Orijen Köpek Maması İncelemeleri: Geçmişi, İçindekileri ve Daha Fazlasını Hatırlayın

Orijen Köpek Maması İncelemeleri: Geçmişi, İçindekileri ve Daha Fazlasını Hatırlayın

Orijen, birinci sınıf köpek maması yapar ve kendi başlarına bir sınıftadırlar. Bunun yavrularınız için doğru köpek maması olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için ihtiyacınız olan tüm verileri derledik. Orijen köpek maması incelemesi . Rakipleri isimlendirmek zor çünkü Orijen köpekleri beslemeye yaklaşımlarında biraz farklı. Atalarının nasıl yediğine bağlı olarak köpekler için 'biyolojik olarak uygun' yemekler yaratmaya çalışırlar. Köpek mamalarının hiçbiri tahıl içermez, düşük karbonhidratlı ve yüksek proteinlidir ve her birinin, özel karışımları bile özel beslenme profilleri vardır.

Şirket, kaliteli içeriklerini ve benzersiz yaklaşımını başarılarının nedeni olarak gösteriyor. Orijen, inovasyon ödülleri ve teorilerini desteklemek için pek çok ödüle sahiptir. Yılın çok sayıda evcil hayvan maması ödülleri . Kuşkunuz olmasın, Orijen piyasadaki en iyi köpek mamalarından birini yapabilir, ancak en pahalı ve bazen bulunması zor olanlardan biridir.Bazı ürünlerin aksine, Orijen'in yüksek kalite vaadini yerine getirdiğini göreceksiniz. Güvenilirlik ve yenilikçilik için sektörde bir isim yaptılar. Ayrıca, Orijen sadık bir takipçiye sahip , bir sürü parlayan yorum ve övgü ve yalnızca birkaç münferit şikayet (çoğunlukla müşteri hizmetleri hakkında). Şirket, kişisel tarifler ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Bir Bakışta Gıda İncelemesi: Orijen Formülleri

Orijen Puppy Food Portakal Torba
Bizim Puanımız

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Orijen Puppy FormülüAmazon.com'da görüntüleyin
Orijen Yetişkin Formülü Mavi Çanta
Bizim Puanımız

Yetişkinler İçin En İyisi

Orijen Yetişkin Orijinal Formülü

Amazon.com'da görüntüleyin
Orijen Senior Formula Yeşil Çanta
Bizim Puanımız

Yaşlılar İçin En İyisiOrijen Senior Formülü

Amazon.com'da görüntüleyin

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Marka Tarihi

Orijen Köpek Maması Masada Oturan

Latince 'menşe' teriminden türetilen Orijen, şirketin kanine dön (ve kedi) kökleri. Orijen otuz yıldan fazla bir süredir köpeklerin (ve kedilerin) atalarının diyetlerine dayalı mama yapıyor.

Kanada merkezli Champion Pet Food, Orijen’in tüm köpek mamalarını üretmektedir. Biri Kanada'da (Alberta), diğeri Amerika Birleşik Devletleri'nde (Kentucky) olmak üzere iki bitki Orijen gıdaları üretir.

Şirkete göre, sahip oldukları üç temel ideal yarattıkları yiyecekler için. Birincisi, biyolojik olarak köpekler için uygun olmalıdır. Köpeklerin anatomik yapısının onları et temelli diyetler yemesi gereken etoburlar yaptığını belirtiyorlar. Orijen, köpekleri et bazlı yiyeceklerle beslemek için köpek dişleri ve çeneleri, tükürük ve enzimler ve kısa sindirim sistemlerini gösterir.

İkincisi, bölgesel kaynaklı malzemeler kullanıyorlar. Malzemelerinin çoğu, web sitelerinde yer alan ortaklardan gelir. Merak ettiğiniz malzemeleri tıklayabilir ve bunları sağlayan kişiler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Girişlerin birçoğunda videolar da var. Orijen'e dikkat etmeliyiz iki web sitesi var Kanada sitesinde Alberta fabrikasının tedarikçileri yer alıyor.Amerika Birleşik Devletleri'nin Kentucky'deki fabrikası, tedarikçileri için de bilgiler içeren benzer bir web sitesine sahiptir. Bir şirkette, malzemeleri nereden temin ettikleri konusunda bu kadar şeffaf olan, özellikle ferahlatıcı bir şey var. Artı, Orijen'in küçük işletmeleri desteklediği anlamına geliyor. Var American Journey gibi diğer markalar , bu genellikle tüm tedarikçilerini ifşa etmez.

