İngiliz Mastiff ve Pitbull: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

İngiliz Mastiff ve Pitbull: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

karşılaştırır mısın ingiliz mastifi Bir sonraki aile arkadaşınız için Pitbull'a karşı mı? Mastiff ve Amerikan Pitbull Teriyeri çok farklı birbirinden ama aynı zamanda bazı tatlı benzerlikler . Yani, hangi türün ailenize daha uygun olduğunu bulmaya çalıştığınız için buradasınız. Ya da bu muhteşem ırklar hakkında kendinizi eğitmek istediğiniz için doğru yere geldiniz.

Mastiff'ler bir daha az enerjik cins ve bakımı daha inatçı ve pahalıdır. Pitbull, kötü şöhretine rağmen, genellikle çok itaatkar olan büyük aile köpekleridir. Her iki cins de koruyucu ırk olarak kullanılmıştır, bu nedenle koruyucu içgüdüleri bazen onlara biraz haksız bir itibar kazandırır.Bu yazıda, bunlar arasındaki tüm benzerlikleri ve farklılıkları ele alıyoruz. iki harika ırk . Aşikar olandan çok bariz olmayana, çevirmeden bırakacağımız köpek taşı yok. Ve bu sadece başlangıç! Öyleyse, doğrudan konuya girelim ve bu iki yavruyu birbirine karşı koyalım.

Irk Karşılaştırması

ingiliz mastifi

 • Yükseklik 27-30 inç
 • Ağırlık 120-230 Pound
 • Mizaç Cesur, Sadık, Nazik, Tembel
 • Enerji Düşük
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 6-10 Yıl
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

pitbull • Yükseklik 17-21 inç
 • Ağırlık 30-70 Pound
 • Mizaç Korkusuz, Enerjik, Sadık
 • Enerji Çok yüksek
 • Sağlık Ortalamanın üstü
 • Ömür 12-16 Yaş
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

İçindekilerIrk Tarihi

Aile hayvanları olarak nasıl olabileceklerini anlamak istiyorsanız, bir köpeğin geçmişi her zaman başlamak için harika bir yerdir. Tüm köpek ırkları bir amaç düşünülerek yaratılmıştır ve genellikle bu amaç onların özelliklerini belirleyecektir.

Genel olarak konuşursak, her köpek farklı olsa da, her cinsin o cinse çok özgü özellikleri vardır. İngiliz Mastiff ve Pitbull'a biraz daha ayrıntılı bakalım.ingiliz mastifi

Alanda Kadın İngiliz Mastiff

İngiliz Mastiff, aile dostu dev cins bir köpektir.

Mastiff veya Eski İngiliz Mastiff bazen bilindiği gibi, kocaman bir köpektir. O, mastiff tipi köpeğin İngilizce versiyonudur. binlerce yıldır etrafta . Britanya Adaları'nı Roma işgaline karşı savunmaya yardım etti ve Julias Caesar ondan o kadar etkilendi ki onu Roma'ya geri götürdü. Gücünü kullandılar ve ringde aslanlar gibi vahşi hayvanlara karşı yarıştı.

O, İngiliz beyefendisinin büyük av avcısının seçimiydi ve ülke mülklerini koruyordu. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra İngiltere'de sadece 14 Mastiff kalmıştı. Ama neyse ki, Amerikalılar iyi yetiştirilmiş soyları sayesinde türü kurtardı. Bugün, o sevimli ve popüler bir aile hayvanı . Yine de cesur olmasına rağmen, lüks hayatı savaş alanından ziyade efendisinin en iyi koltuğunda yaşarken bulunabilir. Mastiff'ler bazen Alman Çobanları ile karşılaştırıldığında ve diğer çalışan köpek ırkları bir çiftlik koruyucusu olarak.Amerikan Pitbull Teriyeri

Aktif Pitbull Açık Havada

Şöhretlerine rağmen Pitbull'lar, erken sosyalleşirlerse ve uygun şekilde yetiştirilirlerse mükemmel aile hayvanlarıdır.

Amerikan Pitbull Teriyeri de dövüş geçmişine sahiptir, ancak insanlara karşı savaş alanında değildir. Bunun yerine, mükemmel dövüş köpeğinin insan yaratımıydı. Onun ataları Teriyer ve Bulldog karışımı ve spor ringinde köpeklerle savaşmak ve fareleri öldürmek için kullanıldılar. Kötü şöhretini burada geliştirdi.

Neyse ki, acımasız kan sporları durdu ve şimdi olduğu gibi keyifli ve insanı seven köpek olarak kabul ediliyor. Ne yazık ki, birçok insan ve yerel kanunlar onun tatlı gerçekliğini henüz yakalayamadı. Şimdi çiftliklerde çoban köpeği olarak çalışıyor ve terapi köpeği olarak en iyi seçim çünkü o biz insanlarla çok uyumlu.

