Rhodesian Ridgeback Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Rhodesian Ridgeback Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Rhodesian Ridgeback bir iki farklı kişiliğin hikayesi . Kapalı kapılar ardında süper tatlı ve sevecen bir köpektir. Ama toplum içinde koruyucu ve çivi gibi serttir. Bu cins, sahiplerine yönelik herhangi bir tehdide müsamaha göstermemesiyle ünlüdür. Aslında canı pahasına ailesini koruyacaktır. İçinde Afrika nereli , o Aslan Köpek olarak bilinir. Çünkü evet, ailesi tehlikedeyse tam anlamıyla aslanlarla savaşır. Etkileyici!

Ancak bu cins, ancak üstesinden gelebilirseniz etkileyicidir! Çünkü onunki gibi bir kişiliğe sahipseniz, bağımsız köpeklerin yanında deneyimli ve rahat olmanız gerekir. Bir Ridgeback Eğitimi kalbin zayıflığı için değil ve hafife alınmamalıdır.Ridgeback'ler harika aile köpekleri yapar , ancak, doğru aile uyumu olmanız gerekir. Burada, bu Rhodesian Ridgeback cins kılavuzunda, size tüm Ridgeback gerçekleri, özellikleri ve çok daha fazlasını anlatacağız. Aslan Köpekle sen köpek cennetinde yapılmış bir eşleşme olup olmadığınızı görmek için hemen atlayalım!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık70-85 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik24-27 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiRenkler
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Açık Havada Büyük Kırmızı Kaplamalı Köpek

Sırt sırtaların uzun bir geçmişi vardır ve aslen aslanlarla savaşmak için yetiştirilmiştir.Rhodesian Ridgeback, Afrika'nın, yani Zimbabve bölgesinin bir köpek yaratımıdır. Daha önce Rhodesia olarak biliniyordu, dolayısıyla adı. 19'un sonlarındainciyüzyılda, Cornelius van Rooyen adında büyük bir avcı, aslan köpekleri sürüsüne katılmak için iki tırtıklı Tazı seçti. Çıkıntılı yavruların yüzleşmede harika olduğunu fark etti ve büyük oyundan kaçmak efendisini ve toprağını korumak için. Ayrıca, avdayken dikkatlerini dağıtarak efendisinin başarılı bir şekilde şut çekmesini sağlar.Tazı akrabalarına ek olarak, onun da oluştuğuna inanılıyor. yerli çıkıntılı Khoikhoi köpeği , teriyerler ve Danua. Onlara Afrika'nın büyük yırtıcılarıyla başa çıkma konusunda bilgi veren yerli Khoikhoi kanıdır. Ve sadece aslanlar, babunlar ve leoparlar da değil. Ayrıca bu cinse zararlılara ve yerel hastalıklara karşı dayanıklılık kazandırdı. Ve bu yetmezmiş gibi, sahibine ve sürüsüne yemek sağlamak için daha küçük hayvanları avlayabiliyordu. Antilop onun gözdesi!

Rhodesian Ridgeback, 1911'de Amerika'ya gitti. Ancak Dünya Savaşlarından sonra çok sayıda ırk ithal edilmedi. 1955 yılında American Kennel Club'a (AKC) kabul edildi. Amerika'daki en iyi 50 köpek ırkı . Patrick Swayze ve Blake Griffin gibi ünlüler onun Afrika cazibesine kapıldı. Ridgeback, hem kovboylar hem de küçük çocuklu aileler için harika bir iş arkadaşı seçimidir.Mizaç

Tarlada Uzun Sırtlı Köpek

Ridgeback, evlerinin ve topraklarının sıkı bir koruyucusu olan mükemmel bir aile köpeğidir.

