Catahoula Leopard Köpek Karışımları: Seveceğiniz 17 Farklı Karışık Irk Yavru

Catahoula Leopard Köpek Karışımları: Seveceğiniz 17 Farklı Karışık Irk Yavru

Basitçe Catahoula olarak bilinen Catahoula Leopard Dog, en iyilerinden biri olarak bilinir. Kuzey Amerika'da geliştirilen ilk ırklar . Muhtemelen İspanyol yerleşimciler tarafından getirilen Kızılderili ırklarından ve köpeklerinden geliyorlardı. Çoğu kişi, bu olağandışı, benekli türün Kuzey Louisiana'da keşfedildi yaban domuzlarını savuşturmak için kullanıldılar.

Metin ile yerde hasta köpek Reklamcılık

Kataula bunlardan biridir. en zeki köpek ırkları , onları eğitmeyi kolaylaştıran itaatkar bir kişiliğe sahip. İş ahlakı ve sevgi arasındaki harika denge, onları birçok farklı aileye uyan mükemmel, çok yönlü bir evcil hayvan yapar. Catahoula ayrıca çarpıcı leopar desenli kürkü ve güzel heterokromi eğilimi ile muhteşem bir köpektir. Tüm bu harika özellikler Catahoula'yı mükemmel bir aday diğer ırklarla karıştırmak için.Kataulalar zaten kendi başlarına yeterince benzersizdir, ancak onları diğer ırklarla karıştırmak gerçekten özel, yaşam boyu bir tane olan köpek türleri yaratır. Genellikle görsel olarak çarpıcı, alçakgönüllü ama canlı bir kişiliğe ve çalışkanlığa sahip bir köpeğe sahip olursunuz. başka yerde bulmak zor. Ayrıca, diğer ırkların karışıma kattığı diğer tüm ekstra değişkenler var! Harika Catahoula karışımları için sonsuz olanaklar göz önüne alındığında, favorilerimizin bir listesini derledik. Hadi atlayalım!

İçindekiler

Labahula

Gri ve Kahverengi Benekli Köpek

Labahoula, herhangi bir aile için mükemmel bir karışımdır ve sadık, sevgi dolu bir arkadaştır.Irklar: Labrador Retriever ve Catahoula

Labrador Retriever, Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Bu Labradorları en melezleştirilmiş ırklardan biri yapar , hem doğal olarak hem de kasıtlı olarak. Labahoula, onları genellikle sıcaklık sıkıntısı olmayan bir aile köpeği yapan Catahoula ile geçmenin sonucudur.

Kataulalar kendi başlarına zaten sadık ve sevgi dolu köpekler , bu nedenle Labrador'un benzersiz cazibesini eklemek, onları diğer evcil hayvanlarla bile aileler için mükemmel bir seçim haline getirir. Labahoulalar, evdeki diğer hayvanlara, özellikle erken sosyalleşmeyle, çoğu Catahoula'dan daha iyi uyum sağlar. Bu köpek itaatkar ve parlak , onları eğitmek mutlak bir rüya!

Labahoula bir bekçi köpeği için mükemmel aday , Labrador'un oyunculuğu, kaçınılmaz olarak ciddi çalışma tavırlarından gelir. Bu köpeğin görevlerinin bittiğini bildiklerinde oyun zamanı için size yalvarmasını bekleyin! En çok, çarkların başlarının dönmesine yardımcı olan oyunlar ve oyuncaklarla eğlenirler.Labahoula'ların yüksek miktarda enerjileri vardır, bu yüzden aynı zamanda her gün bol bol egzersize ihtiyacın var . Boş zamanlarında oyunlara ek olarak onlara her gün 60 dakikalık bir yürüyüş yapmaya çalışın. Labhoulalar sıkışık alanlarda bırakılmaktan hoşlanmazlar, bu yüzden mutlu olmak için evde çok fazla alana ihtiyaçları olacaktır. Bu köpekler için çitle çevrili bir avluya sahip daha büyük bir konut en iyi seçimdir.


Beagahoula

Kahverengi ve Beyaz Karışık Köpek

Beagahoula kişilik doludur ve çocuklu aileler için çok uygundur.

