Golden Retriever-İrlandalı Setter Karışımı Bilgileri: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Golden Retriever-İrlandalı Setter Karışımı Bilgileri: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Genellikle Golden Irish olarak adlandırılan Golden Retriever-İrlandalı Setter Karışımı, bir neşe ve enerji demetidir. Her zaman hareket halinde olan oldukça aktif köpeklerdir, bu yüzden onların yoğun yaşam tarzlarına ayak uydurmaya hazır olduğunuzdan emin olun.

Her iki ebeveyn ırkı da avlanmak için yaratılmıştır ve bu karışım bir istisna değildir. İnanılmaz derecede itaatkar, zeki ve suyu severler. Onlara bir iş vermek ve zihinlerini işe koymak, onları yormanın en iyi yoludur.Bu köpekler, yabancılar da dahil olmak üzere herkesle iyi geçinen harika aile hayvanlarıdır. Onlardan bir bekçi köpeği yapmayı beklemeyin. Bu cinste nadiren saldırganlık belirtisi vardır, ancak tam hızda şarj olurken birine zarar verebilecek hızlı, güçlü köpeklerdir. Altın İrlandalınızı kontrol etmeyi ve sakinleştirmeyi öğrenmek çok önemlidir.

Ebeveyn ırkları gibi, Altın İrlandalı da uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısı ve hatta depresyondan muzdarip olabilir. Uzun saatler çalışıyorsanız veya sık seyahat ediyorsanız, bu sizin için uygun bir tür değildir.

Golden Retriever-İrlandalı Setter Karışımına Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık55-80 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik21-28 inç
  • ömür simgesiÖmür10-15 yıl
  • renk simgesiRenklerKırmızı, Kahverengi, Açık Kahverengi
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz yapmak
 • Köpek Maliyetleri

İçindekilerIrk Tarihi

Son zamanlardaki diğer tasarımcı köpeklerde olduğu gibi, bu karışımın tarihi bulanık. Kökenlerini anlamanın en iyi yolu, her iki ebeveyn ırkının tarihine bakmaktır.french bulldog boyutları

Golden Retriever

Golden Retriever Suyun Yanında Duruyor

Golden, Amerika'daki en popüler ırklardan biri haline geldi.

Golden Retriever'ın tarihi iyi bilinmektedir çünkü orijinal yetiştiricisi belgeler konusunda titiz davranmıştır. 1820 doğumlu İskoçyalı Dudley Coutts Marjoribanks, Golden Retriever .Üst sınıfta büyümüş olan Marjoribanks, bir zamanlar seçkinlerin ve zenginlerin bir eğlencesi olarak kabul edilen köpek yetiştirmeye her zaman bir tutkuyla bağlıydı. Zenginlerin bir başka eğlencesi de kuş avlamaktı. O sırada, av köpekleri kümes hayvanlarını sudan alamıyordu. Golden Retriever yakında bunu değiştirecekti.

1865 yılında Marjoribanks oğluyla yürüyüşe çıkarken sokakta Nous adında bir köpek gördü. Nous, siyah köpeklerin üstün olduğu düşünüldüğünde, o zamanlar için alışılmadık olan altın renkliydi. Ne yazık ki, geri kalanı tipik olarak ötenazi edildi.

Nous'u kendisi için satın aldıktan sonra, Marjoribanks onu üç yıl sonra artık soyu tükenmiş Tweed Water Spaniel ile yetiştirdi. Nous ve arkadaşı Belle, karada ve suda avlanabilen, suyu seven bir av köpeği üretti. 1868'de doğan ilk çöp, ilk Golden Retriever'ları getirdi.1920'de UK Kennel Club'a tescil edilene kadar cinse resmi olarak Golden Retriever adı verilmedi. Golden Retriever ilk olarak 1925'te AKC'ye kaydedildi.

İrlandalı Setter

Ormandaki Maun Köpekleri

İrlandalı Setterler, anavatanları İrlanda'da kuşları avlamak için yetiştirildi.

Adından da anlaşılacağı gibi, İrlandalı Setter İrlanda kökenlidir. Kuşları tespit ederek ve bir avcıyı oyun hakkında uyarmak için 'yerleşerek' veya yere inerek kuş avcılarına yardımcı olmak için yetiştirildi. Kuş dışarı atıldığında, avcı onu vurur ve İrlandalı Setter onu geri alır.