Pitbull'lar AKC tarafından tanınmaz, ancak UKC tarafından bir cins olarak kabul edildi . AKC ile ilgili olarak, AKC'nin sahip olduğu başka ırklar da vardır. Pitbull tipi köpek ırkları olarak tanır .Görünüm

Mastiff ve Pitbull görünüm farklılıkları ve benzerlikleri

İngiliz Mastiff ve Pitbull Teriyer birbirinden çok farklı görünüyor.

Bariz olanı belirtmekten nefret ediyoruz, ancak bu iki adam, görünüşleri söz konusu olduğunda inanılmaz derecede farklı. Mastiff 10 inç daha uzun durabilir ve en ağır haliyle, 3 ½ kat daha ağır Pitbull'dan daha iyi. Bu nedenle, küçük bir eviniz varsa, Pitbull en iyi (veya tek!) seçenektir. Mastiff'in büyük üçgen aşağı sarkık kulakları vardır ve Pitbull'un gül şeklinde kulakları vardır.

Ancak onlara yan yana baktığınızda, aralarında bir benzerlik olduğunu görebilirsiniz. kare ve tıknaz şekil . Bazıları Pitbull'un daha küçük ve daha atletik kardeş gibi göründüğünü söylüyor. İkisinin de uzun kuyrukları ve derin bir göğsü var.

Mastiff'in paltosu her zamankinden daha uzun ve daha yoğun olmasına rağmen, paltoları da benzer. Her ne kadar bazen bir nadir kabarık Mastiff varlığıyla bizi onurlandırıyor. Mastifflerin çift kat, Pitbull'ların ise tek kat vardır. Mastiff'ler sonbahar ve ilkbaharda daha fazla tüy dökerken, Pitbull'lar yıl boyunca orta derecede tüy döker.Pitbull, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli renk seçeneklerine sahiptir. kırmızı veya kehribar renk, Mavi , beyaz veya merle. Mastiff'in sadece kayısı, açık kahverengi, ve brindle , siyah bir maske ile.

Mizaç

Aktif Pitbull ve Yumuşak Mastiff Karşılaştırıldı

Pitbull, Mastiff'ten çok farklı bir mizaca sahiptir.

Boyutlarının yanı sıra kişilikleri, farklılıklarının çoğunu görebileceğiniz yerdir. Mastiff, rahat ve soğukkanlı bir adamdır. uzun bir yürüyüş için her zaman hazır değil . Bunun yerine, onu bir yürüyüşe ihtiyacı olduğuna ikna etmek için elinizden geleni yapmanız gerekebilir. Her zaman bir maceraya hazır olan Pitbull'a kıyasla.Bununla birlikte, Mastiff ailesi ile eğlenceli bir aptaldır. Pillerini şarj ettikten sonra ailesiyle oyun oynamayı çok seviyor. Mastiff, kuyruğuyla her şeyi deviren sakar bir köpektir. Pitbull'lar yakınlaştırmalar sayesinde birkaç şeyi devirebilir.

Bunun anlamı, eğer peşindeyseniz çalışan bir köpek , Pitbull sizin için tek seçenek. Pitbull'lar ayrıca K9 narkotik çalışmalarının yanı sıra arama ve kurtarma için en iyi seçim haline geliyor. Mastiff sadece hiçbir şeyi devirmeden sıkışmak için mücadele etmekle kalmayacak, aynı zamanda çok fazla çaba gerektirecektir!

Mastiff olduğu bilinmektedir cesur bir köpek ailesini sonuna kadar savunacak olan. Yeni bir insanla tanışmaktan çok heyecanlanacak olan Pitbull'a kıyasla, eğer göbek çizikleri ve oyunlar anlamına gelirse, bir davetsiz misafirin eve girmesine izin verirdi. Bu nedenle, bir bekçi köpeği arıyorsanız, Mastiff en iyi seçeneğinizdir.

Benzer şekilde, onlar ikisi de harika aile hayvanları yapıyor ve aileleriyle birlikte olmaktan başka hiçbir şeyi sevmezler. Kutu setlerini aşırı derecede izlemek için bir köpek partneri arıyorsanız, ikisi de yatmayı sever. Çocuklarla arası harikadır ve iyi sosyalleştikleri sürece her ikisi de çok evcil hayvanlı bir evde mutlu bir şekilde yaşayabilirler.Egzersiz yapmak

Mastiff ve Pitbull Hem Egzersiz Yapıyor

Mastiff'lerin çok fazla egzersize ihtiyacı olmayacak, ancak Pitbull'ların biraz ihtiyacı var.

