Köpek Alerji Testi: Nasıl Çalışır, Test Türleri, Güvenilirlik ve Daha Fazlası

Köpek Alerji Testi: Nasıl Çalışır, Test Türleri, Güvenilirlik ve Daha Fazlası

Alerji semptomları, evcil hayvan ebeveynlerinin katlanması zor olan birçok köpeğin devam eden rahatsızlığına neden olabilir. Ve uzun süreli semptomlar diğer sağlık sorunlarına yol açabilir. Olumsuz gıda reaksiyonlarından kaynaklanan karın sorunları kilo kaybına, dehidrasyona ve uyuşukluğa neden olabilir. Ve alerjik cilt semptomları olan köpekler, sürekli kaşınma, yalama ve çiğneme nedeniyle ciddi enfeksiyonlar geliştirebilir.

Yavru köpeğinizin semptomlarına neyin sebep olduğu hakkında hiçbir fikriniz yok mu? Bu kadar çok olası gıda veya çevresel şüpheli ile, evcil hayvan ebeveynlerinin rahatsız edici alerjeni kesin olarak tanımlaması neredeyse imkansız olabilir. Ancak köpek alerji testi, suçluyu yakalamanıza ve onun acısını hafifletmek için olası çözümler bulmanıza yardımcı olabilir.Mevcut veterinerlik ve evde köpek alerji testi türlerini, nasıl çalıştıklarını, potansiyel olarak neleri tanımlayabileceklerini ve paranıza ve zamanınıza değip değmeyeceğini sizinle paylaşacağız.

Bir Bakışta: En İyi Evde Köpek Alerji Testleri

 A.T. Evcil Hayvanım (EasyDNA tarafından satılır)

A.T. Evcil Hayvanım (EasyDNA tarafından satılır)

EasyDNA'yı ziyaret edin
 5 Tel DNA testi

5 TelAmazon.com'da görüntüle
 UCARI Alerji testi

UCRI

Amazon.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri alabileceğiniz EasyDNA.com veya Amazon.com'a götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerEn Yaygın Köpek Alerjenleri Nelerdir?

Köpek arkadaşlarımız, yiyeceklerinde veya ortamlarında bulunan çeşitli maddelere karşı alerji veya hassasiyet geliştirebilir. Sorunlara neden olan en yaygın gıda bileşenleri şunlardır: süt ürünleri, tavuk, sığır eti, kuzu eti, yumurta, soya ve buğday . Yaygın çevresel tetikleyiciler şunlardır: pire ve toz akarları, birlikte küfler ve polenler otlardan, yabani otlardan, çiçeklerden ve ağaçlardan. Köpekler ayrıca aşağıdakiler gibi topikal ürünlere karşı olumsuz reaksiyonlara sahip olabilir: şampuan . Ama unutmayın ki Köpeklerde alerji sorunlarının %99'u (ve kediler) çevresel faktörlerden kaynaklanmaktadır.

Köpeğimi Alerjiler İçin Test Etmeyi Ne Zaman Düşünmeliyim?

 Köpek Yalama Pençeleri
Köpek alerjisi belirtileri nedene bağlı olarak değişebilir.

Gıda alerjisi veya intoleransı olan yavrular bu semptomlardan herhangi birini sergileyebilir, ancak çevresel faktörler tipik olarak gastrointestinal (GI) sorunlara neden olmaz.

 • Kaşıntılı, kırmızı, nemli veya kabuklu cilt
 • Sürekli kaşıma veya yalama
 • Kaşıntılı, akan gözler
 • Kaşıntılı kulaklar ve kulak enfeksiyonları
 • Saç kaybı
 • Hapşırma
 • Kusma ve/veya ishal

Bu semptomlar şiddetli ve devam ediyorsa, yavru köpeğinizi alerjiler için test etmek sizin ve köpeğinizin yararınadır - özellikle de sebebi kendi başınıza belirlemeye çalıştıysanız ve başarısız olduysanız. Veterinerinizle ilk konsültasyonu planlamanızı öneririz. yavru köpeğinizin semptomlarını, sıklıklarını ve ne zaman ortaya çıktıklarını tartışmak için. Örneğin, köpeğinizin semptomları yalnızca sıcak aylarda görülüyorsa, bunun sorumlusu muhtemelen dış mekan mevsimsel alerjenleridir.Tüm bu bilgileri paylaştığınızda, veterinerinizin aklında bazı şüpheliler olabilir ve yavru köpeğinizin semptomlarına ve mali durumunuza göre testin buna değip değmeyeceğini belirleyebilir. Başka bir hareket tarzı, evde köpek testinin sonuçlarıyla donanmış olarak veteriner ziyaretinize gelmenizdir. Bunları aşağıda daha ayrıntılı olarak ve dikkate almaya değer olup olmadıklarını tartışacağız.

