Chihuahua Husky Karışımı: Husky-Chi Irk Bilgisi

Chihuahua Husky Karışımı: Husky-Chi Irk Bilgisi

Bir Chihuahua Husky karışımının eşsiz melezi, birçok nedenden dolayı köpek severlere hitap ediyor. Bu köpekler karışımı muhteşem Siberian Husky ve zeki, sevimli Chihuahua, aileye gerçekten sevimli bazı eklemeler yapan sevimli bir melez. Bu büyüleyici köpek, diğer bazı melez köpeklerden biraz daha sıra dışı. Boyut ve görünüm, baskın genlere bağlı olarak değişir.

Siberian Husky ile çok daha minyon Chihuahua arasında çok fazla fiziksel benzerlik yoktur. . Bu iki köpek daha farklı olamazdı, bu da bazı insanların gerçekten var olmadığını düşündüğü beklenmedik ama sevimli bir meleze yol açtı.Sizi temin ederim ki gizemli Chihuahua Husky karışımı var ve sevimli, cana yakın bir arkadaş. Tanınmış ve sevilen iki ırkın özellikleriyle, bu eşsiz görünümlü tasarımcı cinsi yavrular içini mutlulukla dolduracak ve seni tetikte tutacak.

Chihuahua Husky Karışımı
  • Ağırlık 6-15 pound
  • Yükseklik 5-15 İnç
  • Ömür 12-16 Yaş
  • Renkler Tan, Kahverengi Beyaz, Siyah, Gri, Şerit, Agouti, Kırmızı, Bakır, Sable, Çikolata
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Ebeveyn Irkları

Chihuahua Husky karışımı kasıtlı bir melezdir Sibirya Husky ve Chihuahua kasıtlı olarak birlikte yetiştirildiğinde yaratıldı. Her iki ebeveyn de safkan olacak ve suni tohumlama ile süreç tamamlanacak. Bu doğal olarak gerçekleşecek bir eşleşme değil.Sibirya kurdu

 Sibirya kurdu

bu Sibirya kurdu lüks ve dikkat çekici tüylere sahip olması ve yüksek zekası ile bilinen bir cinstir. İnanılmaz derecede sadık, çok enerjik, son derece sevecen ve oynamayı seven zeki köpeklerdir. Orta boy bir köpek genellikle ortalama 35 ila 60 pound arasındadır. Dış yapraklar, 12 ila 14 yıllık sağlıklı bir ömre sahiptir.

Bu cins, daha yumuşak bir alt tabaka ve daha kaba bir dış tabaka ile kalın, sıcak bir kürk mantoya sahiptir. Bu ceket, soğuk iklimlerde sıcak kalmalarına yardımcı olur. Huskies, aşırı soğuk havalarda hayatta kalmalarıyla bilinen ender köpek ırklarından biridir. Bu cins, sıcak havalarda da iyi sonuç verir.

Husky, kürklerinin ayırt edici renkleriyle tanınır. birçok renkte gelir. Bu gölgeler siyah, beyaz, kahverengi, gri, samur, kırmızı ve bilinenleri içerir. kurt boyama (agouti) . Görünüşün bir kurda olan benzerliği, Huskies'i evcil hayvan severler için çekici bir cins yapan şeylerden biridir. Ayrıca heterokromiye sahip oldukları bilinmektedir. , farklı renkli gözleri miras alabilecekleri bir durum.Dış yapraklar çok fazla dikkat gerektirir, düzenli fırçalama/bakım gerektirir ve yeterince egzersiz yapmazlarsa oldukça yıkıcı olabilirler. Bu tür köpekler nadiren havlarlar ancak tıpkı kurtlara benzedikleri gibi ulumayı severler.

Genel olarak Siberian Huskies inanılmaz derecede sağlıklı köpeklerdir. Kalça displazisine ve göz koşullarına eğilimli olabilirler. Bunlar arasında korneal distrofi, jüvenil katarakt ve progresif retina atrofisi bulunur.

catahoula çukur karışımı

Chihuahua

 Chihuahua ayakta

Chihuahualar olarak bilinirler dünyanın en küçük köpek cinsi. Kendine özgü, yippy havlamaları ve devasa kişilikleri ile büyük bir üne sahiptirler. Bu köpekler boyut olarak küçük ama tavır olarak büyük ve herkesin bunu bilmesini sağlıyorlar.Chihuahua'lar, bazıları daha küçük ve bazıları daha büyük olmak üzere 6 ila 10 pound arasında değişir. Yaklaşık 15 ila 20 yıl yaşarlar. Chihuahualar kısa (pürüzsüz) veya uzun tüylü olabilir. Elma veya geyik şeklinde kafaları olan büyük, sivri kulakları vardır.