Irklar: Beagle ve Catahoula

Beagahoula daha az popüler beagle karışımı , ve genellikle Catahoula ebeveynlerinden daha küçük olacaktır. Ancak, kişilik sıkıntısı çekmiyorlar! Beagahoula'lar olacak evlerini korumada verimli olmamak , ünlü arkadaş canlısı kişilikleri sayesinde. Ancak, bu onları bir aile köpeği için harika bir aday yapar. Catahoula'ların sahiplerine olan tüm sadakati ve takdiri Beagahoula'da da mevcuttur.Ancak, bu karışımda onları önemli kılan belirgin bir oyunculuk var. aileler için uygun, hatta küçük çocukları olanlar için . Onları mümkün olan en kısa sürede diğer evcil hayvanların etrafında sosyalleştirmeye özen gösterin; Beagle'ın yüksek av sürüşü bu karışımda ortaya çıkabilir ve bu çok fazla kaosa neden olur!

Beagahoulas kesinlikle apartmanda yaşamaktan nefret etmek . Her iki ebeveyn ırkı da farklı nedenlerle de olsa geniş, açık alanlara ihtiyaç duyar. Beagle'lar maceraya ve çevrelerindeki dünyayı keşfetmeye doğuştan ihtiyaç duyarken, Catahoula'lar en faydalı oldukları yer orası olduğu için dışarıda olmaktan mutludur.

Bu nedenle, bu köpeklerden yalnızca bir tanesini sağlayabilecekseniz kabul edin. çitle çevrili bahçeli geniş ev . Beagahoula eğlenceli bir yaratık olduğundan, mutlu kalmak için her gün yeterli egzersize ve uyarıma ihtiyaç duyacaklar. Yaklaşık 1 saatlik bir aktivite onları tatmin etmek için yeterli olacaktır.


Kataula Bulldog

Göz Üzerinde Brindle Yamalı Beyaz Köpek

Catahoula Bulldog, çok istikrarlı bir kişiliğe sahip, sevecen, sadık bir köpektir.Irklar: Catahoula ve Amerikan Bulldog

Catahoula Bulldog benzersiz bir görünüme sahiptir ve genellikle ortalama Catahoula'dan biraz daha küçük olan ağır bir set köpek üretir. Genellikle daha kırışık yüzleri vardır, ancak büyük olasılıkla Catahoula ebeveynlerinin kürkünün benekli desenini koruyacaklardır. Bunun yanı sıra, Catahoula Bulldog'ların oldukça istikrarlı kişilikler . Ebeveynleri, bu karışımda en iyisini ortaya çıkaran benzer mizaçlara sahiptir.

Belki Catahoula Bulldog'da biraz daha oyuncu olan bir köpeğiniz olacak, ancak Leopard Dog'dan bekleyeceğiniz tüm güvenilirliğe ve sevgiye sahip olacaklar. Onlar harika bekçi köpekleri yap ve evlerinin usta koruyucularıdır. American Bulldog ve Catahoula'nın ortak bir çocuk sevgisi var, bu yüzden bu karışım muhtemelen küçük bir tykes ailesine katılmaktan mutlu olacak.

Bu köpekler, kentsel bir yaşam tarzı için en iyi seçim değildir, çünkü geniş, açık alanları tercih edin oynamakta özgür olabilirler. Dışarıda vakit geçirmekten, çevreleriyle ilgilenmekten ve bacaklarını esnetmekten hoşlanırlar. Catahoula Bulldog'un yüksek bir enerji seviyesi vardır, bu yüzden onların her gün yaklaşık 45 dakika gerekir mahallede dolaşmak ve oyuncaklarla oynamak için daha fazla zaman. Bu onları hem fiziksel hem de zihinsel olarak tatmin eder ve olası yıkıcı davranışlardan uzak tutar.


chihuahua

Çimenlerde Küçük Kahverengi ve Beyaz Benekli Köpek

Chiahuahoula çok sosyal ve büyük kişilikleri var!Irklar: Chihuahua ve Catahoula

Chiahuahoula bir Chihuahua'nın eşsiz karışımı ve Kataula. Chihuahoula'nızın Catahoula ebeveynlerinden çok daha küçük olmasını bekleyin. Ayrıca Catahoula kadar parlak olmayacaklar ve muhtemelen inatçı bir çizgiye sahip olmak . Bununla birlikte, bu karışımı verimli bir şekilde eğitmek ve sosyalleştirmek hala mümkündür; Anahtar, eğitimlerine genç yaşta başlamak ve onlara birçok olumlu takviye vermektir.

Dikkat ve sevgiye harika bir şekilde yanıt vereceklerini göreceksiniz. Bu köpekler v çok sosyal ve aileleriyle etkileşime girebilecekleri ve kişiliklerini gösterebilecekleri bir evin tadını çıkaracaklar. Ancak, onlar her zaman en çocuk dostu köpekler değildir , bu nedenle çocuklarınızın bu karışıma hak ettikleri saygıyı göstermelerini sağlayın.

