Morkies İçin En İyi Köpek Maması: Yavru Köpekler, Yetişkinler ve Yaşlılar

Morkies İçin En İyi Köpek Maması: Yavru Köpekler, Yetişkinler ve Yaşlılar

Morkie'niz için en iyi köpek mamasını mı arıyorsunuz? Yalnız değilsin! Aslında, Morkie şu anda Amerika'daki en popüler tasarımcı köpeklerden biridir. Eğer cinse aşina değilseniz, o cinsin yavru ürünüdür. Malta ve Yorkshire Teriyeri . Sevecen, oynak ve genellikle evin etrafında olması bir zevktir. Bu oyuncak ayı benzeri her yerde ağırlığında 4 ila 15 pound arası . Yalnızca 6 ila 11 inç boyundadırlar, bu nedenle Morkie bir oyuncak veya küçük boyutlu bir yavru olacaktır.

Oyuncak ve küçük köpeklerin belirli beslenme ihtiyaçları vardır. İhtiyaçları, daha büyük köpeklerden, mama parçalarının ne kadar küçük olması gerektiğinden özellikle farklılık gösterir beslenme miktarları ve rutinleri . Bu kılavuzda, sizi Morkie hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve kasesine ne koyacağınızı anlatacağız.En iyisine bakıyoruz yüksek kaliteli kibbles hayatının her aşamasında onun için. Ayrıca, en iyi kilo kaybı köpek mamaları sadece domuz eti Morkie olması durumunda. Hadi daha yakından bakalım!

Bir Bakışta: En Sevilen Morkie Köpek Mamalarımız

Diamond Naturals En İyi Genel
Bizim Puanımız

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Diamond Naturals YavrusuChewy.com'da görüntüle
Wellness Küçük Irk Yetişkin Köpek
Bizim Puanımız

Yetişkinler İçin En İyisi

Wellness Küçük Irk

Chewy.com'da görüntüle
Küçük Irklar İçin Blue Buffalo Senior Formül
Bizim Puanımız

Yaşlılar İçin En İyisiBlue Buffalo Life Protection

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Morkie Puppy Besin İhtiyaçları

Morkie'nin olması gerekiyor küçük cins köpek mamasıyla beslendi yani özellikle büyük boy köpekler için tasarlanmıştır. Sadece ağzına sığacak kadar küçük mama parçaları değil, aynı zamanda Morkie yavruları için optimize edilmiş besinler ve temel bileşenler de içerir. Morkie yavruları için başka hiçbir şey yapmaz, bu yüzden onlara büyük cins köpek maması yememeleri tavsiye edilir.

Onu günde 3 ila 4 öğün arasında beslemeyi unutmayın. O küçük bedeninin şeker seviyelerini dengelemek için düzenli yemeklere ihtiyacı olacak. Düzenli yemeklerin yanı sıra vücudunun da ihtiyacı var çeşitli vitamin ve mineraller. Bunlar, bağışıklık sisteminin sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlamak için meyvelerde, sebzelerde ve ilave besinlerde bulunur.

Protein söz konusu olduğunda, MSD Veteriner Kılavuzu yavru köpeklerin en az% 22 içerik olması gerektiğini önerir. Yüksek kaliteli protein içerikleri şunları içerir: bütün etler ve et yemekleri. Ayrıca, eklemleri için yavru büyütme gücü, enerji ve glukozamin sağlarlar. Tanımlanabilir bileşenlere bağlı kalın ve yan ürünlerden kaçının.

Muhteşem ceketinin ihtiyacı olacak omega yağ asitleri beslenmesini ve parlaklığını korumak için. Ayrıca beyin ve göz gelişimini de destekliyorlar. Keten tohumu, balık yağı ve et yemekleri gibi içerikler omega yağları içerir ve genel gelişimi için de faydalıdır. Yumurta ürünleri, balık yemekleri ve balık yağları da temel besinleri sağlar. Bazıları dokosaheksaenoik asit (DHA), eikosapentaenoik asit (EPA) ve araşidonik asit (ARA). Bunlar doğal olarak anne sütünde bulunur.Yetişkin Morkie Besin İhtiyaçları

Yaş civarında 1 yaşında Morkie resmi olarak bir yetişkin olacak. Bu nedenle, onu yine küçük ırklar için yetişkin bir mama yemine geçirmeniz gerekir. MSD Kılavuzu, yetişkin köpeklerin mama ile beslenmesini önermektedir. minimum% 18 protein içeriği.