İrlanda'daki kuş avcıları, İrlanda'nın açık arazisini geçebilecek, ancak dikkatli ve itaatkar kalabilecek bir köpek istediler. İhtiyaçlarını karşılamak için önce spaniellere, İngiliz pasörlere ve Gordon pasörlere baktılar. Üreme nesilleri, İrlandalı Setter adında kırmızı ve beyaz renkli bir köpekle sonuçlandı.Birçok nesil boyunca seçici üreme, yalnızca kırmızı kaplamalı bir köpek üretti. 1878'de İrlandalı Setter, AKC tarafından tanınan ilk ırklardan biriydi. Yıllar içinde, 11 farklı İrlandalı Setter, Westminster Kennel Club gösterisinde Sporting Group'u kazandı.

Artık İrlandalı Setter'in iki çeşidi var: saha ve gösteri. Birisi bir İrlandalı Setter'den bahsettiğinde, geleneksel olarak hayal ettiğiniz şeyleri gösterin. Güzel, akıcı bir ceketle övünüyorlar. Saha belirleyiciler çalışma yeteneklerini korurlar ve çok daha az tüylenme ve daha kompakt bir yapıya sahiptirler.

Mizaç

Golden Retriever-İrlandalı Setter Karışımı Mizaç

Bu soğukkanlı köpekler olağanüstü arkadaşlardır.

Golden Retrieverlar ve İrlandalı Setterler aynı mizaç özelliklerinin çoğunu paylaşırlar, bu nedenle onlar hakkında tahminde bulunmak nispeten kolaydır.Bu yavruların bekçi köpeği olmasını beklemeyin. Herkesi ve herkesi, hatta yabancıları bile severler. Çocuklarla iyi geçinirler ve genellikle sadık dadılar olurlar. Ayrıca diğer hayvanlarla iyi geçinme eğilimindedirler ancak güçlü bir av sürüşüne sahiptirler. Bu yüzden onları küçük hayvanlarla sosyalleştirirken dikkatli olun.

Her iki ebeveyn ırkı da av köpeği olarak yaratıldığından, Altın İrlandalı çok eğitilebilir. Memnun etmek için can atıyorlar ve komutlarınızı takip etmek istiyorlar. Bununla birlikte, eğitim sekiz hafta kadar erken başlamalıdır. Çoğu genç yaşta otur, otur, kal ve bırak gibi temel komutlarda ustalaşabilir.

Hemen temel itaate başlamak, köpeğinizle bir bağ kurmanıza yardımcı olur ve ona sizi dinlemeyi öğretir. kullanma Pozitif takviye ayrıca sizin olumlu bir varlık olduğunuzu öğrenmesine yardımcı olur ve sıklıkla ona yiyecek veya oyuncak verir.Belki de bu cinsin en tutarlı özelliği enerji seviyesidir. Altınlar ve İrlandalı Setterler her ikisi de son derece yüksek enerji, ve bu karışım aynı. Altın İrlandalınızı beladan uzak tutmak için en az bir saatlik yorucu egzersiz gereklidir.

Zihinsel egzersiz bu köpeği yormanın harika bir yoludur daha kolayca. Bulmaca oyuncaklarını veya katı bir itaat rejimini düşünün. Bu köpekler ayrıca frizbi veya çeviklik gibi yarışmalarda da başarılıdır. Eğitilebilirlikleri göz önüne alındığında, bu melez birçok aktivitede başarılı olabilir.

Genel olarak, bu karışım, harika bir aile arkadaşı yapan mutlu, giden ve aktif bir köpektir.

Boyut ve Görünüm

Golden Retriever-İrlandalı Setter Karışım Boyutu ve Görünümü

Bu kendini iyi taşıyan güzel bir köpek.Altın İrlandalı köpekler büyüktür, 55-80 pound ağırlığında ve omuzda 21-28 inç ayakta dururlar. Uzun, tüylü bir kuyrukları ve vücutta bulunandan daha uzun saçları olan gururlu bir göğüsleri var. Ayrıca siyah burunları ve siyah veya kahverengi gözleri vardır.

O da spor av için sarkık kulaklar ve kompakt gövde . Yürüyüş, İrlandalı Setter'inkinden biraz daha az incedir.

Ceket ve Renkler

Golden Retriever-İrlandalı Setter Mix Coat ve Renkleri

Herkesin dikkatini çekeceği kesin olan çarpıcı kırmızı, açık kahverengi veya kahverengi bir ceketleri var.

