Beagle Boxer Mix: Bogle Cinsi Bilgileri, Özellikleri ve Gerçekler

Beagle Boxer Mix: Bogle Cinsi Bilgileri, Özellikleri ve Gerçekler

Canlı ve neşeli Beagle ve tatlı ve şefkatli Boxer Bogle'ı oluşturun; altın kalpli bir bekçi köpeği. Dadı köpekleri olarak bilindikleri için çocukların etrafındaki Bogle'a güvenebilirsiniz. Beagle boksör karışımı, hemen hemen herkesle iyi geçinen harika bir köpektir.

Beagle, genellikle avlanma ve diğer görevler için kullanılan bir av köpeğidir. Hem Amerika Birleşik Devletleri'nde hem de Birleşik Krallık'ta son derece popülerler. Boxer, yoğun bir koruyucu içgüdüye sahip olan ve sizi güvende tutmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyen atletik, güçlü bir köpektir.Bogle hem yeni köpek sahipleri hem de deneyimli olanlar için mükemmeldir, çünkü bu karışım bir avcıdan çok bir aile köpeği olarak sınıflandırılır. Hem ebeveynlerinin sabırlı olması hem de insanları memnun etmesi nedeniyle kolayca eğitilirler. Bogles genellikle büyüktür, ancak Beagle ebeveynlerine benzeyebilirler. Eğer yaparlarsa, orta büyüklükte olurlar, ancak mizaçları yine de kibar olacaktır. Bu akıllı, güçlü dadı köpeği mükemmel bir arkadaş olacak mı? Bu gönderi size rehberlik edecek!

Bogle Ebeveyn Irkları

Ne zaman iki safkan köpek alıp onları karıştırsanız, son yıllarda oldukça popüler hale gelen 'Tasarımcı Köpek' dediğimiz şeyi elde edeceksiniz. İnsanlar, seçtikleri köpeği elde etmek için iki safkanın en iyi özelliklerini birleştirmek istiyorlar.Beagle ve Boxer arasındaki karışım, tasarımcı bir cins olmaları nedeniyle muhtemelen birkaç sağlık sorununa sahip olacak, ancak Boxer, ortalama köpeklerden daha sağlık sorunlarına daha yatkındır. Bogles çok sadık, arkadaş canlısı ve nazik olarak kabul edilir.

Bogle, kime aldıklarına bağlı olarak orta büyüklükte veya büyük olabilir. Çoğu zaman Boxer'ın peşinden gitmezler, ancak yine de daha kompakt olabilirler. Bir ebeveynin veya diğerinin peşinden gidip gitmeyeceklerini belirlemek zordur, bu nedenle orta boy veya çok büyük bir köpek için hazırlıklı olun.

Beagle'a Genel Bakış

Beagle'lar İngiltere'ye kadar uzanır ve orta çağda farklı oyun türlerini izlemek için kullanılmıştır. Cins, 1800'lerin başına kadar standartlaştırılmamıştı ve ondan önce Beagle'lar, avladıkları oyun türüne göre yetiştirilmiş ve adlandırılmıştı. Bugün bildiğimiz Beagle, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'ne ithal edildi ve o zamandan beri sadık bir aile arkadaşı ve av ortağı olarak kullanılıyor.Beagle'lar, birçok farklı şekilde kullanılan küçük ve orta boy köpeklerdir. Gösteri işinden uyuşturucuyu tespit etmek için havaalanlarında biniş hatlarında çalışmaya kadar her şeyi gerçekten yapabilirler. Ancak gerçekten mükemmel oldukları yer, sakin bir aile arkadaşıdır. Yumuşak bir mizaçları vardır ve çocuklara ve diğer evcil hayvanlara son derece toleranslıdırlar. Diğer hayvanlarla birlikte yetiştirildikleri ve uygun şekilde sosyalleştikleri sürece, kedilerle ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçineceklerdir.

