Fransız Bulldog Fiyatı: Fransızların Maliyeti Ne Kadardır?

Fransız Bulldog Fiyatı: Fransızların Maliyeti Ne Kadardır?

Frenchies olarak da adlandırılan French Bulldoglar, herkesi gülümseten köpek ırklarından biridir. Bu küçük sevgi ve kahkaha demetleri, bir aile hayvanı için en mükemmel türlerden biridir. Bu sevimli küçük köpek, küçük alanlarda ve büyük evlerde yaşayabilir ve nerede olurlarsa olsunlar kendilerini evlerinde hissedebilirler.

Bu kılavuz, potansiyel Fransız Bulldog sahiplerinin bekleyebileceği ortalama maliyetlerden bazılarını sunacaktır. Bu cinste sevimli bir yüz ve sevgi dolu bir kişilikten daha fazlası var. Fransızlar, yavruluktan yaşlılık yıllarına kadar bakıma ihtiyaç duyacaklar. Bir köpek büyüdükçe düzenli bakım ihtiyaçları ve maliyetleri değişebilir.Bu döküm, safkan bir Fransız Bulldog yavrusu evlat edinmenin tahmini maliyetlerini incelemektedir. Bakım, sağlık ve diğer faktörlerin tümü tartışılır. Fransız Bulldog fiyatları hakkında ne bekleyeceğinizi ve bu cinsin ne tür bir finansal taahhüt olduğunu öğrenin.

İçindekiler

Bir Fransız Bulldog Yavrusu Ne Kadardır?

Yavruların fiyatı 1.500 $ ile 4.000 $ arasında değişebilir. Yüksek kaliteli bir köpek yavrusu için ortalama maliyet yaklaşık 3.500 $ olacaktır. Fluffy Frenchie gibi son derece nadir varyasyonlar 12.000 dolardan fazlaya mal olabilir. (Evet! Varlar!) Yetiştirici, konum, yaş, sağlık ve kan bağının tümünün fiyatı etkilediğini unutmayın. Karışık bir cins daha ucuz olabilir.  Brindle Frenchie Köpek Oyuncaklı

Fransız Bulldog

Minyatür bir Bulldog olmak için yetiştirildi , Fransız her zaman en popüler cins listelerinin başında yer alır. Bunun nedeni sevimli görünümleri ve harika, sevgi dolu kişilikleridir. Şakacı yapıları nedeniyle çok sevilmelerinin yanı sıra, bunlar yavrular inatçı bir çizgi ile bilinir ama insanları sevin ve çok uzun süre yalnız bırakılırlarsa biraz endişelenirler. Bu cins, söz konusu itaat olduğunda bazen biraz daha fazla eğitime ihtiyaç duyar.Fransızlar, kalkık burunları ve düzleştirilmiş burunları, yuvarlak tıknaz gövdeleri ve sivri yarasa kulakları olan bir cinstir. İnsanları severler ve diğer hayvanlarla çok iyi anlaşırlar. Ek olarak ly, Fransızlar bir nispeten düşük enerji yavrulamak diğerleri kadar egzersize ihtiyaç duymaz. Daha küçük boyutları nedeniyle apartmanlarda ve küçük evlerde iyi iş görürler. bulmanın yanı sıra mükemmel isim , mal sahiplerinin maliyetler hakkında biraz bilgi sahibi olması gerekir.

Fransız Bulldog Maliyetleri Nasıl Hesaplanır?