Bu köpeklerin, ortalama Catahoula'dan daha düşük enerji ihtiyaçları olacaktır. Yine de, daha aktif ebeveynlerinin sahip olduğu egzersiz için aynı dürtüye sahip değiller. Bu nedenle, bu köpekleri vermekten kurtulabilirsiniz. her gün yaklaşık 30 dakikalık yürüyüşler . Faaliyetlerini planlarken, onlara Chihuahoula'nızla oynamaları için oyunlar verebildiğinizden emin olun. Zevk alacakları süper eğlenceli bir aktivite, çimlerde etrafta koşuşturmak baloncukları kovalamak, ama onlar da her türlü eğlenceye hazırlar!
Katahiler

Sahilde Yürüyen Benekli Köpek

Cataheeler çok çalışkandır ve her göreve hazırdır.

Irklar: Catahoula ve Blue Heeler

Cataheeler, bu listedeki en çalışkan köpek olabilir. Her ikisi de son derece çalışkan ebeveynlerden geliyorlar. yerine getirilmiş hissetmek için işlere ve görevlere ihtiyaç duyar . Cataheeler, sahiplerine özel bir saygı duyan akıllı, itaatkar köpeklerdir. Bu köpeği en iyi davranışları sergilemesi ve görevlerini tamamlaması için eğitmek fazla zaman almaz, çünkü onlar her zaman iyi bir iş çıkarmaya kararlı . Bu, onları çok yönlü bir köpek ihtiyacı olan bir çiftlik veya çiftlik için mükemmel bir uyum sağlar.

Kataheeller mükemmel çoban köpekleri , ama aynı zamanda bekçi köpekleri veya bekçi köpekleri olarak da mükemmel çalışırlar. Yine de bir uyarı olarak, tipik Catahoula'lar kadar sevecen olmayacaklar. Ancak size duydukları saygı, başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir bağlılıkla derinlere iner.

Bu karışımın bir inanılmaz miktarda enerji ! Cataheeler'ın görünüşte sonsuz dayanıklılığına ayak uydurmak gerçekten zor. Dışarıda çok zamana ihtiyaçları olacak; Çalışabilecekleri yer olduğu için olmayı tercih ettikleri yer orasıdır. Etrafta koşabilecekleri büyük miktarda alan, günlük olarak daha kontrollü yürüyüşler için tasmalı bir sürenin yanı sıra onlara en çok fayda sağlayacaktır.köpekler fıstık yiyebilir mi

Bu köpeği küçük bir evde kafese kapatarak kurtulabileceğinizi düşünmeyin! Yüksek aktivite ihtiyaçları, macera dolu bir hayat yaşamalarını gerektirir. bu hayata daha iyi hazırlanabilirsiniz. onlara görevler, oyuncaklar ve oyunlar vermek boş zamanlarını doldurmak için.


Alman Shepahoula

Sivri Kulaklı Kahverengi Benekli Köpek

Shepahoula, çok sevecen bir yumuşaklığa sahip, çok odaklı, çalışkan bir köpektir.

Irklar: Catahoula ve Alman Çoban

Bu listedeki bir başka çalışan köpek de Alman Shepahoula'dır. Daha az popüler Alman Çoban karışımı , bu yavrular hem güzel hem de eşsiz. Her iki ebeveyni de, diğer köpeklerin tamamlayamayacağı görevleri yerine getirmek için yetiştirilmiş çalışkan köpeklerdir. Onlar odaklı, çalışkan ve yetkin yaptıklarında. Bu, ayrıca jilet keskinliğinde bir zekâ, onları etrafta dolaşmayı çok kolaylaştırır; itaatleri, eğitilmeleri için bir zevk olmalarını sağlar. Bu, Alman Shepahoula'nın tamamen iş olduğu anlamına gelmez!

Bu köpekler sahiplerine karşı sevgi doludur ve mesaileri bittiğinde bu sevgiyi ifade edebildiklerinde en mutlu olurlar. Sosyalleşme kolaydır, çünkü onlar en başından çocuklarla vakit geçirmenin tadını çıkarın . Diğer evcil hayvanlar da bu karışıma kolaylıkla dahil edilebilir; sadece herkes birbirinin yanındayken davrandığından emin ol!