Rhodesian Ridgeback doğal olarak koruyucu bir köpek . Aile birimi dışındaki herkesle çok mesafelidir. Bu yüzden onun yabancıları ve ziyaretçileri kollarını açarak karşılamasını beklemeyin. Şüpheli gözlerle efendisinin yanında duracaktır. Aşırı arkadaş canlısı ve meraklı başladıkları için aşırı arkadaş canlısı Ridgeback yavrularına kanmayın. Ama olgunluğa ulaştığında, ondan tamamen ciddi ve koruyucu olmasını bekleyin.

Koruyucu yapısı ve bir aslanı alt edip efendisini (birlikte değil) avlamaya gitme yeteneği, onun bağımsız bir düşünür olduğu anlamına gelir. O da baskın bir kişiliğe sahip bu daha da baskın bir usta gerektirir. Uysal ve ılımlı sahipler veya ilk kez köpek arayanlar bu köpekten uzak durmalıdır. Liderliğe ihtiyacı var, aksi takdirde asi, iğrenç ve yönetilemez hale gelir.Ama eğer yapabilirsen içindeki canavarı evcilleştir , o inanılmaz bir arkadaştır. Ve senin için dünyada yapmayacağı şey yoktur. O sadık ve efendisinin arkadaşlığını arzular . Sert görünümünün altında yalnız bırakılmaktan hoşlanmayan tatlı ve nazik bir ruh var. Korktuğundan değil, güvende olup olmadığını bilmediğinden. Bu anlamda muhtaçtır ve bu herkesin köpek çayı değildir.

İnsanların etrafında olma ihtiyacı ve koruyucu doğası onu küçük çocuklar için en iyi köpek kardeş diye sorabilirsiniz. Kapıda devriye gezmediğinde, muhtemelen onu çocukların yanında ürperirken bulacaksınız. Tüm köpekler gibi, onları çocukların yanında denetlemeniz gerekir, ancak onlara karşı çok nazik ve kibardır. Ve oyun zamanı geldiğinde, onların gücüne ayak uyduracak ve adil oynayacak. Ailedeki herkesi sever ama gençlere karşı zaafı vardır.

Boyut ve Görünüm

Sahilde Sırtlı Köpek

Bunlar 85 pound veya daha fazla ağırlığa sahip büyük köpeklerdir.

Rhodesian Ridgeback bir büyük boy köpek . Dişi Ridgeback'ler tipik olarak yaklaşık 70 pound ağırlığında ve erkekler ağırlıkta olacak yaklaşık 85 pound . arasında ölçüyorlar 24 ve 27 inç boyunda , pençeden omuza kadar, omuz olarak da bilinir. Oldukça yapılı, güçlü ve atletik görünümlü. Ancak hız ve çeviklik için uzun bacaklı ve modern. Bu özellikler bir araya geldiğinde onu nihai büyük oyun av makinesi .Cins standardı, onun neredeyse mükemmel simetrik bir köpek olduğunu belirtir. Vizsla cinsine benziyor . Başının üzerine yerleştirilmiş büyük kulakları vardır ve yuvarlak uçlarla çenesine kadar sarkar. Boynu nispeten uzundur ve başını gururla taşır. Gözleri yuvarlak ve onlar ifade ile ışıltı ve zeka. Kendi topraklarında kum tepeleri boyunca yürümesine yardımcı olan perdeli ayakları var.

Ceket ve Renkler

Kırmızı Rodezya Ridgeback Açık Havada

Ridgeback'lerin kırmızı bir ceketi olacak ve daha açık veya daha koyu bir kırmızı tonu olabilir.

Eşsiz fiziksel özelliğinden bahsetmeden hiçbir Ridgeback cins rehberi tamamlanmış sayılmaz. Ve bu onun omurgası boyunca uzanan sırtıdır, bu yüzden Sırt Sırtı olarak bilinir. Bu sırt bir saç şerididir ceketinin geri kalanına zıt yönde uzanan bu, ona farklı bir renk ve doku kazandırıyor.