Chihuahua'ları eğitmek zor olabilir ve asi davranış düzeltilmezse saldırganlaşabilir. Bu cins aldatıcıdır çünkü küçücük ama çok iddialıdır, bu da evcil hayvan sahiplerinin davranışları düzeltmek yerine kaymasına izin vermesine yol açar.

Bu küçük ama güçlü küçük köpekler enerji toplarıdır ve oynamayı severler. Diğer büyük köpeklerin yanında ve parkta veya doğada maceralara atılırken dikkatli olmaları gerekir. Küçük boyutları, kolayca incinebilecekleri anlamına gelir. Chihuahualar genel olarak sağlıklı köpeklerdir ancak düzenli bakım ve tıbbi bakım gerektirirler.

Chihuahuas, kalp sorunlarıyla bilinen bir cinstir. mitral kapak hastalığı ve patent duktus arteriozus gibi. Ayrıca daha sonraki yaşamlarında göz rahatsızlıklarına ve diş sorunlarına eğilimlidirler. Diğer sağlık sorunları arasında patellar luksasyon, daha küçük köpeklerde yaygın olan yüzen bir diz kapağı durumu ve molera adı verilen bir durum yer alır. Bu durum, kafatası düzgün bir şekilde kaynaşmadığında meydana gelir ve başın üst kısmında yumuşak bir nokta oluşur.Chihuahua Husky Karışımının Yetiştirilmesi

Bu eşsiz karma köpek hakkında sorulan ilk sorulardan biri, iki cins arasındaki boyut farkı göz önüne alındığında varlığının nasıl mümkün olduğudur. Karışım, geleneksel çiftleştirme yoluyla yapılmaz. In vitro fertilizasyon (IVF) ve suni tohumlama (AI) süreçleri bu benzersiz eşleşmeyi mümkün kılar.

Chihuahua'lar bir Siberian Husky yavrusu taşımak için çok küçük olduğundan, Siberian Husky her zaman annedir.

Chihuahua Husky Karışımı Takma Adları

 2 Chihuahua Husky Karışımı

Bu cins için dört farklı takma ad vardır.

 1. Chihuahua Husky (Husky Chihuahua)
 2. Husky-chi
 3. Chi Husky
 4. Huskyhuahua

Bu tasarımcı cinsi, resmi bir cins olarak tanınmadığından, cins kulüpleri tarafından adlandırılmaz veya kaydedilmez.Mizaç

Bu özel köpek karışımı, en cesur köpek ırkı ve en sevecen köpek ırklarından birini bir araya getiriyor. Bu karışım, bir köpek anlamına gelir. son derece yüksek enerji ve olağanüstü güçlü bir kişilik . Oldukça zeki, sevgi dolu, inatçı, meraklı ve inatçı olacak.

Chihuahualar, küçük boyutlarına rağmen sorumlu olmak ve belirgin kişiliklere sahip olmak isterler. Dış yapraklar enerji doludur ve ilgi ister. Bunlar Chihuahua karışımları bir avuç olabilir, ve sahipler, uygun davranışı göstermeye ve aşılamaya yardımcı olmak için farklı eğitim seçeneklerini araştırmak isteyebilir.

Boyut ve Görünüm

Bu tasarımcı cinsinin görünümü, ebeveynlerdeki önemli farklılıklar nedeniyle tahmin edilemez. Boyut 6 ila yaklaşık 15 pound arasında olabilir. Yaklaşık 5 ila 15 veya daha fazla inç yüksekliğinde duracaklar. Çoğu özel yetiştirici, minyatür bir Husky'ye benzeyen üreme köpekleri üzerinde çalışır. . Onlar çok daha küçük ama var kurt benzeri işaretler ve bazen çok renkli gözler.Bu cins, bir Chihuahua gibi çok daha kısa bacaklara ve her bir ebeveyn soyundan gelen kişilik ve fiziksel özelliklerin bir karışımına sahiptir. Ebeveynler veya ikisinin herhangi bir varyasyonu gibi görünebilirler. . Daha fazla bilgi edinmek ve önceki yavrularının nasıl göründüğünü görmek için yetiştiricinize danışın.

