Golden Retriever ve Chow Chow Mix: Güzel Golden Chow

Golden Retriever ve Chow Chow Mix: Güzel Golden Chow

Bu iki büyük köpek, akıllı, koruyucu ve nazik Golden Chow Retriever'i yaratır. Her iki köpek de iyi kalpli, enerjik ve büyük kucak köpekleri olduğu için Golden Chow'dan daha iyi bir arkadaş bulamazsınız. Gün boyunca size eşlik etmeyi çok sevecekler.

Golden Retrieverlar kibarlığıyla bilinir , nazik ve tatlı dadı köpekleri. Geniş aileler için mükemmel bir iltifattır. Öte yandan Chow Chow, olağanüstü avlanma yetenekleri ve bekçi köpeği olarak hünerleriyle tanınır. Chow Chow, Golden Retriever'in sakin ve sabırlı olduğu alçak ve gürültülü bir evcil hayvandır.Golden Retriever, büyük bir köpek arayan ilk kez köpek sahipleri için mükemmel olsa da, deneyimsiz eğitmenler için Golden Chow'u tavsiye etmem. Chow Chow, herkesin bildiği gibi inatçı ve akıllıdır, bu da onların ilk başta eğitilmelerini zorlaştırabilir.

Golden Chows, çok fazla alana ve yanlarında büyük, sevgi dolu bir aileye sahip ortamlarda en iyi şekilde gelişir. Onlara düşkün olmayı severler ve evlerinde en sevdikleri insanlardan sevgi görmeyi severler. Bu büyük sevimli bebek büyüyen ailen için doğru seçim olur mu? Bu kılavuzda sizi Golden Chow'un günlük yaşamlarına götüreceğiz.

Büyük Tasarımcı Köpekler

Bir 'tasarımcı köpek', iki safkan ebeveyn arasındaki herhangi bir karışımdır. Herhangi bir karma cinsin tasarımcı olarak sınıflandırılması için, ebeveynlerin başka bir cinsle yetiştirilme noktasına kadar nesiller boyunca saf olarak yetiştirilmesi gerekir. Gerçek bir safkan köpek, ebeveynleriyle aynı özelliklere ve mizaca sahip yavrulara sahip olacaktır.

Uygun kağıtlarla safkan bir hayvana sahip olmanın faydaları, yavru köpeğinizin nasıl davranacağı konusunda iyi bir tahminde bulunmanızdır. Tasarımcı bir köpekle, yavru köpekler gibi bu lükse sahip olamazsınız. ebeveynlerden birinin özelliklerini almak . Bununla birlikte, bu, bir tasarımcı köpeğe sahip olmanın tek gerçek olumsuzudur (kürk rengini önemsemediğiniz sürece).

Tasarımcı köpeklerin, safkan ebeveynlerine göre hastalıkları miras alma olasılığı daha düşüktür ve bu, belirli ırklar için cankurtaran olabilir. Özellikle Chow Chow ürer, çünkü birçok sağlık sorununa yatkındırlar. Bazı haçlar daha az eşit bir bölünme gerektirdiğinden, tüm tasarımcı köpeklerin tamamen safkan olması gerekmediğini unutmayın.Bu iki cinsin mizaçta çok az ortak noktası olmasına rağmen, zıt olarak birbirlerine iltifat ediyorlar! Golden Retriever, büyük köpek topluluğunun bilinen bir sevgilisidir, Chow Chow ise inatçı ve akıllıdır. Uygun şekilde eğitilmişse, muhtemelen ellerinizde iyi kalpli, iyi huylu bir dadı köpeğiniz olacaktır.

Golden Retriever Genel Bakış

Golden Retriever'in 1800'lerde İngiliz köpeklerinden çıkmış olması muhtemeldir, ancak bu Retriever'in Altın cinsi yaratması gereken tüm ataları bilinmemektedir. Kanada, Newfoundland'den gelen St. John’s Dog, Tweed Water Spaniels, siyah Wavy-Coated Retriever ve Red Setter'ın ataları olduğu için en iyi tahmindir.