Onların uzun, ipeksi ceketi düzenli tımar ihtiyacı, dökülme mevsimi boyunca her gün olduğu kadar sık. Fırçalama rutininizi ihmal etmek, evinizin etrafında daha fazla saçın yanı sıra paspaslara ve karışıklıklara yol açar.

Egzersiz İhtiyaçları ve Yaşam Gereksinimleri

Golden Retriever-İrlandalı Setter Karıştırma Egzersizi

Bu, her iki ebeveyn ırkının da yüksek enerji seviyesi nedeniyle son derece aktif bir köpektir.

Beklemek her gün en az bir saat yoğun fiziksel egzersiz, zihinsel eğitim dahil değildir. Gerçekte, Altın İrlandalınızın bundan çok daha fazla aktiviteye ihtiyacı var.

Bu köpekler daireler için uygun değildir ve büyük evlerde en iyisini yapar ve etrafta koşmak için geniş bahçeler. Ek olarak, uzun bir süre evde kalmayı planlıyorsanız, bu köpek size göre değil. Ayrılık kaygısı yaşayabilirler ve daha önce de belirtildiği gibi depresyondan muzdarip olabilirler, bu yüzden onları mümkün olduğunca sık yanınızda bulundurmanız gerekir.

Golden Irish'ınız için göz önünde bulundurmanız gereken bazı egzersizler arasında yürüyüşler, arka bahçede oyun zamanı, getirme, frizbi, çeviklik, itaat, köpek parkı, yüzme veya diğer zorlu aktiviteler sayılabilir. Bunu hatırla köpeklerin iskeletleri hala yaklaşık iki yaşına kadar oluşuyor, bu yüzden onlardan önce yüksek etkili egzersiz yapmalarını istemeyin.

Golden Irish için zihinsel egzersizler çok önemlidir ve genellikle fiziksel egzersizden daha zorlayıcı olabilir. Düzenli itaat eğitimi, zihinsel uyarım sağlar ve köpeğinizin keskin ve duyarlı olmasına yardımcı olur. Düşünmek Konglar veya başka aktivitelere yönelirken köpeğinizi meşgul etmenin bir yolunu istiyorsanız, diğer bulmaca oyuncakları.

Bunu hatırla yorgun bir köpek iyi bir köpektir. Yetersiz çalıştırıldıklarında, yaramaz ve yıkıcı olurlar. Bu köpeklerin egzersize ihtiyacı var, bu yüzden bunun bir öncelik olduğundan emin olun.

Eğitim

Golden Retriever-İrlandalı Pasör Karıştırma Eğitimi

Hemen başlar ve olumlu pekiştireç kullanırsanız, köpeğinizi eğitmek ödüllendirici bir deneyimdir.

Hem Golden Retriever hem de İrlandalı Setter son derece zeki köpekler , bu yüzden bu cins son derece eğitilebilir. Bununla birlikte, İrlandalı Setter bağımsız bir köpektir, bu nedenle köpeğinizin hangi ebeveyn cinsine sahip olduğuna bağlı olarak, ya çok itaatkar ya da bağımsız tarafta daha fazla olabilir.

Çok küçük yaşlardan itibaren eğitime başlamak önemlidir. Köpek yavruları çok kolay etkilenir ve temel eğitim aranızdaki bağı güçlendirir. Hemen başlamamak için hiçbir neden yok.

Otur, kal, yat, gel ve bırak gibi temel komutlarla başlayın. Şimdi yavaş yavaş tasma eğitimine başlamak için de harika bir zaman. Bu genellikle, yürüyüşlerde aktif olarak kullanmadığınız zamanlarda bile, köpeğinizin tasmasını takmaya alışmasıyla başlar.

Olumlu pekiştirme kullanan kısa, ilgi çekici eğitim oturumları en iyisidir. Yavruların dikkat süreleri çok kısadır ve sınırlarını zorlamak onları sadece şaşkına çevirir ve hüsrana uğratır. Komutları doğru bir şekilde aldıktan sonra seansınızı sonlandırın ve birkaç tekrardan sonra yavruyu serbest bırakın.

alerjisi olanlar için köpek

köpeğinize bir bulmacalar da dahil olmak üzere oyuncakların bolluğu. Bunlar, oynamak isterse köpeğin kendini sakinleştirmesine yardımcı olur, ancak siz çok meşgulsünüz. Aksi takdirde, kendi kendini yatıştırması, ayakkabı çiğnemek, bahçeyi kazmak veya eve işemek gibi görünebilir.

