Alman Çoban Köpeğine Benzeyen 20 Köpek

Alman Çoban Köpeğine Benzeyen 20 Köpek

Alman Çoban köpeği kadar yakışıklı görünen ama daha az yaygın bir cins olan bir köpek mi arıyorsunuz? Ya da belki daha önce bir Alman Çoban köpeğiniz vardı ve evinizde farklı bir türü ağırlamaktan hoşlanıyor musunuz? Güçlü vücutları, dolgun kürkleri ve devasa kulakları, onları her mahallede göze çarpan bir köpek modeli haline getiriyor.

Alman Çoban Köpekleri cesur ve kendine güvenen karakterlere sahip görkemli köpeklerdir. Onlar dünyadaki en iyi koruma köpeklerinden bazılarıdır, bu yüzden polis ve orduyla birlikte çalışırlar. Süper zeki ve sadıklar, bu da onları son derece eğitilebilir ve itaatkar kılıyor. İnanılmaz kişilikleri ve yakışıklı görünümleri, sürekli olarak Amerika'nın en iyi beş köpek ırkı arasında yer almalarının nedenidir.Gezegendeki en yakışıklı köpeklerden biri olan yetiştiriciler, yetiştirme programları aracılığıyla onları taklit etmeye çalıştılar. Sonuç olarak, bir avuç köpek Alman Çoban Köpeğine çok benziyor. Diğer köpekler Alman Çoban köpeği cinsiyle doğrudan akraba oldukları için onlara benzemektedirler. Kral Çoban, Belçika Malinois, Hollandalı Çoban, Amerikan Alsas ve daha fazlası dahil olmak üzere Alman Çoban Köpeğine benzeyen 20 köpek ırkına bakalım.

İçindekiler
 1. Alman Çoban Köpeklerine Benzeyen 20 Köpek
 2. Son düşünceler

Alman Çoban Köpeklerine Benzeyen 20 Köpek

Alman Çobanları (aka GSD) büyük köpek ırklarıdır, 50 ila 90 pound ağırlığında ve 22 ila 26 inç boyunda. Geniş bir renk yelpazesinde kalın bir çift katları vardır. İster geleneksel koyu renklere benzer bir vücut şekline, ister uzun bir buruna, yuvarlak gözlere ve yükselen üçgen kulaklara sahip olsunlar, her cins Alman Çoban Köpeğine çok benzer. Bunları benzerlik sırasına göre inceleyelim.

Minyatür Alman Çoban Köpeği

Minyatür Alman Çoban köpeği bir melezdir. Tipik olarak safkan bir Alman Çoban Köpeği ile Border Collie veya minyatür Kaniş gibi daha küçük bir cinsin karışımıdırlar. Bazen süper küçük çeşitler oluşturmak için Yorkshire Teriyerleri ile karıştırılırlar. American Kennel Club (AKC) gibi köpek kulübesi kulüpleri tarafından tanınmıyorlar. Ama giderek daha popüler hale geliyorlar Alman Çoban karışımı cins .Genellikle olgun bir Minyatür Alman Çoban Köpeği 30 ila 50 pound ağırlığındadır ve 15 ila 20 inç boyundadır. Ancak ebeveynin cinsine ve büyüklüğüne bağlı olarak bundan daha küçük olabilirler. Kişilikleri Alman Çoban Köpeği ve ebeveynlerinin bir karışımıdır, ancak yine de aktif, koruyucu ve zeki olma olasılıkları yüksektir. Yani Alman Çoban Köpeklerini seviyorsanız ama çok daha küçük bir versiyona ihtiyacınız varsa Minyatür Alman Çoban Köpeği sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

Şilo Çoban

 Karda Shilloh Çoban

Şilo Çobanları Alman Çobanlarına inanılmaz derecede benziyorlar ve bunun nedeni onların bir Alman Çoban karışımı ırkı olmaları. Yolculukları 1970'lerin sonunda New York'ta başladı. GSD yetiştiricisi Tina Barber, Alman Çoban Köpeğinin sağlık sorunlarından endişe duydu ve benzer görünümlü ama daha sağlıklı bir versiyon yaratmak istedi. O Bir Alman Çobanını bir Alaska Malamute'uyla karıştırdı ve karışıma bir Beyaz Çoban ve Çekoslovak Kurt Köpeğini ekledi.

