Golden Retriever Büyüme Tablosu: Erkek ve Kadın Ağırlık ve Boyu

Golden Retriever Büyüme Tablosu: Erkek ve Kadın Ağırlık ve Boyu

Golden Retriever'lar büyük kalpleriyle tanınırlar. Ama aynı zamanda oldukça büyük köpekler olabilirler. Bu, insanı meraklandırıyor: 'Golden Retriever'lar ne kadar büyür?' Ve yavrularımızın ne kadar hızlı ve sağlıklı büyüdüğünü izlemek ne kadar önemli? Her köpek bir bireydir, ancak yavrularınızın nasıl ölçtüğünü görmek için ortalamaları kontrol etmek her zaman iyidir.

Hasta köpek yerde metinle Reklamcılık

Bazı Retriever'lar diğerlerinden daha hızlı veya daha yavaş büyüyebilir. Bu, birçok evcil hayvan ebeveyninin kafasını karıştırabilir. Dışarıdaki birçok köpekten daha büyük olacaklarını bilsek de, büyüme aşamalarını kontrol etmeye değer. Karşılaştırma noktaları, köpeğimizin büyüdükçe ne kadar iyi yaptığını anlamamıza yardımcı olur. Golden'ınızın büyümesine cinsiyetten bağımsız olarak birçok farklı faktör etki eder.Avustralya çoban ve border collie

Bu kılavuz, aylık karşılaştırmaya ve ortalama bir yetişkinin istatistiklerine bakarak köpek yavrusu büyümesinin tüm ayrıntılarını görmenizi sağlar. Golden Retriever . Ayrıca, kullanışlı bir referans noktanız olması için ırkınızın beklenen gelişiminin bir çizelgesini de gösteriyoruz. Ardından, köpeğinizin büyürken sağlığına katkıda bulunan farklı faktörleri gözden geçiriyoruz. Son olarak, Golden Retriever'ların büyümesiyle ilgili en sık sorulan soruların yanıtlarını araştırıyoruz. Hadi daha yakından bakalım.

İçindekiler

Ne bekleyebileceğinizi

Otların arasında Golden Retriever yavrusu

Golden Retriever'lar büyüyünce büyük ve güçlü köpekler olurlar.Büyüme dönemlerinde bekleyebilecekleri özelliklere iyi bir göz atalım. Bu, yavru köpeğiniz büyüdükçe değişikliklere hazırlanmamıza yardımcı olur. Büyüme çizelgeleri kuşkusuz faydalıdır, ancak yine de köpeklerimize vücutlarını güzel bir şekilde doldurmaları için mümkün olan en iyi şekilde bakmamız gerekir. Bu aynı zamanda köpeğinizin hayatındaki en önemli gelişim evresi olan yavruluk döneminde meydana gelen farklı gelişimsel değişiklikleri öğrenmek için de iyi bir zamandır.

hatırlatıcılar

Bu makale tipik bir Golden Retriever'ın büyüme modellerini araştırıyor. Ancak, yavru köpeğinizin sonuçlarının değişebileceğini unutmayın. Genel büyümeyi hızlandıran veya yavaşlatan büyüme atakları veya platoları olabilir. Bu normaldir ve endişelenmenize gerek yoktur. Retrieverlar tipik olarak tam boylarına yaklaşık bir yaşında ulaşırlar, ancak ağırlıkları 18 aylık olana kadar gelişmeye devam eder. Bu büyüme aynı zamanda beslenmeye ve genel sağlığa da bağlıdır, bu nedenle köpeğinizi aşırı beslemediğinizden veya yetersiz beslemediğinizden emin olun. Ayrıca onları yaralanmalardan uzak tutmalısınız. Sonuç olarak, yavru köpeğiniz verdiğimiz ortalamalardan biraz daha küçük veya daha büyük olabilir. Kendinizi bundan endişeli bulursanız, veterinerinizle iletişime geçmek her zaman iyi bir fikirdir. Bu size, yavrularınızda uygun büyümeyi kolaylaştırmak için gerekli talimatları verir.