Alman Shepahoula çok aktif ve etrafta ihtiyacı olacak Her gün 120 dakika aktivite . Bu, egzersizleri için çok fazla zaman harcamaktır, bu nedenle köpeğinizin ihtiyaçlarını dönüşümlü bir program kullanarak karşılayabilecek bir eviniz varsa en iyisidir.

Egzersiz saatlerini şu bölümlere ayırabilirsiniz: 45 dakikalık iki yürüyüş sabah ve akşam yapılmalıdır. Geri kalan zaman çeviklik kursları, antrenman egzersizleri veya oyun oynamak için harcanabilir. Alman Shepoula'nızla yapabileceğiniz çok şey var, bu yüzden bunu yapmak için gerekli özgürlüğe sahip olduklarından emin olun!


Avustralya Shepahoula

Ormanda Duran Benekli Karışık Sığır Köpeği

Avustralyalı Shepahoula çok mutlu, enerjik köpeklerdir. ailesiyle vakit geçirmeyi sevenler.

Irklar: Avustralya Çoban ve Catahoula

Bu listedeki diğer bir büyük çoban köpeği de Avustralya Shepahoula'dır. Aussie'yi karıştırır ve Kataula. İlginç gerçek: Hem Avustralyalı Çoban hem de Catahoula, Amerika Birleşik Devletleri kökenli ırklardır! Avustralya Çoban Köpekleri vardı ideal çobanlar olmak için yetiştirilmiş Avustralya sığırları için, dolayısıyla isimleri. Sürüdeki bu hüner, Avustralyalı Shepahoula'nın çiftlikte faydalı bir köpek olmasına izin verir.

gibi davranırlar, koruyucudurlar. sürülerinin ve sürülerinin iyi koruyucuları . Bu bazen onların insanlarının topuklarını ısırması ve aynı zamanda onları gütmek için etraflarında dönmeleri anlamına gelebilir! Bu köpekleri uygun şekilde davranmaları için eğitmenin, genç yaşta başlamanız koşuluyla kolay bir iş olduğunu bilmekten mutlu olacaksınız. Onlar sevecen Uzun bir çalışma gününden sonra ailesiyle vakit geçirmekten en mutlu olan köpekler.

Avustralya Shepahoula'nız muhtemelen dışarıda bolca zaman geçireceğinden, mülkünüzün çevresinin iyi yapılmış bir çitle sabitlendiğinden emin olmalısınız. Bu köpekler çok egzersize ihtiyaç var , ve canlarının istediği kadar koşturabildiklerinde en mutlu olurlar. Büyük egzersiz ihtiyaçları neredeyse hiçbir zaman giderilmediği için, boş zamanlarında da onlara oyuncaklar ve oyunlar vermeniz gerekecektir. Bu çok fazla iş, ancak sağlıkları ve mutlulukları her zaman ekstra çabaya değer!


harika Dahoula

Gölde Siyah Beyaz Benekli Büyük Köpek

Büyük Dahoula, eşleşecek büyük bir kalbe sahip büyük köpeklerdir. Ayrıca harika bekçi köpekleri yaparlar.

Irklar: Danua ve Catahoula

Büyük Dahoula, bu listedeki en sevecen köpeklerden biridir. Bu Kataula ve Danua karışımı tam bir aile refakatçisidir ve kendilerini güvende ve sevilmiş hissettiklerinde mutluluk sürülerinin üyeleri arasında. Bu köpekler mutlak sevgililer olsa da, bir uyarı sözü var. Bu köpeği almayı planlıyorsanız, onlar için yeriniz olduğundan emin olmalısınız!

Her iki Büyük Dahoula'nın ebeveynleri de büyük köpeklerdir, bu nedenle onların benzer bir boyuta gelmelerini bekleyebilirsiniz. Yapabilirler ağırlık olarak 130 lbs'ye kadar büyümek ! Buna rağmen, genellikle gerçekte ne kadar büyük olduklarını unuturlar ve bir kucak köpeğinin yapacağı gibi size sarılmaya çalışırlar. Onlar yalnız bırakılmaktan nefret eden büyük bebeklerdir, bu yüzden onları çok uzun süre kendi hallerine bırakmamaya dikkat edin.