Beagle cinsi köpek hem nazik hem de çalışkandır, bu da onları melez veya melez bir köpek olarak son derece popüler kılar. Kolay ilerleyen doğaları nedeniyle, bu özellik genellikle bu türle birleştirildiğinde diğer karışımlara da yol açar. Göreceğiniz en yaygın tasarımcı köpeklerden bazıları bir Beagle ile eşleştirilmiş bunlar dachshund beagle karışımı , Beagle ve GSD çapraz , ya da Galce Corgi Beagle haçı .

Boxer'a Genel Bakış

Boksörler, mastiff, bulldog ve belki de Great Dane ile geçen, soyu tükenmiş bullenbeisser ırklarının modern torunlarıdır. 19. yüzyılda Almanya'da yetiştirildiler ve boğa güreşi köpekleri olarak kullanıldılar ve sonunda mezbahalarda sığırları kontrol eden kasap yardımcıları oldular. 'Boxer' ismi muhtemelen bir insan boksöre benzer şekilde pençeleriyle oynamayı sevdikleri için ortaya çıkmıştır.Boxer, çoğu köpek ırkı için geç kabul edilen 1940'tan sonra Amerika Birleşik Devletleri'ne ithal edildiğinde, çalışan köpekler olarak sınıflandırıldılar ve bir zamanlar polis köpekleri ve gören göz köpekleri olarak kullanıldılar, ancak o zamandan beri Alman Çobanları tarafından değiştirildi. Şimdi, bekçi köpekleri olarak yetiştiriliyorlar ve çocuklara olan düşkünlükleri nedeniyle 'dadı köpeği' olarak kabul ediliyorlar.

Boxer paltolar kısa ve düzdür ve tımar ihtiyaçları çok düşüktür. Sıkışmış bir yüzleri, sarkık gözleri ve genellikle kenetlenmiş sarkık kulakları vardır. Yüksek sosyal ihtiyaçları vardır ve süper enerjiktirler ancak fazla egzersiz gerektirmezler.

Bu gururlu görünümlü, büyük köpekler, ailelerini koruyan ve çocuklarla oynayan en içeriktir. Akıllı ve dayanıklı ancak sıcak havalarda zor anlar yaşayan nihai koruyucu ırktır. Boksörler 8-10 yaşlarında uzun ömürlü değildirler ve maksimum 24 inç boyundadırlar. Boksörler genellikle labradorlar gibi diğer ırklarla karışık , pitbull teriyerleri ile melezlenmiş veya mastiflerle karışık .

ingiliz mastiff fiyat

Beagle ve Boxer (Bogle)

Çoğu tasarımcı köpeğe benzer şekilde, bu cinsin kökeni bilinmemektedir. Jackabee, büyük olasılıkla çoğu tasarımcı ırkının geldiği zamanlar, 90'lar ve 2000'lerin başlarında yetiştirildi. Cinsin tarihine bakıldığında, bu karışımın güçlü, akıllı, dayanıklı ve tatlıdan oluşan mükemmel bir karışım olan bir cins yaratması muhtemeldi.Bogle nispeten yeni bir türdür ve safkan ebeveynleri gibi uzun süre çalışılmamıştır, ancak bu karışım kesinlikle farklı olacak ve ebeveynlerine göre değişiklik gösterecektir. Bu özellikle iki farklı büyüklükteki ırk çiftleştiğinde doğrudur çünkü onların büyük mü yoksa küçük mü olacaklarını bilmiyorsunuz.

Hem Beagle hem de Boxer çocuklara karşı naziktir, ancak Beagle'ın küçük çocuklar çok gürültülü olursa sabırsızlanıp kırılma olasılığı daha yüksektir. Ancak, Boxer bu davranışı seviyelendirir, böylece Bogle'ınız çocuklara karşı nazik olmaktan çok daha iyi olacaktır. Mizaçlarını ölçmek için küçük çocukların yanında yavru köpeğinizi izleyin.