Köpek Büyüme Zaman Çizelgesi

İşte Golden Retriever'ınızın büyümesinin bir zaman çizelgesi, ayrıca farklı gelişimsel kilometre taşları ve yavru köpeğinizin bu zamanlarda ihtiyaç duyabileceği şeyler. Bu türün büyümesi çoğu köpekten daha uzun sürer, bu nedenle onları her büyüme aşamasında yakından izleyin.Doğumdan 2 Haftaya Kadar

Yavru köpeğiniz doğduğu andan iki haftalık işarete kadar, kör ve sağır oldukları için çok etkileşimli olmayacaklardır. Ayrıca, bu zamanda ihtiyaç duydukları bakımı sağlamak için annelerine tamamen bağımlıdırlar. Anneye bakıyorsanız, doğru beslendiğinden emin olmak için onu yakından takip etmek iyi bir fikirdir. Bunun ötesinde, yavruların ihtiyaç duydukları sütü kalplerinin içeriğine kadar emmelerine izin verin. Yaklaşık iki haftalıkken, yavru köpeğinizin gözleri açılmaya ve sesleri duymaya başlar.

1 ay

Yaklaşık bir aylıkken, yavru köpeğinizin duyuları epeyce gelişmiştir. Bu zamanda, çöp arkadaşlarının etrafında daha sosyal olmaya başlarlar. Anne sütünü de kesmeye başladılar. Bu noktada onları ıslak mama ile tanıştırabilirsiniz. Erken sosyalleşme çok önemlidir, bu nedenle erkek ve kız kardeşleriyle bol bol oyun zamanı geçirdiklerinden emin olun.

2 ay

Yaklaşık iki aylıkken, yavru köpeğiniz artık annesinden ayrılabilir. Bu noktada sütten tamamen kesilmelidirler. Başlamak için iyi bir zaman olduğundan, şimdi itaat eğitimine başlamalısınız. Çok gençken çok alıcıdırlar. Bu, hayatlarının geri kalanı ve iyi huylu köpekler için iyi bir temel oluşturmaya yardımcı olur. Housetraining de kolayca gelmelidir. Erkek ve dişi Golden Retriever yavrularından ağırlık olarak bekleyebilirsiniz. Bu gözlemlere bu bölümün geri kalanında devam edeceğiz. • hastalıklar ortalama 10 kilo ağırlığında.
 • dişiler ortalama 10 kilo ağırlığında.

3 ay

Yavru köpeğinizin eğitimine ve sosyalleşmesine devam etmelisiniz, ancak koşum ve tasma hissine alışmak için tasma eğitimine şimdiden başlamak iyi bir fikir olabilir. Bu aynı zamanda onları tımarlamaya alıştırmak için de iyi bir zamandır. Tutarlılık ve sabır burada anahtardır, bu yüzden yavru köpeğinize adil davrandığınızdan emin olun. Çok oyuncudurlar ve özellikle gevezedirler. Kötü davranışları engellemek ve iyi davranışları teşvik etmek için elinizden gelenin en iyisini yapın.

 • hastalıklar ortalama 22 kilo ağırlığında.
 • dişiler ortalama 22 kilo ağırlığında.

4 ay

Dört ay gel. Köpeğiniz evinize mutlu bir şekilde yerleşmiş olmalıdır. Sosyalleşme ve itaat eğitimi her zamanki gibi devam etmelidir. Eğitim konusunda daha iyi yardım almak için ikinizi de sınıflara kaydettirmek iyi bir fikir olabilir. Köpek anaokulu sınıfları, diğer köpeklerin yanında nasıl uygun davranacaklarını öğrenmelerine yardımcı olarak köpeğinize iyi davranışlar aşılamanın iyi bir yoludur. Bu onların kendine güvenen yetişkinler olmalarına yardımcı olur.

 • hastalıklar ortalama 30 kilo ağırlığında.
 • dişiler ortalama 30 kilo ağırlığında.

5 ay

Yaklaşık beş ayda, köpeğinizin ne kadar büyüdüğüne şaşırabilirsiniz. Daha büyük boyutlarından dolayı başıboş olduklarında onları dizginlemek daha zor olabilir. Bu, hızlı bir şekilde öğrendikleri, büyüdükleri ve oynadıkları bir aşamadır. Köpeğinizin nasıl büyüdüğü konusunda gerçekten tüm farkı yaratabileceğinden, sizi olumlu pekiştirmeye devam etmeye teşvik ediyoruz. Golden Retriever'lar çok nazik ve sevecen olarak büyürler, ancak yavrular kesinlikle yavru olacaktır. Sabır burada anahtardır, bu yüzden hala küçükken onlardan zevk almaya çalışın.

 • hastalıklar ortalama 40 kilo ağırlığında.
 • dişiler ortalama 40 kilo ağırlığında.