Onu besleyeceğiniz miktar, yaşına, büyüklüğüne ve enerji seviyelerine bağlı olacaktır. Bu yaşta onu günde 2 ila 3 öğün beslemeye bakmalısınız. Morkie'nin hızlı kilo almaya eğilimli. Onu ihtiyacı olandan daha fazla beslemeyin. Bireysel ihtiyaçlarının ne olduğunu belirlemek için paket talimatlarını bir kılavuz olarak kullanın.

Protein, enerji, omega yağ asitleri, sağlıklı karbonhidratlar, vitaminler, mineraller önemlidir. Glukozamin de öyle ve yetişkinlik tamamen dengeli bir diyet.

Kıdemli Morkie Besin İhtiyaçları

Etrafında 8 yaş , Morkie yaşlılar kulübüne katılacak. Şu anda, onu yavaş yavaş yaşlıların ihtiyaçlarına odaklanacak bir yaşlı maması haline getirmeniz gerekecek. Yaşlandıkça ihtiyacı olacak çok daha az enerji ve yağ. Senior mama taneleri her fincanda bunlardan çok daha azını sunuyor.Bunu genellikle daha yüksek lif içeriği sağlayarak yaparlar. Bu, yaşlı Morkies'in ekstra kalori eklemeden daha uzun süre daha tok hissetmesini sağlar. Sağlıklı yağlar hala gereklidir, çünkü kuruyan cildini ve ceketini beslerler. Ayrıca destekleyici vitaminler ve mineral emilimi, sağlıklı bilişsel ve göz işlevleri ve genel sağlık sunarlar.

Çoğu canlı gibi, Morkie yaşlandıkça kemikleri ve eklemleri zayıflayacaktır. Ekstra desteğe ihtiyaçları olacak. Glukozamin ve kondroitin burada harikadır, bu nedenle et yemeklerine, balık yağlarına ve ilave besinlere dikkat edin. Çok ihtiyaç duyulan bu kıdemli besinler bakımından zengindirler.


Morkie Puppies için En İyi Yiyecek

Aç morkie köpek yavrusu yemek isteyen

Önemlidir doğru beslenmek yavru olduklarında Morkie'niz için. Bu küçük köpeklerin ilk yıllarında alabilecekleri tüm besin maddelerine ihtiyacı vardır. Yiyecekleri, Morkie'nizin büyümesi için erken bir aşamayı oluşturduğundan, bir bütçe ile dengelenirken yiyecek kalitesini göz önünde bulundurmak önemlidir.Morkies'in hassas mideleri olduğu biliniyor. Yavru köpeğiniz için doğru markayı ve formülü bulmadan önce test etmeniz gereken birkaç farklı yiyecek türü gerekebilir. Yavru köpeğinize ilk yılında çok iyi uyacak birkaç harika yiyecek markası vardır. Favorilerimize bir göz atalım.


Bütünsel Seçilmiş Köpek Formülü

Holistic Select Mini Breed Köpek Yavrusu

Holistic Select Küçük Irk Yavru Köpek
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Aktif prebiyotikler ve probiyotikler.
 • Kahverengi pirinç dahil sağlıklı tahıllar.
 • Et ve kümes hayvanı yan ürünleri içermez.
 • Sağlıklı kaslar için protein desteği.
 • Kupa başına 481 kalori.
 • % 30 Protein,% 20 Yağ,% 3.4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif protein açısından zengindir ve ilk malzeme olarak Hamsi ve Somon yemeği kullanır. DHA ve ARA ihtiyaçları için balık yağları bakımından zengindir. Aynı zamanda paltosu için bol miktarda besin sağlar. Tavuk yemeği ikinci malzeme olduğundan, Morkie'nizin tadı da seveceğinden emin olabilirsiniz.

Kabak, papaya, nar ve yaban mersini gibi egzotik meyve ve sebzelerin uzun bir listesi. Ekstra takviyelerle bağışıklık sistemi hastalıklarla savaşmak için donanımlı hale gelecektir. Prebiyotik lifler ve probiyotik solüsyonlar, bağırsak florasının da sağlıklı olmasını sağlar.boyu uzamayan köpekler

Severiz Bu tarifin hem oyuncak hem de küçük ırklar için özel olarak tasarlandığını. Eğer çok küçük bir Morkie'niz varsa, muhtemelen bu mamayı yemeyi çok daha kolay bulacaktır.