Herhangi bir köpek için maliyetleri hesaplarken, her köpeğin kendine özgü ihtiyaçları olacağını unutmamak önemlidir. Her ev ve durum farklıdır, bu nedenle müstakbel ev sahipleri bu kılavuzu okurken bunu akılda tutmalıdır. Tahmini bir ortalama minimum maliyet hesapladık. Her zaman beklenmedik şeyler ortaya çıkacaktır. Size bir Fransız evlat edinmenin maliyeti hakkında gerçekçi bir fikir vermek için elimizden gelenin en iyisini yaptık.İlk yıldaki maliyetler, benimseme ücretini ve ilk kurulum maliyetlerini içereceğinden daha yüksek olacaktır. İlk yıldan on sekiz aya kadar daha fazla veteriner bakımına da ihtiyaç vardır. Gibi malzemeler kasalar , yataklar, oyuncaklar , köpek kapıları, yiyecek, ikramlar, kreş, yürüyüş ve veteriner bakımı eklenecektir. Spaying veya kısırlaştırma, her yerde maliyeti olabilir 200$ ile 600$ arası.

İlk Köpek Fiyatı ve Malzemeleri 5.000 $
Yıllık Maliyetler 2.000 $

Safkan bir Fransız köpek yavrusu için ilk yatırımın maliyetinin her yerde olmasını bekleyin. 3.000$ ile 8.000$ arası. Bu tahmin yalnızca köpek yavrusu ve başlamak için gereken ilk sarf malzemelerinin maliyeti içindir. Buna bakım, yürüyüş, eğitim, günlük bakım veya diğer beklenmedik harcamalar dahil değildir.

Fransızlar 8 ila 13 yıl yaşarlar. arasında ulaşırlar 20 ve 28 pound tamamen büyüdü , yani diğer bazı türler kadar yemezler ve daha pahalıya mal olabilecek ekstra büyük köpek malzemelerine ihtiyaç duymazlar. Bununla birlikte, Fransız Buldozerleri, eğitim ihtiyaçları ve yüksek riskli sağlık endişeleri nedeniyle daha fazla veteriner bakımı gerektirebilir. Ortalama olarak, sahipler Fransız Bulldog'larına ayda yaklaşık 150 ila 200 dolar harcamayı bekleyebilirler. Tabii ki, bu bir köpeğin bireysel ihtiyaçlarına bağlı olarak değişecektir. En azından bakım ve beslenme için yılda yaklaşık 2.500 dolar harcamayı bekleyin.5.000$'lık ilk yatırım ve tahmini 32.500$'lık ömür boyu bakım ile bir Frenchie'nin tahmini ömür boyu maliyeti yaklaşık 37.500$'dır. Melez maliyetler değişebilir.

Fiyatı Etkileyen Faktörler

Fransız Bulldog yavru köpeğinizin fiyatını çeşitli faktörlerin etkileyeceğini unutmayın. Soy, yaş, soy ağacı ve renk fiyatı yükseltebilir. Frenchie'nin aranacak en pahalı yavrulardan biri olduğunu belirtmeliyiz çünkü bu sevimli cins için üreme maliyetleri çoğundan daha yüksektir.

Nesillerini

Şampiyon soylardan ve son derece yüksek kaliteli yetiştiricilerden yetiştirilen köpek yavruları daha pahalıya mal olacak. Bu yavru köpekler daha çok gösteri köpekleri veya rekabetçi köpekler olarak yetiştirilmek üzere benimsenir. Belirli bir soydan veya belirli bir renkten doğan yavrular, refakat amaçlı yavrulardan çok daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olacaktır.