1900'lerde Amerika Birleşik Devletleri'ne ithal edildiler ve tatlı ve nazik aile evcil hayvanı olarak popülerlik kazandılar. Amerikan Kulübesi Kulübü onları 1925'te resmen kaydettirdi. Golden Retriever, dadı benzeri nitelikleri nedeniyle bu güne kadar popülerliğini koruyor. Çocukları, diğer hayvanları ve insanları, hatta yabancıları bile severler.Adındaki “Altın”, muhteşem dalgalı, sarı kürk rengini anlatıyor. Geniş ve güçlü bir kafaya sahip orta boy bir köpektir. Zeki, sevecen ve hatta huyludurlar, oynamayı severler ve sizi memnun etmeye isteklidirler. İtaat eğitimine iyi yanıt verirler ve harika hizmet köpekleridirler.

Harika yüzücüler ve kuş köpekleri, eğer onlara yeriniz varsa, büyük bir aile için en iyi arkadaşlardan biridir. 10-13 yaş arasında herhangi bir yerde yaşarlar ve 23 inç boyunda dururlar. Horlama, salya akıtma ve ortalama bir aktivite seviyesine sahip olma eğilimindedirler. Sık sık normal laboratuvarlara kıyasla .

Chow Chow Genel Bakış

Chow Chow büyük olasılıkla 2000 yıl önce Tibet Mastiff ve Samoyed arasında bir karışım olarak ortaya çıktı. Bu cins, doğuştan gelen koruma yetenekleri ve gücü nedeniyle Çin'deki zenginler arasında popüler olmaya devam etti. Koklamakta ve avlanacak daha küçük hayvanlar bulmakta iyiydiler.

Sonunda 1700'lerde ve daha sonra 1890'da Amerika Birleşik Devletleri'ne nakledildiler. Chow Chow, American Kennel Club (1903) tarafından tanınan ilk ırklardan biriydi. Harika çalışan köpekler olmalarına ve arabaları çekecek kadar güçlü olmalarına rağmen, Chow Chow şimdi ya bir arkadaş köpek ya da bir bekçi köpeği.Chow Chow'lar oldukça uzaktır ve diğer köpeklerden daha düşük enerji gereksinimine sahiptir. Oynamaktansa uzanmayı ve sizi korumayı tercih ediyorlar; bu onların şefkat gösterme biçimidir. Eğitim sırasında inatçı oldukları biliniyor, ancak çok zekiler ve sizi Alfa olarak gördüklerinde kolayca eğitilebilirler.

Onlar için çok yeriniz varsa ve hevesli gezginler değilseniz, küçük çocuğunuz yoksa aileniz için harika olacaktır. Ne yazık ki uzun yaşamıyorlar; ve ortalama 10-12 yıl. Chow Chows da çok salya akıyor ve horlama eğilimi gösteriyor.

Golden Retriever ve Chow Chow Karışımı (Golden Chow)

Karışık ırkların belgelenmiş bir sicile sahip olması nadirdir ve Golden Chow da farklı değildir. Bununla birlikte, son yirmi yılda yetiştirildiklerini izlemek hala mümkündür. Karma ırkların çoğu bu dönemde ortaya çıktı ve 90'ların sonunda, 2000'lerin başında popüler hale geldi.

Aile köpeği ile koruyucusu arasındaki melez, dikkatinizi çeken sadık bir bekçi köpeği anlamına geldiğinden, bağlılıkları öne çıkan özelliklerinden biridir. Bu karışım onları çocuklarla ve yabancılarla daha az arkadaşça hale getirdi, bu nedenle Golden Retriever niteliklerini ortaya çıkarmak istiyorsanız, erken sosyalleşme gereklidir.Golden Chows'un ortalama miktarda egzersize ihtiyacı olacak ve sınırsız enerjiye sahip değiller. Otuz dakika ile bir saat arası koşma veya kuvvetli oyun oynama onlar için yeterli olacaktır. Ayrıca Golden Chow'da o kadar belirgin olmasa da Chow Chows inatçılığını miras alacaklar. Sadece bazı eğitim seansları sırasında bir tuğla duvarınız olabileceğini unutmayın.

Golden Retriever kadar arkadaş canlısı olmasa da, Golden Chow doğru sosyalleşme ile sevgi dolu, sosyal, arkadaş canlısı ve eğlenceli. Büyük köpekler ve ortalama 50 ila 75 pound olacaklar. Golden Chows çok fazla alan gerektirir.