Canidae Saf Yavru Köpek Tarifi

Canidae Küçük Irk Yavru

Canidae Küçük Irk Yavru
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Probiyotikler ve antioksidanlar içerir.
 • Omega 3 ve 6 yağ asitleri.
 • Somon ilk malzemedir.
 • Sınırlı içerik formülü.
 • Kupa başına 525 kalori.
 • % 24 Protein,% 13,5 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, her bileşenin faydalı olmasını sağlayan sınırlı bir içerik tarifidir. Orada ihtiyaç duymadığı hiçbir şey yok. Bu, hassas mideleri olanlar için harika bir seçenek olduğu anlamına gelir. Her bir mama parçası, antioksidanlar, omega yağ asitleri ve probiyotikler içeren bir çözelti ile kaplanmıştır.

Bu, enerji ve lif sağlamak için fasulye ve mercimek kullanan, tahıl içermeyen bir seçenektir. Protein kaynakları, kürkü ve genel gelişimi için omega yağ asitleriyle dolu. Bu, ekstra enerjik yavrular için en yüksek kalori sayısına sahiptir.

Severiz Bu tarifin Tavuk, Hindi ve yumurtasız olduğunu. Bu, yaygın olarak kullanılan bu bileşenlere alerjisi olan Morkies için harika olduğu anlamına gelir.


Merrick Lil ’Plates Puppy Formülü

Merrick Lil 'Plates Yavru

Merrick Lil Tabaklar Küçük Irk
 • Kemiksiz tavuk ilk bileşendir.
 • Beyin desteği için DHA.
 • Sindirim için prebiyotikler ve probiyotikler.
 • Gerçek meyve ve sebzelerle yapılmıştır.
 • Teksas'ta üretilmiştir.
 • Kupa başına 397 kalori.
 • % 28 Protein,% 15 Yağ,% 4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Kemiksiz Tavuk ve Tavuk yemeği bu listedeki ilk iki malzemedir. Bu formül, hızla büyüyen kemiklerini ve eklemlerini desteklemek için yüksek protein içeriği ve bol miktarda glukozamin sunar.

Bezelye, tatlı patates ve yaban mersini yüksek lif ve antioksidanlar sunar. Keten tohumu, çinko, folik asit, biotin ve Somon yağı, cildi ve parlak tüyleri için omega yağ asitleri sağlar.

Severiz bu tarifin sahip olduğu en yüksek lif içeriği bu listede. Bu, sindirim sistemi düzenli kalmak için biraz daha fazla yardıma ihtiyaç duyan Morkies için harika bir seçimdir.


Wellness Complete Puppy Formülü

Wellness Küçük Irk Yavru

Wellness Küçük Yavru Köpek Mamasını Tamamlayın
 • Beyin sağlığı için DHA kaynağı.
 • Gerçek meyve ve sebzelerle yapılmıştır.
 • Küçük cinsler için daha küçük mama.
 • Yulaf ezmesi dahil sağlıklı tahıllar.
 • Antioksidanlarla dengeli formül.
 • Kupa başına 480 kalori.
 • % 28 Protein,% 19 Yağ,% 4,25 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, eksiksiz köpek maması yelpazesinin bir parçasıdır. Morkie yavrularının ihtiyaçlarını karşılamak için dengeli bir diyet sunar. Yumuşak kahverengi pirinçle ve yulaf ezmesi lif ihtiyacı karşılanır. Hindi, Tavuk unu ve Somon unu gibi enerji ve protein ihtiyacı vardır.

DHA balık yağlarında ve Somon ununda bulunur. Bu, beyni ve göz gelişimi için önemlidir. Aynı zamanda probiyotik bileşenler ve prebiyotik lifler, gastrointestinal sağlığını destekler. Mama taneleri, güçlü bir bağışıklık sistemini desteklemek için vitamin ve minerallerle takviye edilmiştir.

Severiz Bu tarif, Morkie'nizin tam sağlığına odaklanacak. Sağlıklı bir yetişkin olması için ihtiyaç duyduğu tüm yüksek kaliteli malzemeleri sunar.


