Portekiz Su Köpeği Irk Bilgileri: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Sonsuza kadar doggonuzu mu arıyorsunuz? Yerleşip yerleşmediğiniz Portekiz Su Köpeği ya da bu yakışıklıya yeni rastladınız ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız doğru yere geldiniz.

Bu kılavuzda, tüm Portekizli anne ve baba adaylarının bilmesi gereken her şeyi öğreneceksiniz. Eğlenceli kişiliğiyle, suyu ne kadar çok sevdiğiyle başlayacağız (tahmin edemiyorsanız çok şey var!) Ve beslenmesi, paltosunu nasıl şekillendireceği ve çok, çok daha fazlası.Portekiz Su Köpeği, sevgiyle özürlü veya su köpeği olarak bilinir , Amerika'da nadir görülen bir manzaradır. Ancak Amerika Birleşik Devletleri'nin eski İlk Köpeği olan Bo Obama adlı bir özürlü sayesinde, cins giderek daha popüler hale geliyor. Sevgi dolu, eğlenceli ve maceracıdır. Ancak o, bazı ailelerin üstlenmek için çok fazla bulduğu çok dışa dönük ve tam bir doggo. Öyleyse, siz ve bu cinsin mükemmel bir eşleşme olup olmadığını öğrenelim!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık35-60 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik17-23 İnç
  • ömür simgesiÖmür11-13 Yaş
  • renk simgesiRenklerSiyah, Beyaz, Kahverengi
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Balıkçı Teknesinde Çalışan Köpek

Portekiz Su Köpekleri, Portekizli balıkçılara yardım etmek için yüzlerce yıl önce yetiştirildi.Portekiz Su Köpeği geliyor, tahmin ettiniz, Portekiz'de göletin karşısında . Yüzyıllar önce Portekizli balıkçıların gözdesi olan köpeklerden geliyor. İlk ne zaman ortaya çıktığı tam olarak belli değil, ancak cins birkaç yüz yaşında . Benzer görünümleri ve suyu sevmeleri nedeniyle Kaniş ile aynı ataları paylaştığına inanılıyor.

Kendi topraklarında, kelimenin tam anlamıyla “Cao de Agua” olarak bilinir. su köpeği ” Rolü, efendisinin ağlarına balık gütmek, denize düşen teçhizatı almak ve mesajlar ve hafif ekipmanlarla tekneden kıyıya yüzmekti. Portekizli balıkçılar morinanın olduğu her yere yelken açtılar. Bu, özürlüleri Portekiz'den Newfoundland'a, İzlanda'nın dondurucu sularına kadar götürdü.

Tekneleri teknolojiyle modernize edildiği için balıkçıların köpek arkadaşlarına artık ihtiyaç duymadığı 20. yüzyıla hızlı bir şekilde ilerleyin. Yani özürlü işsizdi. Bu, sayıların azalma noktasına geldiği anlamına geliyordu. yok olmaya yakın . Neyse ki, Vasco Bensuade adında zengin bir köpek aşığı, sevilen cinsi kurtarmayı kendine görev edindi.Bensuade bir cins kulübü kurdu ve cins standardını belirledi. Özürlü, 20. yüzyılın ikinci yarısında Amerika'ya gitti. bu Amerika Portekiz Su Köpeği Kulübü 1972'de kuruldu. O zamanlar Amerika'da bilinen sadece 12 özürlü vardı. Ancak sadece on yıl sonra sayıları yaklaşık 650'ye yükseldi. American Kennel Club (AKC) 1983'te cinsi tamamen tanıdı.

Portekiz Su Köpeği, Amerika'da nispeten nadir görülen bir manzaraydı. eski Başkan Barack Obama göreve başladı. Yanında iki muhteşem engelli, Bo ve Sunny'yi getirdi ve dünya, türün ne kadar harika olduğunu gördü. O zamandan beri popülaritesi arttı. Şimdi AKC'nin köpek popülaritesi yarışmasında 197 ırk arasında yaklaşık 50. sırada yer alıyor.

french bulldog mama tavsiyesi

Mizaç

Tarlada Kıvırcık Saçlı Köpek

Bu inanılmaz derecede arkadaş canlısı cins, cana yakın ve sıcaktır.Bu cins insan arkadaşlığını çok ister. Bu kişilik özelliği, balıkçı ustasıyla kurduğu yakın bağdan kaynaklanmaktadır. Portekiz Su Köpekleri genellikle dışa dönüktür ve tüm insanları, özellikle de ailesini severler. Bazıları eğilimi birincil bakıcılarıyla yakın bir bağ kurmak diğer aile üyelerinden daha fazladır. Bu, eğitim için harikadır ancak bazen bazı aile üyelerini kıskandırabilir. Kişisel algılamayın; sadece genlerinde var!