Ceket ve Renkler

Huskychi, kısa ila orta uzunlukta kalın, pürüzsüz bir kaplamaya sahip olacaktır. Renkler siyah, gri, beyaz, kahverengi, ten rengi ve çok renkli olabilir. Bu cins, her iki cinsten de herhangi bir sayıda özelliği miras alabilir, bu nedenle, bu karışımın sahip olabileceği bir dizi tüy ve renk karışımı olacaktır. Birçoğunun çift veya üç renkli katları olacaktır.

Ceket renkleri şunları içerir:

 • Bu yüzden
 • Kahverengi
 • Beyaz
 • Siyah
 • Gri
 • Gümüş
 • Agouti
 • Kırmızı
 • Bakır
 • samur
 • Çikolata

Egzersiz ve Yaşam

Bu melez düzenli egzersize ihtiyaç duyar, ancak ailenin Husky tarafı kadar aktif olmayacaktır. Her iki ebeveyn ırkı da aktif köpeklerdir, bu nedenle küçük adamın keşfetmek için bolca zaman ve alan elde etmesini sağlamak için her gün zaman ayırmayı bekleyin. . Hem iç hem de dış mekan oyun zamanı fırsatları, onu sağlıklı tutmak için en iyisidir. Bu küçük adamlar, içeride oynayarak iyi miktarda enerji açığa çıkaracak kadar küçüktür.Unutulmaması gereken bir şey daha kalın kürküyle çabuk ısınabileceğidir. Sabahları veya akşamları daha serin saatlerde yürümeye ve egzersiz yapmaya çalışın. Yavru köpeğinizin her gün en az bir saatlik oyun süresine ihtiyacı olacaktır. Hem serbest oyun zamanı hem de yürüyüş ve keşif zamanı isteyecektir.

ipeksi teriyer

Chihuahua Huskies'in çok fazla ilgiye ihtiyacı olacak ve bunu çok istiyorlar. Daha küçük boyutları nedeniyle, daha küçük evler ve apartmanlar için iyi köpeklerdir, ancak eğlendirilmezlerse sabırsız ve yıkıcı olurlar.

Bunlar uzun süreli dışarıda tutulması gereken köpekler değildir. İnsanların etrafında olmayı severler ve gözetimsiz bırakılmayacak kadar küçüktürler. Chihuahua'ların cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl doğası ve Huskies'in uluyan doğası nedeniyle, bazen biraz gürültülü olabilirler. Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız veya gürültüye duyarlı komşularınız varsa, bunu aklınızda bulundurun.

Eğitim

Bu eşsiz köpek ırkını eğitmek zor olabilir . Çok zeki ve zekidirler ancak çok fazla dikkat isterler ve büyük bir tavır geliştirebilirler. İtaat eğitimi değerli bir yatırım olabilir, bu köpekler patron olduklarını düşünme eğilimindedirler ve genellikle zihinsel olarak insanlarından en iyi şekilde yararlanmaya çalışırlar.

Yavru köpeğinizi eğitmek için hangi yöntemi seçerseniz seçin, ona bağlı kalın. Tutarlılık ve tekrarlama önemlidir. Denemeye devam edin ve ihtiyacınız olursa profesyonel yardım isteyin. Yaşlandıkça, yavrular daha iyi dinler ve davranırlar, ancak eğitimin erken başlaması ve güvenilir kalması gerekir.

Yavru köpeğinizi diğer köpeklerle sosyalleştirmek, eğitimin bir parçasıdır. Diğer köpeklerin yanında nasıl davranılacağını ve insanlarla etkileşim kurmanın uygun yollarını bilmesi gerekiyor. İnanılmaz derecede sevimli görünümleri nedeniyle, Chihuahua Huskies çok dikkat çekiyor ve onların bununla başa çıkabilmelerini ve kimseyi ısırmamalarını veya saldırmamalarını istiyorsunuz.

Sağlık

Düzenli egzersiz, dikkat, en kaliteli tıbbi bakım ve dengeli yemekler, yavru köpeğinizin yıllarca sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır. Melezlerin, genetiğinin çok safkan doğası nedeniyle çoğu zaman diğerlerinden daha sağlıklı olduğu düşünülür.

Chi Husky nadir, alışılmadık bir cins olduğundan, her iki ebeveyn ırkında da benzer sağlık sorunları olabilir. . Farklı hastalık riskleri hakkında endişeleriniz varsa veterinerinize veya yetiştiricinize danışın. Chi Husky'nin risk altında olduğu hastalıklar ve sağlık koşulları şunları içerir:

Her iki cins de göz ve kulak bakımı ile ilgili sorunlara karşı hassastır. Kulaklarını temiz tutmaya özen gösterin ve gözlerinden gelebilecek akıntıları temizleyin.