Bazı Ridgeback'lerin omuzlarından kalçalarına uzanan uzun sırtları vardır. Bazılarında sadece kısmi bir sırt var ve bazılarında hiç yok. Konformasyon gösterisinde yarışmak isteyen Ridgeback'ler, iki özdeş tur (taç) ile tamamlanmış tam uzunlukta sırta sahip olmalıdır. Paltoları kırmızı veya ona benzeyen bazı varyasyonlar.Parlak görünen kalın ve yoğun bir ceketi var, ancak dokunuşu biraz sert. Ridgeback, yıl boyunca çok az ila orta derecede tüy döküyor ve tüy dökme mevsimlerinde biraz daha ağırlaşıyor. Ama diğer köpekler kadar yakın değil. Onun basit bakım rutini, daha sonra ele alacağımız bir şey. Renklerine gelince, o hafif buğdaydan kırmızı buğdaya . Bazı Ridgeback'lerin göğüslerinde ve ayak parmaklarında biraz beyaz var.

Egzersiz Gereksinimleri

Ridgeback Köpek Egzersizi

Ridgeback'ler günlük egzersize ihtiyaç duyarken, aslında daha düşük enerjili bir köpek ırkıdır.

Şaşırtıcı bir şekilde, Rhodesian Ridgeback daha düşük enerji ihtiyaçları sandığınızdan daha fazla. Onun ihtiyacı var 30 ila 60 dakika arasında egzersiz her gün. Neyse ki, diğer av ırklarının aksine, aktivitesinin özellikle yoğun olması gerekmiyor. Mahallede veya yerel parkta birkaç tempolu yürüyüş onun için ideal olacaktır. Onu tasmalı tuttuğunuzdan emin olun çünkü bu yavru hızla kaçabilir!O akıllı bir yavru, bu yüzden aktivitelerini karıştır hafta boyunca. Plaj ziyaretlerini, dağ maceralarını veya yerel köpek parkını ziyaret etmeyi düşününEğeryeni arkadaşlar edinmeyi sever (eğer - sonraki paragrafı okumanız gerekiyorsa diyoruz!) Egzersiz seansları arasında sıkılmaması için, beynini canlı tutmak için bir sürü köpek oyuncağına yatırım yaptığınızdan emin olun.

Diğer köpekler söz konusu olduğunda, birçok Ridgeback, aile birimlerinin dışındaki hayvanlara karşı temkinlidir. Bu, eğer o bir köpek yavrusuysa ve onu çok evcil hayvanlı evinize kabul ederseniz, gelişeceği anlamına gelir. Ama zaten bir Ridgeback'iniz varsa ve ağınıza başka bir köpeği davet ederseniz, sorun olabilir. Erkek Ridgeback'lerin özellikle yeni hayvanların istenmeyen . Çok evcil hayvanlı bir ev olmak sizin için önemliyse, cins seçiminizi yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

Yaşam koşulları

Karlı Koşullarda Açık Havada Köpek

Rhodesian Ridgeback'ler birçok farklı yaşam ortamına uyarlanabilir.

Ridgeback'iniz bir avluya erişebilecek kadar şanslıysa, güvenli olması gerekir. Yere iyi kazılmış yüksek çitler gereklidir. Onun yüksek av sürüşü onu her şeyi kovalamaya zorlar. Tek söylediğimiz, eğer aslanlarla baş edebiliyorsa, komşunuzun kedisi hızlı olsa iyi olur! Bazı Ridgeback'lerin arabaları kovaladığı biliniyor ve bir şey almaya odaklandıklarında elektrikli çitler çalışmıyor!Bu cins hem apartman hem de büyük ev yaşamına uygun sadece temel egzersiz ihtiyaçları karşılandığı sürece. Yine de o büyük bir köpek, bu yüzden ona ne kadar yer açabileceğini düşünmelisin. Ama genel olarak konuşursak, uyarlanabilir bir yavrudur. Bildiğiniz gibi, her yaştan çocuğu sever ve bir aile evine uygundur.

Eğitim

Açık Havada Büyük Köpek Eğitimi

Ridgeback'ler oldukça baskın köpeklerdir ve deneyimli bir sahiplerine ihtiyaç duyarlar.

