Alaska Malamute Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Alaska Malamute Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Alaskan Malamute ile etkileyici bir köpek onun vahşi kurt bakışları ve büyük çerçeve. Birçoğu, bu adamı elde etmenin, ailesini her ne pahasına olursa olsun koruyacak zor bir kurabiye olduğunu düşünüyor, ancak bu değil Malamute.

Hayır, bu adam etraftaki en arkadaş canlısı ve arkadaş canlısı köpeklerden biri ve köpek muamelesi ve göbek ovma için davetsiz misafirleri davet edecek. Çok sosyal bir köpek, evet, ama müthiş bir bekçi köpeği, kesinlikle hayır . Malamutes tanımadıkları insanların etrafında havlayabilirler, ancak bu onların koruma yeteneklerinin kapsamıdır. Ancak, bir bekçi köpeğinin peşindeyseniz, boyutları büyük bir caydırıcıdır.Malamute'un büyük çerçevesi ek ihtiyaçlarla birlikte gelir , bu da her aile için pek uygun olmadığı anlamına gelir. Büyük bir eve, daha da büyük bir avluya ihtiyacınız olacak. Uzun yürüyüşler, finansal istikrar ve çok daha fazlası için ek zamana ihtiyacınız olacak. Bu kılavuzda, Malamute hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve bunun aileniz için doğru cins olup olmadığını öğreneceksiniz. Rüyalarınızın köpek arkadaşı olup olmadığını öğrenmek için istekli misiniz? Hadi atlayalım!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık70-90 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik23-25 ​​inç
  • ömür simgesiÖmür10-14 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Mavi, Gri, Kırmızı, Samur, Mühür, Gümüş, Agouti, Beyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Karda Çalışan Köpek Açık Havada

Malamute çok uzun ve hikayeli bir tarihe sahiptir.Alaskan Malamute, yaklaşık 4.000 yıl önce evcilleştirilmiş kurt köpeklerinden türeyen eski bir köpek ırkıdır. Kuzeybatı Alaska'daki Mahlemut Kabilesi büyük bir köpek istedi ağır malları taşımak kabileler arasındaki geniş buz sahalarında. Ve böylece cinsi yarattılar. o sık sık karıştı daha küçük ve daha popüler kuzeni Sibirya Husky için. Ancak Husky hız için, Malamute ise güç için yapılmıştır.Onlar da fokları avlamak için kullanılır ve kabilelerini savunmak için kutup ayılarını kamplarından kovmak. 1890'lardaki altına hücum, insanların ve köpeklerinin Alaska'ya akını gördü. Ama Malamute, tecrit edilmiş kabilelerinde korunuyordu. Diğer Alaska köpek ırkları, diğer köpek ırklarıyla iç içe geçmiştir, ancak Mal soyu saf kalmıştır. Hemen hemen tüm kayıtlı Malamutes, üç soydan birine bağlanabilir; Kotzebue, M'Loot ve Hinman.

Alaskan Malamute Club of America, 1935'te kuruldu ve Malamutes, American Kennel Club (AKC) çalışma kitabına girdi. Ancak II. Dünya Savaşı'nda Malamutların çoğu ödünç verildi. kızak köpekleri olarak savaş görevlerinde yardımcı olun . Ne yazık ki, çoğu Antarktika'ya yaptıkları yolculuktan sağ çıkamadı.1984 yılında, cins AKC tarafından dört safkan köpekten biri olarak seçildi. 100 yıllık kutlama pulları . Ve 2010 yılında, bir okul grubunun dilekçesi sayesinde resmen Alaska eyalet köpeği oldu. O değil Sibirya Husky kadar popüler , muhtemelen sadece daha büyük boyutu nedeniyle. Kendini sürekli olarak içinde bulur. en iyi 60 köpek ırkı . Ve kendisi için yeri olan ve tüm ihtiyaçlarını karşılayabilenler için harika bir aile hayvanı yapar.