Shiloh Çobanları genellikle büyük Alman Çobanlarıyla karıştırılır. Ağırlığı 80 ila 130 pound arasındadır ve boyu 26 ila 30 inç arasındadır. Siyah ve ten rengi, kırmızı, altın rengi ve kahverengi gibi çeşitli renklerde, bazen samur desenli, kalın, orta uzunlukta bir çift katları vardır. Shiloh'lar görkemli ve zarif bir görünüme sahiptir. Kendilerini birincil bakıcıya bağlamak yerine tüm aileyle eşit şekilde bağ kurarlar.Kral Çoban

 Karda Kral Çoban

Kral Çobanlar Alman Çoban Köpeği soyundan gelen başka bir melez ırktır, dolayısıyla benzer görünürler. Bu zaman, Alman Çoban Köpeği ile Shiloh Çoban Köpeği arasında bir melezdirler. Shihlohlar gibi onlar da yabancılarla daha arkadaş canlısıdırlar ve tüm aileyle yakın bağ kurarlar. Ayrıca Alman Çoban Köpeğine göre daha az sağlık sorununa ve daha uzun bir ömre sahiptirler, bu nedenle giderek daha popüler hale geliyorlar.

siyah cins köpekler

Kral Çobanlar 90 ila 140 pound ağırlığında ve 25 ila 30 inç boyundadır. Serttirler, güçlüdürler ve diğer Çoban ırklarına göre daha büyük bir kafaya sahiptirler. Kaba bir dokuya sahip, kalın, orta uzunlukta bir çift kata sahiptirler. Çoğunlukla samur desenli, siyah ve ten rengi, kırmızı, altın, krem ​​ve siyah gibi çeşitli renklerde gelir.

Amerikan Alsas

 Amerikan Alsas Açık Havada

Eğer sen Alman Çoban Köpeklerinin görünüşünü seviyorum ama daha kurtlu bir görünümü tercih ediyorum, Amerikan Alsaslı en iyi yarışmacı olabilir. AKC'nin tanımadığı melez ırklardır. Ama onların kendi cins kulüpleri var. Ulusal Amerikan Alsas Kulübü . Yolculukları 20. yüzyılın sonlarında kurt köpeklerine olan ilginin başlamasıyla başladı. Lois Schwarz adlı bir yetiştirici, kurt melezlerinin zorluklarını yaşamadan bir kurt köpeği istiyordu.Schwarz, Mastiffleri ve Büyük Pireneleri ekleyerek bir Alman Çoban Köpeğini Alaska Malamute'uyla yetiştirdi. Başlangıçta Kuzey Amerika Shepalute olarak adlandırıldılar ve bazen Schwarz Köpekleri olarak da adlandırıldılar. 25 ila 32 inç arasında ölçüyorlar ve en az 85 pound ağırlığındalar. Amerikalı Alsaslılar geniş ve kalın bir yapıya, güçlü kaslara ve büyük bir kafaya sahiptirler. Kurt benzeri bir görünüm elde etmek için kürklerinde her zaman en az iki renk bulunmalıdır.

Belçika Malinoisi

 Yetişkin Belçika Malinois Yemek Bekliyor

Belçikalı Mal'lar Alman Çoban Köpeklerine çok benzer ve çoğu zaman birbirleriyle karıştırılırlar. Ancak dikkat edilmesi gereken birkaç ince fark var. Mallar genellikle Alman Koyunlarından daha zayıftır, ağırlıkları 40 ila 80 pound arasındadır ancak aynı boydadır. Tipik olarak siyah bir maske ile açık kahverengi renkte daha kısa bir kürkleri vardır. Belçikalı Mal'ların onlardan en iyi şekilde yararlanabilmeleri için ciddi anlamda aktif ve deneyimli bir aileye ihtiyaçları var.

Alman Çoban Köpekleri gibi, Belçika Malinoisi Kendine güvenen, çalışkan ve koruyucu doğaları nedeniyle polis ve orduyla birlikte çalışın. Mallar GSD'lerden daha az yaygındır, ancak AKC'ye göre popülerlikleri her geçen yıl artmaktadır. Birincil bakıcılarıyla kopmaz bir bağ kurarlar ve Alman Çoban Köpeğinden daha yoğun işkoliklerdir. Mallar, yakından ilişkili dört Belçikalı ırktan biridir.