Sağlık

Golden Retriever-İrlandalı Pasör Karışımı Sağlık

Neyse ki, bu nispeten sağlıklı bir cins.

Bu cinsle ilgili bilinmesi gereken birkaç koşul vardır. Bu sağlık sorunlarına diğerlerinden daha yatkın olduklarını görebilirsiniz.

kalça displazisi

Bu iskelet durumu, büyük ve dev cins köpeklerde yaygındır. Kalça displazisi olan bir köpeğin, topu ve yuvası düzgün şekilde oluşmayan bir kalçası vardır. Bu durumda, ikisi sorunsuz bir şekilde çalışmak yerine birlikte eziyet eder ve bu son derece acı verici olabilir.

Kalça displazisi ağırlıklı olarak doğuştandır. Bir yetiştiriciden Altın İrlandalı satın alıyorsanız, kalıtsal hastalık riskini en aza indirerek sağlıklı köpekler yetiştirdiklerinden emin olmak için araştırmanızı yapın. Ek olarak, kalça displazisi gibi eklem sorunları, Goldenlar ve İrlandalı Setterlerin eğilimli olduğu obezite tarafından şiddetlenir. Uygun egzersiz ve sınırlayıcı muameleler bunu kontrol altında tutabilir.

Yürüme zorluğu ve topallık kalça displazisinin göstergeleridir. Bu, tedavisi maliyetli bir hastalıktır ve kapsamlı cerrahi gerektirir, bu nedenle korunma en iyi tedavidir.

Dirsek Displazisi

Kalça displazisine benzer şekilde, dirsek displazisi iskelet anormalliklerinden kaynaklanır. Dirsek eklemi hatalı şekillendirildiğinde veya hatta bozulduğunda ortaya çıkar ve zamanla kötüleşir. Semptomlar hareket açıklığında azalma ve dirsek eklemini uzatmaya zorlanırsa ağrıyı içerir.

Dirsek displazisinin birkaç farklı nedeni olsa da doğuştan gelen bir hastalıktır ve obezite durumu daha da kötüleştirebilir. Ek olarak, iskeletin tam olarak oluştuğu iki yaşından önce yüksek etkili veya uzun süreli egzersizlerden kaçınmak bu ağrılı rahatsızlığı önlemeye yardımcı olur.

BT taramaları veya MRI'lar gibi radyografiler ve diğer görüntüleme teknikleri, dirsek displazisinin teşhisine yardımcı olur. Tedavi tipik olarak, özellikle daha ciddi vakalarda cerrahi gerektirir.

Kabartmak

Şişkinlik, köpeğinizin midesi dolduğunda ve genişlediğinde ortaya çıkan son derece tehlikeli bir durumdur. Bu genişleme midenin diğer organlara baskı yapmasına neden olur ve kalbe giden kan akışının kısıtlanmasına, mide duvarında yırtılmaya veya nefes almada zorlanmaya neden olabilir.

Bazı durumlarda, köpeğin midesi dönebilir ve kalbe giden kan akışını engelleyebilir ve köpeği şoka sokabilir. Şişkinlik belirtileri şişmiş bir göbek, kaygı, hızlanma, salya akması veya huzursuzluğu içerir. Köpeğinizin hızlı başlayan şişkinlikten muzdarip olduğundan şüpheleniyorsanız, derhal veteriner bakımı alın. Tedavi edilmezse şişkinlik ölümcüldür.

Nedenleri belirsizdir, ancak bazı faaliyetler riski artırabilir. Bunlar, yükseltilmiş bir kaseden yemek yemeyi, günde bir büyük öğün yemek yemeyi, çok hızlı yemeyi, yemekten sonra yorucu egzersiz yapmayı ve aşırı yemeyi veya fazla içmeyi içerir. Bu nedenle, köpeğinizin yemeklerini yaydığınızdan emin olun, yemekten sonra egzersiz yapmaktan kaçının ve Golden Irish'ınız yemeğini teneffüs ederse yavaş bir besleyiciye yatırım yapın.

obezite

İnsanlarda olduğu gibi, bazı köpek ırkları da obeziteye yatkındır. Golden Retrieverlar ve İrlandalı Setterler genellikle bu rahatsızlıktan muzdariptir. Köpeğinizin aldığı atıştırmalıkları veya muameleleri takip edin ve bunu yemek zamanından çıkarın. Daha da iyisi, atıştırmayı minimumda tutun ve köpeğinize az yağlı, düşük kalorili eğitim ikramları verin.