Mizaç

Karlı Havada İki Köpek

Malamutlar sürü köpekleridir ve diğer köpeklerin yanındayken en iyisini yaparlar.

Alaska Malamute bir paket köpek . Bu, zamanının tamamını olmasa da çoğunu insanlarıyla geçirmeyi sevdiği anlamına gelir. Bu nedenle sadece zamanının çoğunu onunla geçirebilen ailelere uygundur. Uzun saatler çalışıyorsanız veya evinizden uzakta köpeksiz seyahat ediyorsanız, bu sizin için bir tür değildir. Ama ihtiyacın olan bir sıcak su torbası arıyorsanız, bu kesinlikle sizin için bir cins.Bir sürü köpek olarak, bundan da emin olabilirsiniz. bir sürü liderine ihtiyacı var . Sen olduğundan ve o olmadığından emin olmalısın. Liderlik eksikliği hisseden aile köpekleri, en iyi köpek rolü için efendilerine meydan okuyacaktır. Bu mutsuz dinamiklere, davranışsal sorunlara ve asi köpeklere yol açabilir. Bu nedenle, Malamute'un daha önce köpek sahibi olan bir aile ile birlikte barındırılması gerekir.

Yapacak bir işi olan kararlı bir köpektir. Bu ister bir çiftlikte araba çekmek, ister saatlerce oyun oynamak ve antrenman yapmak anlamına gelsin, meşgul kalması gerekiyor . O bir kanepe patatesi değil ve eğer öyleyseniz yönetimi zor olacak. Bu türün korunmak için harika olduğunu düşünebilirsiniz, ancak durum böyle değil. Her ne kadar birçok davetsiz misafir onun büyüklüğü nedeniyle ertelenecek olsa da, çoğu Malamutes yeni gelenleri onları kovalamaktan ziyade yalamayı tercih eder.

Ayrıca bazı tuhaf özellikleri var. Nadiren havlasa da, ulumayı sever veya kulağa geldiği gibi 'woo woo'. Sirenler, müzik aletleri ve şarkı söyleyen diğerleri onu tahrik edecek ve komşularınız aldırmadığı sürece, onunla 'woo woo' yapmak çok eğlenceli. Ayrıca, bu cinsle durması zor olabilecek kazmayı da sever.

Boyut ve Görünüm

Karda Açık Havada Büyük Köpek

Malamute, büyük ve güçlü bir köpek ırkıdır.Alaska Malamute büyük ölçüde inşa edilmiş, güçlü bir köpek bu büyük boy köpek kategorisine girer. Perspektife koymak için, 23 ila 25 inç boyunda, daha iyi bilinen Alman Çoban ile kabaca aynı boydadır. bu cins standardı kadınların yaklaşık 75 kilo, erkeklerin ise 85 kilo civarında olduğunu belirtiyor. Genel olarak, kabarık ceketi onu bundan çok daha büyük gösteriyor.

O sahip derin bir göğüs ve geniş omuzlar Bu onun ağır siklet çekmesine izin verir. Kalçaları kalın ve kaslı, bu da muazzam yükleri çekmesine izin veriyor. Başı geniş ama vücudunun geri kalanıyla orantılı, arsız bir gülümsemeyle. Üçgen ve uçları yuvarlak kurt benzeri kulakları vardır. Üst çizgisi hafifçe arkaya doğru eğimlidir ve tüyleri diken diken olan iyi tüylü bir kuyruğu vardır.

Yumuşak bir ifadeyle, her zaman arkadaş canlısı ve cana yakın görünüyor. Gözleri badem şeklinde ve orta büyüklüktedir. Bazı Malamutlar mavi gözleri var , fakat çoğunun koyu renkli gözleri var . Köpeğinizi konformasyon halkasında göstermek isterseniz, mavi gözlü bir köpek diskalifiye edilecektir. Bazıları ayrıca Husky kuzeni gibi farklı renkli gözlere sahip oldukları heterokromiye sahip olacak.