Hollandalı Çoban

 Hollandalı Çoban Malinois Karışımı

Hollandalı Çoban Köpekleri Belçika Malinois'leriyle neredeyse aynı görünüyor ve Alman Çobanlarına benzer. 2012 yılında AKC'nin Temel Stok Hizmetine kaydedildiler ve yetiştiriciler tam tanınma yönünde çalışmaya devam ediyor. Hollandalı Çobanlar koyunları her sabah tarlalarına çıkarır ve efendileri olmadan tek başına ahıra geri getirirdi. Tonlarca enerjiye sahipler ama en sevdikleri insanlara karşı eğlenceli ve şefkatliler.Hollandalı Çobanların ağırlığı 42 ila 75 pound arasındadır ve boyu 21,5 ila 24,5 inç arasındadır. Kısa, uzun ve kaba tüylü olmak üzere üç tüy tipi vardır. Hepsinin kaba bir dokusu vardır ve kaba tüylü köpekler darmadağınık bir görünüme sahiptir. Kaba kürklü köpeklerde çizgili deseni ayırt etmek zor olsa da, yalnızca iki standart renk vardır, altın çizgili ve gümüş çizgili.

Beyaz İsviçre Çoban Köpeği

 Sahilde Beyaz İsviçre Çoban Köpeği

Bu yavruya genellikle Berger Blanc Suisse denir. soyundan biri Beyaz Alman Çoban Köpeği köpekler. Beyaz renk Alman Çoban standardında kabul edilemez. Bu rengin örnekleri 1970'lerde İsviçre'ye ithal edildi. Burada yetiştiriciler, 2011 yılında Avrupa'nın önde gelen köpek kulübesi kulübü olan Federasyon Cynologique Internationale'ye (FCI) kabul edilmek üzere türü geliştirdiler.

Beyaz İsviçreli Çobanların ağırlığı 55 ila 88 pound arasındadır ve boyu 20 ila 26 inç arasındadır. Orta ve uzun olmak üzere iki tüy tipi vardır ve tamamen beyaz, koyu renkli özelliklere ve tene sahip olmalıdır. Beyaz Koyunlar büyük, dik, üçgen kulakları ve uzun ağızlarıyla Alman Çobanlarına çok benzerler. Ayrıca neredeyse aynı sürü gütme yeteneklerini ve tekniklerini paylaşıyorlar.

Doğu Avrupa Çoban Köpeği

Doğu Avrupa Çoban Köpeği, Alman Çoban Köpeği ile yerli Rus ırklarının bir başka melezi ve karışımıdır. benzeri Zamanında ve Kafkas Çoban Köpeği. Bazen Vostochno Evropeiskaya Ovcharka veya Beyaz Rusya Çobanı olarak bilinirler. Rus Ordusu, Alman Çoban köpeğine benzer, ancak daha sert iklimle baş edebilecek, yorulmak bilmez ve koruyucu bir köpek istiyordu. 1930'lar ile 1950'ler arasında yaratıldıkları düşünülüyor.Alman Çoban Köpeklerine inanılmaz derecede benziyorlar ama daha büyükler. Doğu Avrupa Koyunlarının boyu 24 ila 28 inç arasındadır ve ağırlıkları vücut boyutlarıyla orantılı olmalıdır. Sağlam ve kaslı çerçevelere sahip, dikdörtgen şeklindedirler. Erkekler kadınlardan çok daha büyüktür. Tüyleri orta uzunlukta ve çift katmanlıdır ve siyah ve ten rengi, kurt grisi, koyu eyerli ve bazen düz siyah renkte olabilir.

Bohem Çoban

Bohem Çoban Chodsky Pes olarak da biliniyor ve 2019 yılında AKC'nin Temel Stok Hizmetine kabul edildiler. Amerika'da az bulunurlar ve Çek Cumhuriyeti kökenlidirler. 1325 yılında Bohemya Kralı, halkın sınırlarında devriye gezmelerine ve pastoral görevlere yardımcı olmaları için köpek yetiştirmelerine izin verdi. Neredeyse nesli tükenmek üzereydi ama 1981 yılında cins meraklıları sayesinde yenilenmeleri başladı.