Eğitilmeleri zor değil ve bu çoğunlukla Boxer karışımından kaynaklanıyor. İstikrarlı, sakin ve yanıyorsanız, bunlar ekstra enerjidir; hiç sorun olmayacaklar. Ev eğitimi, dikkate alınması gereken en önemli şeydir ve herhangi bir eğitim sürecinin en doğal parçası olduğu için bu bir hayaldir.

Görünüm ve Bakım

Bogle görünümünüz ebeveyne bağlı olacaktır, ancak ebeveyni bilmek bile onun nasıl görüneceğini veya hissedeceğini belirlemez. Bogle büyük olasılıkla kaslı ve dengeli bir duruşa, geniş bir göğse ve uzun bir kuyruğa sahip orta büyüklükte bir yapıya sahip olacaktır. Bazı melezlerin sarkık gıdı vardır, ancak her zaman değil. Kahverengi gözlerin olması bekleniyor.Bogle'ın ceketi, yüksek doğruluk oranıyla ebeveynlerinden miras alınacaktır. Tüyleri genellikle pürüzsüz, kısadır ve yoğun bir dokuya sahiptir. Palto renkleri üç renkli veya iki renkli olabilir ve siyah, beyaz, açık kahverengi, kahverengi, ten rengi, siyah veya bunların bir kombinasyonu olabilir.

Bogle'ın boyutu değişebilir, ancak 20 ila 80 pound arasında düşecekler ve 30 inç kadar uzun ve 13 inç kadar küçük olabilirler. Bu geniş kenar boşluğu, boyutlarının tam olarak belirlenmesini zorlaştırır, bu nedenle genişlemeleri ihtimaline karşı yeterli alana sahip olmanız önerilir.

Bogles büyük olasılıkla tek kat halinde gelir ve kat kalın olmasına rağmen genellikle dökülmezler ve çok az bakım gerektirirler. Haftada bir fırçalamakla kurtulabilirsiniz.Büyük tırnakları mobilyayı kolayca çizebileceğinden tırnaklarını sık sık kestiğinden emin ol. Büyük köpeklerin tırnaklarının yere sürtmesi de rahatsızlık verir. Dişlerini fırçalamak 'gerekli değildir, ancak köpeğiniz alıştığında büyük olasılıkla takdir edilecektir.

Eğitim

Bogle'ın eğitilmesi kolaydır ve davranış sorunları geliştirme olasılığı düşüktür. Bununla birlikte, genç eğitilmezlerse saldırgan olabilirler ve nazik ünlerine rağmen düzgün bir şekilde sosyalleşebilirlerdi. Tüm köpeklerin iyi huylu olmaları için eğitime ihtiyacı vardır, ancak Bogles çok az çaba sarf edecektir.

Olumlu pekiştirme, herhangi bir köpek için en iyi yöntemdir. Yanlış bir şey yaptıklarında onları tokatlamaya veya azarlamaya çalışmayın, çünkü yavrularınız size kızacak ve onları eğitmeyi zorlaştıracak. İyi yapılmış bir iş için onlara ödül veya oyuncak vermek onları hızlı bir şekilde eğitecektir.

İtaat eğitimi 'yavru olur olmaz yapılmalıdır, böylece doğru ya da yanlış olarak gördükleriniz arasındaki farkı anlayabilirler. Köpekler rehberlik için alfalarına bakarlar ve sizi bir otorite olarak görürlerse itaatsizlik etme olasılıkları daha düşüktür.Bogle'ınız daha geniş bir ürün yelpazesine sahipse, büyük mesaneleri nedeniyle ev eğitimi basit olacaktır. Daha küçük olsalar bile, ev eğitimini nispeten hızlı bir şekilde anlayacak kadar akıllıdırlar. Bogles'ın da havlaması pek olası olmadığından, muhtemelen dışarı çıkmak için havlıyorlar veya bir davetsiz misafir gördükleri için. Temel olarak, bir sebepten dolayı havlarlar - bu yüzden neye ihtiyaçları olduğuna dikkat edin.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Bogle koşmayı sevmesine ve çok fazla enerjiye sahip olmasına rağmen, dışarıda çok fazla zamana ihtiyaç duymaz. Diğer köpekler gibi flyball oynamak veya yürümek için harcanan zamandan keyif alacaklar ve onları mutlu etmek için her gün egzersiz gereksinimlerinin karşılanması gerekiyor.