Ceket ve Renkler

Beyaz ve Altın Köpek Açık Havada

Cins, cins standardı olarak kabul edilebilir birkaç kaplama rengine sahiptir.Alaska Malamute sahip süper kalın bir çift kat - gezegendeki en kabarıklardan biri. Dokunmak için süper yumuşak, yüzünüzü içine gömebilir ve saatlerce uykuya dalabilirsiniz! Alt tabakası yoğun, yünlü ve yağlıdır, bu da onu anavatanının dondurucu iklimlerinde sıcak tutar. Hava koşullarına dayanıklı dış kaplaması orta uzunlukta, düz, kalın ve serttir. Bu da alt tabakasının kuru kalmasına yardımcı olur.

cins vardır çeşitli farklı ceket renkleri ndan şeçmek. Ama çoğunlukla hepsi beyaz ve tipik Malamute ve Husky yüz maskesi işaretlerini içerir. Tüm köpeklerin temel rengi beyazdır ve bazıları tamamen beyaz bir ceket giyer. İkincil renk açık griden siyaha veya samurdan kırmızıya değişir. Agouti rengi, saç tellerindeki siyah pigmentlerin bir karışımıdır ve saça tuz ve biber görünümü verir.

Genel olarak, evin etrafında uçuşan saç tutamlarından hoşlanmıyorsanız, bunun size göre olmadığını söyleyebiliriz. O, tüm yıl boyunca ılımlı bir shedder ve çok ağır parçalayıcı dökülme mevsimlerinde. Ama kendini süper temiz tutarak bunu telafi ediyor. Daha sonra tımar rejimine ayrılmış bir bölümümüz var.Egzersiz Gereksinimleri

Karda Çılgınca Koşan Köpek

Bu cins, kapsamlı günlük egzersiz gerektiren son derece yüksek enerjili bir cinstir.

Alaskan Malamute, formda ve sağlıklı kalmak için çok fazla aktiviteye ihtiyaç duyan çok enerjik bir köpektir. ihtiyacı olacak en az 90 dakika egzersiz her gün. Bu, bloğun etrafında uzun bir yürüyüşle sınırlı olamaz, yoğun olması gerekir. Zeki olduğu için, sıkılmaması için faaliyetlerinin de çeşitlendirilmesi gerekir. En iyisi kafanı takıp onun programını karıştırmaya başla! İyi sosyalleşirse, yeni arkadaşlar edinebileceği yerel köpek parkına düzenli ziyaretleri de takdir edecektir.

Yapabiliyorsanız, tamamen olgunlaştığında, kızak düzeltmesini tamamlayabilmesi için bir tür çekme faaliyeti dahil etmenizi öneririz. Uzun maceralarda aile sırt çantasını taşımasını sağlamak kadar basit olabilir! Onun kovalamayı, oynamayı ve kazmayı seviyorum çeşitli etkinliklere katılmaktan mutlu olduğu anlamına gelir. Sahile bir gezi (kum küreklemeye başladığında arkasında durmayın) ve ormana götürme dahil. Skijoring, bir kişiyi kayaklara çekmek olan en sevdiği eğlencedir. mutlaka arayın yerel köpek kızağı yarış kulübü !

O yapıyor yüksek bir av sürüşüne sahip olmak , ki bu yine av günlerine geri döner. Bu, halka açıkken akılda tutulması gereken bir şey çünkü hızlı ve tüylü bir şey gördüğünde kaçacaktır. Kedilerden sıçanlara, en iyi şekilde dikkatli olurlar. Senin gibi! Çünkü bu araba çekme makinesi ayaklarınızı kolayca yerden kesecek. Bu büyük köpeği halka açık yerlerde tasmalı tutmanızı ve tetikte olmanızı öneririz.Yaşam koşulları

Alaska Malamute Oynama

Malamutes uyarlanabilir olsa da, ideal olarak geniş bir açık alana erişime sahip olacaklardır.