6 ay

Köpeğiniz altı aylık olduğunda, biraz garip ve belki de orantısız görünmeye başlayacaktır. Bu onların zayıf aşamasıdır, ancak buna bağlı kalın çünkü çabucak doldururlar. Bu noktada kalça displazisi geliştirmeye en yatkındırlar, bu nedenle egzersiz sırasında onları aşırı kullanmamaya dikkat edin. Onları yürüyüşe çıkarırken çok sert bir şekilde gitmeyin. Altı ay işareti de belirlenmiş rutinlere sahip olmalıdır. Köpeğinizin hayatında ihtiyaç duyduğu sağlam, kendine güvenen lider olmaya devam edin. • hastalıklar ortalama 44 kilo.
 • dişiler ortalama 43 kilo.

7 ay

Yedi aylıkken, yavru köpeğiniz sizinle birlikte günlük yaşama alışmış olmalıdır. Rutinler günlük olarak belirlenmeli ve takip edilmelidir. Köpeğinizin bazen yaramazlık yapması normal olabilir, sadece deneyip deneyemeyeceklerini görmek için. Bu nedenle, her zaman iyi davranışları ödüllendirirken disiplininizde sağlam kalmalısınız. Sosyalleşme devam ediyor. Dışarıda yürüyüşe çıkarken birkaç yeni arkadaş bulmuş olabilirler.

 • hastalıklar ortalama 48 kilo ağırlığında.
 • dişiler ortalama 45 kilo ağırlığında.

8 ay

Sekiz ay civarında, Altınınızın size oldukça iyi bağlandığını fark edebilirsiniz. Bu nedenle, çok uzun süre kendi başlarına bırakılırlarsa ayrılık kaygısı geliştirebilirler. Bu, yıkıcı davranışlara yol açabilir ve köpeğinizin zihinsel sağlığına zarar verebilir. Bu nedenle, yalnız kalmamaları için her zaman onları izleyen birileri olmalıdır. Bunun ötesinde, köpeğiniz çok iyi olgunlaşmalıdır – uygun programlarda yemek yiyor, egzersiz yapıyor ve sosyalleşiyor.

 • hastalıklar ortalama 55 kilo ağırlığında.
 • dişiler ortalama 52 kilo.

9 ay

Köpeğinizin yaklaşık dokuz aylıkken biraz daha olgun davranmaya başlamasını bekleyebilirsiniz. Bu, tüm yavru köpekler için geçerli olmayabilir, çünkü bazı Retriever'lar üç yaşına kadar yavru köpekler gibi davranır. Yine de biraz daha sakinler ve ihtiyaçları karşılandığı sürece daha fazla davranmaktan mutlular. Oyuncaklar zihinsel ve fiziksel uyarılma sağlamanın iyi bir yoludur ve yıkıcı davranışları en aza indirir.

 • hastalıklar ortalama 61 pound ağırlığında.
 • dişiler ortalama 56 kilo.

10 ay

On ayda, köpeğiniz hala güçlü bir şekilde büyüyor. Onlarla iyi bir ilişki kurduğunuz için, sizi dinlemeye daha meyillidirler, ancak yine de bu güneşli köpeklerden bolca oyunbazlık beklemeniz gerekir. Onları daha uzun yürüyüşlere çıkarmaya başlayabilirsiniz, ancak yine de onları aşırı yormamaya dikkat etmelisiniz. • hastalıklar ortalama 63 kilo ağırlığında.
 • dişiler ortalama 58 kilo.

11 ay

Köpeğiniz artık neredeyse bir yaşında olduklarına göre, evdeki yaşamına çok iyi uyum sağlamalıdır. Ailenizin köklü bir üyesi oldular ve bu rolü oynamaktan mutlular. Günde bir saat civarında bir yerde daha uzun yürüyüşlere ihtiyaç duymaya başlarlar. Retriever'lar doğal olarak çok oyuncu köpekler olduğundan, parkta sizinle oyun oynamaktan da faydalanırlar.

 • hastalıklar ortalama 68 pound ağırlığında.
 • dişiler ortalama 63 kilo ağırlığında.

1 yıl

Köpeğiniz artık birinci yaş gününe ulaştığına göre, ev hayatı mutlu ve uyumlu olmalıdır. İtaat eğitiminiz, artık davranmaya ve bir yetişkin olmaya karar vermeye başladıklarına göre, büyük ölçüde işe yaradı. Bazı Retriever'ların köpek yavrusu gibi coşkularından asla çıkmadıklarını belirtmekte fayda var. Doğru beslenme ile büyümelerini desteklemeye devam edin. Bu, daha yorucu faaliyetlere katılmaya başlayabileceğiniz zamandır. Onlara yaklaşık iki yaşında kalça displazisi kontrolü yaptırdığınızdan emin olun.