Büyük Dahoula'lar evlerini korumaya uygun , ancak bu beceriyi geliştirmek için muhtemelen onları çok iyi eğitmeniz gerekecek. Bu listedeki diğer köpekler kadar aktif değiller; Birçok Büyük Dahoula, sahipleriyle mümkün olduğunca sık dinlenmeleri koşuluyla, küçük bir apartman dairesinde yaşamaktan mutlu olacaktır. Onlar vücutlarını sağlıklı tutmak için egzersize ihtiyaç duyarlar , özellikle hoşlanmasalar da. Oynayacakları oyuncaklar ve oynayacakları oyunlar vererek etkinliklerini eğlenceli hale getirebilirsiniz.


Büyük Swissahoula

Büyük Swissahoula Köpeği

Büyük Swissahoula'lar bir iş yapmayı sever ve oldukça aktiftir.

Irklar: Büyük İsviçre Dağ Köpeği ve Catahoula

Bernerhoula'lar çalışmak için çok uygundur çünkü her iki ebeveyni de bir iş düşünülerek yetiştirilmiştir. Bir koyun sürüsünü koruyabilecekleri veya sahipleri için bir araba çekebilecekleri çiftlikte yaşamak için çok uygundurlar. Onlar bir .. sahip güçlü görev ve sevgi duygusu bir işi ellerinden gelen en iyi şekilde tamamlayabildiklerinde. Bu, bol miktarda olumlu pekiştirmeyle birlikte iyi bir eğitimle daha da pekiştirilir.

Önemlidir bu köpeklere nazikçe davran onlara görevlerini nasıl yapacaklarını öğretirken; İyi muamele görmüş bir köpek, hareketlerinden daha emindir. Bu köpekler de çok iyi aile hayvanları İşte olmadıklarında, çocuklara ve evi paylaşan diğer hayvanlara karşı çok sabırlı oldukları için. Tüm köpeklerde olduğu gibi, erken sosyalleşme önemlidir.

Büyük Swissahoula olacak daha büyük bir eve ihtiyacın var , ebeveyn ırklarının hiçbiri bir apartman biriminde tıkılıp kalmaktan hoşlanmadığı için. Kırsal bölgeyi şehre tercih edecekler ve bu nedenle, çalışmadıkları zamanlarda oynayabilecekleri geniş bir açık alana sahip olduklarında en mutlu olacaklar. Enerji ihtiyaçları, günün 60 dakikasını tempolu bir yürüyüşle geçirin , oyun zamanı ve diğer etkinlikler için ayrılan daha fazla zaman ile. Bu, çalışmaları için onları en üst düzeyde fiziksel ve zihinsel durumda tutmaya yardımcı olur.


Greyhoula

Benekli köpeklerin yüzünü kapat

Greyhoulalar çok rahat köpeklerdir ve her eve iyi uyum sağlarlar.

Irklar: Tazı ve Catahoula

Greyhoulas, bu listedeki daha benzersiz karışımlardan biridir, çünkü Greyhounds, doğal koşucular olmalarına rağmen, gerçekten egzersize çok fazla ihtiyaç duymazlar. Greyhoula muhtemelen onların Greyhound'ları gibi ince ebeveyn, ama aynı zamanda sahip olacak kemiklerinde fazladan et , Catahoula ebeveynlerine benzer daha sağlam bir gövde için.

Bu köpekler çok rahat , ve Catahoula'nın çalışan bir köpek olma eğilimi Greyhoula'da hemen hemen kaybolur! Bunun yerine, daha rahat bir yaşam tarzı yaşayanlar için mükemmel bir arkadaş olmalarını bekleyin. Yabancılarla, çocuklarla ve diğer köpeklerle tanışmaktan çok mutlular. Bu onları bir çok çeşitli aileler için iyi bir aday . Bununla birlikte, kedileri veya diğer küçük hayvanları pek sevmezler - bunu Greyhound ailelerinden miras aldıkları av sürüşüne tebeşirleyin!

Söylediğimiz gibi, bu köpek gerçekten egzersiz yapmayı sevmiyor. Onları dışarı çıkararak kolayca kurtulabilirsiniz. haftada sadece birkaç kez kısa yürüyüşler günlük yerine. Sıradan yürüyüşlerden daha fazla heyecan sunduğu için oyun oynamaya daha yatkın olabilirler. Greyhoula'nız ilgileniyorsa, parkta getirme oynamak için onları yeterince heyecanlandırabilirsiniz. Bir top ya da frizbi atmak, bu tembel küçük heriflerin ne kadar hızlı koşabileceğini gösterebilir - hem eğlenceli hem de harika bir şey!


Katahusky

Mavi Gözlü Kahverengi Beyaz Benekli Köpek

Catahusky, aktif sevgi dolu bir evde iyi iş çıkaracak çok yüksek enerjili bir köpektir.