köpekler neden kıçını yalar

Damızlık ve Yetiştirme Süreci

Fransız Buldozerleri üremek için çok çalışma gerektirir. Çok ince kalçaları var, bu da doğal olarak üremelerini neredeyse imkansız hale getiriyor. Aynı sıska kalça sorunu da doğal doğumu imkansız kılıyor. Bu, Fransızların bir suni tohumlama süreciyle yetiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Yavru köpekler her zaman sezaryenle doğarlar. Frenchie yavrularını yetiştirmenin yaklaşık 7.000 dolara mal olduğu tahmin ediliyor. Bu çok pahalı, karmaşık doğum süreci, bu sevimli türün ağır fiyat etiketine katkıda bulunur.Bu cins için yüksek kaliteli bir yetiştirici önemlidir. Son derece popüler bir cins olduklarından, deneyimsiz ve sorumsuz yetiştiricilerin yavru değirmenlerini bulmak yaygındır. Sağlıklı Fransızların yetiştirilmesi karmaşık olduğundan, saygın bir yetiştirici aramak çok önemlidir. Pek çok soru sorun, tesisleri ve ebeveyn köpekleri görmeyi isteyin, yılda kaç litre üretildiğini sorun ve yetiştirici hakkında incelemeler arayın. Saygın yetiştiriciler, kalıtsal sağlık durumları ve hastalıkları için test yapacaklardır. Bu bilgileri potansiyel evcil hayvan sahipleriyle paylaşmaya her zaman hazır ve istekli olacaklardır.

Kaplama Rengi

Fransız Buldozerleri geniş bir renk yelpazesine sahiptir. . Bazı renkler diğerlerinden çok daha pahalıya mal olacak. Her renk cihaz tarafından tanınmaz. Amerikan Kulübesi Kulübü , ancak bu fiyatı etkilemez. Mavi, çikolata, Isabella, leylak, samur, saf siyah, çikolata, siyah ve ten rengi ve mavi ve açık kahverengi, bulunabilecek en nadir ve en pahalı renklerden bazılarıdır. Yetiştiriciler için fiyat etiketini artıran bu nadir renkleri üretmek için doğru genetik karışımı bulmak zor olabilir.

Konum ve Sezon

Bir Fransız Bulldog yavrusunun fiyatı da yetiştiricinin bulunduğu yere bağlı olacaktır. . Yetiştiricinin ve potansiyel sahibin konumu, bir yavru köpeğin ne kadara mal olacağını etkiler. Seyahat masrafları veya bir yavru köpeği güvenli bir şekilde yeni sahibine gönderme masrafları dikkate alınmalıdır. Seyahat masrafları, fiyata birkaç 100 dolardan 1.000 doların üzerine kadar herhangi bir yer ekleyebilir. Yılın zamanı da bir rol oynayabilir. İnsanlar daha sıcak aylarda yeni evcil hayvanlar edinme eğilimindedir, bu nedenle yavru köpekler kışın daha ucuz olabilir. Bununla birlikte, bu, bir evcil hayvanın belirli alanına ve amacına bağlı olacaktır.

Yaş

Yavru köpeğin yaşı da fiyatı etkiler. Geleneksel olarak, daha genç yavrular daha pahalıya mal olur. Altı aylıktan bir yaşına kadar olan daha büyük yavru köpekler daha ucuz olabilir. Daha az pahalı bir başka seçenek de yetişkin köpekleri sahiplenmektir. Var kurtarma grupları Ve barınaklar bu daha yaşlı Fransızları alır. Genellikle üreme köpekleri ve emekli gösteri köpekleri bu organizasyonlara giden yolu bulabilirler. Daha yaşlı bir köpeği evlat edinmek isteyen müstakbel evcil hayvan sahipleri, yerel bölgede iyi evlere ihtiyaç duyan herhangi bir köpek olup olmadığını görmek için önce yerel veteriner hekimlere ve barınaklara danışmalıdır.Sağlık

Frenchie'nin sevimli, talep gören bir köpek yavrusu olduğuna şüphe yok. Ayrıca sahip oldukları bilinen bir cinstir. çeşitli sağlık sorunları . Burun kıvıran ve suratlarını ezen diğer birçok cinste olduğu gibi, Fransız Bulldog da nefes almayla ilgili birçok sorun için risk altındadır. Alerji, brakisefalik hava yolu sendromu, yarık damak, sağırlık, kalça displazisi, boğazda ve gırtlakta tıkanıklık, patellar luksasyon, tiroid sorunları ve trakeal çöküşten muzdarip olabilirler.