Diamond Naturals Yavru Formülü

Diamond Naturals Küçük Irk Köpek Yavrusu

Diamond Naturals Küçük Irk Köpek Yavrusu
 • Gerçek kafessiz tavuktan yapılmıştır.
 • Omega 3 ve 6 yağ asitleri.
 • Beyin sağlığı için DHA.
 • Mısır, buğday veya suni tatlar yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 419 kalori.
 • % 32 Protein,% 22 Yağ,% 3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu kuru mama, daha ucuz markalardan biridir. Bu, kaliteden ödün vermeden daha sıkı bir bütçeye sahip olanlar için harika. Bütün Tavuk ve Tavuk unu sayesinde en yüksek protein içeriğine sahiptir. Ayrıca, ona bol miktarda enerji ve garantili probiyotik kültür seviyeleri sağlayan, sindirimi kolay lifleri de listeler.

Bu tarif, bağışıklığını güçlü tutan lahana, chia tohumu, kabak, yaban mersini, portakal, hindistancevizi ve papaya gibi süper yiyeceklerle de doludur.

Severiz Bu tarifin bu listedeki en yüksek protein içeriğine sahip olduğu. Bu, özellikle enerjik veya daha büyük Morkies için harika.


Yetişkin Morkies için En İyi Yiyecek

Aç Morkie Yetişkin

Morkies, bir yıl civarında yetişkinliğe geçiş yapar. Şu anda, onları küçük ırklar için formüle edilmiş yetişkin bir köpek mamasına geçirmelisiniz. Çünkü köpek maması daha yoğun kalori , Morkie'niz o yaş civarında yetişkin bir köpek mamasına geçmemişse birkaç kilo daha kazanabilir.

Böyle bir durumda, istenmeyen kilolardan kurtulmak için daha düşük kalorili bir formüle geçmeniz gerekecektir. Morkies en aktif cins değil. Onları doğru yaşam aşamasında doğru gıda ile hazırlamak önemlidir. Şimdi yetişkin Morkies için en iyi seçimlerimize daha ayrıntılı bir şekilde bakalım.


Amerikan Yolculuğu Yetişkin Tarifi

Amerikan Yolculuğu Tahıl Dahil

Tahıl Dahil Yetişkin Yemekleri Amerikan Yolculuğu
 • Sağlıklı kahverengi pirinçten yapılmıştır.
 • Gerçek kemiği alınmış tavuk ilk bileşendir.
 • Gerçek meyve ve sebzelerden yapılmıştır.
 • Beyin sağlığı için DHA.
 • Sağlıklı cilt ve tüyler için Omega 3'ler ve 6'lar.
 • Kupa başına 365 kalori.
 • % 25 Protein,% 15 Yağ,% 6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey tarafından yapılan bu tahıl içeren tarif, tam kahverengi pirinç ve diğer yumuşak tahıllarla yapılır. Bu tahıllara arpa ve yulaf ezmesi dahildir. Bu bileşenler, kurutulmuş pancar posası, havuç ile birlikte, ve tatlı patatesler bu listedeki en yüksek lif içeriğine katkıda bulunur. Bu, sonsuza dek aç olan Morkies için harika.

Kemiksiz Tavuk ve Tavuk yemeği ilk iki malzemedir. Balık yağları ve yumurta ürünleri, sağlıklı bilişsel işlevi destekleyen DHA ve ARA sağlar.

Severiz bu tarifin tüm ırklar için tasarlandığını. Daha büyük mama parçalarını çiğnemek için tercih eden daha büyük bir Morkie'niz varsa, bu sadece mükemmel bir mama olabilir. American Journey'in birçok farklı tadı var ayrıca, yavru köpeğinizin zevkine bağlı olarak.


Canidae Saf Yetişkin Tarif

Canidae Somon Saf Küçük Irk

Canidae Somon Küçük Irk Yetişkin
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Sınırlı içerik tarifi.
 • Somon ilk malzemedir.
 • Kibble tadı için benzersiz bir şekilde dondurularak kurutulur.
 • Sağlıklı cilt ve tüyler için Omega 3'ler ve 6'lar.
 • Kupa başına 525 kalori.
 • % 24 Protein,% 12,5 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, önerdiğimiz köpek yavrusu tarifimizin yetişkinler için hazırlanmış halidir. Morkie'niz bu tarifi bir yavru olarak sevdiyse, bu onun için harika bir seçenek olurdu. Tahılsız bir tariftir ve HealthPLUS çözümü, pişirildikten sonra her bir kuru mama parçasına eklenir. Bu, genel sağlık için ekstra probiyotikler, antioksidanlar ve omega yağ asitleri içerir.