Irklar: Sibirya Husky ve Catahoula

Greyhoula'nın aksine, Catahusky bu listedeki en yüksek enerjili köpeklerden biridir. Sibirya kurdunun karıştırılması Catahoula ile, her iki ebeveyn de, insanların yardıma ihtiyaç duyduğu yerlerde yapılacak yorucu iş ihtiyacını karşılamak için yetiştirildi. Böyle oldukları için süper çalışkan, sorumlu ve her zaman yardım etmeye istekli gerektiğinde dışarı çıkar. Zeki köpeklerdir, ancak Sibirya Kurdu'nun daha bağımsız doğası, zaman zaman inatçı olmalarına neden olabilir. Öyleyse, eğitimlerinin sağlam ama nazik bir el ile ve birçok olumlu pekiştirmeyle yapılması önemlidir.

Katahuski'ler çocukların yanında olmaktan mutlu , çünkü onların maskaralıklarına oldukça iyi tahammül edebilirler. Ancak, aynı sabrı kediler gibi daha küçük, daha asi evcil hayvanlara da göstermeyebilirler. Catahuski'ler de küçük yaşam alanlarından hoşlanmayacaktır.

Bu köpekler geniş, açık alanlara alışkındır ve günlük yaşamlarında benzer bir kuruluma ihtiyaç duyacaktır. Yoğun bir egzersiz ihtiyacı vardır, her gün 90 dakikadan fazla gerektiren . Yakmaları gereken çok fazla enerjiye sahip olduklarından, görünüşte sınırsız bir dayanıklılığa sahiptirler. Catahusky'nize ayak uydurabilir; uzun bir seans yerine daha kısa seanslarda egzersiz yapmak daha kolay olacaktır.


pide

Tarlada Gri Benekli Beyaz Köpek

Pitahoula çok zekidir, keşfetmeyi sever ve ailesinin yanında olmayı sever.

Irklar: Amerikan Pit Bull Teriyeri ve Catahoula

Pitbull karışımları, saldırgan ve tehlikeli köpekler olma konusunda son derece haksız bir üne sahiptir. Bu büyük ölçüde önyargıdır; Olarak çoğu Pitbull karışımı harika aile arkadaşları olabilir. bu pide böyle harika bir karışım, parlak zihin ve keskin duyular . Bu köpekler ne zaman mutlu olmanın iyi olduğunu ve ne zaman çalışma zamanının geldiğini bilirler.

Onlar eğitilmesi kolay , Catahoula'nın itaatkar kişiliği sayesinde inatçılığa çok az yer var. Pitahoulalar aynı zamanda son derece sevecendir, günün her saatinde sevdiklerinden evcil hayvan ve kucaklama almak isterler. Kıskanç köpekler olma eğilimindedirler kaygı geliştirebilir , bu yüzden evdeki tek evcil hayvan olmaları en iyisidir.

Pitahoula, kentsel alanlarda yaşamayı sevmez, çünkü keşfetmeyi sevmek . Yine de başlarını belaya sokabilecek bir av sürüşü var, bu yüzden dışarıda oldukları her zaman onlara göz kulak olduğunuzdan emin olun. Onlara kalıcı bir yürüyüş yapın her gün 45 dakika , oyun oynamak için biraz daha zaman var. Getirme oynamak ve flört direği kullanmak gibi yoğun aktivitelerden hoşlanırlar. Bu, hem zihin hem de beden olarak sağlıklı kalmalarını sağlamanın iyi bir yoludur.


Saint-Berhoula

Benekli Kabarık Köpek

Aziz Berhoula, küçük çocuklu evlerde iyi iş çıkaracak çok tatlı bir besleyici mizaca sahiptir.

Irklar: Saint Bernard ve Catahoula

olan bir köpek arıyorum altın kalpli çalışkan ? Kataulalar kesinlikle zaten böyledir, ancak dev Saint Bernard da bu özellikleri onlarla paylaşıyor. Bu köpekler farklı işler için yetiştirilmiş olsa da, yavrularında çok yetkin bir köpek olan Saint Berhoula'yı bulacaksınız. Doğru eğitildiklerinde işlerini iyi yapabilirler. Neyse ki, Aziz Berhoula'yı eğitmek kolaydır; itaatkar mizaç ve hızlı düşünme .