Obezite, her ikisi de bu karışık cins yavru için önceden var olan endişeler olan eklem ve kalp rahatsızlıklarını da kötüleştirebilir. Düzenli egzersiz ve dengeli, uygun şekilde porsiyonlanmış bir diyet çok önemlidir.

Yengeç Burcu

Ne yazık ki, kanser köpeklerde yaygındır. On yaşından büyük köpeklerin %50'si kansere yakalanabilir. İzlenecek semptomlar arasında düzensiz şişlikler, anormal kanama, şişme veya genişlemiş lenf düğümleri bulunur.

Artan kanser oranları, muhtemelen bir köpeğin ömründeki artıştan kaynaklanmaktadır. Köpekler 10+ yıl yaşamazlardı. Aşılama ve daha iyi bakım için yapılan baskılarla köpekler bu kadar uzun yaşamaya başladı. Ne yazık ki, yaşlılık kanser gelişimine yol açabilir.

Beslenme

Golden Retriever-İrlandalı Setter Karışımı Beslenme

Bu aktif cins, çok sayıda yüksek kaliteli yiyeceğe ihtiyaç duyar.

Altın İrlandalınızı altı aylık olana kadar günde üç kez besleyin, bundan sonra günde iki kez azaltabilirsiniz.

sonuçta köpeğinizi beslediğiniz miktar yaşa, cinsiyete ve aktivite düzeyine bağlıdır. Golden Retriever'a dayanan kaba bir taslak:

 • İki Aylık: Günde 1 ½ bardak
 • Üç Aylık: Günde 2 bardak
 • Dört Aylık: Günde 2 ½ fincan
 • Beş ila Altı Aylık: Günde 3 bardak
 • Altı ila Yedi Aylık (sadece erkek yavrular): Günde 3 ½ ila 4 bardak (dişiler günde 3 bardak kalmalıdır)

Tam olarak hangi yemeği seçtiğinize gelince, proteinin ilk bileşen olduğundan ve herhangi bir yapay bileşen içermediğinden emin olun. Ayrıca, çalışmaların gösterdiğini unutmayın Tahıl içermeyen bir diyet, belirli hastalıkların, özellikle Canine Dilate Cardiomyopathy (DCM) prevalansını artırabilir. İnsan diyetlerinin tahılsız olması, köpekler için en iyisinin bu olduğu anlamına gelmez.

Yetişkin Altın İrlandalılar için birkaç köpek maması seçeneği:

 • Çiftçinin Köpeği taze, insan dereceli tarifler
 • rachael ray beslenme
 • Purina One Smart Blend Kuru Köpek Maması
 • Soy Tam Beslenme Yetişkin Kuru
 • Köpek maması
 • kraliyet köpeği
 • Hill's Science Diyet Kuru Köpek Maması

tımar

Golden Retriever-İrlandalı Setter Karışık Bakım

Kuaföre yapılan düzenli geziler, tüylerini evcilleştirmeye yardımcı olabilir, ancak yeterli olmayacaktır.

Golden Irish'ın çok uzun, yoğun bir ceketi var. . Sonuç olarak, bu melez sık sık tüy döker ve haftalık, tercihen günlük bakıma ihtiyaç duyar.

Hamamlar ihtiyaca göre . Köpeğiniz ne zaman kirli görünse veya koksa, su toplama zamanı gelmiştir. Bunlar su köpekleridir, bu nedenle banyo zamanına yavaş ve uygun bir giriş, köpeğinizin aldırmamasını sağlamalıdır.

Düzenli tırnak kesimi ve diş fırçalama çok önemlidir. Bakım seti bunların her ikisini de halledebilir, ancak özellikle dişlerin haftada bir defadan az olmamak üzere çok sık temizlenmesi gerekir. Köpeğinizi yavaşça diş fırçası ve diş macunuyla tanıştırın, önce koklamasına ve kontrol etmesine izin verin. Başarılı fırçalamayı ikramlar ve övgü ile ödüllendirin.

Altın İrlandalı olduğu göz önüne alındığında sarkık kulaklar, düzenli olarak kontrol etmeli ve temizlemelisiniz kulak enfeksiyonlarını önlemek için.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Golden Retriever-İrlandalı Setter Karışımı Yetiştiricileri ve Köpek Maliyetleri

Şimdi akıllı sorular sormak, daha sonra birçok sorundan kurtarabilir.