Bohem Çobanları ailelerine karşı çok şefkatlidir ve çocuklarla arası çok iyidir. Mükemmel bir çalışma ahlakına sahipler ve gün boyunca kestirip uyumaktan mutlular. Bohem Koyunların orta uzunlukta ve hafif dalgalı, kalın, çift kürkleri vardır. Cins standartlarının kabul ettiği tek renk siyah ve ten rengidir. Onlar boyu 19 ila 22 inç arasında ve ağırlığı 37 ila 60 pound arasında, bu yüzden genellikle Alman Çoban Köpeklerinden daha küçüktürler.İsveç Çoban Köpeği

 Çimlerde koşan İsveç Vallhund Köpek Cinsi

İsveç Çoban Köpeği Alman Çoban Köpeğine ve Minyatür Alman Çobanına çok benziyor ama çok daha küçük. Yani, Alman Çoban Köpeklerini seviyorsanız ancak evinizde onlar için yeterli yeriniz yoksa İsveç Vallhund'u harika bir alternatif olabilir. Ağırlıkları 20 ila 35 pound arasındadır ve yalnızca 11,5 ila 14 inç boyundadırlar. Ayrıca Alman Shep'e benzer renklerde kalın bir çift katları vardır.

GSD gibi onlar da yaşam sevincine sahip, zeki ve dayanıklı çoban köpekleridir. Benzersiz seslendirmeleri vardır ve geçmişi 8. yüzyıla kadar uzanan bir zamanlar Vikingler için seçilen köpeklerdi. Vallhund'lar Welsh Corgi'nin torunlarıdır ve onların uzun ve alçak şeklini paylaşırlar. Zorlu bir iş veya etkinlik gününün ardından bu yavrular, en sevdikleri insanlarla son derece dost canlısıdırlar.

Sarloos Kurt Köpeği

Saarloos Kurt Köpeği vahşi bir kurda inanılmaz derecede benziyor, ve pek çok kurt uzmanı, yüz ifadelerinin vahşi bir kurdunkiyle neredeyse aynı olduğunu düşünüyor. AKC, Amerika'da nadir görülen Saarloos Kurt Köpeklerini tanımıyor. Bir mülkiyet Kurt-köpek melezi tartışmalı ve buna sahip olmak birçok eyalette yasa dışıdır. Boyları 24 ila 30 inç arasındadır ve ağırlıkları 70 ila 90 pound arasındadır.

Yolculukları 1930'larda Leendert Saarloos adlı Hollandalı bir yetiştirici sayesinde başladı. Alman Çoban Köpeklerini vahşi Avrupa kurtlarıyla karıştırdı. Birçok kurt melezi gibi, bu yavru da çok bağımsızdır ve aşırı derecede şefkatli değildir ve deneyimli sahipler bile bu baskın ve vahşi köpekle mücadele edebilir. Bu vahşi görünümlü Alman Çoban Köpeğini almayı düşünüyorsanız çok fazla araştırma yapmalısınız.Çekoslovak Kurt Köpeği

Çekoslovak Kurt Köpeği bir başka Kurt köpek Çekoslovak Vlack olarak bilinen melez. 1950'lerde Çek ordusu tarafından Soğuk Savaş sırasında kısır bir devriye köpeği olarak yaratıldılar. Bir Alman Çobanını bir Karpat kurduyla karıştırdılar ve uzmanlar bunların %94'ünün Alman Çoban Köpeği olduğunu tahmin ediyor. bu yüzden bu kadar benzer görünüyorlar. Neyse ki sonuç, tetikte ama insanlara karşı çok sevecen bir devriye köpeği üretti.

Saarloos Kurt Köpeği gibi, İlkel Çek Kurt Köpeklerinin eğitilmesi çok zor olabilir ve bazı eyaletlerde sahiplenilmesi yasa dışıdır. Ancak harika arama ve kurtarma köpekleri olurlar ve çok aktif bir yaşam tarzı sürdürürseniz süper enerjik ve eğlenceli olurlar. En az 44 pound ağırlığındalar ve minimum 23,5 inç ölçüyorlar. Paltoları kalın, orta uzunlukta ve sarı gri veya gümüş gri renkte çift kaplamalıdır.

Belçika Tervuren

 Belçikalı Tervuren koşuyor

Belçika Tervuren dört Belçikalı ırktan bir diğeridir, ancak bu yavru Amerika'da Mal'dan çok daha nadirdir. Belçika'nın Tervuren köyünden geliyorlar ve çiftçi ustalarına mülklerini gütme ve koruma konusunda yardım teklif ediyorlar. Tervs ayrıca “The Company of Wolves” filminde kurtları canlandırdı ve inanılmaz derecede yakışıklı görünüyorlar.

rottweiler laboratuvar karışımı

Tervurenler 45 ila 75 pound arasında ağırlığa ve 22 ila 26 inç boyuna sahiptir. Yıl boyunca orta derecede dökülen, çift, orta uzunlukta bir kürkleri vardır. Terv'ler çeşitli renklerde mevcuttur, ancak AKC'ye göre yalnızca ikisi standarttır: açık kahverengi ve siyah, maun ve siyah. Genellikle GSD'den daha küçük kulaklara ve daha dolgun bir yeleye sahiptirler.

