Arizona İçindeki En İyi Köpek Parkları (Cosmo, Papago, Shawnee & More)

Arizona İçindeki En İyi Köpek Parkları (Cosmo, Papago, Shawnee & More)

Arizona, ABD'nin güneybatısındaki güzel bir çöl eyaletidir. büyük Kanyon , Colorado Nehri tarafından bin yıl boyunca kayadan oyulmuş mil derinliğinde bir geçit. Muhteşem manzarası ve samimi karşılaması ile daha önce Arizona'ya hiç gitmediyseniz, gerçekten gelmelisiniz!

Arizona'ya tatile gelmeyi planlıyorsanız veya buraya taşınıyor ve köpeğinizi yanınızda getiriyorsanız, eyaletin evcil hayvanınız için neler sunabileceği hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekir. Fido için iyi haber, Arizona'da, özellikle Phoenix şehri çevresinde çok sayıda köpek parkı olması. Arizona’nın resmi olmayan eyalet köpeğinin, Chihuahua ?Bu köpek dostu eyaletteki birçok köpek parkında, evcil hayvanınızın güvenli bir şekilde tasmasız eğlenmesini izleyebileceğiniz çitlerle çevrili alanlar vardır. Çoğu köpek parkı, susamış evcil hayvanlar için su sağlar ve plastik kaka poşetleri ve kaka kepçeleri gibi temizlik olanakları sağlar.

Bu kılavuzda, ziyaret ettiğinizde köpek arkadaşınız için neler sunulduğunu bilmeniz için Arizona'daki en popüler on köpek parkını geziyoruz.

Her şeyden önce, köpeğinizi Arizona'ya getirecekseniz bilmeniz gereken bazı önemli bilgiler burada.lhasa apso - shih tzu

Lisanslar

Arizona'da, üç aylıktan büyük tüm köpeklerin bir lisansı olması gerekir. Evcil hayvanınız için bir lisans alabilmeniz için önce kuduz aşıları konusunda güncel olduğuna dair kanıtınız olması gerekir. Bu, lisanslı bir veteriner tarafından imzalanmış geçerli bir aşı sertifikasına sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Belge şunları içermelidir:

 • Aşı üreticisinin adı
 • Aşı türü (MLV veya Öldürülen)
 • Parti veya seri numarası
 • Aşılama tarihi
 • Veterinerin adı
 • Sertifikanın sona erdiği tarih

Bazı ilçelerde, geçerli bir kuduz aşısı sertifikanız ve mevcut ruhsatınız olması koşuluyla, köpeğinizi çevrimiçi olarak lisanslandırabilirsiniz.Tasma Kanunları

Arizona'daki tüm eyaletler bir tasma yasasına uyar. Bu, köpeğinizin mülkünüzdeyken kapalı bir alanda bir ip veya zincirle dizginlenmeden tutulması gerektiği anlamına gelir.

Köpeğinizi mülkünüzden çıkarırsanız, tasmalı kalması gerekir. Ancak, belirlenmiş bir köpek parkında, evcil hayvanınızın saldırgan olmadığı sürece serbestçe dolaşmasına izin verebilirsiniz.

Park Kuralları

Arizona'nın tüm köpek parklarında, ziyaretçilerin uyması gereken bir dizi kural vardır: • Köpeğinizin arkasını temizlemelisiniz. Çöp kutuları köpek parklarının çitleri boyunca sağlanmıştır.
 • Parkın içine güvenle girene ve giriş kapıları tamamen kapanana kadar köpeğinizi tasmalı tutmalısınız.
 • Köpeğiniz her zaman gözetim altında tutulmalı ve ses kontrolü altında olmalıdır.
 • Köpeğiniz agresifleşirse, derhal onu bağlamalı ve köpek parkı alanından ayrılmalısınız.
 • Parkta temizliği sağlamak için evcil hayvanınızı orada tımar etmemelisiniz.
 • İdeal olarak, sadece cinsiyeti kesilmiş köpekler köpek parklarına gelmelidir. Kızgınlıkta dişi köpeğiniz varsa, köpek parkına girmesine izin verilmeyecektir.
 • Parkın çitle çevrili alanlarında yiyecek, alkol ve sigara malzemelerine izin verilmez.
 • Küçük çocukların etrafındaki bazı köpeklerin öngörülemeyen davranışları nedeniyle 12 yaşın altındaki çocukların köpek parklarına girmemesi gerekiyor.
 • Köpek parkına kendi sorumluluğunuzdadır girersiniz.
 • Köpek parkındaki tüm köpekler, kimlik etiketi olan bir tasma takmalı ve ayrıca bir mikroçipe sahip olmalıdır.