İnsan arkadaşlığını arzulamasına rağmen, o da nispeten bağımsızdır. Nadiren bu iki özellik pençede pençe gelir. Bu, fazla endişeli hale gelmesinden endişe etmeden onu birkaç saat yalnız bırakabileceğiniz anlamına gelir. Bu bağımsız doğa dengeli köpekleri sevenler için büyük bir çekiciliğidir.

o hevesli ve hevesli yaptığı her şeyde ve mutlu-şanslı doğası kesinlikle bulaşıcıdır. Özürlülerin çoğu, aileleriyle birlikte bahçede oyun oynamak veya yeni arkadaşlar edinmek için günlük maceralara çıkmak için her zaman hazırdır. Ayrıca suyu SEVİYOR ve su hortumunu çıkardığınızda kulaktan kulağa sırıtacak! Ayrıca ailesiyle yatmayı da sever ve bu büyük tüy yumağı harika bir sıcak su şişesi yapar.

Aklı her zaman hareket halindedir, bu yüzden onun iyi davranmasını istiyorsanız, gün boyunca eğlendirilmesi gerekir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu tekne çekicisi masalardan masa örtüleri ve tezgahlardan yiyecekler de dahil olmak üzere bir şeyler çekmeyi ve çekmeyi sever. Bu özellik karşı sörf olarak bilinir ve ona bunun bir yavrudan yaramaz olduğunu öğretmek için çaba göstermelisiniz. Ayrıca arka ayakları üzerinde durup heyecanlanınca zıplamasıyla da biliniyor! Genel olarak, o bir benzersiz komik köpek kesinlikle!Boyut ve Görünüm

Bir Teknede Döşeme Siyah Beyaz Köpek

PWDS ortalama boyuttadır ve maksimum 60 pound ağırlığındadır.

Portekiz Su Köpekleri orta boy köpekler . Olgunlukta, 35 ila 60 pound ağırlığında ve pençeden omuza 17 ila 23 inç arasında ölçüyor. Çoğu cins gibi, dişiler erkeklerden daha küçük olma eğilimindedir. Genel olarak, özürlüler yapılı ve dayanıklı görünümlü köpeklerde sağlamdır. Bu onların bütün gün çalışmasına izin veren şeydir. Suyun içinde ve dışında, hem donma hem de sıcak koşullarda.

Görünüş olarak daha popüler standart boyutlu Kaniş'e benzediğini görmek kolaydır ve çoğu zaman onlarla karıştırılmaktadır. Anlatma özelliği onun büyük, geniş kafa . Gözleri orta büyüklükte, kulakları kalp şeklindedir ve üst dudağıyla aynı hizada durmaktadır. Portekiz Su Köpeklerinin son derece güçlü ve neredeyse şaşırtıcı derecede güçlü arka ayakları vardır.

Onun kuyruk kalın ve daralma, çok benzer bir Labrador Retriever'ın kuyruğu . Uyanık olduğunda, halka şeklinde yukarı doğru tutar. Kuyruğu, suda kendisini yönlendirmesine izin verir. Ayakları da perdelidir, bu da ona suda ekstra dayanıklılık verir. Boyundan daha uzun, bu da yüzmeye yardımcı olması için suda daha fazla yüzey sağlıyor. Ayrıca göğsü çok derindir ve ona ekstra akciğer kapasitesi sağlar. Bu adam başka hiçbir şeye benzemeyen su için yaratıldı!Ceket ve Renkler

Aslan Saçlı Siyah Portie Köpeği

Aslan Saç Kesimi, bu cins için popüler saç kesimi seçeneklerinden biridir.

Cinsin en ayırt edici özelliği olan kalın ve bol gür tüyleri vardır. Tüm vücudunu eşit şekilde kaplar. Astarı yok, yani o diğer köpeklerden çok daha az tutuyor . Hiçbir köpek tamamen hipoalerjenik olmasa da, hipoalerjenik köpek listesinde . Yani alerjisi olanlar için çok daha tolere edilebilir. Bildirildiğine göre, eski Başkan Obama'nın köpeği Bo'yu seçmesinin nedeni bu.