Egzersiz, bu iki ırk söz konusu olduğunda, birçokları için başka bir belirleyici faktördür. Mastiff, en az 60 dakikaya ihtiyacı olan Pitbull'a kıyasla, her gün yaklaşık 45 dakika egzersize ihtiyaç duyar. Ve bu büyük bir fark gibi görünmese de, Mastiff mahallede rahat bir gezinti yapmaktan mutluluk duyacaktır. Pitbull ise yoğun ve değişken egzersiz gerektirir vücudunu ve zihnini uyarmak için.

Pitbull ayrıca gün boyunca çok fazla zihinsel uyarıma ihtiyaç duyar. Mastiff bir aile oyunuyla birlikte mutlu bir şekilde oynayacak olsa da, mutlu bir şekilde güneşin tadını çıkaracak ve işinizi yapmanızı izleyecektir. Aktif bir dev ırkla ilgilenenlerin bir Boerboel'i düşünmesi daha olasıdır, Pitbull'a benzer aktivite seviyelerine sahip olan karşılaştırıldığında.

Pitbull'un geri durma şansı yok; aksiyonun merkezinde olması gerekiyor. bu Pitbull'un çok daha fazla enerjisi var , ki onun kovması gerekiyor ve ona ayak uydurmanız gerekiyor.

Eğitim

Mastiff ve Pitbull Eğitimde

Hem Mastiff hem de Pitbull Teriyer son derece inatçı ve eğitilmesi zor olabilir.

Mastiff'in bağımsız bir çizgiye sahip olduğunu söylemek kibarlıktır - bu çocuk nasıl inatçı olunacağını biliyor! Mastiffler aynı zamanda daha az zeki olduğu biliniyor t birçok ırktan daha. Bütün bunlar, Mastiff'in işleri sizin değil, kendi şartlarına göre yapmasına eşittir. Bu, hiç de inatçı olmayan Pitbull ile karşılaştırılır. Bunun yerine, efendisini memnun edeceği noktaya kadar memnun etmeye odaklanır. ondan istediğin her şeyi yapardın .

Esasen bu, Mastiff'in ilk kez köpek sahibi olmadığı anlamına gelir. Bunun yerine, onu anlayan bir aile ile yaşaması gerekiyor. inatçı bir köpekle nasıl baş edilir . O kadar itaatkar olan Pitbull ile karşılaştırıldığında, köpekleri eğitmeye yeni başlıyorsanız, gayet iyi geçinmelisiniz. Pitbull'lar sandık kullanabilir eğitim sırasında. Mastiff'ler de bir sandık kullanabilir, ancak bir kutuya ihtiyacınız olacağını unutmayın. dev boy köpek sandığı yavrularına uyması için.

Her iki köpek ırkının da olması gerekir bir köpek yavrusu kadar iyi sosyalleşti kibar köpeklere dönüşmelerini sağlamak için. Bu, Pitbull'un eğilimi göz önüne alındığında, bu adamlar için özellikle önemlidir. korku saldırganlığı göster diğer köpeklere karşı Ve Mastiff'in ailesine karşı aşırı korumacı olma eğilimi. Bu adamların ikisi de olumlu pekiştirme eğitimi yöntemine iyi yanıt veriyor.

Sağlık

Sağlıklı Mastiff ve Sağlıklı Pitbull

Pitbull'ların sağlık sorunları olma olasılığı İngiliz Mastiff'lerinden daha azdır.

bu Pitbull, ikisinin daha sağlıklı cinsidir ve Mastiff'ten çok daha küçük olduğu için daha uzun bir ömre sahiptir. Mastiff'in, obezite de dahil olmak üzere, diğer sağlık sorunlarına yol açan kilo ile ilgili sorunlardan muzdarip olması daha olasıdır. Bu yüzden onu koca poposunu yataktan kaldırması ve kalbinin atması için ikna etmeniz gerekiyor.

Pitbull, kalça displazisi ve çeşitli cilt bozuklukları olan sadece iki yaygın sağlık sorunundan muzdariptir. Mastiff, kalça ve dirsek displazisi ve çeşitli göz ve kalp rahatsızlıklarından muzdariptir.

Beslenme

Aç İngiliz Mastiff ve Aç Pitbull

İngiliz Mastiff'leri günde 8 fincana kadar yiyecek tüketirken, Pitbull'lar yaklaşık 2,5 ila 3 yemek yer.