Bu melezin popülaritesi göz önüne alındığında, tüm tasarımcı köpekler için geçerli olmayan yetiştiriciler bulmak mümkündür. İşte bazı seçenekler:

 1. Red Retriever Golden Irish Yavruları
 2. Şafak Şafak Altınları
 3. Golden Ridge Hi-Breds

Bununla birlikte, seçtiğiniz herhangi bir yetiştiriciyle, itibarlı olduklarından emin olmak için çok dikkatli olun. AKC aracılığıyla kayıtlı olmayan ırklarla, bir yetiştirici seçmek daha karmaşıktır, çünkü AKC sizin için onları incelemek için etrafta değildir.

Yetiştiricinin tesislerini inceleyin, üreme köpeklerinin size kanıt sunabileceklerinden emin olun. doğuştan engelli olmadıklarını ve satış faturalarının adil ve eksiksiz olduğunu.

Kurtarma ve Barınaklar

Golden Retriever-İrlandalı Setter Karışımı Kurtarma ve Barınaklar

Kurtarma organizasyonlarına bakarak başlamak en iyisidir.

Bu haç kazayla olabilir ve bir köpeği, sahiplenilmezse ölebileceği bir bara indirebilir. Bahsedilen, Evlat edinilen bir köpeğin tarihini veya soyağacını bilmiyorsunuz, bu yüzden dikkatli olun.

Doğrudan pounddan bir köpeği evlat edinmek asil bir çaba olsa da, genellikle eve getirdiğin köpek hakkında hiçbir şey bilmiyorsun . Barınak köpekleri, köpeklere bunaldıkları için, personelin bilmediği bir dizi davranış ve sağlık sorunuyla gelebilir.

Öte yandan, kurtarma örgütleri genellikle köpeklerini besler ve yerleştirmelerine yardımcı olmak için onları tanır. Müstakbel aile üyeniz için bir tercih listesi içeren bir kurtarma hizmeti sunmak, onların sizi uygun bir Altın İrlandalı ile eşleştirmelerine yardımcı olabilir. Sahiplenmek istediğiniz köpeğin mizacını, aktivite seviyesini, tercihlerini ve yaşını göz önünde bulundurun.

Golden Retriever-İrlandalı Setter Karışımları Nispeten yeni, yalnızca bu karışıma adanmış bir kurtarma bulmak parkta yürüyüş olmayacak. Ebeveyn ırklarına adanmış kurtarma organizasyonlarına bakma şansınız daha yüksektir, çünkü bunlar genellikle karışımlar alırlar. Bunlardan biri Altın İrlandalı olabilir.

İşte dikkate alınması gereken bazı kurtarma işlemleri:

Aile Hayvanları Olarak

Altın İrlandalılar mükemmel aile arkadaşlarıdır. İşte ne bekleniyor. Onlar:

 • Çok yüksek enerji ve düzenli, yoğun egzersiz gerektirir.
 • Yabancılar da dahil olmak üzere tüm insanların aşıkları.
 • İyi bekçi köpekleri yapmayın.
 • Çok uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısı ve hatta depresyondan muzdarip olduğunuzu bilin.
 • Çocuklarla ve diğer hayvanlarla arası harika.
 • Son derece eğitilebilir.
 • Çitle çevrili bir bahçeye sahip büyük bir eve ihtiyaç duyanlar - iyi apartman köpekleri yapmazlar.

Son düşünceler

Altın İrlandalı, her türden insanla iyi geçinen kesintisiz enerji demetleridir. Acemi köpek sahipleri için bile kolayca eğitilirler. Yüksek aktivite ihtiyaçları göz önüne alındığında, apartman dairelerinde başarılı değiller ve bahçeli bir eve ihtiyaçları var.

Bu köpekler herkesi sever ve bekçi köpeği olmaya uygun değildir. Aileleriyle vakit geçirmeyi severler ve gittiğiniz her yerde sizi takip ederler. Çocuklarla, diğer köpeklerle ve diğer hayvanlarla çok iyi anlaşırlar.

Golden Irish'ınıza sık sık egzersiz yapmaya ve onu her gün tımar etmeye hazırsanız, bu köpek olağanüstü bir aile evcil hayvanıdır.

kırma sibirya kurdu

Yorumlar