Farklı yargı alanlarında biraz farklı kurallar olabilir. Bu nedenle, gelmeden önce, köpeğinizle birlikte ziyaret etmeyi planladığınız bölgenin yerel hükümet dairesi ile güncel düzenlemelerini kontrol etmelisiniz. Farklı eyaletler farklı kuralları vardır, bu nedenle yerel gereksinimleri tazelediğinizden emin olun.

10 Seçimimiz

Arizona'nın sunduğu en popüler on köpek parkından oluşan bir liste hazırladık.

Ziyaret etmeyi veya taşınmayı planladığınız bölgede nelerin mevcut olduğuna bakın.


Chaparral Parkı, Scottsdale

Chaparral Parkı bulunur ( buraya ) Scottsdale'de. Köpek parkında üç dönümlük çimen, oyun özellikleri, susamış sahipleri ve köpekler için su çeşmeleri ve oturup evcil hayvanınızın eğlenmesini izleyebileceğiniz gölgeli banklar vardır.Köpek parkı üç ana alandan oluşmaktadır. Bir alan, bakım ve çim onarımı için her zaman kapalıdır. Diğer iki alan ayrı yargı bölgelerine ayrılmıştır. Parklardan biri sessizce koklamaktan ve rahatlamaktan zevk alan pasif köpekler için, diğeri ise oyun oynamayı ve etrafta iyi koşmayı seven daha aktif köpekler içindir.

Köpek parkı tasmasız bir tesistir.

american bully xxl yavru

Parkın salı ve cuma günleri sabah 8 ile öğlen arasında bakım nedeniyle kapalı olduğunu unutmayın.


Papago Parkı, Phoenix

Papago Parkı yer almaktadır ( buraya Phoenix, Phoenix Hayvanat Bahçesi'ne yakın.Papago, köpek sahipleri ve aileleri için Phoenix'teki en popüler parklardan biridir. Güzel bir göl, piknik alanları, yürüyüş parkurları ve oyun alanları da var. Parkta dinlenirken veya kendinizi daha enerjik hissedip dağa tırmanırken köpeğiniz yanınızda olabilir.

Ayrıca, köpeklerin serbestçe dolaşıp birlikte oynayabileceği tasmasız bir alan da vardır.


Cesar Chavez Parkı, Laveen Köyü

Pitoresk Cesar Chavez Parkı'nı bulacaksınız ( buraya ) Laveen Köyü, Phoenix.Cesar Chavez Park, Arizona'nın en büyük kentsel balık gölü olan 25 dönümlük çarpıcı Alford Gölü'ne sahiptir. Köpeğinizi gölü çevreleyen bir millik döngü etrafında doğal bir yürüyüş yapmak için götürebilirsiniz ve ayrıca küçük veya büyük köpekler için tasma dışı alanlar da vardır.

Köpeğiniz diğer yavrularla oynamayı ve yeni köpeklerle arkadaş edinmeyi seviyorsa, paten parkının arkasındaki tasmasız alana bakın.


Cosmo Köpek Parkı, Gilbert

Cosmo Dog Park ( buraya ) Gilbert'te. Park, köpek sahiplerinin evcil hayvanlarını diğer köpeklerle oynamak ve eğlenmek için yanlarına almaları için favori bir yerdir.