Görünüm ve Bakım

Golden Chow, dalgalı, kalın, yoğun ve su itici olmayan tüylere sahip olan orta büyüklükte bir köpektir. Paltolarının uzunluğu, ebeveynlerinden miras aldıklarına bağlıdır, ancak genellikle orta uzunluktan tam uzunluktadır. 20-25 inç arasında dururlar ve hafif bir eğri olan uzun bir kuyruğu olan sarkık kulaklara sahiptirler. Her zaman kahverengi gözleri ve kahverengi bir burunları olacaktır.Kürklerini genellikle altın sarısı olarak görürsünüz, ancak mavi, kırmızı ve siyah da olası kürk renkleridir. Ağırlığı bu melez ırkta önemli ölçüde değişiklik gösterdiğinden, bu yavruların orta boydan daha büyük olması mümkündür. Daha büyük olma ihtimaline karşı daha fazla alana sahip olmak en iyisidir.

Golden Chow'un hipoalerjenik olduğu düşünülmez çünkü yıl boyunca oldukça fazla tüy dökerler. Bunları günde en az bir kez fırçalamalısınız, ancak tüylerinin sağlıklı ve matsız kalması için iki kez tercih edilir. Tüylerini kesilmiş halde tutmak için Golden Chow'unuzu her ay profesyonel bir tımara götürün.

Kulaklarına ve tırnaklarına da dikkat edin. Yemeklerinde koku, nem veya kir birikip birikmediğini görmek isteyeceksiniz çünkü bu enfeksiyona işaret edebilir. Yavru köpeğinizin tırnaklarını iki ila üç haftada bir kesin.

Eğitim

Golden Chow'unuz muhtemelen Chow Chow ebeveynlerinin inatçılığını miras alacak. Daha çok Golden Retriever gibi olmalarını beklemeyin; olması olası değildir. İnatçı olduklarından, yaptıklarının yanlış olduğunu bilseler bile bazen sizi dinlemeyeceklerdir. Kendini hızlı bir şekilde Alfa olarak zorlaman gerekecek.Olumlu pekiştirme, herhangi bir köpek için en iyi yöntemdir. Yanlış bir şey yaptıklarında onları tokatlamaya veya azarlamaya çalışmayın, çünkü yavrularınız size kızacak ve onları eğitmeyi zorlaştıracak. İyi yapılmış bir iş için onlara ödül veya oyuncak vermek onları hızlı bir şekilde eğitecektir.

İtaat eğitimi yavru olur olmaz yapılmalı, böylece doğru ya da yanlış olduğunu düşündükleriniz arasındaki farkı anlayabilirler. Köpekler rehberlik için alfalarına bakarlar ve sizi bir otorite olarak görürlerse itaatsizlik etme olasılıkları daha düşüktür.

Çoğu büyük köpeğin, ortalama mesaneden daha büyük olmaları nedeniyle dışarıda işemek için eğitilmesi kolaydır. Lazımlık molaları arasında ortalamadan daha uzun süre yalnız kalmayı da başarabilirler. Gençken onları sosyalleştirmeye özen gösterin, böylece insanlara güvenecek şekilde büyürler. Tren sandığı kurmayı planlıyorsanız, bir sandık aldığınızdan emin olmak istersiniz. Golden Retriever için yeterli büyüklükte ve genellikle daha büyük boyutta bir Chow.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Golden Chow'un orta düzeyde bir aktivite seviyesi gereksinimi vardır ve günde ortalama 30 dakika ila bir saat oyun süresine ihtiyaç duyar. Çekme, çekişme, yüzme veya koşu gibi oyunlar oynamayı severler. Yavru köpeğinizi günde en az bir kez yürümeye çalışın, ancak iki kez tercih edilir.

Golden Chow'lar kanepeli patates değildir; sizinle oynamayı ve bol bol temiz hava almayı seviyorlar. Eğer sıcak bir iklimde yaşıyorsanız, onlar sizin için en iyi evcil hayvan olmayabilir, çünkü paltoları tüm gün koşuşturmaktan onları çok sıcak hale getirecektir.

Açık hava köpekleri olsalar da, bundan pek hoşlanmayacaklar. Sevginizi ve ilginizi çekebilmeleri için onları mümkün olduğunca içeride tutmaya çalışın. Özellikle aşırı hava koşullarında onları birkaç saatten fazla dışarıda bırakmayın.

Sağlık

Çoğu büyük köpeğe benzer şekilde, Golden Chow'lar kalça ve eklem problemlerine eğilimlidir ve daha sonra int yaşamda kalça displazisi gelişir. Bu kalıtsal bir hastalıktır, bu nedenle yetiştiriciden sağlığını belirlemek için ebeveyn sertifikasını istemek iyi bir fikirdir. Yine de, ortaya çıkma ihtimaline karşı bu rahatsızlığa hazırlanmalısınız.