Var iki Portekiz Su Köpeği palto çeşidi . Birincisi, az parlaklığa sahip kompakt, silindirik bukleler ile karakterize edilen kıvırcık tiptir. Diğeri dalgalı tiptir ve saçlar hafif dalgalar halinde bir miktar parlaklıkla düşer. Yavrunuzu göstermek istiyorsanız, ceket tipi için bir tercih yoktur.İki tür saç kesimi kabul edilebilir. Birincisi, cinse özgü olan Aslan Klipsidir. Palto uzadıkça, paltosu, kuyruğunun büyük bir kısmı gibi alt karından arka kısmına kadar kırpılır. Uçta sadece bir aslan kuyruğununki gibi bir tutam saç bırakır. Diğer kesim ise Retriever Clip'tir. Burası, köpeğin doğal çizgisini takip etmek için tüm tüyün yaklaşık bir inç uzunluğunda kırpıldığı yerdir.

Var üç ana renk özürlü ırkında: siyah, beyaz ve kahverenginin çeşitli tonları. Bazı katlar, beyaz sıçramalarla siyah veya kahverengi olarak yarı renklidir. Herhangi bir miktarda beyaza izin verilir, ancak anavatanlarında beyaz renk vücutlarının %30'unu geçmemelidir. Beyaz, ancak burun, ağız ve göz kapaklarının rengi koyuysa, yani albinizmden muzdarip değilse izin verilir. Pek çok özürlü, siyahtan ziyade tenlerinde mavimsi bir ton taşır.

Egzersiz Gereksinimleri

Uzun Kuyruklu Kara Köpek Koşmak

Bu cins oldukça enerjiktir ve günlük yaklaşık 60 dakikalık egzersiz gerektirir.

Bu cins çok enerjiktir ve oynamayı, oynamayı, oynamayı sever. Yani, kanepeli bir patates arıyorsanız, bu adam sizin için değil! Onun ihtiyacı var her gün en az 60 dakika egzersiz ve onu yıpratmak istiyorsanız yoğun olması gerekir. Pek çoğu ona ayak uyduramadığı için her aileye uygun olmamasının ana nedenlerinden biri budur.Yoğun günlük egzersizler olmadan, çabucak sıkılır ve hüsrana uğrar. Onun geri gelen doğası yüzeye çıkacak. Her şeyi çekiştirmeye başlayacağını fark edeceksiniz, dişlerini batırabildiği her şeyi çiğneyin . Onu çok sayıda farklı çiğneme oyuncağı sağlayarak evinize kabul ettiğiniz anda sağlıklı çiğneme alışkanlıkları oluşturun. Bu, Portekiz Su Köpeği sahiplerinin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri olabilir, bu nedenle egzersiz ihtiyaçlarını karşılayabileceğinizden emin olmanız gerekir.

O çok atletik ve meraklıdır, bu yüzden birçok çalışan köpek gibi, her gün bloğun etrafında rahatça dolaşmak özürlüler için yeterli olmayacaktır. Faaliyetlerinin kendisi gibi eğlenceli olması gerekir. şeyleri renklendirmek için birçok varyasyon . Çeviklik kurslarını, yerel gölde yüzmeyi ve dağlarda uzun hafta sonu yürüyüşlerini düşünün. Bir diğer favori hobisi, yeni arkadaşlar edinmek için yerel köpek parkını ziyaret etmektir, bu da çok fazla enerji yakmanın harika bir yoludur.

Yaşam koşulları

Suyun Yanında Beyaz Ağızlı Kara Köpek

Özürlüler çoğu yaşam koşulunda başarılı olabilir, ancak koşmak veya yüzmek için alan idealdir.

Portekiz Su Köpeği, ihtiyaçları karşılandığı sürece uyarlanabilir bir köpektir. O orta boy bir köpek, yani Apartman yaşamı bir seçenek olabilir . Ancak dikkatli olun, bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, yıkıcı can sıkıntısının ve kabin ateşinin yerleşmesini önlemek için onu eğlendirmeniz gerekir. Gürültülü, keskin bir havlaması var ve gümbürdüyor. Bu, bir apartman dairesinde yaşıyorsanız düşünmeniz gereken başka bir husustur. Aşırı havlayan biri olmasa da, havladığında çevredeki herkes bunu öğrenecek.