Rhodesian Ridgeback bir baskın bir karaktere sahip bağımsız köpek . Baskın köpekler, sahiplerinin liderliğini test edecek ve sürü lideri rolünü üstlenmeye çalışacak. Bu nedenle baskın köpekler konusunda deneyimli olmanız ve sürü hiyerarşisi oluşturacak kadar kendinize güvenmeniz gerekir. Tüm ailenin gemide olması gerekiyor çünkü her aile üyesini efendisi olarak görmesi gerekecek.

Asi davranışlardan kaçmasına izin vermeyin. Çünkü bir kez ondan kurtulduğunda, şansını denemeye devam edecek. Baskın köpeklerin bir şeyler için çalışmasını sağlamak Yemekleri ya da kanepede size katılmaları söylenmesini beklemek çok önemlidir. Unutma, patron sensin, o değil! Ve bu ona her gün hatırlatmanın kolay bir yolu.

İnatçı köpeklere gelince, eğitim sürecine erken başlayın . Kaliteli bir yetiştirici, yavru arkadaşları ve diğer insanlarla karıştırarak eğitim sürecine erken başlayacaktır. Onu etrafındaki dünyaya tanıtacaklar ve sıkı çalışmaya devam etmek sizin işiniz. Bu nedenle en kaliteli Ridgeback yetiştiricisi ile çalışmak çok önemlidir.

Sosyalleşme, onu diğer köpeklerle karıştırma sürecidir ve bu onun olup olmayacağını belirleyecektir. kibar bir köpeğe dönüşür ya da değil. Bazı Ridgeback'ler, onları ne kadar iyi ve ne kadar iyi sosyalleştirirseniz geliştirin, aile birimi dışındaki köpeklere karşı arkadaş canlısı olmayacaktır. Ama yine de önemli Yavrularını olabildiğince sosyalleştir . 85 kiloluk asi bir Ridgeback, ele alınması gereken çok fazla köpektir.

Olumlu pekiştirme eğitimi Ridgeback gibi bağımsız köpekler için çok önemlidir. Eğitimine çok sert davranırsanız, kolayca gücenebilir. Bunun yerine, iyi davranışı ödüllendirin. Ridgeback'in obur bir yavru olduğu biliniyor, bu nedenle eğitim seanslarına olan ilgisini motive etmek için lezzetli ikramlar kullanın. Bu yavruyu eğitmek ömür boyu sürecek bir taahhüttür. Ancak eğitimleriyle tutarlı olanlar genellikle iyi huylu Ridgeback'lere sahiptir.

Sağlık

Sonbaharda Açık Havada Kırmızı Köpek

Düzgün bakılırsa bir Ridgeback'in en az 10 artı yıl yaşamasını bekleyin.

Rhodesian Ridgeback bir makul derecede sağlıklı köpek ırkı . Sert bir köpek olmasına rağmen, çeşitli sağlık sorunlarına karşı hassastır. Aşağıdaki liste kesin değildir ve bazı Sırtlar bunlardan muzdarip olabilir ve diğerleri olmayabilir. Ve birçoğu başka sağlık sorunları yaşayacak. Ancak, cinste en yaygın oldukları için başlamak için iyi bir yerdir.

Ridgeback'inizi sağlıklı tutmanın en iyi yolu, sağlık sorunlarının erken tespiti anahtar olduğundan, veteriner kontrollerine düzenli olarak katılmaktır. Onu en kaliteli beslenmeyle beslemenin yanı sıra düzenli egzersizle zinde kalmasını da sağlar. Ortalama olarak, Ridgeback'ler 10 yıllık bir ömre sahiptir.