Pireler, kalın tüyleri nedeniyle Golden Chow ile ilgili başka bir sorundur. Köpeğinizin onlara alerjisi varsa ve istila onlar için halihazırda olduğundan daha acı verici olacaktır. Yeterli aşılarını yaptıklarından ve yazın pireleri önlemek için ilaç aldıklarından emin olun.

Köpeğinizin kilosuna dikkat edin ve diğer sağlık sorunlarının çoğu kalp veya göz sorunları gibi ortaya çıkmayacaktır. Daha büyük köpekler de şişkinlikten muzdarip olabilir, bu da kalbi ve gözleri de etkileyebilir. Şişkinlik her zaman ciddiye alınmalıdır ve beslenme zamanında verilen yiyecek miktarı düşürülerek düzeltilebilir.

Beslenme

Büyük köpekler çok fazla beslenmeye ihtiyaç duyar! Diyetlerinin çoğunlukla protein ve düşük karbonhidratlı yağlardan oluştuğundan emin olun. Optimum sağlık için onlara doğal veya organik yiyecek vermek daha iyidir. İsterseniz onlara sebze ve et gibi bütün yiyecekleri de verebilirsiniz.

Ortalama olarak günde üç fincan, veterinerlerin tavsiyesidir, ancak verilen miktardan ziyade yiyeceklerdeki kaloriye daha fazla dikkat etmelisiniz. Golden Chow'unuzu beslemek için ortalama fiyat 50 $ civarında olacak. Şişkinlik olasılığını azaltmak için onları günde birkaç kez ve daha küçük porsiyonlarla besleyin.

Aile Hayvanları Olarak

Golden Chow'lar altın kalpli mükemmel bir bekçi köpeğidir, ancak bu orta boy tatlılar sizin ve aileniz için en iyisi mi?

 • Golden Chow sevgi dolu, şefkatli, sadık ve en sevdikleri kişiyi sever.
 • Uygun sosyalleşmeyle bile, çocuklarla veya diğer insanlarla her zaman iyi değildirler.
 • Geniş bir arka bahçeye sahip çok fazla alana ihtiyaç duyarlar.
 • Küçük bir apartman dairesinde veya apartman dairesinde yaşıyorsanız, bu cinsi sahiplenmeyi düşünmeyin.
 • Tımar gereksinimleri yüksektir ve günde bir kez fırçalanması ve düzenli olarak yıkanması gerekir.
 • Ayrıca paltolarını idare edebilmeleri için profesyonelce bakımlı olmaları gerekecektir.
 • Golden Chow'un barakası çok! Elektrik süpürgesini birkaç günde bir açmanız gerekecek.
 • Aktif ve eğlenceli olan Golden Chow'unuz her zaman ilginizi çekecektir.
 • Yeterince alamazlarsa, sıkılabilirler ve mülkünüze zarar verebilirler.
 • Altın kalpli bir bekçi köpeği, bu büyük güzellikleri tanımlamanın bir yoludur.
 • En sevdikleri kişiyi korumaya çok ihtiyaçları vardır, ancak yabancılar ve çocuklar karşısında gergindirler.
 • Övgüyü ve birçok evcil hayvanı severler.
 • Büyük bir köpek için kalça displazisi dışında birkaç sağlık problemi vardır.
 • Kalp ve akciğer problemlerinden kaçınmak için kilolarının sağlıklı bir sayıda kaldığını izleyin.
 • Ebeveynlerin üreme kağıtlarını görmeyi isteyerek Golden Chow'unuzun kalça displazisine yakalanmasını önleyin.
 • Bir yetiştiricinin ebeveynlerinin kağıtlarını görmek sizin yararınıza.
 • Bu aynı zamanda yavru köpeğin mizacını belirlemek için de harikadır.

Golden Chow sizin için mükemmel bir evcil hayvan mı? Nasıl bulacağınızla ilgili aşağıda okumaya devam edin!

Yetiştiriciler ve Köpek Fiyatları

Golden Chow, en popüler karma tür değil, ancak onları çoğunlukla Kuzey Amerika'da bulmak hala mümkün. Aynı zamanda daha ucuz melez köpeklerden biridir, bu iyi bir şey çünkü maliyetler artabilir .