Somon, gösterinin yıldızı, cildi ve ceketi için harika. Kas ihtiyaçları, beyni ve göz işlevi için de iyidir. Kabarık Morkies için harika olan, fincan başına yüksek kaloriye sahiptir.

Severiz Bu tarifin sadece et proteini olarak Somon ile yapıldığını. Bu, onu Tavuğa veya diğer yaygın olarak kullanılan etlere alerjisi olan Morkies için harika bir seçenek yapar.


Merrick Lil ’Plates Yetişkin Formülü

Merrick Lil 'Plates Kuzu Tarifi

Merrick Kuzu Yetişkin
 • Tahılsız tarif.
 • Kemiksiz kuzu eti ilk malzemedir.
 • Gerçek meyve ve sebzelerden yapılmıştır.
 • Probiyotikler ve prebiyotiklerle yapılmıştır.
 • Kümes hayvanı içermeyen tarif.
 • Kupa başına 393 kalori.
 • % 30 Protein,% 15 Yağ,% 4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Merrick bu protein açısından zengin tarifi kemiksiz kuzu eti, kuzu unu ve beyaz balık yemeği kullanarak yarattı. Bu, kasların korunmasını sağlamak ve enerji seviyelerini korumak için çok önemlidir. Aynı zamanda eklem sağlığı için glukozamin ile doludur ve bu, etkileyici bir şekilde çoğu yaşlı kibble'dan çok daha fazladır.

Bu formül sağlıklı prebiyotik lifler ve karbonhidratlarla doludur. Bu, sindirim sistemine iyi bakılmasını sağlamak için tatlı patates, bezelye ve nohut içerir. Aynı zamanda lactobacillus casei ve acidophilus, sindirim sisteminde sağlıklı bakteriler oluşturmaya yardımcı olur. Bu tahıl içermeyen bir tariftir.

Severiz Bu tarifin başka bir kümes hayvanı içermeyen kuru mama olduğunu. Telaşlı Morkies için süper lezzetli olan kuzu ile yapılır.


Wellness Complete Small Breed Adult

Wellness Complete Small Breed Adult

Wellness Küçük Irk Yetişkin Doğal Yemek
 • Küçük ırklar için formüle edilmiştir.
 • Hindi ve yulaf ezmesi ile yapılır.
 • Gerçek et birinci maddedir.
 • Bağışıklık sistemi sağlığı için A ve C vitaminleri.
 • Cilt ve tüy sağlığı için Omega 3'ler ve 6'lar.
 • Kupa başına 420 kalori.
 • % 28 Protein,% 15 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarifte Türkiye, Tavuk yemeği ve Somon yemeği listelenmektedir. Amino asitlerle dolu sağlıklı kas kütlesi ama aynı zamanda üç proteinden çeşitli tatlar sunar. Tahıl içermez ve tatlı patates, havuç ve hindiba kökü gibi prebiyotik lifleri listeler. Yulaf ezmesi ve öğütülmüş esmer pirinç kullanılarak tahıl içerir.

Somon yağı ve keten tohumu da lüks bir tüy sağlar. Elma, yaban mersini ve ıspanak gibi süper besinler bağışıklık sistemini güçlü tutmaya yardımcı olur.

Severiz bu tarifin tam sağlığını hedeflediğini. Buna cilt, kürk, enerji, sindirim sağlığı, gözler, dişler, diş etleri ve bağışıklık dahildir.


Solid Gold Mighty Mini Tarif

Solid Gold Mighty Mini Tarif

Solid Gold Küçük Irk Yavru Köpek Maması
 • Bütünsel tahıllara sahip glütensiz yiyecekler.
 • Besin değeri yüksek meyve ve sebzelerden yapılmıştır.
 • Tek et protein kaynağı.
 • Omega yağ asitleri içerir.
 • Küçük ırklar için küçük ısırık büyüklüğünde mama formülü.
 • Kupa başına 450 kalori.
 • % 30 Protein,% 18 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif protein açısından zengindir ve ana malzemeler olarak Tavuk, Tavuk unu ve balık unu listeler. Kasları, enerji ihtiyaçları ve eklemleri için harika. Tatlı patates, bezelye ve nohut ve balkabağı içeriklerini listeleyen tahıl içermeyen bir tariftir. Aynı zamanda sindirim sistemi üzerinde nazik olan prebiyotik lif içerir.