 • hastalıklar ortalama 70 kilo ağırlığında.
 • dişiler ortalama 65 kilo.

Sonra ne olur?

Bu noktada, köpeğiniz iyi bir şekilde büyümüştür, ancak bir yıl daha vücut ağırlığına göre büyümeye devam edebilirler. Köpeğinizin ne kadar iyi büyüdüğünü görmek için notları veterinerinizle karşılaştırabilirsiniz. Aşırı veya yetersiz beslenmedikleri ve yavrulukları boyunca sağlıklı kaldıkları sürece, ne kadar büyüdükleriyle ilgili bir sorun olmamalıdır.Tam Yetişkin Golden Retriever

Köpeğiniz yavruluk döneminde çok büyüdü. Erkek ve dişi köpekler, yavruluk boyunca benzer ağırlıklara sahiptir, ancak yetişkinlikte biraz farklıdır. Tam yetişkin bir erkek yaklaşık 73 pound, dişiler ise 70 pound civarındadır. Erkekler de biraz daha uzundur, omuzda yaklaşık 23,5 inç dururken, dişiler ortalama 22 inç yüksekliğindedir.

Golden Retriever Yetişkin

Bu cins, tatlı, sevgi dolu bir aile köpeğinin özünü sergiler.

Kilo Büyüme Tablosu

Köpeğinizin ağırlığını yavruyken ve 2 yaşına kadar takip etmek için bir büyüme çizelgesi hazırladık. Bu kaynak, köpeğiniz büyüdükçe elinizin altında tutabileceğiniz hızlı bir referans noktasıdır. Sadece bunların ortalama olduğunu unutmayın. Köpeğiniz bu sayıların biraz altına veya üstüne düşebilir.

Gördüğünüz gibi, yavru köpeğinizin yapması gereken çok şey var. Bazı aylar daha hızlı, bazıları daha yavaş, ancak iki yaşına geldiklerinde 70 pound civarında güzelce olgunlaşıyorlar. Oldukça büyük köpekler olarak büyürler, bu yüzden onları iyi eğittiğinizden emin olun, böylece yanlışlıkla kimseyi devirmezler.YaşErkek Ağırlığı (lbs.)Kadın Ağırlığı (lbs.)
7 hafta99
8 hafta1010
9 hafta12yirmi bir
10 haftaon beşon beş
11 hafta1717
3 ay2222
4 ay3030
5 ay4040
6 ay4443
7 ay48Dört beş
8 ay5552
9 ay6156
10 ay6358
11 ay6863
1 yıl6865
2 yıl7370

Dikkate alınacak faktörler

Golden Retriever'ınızın büyümesine birçok farklı faktör girer. Her birini anlamak, köpeğinizin büyümesini ve bundan nasıl etkilenebileceğini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. Bu, büyüme kilometre taşları beklediğiniz gibi değilse de güvence sağlayabilir.

Golden Retriever yüzü gülümsüyor

Bu cinsin büyük köpekler üretmesi bekleniyor.

Genetik

Boyut, genetik çizgilerinin bir parçası olsa da, bazı köpekler diğerlerinden daha büyük veya daha küçük olabilir. Ebeveynlere bakmak genellikle size köpeğinizin ne kadar büyüdüğü hakkında iyi bir fikir verebilir, ancak bu sadece bir tahmindir ve işaretin çok dışında olabilir. Ebeveynler, dev bir genetik bulmacanın sadece küçük bir parçası. Daha küçük, ortalama veya daha büyük yavrularla sonuçlanan genlere sahip olabilirler. Köpeğiniz tam olgunluğa ulaşana kadar bunu söylemenin gerçek bir yolu yoktur. Dilerseniz, yetiştiricinize, notları karşılaştırmak için köpeklerinin ürettiği diğer yavruları her zaman sorabilirsiniz.