İş dışında, bu köpek en iyisini yapar, mükemmel ev arkadaşı . Asi çocuklar ve evcil hayvanlar da dahil olmak üzere hemen hemen herkesle takılmaktan mutlular. Onlar bir .. sahip besleyici kalite neredeyse sınırsız bir sabırla gelen onlar hakkında. Eviniz bu adamlarla çok daha uyumlu olacak!

Saint Berhoulas, özellikle aktif köpekler değildir, çünkü Saint Bernard, etrafta koşmak yerine rahatlamayı tercih eder. Yeterli egzersiz yapmadan aşırı kilolu olmaya eğilimlidirler, bu yüzden yine de onları her gün yürümelisiniz. Etrafında 30 dakika yavaş bir hızda onlara çok yakışacak. Büyük çerçevelerini barındırabilecek daha büyük bir eve ve dışarıda dolaşmak ve işlerini yapmak için yeterli alana ihtiyaç duyacaklar.


boksula

Çimenlerde yatan kahverengi ve beyaz benekli köpek

Boxahoula, mükemmel bekçi köpekleri ve sevgi dolu aile arkadaşlarıdır.

Irklar: Boxer Dog ve Catahoula

Boxahoulas ilk bakışta heybetli görünebilir, ancak bu onların çekiciliğinin bir parçası! Onlar yapar mükemmel bekçi köpekleri ve sizi ve ailenizi tehlikeden korumak için harika bir iş çıkaracaktır. Eğitilmeleri kolaydır; ailenin Boksör tarafındaki herhangi bir inat, Catahoula'nın itaatkar doğası tarafından güzelce yumuşatılır.

Görünüşüne rağmen, Boxahoula bir güzel aile arkadaşı , sürülerinin güvenilir üyelerine karşı hiçbir saldırganlık göstermeden. Onları erkenden sosyalleştirmek, onları diğer evcil hayvanlarınızla harika ilişkilere açabilir.

Boxahoula'lar yüksek enerjili köpeklerdir, bu yüzden onları tavsiye ettikleri şekilde almanın bir yolunu bulmanız gerekecek. 90 dakika egzersiz . Bunu, gün boyunca yayılacak şekilde, her biri 30 dakikalık 3 seansa bölebilirsiniz. Biraz çeşitlilikten hoşlanırlar ve günlük yürüyüşlerine ek olarak antrenman seanslarından ve çeviklik denemelerinden de hoşlanırlar. Bu köpeklerin mutlu olmak için geniş bir alana ihtiyaçları yok, ancak yine de ihtiyaçları olacak. apartmandan daha büyük bir şey ne kadar büyüyebilecekleri göz önüne alındığında!


İngilizce Mastahoula

Mavi Gözlü Açık Gri Benekli Köpek Yavrusu

Mastahoula'lar, aynı zamanda kendilerine komik bir yanları da olan nazik devlerdir.

Irklar: Catahoula ve İngiliz Mastiff

Büyük, ancak zorunlu olarak sorumlu olmayan İngiliz Mastahoulaları nazik devler eşit parçalar kimlerdir koruyucu bekçi köpekleri ve mutlak kucaklama böcekleri. Catahoula'dan bekleyeceğiniz zekaya sahip olmasalar da, yine de güçlü itaatleriyle güzel bir şekilde birleşen ortalama bir zekaya sahipler. Sahiplerine olan sevgilerini ve bağlılıklarını ifade etmede en mutlular.

Bu kereste devleri biraz aptalca ama cesur . Bu, hem komik hem de sosyal olarak garip bir arkadaş olan ve aynı zamanda yetkin bir bekçi köpeği olan bir köpekle sonuçlanır. Bu devasa köpeklerin tam olarak ne kadar büyük olduklarını anlayıp anlamadıkları belli değil. Ortalama büyüklükte olduklarını düşünebilirler, bu da hareket ettiklerinde biraz kaosa neden olur.

Ne kadar büyük olduklarından emin olmamakla birlikte, bir İngiliz Mastahoula kesinlikle büyük bir alana ihtiyaç var onların masif varlığı için. Egzersiz ihtiyaçları ve enerji seviyeleri ortalama olsa da, duygusal ihtiyaçları söz konusu olduğunda biraz muhtaçtırlar. Bekliyoruz bu büyük bebeğe çokça ilgi ve şefkat gösterin . Çok sesli olmadıkları için hemen her zaman mekanınızda bulunarak sizinle fiziksel olarak iletişim kurmalarını bekleyin - dolayısıyla geniş bir konut ihtiyacı. Dolaşmaktan hoşlanmazlar ve genellikle sahiplerinin şirketini ararlar.