Kalça ve Dirsek Displazisi

Bu, daha büyük köpek ırklarında yaygındır çünkü bir yavru olarak hızlı kemik büyümesinden büyük ölçüde etkilenir. İskeleti çok hızlı geliştiğinde ortaya çıkar ve düzensiz büyümeye neden olur. Bu düzensiz büyüme, eklemde ek aşınma ve yıpranmaya neden olur ve sonunda ağrılı eklemler ve artrit ile sonuçlanır. En kaliteli yetiştiriciler, yalnızca iyi kalça ve dirsek puanlarına sahip Ridgeback'leri üretecektir.

Göz Koşulları

Ridgeback, çeşitli göz sorunlarına eğilimlidir. En yaygın olanı glokomdur. Bu, hızla tam körlüğe neden olabilen acı verici bir durumdur. Kırmızı gözler, şaşılık ve sulu gözler gibi belirtiler en yaygın olanlarıdır. Katarakt, ileri yaşlarda ortaya çıkan başka bir yaygın göz rahatsızlığıdır.

dermoid sinüs

Bu, cinste bulunan nispeten yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Derisinin omurilik bölgesinde tüp benzeri kistlerin yer aldığı doğuştan gelen bir deri kusurudur. Bazı yavrularda kistler o kadar derindir ki kas dokusuna nüfuz eder ve omuriliğe yapışır. Bu yavrular genellikle ötenazi edilir. Ancak kistleri daha az şiddetli olanlar ameliyatla tedavi edilir.

Beslenme

Ridgeback Köpek Maması Yeme

Ridgeback'ler de dahil olmak üzere her köpek için yüksek kaliteli beslenme önemlidir.

Rodezya Ridgeback etrafında tüketecek her gün üç bardak kibble , iki öğüne bölünür. Bu, yaşına, boyutuna, enerji seviyelerine ve onu beslediğiniz mama tanesine bağlı olacaktır. Köpeğinizi karşılayabileceğiniz en iyi beslenmeyle beslemek, sağlığında büyük bir fark yaratabilir. Bu nedenle, onu karşılayabileceğiniz en iyi şekilde beslemek en iyisidir. Kaliteli mama taneleri, tüm besin ihtiyaçları için dengeli bir diyet, en kaliteli et proteini ve bol miktarda lezzet sağlar.

O büyük bir köpektir, bu nedenle onu beslediğiniz mama büyük cins köpekler için özel olarak tasarlanmış olmalıdır. Bu, özellikle yavruyken önemlidir, çünkü hızlı kemik büyümesini kontrol eden çok önemli besinleri içerir. Bu da eklem displazisi olasılığını azaltmaya yardımcı olacaktır. Ve ekstra sağlıklı yağ asitleriyle dolu olduğu için geliştirme ihtiyaçları , hayata en iyi şekilde başlamasını sağlayacaktır.

sırt sırta açgözlü bir köpek türü olabilir , bu yüzden onu fazla beslememeniz önemlidir. Çünkü önüne koyduğunuz her şeyi yiyecektir. Kilolu köpeklerin sağlık sorunları yaşama olasılığı çok daha yüksektir, bu nedenle onu zinde ve en iyi durumda tutmak çok önemlidir. Çok fazla kilo aldığını fark ederseniz, onu beslediğiniz miktarı azaltın veya onu bir kilo yönetimi mama tanesine çevirin.

tımar

Ridgeback Bakımlı İhtiyacı

Ridgeback'in en iyi özelliklerinden biri, fazla bakım gerektirmemeleridir.

Rhodesian Ridgeback'in bakım programı oldukça basittir , kısa ve düz ceketi sayesinde. Ridgeback'lerin çoğunun astarı yoktur, bu da çift kaplamalı ırklardan çok daha az tüy döktükleri anlamına gelir. Ölü tüyleri ve kiri temizlemek için haftada bir köri fırçası veya lastik eldiveni ceketinin üzerine gezdirin. Ayrıca kan dolaşımını iyileştirmek ve doğal kürk yağlarını etrafa yaymak için cildine masaj yapın.

o yıl boyunca minimum düzeyde tutuyor ve dökülme mevsimlerinde sadece biraz daha fazla. Bazı sahipler, ekstra dökülmenin üstesinden gelmek için, tüy dökme mevsimlerinde Ridgeback'lerini haftada iki kez fırçalamayı tercih eder. Birçok büyük köpeğin aksine, o da çok fazla salmaz. Genel olarak temiz bir köpektir ve bu onun için büyük bir çekiciliktir.