Utonağan

Utonagan'a genellikle denir Kuzey Eskimo Köpeği Birçoğu bunların farklı türler olduğuna inanıyor, ancak bunlar aynı. Huskiler, Malamutlar ve Alman Çobanları arasındaki karışık ırklardır. Utonagalılar hit dizi 'The Game of Thrones'ta görülen kurtları canlandırdı. Kurda en çok benzeyen türlerden biridir ancak çok daha dost canlısıdır ve sette güvenli bir şekilde çalışmalarına olanak tanır.

Utonaganların ağırlığı genellikle 55 ile 100 pound arasındadır ve boyu 23 ile 30 inç arasındadır. Alman Shep'i gibi uzun kuyrukları ve dik kulakları vardır ve yıl boyunca orta derecede ağır tüy döken kalın çift kürkleri vardır. Beyaz, gri, kırmızı, ten rengi ve samur desenlerle gelirler ve genellikle daha koyu bir yüzleri vardır. Gözleri genellikle kahverengi veya sarıdır ancak bazen mavi gözleri de vardır.

Tamaska

Tamaskan, Alman Çoban Köpeğine ve kurduna benzeyen başka bir köpek ırkıdır, ancak bunların kendi soylarında da üreme yoktur. Yerine, Bunlar Alaskan Malamute ve Sibirya Husky'nin bir karışımıdır ve karışıma atılan birkaç bilinmeyen kızak köpeğidir. İlk Tamaskan çöpü 2002'de doğdu. 'Tamaska', birçok Kuzey Amerika Kızılderili dilinde 'güçlü kurt' anlamına gelir.

Tamaskanlar, tıpkı onlarınki gibi, çok aktifler. Husky akrabası Bu nedenle bu cinse bol miktarda zaman ve enerji ayırmalısınız. Neyse ki Husky'den daha sadık, eğitilebilir ve uysaldırlar, bu da onların bakımını biraz daha kolaylaştırır. 55 ila 95 pound ağırlığında ve 28 ila 33 inç boyundadırlar. En sevdikleri insanlara karşı şefkatlidirler ve yabancılara karşı koruyucu Çobanlardan daha sosyaldirler.

Groenendael'ler

Groenendael'lere ayrıca denir Belçika Çoban Köpeği veya Chien de Berger Belge ve diğer Belçikalı ırklardan biridir. Terv'den daha nadirdirler ve Rough Collie'lere çok benzerler. Siyah veya siyah beyaz renkte orta uzunlukta çift katları vardır. Groenendael'lerin ağırlığı 45 ila 75 pound arasındadır ve boyutları 22 ila 26 inç arasındadır, bu da boyutlarını Terv ile aynı kılar. Kulakları Alman Koyunlarından daha sivridir ancak benzer şekilde uzun bir ağızlıkları vardır.

vizsla vs weimaraner

Belçika Çoban Köpeğinin geçmişi diğer Belçika ırklarına benzer, ancak bunlar uzun tüylü versiyonlardır. Önemli bir yetiştirici Brüksel yakınlarında Chateau Groenendael adında bir restoran işletiyordu, dolayısıyla adı da öyle kaldı. Bu çok yönlü çiftlik köpeği Dünya Savaşları sırasında sınır devriyesi, yük gemisi, ambulans köpeği ve daha fazlası olarak yaygın bir köpek haline geldi. Eğlenceli ve yorulmazlar.

Kafkas Çoban Köpeği

 Kafkas Çoban

Kafkas Çoban Köpeği Alman Çobanına benziyor ama dev versiyonu. Bu yüzden, Devasa bir Alman Çobanının peşindeyseniz, bu harika bir seçenek olabilir. Oldukça bağımsızdırlar ve güçlü bir iradeye sahiptirler, bu nedenle çok deneyimli bir köpek sahibine ihtiyaçları vardır. Bu köpekler Amerika'da az bulunuyor ve şu anda AKC'nin Temel Stok Hizmetinde, yetiştiriciler ise tam tanınmaya çalışıyor.