Sonunda onlar imalatlarını asla dış kaynak kullanmamalı . Orijen, sürecin her adımını izler ve hatta ödüllü bir mutfağa sahiptir. Ayrıca diğer şirketler için yiyecek üretmiyorlar.

Geri Çağırma Geçmişi

Orijen Geri Çağırma Geçmişi

Belki de üç yönlü yaklaşımları, hatırlamaktan kaçındı . Orijen köpek maması için herhangi bir hatırlama bulamadık. 2008 yılında Orijen kedi maması gönüllü olarak geri çağrıldı. Yasal bir sorun nedeniyle Avustralya ama Orijen hatıraları hakkında bulabildiğimiz tek olay bu.

Ancak, Orijen'in Tahılsız diyetlerle ilgili FDA araştırması ve köpek dilate kardiyomiyopatiye (DCM) bağlantı. Şu anda, tahıl içermeyen diyetler ile DCM'deki artış arasında kesin bir bağlantı yoktur. Çoğu sağlıklı köpeğin tahıl içermeyen diyetlerle ilgili herhangi bir sorunu yoktur ve aslında zamanla önemli faydalar görürler.Gıda Maddeleri

Orijen Sebzeli

Orijen, yüksek kaliteli malzemeler kullanarak ününe güveniyor ve otuz yıldır ısrar etmelerinin en büyük nedeni de bu. Sadece taze kullanırlar, GDO'suz bileşenler asla dondurulmamalı ve dolgu maddeleri, yan ürünler veya yapay renkler, aromalar veya koruyucu maddeler içermemelidir.

çikolata köpekleri öldürür mü

Çok az şirket, özellikle yerel ve bölgesel kaynaklı ürünler olmak üzere, Orijen ile aynı içerikleri iddia edebilir. Orijen'in sadece köpek maması için botanik yetiştiren çiftçileri bile var!

Orijen’in yiyecekleri hakkında dikkate alınması gereken diğer önemli nokta, benzersiz kompozisyonlar diğer yiyeceklerle karşılaştırıldığında . Evet, tahıl içermeyen başka formüller de vardır ve çoğu köpek maması mısır ve buğday gibi belirli bileşenlerden kaçınır. Ancak Orijen’in biyolojik olarak uygun yaklaşımı benzersizdir ve ürünleri için daha fazla ödeme yapmak için mükemmel bir nedendir.Orijen, kuru gıdalarında% 85 /% 15 oranını kullanır. Bu köpeğiniz için ne anlama geliyor? Orijen sadece yüksek kaliteli malzemeler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yiyecekleri de öncelikle hayvan, kümes hayvanı ve balık proteinlerinden yapılır. Doğru, kuru köpek mamalarının% 85'i hayvan bazlı proteinlerden gelir . Diğer% 15 botanik, meyve ve sebzelerin dengesidir.

Şirket, yaratma taahhüdü ile burada bitmiyor biyolojik olarak uygun diyet . Ayrıca, köpek arkadaşınız için besleyici yoğun (ve çok lezzetli) bir yemek oluşturmak için hayvansal proteinlerin üçte ikisinin taze veya çiğ olmasını sağlarlar.

Orijen dondurularak kurutulmuş yemeklerini piyasaya sürdüğünde protein açısından zengin yaklaşımını sürdürdü. Dondurularak kurutulmuş üç tarif,% 90 hayvansal protein ve% 10 meyve, sebze ve botanik kombinasyonunu içerir.