Beslenme

Beslenme, tüm iyi sağlığın temelidir. Bu, köpeğinizin ne kadar büyüyeceğini veya küçüleceğini belirleyen önemli bir faktördür. Bu, köpeğinizi aşırı beslemenin, onun sağlıklı bir şekilde mümkün olduğu kadar büyüyeceğini garanti ettiği anlamına gelmez. Bu, obeziteye giden yolu açar ve hatta başka ortopedik rahatsızlıklar yaratabilir. Köpeğiniz ilk iki ayda annesinden yeterince süt almalıdır. Sütten kesildikten sonra, yaşlarına ve boyutlarına uygun büyüklükte öğünler yemelidirler. Doğal, köpek maması büyüyen vücutlar için gerekli olan en büyük besin dengesi için en iyi seçenektir. Ayrıca onlara hem içeride hem de dışarıda beslenmelerine yardımcı olmak için vitamin ve mineraller verebilirsiniz.

Büyüme Atakları ve Yaylalar

Köpeğinizin büyümesi sırasında herhangi bir zamanda büyüme atakları ve platolar olabilir. Bu, büyüme sürecini hızlandırır veya yavaşlatır. Rastgele meydana geldikleri için bu şeylerin tam olarak istediğiniz zaman olacağına güvenemezsiniz. Köpeğinizin sağlıklı bir hızda büyümek için elinden gelenin en iyisini yaptığını anlayın. Köpeğiniz için elinizden gelenin en iyisini yapmak, onun tam genetik potansiyeline ulaşmasını sağlar. Yavru köpeğinizin büyümesinde herhangi bir değişiklik konusunda temkinliyseniz, bir veterinerden yavrularınızın sağlıklı gelişip gelişmediğini öğrenmesini istemek her zaman iyidir.

Kısırlaştırma ve Spaying

Köpeğinizi erken yaşta kısırlaştırmak veya kısırlaştırmak, büyümesini engellemek için gerçekten hiçbir şey yapmaz. Ancak eklemleri etkilenebilir. Bazı araştırmalar, erken kısırlaştırmanın veya kısırlaştırmanın köpeğinizin büyüme plakasını etkilediğini göstermektedir. Bu, kapanmasını geciktirir ve köpeğinizin normalde olduğundan daha uzun büyümesine neden olabilir. Bu onları yaşamlarının ilerleyen dönemlerinde eklem hastalığına yatkın hale getirebilir. Köpeğinizi kısırlaştırmak veya kısırlaştırmak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu veterinerinize sorduğunuzdan emin olun. Genel bir kural olarak, Golden'ınızın en az 18 aylık olmasını beklemek, onları kısırlaştırmak veya kısırlaştırmak için iyi bir zamandır. Bu şekilde ergenlik versiyonlarını tamamlayabilir ve yeterince gelişebilirler.

çoban köpek isimleri

Fiziksel sağlık

Uzun süredir iyi olmayan yavruların büyümesi bodur olabilir. Kötü sağlık, vücudun en yüksek potansiyeline ulaşmasına izin vermez, bu nedenle yavru köpeğinizin mümkün olduğunca sağlıklı olduğundan emin olmak için her zaman veterinerinize danışmalısınız. Yaralanma, bir Retriever'de büyümenin azalmasında da bir faktör olabilir. Büyüdükçe kendilerini aşırı zorlamalarına izin vermeyin. Köpeğinize her zaman oynaması için bolca alan verin, böylece yanlışlıkla herhangi bir şeye çarpmazlar ve bu sırada kendilerine zarar vermezler.

Sıkça Sorulan Sorular

Teneke bir kovada Golden Retriever yavruları

Köpeğinizin büyümesini izlemek harika bir deneyim ama aynı zamanda soruları da beraberinde getiriyor.

Makaleyi bitirmeden önce, Golden Retriever sahiplerinin köpeklerinin büyümesiyle ilgili olabilecekleri en sık sorulan sorulardan bazılarını yanıtlayalım. Sorunuzu burada cevaplamadıysak, aşağıdaki yorumlarda bırakmaktan çekinmeyin.

Golden Retriever'ım ne zaman büyümeyi bırakacak?

Golden'ınız oldukça sabit bir hızda büyür ve diğer birçok köpekten daha büyük olur. Üç yıla kadar, hatta tüm yaşamları boyunca bir köpek yavrusu gibi davranabilirler, ancak fiziksel büyümeleri 18 ay ile 2 yıl arasında durur. Bu cins genellikle yetişkin boyuna bir yaşında ulaşır, ancak iki yaşına kadar kilo almaya devam eder.

Golden Retriever'ımın ne kadar hızlı büyümesini bekleyebilirim?