Köpek Alerji Testi Nasıl Çalışır?

Köpek alerji testi seçeneklerinize ve nasıl çalıştıklarına girmeden önce, terminolojiyle ilgili bazı temel bilgileri anlamak önemlidir. Alerji ve intolerans terimleri genellikle birbirinin yerine kullanılır, ancak gerçek alerjiler intoleranslardan farklıdır. A gerçek alerji Vücudun bağışıklık sisteminden kaynaklanır ve reaksiyonlar vücut tarafından üretilen bir antikorla bağlantılıdır. immünoglobulin E (IgE) . Uzmanlar diyor ki intoleranslar bağışıklık sistemini veya IgE'yi içermez. Ancak köpeklerde alerji ve intolerans belirtileri oldukça benzer olabilir.

Bir veteriner cilt veya kan testi, atopik dermatitin (uçucu madde alerjisi) nedenini kesin olarak belirlemek için farklı alerjenlere karşı IgE antikorlarını ölçer. Ayrıca bir pire alerjisini de doğrulayabilirler. Fakat, Deri ve kan testleri gıda alerjilerini belirlemede etkisizdir. Evde test, çok farklı analiz türlerini içerir.

İntradermal Cilt Testi

İntradermal deri testinde, bir veteriner dermatolog köpeğinizin derisinin yüzeyinin altına küçük miktarlarda potansiyel alerjenler enjekte eder. Enjeksiyon yerleri daha sonra bir reaksiyon için izlenir. düşünülürken en doğru alerji testi, cilt testi pahalı olabilir, sedasyon veya anestezi gerektirir ve bir veteriner dermatolog tarafından yapılmalıdır.Kan Testi

Kan testinde, veterineriniz köpeğinizin kanından bir numune alır ve çeşitli alerjenlere karşı IgE antikorlarını ölçer. IgE seviyesi ne kadar yüksek olursa, köpeğinizin söz konusu alerjene alerjisi olma olasılığı o kadar yüksektir. Kan testi, cilt testi kadar doğru kabul edilmese de, daha ucuzdur, sedasyon veya anestezi gerektirmez ve normal veterineriniz tarafından yapılabilir.

Diyet Eliminasyon Denemeleri

Gıda alerjileri için kan ve tükürük testleri mevcut olsa da, çoğu uzman bunların güvenilir olmadığı konusunda hemfikirdir. Bu yüzden, şüpheli gıda alerjileri için altın standart, bir gıda eleme denemesidir . Bu 'test', köpeğinize veterinerinizin rehberliğinde kısıtlı bir diyet uygulamanızı gerektirir. Çoğu veteriner, cilt problemleri için 8-12 hafta ve sindirim sorunları için 3-4 hafta boyunca bir eliminasyon diyeti denemesi önerir.

İki ana yaklaşım, yavru köpeğinizi beslemeyi içerir. yeni bir içerik diyeti veya bir hidrolize diyet Yeni bir diyet, köpeğinizin daha önce hiç yemediği malzemeleri içerir. Hidrolize diyetler, parçalanmış (hidrolize edilmiş) ve bir bağışıklık reaksiyonuna neden olamayacak kadar küçük olan hayvan proteinlerini içerir.

Köpeğinizin bir gıda alerjisi olduğundan şüpheleniyorsanız, sınırlı bir malzemeyi de deneyebilirsiniz veya alerji dostu köpek maması beğenmek Wild's Prey ürün serisinin tadı yardımcı olup olmadığını görmek için. Yavru köpeğinizi Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği'ne uygun eksiksiz ve dengeli bir diyetle beslediğinizden emin olun. (AAFCO) yönergeler.Evde “Alerji” Testi

Birkaç şirket, yavru köpeğinizin maruz kalabileceği 'alerjileri' test etmek için çevrimiçi olarak sipariş edebileceğiniz evde kitler sunar. Akılda tutulması gereken önemli nokta, bu kitlerin IgE alerjileri için test yapmamasıdır. Yerine, gıda içeriklerine ve çevresel faktörlere karşı intoleransları test ederler. Çoğu, kitlerine alerji testleri yerine hoşgörüsüzlük testleri diyor (ama hepsi değil). Bu non-invaziv test kitleri, farklı yöntemler kullanarak köpeğinizin tükürüğünü veya saçını analiz eder. Aşağıdaki incelemelerimizde nasıl çalıştıkları hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.

en iyi yüksek lifli köpek maması-anal bezi sorunları

Evde Test Kiti İncelemeleri

Bu ticari olarak temin edilebilen test kitleri, veterinerlik testleri kadar pahalı olmayan kolay ve invaziv olmayan seçenekler. Çevrimiçi olarak bir kit sipariş edin, yavrunuzun tükürüğünü veya saç örneğini alın, postalayın ve sonuçları e-posta ile alın.