Büyük boy bir köpek olarak, büyük boy bir eve ihtiyacı var. Ayrıca dış mekana erişmesi gerekecek, bu nedenle avlusuz evlere gidilmez. Akıl sağlığını korumak için temiz havaya ihtiyaç duyan bir açık hava köpeğidir. Malamute bir kaçış sanatçısı ve herkese güvendiği için ailesine bakmadan çekip gidecektir. Ve kazma sevgisi, kendini kolayca tünelden çıkaracağı anlamına geliyor. Bu nedenle, zemine giren yüksek çitler çok önemlidir. Malamutes ayrıca en iyi hayatlarını ılımlı veya daha soğuk iklimler .

Alaskan Malamute, hem çocukları hem de yetişkinleri olan insanlarını seven arkadaş canlısı bir köpektir. Ancak iri vücudu ve sarılma sevgisi, bebekleri ve küçük çocukları kolayca boğabileceği anlamına gelir. Birçoğu, sadece yaşlı ailelerin bu adamı alması gerektiğini tavsiye ediyor. Ancak aynı şekilde, bazıları onun genç aileler için harika bir seçenek olduğunu söylüyor. Ne karar verirsen ver, her zaman köpekleri ve çocukları denetleyin.

Diğer köpeklerle geçinmek söz konusu olduğunda, her şey onun bir yavru olarak sosyalleşmesine bağlıdır. Tüm köpekler gibi sosyalleşmezse, onlara en sıcak karşılamayı yapmayacaktır. Ama eğer iyi sosyalleşirse, genellikle diğer köpeklerin arkadaşlığını sever . Yüksek av sürüşü, köpek olmayan çok evcil hayvan hanelerine uygun olmadığı anlamına gelir ve aile kedilerine ve kemirgenlere zarar verdiği bilinmektedir. Küçük tüylü köpekler de bir Malamute hanesine en iyi katkıyı yapmayabilir.

Eğitim

Kabarık Köpek Açık Havada

Malamutlar, eğitilmesi zor olabilen çok istekli köpeklerdir.

Alaskan Malamute, inatçı bir sürü köpeğidir. Bu iki anlama gelir. Birincisi, sürü kurallarını uygulayacak eşit derecede güçlü iradeli bir efendiye ihtiyacı var. İkincisi, Mal inatçı bir köpektir. eğitilmesi en kolay köpek değil . Bu nedenle, yalnızca deneyimli köpek sahiplerinin Mal'ı almasını tavsiye ettik. Ayrıca işinizi yarıda bıraktığınız anlamına gelir, ancak buna değecektir!

Bu cins için erken eğitim çok önemlidir. en kritik sosyalleşme dönemi 3 ila 17 hafta arasındadır. Ama onu eve getirir getirmez buna devam etmek zorunda kalacaksın. kibar bir yavruya dönüşmek . Onu sosyalleştirmenin bir başka harika yolu da onu bir okula kaydettirmektir. köpek yavrusu itaat sınıfı . Burada temel komutları öğrenecek ve bu sizin liderlik rolünüzü belirleyecektir.

İtaat derslerinin özellikle inatçı köpek ırkları için çeşitli faydaları vardır. Eğitiminizde ısrarcı olmak önemlidir ve bu ömür boyu sürecek bir taahhüt olacaktır. Tüm aileyi dahil etmenin yanı sıra, çocuklara veya ailenin daha küçük üyelerine patronluk taslamayacağını bilmesi için.

Bu cins için önemli olan bir diğer eğitim yönü ise tasma eğitimi . O, bir yük makinesi olarak inşa edilmiş, gezegendeki en güçlü köpeklerden biridir. Bu nedenle, ona tasmalı yürümeyi öğretmezseniz, sizi kenara çekmek günlük bir olay olacaktır. Tasma eğitimi hakkında bilgi edinin Malamute'iniz, onu genç yaşta başlatın ve iyi davranışı için onu ödüllendirin. Ayrıca cinse uygun bir koşum takımı da kullanabilirsiniz, ancak dikkatli olun - Malamute çekmeyi sever.