Şaşırtıcı derecede hızlı büyümezler, ancak yine de yeterince hızlı büyürler, özellikle de erken çocukluk döneminde. Bu süre zarfında bazen bir ayda 10 kilo alabilirler ki bu oldukça etkileyici. Ayrıca rastgele büyüme ataklarına ve platolara karşı hassastırlar. Genetiği tartıştığımızda olduğu gibi, köpeğinizin ne kadar büyüyeceğine dair kaba bir tahminde bulunmak için birçok ebeveyni alabilirsiniz. Ancak, kilometreniz değişebilir. Birçok köpek küçük başlar ve sonra aniden çok daha büyür. Tersine, bazı köpekler büyük köpek yavruları olarak başlayabilir, ancak sonunda bir platoya ulaşır ve büyümelerini yavaşlatır. Bu cins etrafında çok fazla boyut farkı olabilir, bu yüzden çok spesifik beklentiler belirlememeye çalışın.

Yavru köpeğim büyüme sancıları yaşayacak mı?

Araştırmalar, köpek yavrularının tam olarak büyüme sancıları yaşamadıklarını, ancak bazı ortopedik koşulların onlara acı verebileceğini gösteriyor. Eğer topallama, şişme, garip bir hareket şekli ve normal aktivitelere katılma konusunda tereddüt yaşıyorsanız, bir sorun olabilir. Yavru köpeğinizi rahatsız eden şeyin ne olduğunu çözebilmeniz için daha yakından bakmak için bir veterinere gitmeye değer. Ayrıca, çok sert oynamasına veya çok fazla egzersiz yapmasına izin verilirse köpeğinizin yaralanabileceğini de belirtmekte fayda var.

Golden Retriever yetiştirmek için ortak bazı koşullar nelerdir?

Büyüyen Retrieverlerin gelişebileceği yaygın bir durum kalça displazisidir. Bu, uyluk kemiğinin kalça yuvasına tam oturmaması durumudur. Bu onların acı çekmesine ve hatta dejeneratif artrite yol açmasına neden olabilir. Köpeğinizin topalladığını, garip bir duruşta durduğunu veya garip bir yürüyüşü olduğunu fark ederseniz bunu fark edebilirsiniz. Genellikle, iyi yetiştiriciler bu hastalığı tarar ve durumu olan köpeklerin üremesine izin vermez.

Golden Retriever'ım doğru ağırlıkta değilse ne yapmalıyım?

Köpeğinizin doğru kiloda olmadığını fark ederseniz, bunu ele almanın birkaç farklı yolu vardır. Önemleri her zaman büyüklüklerine göre ne kadar büyük olduklarına bağlıdır ve köpekler yaşlandıkça daha da tıknaz olma eğilimindedir. Köpeğinizin fazla kilolu mu yoksa zayıf mı olduğunu anlamak için iyi bir test, kaburgalarını kontrol etmektir. Onları görmemelisin. Bu, köpeğinizin yetersiz beslendiğinin bir göstergesidir. Kaburgalara hafifçe dokunarak onları hissedebilmelisiniz. Çok fazla baskıya ihtiyaç duyması, köpeğinizin çok fazla kilo aldığı anlamına gelir. Fazla kilolu köpeklerin dengeli bir diyete devam etmesi ve daha fazla egzersiz yapması gerekir. Düşük kilolu köpekler acil veteriner yardımı gerektirir. İç parazit durumunda solucanların temizlenmesi gerekebilir. Sonuç olarak, aşırı kilolu veya zayıf köpekler için tedavi planları için daima veterinerinize danışmalısınız.

Son düşünceler

Golden Retriever'ların büyümek için yapacak çok şeyi vardır, bu nedenle iyi evcil hayvan ebeveynleri sağlıklı bir büyüme döngüsü sağlamak için izlemelidir. Yol boyunca birkaç hız tümseği olsa da, kendinizi doğru bilgilerle donatmak işleri düzeltmeye yardımcı olabilir. Umarım bu bilgiler, köpeğinize büyürken ve yaşamları boyunca mümkün olan en iyi bakımı vermeniz için size güç verir.

Retriever'ınızın büyümesinde birçok faktör olsa da, bunu anlamak çok fazla zaman almaz. Köpeğinize sağlıklı ve güçlü büyümesi için ihtiyaç duyduğu şeyi verdiğinizden emin olabilirsiniz. Son tavsiyemiz, köpeğinizi düzenli veteriner kontrollerine götürmenizdir. Düzenli check-in'ler, köpeğinizin tam potansiyeline nasıl ulaştığının tam bir resmini verir.

Yorumlar