Evcil Hayvanıma Alerji Testi (EasyDNA tarafından satılır)

 • Rekabetçi fiyatlar
 • 120'den fazla gıda ve çevresel alerjen testi
 • Basit tükürük toplama
 • Anlaşılması kolay sonuçlar
 • 2-3 hafta içinde sonuç alın
 • Yemek Öneri Raporu eklentisi
EasyDNA'yı ziyaret edin

Alerji Testi My Pet (A.T. My Pet) olarak da bilinen EasyDNA köpek alerji testi kiti, karşı köpeğinizin tükürüğündeki proteinleri ölçer 120'den fazla yaygın gıda ve çevresel alerjen. (Ne tür proteinleri analiz ettikleri net değil ve tükürük, IgE testi için iyi bir kaynak değil.)Kit, köpeğinizin tükürük örneğini almak için kullanımı kolay bir toplama şırınga tüpü ile birlikte gelir. Postayla gönderdikten sonra, iki ila üç hafta içinde e-postayla bir rapor alacaksınız.

Raporunuz, test edilen her bir maddeyi sıralayacak ve güçlü hoşgörüsüzlük, hafif hoşgörüsüzlük veya tepkisizlik. Köpeğinizin hafif veya güçlü bir hoşgörüsüzlük için derecelendirdiği her bir madde hakkında size ayrıntılar verir. Rapor ayrıca içerir beslenme ve yaşam tarzı yönergeleri takviyeler, topikal tedaviler, eliminasyon diyetleri ve daha fazlası hakkında.

Bir ek Yemek Öneri Raporu 35 $ ​​için kullanılabilir. Bu, yavru köpeğiniz için iyi bir alternatif diyet olabilecek belirli gıda markalarının ve tariflerinin kişiselleştirilmiş önerilerini içerir. EasyDNA'nın köpek alerjisi testi sonuçları ve müşteri desteği hakkında birçok olumlu müşteri yorumu gördük.

5 Strands Evcil Hayvan Yemi ve Çevresel Hoşgörüsüzlük Testi

 5 Tel DNA testi
 • 275'in üzerinde gıda alerjeni için testler
 • 100'den fazla çevresel alerjen için testler
 • Kolay saç toplama
 • Köpekler ve kediler için
 • Renk kodlu sonuçlar
 • 5-7 gün içinde sonuç alın
Amazon.com'da görüntüle

5Strands Evcil Hayvan Yemi ve Çevresel Hoşgörüsüzlük Testi modaya uygun bir ürün haline geldi ve pek çok olumlu müşteri yorumu aldı. Bu test biorezonans teknolojisini kullanarak evcil hayvanınızın saçının 10-15 telini tarar , holistik tıpta sıklıkla kullanılır. Biorezonans, köpeğinizin saçından yayılan elektromanyetik dalgaları ölçer. BT IgE veya diğer antikorları test etmez.5Strands'ın web sitesinde biorezonansı açıkladığı gibi, “Maddenin tüm parçacıkları, hem dalgaların hem de parçacıkların özelliklerini paylaşır ve elektromanyetik dalgalar yayar. Her insan, mikrop, gıda maddesi veya toksin, bireysel özelliklere sahip kendi benzersiz dalga boyuna veya frekansına sahiptir. Bu, vücuttaki tüm hücrelerin yanı sıra polenler, toksinler, virüsler, bakteriler, yiyecekler vb.

Bu 5Strands kiti, neredeyse 380 gıda ve çevre maddesi bu, köpeğinizin vücudunun dengesinin bozulmasına neden olabilir, yani hassasiyete veya hoşgörüsüzlüğe neden olabilecek öğeler. Sonuçlar renk kodludur: şiddetli hoşgörüsüzlük için kırmızı, orta derecede hoşgörüsüzlük için sarı, hafif için yeşil ve yanıtsızlık için gri. Rapor, yalnızca 380 maddenin tamamını içerdiği ve EasyDNA'nın raporu kadar ayrıntılı olmadığı için anlaşılması gereken çok şey var.