Merak ediyor musun yemeği nasıl bir arada tutuyorlar çok fazla protein, tahıl ve dolgu içermeyen Cevap, lif sağlarken glisemik indeksi düşük tutmaya da yardımcı olan baklagillerin kullanılmasıdır.Hayvansal protein kombinasyonları, sağlıklı cilt ve tüyleri desteklemek, kemik ve eklem sağlığını desteklemek ve sindirime yardımcı olmak için bol miktarda vitamin ve mineral sağlar. Orijen'e göre, köpeklere uygun hayvanlar, kümes hayvanları ve balık kullanmak, yavrularınızın yiyecekleri sindirmesini ve aktif ve sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu besinleri almasını kolaylaştırır.

Orijen Köpek Maması Yorumları

Orijen Gıda Yiyen Köpek

Orijen, piyasadaki en kaliteli köpek maması , eşleşecek bir fiyat etiketi var. Ancak tarifleri sağlıklı, besleyici içerikler ve diğer köpek mamalarında bulamayacağınız bazı unsurlar sunar. Tüm tarifleri tahıl içermemekle birlikte, yavru köpek ve yaşlı karışımları da dahil olmak üzere bazı özel formüllere sahiptir.


Köpek Formülleri

Orijen Tahıl İçermeyen Yüksek Proteinli Yavru Köpek Maması

Orijen Köpek Maması
 • Serbest dolaşan tavuk ve hindi karışımı içerir.
 • Ayrıca kafessiz yumurtalar ve yabani balıklar içerir.
 • Tahıl içermeyen tarif.
 • Kabak ve kabak gibi sebzeler içerir.
 • Dolgu yok, yapay renkler, yapay tatlar.
 • 449 Kupa başına kalori.
 • % 38 Protein,% 20 Yağ,% 6 Lif.
Amazon.com'da görüntüleyin

Yavruların hızlı büyümeleri ve gelişmeleri nedeniyle ilk yıllarında biraz daha bakıma ihtiyaçları vardır. Orijen, büyüyen bir yavru köpeğin ihtiyaçlarını karşılamak için özel bir formül yarattı ve protein dolu bir kazanan.

Orijen,% 85 hayvansal protein olan güçlü bir protein profili ile yavru köpeklerin ihtiyaç duyduğu besini sağlar. Yavru karışımdaki hayvansal içeriklerin üçte ikisinin taze veya çiğ olduğunu iddia ediyorlar. Sürdürülebilir kaynaklı ve serbest dolaşan hayvanları kullanmalarına yardımcı olur.

Yavru köpekler, özellikle aktif ırklar, bu karışımda gelişmek çünkü tarif besinlerle yüklüdür ve enerji seviyelerini desteklemek için daha yüksek protein ve yağ seviyelerine sahiptir. Ayrıca eklem sağlığını geliştirmek için glukozamin ve kondroitin içerirler, bu nedenle Orijen eklem problemlerine yatkın ırklar için mükemmel bir seçenektir.

Dikkat, köpek yavrusu ebeveynleri büyük köpekler, Puppy Large tarifine bakmalıdır. büyük cins yavru köpekler için tavsiye ederiz , ve ayrıca dev cins köpekler için . Normal karışım, büyük ve dev cins yavruların hızlı büyüme hamlelerini destekleyemez, bu nedenle Orijen sadece onlar için bir karışım yarattı. Büyük cins yavrular için özel olarak hazırlanmış bir besin profiline sahip aynı kaliteli malzemeleri bekleyin.


Yetişkin Formülleri

Orijen Orijinal Yüksek Proteinli Yetişkin Köpek Maması

Orijen Original Yetişkin Maması
 • İlk dört malzemenin hepsi gerçek et.
 • Taze tavuk ve hindi içerir.
 • Bütün meyve ve sebzeleri içerir.
 • Antioksidanlar için doğal bitkiler ve kökler içerir.
 • Tahıl içermeyen tarif.
 • 449 Kupa başına kalori.
 • % 38 Protein,% 18 Yağ,% 4 Lif.
Amazon.com'da görüntüleyin

Yetişkinler gibi, köpekler bir dizi yeni lezzeti keşfedebilir ve Orijen, tüylü dostunuzu hayatlarının geri kalanında desteklemek için çeşitli tarifler sunar. Diğer markalar kadar çok seçenek taşımazlar, ancak kalite, özellikle de evcil hayvanınız söz konusu olduğunda genellikle miktarın önüne geçer.