Bu karışım için her gün bir saat egzersiz yapmayı deneyeceksiniz. Mümkünse en iyisi 30 dakikalık iki seansa bölünmektir. Bir yürüyüşten sonra hala kablolu görünüyorsa, oyun oynayın. Bogles ayrıca, genişlemeleri ihtimaline karşı çok fazla odaya ihtiyaç duyar, ancak ebeveynler hakkındaki bilgilere erişiminiz varsa, ne kadar büyüyeceklerine dair bir fikir edinebilirsiniz.

Bogles, ılıman havalarda uzun süre dışarıda bırakılabilir, ancak çok ısınırsa, ortalama bir köpeğe göre sıcak çarpması alma şansı daha yüksektir. Her zaman tüm köpeklere uyumaları için sıcak bir yer ve çok sevgiyle bir kanepe veya kucak vermenizi öneririz. Sizinle ve varsa çocuklarınızla zaman geçirmek isteyeceklerdir.

Sağlık

Çoğu tasarımcı ırkta olduğu gibi, iki safkan ırkın büyüdüklerinde karşılaşacakları sağlık sorunlarının çoğunu ortadan kaldırması nedeniyle Bogle'ın sağlık sorunları olma olasılığı daha düşüktür. Bu, bağışık oldukları anlamına gelmez, bu nedenle kilolarına dikkat edin ve onları sağlıklı bir diyetle besleyin.

Boksörler maalesef birçok sağlık sorunu için risk altındadır. Bunlar arasında epilepsi, intervertebral disk hastalığı, göz problemleri, hipotiroidizm, aort darlığı, kardiyomiyopati, dejeneratif miyelopati, patellar luksasyon, kalça displazisi, alerjiler, sırt problemleri, mide sorunları ve kulak enfeksiyonları bulunur. Bu sorunlardan herhangi birinin gelişip gelişmediğini görmek için Bogle'ınızı sık sık kontrol edin.

Beagle'lar hipotiroidizm, göz rahatsızlıkları, obezite, glokom, korneal distrofi ve faktör VII eksikliği açısından risk altındadır. Bu sorunlar aynı zamanda yaşlılıkta da ortaya çıktığından, gelecekte sorunları önlemek için en iyisi, gençken bunlarla ilgilenmektir.

Beslenme

Bogles, düşük karbonhidratlı çoğunlukla protein ve yağ içeren uygun bir diyete ihtiyaç duyar. Amerikan Yem Kontrol Yetkililerine göre bir Bogle karma köpek yavrusu% 22 proteinli bir diyete sahip olmalı, yetişkin ise% 18 olmalıdır. 'Ayrıca Bogle etlerinizi balık, sığır eti ve tavuk gibi tam olarak beslemeniz önerilir.

Herhangi bir köpek için bir kalori miktarı tavsiye etmek zordur, özellikle de bu kadar farklı boyut ve ağırlıklarda karışık bir cins, çünkü standart bir yiyecek miktarı yavrularınızın obez olmasına neden olabilir.

Bogles ayrıca değişen boyutlarından dolayı obeziteye eğilimlidir, bu da beslenme açısından tam olarak neye ihtiyaç duyduklarını belirlemeyi zorlaştırır. Beslenme ihtiyaçlarına tam olarak karar vermek için her zaman veterinerinize gidin.

Aile Hayvanları Olarak

Bogles, sevimli ve tatlı dadı köpekleridir, ancak aileniz için mükemmel yavrular mı? Evinize bir Boxer / Beagle getirirken göz önünde bulundurulması gereken pek çok şey vardır, bu yüzden göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylere bakalım.