Sağlık

Karda Oynayan Sağlıklı Köpek

Cins genellikle sağlıklıdır ve cinse özgü birkaç genetik sağlık sorunu vardır.

Alaska Malamute çok sağlıklı bir köpek ırkı Kimin ortalama 10 ila 14 yıllık bir ömre sahip olması bekleniyor. Tabii ki, onu mümkün olduğunca sağlıklı ve formda tutmak için köpek anne veya baba olarak üzerinize düşeni yapmalısınız. Onu en kaliteli beslenmeyle beslemek, iyi egzersiz yapmak ve veteriner kontrollerini takip etmek, onu en iyi durumda tutmanın en iyi yoludur.

Cins eğilimli özel sağlık endişeleri . Bu liste kapsamlı olmasa da, aşağıdaki sağlık koşulları, türde dikkat edilmesi gereken en önemli durumlardır. Onlar hakkında ve hangi semptomları aramanız gerektiğini öğrenin. İyi bir yetiştirici bu endişeleri sizinle tartışacak ve sağlık sertifikaları sağlayacaktır.

kalça displazisi

Kalça ekleminin düzensiz bir oranda büyüdüğü ve anormal şekilde geliştiği yer burasıdır. Düzensiz büyüme, hareket sırasında eklemin gıcırdamasına neden olur. Zamanla, ağrılı hale gelir ve hareketlilik sorunlarına neden olur. Hareket etmekte zorlanmak, merdiven çıkamamak veya yatarak kalkamamak gibi belirtiler en sık görülen belirtilerdir. Bu, büyük köpek ırklarında yaygındır ve yetiştiriciler, yalnızca kalça skorları iyi olan köpekleri yetiştirmelidir.

Göz Koşulları

Mal, ilerleyici retina atrofisi ve katarakt gibi çeşitli göz rahatsızlıklarına eğilimlidir. Cinste en yaygın olanı, gün körlüğü olarak da bilinen koni dejenerasyon hastalığıdır. Gözlerindeki koni şeklindeki hücreler parlak ışıktan rahatsız oluyor ve gün içinde esasen kör oluyor. Geceleri görüşü çok daha iyi. Nesnelere çarpmak ve parlak alanlardan korkmak bunun belirtileridir.

Alaska Malamute Polinöropatisi

Bu, türe özgüdür ve periferik sinir sisteminin uyarılmasının azalmasına neden olur. Sinirlerinde ve kaslarında dejenerasyon genellikle yaşamının ilk iki yılında meydana gelir. Sonunda, etkilenen köpekler uzuvlarının kontrolünü kaybeder. Bu durum bir DNA testi ile belirlenebilir ve etkilenen köpekler yetiştirilmemelidir.

kondrodisplazi

Bu, hamilelik sırasında kıkırdak anormal şekilde büyüdüğünde ortaya çıkar ve esas olarak yavrularda cüceliğe neden olur. Dört aydan itibaren, olması gerektiği gibi gelişmediği ortaya çıkacaktır. Genellikle yavru dişlerini tutar ve cinsel organlarını geliştirmez. Kondrodisplazi, uzun vadeli sağlığını etkileyecek ve kalp sorunlarına, eklem ağrısına ve kısalmış bir yaşam süresine neden olabilir.

Beslenme

Malamute Yeme Köpek Maması

Özellikle büyük cins köpeklerde yüksek kaliteli beslenmeye odaklanmak önemlidir.

Alaskan Malamute, etrafta tüketecek büyük bir köpektir. dört bardak kibble her gün. Bütün gün araba çeken çalışan bir köpekse, bundan daha fazlasına ihtiyacı olacaktır. Yaşına, kilosuna ve enerji seviyelerine göre her zaman gıda ambalajındaki talimatları izleyin. Yeterince egzersiz yapılmadığı takdirde cins obeziteye eğilimlidir. Bu yüzden onu fazla beslememek önemlidir.