Parkta, sıcak bir günde serinlemek ve suya dalmak isteyen köpekler için bir köpek gölü bulacaksınız. Ayrıca köpeğiniz pislenirse yıkayabileceğiniz yıkama istasyonları ve değerli evcil hayvanınızın sıcak bir günde susuz kalmamasını sağlayan özel köpek içme çeşmeleri vardır.Cosmo Dog Park, hem büyük hem de küçük yavrular için ayrılmış alanlara sahiptir. Gece aydınlatması ve Fido yeni tüylü arkadaşlarıyla flört ederken çocuklarınızın oynayabileceği bir oyun alanı var. Köpek parkında köpeklerin güvenli bir şekilde tasmasız oynayabilecekleri dört çitle çevrili alan vardır. Köpek sahipleri, ailenin eğlenmesi ve bu güzel parka yaptıkları gezinin bir gününü geçirmesi için günlük Ramada kiralayabilirler.


Crossroads Köpek Parkı

Ayrıca Gilbert'te ( buraya ), Crossroads Dog Park, köpeğinizin oynayabileceği daha dar bir alan istiyorsanız ideal olan iki dönümlük bir alandır. Haftanın herhangi bir günü rezerve edebileceğiniz üç piknik ramada vardır, bu da isterseniz idealdir. arkadaşlarınızla bir köpek partisi düzenlemek.

Köpek parkının iki bölümü var; biri canlı köpekler için, diğeri ise etrafta çok fazla koşmak istemeyen daha sessiz veya daha yaşlı köpekler için. Sıcak bir günde, gölgeli bir masa ve banktan köpeğinizin eğlenmesini izleyebilirsiniz.

Parkta köpek içme çeşmeleri ve atık imha istasyonları da bulunmaktadır. Gece evcil hayvanlarını gezdirmek isteyen köpek sahipleri için ise köpek parkının güney ucu kısmen aydınlatılıyor.


Shawnee Bark Parkı

Arizona'daki Chandler kasabasını ziyaret ediyorsanız Shawnee Bark Park'a ( buraya ).

Shawnee Bark Park'ta, yavru köpeğinizin diğer köpeklerle birlikte tasmasız eğlencenin tadını çıkarabileceği bol miktarda alanın yanı sıra bir köpek çevikliği kursu vardır. Bu kullanımı ücretsiz engel kursu, köpeğinizin fazla enerjiyi atması için mükemmel bir yerdir ve onu eğitim için de kullanabilirsiniz. Engeller arasında bir testere, bir denge kirişi, engeller ve bir tünel bulunur. Sıcak günlerde, yavrularınız insan yapımı havuzda serinlemenin tadını çıkarabilir.

Çeviklik kursunda yavrularınızla oynamaktan yorulursanız, banklar sağlanır. Ayrıca, köpek içme çeşmeleri ve kaka kepçeleri var. Tasmasız park alanı, 1,8 metre yüksekliğindeki zincir bağlantı çitle çevrilidir ve olası kaçışların gevşemesini önlemek için tek bir ana giriş vardır.

Shawnee Park'ın kendisi, bakımlı çimenli alanlara ve güzel, tepelik bir manzaraya sahip güzel bir vahadır ve huzurlu bir ortamda biraz dinlenmeyi seviyorsanız, ziyaret etmeye değer.


Steele Hint Okul Parkı, Phoenix

Steele Indian Okul Parkı ( buraya ) Phoenix'in merkezinde hem küçük hem de büyük köpekler için tasmasız aktivite davet ediyor ve her biri için ayrı, belirlenmiş alanlar sağlıyor. Susamış yavrular için soğuk köpek içme çeşmeleri mevcuttur ve yollar güvenlik için ADA uyumludur.

Köpek parkı her gün 06: 00-22: 00 arası açıktır ve parkı gece kullanmak isterseniz rahatınız için güneş enerjili ışıklar bulunmaktadır. Çift kapılı girişler ve yüksek, zincir bağlantılı çit, köpeğinizi oynarken güvende ve güvende tutar.

Evcil hayvanınızın arkadaşlarıyla dolanmasını izlerken pençe şeklindeki patikalarda dolaşın ya da diğer köpek sahipleriyle köpeklerle ilgili her şeyi konuşmak için bir gölge ağacının altına oturun.