Herhangi bir yetiştirici ile sağlık testlerini tartışmak önemlidir. kalça displazisini, patellar luksasyonu, doğuştan kalp sorunlarını ve daha fazlasını ekarte etmek için yaptıklarını. Doğuştan ve kalıtsal sağlık sorunları olmayan sağlıklı bir köpek yavrusu, düşük kaliteli bir yetiştiriciden alınan bir köpek yavrusundan daha pahalıya mal olacaktır. Bir köpek yavrusu satın almadan önce bu konulara dikkat etmek özellikle önemlidir, çünkü bu, bir köpeğin ömür boyu pahalı tıbbi bakıma ihtiyaç duymasına neden olabilir.

Popülerlik

Frenchie çok popüler bir cins olduğu için onları bulmak zor olabilir. Kullanılabilirlik fiyatı etkileyebilir . Safkan bir Frenchie köpek yavrusu arayan sahipler, ülke genelinde yerel bölgelerinden farklı alanlara bakmak zorunda kalabilirler. Ayrıca büyük bir depozito ödemeye hazır olmalılar ve yüksek bir fiyat etiketi bekleyebilirler. Bu köpekler her zaman bu kadar yüksek talep gördüğünden, fiyat son derece rekabetçi olmaya devam ediyor.Fransız Bulldog Maliyetleri

Yiyecek (30 lbs) 50-100$
Tıbbi Bakım ve İlaçlar 50 dolar
Acil Bakım 25 dolar
Evcil Hayvan Sigortası 10-50 dolar
bakım 50 dolar
Bakım Malzemeleri 25 dolar
Diş bakımı 100 dolar
Tırnak Kesme 20 dolar
Yürüme 100 dolar
Eğitim 150 dolar
Kreş/Yatılı 50-100$
Oyuncaklar 15 dolar
İkramlar 10 dolar
Temizlik malzemeleri 10 dolar

Bir Frenchie'ye bakmanın maliyeti, bir köpeğin bireysel ihtiyaçlarına bağlı olarak dalgalanacaktır. Sahipler, herhangi bir köpek için yılda en az 1.500 $ harcamayı bekleyebilirler, ancak Fransız Bulldog bakımı muhtemelen daha yüksek olacaktır. Bir Fransız'ı evlat edinirken ve yetiştirirken bir sahibin bekleyebileceği tahmini maliyetleri keşfetmek için biraz zaman ayırdık. Yiyecek, ikramlar ve oyuncaklar gibi bazı malzemelerin sürekli olarak yenilenmesi gerekecektir.

Sandıklar, yataklar, kayışlar, koşum takımları ve daha fazlası gibi diğer malzemelerin ara sıra değiştirilmesi gerekecektir. Bir kişinin yaşadığı yere bağlı olarak lisans ve mikroçip ücretleri de olacaktır. Her köpeğin temel bakıma ihtiyacı olacak ve onu besleyecektir. Bir Fransız için bu genel bakım maliyetlerinin bazılarını inceledik.

Yiyecek

Yüksek kaliteli beslenme Bir Fransız Bulldog'un ömür boyu sağlığı için çok önemlidir. Bu, yemek yemeyi seven ve aşırı yeme ve obezite geliştirme eğilimi olan bir köpektir. Sahiplerinin onları her zaman yüksek kaliteli yiyeceklerle beslemesi özellikle önemlidir. Yüksek kaliteli kuru mama ve taze veya ıslak yiyeceklerden oluşan karışık bir diyet, onlara çeşitlilik ve ihtiyaç duydukları besin dengesini sağlayacaktır.