Malamute'unuzu karşılayabileceğiniz en kaliteli besinle beslemek, sağlığı için çok önemlidir. Yüksek kaliteli mama taneleri vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlayacak ve dengeli bir beslenme sağlayacaktır. Onu büyük ırklar için özel olarak tasarlanmış bir mama tanesiyle beslemek önemlidir. Bu özellikle yavruluk döneminde önemlidir. Büyük cins köpek mamaları kemiklerinin büyüme hızını kontrol edecek ve kalça displazisi olasılığını azaltacaktır.

Sağlıklı Omega yağları önemlidir cins için. Cildini içten dışa besleyerek tatlı bir tüy oluşumunu teşvik eder. Aynı zamanda beyin ve göz fonksiyonlarına, vitamin ve mineral emilimine, eklem desteğine ve genel zindeliğe yardımcı olur. Balık, et yemekleri, hayvansal ve bitkisel yağlar ve keten tohumu gibi malzemeleri arayın. Çoğu zaman, düşük bütçeli mama taneleri yeterince sağlıklı omega yağı içermez.

tımar

malamute banyo yapıyor

Uzun ve tüylü tüyleri nedeniyle bu cins düzenli bir tımar rutini gerektirir.

Alaskan Malamute çift katlıdır. düzenli fırçalama gerektirir . Yıl boyunca ılımlı bir shedder. Bu, ceketini yönetmek için haftada iki veya üç kez fırçalamaya ihtiyacı olacağı anlamına gelir. Bir iğne fırçası, ceketleri için en iyi araçtır. Dökülme mevsimlerinde, yaz ve kışa kadar her gün fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. A Furminator gibi deshedding aracı aynı zamanda onun büyük miktardaki tüylerini yönetmenize de yardımcı olacaktır.

İster inanın ister inanmayın, bu nispeten temiz bir cins. Sadece ceketi su ve kiri iteceği için değil, aynı zamanda egzersizden sonra kendini tamamen temizleyecektir. ihtiyacı olacak sekiz haftada bir banyo yapmak ya da ceketini en iyi durumda tutmak için. Yüksek kaliteli konsantre şampuan gibi kalın tüyler için tasarlanmış bir köpek şampuanı kullanın. Onu iyice kuruladığınızdan emin olun çünkü nemli bir ceket enfeksiyonlara, sıcak noktalara ve hatta küflenmeye neden olabilir.

önlemek için dişlerinin haftada bir köpek diş macunu ile fırçalanması gerekir. periodontal hastalıklar . Tırnaklarını zemine vurduklarını duyabildiğiniz kadar kesin ve bakteri oluşumunu önlemek için haftada bir kulaklarını temizleyin. Büyük bir köpek olmasına rağmen, o o kadar salmaz . Bunun nedeni, gerdanlarının içe doğru dönmesi ve Alaska'da donmalarını önlemesidir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Ahşap Bankta yatan köpek yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu için 1.500 $ ve üzeri ödemeyi bekleyin.

Kaliteli bir Alaskan Malamute yetiştiricisi bulmak için seyahat etmeniz gerekebilir. Ayrıca bir bekleme listesine alınmayı da beklemelisiniz. Ama bu iyi bir şey! Yetiştiricinin özen gösterdiği ve en iyi uygulamalarla yetiştirdiği anlamına gelir. Emin olun onlarla şahsen tanış yavrular ve ebeveynleri dahil. Temiz bir çevre ve sağlıklı yavrular arayın ve daha önce bahsettiğimiz sağlık sertifikalarını mutlaka isteyin.

Saygın bir yetiştiriciden safkan bir köpek yavrusu ortalama fiyatı 1.500$ ve üzeri. Bu, ihtiyacı olan tüm tedaviyi, sevgiyi ve sosyalleşmeyi görmüş büyük cins bir köpek yavrusu için makul bir fiyattır. AKC listesi Malamute yetiştiricileri kaliteli bir yetiştirici arayışınıza başlamak için harika bir yerdir.

