakt, kaslı yapısını miras alır.

Ceket ve Renkler

Pitbull Corgi karışımı genellikle bakımı kolay, kısa, sert bir kaplamaya sahiptir. Tüylerini güzel durumda tutmak ve ölü, gevşek tüylerden kurtulmak için köpeğinizi haftada bir fırçalamanız gerekecek. Bununla birlikte, köpeğiniz Corgi'nin daha uzun, çift katını miras alırsa, onu daha sık fırçalamanız gerekecektir.

Evinizde alerji hastaları varsa, Pitbull Corgi karışımının yılda iki kez döküldüğünü bilmelisiniz. Kaplama rengi büyük ölçüde değişir, ancak Pitbull Corgi karışımlarının çoğunda düz bir renk olmaktan ziyade beyaz lekeler bulunur.Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Pitbull Corgi karışımı, yeterli miktarda egzersize ihtiyaç duyacak oldukça canlı bir karakter. İdeal olarak, köpeğinizi günde iki kez gezdirmeli ve bazı oyun zamanlarını da dahil etmelisiniz. Bu yavrular, uzun süre yalnız bırakılırsa stresli hale gelebilir. Bu nedenle, bütün gün işte dışarıdaysanız, yavru köpeğinizi sizin için egzersiz yapması için bir köpek gezdiricisi ayarlamanız gerekir.

Eğitim

Pitbull Corgi karışımı, bu köpekler fiziksel olarak güçlü, zeki ve iradeli olduğu için erken sosyalleşme ve köpek eğitimi derslerinden faydalanacaktır. Bununla birlikte, her iki ebeveyn türü de memnun etmeye heveslidir, bu nedenle eğitim genellikle sorunsuz bir şekilde ilerler. Her zaman olumlu pekiştirici eğitim yöntemleri kullanın ve köpeğinizi doğru anladığında övün. Tren sandığı kurmayı planlıyorsanız, emin olun pitbull için uygun bir sandık alın boy köpek.

Pitbull'lar uzun süre yalnız bırakılırsa yıkıcı olma eğiliminde olabilir. Ayrıca, arka bahçenizde dışarıda bırakılan bir Pitbull, kısmen can sıkıntısını gidermek ve kısmen de bir kaçış girişimi yapmak için kazabilir! Bununla birlikte, Pitbull Corgi karışımınızı sabırlı ve kalıcı eğitim yoluyla bu alışkanlıklardan eğitebilirsiniz. Pitbull Corgi karışımı, itaat takibi ve çeviklik eğitimi dahil olmak üzere çeşitli köpek sporlarında yer almaktan zevk alabilecek parlak, akıllı bir türdür.

Sağlık

Karışık ırklar genellikle safkan ırklardan daha sağlıklı olsa da, Pitbull Corgi karışımınızın hem Pitbull hem de Corgi ebeveynlerini etkileyebilecek bazı genetik sağlık problemlerini miras alma şansı her zaman vardır. Pitbull Corgi karışımının karşılaşacağı ortak sağlık koşulları Kalça Displazisi, İntervertebral Disk Hastalığı, Epilepsi, Dejeneratif Miyelopati ve şişkinliktir. Sağlıklı bir Pitbull Corgi karışımı yaklaşık 12 ila 14 yıl yaşayacaktır.Beslenme

Pitbull Corgi karışımı, yaşına ve yaptığı egzersiz miktarına uygun yüksek kaliteli yiyecekler gerektirir. Doğru beslenmedikleri takdirde her iki ebeveyn cinsi de aşırı kilolu olabilir. Bu nedenle, köpeğinizi her zaman üreticinin gıda ambalajı konusundaki yönergelerine veya veteriner hekiminizin talimatlarına göre beslemelisiniz.

Köpeğinizi eğitirken ödülleri olumlu bir ödül olarak kullanabilmenize rağmen, yavrularınızın ne kadar kilo aldığına dikkat edin ve gerekirse aldığı ödül sayısını azaltın. Genel olarak, bir Pitbull Corgi karışımı her gün yaklaşık üç fincan kuru köpek maması gerektirir.

Bakım

Pitbull Corgi karışımı, hipoalerjenik bir köpek türü olarak bilinmemektedir. Bu çift kaplamalı yavrular, ilkbaharda iki büyük dökülme dönemiyle yıl boyunca sürekli tüy döker ve tüyleri 'üflendiğinde' sonbaharda dökülür.

Bir iğne veya ince fırça kullanarak köpeğinizi haftada en az bir veya iki kez fırçalamak için zaman harcamalısınız. Yoğun dökülme dönemlerinde, halılarınızın tüylerle kaplanmasını önlemek için köpeğinizi her gün tımar etmeniz gerekecektir! Genel bir kural olarak, bir Pitbull Corgi çok sık yıkanırsa iyi sonuç vermez. Bu yavrular, sık sık yıkanırlarsa şampuan ve bakım ürünlerine karşı cilt hassasiyeti geliştirebilirler.

Yavru köpekler

Bir Pitbull Corgi karışımının mevcut maliyeti 1.000 ila 1.500 ABD Doları arasındadır. Ödeyeceğiniz fiyat, yetiştiricinin bulunduğu ülkenin bulunduğu yere, yavru köpeğin ebeveynlerinin gösteri kaydına ve seçtiğiniz yavrunun cinsiyetine bağlı olarak değişecektir.