Orijen’in orijinal kuru köpek mamasını yenmek zordur ve en popüler tarifleri olmaya devam etmektedir. Köpeklerin çeşitli proteinler içeren yüksek proteinli diyetler yemesi gerektiği varsayımına dayanıyor.

Orijen’in tüm kuru köpek maması tarifleri gibi, Orijinal karışım bileşenleri listesi tavuk, hindi, kafessiz yumurta, ringa balığı ve pisi balığı dahil olmak üzere% 85 hayvan bazlı proteinlerden oluşur. Kalan besin değeri taze bütün meyve ve sebzeler, otlar, kökler ve iki besin katkı maddesi (çinko şelat ve enterococcus faecium) ile tamamlanır. Ayrıca cilt ve tüy sağlığı için omega-3 ve omega-6 yağ asitleri içerir.

Orijinal karışım, glukozamin ve kondroitin sülfat içerdiğinden, aktif yaşam tarzlarını destekleyecek ve kemik ve eklem sağlığını geliştirecektir. Tüylü arkadaşınız kemik veya eklem rahatsızlıklarına yatkınsa, ekstra destek sağlamak için Orijen'i düşünebilirsiniz.

Bu tarif, yüksek lifli bir seçenektir, bu nedenle köpek arkadaşınızın aç hissetmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Sindirim sistemi için de kolaydır, bu nedenle tüylü arkadaşınızın hassas bir midesi varsa, Orijen iyi bir seçim olabilir.

Orijen için bir diğer büyük satış noktası ise, özellikle düşük karbonhidrat olmasıdır. diğerlerine kıyasla piyasada. şirket karbonhidratların boş kalori olduğuna inanıyor ve köpekler için biyolojik olarak uygun değildir.


Kıdemli Formül

Orijen Yüksek Proteinli Senior Formüllü Köpek Maması

Orijen Senior Köpek Maması
 • Taze tavuk eti ilk malzemedir.
 • Sebzeler arasında balkabağı ve ıspanak bulunur.
 • Glukozamin ve kondroitin sülfat içerir.
 • Yalnızca düşük glisemikli karbonhidratlar kullanır.
 • Tahılsız Formül.
 • Kupa başına 414 kalori.
 • % 38 Protein,% 15 Yağ,% 8 Lif.
Amazon.com'da görüntüleyin

Yaşlı köpekler daha az aktif ve özellikle eklemlerinde ve sindirimlerinde sağlık sorunları geliştirebilirler. Orijen bir özel yarattı yaşlı köpekleri desteklemek için tarif lezzetli ve değişen ihtiyaçlarını karşılayabilen protein açısından zengin yemeklerle.

Daha az aktif olmaları, yaşlı köpeklerin yemek zamanının tadını çıkarmak istiyorum . Bu karışım, Orijen'den beklediğiniz tüm lezzet ve beslenmeyi yaşlı dostu bir formda sağlar. Proteini feda etmezler ve diğer Orijen tariflerinin% 85 /% 15 oranını korurlar.

Bu karışımdaki temel farklar, yağ ve lif içeriğidir. Orijen, kilo alımını sınırlandırmak için yağ içeriğini azalttı, bu da yaşlı eklemleri zorladı. Ayrıca sindirim sürecine yardımcı olmak için bol miktarda lif içerirler ve kilo alımını önlemeye yardımcı olurlar. Bu yemek kaslı ırklar için harika bir seçenektir.

Senior karışımının kuru mama boyutunun küçük köpekler için çalışıyor , yani gerçekten her boyutta, her türden bir karışım. Kibble bitleri ayrıca diğer karışımlardan biraz daha yumuşak görünür, bu da yaşlı köpekler için çiğnemeyi ve yutmayı kolaylaştırır.