Mastiff'in Pitbull'dan çok daha fazla yediğini öğrenince muhtemelen şaşırmayacaksınız. Mastiff yaklaşık 8 bardak tüketecektir. yüksek kalorili Mastiff köpek maması Her gün, yaklaşık 2 ½ fincan yemek yiyen Pitbull'a kıyasla Pitbull dostu spor formülü köpek maması . Tabii ki, bu yaşlarına, boyutlarına ve enerji seviyelerine bağlı olacaktır. Ama çok harcamayı bekleyebilirsiniz Mastiff'in aylık yemek faturasında daha fazla para .

Mastiff, büyük veya dev ırklar için özel olarak tasarlanmış bir mama tanesiyle beslenmelidir ve Pitbull, her cins mama tanesinde iyi sonuç verecektir. Her ikisinin de yüksek kaliteli bir mama tanesine ihtiyacı var. dengeli bir diyet sağlamak . Buna yüksek kaliteli protein, sağlıklı karbonhidratlar, lif, omega yağ asitleri, vitaminler ve mineraller dahildir. Her ikisini de karşılayabileceğiniz en iyi yemle beslemenizi tavsiye ederiz.

tımar

Pitbull ile karşılaştırıldığında Mastiff Bakımı

Mastiff'in Pitbull'dan daha sık bakıma ihtiyacı olacaktır.

Mastiff ve Pitbull tımar rejimi arasındaki tek gerçek fark, büyük boyutu nedeniyle Mastiff'i fırçalamak ve yıkamak için çok daha uzun süre harcamayı bekleyebilirsiniz. Pitbull'lar da tek kaplamalı ırklardır, çoğu mastiff ise çift kaplamalı köpeklerdir. İngiliz Mastiff ilkbahar ve kış aylarında daha fazla tüy döker. Pitbull'lar yıl boyunca eşit olarak dökülecek . Her iki cinsin de nispeten kısa tüyleri vardır ve fırçalamaları kolaydır.

Sağlıklı olduklarından emin olmak için onu tımar ederken Mastiff'in gözlerine baktığınızdan emin olun. Aynı şey Pitbull'un derisi için de geçerlidir, çünkü bunlar onların sorunlu alanlarıdır. Hep nazik ve doğal bir köpek şampuanı kullanın ellerinden gelenin en iyisini koklamalarını sağlamak için. Onları her 8 ila 12 haftada bir yıkayın.

Mastiff'in güçlü bir köpek kokusuna sahip olduğu söylenir ve o da oldukça salyası bir köpektir. Bu, köpek kokusu veya salya sürme hayranı değilseniz, Pitbull'un daha az dağınık bir seçenek olduğu anlamına gelir.

Fiyat

Pitbull ile karşılaştırıldığında İngiliz Mastiff Köpek

Mastiff yavruları daha pahalıdır ve Mastiff'lerin ömürleri boyunca bakımı daha pahalıdır.

Bir Mastiff yavrusunun fiyatı, bir Pitbull'un fiyatının neredeyse iki katıdır. Neyse ki, saygın bir yetiştiriciden, hayata en iyi şekilde başlayan sağlıklı bir köpek yavrusu alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu, bu adamlar için özellikle önemlidir, çünkü birçok arka sokak yetiştiricileri ve yavru değirmenleri yavrularının sağlığıyla ilgilenmez, genellikle hasta ve asi yavrularla sonuçlanır.

Fiyatlandırma, birçok aile için önemli bir faktördür ve yalnızca ilk köpek yavrusu fiyatı nedeniyle değil. Mastiff dev bir köpek ırkı olduğu için yemek faturası, giyimi, ekipmanı ve tıbbi faturaları söz konusu olduğunda, Pitbull'dan çok daha pahalı . Bu nedenle, finansal olarak, onunla ilgilenebileceğinizden emin olmanız gerekir.

Son düşünceler

Genel olarak, Mastiff ve Pitbull arasında birçok fark vardır. Mastiff, inatçı ve küstah olan sevimli dev köpektir ve deneyimli bir sahipe ihtiyacı vardır. Ama koruyucu bekçi köpeği yetenekleriyle bunu telafi ediyor. Pitbull, fasulye, sevgi ve sadakatle dolu orta boy atletik bir köpektir. Ve bu adam sosyal aileler veya çok aktif olanlar için harika.

İster Mastiff takımı için ister Pitbull takımı için vuruş yapın, onların tüm kutularını işaretlediğiniz sürece, iyiliğin bir sürü sevgi ve köpek öpücüğü ile geri döneceğini bilin. Ya da hala bu ırklar arasında seçim yapamıyorsanız, her zaman aşağıdakilere göz atabilirsiniz. Pitbull Mastiff karışımı , ki bu her iki dünyanın da en iyisidir.

Yorumlar