Evcil Hayvanlar İçin UCARI Hoşgörüsüzlük Test Kiti

 • 350 gıda alerjeni için testler
 • 300 çevresel alerjen testi
 • Beslenme dengesizliklerini ve cilt hassasiyetlerini analiz eder
 • Köpekler ve kediler için
 • 2 gün içinde sonuç alın
Amazon.com'da görüntüle

UCARI'nin evcil hayvan intoleransı testi, gördüğümüz en uygun fiyatlı evde test. Bu test aynı zamanda kullanır biorezonans teknolojisi evcil hayvanınızın saç örneğinden yayılan elektromanyetik sinyalleri ölçmek için. Eşsiz sıklıklarını 350'den fazla gıda, 300 çevresel faktör ve 100 yaygın evcil hayvan bakımı bileşeniyle karşılaştırırlar. Ayrıca yavrularınızda 400'den fazla potansiyel beslenme dengesizliğini tespit edebildiklerini söylüyorlar. 5Strands gibi, UCARI'nin testi de vücudun bağışıklık tepkisini ölçmez.

Sonuçlar, yavrunuzun saç örneğini aldıktan sonra iki gün içinde hazır olur. Hesabınıza giriş yapın ve evcil hayvanınızın hoşgörüsüzlüklerini kategorilere (yiyecek, çevre, vb.) göre ayrıntılandıran ve en yüksekten en düşüğe doğru (ağır, orta veya normal) sıralayan renk kodlu bir kişisel tablo görürsünüz. Ayrıca içerir uygulanabilir tavsiye evcil hayvanınızın semptomlarını hafifletmeye yardımcı olmak için. Ancak, bazı müşteriler raporu kafa karıştırıcı ve takip etmesi zor buldu.

Evde Testler Güvenilir mi?

Evde test kitleri, veteriner hekimlerin yaptığı testlerle nasıl karşılaştırılır? Elmaları portakallarla karşılaştırmak gibi. Veteriner cilt ve kan testleri IgE antikorlarını ölçerken evde tükürük ve saç testleri yapmaz. En güvenilir sonuçlar için, yavrunuzun çevresel alerjileri olduğundan şüpheleniyorsanız, bir veteriner testi yaptırmanın bir yoludur. Araştırma, evde yapılan hoşgörüsüzlük testlerinin bilimsel olarak doğru olduğunu kanıtlamadı. Bu nedenle, tükürük ve saç testinin geçerli bir yöntem olup olmadığı konusunda pek çok tartışma var ve birçok uzman bunları son derece sorgulanabilir buluyor.

Hala, Evde tükürük ve saç testlerinin yardımcı olduğunu söyleyen evcil hayvan ebeveynlerinden yüzlerce yorum gördük. şüpheli alerjenleri tespit ederler ve köpeklerinin semptomlarını hafifletirler. Ancak şuna dikkat etmek önemlidir: bu kitler veterinerinizle yapacağınız bir konsültasyonun yerini almamalıdır. Bu kitlerin sonuçlarını veterinerinizle görüşmenizi öneririz. Veterineriniz daha fazla kan veya cilt alerjisi testi veya bir gıda denemesi önerebilir.

Veteriner Alerji Testinin Maliyeti Ne Kadardır?

Veteriner alerji testi fiyatlandırması, veterinere ve yere göre değişir. Ancak genel olarak, ortalama olarak ödemeyi bekleyebilirsiniz. Cilt testi için 200-250 dolar ve kan testi için 200-300 dolar. Ancak bu fiyatlar sadece alerji testleri içindir. Ayrıca muhtemelen bir veteriner muayene ve muayene ücreti ödemeniz gerekecektir. Ve köpeğiniz cilt testi yaptırıyorsa, bir veteriner dermatoloğunu görmek ve sedasyon veya anestezi için ödeme yapmanız gerekir.

Bir varoluş evcil hayvan sigortası poliçesi veteriner alerji testi, veteriner uzmanı ziyaretleri ve hatta reçeteli köpek maması maliyetlerinin bir kısmını karşılamanıza yardımcı olabilir. Ancak kapsam, evcil hayvan sigortası sağlayıcısına ve özel poliçenize göre değişebilir.

Son düşünceler

Bir yavru ebeveyn olarak, yavrunuzun şüpheli alerjiden muzdarip olduğunu görmek çok zordur. Neyse ki, veteriner ziyaretlerini veya pahalı veteriner testlerini karşılayamıyorsanız, belirli diyetler veya evde alerji testleri ile bazı olası nedenleri tespit etmenize yardımcı olabilecek bazı seçenekleriniz var. Yavru köpeğiniz aşırı kaşıntılı cilt belirtileri gösteriyorsa, yine de veterinerinize danışmanızı öneririz. sindirim sorunları . Bu koşulların nedenleri alerjiden başka bir şey olabilir, bu nedenle veterinerinizin görüşünü almanız önemlidir.

Yorumlar