  • Bogle kibar, tatlı ve sessizdir.
  • Dikkati severler ama çok yer gerektirirler.
  • Bogle'ınızı yaklaşık haftada bir kez düzenlemeniz gerekecek.
  • Bogle'lar parçalayıcılar olarak bilinmez, ancak Beagle'ın peşine düşerlerse öyleler.
  • Bu cins için günde bir saat egzersiz yapmak isteyeceksiniz.
  • Bu cins, sahibini memnun etmeyi sever ve çok kolaydır.
  • Heyecanlanırlar ama aynı zamanda iradelidirler.
  • Sağlık söz konusu olduğunda iyi olmalısınız (bu türün çok az sağlık sorunu vardır).
  • Yavru köpeğinizin ebeveynlerini araştırmak, bir karışım için bile her zaman iyi bir fikirdir.

Bogle'ın sizin için mükemmel bir arkadaş olduğunu düşünüyor musunuz? Bir Bogle'ı bulmanın birçok farklı yolu vardır ve bu, standart bir yetiştiriciden satın alma uygulamasının dışındaki kurtarma ve barınaklara bakmayı içerir. Bir yavru köpeğin aileniz için en iyi şey olduğuna karar verirseniz, okumaya devam edin ve köpek fiyatları ve daha fazlası için neler bekleyebileceğinizi öğrenin.

Yetiştiriciler ve Köpek Fiyatları

Boksör beagle karışımında uzmanlaşmış bir yetiştirici bulmak, bu türler Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde oldukça yaygın olduğu için daha kolay olacaktır. Ayrıca Designer Dogs Kennel Club tarafından da tanınırlar.

İyi yetiştirilmiş bir Bogle size 350-700 dolara mal olabilir, bu da büyük bir köpek için mükemmel bir fiyattır. Daha ucuz olan yavruların büyük olasılıkla üreme köpekleri için belgeleri olmayacak, daha yüksek fiyatlı olanlar ise olacaktır. Ayrıca, fiyat, muhtemelen yavru köpeğinizin boyutuna göre belirlenecektir. Arılar her zaman en iyi yol değildir ve mümkünse alışveriş yapmadan önce sizi evlat edinmenizi öneririz.

Beagle'lar ve Boksörler, genellikle iyi huylu doğaları nedeniyle genellikle teslim olmazlar. Bununla birlikte, Boxer, geçmiş yarışçılar veya savaşçılar olduğu için poundda bulunabilir. Sıklıkla davranış sorunları yaşarlar, ancak bu sevilmeyi hak etmedikleri anlamına gelmez. İyi eğitilmiş herhangi bir köpek sizin için harika bir arkadaş olabilir.

Bu seçenek daha ucuzdur, tek olumsuzun köpeğin ebeveynlerini bilmemesi. Yine de, bu evcil hayvanların sevgi dolu evlere ihtiyacı olacak ve safkan olsun ya da olmasınlar harika arkadaşlar olacaklar. Bir kurtarma organizasyonu aracılığıyla bir Beagle Boxer karışımını benimseme hakkında bilgi için göz atın Amerika Boksör Kurtarma Genelinde veya bu Beagle Kurtarma ek seçenekler için.

Son düşünceler

Bogles, inanılmaz derecede tatlı, sakin ve çoğu zaman iyi huylu köpeklerdir ve tüm insanlara karşı nazik oldukları iyi bilinir; özellikle çocuklar. Boksörler, geceleri yeni doğan bebekleri Pitbull'larla birlikte beşiklerinde izlemek için kullanılırdı.

Bogles genellikle büyük boy korkutucu olabilir, ancak sizi memnun etmeye hevesli bir altın kalpleri vardır. Neredeyse her evde eğitilmesi ve uyması kolaydır. Beagle ile karışım nedeniyle, çocuklara karşı agresif olabileceklerini unutmayın; yine de nadirdir. Önce çocuğunuzun etrafında onları izleyin.

Yorumlar