Boston terrier yetişkinleri

Altıngöl

Altıngöl

Goldenhoulas, ailelerinin yanında olmayı seven son derece aktif bir karışımdır.

Irklar: Golden Retriever ve Catahoula

Kataula Golden Retriever karışımı Goldenhoula adında dost canlısı bir tazı. Hem bir aile arkadaşı hem de av köpeği olarak mükemmeller. birleştirmek şanslı doğa Golden Retriever'dan, Catahoula'nın memnun etme hevesi ve koku alma becerisiyle, ailenin yanında olmayı sevdikleri kadar aktif olmayı da seven orta boy bir karışım elde edersiniz.

Her iki ebeveyn ırkı da yavru evrelerinde biraz sorun yaratmayı sevdiğinden, Goldenhoula'nızın genç yaşlarında biraz yaramaz olmasını bekleyebilirsiniz. Bu yavrular muhtemelen çiğnenecek ve bir sürü köpek oyuncağına ihtiyaç duyacaklar. onları meşgul et ve beladan uzak tut . Ama eğer onların yavru aşamalarını tek parça halinde atlatmayı başarırsan, ömür boyu sadık bir yoldaşın olur.


rottahoula

Yüzünde Benekli Siyah Köpek

Rottahoula çok sosyal köpeklerdir ve tüm sevgi ve ilgiye sahip tek evcil hayvan olmayı severler.

Irklar: Rottweiler ve Catahoula

Bu listedeki son karışım büyük Rottahoula'dır. Bu köpeklerin, geniş gövdeleri ve tehditkar görünümleriyle evleri için yetenekli bir koruyucu oldukları doğrudur. Ancak, bu sadece yerine getirmeleri gereken bir iş. Günün sonunda, bu çalışkan köpekler hala sevdiklerinin rahatlığına evlerine dönmenin mutluluğunu yaşıyor. Onlar son derece sosyal köpeklerdir. mutlu olmak için çok fazla ilgiye ihtiyacın var . Kısa süreler için bile yalnız bırakıldıklarında kolayca ayrılık kaygısı geliştirirler.

Rottahoula, evdeki tek evcil hayvan olduklarında en mutludur. Ancak uygun şekilde sosyalleştiklerinde diğer evcil hayvanlarla iyi geçinebilirler. Onlar sahip yaramazlık için küçük tolerans Bununla birlikte, onlarla etkileşime giren tüm çocukların onlara nasıl saygılı davranılacağını bildiklerinden emin olun.

Rottahoula'ların sahip olduğu yüksek enerji ihtiyaçları , ancak içerik olmak için gerçekten büyük, açık alanlara ihtiyaç duyanlar değiller. Bu, daha küçük evlerde yaşamayı sevdikleri anlamına gelmiyor ama kesinlikle bu listedeki diğer karışımlar kadar seçici değiller. Onları bir her gün yaklaşık 45 dakika yürüyün . Bu, onları yormak için yeterlidir, ancak günün ilerleyen saatlerinde oyun zamanı da dahil olmak üzere diğer etkinlikler için ekstra zamana ihtiyaçları olacaktır.


Son düşünceler

Kataulalar en küçümsenen köpeklerden bazıları ve gerçekten daha fazla sevgiyi hak ediyorlar. Kazanma özelliklerini diğer inanılmaz ırkların özellikleriyle birleştirmek, cesur oldukları kadar çekici köpekler de yaratır. Zeka fazlalıkları ve iyi yapılmış bir iş için kararlılıkları, çok çeşitli hanelere uyacak çok yönlü bir köpek yapar.

Yine de oldukça yüksek enerjili köpekler oldukları göz önüne alındığında, Catahoula karışımlarının ailelere ihtiyacı olacak Kim onların egzersiz ve oyun ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bazı karışımlar diğerlerinden daha rahat olacaktır, ancak Catahoula karışımınızı sağlıklı ve mutlu tutmanın anahtarı yeterince egzersiz yapmaktır!

Ataları ne olursa olsun, köpeklerin dünyadaki hiç kimseye benzemeyen bireyler olduğunu anlamak önemlidir. Bununla birlikte, birçok cins ve karışım kendi aralarında benzer özellikler. Bu nedenle, bir köpeğin nasıl davranacağına dair daha net bir resim elde etmek her zaman iyi bir fikirdir. Bu bilgi, Catahoula karışımınıza uygun şekilde bakmak ve onlara mümkün olan en iyi hayatı vermek için gereklidir.

Yorumlar