Kilo Verme Formülleri

Orijen Fit & Trim Yüksek Proteinli Formüllü Köpek Maması

Orijen Fit ve Trim
 • İlk malzeme taze tavuk eti.
 • Çeşitli yağsız hayvan, balık ve kümes hayvanı içerir.
 • Bütün meyve ve sebzeleri içerir.
 • Diğer tariflere göre daha düşük yağ içeriği.
 • Tahıl içermeyen tarif.
 • Kupa başına 402 kalori.
 • % 40 Protein,% 13 Yağ,% 8 Lif.
Amazon.com'da görüntüleyin

Fit & Trim formülü kulağa 'kilo verme' veya 'kilo yönetimi' den daha iyi geliyor, değil mi? Bu tarifte en yüksek seviyede ham protein Orijen karışımlarından herhangi biri, ancak en düşük yağ içeriği. Taze bütün uskumru da dahil olmak üzere bir dizi protein dahil olmak üzere bol miktarda bütün ve taze yiyecekle lezzetli bir karışımdır.

Tüylü arkadaşınızın birkaç kilo kesmesi gerekiyorsa, bu karışım onlara sağlıklı bir hedefe ulaşmak için ihtiyaç duydukları enerjiyi vermeye yardımcı olabilir. Bu protein açısından zengin karışım, aynı zamanda Orijinal karışımını yaşam tarzları için biraz aşırı bulan daha az aktif köpekler için bir alternatiftir. Aynı zamanda en iyi kilo yönetimi listemizi oluşturur kilolu yavrular için yiyecekler .


Dondurularak Kurutulmuş Formüller

Orijen Tundra Dondurularak Kurutulmuş Köpek Maması Formülü

alman çoban karışımı
Orijen Dondurularak Kurutulmuş Köpek Maması
 • İlk bileşen olarak protein açısından zengin geyik eti.
 • Taze elma ve balkabağı içerir.
 • Ham maddeler yavaşça dondurularak kurutulur.
 • Uygun boyutta madalyonlarla önceden porsiyonlanmış.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Kupa başına 402 kalori.
 • % 40 Protein,% 13 Yağ,% 8 Lif.
Amazon.com'da görüntüleyin

Orijen köpekler için ıslak mama yapmaz, ancak bir dizi tahıl içermeyen, dondurularak kurutulmuş gıda . Dondurularak kurutulmuş çizgi Orijinal, Bölgesel Kırmızı ve Tundra kuru gıda tariflerini taklit eder, ancak biraz farklı bir biçimde.

Köpek arkadaşınız için çiğ bir diyet uygulamak istiyorsanız, Orijen'in Dondurularak Kurutulmuş yemeklerinden daha kötüsünü yapabilirsiniz. Ürünlerinin geri kalanıyla aynı doğrultuda pahalıdırlar, ancak servise uygun ve besin yüklüdürler.

Dondurularak kurutulmuş tariflerin üçü de% 10 sebze, meyve ve botanik içeren% 90 protein içerir. Siz yapıyorsunuz her madalyonun yeniden hidratlanması gerekir servis yapmadan önce ılık suda. Biraz ekstra lezzet veya özel bir muamele için kuru yemek kabı olarak da kullanabilirsiniz.


Son düşünceler

Orijen, Orijen köpek maması incelememizi sardığımızda ortaya çıkan en iyi köpek mamalarından bazılarını üretir. Onun herhangi bir şikayet bulmak zor ürünleri ile. Orijen'i seçmenin eksilerini seçmemiz gerekirse, fiyat ve erişilebilirlik olmalı. Öte yandan, birinci sınıf yiyeceklerin bir bedeli vardır ve çoğu mal sahibi, ürünleri bulmakta zorluk çekmez.

Protein dolu, düşük karbonhidratlı, biyolojik olarak uygun seçenekler, ekstra enerji, eklem desteği ve daha kolay sindirim çoğu köpek için. Orijen mamasını alabiliyorsanız, köpek arkadaşınız muhtemelen çabanızı takdir edecek ve sizi yalnızca bir köpeğin yapabileceği şekilde ödüllendirecektir.

Yorumlar