İyi yetiştirilmiş bir Golden Chow size 500 doların kuzeyinde mal olacak, bu harika bir fiyat! Daha ucuz olan yavruların büyük olasılıkla üreme köpekleri için belgeleri olmayacak, daha yüksek fiyatlı olanlar ise olacaktır. Hasta bir köpek yavrusu satılmak istemediğiniz için satın almak istediğiniz yetiştiriciler hakkında her zaman araştırma yapın (onları daha iyi hale getirecek paranız yoksa).

Golden Chows'un sağlık sorunları olduğu bilinmemektedir ve yine de nispeten sağlıklıdır. Bir yetiştiriciden satın almak istemiyorsanız, bölgenizde bir kurtarma arayışı başka bir seçenektir. Yerel yetiştiriciler ve kurtarıcılar için yerel Golden Retriever ve Chow Chow kulüpleriyle iletişime geçin.

Golden Chow Kurtarışları

İnsancıl bir toplumda veya bir kurtarmada Golden Chow bulmanız pek olası değildir, ancak imkansız olmasa da. Golden Retriever yaygın bir türdür, ancak hafif mizaçları nedeniyle çok fazla teslim olmaz. Chow Chow başka bir hikaye; onları büyük olasılıkla barınakta bulacaksınız.

Bu seçenek daha ucuzdur, tek olumsuzun köpeğin ebeveynlerini bilmemesi. Yine de, bu evcil hayvanların sevgi dolu evlere ihtiyacı olacak ve safkan olsun ya da olmasınlar harika arkadaşlar olacaklar. Kontrol edebilirsiniz GRCA Ulusal Kurtarma Komitesi Golden Mix kurtarmaları için ve Chow Chow Kurtarma Derneği Chow kurtarmalar için.

Son düşünceler

Bu cins, uygun şekilde eğitilmediği takdirde bir avuç dolusu olsa da, doğru bir şekilde bakılırsa ve bakılırsa sevgi dolu arkadaşlar edineceklerdir. Golden Chows, çok dikkatli olması gereken altın kalpli bir bekçi köpeğidir.

Küçük çocuklarınız varsa veya bu büyük köpeği eğitmeye hazır değilseniz, onları daha küçük bir şeye verirdim. İlk kez evcil hayvan sahipleri için uygun değildir ve yalnızca en deneyimli köpek sahipleri veya eğitmenler tarafından ele alınmalıdır.

Yine de, onlara bu dikkati verirseniz ömür boyu arkadaşınız olacaklar. Kürklerinin bolca tımarlanması ve temizlenmesi için hazırlıklı olun. Paltolarının parlak ve bakımlı görünmesini sağlamak için onları ayda en az bir kez kuaförlere götürmeyi unutmayın.

rottweiler vs Alman kurdu

Bahçeli büyük bir eve sahip olmak, yüksek aktivite gereksinimleri olduğundan mutlulukları için harikalar yaratacaktır. Onları günde en az 30-60 dakika yürümeniz veya onlarla oynamanız gerekecek. Eklemlerindeki baskıyı azaltmak istiyorsanız, onları bir sonraki yüzme dersinize götürün.

Yorumlar

DAVID NELSON
Arkadaşımı Ağustos'ta kaybettim. O bir golden chow, chow ve golden retriever'dı, onun yerine geçmeyecek, ama onu hatırlamama yardım edecek altın bir chow yavrusu arıyorum ve ona hala sahip olduğum sevgiyi vermek. Makul fiyatlı bir köpek yavrusu arıyorum.
Kelly Wilson (Yazar)
Merhaba David! Yavru köpeğiniz için duyduğuma üzüldüm. Bir Golden Chow yavrusu için, bir yetiştirici aramadan önce bölgenizdeki Golden Retriever veya Chow Chow kurtarmalarına bakmanızı öneririz. Herhangi bir sorunuz olursa bana bildirin!
George Saunders
Bu harika köpeklerden iki tanesine sahibiz, söylediğiniz her şey kesinlikle doğru. Bir şey daha, her zaman gitmeniz veya olmanız gereken yerin tam ortasında kalacaklardır, bu yüzden onların üzerine düşmemeye dikkat edin.
Kelly Wilson (Yazar)
Görünüşe göre harika köpekleriniz var George! Yorum yaptığınız için teşekkürler!