30 kiloluk bir köpek maması için yaklaşık 50 dolar harcamak beklenebilir. Bunun ortalama bir fiyat olduğunu unutmayın. Daha fazla premium marka, dondurularak kurutulmuş ve taze gibi daha pahalıya mal olacak. Tüm ay boyunca en az bir büyük torba köpek maması almayı bekleyin. Köpeklerini taze veya ıslak mamayla beslemeyi seçen sahipler, bu maliyete 20 ila 100 ABD Doları eklemeyi bekleyebilirler.Temel Tıbbi Bakım

Fiziksel, tıbbi ve diş bakımı, sorumlu bir evcil hayvan sahibi olmanın bir parçasıdır. Yaşamlarının ilk yılında bir yetişkinden daha fazla tıbbi bakıma ihtiyaçları olacak. İlk yıl daha fazla yüz yüze veteriner ziyareti, kontrol, aşı ve rutin bakım gerektirecektir. Sahipler, ilk yılda fizik muayeneler ve aşılar için veteriner hekimi en az dört kez ziyaret etmeyi beklemelidir.

Aşılama programları, köpek yavrusu ve özel veteriner tavsiyelerine bağlı olacaktır. Yetişkin köpekler yılda en az bir kez veterineri ziyaret etmeli ve ardından yaklaşık yedi yaşına geldiklerinde yılda iki katına çıkarmalıdır. Bu ziyaretler, kontrolleri ve rutin veterinerlik ve önleyici bakımı kapsayacaktır. Bu, birçok farklı sağlık durumuna eğilimli oldukları için Fransız Buldozerleri için özellikle önemlidir. . Veteriner ziyareti başına 50 ila 250 ABD Doları arasında bir harcama yapmayı bekleyin. Diş bakımı ve temizliği yılda bir kez yaklaşık 100 dolara mal olabilir. Bazı köpeklerin buna daha çok ihtiyacı olabilir.

Acil Tıbbi Bakım

Acil tıbbi tedavi, evcil hayvan sahiplerinin asla tam olarak hazırlanamayacakları bir şeydir. , ancak herkes acil durumların olacağını biliyor. Pompalarına ne kadar dikkat edilirse edilsin, her zaman hastalık veya yaralanma olasılığı vardır. Yavrularımızın asla acil bir durum yaşamamasını her zaman umabiliriz ama o güne hazırlıklı olmakta fayda var.

Her ay sadece 25$ bile tasarruf etmek, acil bir durum olduğunda gerçekten yardımcı olabilir. Fransızlar birkaç farklı solunum sorununa eğilimli olduklarından, hayatlarında en az bir kez acil veterinere gitmeleri muhtemeldir. Hepimiz acil durumların asla olmayacağını umarken, saf olmaktansa hazırlıklı olmak daha iyidir. Bu, evcil hayvan sigortasının son derece yararlı olabileceği bir alandır, çünkü acil bakımın oldukça pahalı maliyetlerinin bir kısmını dengelemeye yardımcı olabilir.

Evcil Hayvan Sigortası

Fransız Buldozerleri yaşlandıkça bir tür tıbbi sorun geliştirme şansı yüksek olduğundan, evcil hayvan sigortası araştırmaya değer bir şey olabilir. Çeşitli farklı planlar mevcuttur. Çoğu acil hastalık ve kaza tedavisini kapsar ve bazı sağlayıcılar ayrıca yıllık veteriner ziyaretleri, aşılar ve kalp kurdu, pire ve kene önleyici tedaviler dahil olmak üzere önleyici bakım için ek teminat sunar.

Biraz araştırma yap ve ne tür evcil hayvan sigortasını kabul ettiklerini görmek için veterinerinizle konuşun. Seçtiğiniz poliçe, Frenchie'nizin tıbbi bakımının ne kadarının karşılanacağını belirleyecek olsa da, evcil hayvan sigortası, acil tıbbi bakımın karşılanmasında ve ömür boyu tıbbi sorunları olan köpeklerin tedavisinin karşılanmasına yardımcı olmada çarpıcı bir fark yaratabilir.