Pecos Park'ta RJ Köpek Parkı, Phoenix

RJ Dog Park, Phoenix'teki Pecos Park'ta ( buraya ). Park her gün sabah 6'dan akşam 11'e kadar açıktır.

Park, güvenlik ve evcil hayvan güvenliği için tamamen çitle çevrilmiştir ve büyük ve küçük köpekler için ayrılmış iki çimenlik alan sunmaktadır. Evcil hayvanınızı sıcak günlerde serin tutmak için gölgeli alanlar ve köpek su çeşmeleri bulunmaktadır.

Buraya aileniz ve bebeğinizle birlikte gelirseniz, bol miktarda park yeri, geniş bir oyun alanı, bir kaykay parkı ve halka açık bir yüzme havuzu bulacaksınız.


Sahuaro Ranch Köpek Parkı, Glendale

Sahuaro Ranch Köpek Parkı ( buraya ) Glendale kasabasında.

Bu park, köpeklerin etkileşime girip oynayabilecekleri, çitlerle çevrili tasmasız alanlar belirlemiştir. Küçük köpekler için ayrı bir alan vardır ve ekstra egzersiz ve eğlence için birkaç parça çeviklik ekipmanı sağlanmıştır. Atık istasyonları ve köpek su çeşmeleri sağlanmaktadır.

Sahuaro Ranch Park, ailenizle birlikte tasmalı yürüyüşler için de görülmeye değer. Tarihi çiftlik binalarına, futbol sahalarına, piknik alanlarına ve softbol kompleksine göz atın.

Köpek parkı alanı Salı hariç her gün 06: 00-22: 00 arası açıktır.

kıdemli köpek araçları

Kuzey Ufuk Parkı, Glendale

Kuzey Horizon Parkı yer almaktadır ( buraya ) Glendale'de. Bu sevimli alan, küçük ve büyük köpeklerin tasmasız oynaması için çitlerle çevrili alanlar belirlemiştir. Doggie içme çeşmeleri ve atık istasyonları sağlanmaktadır. Köpek parkı, bakım için kapatıldığı Pazartesi hariç her gün 06: 00-22: 00 arası açıktır.

Bu topluluk parkı şu anda yaklaşık 12 dönümlük bir alanı kaplıyor, ancak tamamlandığında parkı etkileyici bir 40 dönümlük alana genişletme planları var. Siz dinlenirken ve sağlanan üç kapalı ramadadan birinde pikniğinizi hazırlarken aileniz, iyi donanımlı, kamu güvenliği temalı oyun alanının keyfini çıkarabilir. Hevesli genç bisikletçiler parkın her yerinde bulunan bisiklet güvenlik istasyonlarından memnun kalacaklar ve denemek için mini bir kaya kaçma kursu da var.


Sarmak

Arizona'nın çöl eyaleti, sıcak havalardan hoşlanan ve Vahşi Batı'yı köpekleriyle keşfetmek isteyenler için yapacak çok şey sunuyor. Yavru köpeğinizi her zaman dışarıda ve eyalette tasmalı tutmanız gerekse de, evcil hayvanınızın oynayabileceği ve etrafta dolaşabileceği çok sayıda özel olarak tasarlanmış tasmasız köpek parkı vardır.

Arizona'nın bir çöl eyaleti olduğunu unutmayın. Bu, yaz aylarında günlük sıcaklıkların tipik olarak 80'in üzerine çıktığı anlamına gelir.0F. Çoğu köpek parkında bir dereceye kadar doğal gölge sağlasa ve çoğunda köpek içme çeşmeleri bulunsa da, akşamları serinlemeyi beklemeniz veya sabah erkenden evcil hayvanınızı egzersiz için yola çıkmanız önerilir. Bu nedenle, Arizona'nın tüm köpek parkları 06:00 - 22:00 veya 23:00 saatleri arasında açıktır.

Arizona'yı köpeğinizle ziyaret ederken, lisans ve aşı kurallarına dikkat edin. Neyin gerekli olduğu konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, gelmeden önce yerel bir veteriner hekime danışın.

Yorumlar