İdeal olarak, evinin sahip olması gerekir özel bir bahçeye erişim Egzersiz seansları arasında bacaklarını uzatması ve oynaması için. Avlusu, su veya lezzetli ikramlar aramak için dolaşmasını önlemek için güvence altına alınmalıdır. Ya da onu eğlendirecek olan komşunun kedisini kovalamasını önlemek için. Bir yüzme havuzunuz varsa, onunla paylaşmaya hazır olmalısınız. Onu yasaklamak zalimce olurdu!

Çoğu özürlü, her şekil ve büyüklükteki insanlarla iyi geçinir ve kendini mutlu bir şekilde aile hayatına yerleştirir. Çoğu çocuklara düşkün , ancak davetkar oyuncak ayı görünümünden dolayı çocuklar onu bu kadar sevmeye can atıyorlar. aile üyelerinize yeni bir köpek tanıtırken dikkatli olun . Önemlidir birlikte oynarken köpekleri ve çocukları denetleyin , özellikle de köpek özürlü kadar büyük ve gürültülü olduğunda. Genelde yabancılara karşı arkadaş canlısıdır ve ziyaretçiler her zaman sıcak bir gülümsemeyle karşılanır.

Portekiz Su Köpeği de diğer hayvanlarla iyi anlaşır , bir yavru kadar iyi sosyalleştiği sürece. Yani, çok evcil hayvanlı evinize bir köpek ilavesi arıyorsanız, bu adam harika bir yarışmacıdır. Yaşamak için mücadele edebileceği tek hayvan balıktır. Yani Koi balık severler bu adam için harika bir eşleşme olmayacak.

Eğitim

Kara Köpek Suya Atlıyor

Eğitilmeleri nispeten kolay olsa da, ideal sonuçlar için erken eğitim ve sosyalleşme en iyisidir.

Portekiz Su Köpeği bir çok zeki ve uysal köpek ırkı . Bu onu eğitmeyi nispeten kolaylaştırır ve komutları hızla alır. Ancak tüm köpekler gibi onun da rehberliğe ve erken eğitime ihtiyacı var. Özürlüleri eğitmenin en iyi yolu, pozitif pekiştirme eğitim yöntemini kullanmaktır. İyilik yaptığında onu övgü, oyuncak ve yiyecekle ödüllendirerek, davranışı tekrarlamak zorundadır. Onu haşlarsan somurtacak.

Çalışan birçok köpek ırkı gibi, o da bağımsız bir çizgiye sahip bu bazen itaatin önüne geçebilir. Neyse ki, efendisini memnun etme hevesi genellikle kazanır. Ancak bu bağımsız çizgi ve yoğun enerjik doğası, ilk kez köpek sahipleri için çok fazla olabilir. Bazen inatçı tavrını yenmek için antrenman seanslarını her zaman eğlenceli hale getir.

Özürlünüzün tanımladığımız kibar pooch'a dönüşmesi için, onun iyi bir sosyalleşmeye ihtiyacı var. yavru. Sorumlu bir yetiştiriciyle çalışmak, kibar bir köpek sağlamak için uzun bir yol kat edecektir çünkü onları günden güne açığa çıkaracaklar. Yavrunuzu eve getirir getirmez, dışarı çıkmanız ve onu mümkün olduğunca çok sayıda farklı köpek ve insanla karıştırmanız gerekir. Bu ona yalnızca temel köpek davranışlarını öğretmekle kalmayacak, aynı zamanda güvenini de artıracaktır.

Sağlık

Ağaçların Önünde Duran Siyah Beyaz Köpek

Türe özgü olası koşullarla bile, özürlüler, sahibi tarafından öncelik verildiğinde sağlıklı yaşamlar yaşayabilirler.

Bu cins nispeten sağlıklıdır ve tipik olarak ortalama 11 ila 13 yıllık bir ömre sahiptir. Portekizli bir Su Köpeği anne ya da babası olarak, onun sorumluluğu size düşüyor. sağlıklı bir yaşam tarzı sürmek . Ona günlük, yoğun egzersiz yapın, bütçeniz dahilinde en iyi beslenmeyi sağlayın ve sağlık kontrolleriyle güncel kalın. Yine, en kaliteli bir yetiştiriciyle çalışmak daha iyi bir sağlık sağlayabilir.