bakım

Fransız Buldozerleri kısa yumuşak tüylere sahiptir ve dışarıda çok fazla zaman geçirmeyi sevmezler, bu nedenle diğer bazı cinsler kadar kirlenmezler. ihtiyaçları var haftalık fırçalama Paltolarını yumuşak ve gür tutmak için. Düzenli fırçalama, ölü kürkün çıkarılmasına yardımcı olur ve tüyün parlak ve güzel görünmesini sağlamak için doğal yağları yayar. . Bir mal sahibi, bakım araçlarına en az 50 $ yatırım yapmayı beklemelidir. Bunların yılda yaklaşık bir kez periyodik olarak değiştirilmesi gerekecektir. Şampuan ve saç kremi gibi banyo aksesuarlarının muhtemelen birkaç ayda bir olmak üzere daha sık yenilenmesi gerekecektir.

Frenchie sahipleri muhtemelen köpeklerini birkaç ayda bir profesyonel olarak yıkamayı ve tımar etmeyi düşünmek isteyeceklerdir. Bu özellikle önemlidir, çünkü bu cins, özellikle arka bölgede, kokuşmaya tutunmakla bilinir. Bu nedenle, sahipleri aylık veya birkaç ayda bir bakım yapmayı seçebilirler. Profesyonel tımar genellikle bir seans için yaklaşık 50 dolara mal olur. Tırnak kesme düzenli olarak yapılmalıdır ve yerel evcil hayvan dükkanında veya veterinerde yaklaşık 10 $ veya daha fazlaya mal olabilir.

Diğer malzemeler

Başlangıç ​​yatırımı ve periyodik yenileme gerektirecek diğer malzemeler arasında köpek yavrusu eğitim pedleri, kaka kepçeleri, çöp torbaları, ikramlar ve daha fazlası yer alır. Sahipler, bu malzemeler için ayda en az 20 ABD doları harcamayı bekleyebilirler.

Ek maliyetler

Düzenli veteriner bakımı, besleme ve güvenli, konforlu bir yuvanın yanı sıra dikkate alınması gereken ek maliyetler vardır. Bunlar arasında profesyonel eğitim, yürüyüş, köpek bakımı ve yatılı yer alır. Bir sahibinin yaşam tarzına ve evcil hayvanın ihtiyaçlarına bağlı olarak bu masraflar farklılık gösterecektir. Sahibinin bütçesi de önemli bir rol oynayacaktır. Diş temizliği, evcil hayvan temizliği ve dış mekan oyun alanı bakımı da masrafların çıkabileceği alanlardır. Çoğu deneyimli evcil hayvan sahibinin bildiği gibi, biraz para harcamak için her zaman ekstra bir yol vardır. Bu ister profesyonel eğitim ister aylık abonelik ikram kutusu olsun, düzenli bakım ve beslenme dışında, sahiplerinin dikkate alması gereken bazı masraflar vardır.

Profesyonel Eğitim

Fransızlar inanılmaz derecede inatçı köpeklerdir. Ufak tefek olmalarına rağmen, o küçücük çerçeveye güçlü bir tavır darbesi yerleştirirler. Fransız Buldozerlerinin çok erken yaşta başlamak için eğitime ihtiyacı vardır ve sahiplerinin sınırlar koyma konusunda tutarlı ve sağlam olmaları gerekir.

İtaat eğitimi, Fransızları genç yaştan itibaren sosyalleştirmek için çok önemlidir. Sahipler, en az birkaç itaat eğitimi seansına veya hatta bire bir özel bir eğitmene yatırım yapmayı beklemelidir. Profesyonel eğitmenler saat başı ücret alacaktır. Makul bir beklenti, saat başına yaklaşık 50 ABD dolarıdır.

Evcil hayvan dükkanları ve veterinerler, genellikle yaklaşık 100 $ 'a mal olan itaat köpek eğitim paketleri sunar. Çevrimiçi eğitim daha uygun olabilir ve düzenli köpek yavrusu eğitim seanslarına katılamayan sahipler için daha esnek bir seçenek olabilir.