Her yarım kilo mama, 90 milyon canlı probiyotik garanti eder. Bu tarif gerçekten sindirim sistemine odaklanıyor. Yaban mersini, kızılcık, brokoli ve yosun dahil 20 süper gıda ile formüle edilmiştir. Bunların hepsi oksidatif sağlığı, bağışıklık sistemi ve kemikleri için harikadır.

Severiz Bu tarifin hem küçük hem de oyuncak ırklar için tasarlandığını. Bu, çoğu küçük cins kibritleri ağızlarına sığdırmak için mücadele eden minik Morkies için harika bir seçenek haline getirir.


Yaşlı Morkies için En İyi Yiyecek

Kıdemli Morkie

Morkies olarak son yıllarına geçiş Kalça veya eklem sorunlarından daha çok göz sorunları yaşarlar. Hareket kabiliyetlerini kaybedecekler ve yaşlandıkça artrite yatkın hale gelebilirler. Bu nedenle, Morkie'nizi 7 veya 8 yaş civarında bir Kıdemli Köpek mamasına taşımanızı öneririz.

Morkies ulaşana kadar yaşayabilir 13-15 yaş yada daha fazla. Yaşlanan vücutlarını desteklemek için doğru köpek mamasına sahip olduklarından emin olmak, hastalıklarla mücadele etmek ve genel sağlıklarını desteklemek için çok önemlidir. Morkies için en sevdiğimiz Kıdemli Köpek Mamalarına belirli bir sırayla bakalım.


Blue Buffalo Small Breed Senior

Blue Buffalo Small Breed Senior

Blue Buffalo Life Protection Senior Formül
 • Tavuk ilk malzemedir.
 • Tam tahıllı esmer pirinçten yapılmıştır.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Et yan ürünleri yok.
 • Eklem sağlığı için glukozamin ve kondroitin desteği.
 • Kupa başına 371 kalori.
 • % 23 Protein,% 13 Yağ,% 6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, yaşlanan vücuduna ihtiyaç duyduğu proteini sağlamak için kemiksiz Tavuk ve Tavuk unu ile yapılır. Bazı yaşlıların daha iyi yaptığı gibi protein açısından zengin değildir. Eklemlerini desteklemeye yardımcı olması için glukozamin ve kondroitini de listeler. Kahverengi pirinç ve yulaf ezmesi gibi yumuşak tahıllarla yapılır.

Metabolizmasının olması gerektiği gibi çalışmasını sağlayan L-karnitin listelenmiştir. Somon yağı ve keten tohumu cildini ve tüylerini besler. Taurin, kalp sağlığının yanı sıra ilave vitamin ve mineralleri desteklemek için listelenmiştir.

Severiz bu tarifte Blue Buffalo’nun özel LifeSource Bits'i var. Bu, vücudunun ihtiyaç duyduğu üst düzey besinlerle dolu 7 süper besin içerir. Bu yemek yaşlılar için favorilerimizden biridir ve genellikle Wellness tariflerine kıyasla veya American Journey'e karşı derecelendirildi .


Hill's Science Diet Küçük ve Mini Irklar

Hill's Science Diet Youthful Vitality

Science Diet Senior Youthful VItality
 • Veterinerler tarafından önerilir.
 • Yaşlı sağlığı için antioksidanlar ve mineraller.
 • Sağlıklı bir bağışıklık sistemi için C ve E vitamini.
 • Cilt ve tüy sağlığı için yağ asitleri.
 • Malzemelerin sindirimi kolaydır.
 • Kupa başına 363 kalori.
 • % 19 Protein,% 11 Yağ,% 3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif tahıl içerir ve lif ve enerji kaynağı olarak pirinç, bezelye, yulaf ve mısır kullanır. Bazı yaşlılar için önemli olan en düşük lif içeriğini sunar. Tavuk, yumurta ürünü ve balık yağı da listelenmiş ilk içeriktir.