Onu sadece 8 ila 12 haftada bir yıkamanız gerekeceğini beklemelisiniz. Onu bundan daha fazla yıkamayın çünkü cildini tahriş etme ve doğal cilt yağlarına zarar verme riskiniz var. Köpekler için özel olarak tasarlanmış bir şampuan gereklidir ve yalnızca doğal malzemelerle yapılmış bir şampuan aramanızı öneririz. Birçok Sırt sırtalar banyo zamanına direnir , bu yüzden onları genç yaştan itibaren kendi bakım programlarına alıştırdığınızdan emin olun.

Aynı şey dişleri için de geçerli. Onu sana alıştır haftada bir dişlerini fırçalamak en sonunda. Ve burada köpekler için özel olarak tasarlanmış bir diş macununa ihtiyaç vardır çünkü insan diş macunu köpekler için zehirlidir. Tırnaklarını yere vurduklarını duyabildiğin zaman kes. Tırnaklarının çoğu siyah renkte olacak, bu yüzden kan damarlarını kesmediğinizden emin olun. Birçok Ridgeback ile daha rahat hissediyor bir çivi öğütücü tırnak makasının aksine.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Rodezya Ridgeback Yavruları

Bir yetiştiriciden safkan bir köpek yavrusu için en az 1.500 $ ve daha fazla ödemeyi bekleyin.

Rhodesian Ridgeback kendini Amerika'daki en iyi 50 köpek ırkı arasında bulur, bu yüzden kaliteli bir yetiştirici bulmak için çok uzağa gitmenize gerek yok. Ama ne kadar seyahat etmen gerektiği önemli değil, sorumlu bir yetiştirici ile çalışmak çok önemli. Bekleme listesine alınmayı bekleyin ve hamilelik sırasında yetiştiricinizle iletişim halinde olun.

Kaliteli bir yetiştirici, sağlıklı Ridgeback yavruları üretmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Sağlıklı köpekler yetiştirerek ve onlara gerekli tüm tedavileri sağlayarak, seçtiğiniz yavru sağlıklı ve mutlu olacaktır. Ayrıca onları sıcak ve temiz bir aile ortamında çöp arkadaşları, diğer köpekleri ve insanlarla sosyalleştireceklerdir. Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu ortalama maliyeti 1500$ civarında . Ve başlamak için harika bir yer AKC'nin Rhodesian Ridgeback yetiştirici listesi.

Sorumsuz yetiştiriciler sağlıklı köpekler yetiştiremezler ve her köşede maliyetleri azaltın karlarını maksimize etmek için. Yavrularının sağlığı pahasına bile. Düşük kaliteli bir yetiştiricinin belirtileri arasında daha düşük köpek fiyatları, baskılı satışlar, az temas, sağlık sertifikalarının verilmemesi ve onlarla evde tanışmanıza izin verilmemesi sayılabilir. Onlar hakkında kötü bir his varsa, herhangi bir yetiştiriciyle çalışmayın.

İlk köpek yavrusu maliyetinin yanı sıra, bir köpeğe sahip olmakla ilgili diğer tüm masrafları da göz önünde bulundurmanız gerekir. Yataklardan sandıklara, koşum takımlarına ve oyuncaklara kadar ihtiyacı olan her şeye sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Ve dayanıklı kalitede büyük boyutlardaki her şeye ihtiyacı olacak. Yani bu yavruya bakmanın sana bir Pomeranian'dan daha pahalıya mal olacağı anlamına geliyor! Ayrıca gerekir onun faktörü devam eden maliyetler gıda, sağlık giderleri, sigorta vb.

Kurtarma ve Barınaklar

İçtikten Sonra Köpek Dışında Kurtarma

Bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu evlat edinmek yerine, bir Ridgeback'i kurtarmayı düşünün.