Tüm safkan köpekler gibi, Portekiz Su Köpeği de belirli sağlık koşulları seti diğerleri üzerinde. Ve konu araştırma ve sağlık olduğunda bunlar harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Engelliniz bunların hiçbirinden, bir kısmından veya tamamından veya tamamen farklı koşullardan muzdarip olabilir. Şüphe duyduğunuzda, daima veterinerinizle iletişime geçin. İşte cinsi etkileyen en yaygın sağlık koşulları.

Göz Koşulları

Portekiz Su Köpeği, çeşitli göz koşullarına eğilimlidir. Dikkat edilmesi gereken en yaygın şey, progresif retinal atrofidir (PRA). Esasen bu, sonunda tam görme kaybına neden olan retinanın bozulmasıdır. PRA'nın belirtileri arasında zayıf görme ve bariz sakarlık yer alır. Gece körlüğü ilk göze çarpan belirtilerden biridir.

kalça displazisi

Kalça displazisi orta boy ve daha büyük köpeklerde yaygın bir sağlık sorunudur. Bu, eklem hızlı veya düzensiz geliştiğinde ortaya çıkar. Düzensiz büyüme, ek aşınma ve yıpranma nedeniyle eklemin çok daha hızlı aşınması anlamına gelir. Bu da ağrılı hareketliliğe ve sonunda artrite neden olur. Semptomlar ayakta durmak, yatmak veya merdiven çıkmak için mücadele ve genel egzersiz intoleransını içerir.

gangliosidoz

Bu bazen daha basit olarak GM1 olarak bilinir. Merkezi sinir sistemi ile ilgili sorunlara yol açan bir depo hastalığıdır. Koordinasyon kaybı, uyuşukluk, nöbetler ve davranış değişiklikleri gibi belirtilere derhal veteriner muayenesi ile müdahale edilmesi gerekir. Ne yazık ki, etkilenen köpekler nadiren bir yaşına ulaşır. Sorumlu bir yetiştirici, geni tanımlamak için bir DNA testi yapacaktır.

Juvenil Dilate Kardiyomiyopati

Bu, beş hafta ile yedi ay arasındaki yavrularda ani ölümle sonuçlanan kalıtsal bir hastalıktır. Ne yazık ki, bu durumun tedavisi yoktur ve test edilemez.

Beslenme

Ağzında Yaprak Olan Siyah Beyaz Köpek

Köpeğinizin yaşına uygun köpek maması verdiğinizden emin olun.

Ortalama bir Portekiz Su Köpeği yaklaşık olarak tüketecektir. her gün üç bardak yemek , en az iki farklı öğüne bölün. Onu beslediğiniz miktar, yaşına, boyutuna ve enerji seviyelerine bağlı olacaktır. Engelliniz bütün gün kıyılarda çalışıyorsa, vardiyasını beslemek için bundan daha fazlasına ihtiyacı olacağını bekleyebilirsiniz.

Her zaman kibble ambalajını okuyun, çünkü bu size yavrularınız için özel tavsiyeler sunacaktır. Köpeğiniz kasede düzenli olarak yiyecek bırakırsa, muhtemelen onu çok fazla besliyorsunuzdur.

Her zaman özürlünüzü besleyin yaşa uygun yemek . Bu özellikle yavruyken önemlidir. Köpek mamaları, sağlıklı bir yetişkin olması için ihtiyaç duyduğu ekstra yağları ve proteinleri sağlar. Köpeğinizi karşılayabileceğiniz en iyi besinle beslemek, onu sağlıklı tutmak için uzun bir yol kat edecektir. Onu yağlı, insan yiyecekleriyle beslemekten kaçının çünkü bu, köpek obezitesi olasılığını artırır.

tımar

Güneşin Altındaki Mutlu Kara Köpek

Minimum dökülme, özürlüleri çekici evcil hayvanlar yapar, ancak paltolarının biraz dikkat etmesi gerekir.