Bu, protein ve DHA ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlarken aynı anda en düşük protein ve yağ içeriğini sunar. Bu bazı yaşlılara diğerlerinden daha çok yakışıyor. L-karnitin ve taurin de listelenmiştir. Ispanak ve havuç gibi yaşlanmaya karşı bağışıklığına yardımcı olmak için diğer vitamin ve mineraller dahildir.

Severiz bu tarifin küçük ve mini ırklar için yapıldığını. Minik bir Morkie yaşlıya sahipseniz, bu onun yemesini kolaylaştırabilir.


Merrick Lil ’Plates Senior

Merrick Lil 'Plates Kıdemli Tarif

Merrick Lil Plates Senior Formula Food
 • Kemiksiz tavuk ilk bileşendir.
 • Glutensiz ve tahıl içermez.
 • Kilo alımını önlemek için kaloriyi düşürün.
 • Probiyotik ve prebiyotik lifler.
 • Merrick’in Teksas tesisinde yapılmıştır.
 • Kupa başına 348 kalori.
 • % 32 Protein,% 12 Yağ,% 3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, kemiksiz Tavuk, Tavuk unu ve Somon unu sayesinde bu listedeki en yüksek protein içeriğine sahiptir. Et yemekleri ve Somon yağı ona omega yağ asitleri, DHA, glukozamin ve kondroitin de sağlar.

Tatlı patates, bezelye, elma ve yaban mersini gibi sağlıklı sebzeler ve meyveler listelenmiştir. Bunlar, sindirim sistemini düzenli tutmaya ve bağışıklık sistemini güçlü tutmaya yardımcı olur. L-karnitin, yavaşlayan metabolizması için de listelenmiştir. Bu üst düzey tarif, her yaşam evresinde Morkies için Merrick Lil ’Plates önerilerini tamamlar.

Severiz bu tarifin önde gelen glukozamin ve kondroitin seviyelerine sahip olduğu. Bu, yaşlanan eklemlerini desteklemek için çok önemlidir.


Wellness Complete Senior Formula

Wellness Complete Small Breed Senior

Wellness Small Breed Senior Tam Sağlık
 • Kemiksiz hindi ve bezelye ile yapılmıştır.
 • Düşük sodyum ile kalp sağlığını destekler.
 • Glukozamin ve kondroitin içerir.
 • Kilo kaybı için düşük kalorili formül.
 • Sağlıklı cilt ve tüyler için Omega 3'ler ve 6'lar.
 • Kupa başına 437 kalori.
 • % 25 Protein,% 12 Yağ,% 5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, Morkie için önerdiğimiz diğer eksiksiz settir. Yavru köpeğiniz hayatı boyunca bunu iyi yaptıysa, şüphesiz bunda da başarılı olacaktır. Bu tarif onu enerjik ve aynı zamanda sağlıklı tutmak için tasarlanmıştır. Bu tarifte kemiksiz hindi ve Tavuk unu, seçilmiş sağlıklı yağlar ve karbonhidratlar gibi yağsız proteinler bulunur.

Güçlü kemikler için optimum seviyelerde kalsiyum ve fosfor sağlar. Ayrıca ıspanak ve yaban mersini gibi antioksidanlar da içerir ve bağışıklık sistemini güçlü tutacaktır. Taurin ayrıca kalp sağlığı için de listelenmiştir.

Severiz bu tarifin çok fazla enerji sağladığı. Bu, hala bir zamanlar olduğu kadar enerjik olan kıdemli Morkies için önemlidir.


Simply Nourish Small Breed Senior

Basitçe Besle Tavuk ve Kahverengi Pirinç

Simply Nourish Senior Food
 • İlk malzeme kemiği alınmış tavuktur.
 • Cilt ve tüy sağlığı için Omega 3'ler ve 6'lar.
 • Gerçek meyve ve sebzelerden yapılmıştır.
 • Sağlıklı eklemler için glukozamin.
 • Bağışıklık sistemi sağlığı için vitamin ve mineraller.
 • Kupa başına 365 kalori.
 • % 25 Protein,% 14 Yağ,% 7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Morkie'niz kemiksiz Tavuk, Tavuk yemeği ve Tavuk kıkırdağını seviyorsa, bu tarif için çıldıracaktır. Bu bileşenler, kaslarını güçlü ve enerji dolu tutmak için harikadır. Ayrıca eklemleri için bol miktarda glukozamin ve kondroitin sağlarlar.