Bir Rhodesian Ridgeback'e sahip olmak söz konusu olduğunda, bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almak tek seçenek değildir. olan bir köpeği kurtarmak öfkeli evlerini beklemek başka bir harika seçenek. LoveYourDog Genel Merkezi'ndeki hepimiz köpek kurtarıcılarıyız ve kurtarma köpeği anne veya babası olmak dünyadaki en iyi şey. Ne yazık ki, Ridgeback'ler çoğu insanın düşündüğünden daha yoğun ve talepkar olduklarından, birçoğu kurtarma barınaklarına gider.

ya kendi yoluna gidebilirsin yerel kurtarma barınakları . Oraya vardığınızda, evlat edinme süreci boyunca sizinle konuşacak olan personelle konuşun. Ayrıca sizi doğru Ridgeback yönüne yönlendirin. Veya yalnızca Ridgeback'leri ve karışımlarını yeniden barındıran Rhodesian Ridgeback özel kurtarma organizasyonlarını arayabilirsiniz.

bu Rodezya Ridgeback Kurtarma web sitesi, kabul edilebilir Ridgeback'leri eyalet bazında haritalar ve iletişim bilgilerini de listeler. Aşağıdaki gibi bir Ridgeback karışımı benimsemeye açıksanız Rodezya Laboratuvarı , bir yavru alma şansınızı artıracaksınız.

Aile Hayvanları Olarak

 • Rhodesian Ridgeback bağımsız bir köpektir.
 • Eve girdikten sonra, oldukça rahat olabilirler.
 • O, eğitilmesi zor olabilecek baskın bir köpektir.
 • Bu cins, ilk kez köpek sahipleri için çok uygundur.
 • Aile evinde, aile üyelerine karşı çok sevecendir.
 • Ama dışarıda son derece koruyucudur ve yabancılara havlar.
 • Egzersiz ihtiyaçları ortalama, yani günde yaklaşık 45 ila 60 dakika.
 • Onun eğitimi, kalpsizler için değil, ömür boyu sürecek bir taahhüt olacak.
 • Bir Ridgeback'e sahip olmak, büyüklükleri ve tavırları nedeniyle çok fazla sorumluluk gerektirir.
 • Ridgeback çocuklara karşı naziktir ve aileye harika bir katkı sağlar.
 • Diğer hayvanlarla her zaman o kadar arkadaş canlısı değildir.
 • Bu cins, çok evcil hayvanlı bir evde iyi sonuç vermeyebilir.
 • Ridgeback'lerin yüksek bir av sürüşü vardır.
 • Elektrikli çitlerden geçtikleri biliniyor.
 • Ev alanına uyarlanabilir, ancak ideal olarak içinde dolaşmak için bir avluya ihtiyacı vardır.

Son düşünceler

Rhodesian Ridgeback bir bağımsız ve baskın köpek ırkı Bu, ele alınması gereken bir sürü köpek. Eğitmesi zor, yoğun ve çoğu zaman diğer köpeklerle iyi geçinmiyor. Bu nedenle ortalama bir aile evine uygun değildir. Ancak, ihtiyaçlarını karşılayabilir ve ona adil ama sağlam bir el teklif edebilirseniz, bekçi köpeği cennetinde yapılmış bir eşleşme olabilirsiniz.

Umarım, artık bu cins kılavuzunu okuduğunuza göre, tüm sorularınızı yanıtladı ve bazı gerçekleri aydınlattı. Neyse ki, egzersiz ihtiyaçları ortalama ve bakım programı kolay. Başa çıkılması zor bir yavru olabilir, ancak bir daha asla aslanlar, kaplanlar ve ayılar için endişelenmenize gerek kalmayacağından emin olabilirsiniz! Ridgeback olan Afrika köpek bilmecesini çözebilirseniz, ömür boyu en iyi arkadaşı bulacaksınız.

Yorumlar