Portekiz Su Köpeği, bakımı göründüğünden daha kolay olan yoğun, tatlı bir kürke sahiptir. Onun ihtiyacı var haftada iki ila üç kez fırçalamak kilitlerinin dolaşmasını ve kirlenmemesini sağlamak için. Daha ince bir fırça veya yumuşak uçlu tarak tipi bir fırça, buklelerini ve dalgalarını evcilleştirmek için harika bir araç seçimidir. Onu fırçalarken, cildini koruyan bir astarı olmadığı için nazik olmaya özen gösterin.

PWD'nin astarı olmadığı için, o minimum düzeyde tutuyor yıl boyunca. Mevsimsel dökülme, Labrador Retriever gibi diğer köpeklerle karşılaştırıldığında bir şey değildir. Bu harika bir haber! Ancak suyu seven kişiliği, gevşek saçlarını çamur sıçramaları ve ıslanmış halılarla değiştireceği anlamına gelir. Bu yüzden havluları el altında bulundurduğunuzdan emin olun!

PWD'nin ihtiyacı olacak altı haftada bir banyo yapmak ya da öyle. Her ne kadar cildine ve tüylerine zarar verebilecek kiri, çamuru, kimyasalları ve tuzu temizlemek için suya her girdiğinde durulamaya ihtiyaç duyacak olsa da. Her seferinde şampuan kullanmayın çünkü ceketinin doğal yağlarını sıyırırsınız. Buklelerini evcilleştirmek ve matlaşmayı önlemek için uzun bir yol kat edecek nemlendirici veya bakım şampuanı kullanın. Onu iyice yıkayın, durulayın ve kurulayın çünkü nemli katlar ve sabun köpüğü de cildini tahriş edebilir.

Bakteriyel enfeksiyonların oluşmasını önlemek için kulaklarını haftada bir temizleyin. Köpek dostu kulak temizleme ürünü veya ılık, nemli bir bez kullanın. yapmanız gerekecek inci beyazlarını temizle nefesini taze tutmak ve periodontal hastalıkları uzak tutmak için haftada iki kez. Tırnaklarını ayda bir veya iki kez ya da yüksek sesle yere vurduklarında kesin. Birçok köpek sahibi, uzun tırnakların ne kadar acı verici olabileceğinin farkında değildir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Açık Havada Poz Veren Yavru Portie

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bu nadir tür için en az 1.500 dolar ödemeyi bekleyin.

Portekiz Su Köpeği bir nispeten nadir köpek ırkı Amerika'da, ama giderek daha popüler hale geliyor. Bu nedenle, nerede yaşadığınıza bağlı olarak, birlikte çalışacak sorumlu bir yetiştirici bulmak için muhtemelen seyahat etmeniz gerekecek. Kaliteli bir yetiştiriciden alınan bir özürlü köpek yavrusunun ortalama fiyatı 1.500 dolardan başlar. Aramaya başlamak için harika bir yer, AKC'nin özürlü yetiştiricileri listesi .

Kötü olandan kaliteli bir yetiştirici belirlemek için dikkat edilmesi gereken birkaç şey vardır. Sorumlu bir yetiştirici, onlarla ve yavru köpeklerle şahsen tanışın . Her zaman evlerinde veya üreme ortamlarında. Size sorular soracaklar ve üreme süreci hakkında bilgi sahibi olacaklar. Ayrıca size bilgi, ilgili kayıt belgeleri ve sağlık sertifikaları sağlayacaktır.

Düşük kaliteli bir yetiştirici veya daha kötüsü, bir köpek yavrusu değirmeni, satış yapmak için baskı yapacaktır. Sizi daha düşük fiyatlarla da cezbedeceklerdir. Onlarla evde buluşmanızı reddedecekler ve otopark gibi halka açık bir yerde buluşmanızı önereceklerdir. Yavrularının sağlık testi yapılmayacak ve muhtemelen bakımsız, sevilmemiş ve sosyalleşmemiş olacaklar. Lütfen köpek sağlığı için üzerinize düşeni yapın ve asla sorumsuz yetiştiricilerle çalışmayın .

Maliyetler, ilk köpek yavrusu fiyatı ile bitmez. Herhangi bir köpeğe taahhütte bulunmadan önce, diğer ilk kurulum maliyetlerini ve ayrıca bir köpeğe sahip olmanın devam eden maliyetleri . Yataklar, kasalar, oyuncaklar ve veteriner bakımı gibi bir köpeğin ihtiyaç duyduğu her şeye ihtiyacı olacak. Yiyecek, sigorta ve tımar vs.nin yanı sıra. Bunların hepsi birbirini tamamlar ve finansal olarak ona bakabilmeniz gerekir. Ayrıca, bu adam bir oynamak için havuz henüz almadıysanız!