Bu tarif, antioksidan bakımından zengin olan vitamin ve mineral takviyelerinin yanı sıra kurutulmuş kabak, havuç, lahana ve yaban mersini ile güçlendirilmiştir. Prebiyotik lifler ve yulaf ezmesi ve esmer pirinç gibi yumuşak tahıllar listelenmiştir. Bu, bağırsak florasının sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Severiz bu tarifin en yüksek lif içeriğine sahip olduğu. Birçok kıdemli Morkies'in sindirim sistemini düzenli tutması ve daha uzun süre daha tok hissetmesi için yardım etmesi gerekecektir.


Kilolu Morkies için En İyi Yiyecek

Kilolu Morkie

Morkie’nin hayatında olması gereken bir zaman gelebilir. diyete yerleştirilmiş . Morkies, en aktif Yorkie karışımı değildir ve bu nedenle, istemeden kilo alabilirler. Bu, özellikle yaşamlarının sonraki yıllarında metabolizmaları yavaşladığı için doğrudur.

Fazla kilolu olmaya başlarlarsa, artan egzersizle kilo vermesine yardımcı olacak kilo yönetimi tanecikleri vardır. Morkie için en sevdiğimiz kilo verme tanelerine bakalım.


Ultra Nutro Kilo Kontrolü

Nutro Ultra Kilo Kontrolü

Nutro Ultra Zayıflama Formülü Küçük Irk
 • Üç hayvansal proteinden yapılmıştır.
 • Doğal diyet formülü.
 • Yapay renkler veya tatlar yok.
 • Yapay koruyucu yok.
 • Daha ağır yavrular için kilo yönetimi.
 • Kupa başına 288 kalori.
 • % 24 Protein,% 13 Yağ,% 4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tahıl içeren tarif Tavuk, Kuzu ve Somon sayesinde% 24 protein içeriği sunuyor. Bu, enerji ihtiyaçları ve tat alma tomurcukları için harikadır, ancak yağ ve kalori sayımı hala düşüktür. Ayrıca bağışıklık sistemini sağlıklı tutmak için vitaminler, mineraller ve antioksidanlar almasını sağlar. Yağ içeriği% 10, lif içeriği% 4 ve kalori sayısı fincan başına 288'dir.

Severiz Nutro’nun kilo yönetimi formülünün, maliyeti düşük kalorili beslenme ile dengeleme konusunda iyi bir iş çıkardığı. Kilo vermek için en sevdiğimiz gıdalardan biridir ve Nutro'nun büyük bir ünü var köpek maması endüstrisinde.


Halo Bütünsel Sağlıklı Kilo

Halo Bütünsel Sağlıklı Kilo

Halo Senior Kilo Kaybı
 • Gerçek somon ve beyaz balıktan yapılmıştır.
 • GDO'suz sebzeler ve malzemeler.
 • Küçük ağızlar için daha küçük mama boyutu.
 • Kullanılmayan et yemekleri.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 383 kalori.
 • % 27 Protein,% 12 Yağ,% 5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tahıl içermeyen tarif, ana protein kaynakları olarak Somon ve Beyaz Balık ile yapılır. Bu,% 27'lik bir protein içeriği sunar. Yağ içeriği% 12, lif içeriği% 5 ve fincan başına kalori sayısı 383 kaloridir. Yağ ve kalorilerde biraz daha yüksek olmasına rağmen, L-karnitini listeler. Bu, metabolizmasının gerektiği gibi çalışmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur.

Severiz bu tarifte ilk malzeme olarak balık var. Bu, Morkie dahil çoğu cins için midede biraz daha hafif olduğu anlamına gelir. Morkies hassas midelere sahip olabileceğinden bu önemlidir.

bulldog kişilikleri

Son düşünceler

Morkie harika bir küçük köpektir, ancak hem mutlu hem de sağlıklı olması için bir süre beslenmesi gerekir. yüksek kaliteli mama tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak. Yukarıdaki önerilerimiz tüm bunları ve daha fazlasını karşılar, bu yüzden onlara sadık kalın ve ne siz ne de Morkie'niz hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Yorumlar