Ayrıca, aşağıdaki gibi bir çevrimiçi köpek eğiticisini de deneyebilirsiniz: Köpek Dan Programınıza uyan uygun maliyetli bir çözüm için.

Yürüme

Fransız Buldozerleri, diğer bazı türler kadar yüksek enerjili değildir, ancak yine de düzenli yürüyüşten fayda sağlar. Bu genellikle sahiplerin kendilerinin yapmak istedikleri bir şeydir, ancak bazen profesyonel yardım almaları gerekebilir. Bu, bütün gün evden uzakta olması gereken ve Fransız Bulldog'larının biraz egzersiz yapmasını ve insanların ilgisini çekmesini sağlamak isteyen sahipler için iyi bir seçenek olabilir. Köpek gezdirme genellikle saatte yaklaşık 20 dolardan başlar, ancak fiyat müsaitlik durumuna ve yere göre değişir. Sahipler, daha soğuk aylarda köpek gezdirme hizmetleri için daha fazla ödeme yapmayı beklemelidir.

Yatılı & Kreş

Köpek bakımı herkes için doğru seçim olmayabilir, ancak bazı Fransız sahipleri için doğru seçim olacaktır. Bu, ayrılık kaygısı yaşayan köpekler veya uzun süre uzakta olması gereken sahipler için gerekli olabilir. Doggy daycare genellikle saat, tarih veya yarım gün olarak ücretlendirilir. Çoğu biniş tesisi, biniş için günde yaklaşık 50 ABD doları ücret alacaktır. Köpek bakımı bazen pansiyondan daha ucuza mal olabilir, ancak bu, bireysel yere ve evcil hayvan ihtiyaçlarına bağlı olacaktır. Sahipler, günlük 10 ABD doları ila 100 ABD doları arasında herhangi bir yerde harcama yapmayı bekleyebilirler.

Düşünülmesi gereken şeyler

  Bir Fransızı Tımar Etmek

Bir Fransız'ı hayatına sokmayı düşünen herkes gerçek bir ziyafet içindedir. Bu sevimli, sevimli, sevimli küçük yavrular harika arkadaşlar oluyor. Ancak, bütün gün dışarıda bırakılabilecek veya bir sandıkta tutulabilecek türden köpekler değildirler. Çok fazla dikkat ve bakıma ihtiyaç duyarlar ve bütün gün evde yalnız bırakılırlarsa davranış sorunları yaşamaya başlarlar. Ek olarak, Fransız Buldozerlerinin birçok tıbbi sorunu olduğu bilinmektedir. Köpeklerini sağlıklı tutmak için ellerinden gelenin en iyisini yapan sahipleri bile kalça displazisi gibi bu sorunlardan bazılarını önleyemeyebilir. Bu nedenle, ev sahiplerinin bir Fransız'ı eve getirmenin ekstra tıbbi masraflar anlamına geleceğini bilmesi önemlidir. Yavru köpekler daha fazla tıbbi tedaviye ihtiyaç duyacaktır ve yaşlanan köpeklerin veterineri daha sık görmesi gerekir. Yaşlandıkça köpeklerin özel yiyeceklere ve daha rahat kasalara ve yataklara ihtiyacı olabilir.

Sahipler, eve yeni bir köpek yavrusu getirirken her zaman ömür boyu maliyeti göz önünde bulundurmalıdır. O tatlı, kabarcıklı yavrunun yaşlı, yaşlanan bir köpek olduğunu düşünmek zor, ama kaçınılmaz olarak bir gün, sahipleri yaşlı bir köpeğe bakmakla uğraşmak zorunda kalacak. Kıdemli köpeklerin benzersiz ihtiyaçları vardır ve Frenchie gibi ırklar, daha sonraki yıllarda desteklemek için daha pahalıya mal olabilir.

amerikan mastiff

Sıkça Sorulan Sorular

Fransız Buldozerleri neden bu kadar pahalı?