Asla bir köpek değirmeni ile çalışmayın veya kaliteli bir yetiştiricinin standartlarını karşılamayan biri. Sizi bir satış için baskı altına alırlarsa, yavruyla tanışmadan önce para isteyin, sizinle otopark gibi belirsiz bir yerde buluşursanız veya size sağlık sertifikası sunamazlarsa, uzaklaşın! Sadece sağlıksız bir yavru almakla kalmayacak, aynı zamanda anlatılmamış davranış sorunları da yaşayacaksınız.

Kurtarma ve Barınaklar

Açık havada yatan kurtarma köpeği

Saygın cins kurtarma ekipleriyle kontrol etmek, size daha düşük bir maliyetle mükemmel bir köpek arkadaşı sağlayabilir.

Amerika'da kalıcı yuvaları için kurtarma barınaklarında bekleyen milyonlarca köpek var. Öyleyse neden bir Alaskan Malamute'u evlat edinmeyi düşünmüyorsunuz? senin için ara yerel kurtarma barınakları çevrimiçi olun ve yakında müstakbel köpek arkadaşınızı aramak için tüm aile ile dışarı çıkın. Oradaki personelle konuşun, onlar kurtarma süreci boyunca sizinle konuşmaktan çok mutlu olacaktır.

Kendiniz için doğru köpeği bulamıyorsanız, korkmayın. Ülke genelinde Malamutes ve karışımlarını yeniden barındıran birçok türe adanmış kurtarma organizasyonu var. bu Alaska Malamute Yardım Ligi özel kurtarma merkezlerini eyalet eyalet listeleyin. Ayrıca herhangi bir sorunuz olması durumunda bir iletişim formuna sahiptirler. Kurtarma ücretleri vardır, ancak genellikle bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almaktan çok daha düşüktür.

Aile Hayvanları Olarak

 • Malamutlar sürü köpekleridir ve aileleri ve diğer köpeklerin etrafında gelişirler.
 • İnsanlarının arkadaşlığını çok arzuluyorlar, bu da onları çok muhtaç hale getiriyor.
 • Çok fazla enerjisi var ve günde en az 90 dakika yoğun egzersiz yapması gerekiyor.
 • Ziyaretçiler ve yabancılarla süper arkadaş canlısıdır.
 • Bu, tipik olarak korkunç bir bekçi köpeği olduğu anlamına gelir.
 • Malamutlar ailelerine çok düşkündür.
 • Kanepenin yanında kucaklaşarak vakit geçirmekten hoşlanırlar.
 • Malamutes ulumayı ve kazmayı sever.
 • Bütün aile için çok eğlenceli ve eğlencelidirler.
 • Baskın karakterini kontrol edebilecek deneyimli bir köpek sahibine ihtiyacı var.
 • Malamute, yüksek bir av sürüşüne ve gezinme potansiyeline sahiptir.
 • Aile evinde çok fazla alana ve güvenli bir bahçeye ihtiyacı var.
 • Büyüklüğü nedeniyle ideal ailesi büyük çocuklu bir ailedir.

Son düşünceler

Alaska Malamute büyük bir köpek Birlikte kabarık dış ve eşit derecede yumuşak kişilik. Bu büyük tatlım insan paketini çok seviyor ve sonuç olarak muhtaç ve yoğun bir köpek olabilir. Ve bir yük köpeği olarak, güçlü bir liderliğe de ihtiyacı var, bu da onu acemi köpek sahipleri için uygun değil. Ortalamadan daha yüksek enerji seviyeleri, çok aktif bir aileye yerleştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Tüm ihtiyaçlarını karşılayabildiğiniz sürece, herkesin yüzünü güldürmeye çok uygun, keyifli bir köpek arkadaşıdır. Komşunun kedisi hariç! O yapar harika bir aile evcil hayvanı doğru aile için ve hayatınıza biraz vahşi kurtluk getirecek. Bol havlamaya hazırlanın, aynı zamanda bol bol köpek arkadaşlığına da hazırlanın.

Yorumlar