Yavru köpeğin ebeveynlerini ve kardeşlerini görmek için yetiştiricinin tesislerini ziyaret ettiğinizden emin olun. Bu size çocuğun karakteri, görünüşü ve mizacı hakkında iyi bir fikir verecektir. Yavru köpeğin ne kadar büyüyeceğini sık sık ölçebilirsiniz. Yavruyu eve götürmek için nihai bir karar vermeden önce, daima yavru köpeğin ebeveynlerinin sağlık taraması sertifikalarını görmeyi isteyin.

Aile Hayvanları Olarak

 • Pitbll Corgi, harika bir aile hayvanıdır.
 • Gün boyunca evde olan aile üyeleriniz olması en iyisidir.
 • Bu karışım, erken sosyalleşirse diğer evcil hayvanlarla iyi sonuç verir.
 • Bu köpekler eğitmek için inatçı olabilir.
 • Daha önce köpek sahipliği deneyimi olan bir evde en iyi şekilde ücret alacaklar.
 • Pitbull Corgi karışımı, uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdarip olabilir.
 • Ayrıca, bu yavrular Pitbull ebeveyninin davranışsal özelliklerini devralırsa yıkıcı olabilir.
 • Corgis, çoban köpekleri olarak çalışmak üzere yetiştirildi.
 • Pitbull Corgi karışımı bu kalıtsal eğilimi taşıyabilir, bu yüzden sürü içgüdülerine sahip olabilirler.
 • Pitbull Corgi karışımı tipik olarak çift kaplıdır ve orta derecede bir dağıtıcıdır.
 • Birkaç günde bir köpeğinizi tımar etmeye hazırlıklı olmanız gerekir.
 • Bu, özellikle köpeğin daha fazla tüy dökeceği sonbahar ve ilkbaharda geçerlidir.
 • Pitbull Corgi karışımı döküldüğü için, bu cins alerjisi olan bir ev için en iyi seçim değildir.
 • Corgi Pit, büyük bir apartman dairesinde veya küçük bir evde rahatça yaşayacak orta büyüklükte bir köpektir.
 • İdeal olarak, köpeğin oynayabileceği bir alana sahip olması için biraz dış alana ihtiyacınız olacaktır.

Yetiştirici Bulmak

Pitbull Corgi karışımı, özellikle yaygın bir karışık ırk değildir, ancak ülke çapında birkaç yetiştirici bulabilirsiniz. Herhangi bir Pitbull veya Corgi hayranının sizi bu alışılmadık tasarımcı ırkını üreten köpek kulübeleriyle temasa geçirip getiremeyeceğini görmek için yerel köpek kulüplerini sormaya ve sosyal medyada konuşmaya değer.

Kurtarma ve Sığınaklar

Herkes bir köpek yavrusu yetiştirme ve eğitme zorluğundan hoşlanmaz. Yetişkin bir Pitbull Corgi karışımını almayı tercih ederseniz, bir kurtarma merkezinden veya barınaktan bir köpeğe bir ev teklif etmeyi düşünebilirsiniz. Kurtarma merkezlerinde bulduğunuz tüm köpeklerin bir geçmişi olmadığını unutmamak önemlidir. Çoğu kurtarma, tüm köpeklerini mizaç, eğitilebilirlik ve diğer evcil hayvanlara tepki açısından değerlendirmek için zaman ayırsa da, ne elde edeceğinizden asla tam olarak emin olamazsınız.

Bazı kurtarma köpekleri, kötü muameleye maruz kaldıkları geçmişlerden geliyor. Diğerleri asla ev eğitimi almamış olabilir. Bu nedenle, size bir köpeği birkaç hafta deneme amaçlı eve götürme şansı sunan bir barınak aramak iyi bir fikirdir. Bu size köpeğin ailenize, ev ortamınıza ve olağan rutininize uygun olup olmadığını görme fırsatı verir. Siz ve köpek uyumlu değilseniz, deneme süresi sona erdikten sonra yavruyu iade edebilirsiniz.

Son düşünceler

Sadık, eğlenceli ve biraz da komik olan sevgi dolu bir aile hayvanı arıyorsanız, Pitbull Corgi karışımı hayallerinizin köpeği olabilir! Corgi Pit, bir daireniz varsa, beden açısından uygun olacaktır. Bu köpekler havlayanlar olarak bilinmemektedir, bu nedenle yakın komşularınız varsa gürültü rahatsızlığı ile ilgili bir sorununuz olmamalıdır.

Pitbull Corgi karışımları genellikle diğer evcil hayvanlarla çok iyi geçinir, ancak köpeğiniz çoğunlukla Corgi atalarının peşinden giderse, diğer aile üyelerini gütme eğiliminde olduğunu görebilirsiniz. Ancak, bu davranış eğitim yoluyla değiştirilebilir.

Evinizde alerji hastaları varsa, Pitbull Corgi karışımının dökülme eğilimi olduğunu bilmelisiniz. Yılda iki kez, bu çift tüylü köpek paltosunu havaya uçuruyor. Bu, sizin için ekstra bakım görevleri ve evcil hayvan alerjisi hastası için sefalet anlamına gelir!

Artık Pitbull Corgi karışımı ırkının aileniz için ideal köpek arkadaşı olup olmayacağına karar verebilmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahipsiniz. Mükemmel evcil hayvan arayışınızda iyi eğlenceler ve iyi şanslar!

Yorumlar