Fransız Buldozerleri birkaç nedenden dolayı pahalıdır. Suni tohumlamadan geçmeleri gerektiğinden üremeleri çok pahalıdır ve ardından tüm doğumlar sezaryen ile yapılmalıdır. Bu, bu cinsin çok dar kalçalarından kaynaklanmaktadır. Doğal yollarla üreyemezler veya doğuramazlar. Bu onları satın alınması en pahalı türlerden biri yapar. Fransızlar ayrıca birçok farklı sağlık durumuna eğilimlidir. Bu onların bakımını çok pahalı hale getirir.

En ucuz Fransız Bulldog ne kadar?

Düşük uçta, bir Fransız Bulldog yavrusu yaklaşık 1.500 dolara mal olabilir. Ancak konu Frenchie olduğunda en düşük fiyat etiketi her zaman en iyi seçenek değildir. Çok yüksek düzeyde üreme gerektirdiklerinden, daha düşük fiyat etiketine sahip bir tane bulmak bir uyarı işareti olabilir. Bu inanılmaz derecede popüler bir cins ve genellikle yavru değirmenlerde ortaya çıktı. Bu nedenle, yetiştiriciye ve köpeğe özgü bir geçmişe dikkat etmek, daha düşük bir fiyat etiketinden daha yüksek bir önceliktir. Safkan bir köpek yavrusu için birkaç bin dolar ödemek istemeyen müstakbel sahipler, kurtarma grupları ve barınaklara bakmalıdır.

En pahalı Fransız Bulldog nedir?

Bulunması en pahalı renge Isabella Frenchie denir. . Her iki ebeveyn de mavi ve çikolata renkli bir gen taşır. Bu köpeklere leylak da denir. Platin gibi en az 8.000 dolara mal olabilirler. Nadir Fluffy Frenchie en pahalı olanıdır ve 12.000 dolardan fazlaya mal olabilir.

Son düşünceler

Bir Fransız Bulldog'u benimsemek ve yetiştirmek, ortalama bir köpeği yetiştirmekten daha pahalı bir çaba olacaktır. Bunun nedeni safkan soy, üreme süreci, mevcudiyet ve bu köpeklerin ihtiyaç duyduğu bakım düzeyidir. Her Fransız evlat edinmek için binlerce dolara mal olmaz. Bazıları barınaklara ve kurtarma gruplarına giden yolu bulur. Daha yaşlı köpekler, safkan yavrulardan daha ucuz olacaktır. Rehberimiz, safkan bir Frenchie yavrusunu evcil hayvan olarak sahiplenip büyütmek isteyen sahiplere odaklanmıştı. Tahminimize göre, bir Fransız Bulldog'a sahip olmanın ömür boyu minimum maliyeti yaklaşık 37.500 $ olacaktır.

Tahminimizin herhangi bir özel eğitim, uzun süreli hastalık, uzun süreli tıbbi durumlar, acil durumlar veya ortaya çıkacak diğer benzersiz harcamaları içermediğini unutmayın. Gösteri köpekleri olarak yetiştirilen Fransızlar çok daha pahalıya mal olacak ve özel eğitim, bakım ve tımar gerektirecektir. Sahiplerin, bir Frenchie'nin ilk maliyetleri ve ömür boyu bakımın ne olacağı hakkında araştırma yapmaları çok önemlidir. Köpek sahipliği asla hafife alınmamalı ve Frenchie gibi bazı ırklar hızla çok pahalı olabilir. Bu cinsin evlat edinilmesi ve bakımı diğerlerinden daha pahalı olacaktır. Tatlı bir Fransızın hayatınıza katacağı sevgi ve neşe paha biçilemez. Ne olursa olsun, bunlar yetiştirmek için çok pahalı köpekler olabilir. Bu sevimli, yüzü yumuşacık küçük yavruların ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlayabilen sahipler, harcanan tek kuruştan pişman olmayacaklar.

Yorumlar