Kurtarma ve Barınaklar

Gölün Yanında Akçaağaç Yaprağı Bandana Takan Siyah Portie

Yerel bir sığınakta bir özürlü bulduğunuz için şanslı olabilirsiniz, bu yüzden önce oraya bakın!

Bazı aileler için bir köpek yavrusunu hayatlarına kabul etmek doğru bir seçenek değildir. Ya ilk köpek yavrusu fiyatlandırmasıyla ilgili daha sıkı finansman nedeniyle ya da çalışma programları nedeniyle bir köpek yavrusu yetiştirmek imkansız olduğu için. Ama sorun değil! Eğer durum buysa, neden olmasın yerel bir barınaktan bir Portekiz Su Köpeği evlat edinmeyi düşünün . Bir köpek yavrusu satın almak bir seçenek olsa bile, bir köpek sahiplenmek her zaman düşünülmelidir.

Ömürlük yuvalarını arayan pek çok köpek varken, yerel kurtarma barınakları ve oradaki personelle tercihleriniz hakkında konuşun. Yerel bölgeden birini tanıyor olabilirler veya gelecek olan bir sonraki özürlü için sizi kayıt ettirebilirler. Alternatif olarak, Portekiz Su Köpekleri Kulübü Amerika'ya gidebilirsiniz. Kurtarma ve Yer Değiştirme programı. Bu adamlar özellikle ihtiyacı olan özürlüleri yeniden yuvalamak için çalışırlar, bu da ruh eşinizi daha erken bulma şansınızı artırır.

Aile Hayvanları Olarak

 • Portekiz Su Köpeği, kabarcıklı ve parlak bir köpektir.
 • Günlük en az 60 dakika egzersiz gerektiren çalışan bir ırktır.
 • Egzersiz çeşitli ve yoğun olmalıdır.
 • O doğal bir su köpeğidir ve yerel gölde su sıçratmayı sever.
 • PWD süper akıllıdır ve teklif verilebilir.
 • Bu, onun “çoğunlukla” itaatkar bir yavru olacağı anlamına gelir!
 • Bağımsız bir galibiyet serisine sahip olabilir, bu yüzden buna dikkat edin!
 • Gün boyunca uyarılmazsa asi olabilir.
 • Bu, görünen her şeyi çiğneyip çekeceği anlamına gelir.
 • Enerjisini eğlenceli oyunlara yönlendirirseniz çok eğlenceli olabilir.
 • Özürlü, ailesine, özellikle de ana bakıcısına karşı sevecen ve sevecendir.
 • İnsan arkadaşlığını sever ama mutlu bir şekilde birkaç saatini kendi başına geçirebilir.
 • Özürlüler bu anlamda diğer ırklara göre daha dengelidir.
 • Yabancılara karşı arkadaş canlısı ve misafirperverdir.
 • Aynı zamanda, geldiklerini bildirmek için kullanacağı yüksek sesli bir havlaması var.
 • Çoğu özürlü çocuklar ve diğer hayvanlarla iyi geçinir.
 • Bu, her tür aktif aile için uygun olduğu anlamına gelir.

Son düşünceler

Portekiz Su Köpeği bir zamanlar çok nadirdi Amerikada. Ancak dikkatli ve özenli üreme sayesinde daha popüler hale geliyor. Özellikle ırkı, Amerika Birleşik Devletleri'nin eski İlk Köpeği Bo sayesinde kendilerini spot ışığında bulduğundan beri. Herkes onun ne kadar aile dostu ve sevecen olduğunu ve etrafta dolaşmanın ne kadar eğlenceli olduğunu gördü.

Ancak, köpek sahipliği sorumlulukla birlikte gelir. Ve umarım, bu cins rehberini okuduktan sonra, artık tamamen ne gerektiğini anla özürlü anne veya baba olmak. Yoğun enerjik kişilik, doğru eve yerleştirilmezse sorunları da beraberinde getirir. Ancak zihinsel ve fiziksel uyarımı ve özlem duyduğu eğlenceli ortamı sunabilenler için mükemmel köpeği Portekiz Su Köpeğinde bulacaklar.

Yorumlar