Kafkas Çoban Köpekleri Kafkas Ovcharka ile aynıdır. Boyları 23 ila 30 inç arasındadır ve ağırlıkları 99 ila 170 pound arasındadır. Korkusuz ve cesurdurlar ancak evde uysal ve naziktirler. Kafkasyalılar, sürüleri ve meskenleri korumak için yetiştirilen Asya mastiff tipi köpeklerin soyundan gelmektedir. Bu yavruların çeşitli renklerde son derece kalın bir kürkü vardır ve yıl boyunca orta ila yükseğe kadar tüy dökerler.

Rumen Karpat Çoban Köpeği

Bu listedeki diğer birkaç cins gibi, Romanya Karpat Çoban Köpeği de 2021 itibarıyla AKC'nin Temel Stok Hizmetindedir. Amerika'da nadirdirler ve kökenleri Romanya'daki Karpat Dağları'ndandır. Amaçları bölgedeki sürüleri ve aile evlerini başta kahverengi ayılar ve gri kurtlar olmak üzere şiddetli yırtıcı hayvanlardan korumaktır. Karpatlar sürüler halinde çalışırlar ve sürülerini bölüp ele geçirirler, bu nedenle benzer büyüklükteki köpeklerin arkadaşlığından hoşlanırlar. sosyalleşmiş çok küçük yaşlardan itibaren.

Bu Çobanlar siyah beyaz doğarlar ve siyah veya kurt grisi pardesüleri iki yaşına gelene kadar uzamaya devam eder. Ağırlıkları 70 ila 100 pound arasındadır ve boyları 23 ila 29 inç arasındadır. Sağlıklı gen havuzları sayesinde boyutlarına göre hatırı sayılır bir yaşam beklentisine sahiptirler. Olgunlaştıklarında kürkleri Alman Çobanlarına çok benzer ve kurt grisi, siyah ve samur renkte gelir.

Belçikalı Laekenois

Belçikalı Laekenois Amerika'da o kadar nadirdir ki, AKC tarafından resmi olarak ancak 2020'de tanınmışlardır. Belçika'nın Laeken kentinden geliyorlar ve asıl amaçları, ustalarının tarlalarında çamaşırların kurutulmasını sağlamaktı. Ancak çok yönlülükleri onları Belçika Çoban Köpeğine benzer Dünya Savaşı görevlerine yönlendirdi. Bu yavrular yabancılara karşı çekingen ama ailelerine karşı şefkatlidir.

Belçikalı Laekenois, benzersiz kürküyle dört Belçikalı ırkın sonuncusudur ve bu da onları öne çıkarır. Touseled efektli, orta uzunlukta, pürüzlü, ince çift katları vardır. Çarpıcıdırlar ve Alman Çoban Köpeğine benzer çeşitli renklerde, genellikle siyah bir maskeyle gelirler. Laekenois'in ağırlığı 55 ila 65 pound arasındadır ve boyu 22 ila 26 inç arasındadır.

Şikoku

Şikoku bir Japon köpek ırkı Kochi Ken veya Japon Kurt Köpeği olarak da bilinir. Japonya'nın dağlarında yaban domuzu ve diğer büyük hayvanları avlayarak yaşıyorlardı. Ancak artık aile vasisi ve refakatçisi olarak evlerde daha popüler. Bu köpekler uyanık, coşkulu, sadıktır ve yüksek egzersiz ihtiyaçlarını karşılarsanız kucaklaşmayı severler.

Şikoku 17 ila 22 inç uzunluğunda ve 35 ila 55 pound arasında değişen ağırlıkları vardır, bu da onları Alman Çoban Köpeğinden çok daha kompakt yapar. Tüyleri kısa ve yoğundur, çift katmanlıdır ve siyah, ten rengi, kırmızı veya susam rengindedir. Susam siyah, kırmızı ve beyaz saçların güzel bir karışımıdır. Sevimli, Akita benzeri kıvırcık bir kuyruğa ve daha küçük, tipik spitz tipi kulaklara sahiptirler.

Son düşünceler

Artık birçok köpek ırkının popüler Alman Çoban Köpeği kadar yakışıklı olduğunu biliyorsunuz. Alternatif bir seçenek olarak Shihloh Çoban gibi bir Alman Çoban karışımı ırkı isteyip istemediğinizi. Veya vahşi bir kurt köpeği melezi istiyorsanız, birçok seçenek var. Bu ırkların birçoğu GSD ile doğrudan akrabadır ve diğerlerinin onlarla hiçbir bağlantısı yoktur. Bazıları Alman Çoban Köpeğiyle benzer kişiliklere sahipken bazıları biraz farklıdır. Ama hepsi kendi tarzlarında çok güzeller.

Yorumlar