Bu cinsin beklenen ömrü 12 ila 16 yıldır.

Beslenme

Chihuahua Husky karışımınızın dengeli bir diyetle beslenmesi gerekecek. Yüksek kaliteli köpek maması çok önemlidir. Doğal içerikli markalar, birçok katkı maddesi ve ikamesi olanlardan daha iyidir. Yavru köpeğinize fayda sağlayabilecek farklı takviyeler hakkında veterinerinizle konuşun.

Köpeğinizi aşırı beslememeye dikkat edin . Onun sağlıklı bir kiloda kalmasını istiyorsunuz, bu yüzden aşırı ikramlardan ve atıştırmalıklardan kaçının. Balık, tavuk, meyve ve sebze gibi taze malzemeler içeren yiyecekleri arayın. Yalın proteinli, az yağlı, besin açısından zengin köpek mamaları ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacaktır. .

bakım

Kurt benzeri bir ceketle, Bu cins düzenli fırçalama ve bakıma ihtiyaç duyar. . Bakım, küçük adamınızla bağ kurmanın mükemmel bir yoludur ve ilginizi takdir edecektir. Daha uzun ve kalın kürkü nedeniyle bakım seansları arasında fırçalanması gerekiyor.

Köpeğinizi haftada en az bir kez fırçalamayı planlayın . Daha fazlası daha iyidir. Köpeğinizin benzersiz tüyüne bağlı olarak, haftada iki kez, hatta üç kez, kürkünü pürüzsüz, yumuşak ve ipeksi tutacaktır. Düzenli fırçalama keçeleşmeyi önler, ağrılı tüy kümelerini durdurur ve yavru köpeğinizin kendini iyi hissetmesini sağlar.

Yavru köpeğinizi evde yıkayabilir ve tımar edebilirsiniz. . Bununla birlikte, bakım yapan kişi daha iyi vakit geçirecek ve ceketini en iyi durumda tutmak için yılda birkaç kez profesyonel bakıma ihtiyaç duyulabilir. En az üç veya dört ayda bir profesyonel bir kuaföre gitmeye çalışın. Ayrıca, yavru köpeğinizin tırnaklarının düzenli olarak kesilmesi gerekeceğini unutmayın. .

Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Maliyetleri

Chi Husky, nadir, özel bir köpek türüdür. Bu, diğer bazı ırklardan çok daha pahalıya mal olacağı anlamına gelir. 1.000 ila 3.000 ABD Doları veya daha fazlasını ödemeyi bekleyin . ile çalıştığınızdan her zaman emin olun. saygın, sorumlu yetiştirici .

Yeni bir köpek yavrusu edinmenin ilk maliyetinin yanı sıra, birçok malzeme hemen satın alınmalıdır. Bunlar arasında ayarlanabilir bir sandık, eğitim pedleri, ikramlar, oyuncaklar, yataklar, tasmalar, kayışlar, koşum takımları ve daha fazlası gibi malzemeler bulunur. Yeni yavru köpeğinizi rahat ve şık bir şekilde yerleştirmek için birkaç yüz ila bin dolar harcamanız normaldir.

Kurtarma ve Barınaklar

 Çimenlerde Chihuahua Husky Karışımı

Chi Husky köpeklerinin bulunabileceği ve sevgi dolu evlere ihtiyaç duyan aşağıdaki kuruluşlara göz atın.

Aile Evcil Hayvanları Olarak

Chihuahua Husky karışımı güzel bir köpektir. Çok hoş evcil hayvanlar yapabilirler. Son derece zeki, şımarık bir kişiliğe sahip, onlar eğlenceli arkadaşlar. Bu köpekler mükemmel evcil hayvanlardır. Bununla birlikte, heyecanlı veya aşırı iddialı olmaları nedeniyle küçük çocuklarla veya diğer hayvanlarla her zaman iyi geçinemeyebilirler. . Tabii ki, bunların hepsi sizin özel yavrunuza bağlı olacaktır. Sadece biraz inatçılığa hazır olun ve herhangi bir yeni köpek yavrusu ile savaşınızı nasıl yapacağınızı öğrenin.

Chi Husky, herhangi bir aileye değerli bir katkı olacak cesur, zeki ve güzel bir köpektir. Husky işaretlerine sahip daha küçük boy, bu küçük adamları gittikleri her yerde ilgi odağı haline getiren muhteşem bir kombinasyon.

Eve yeni bir evcil hayvan getirdiğinizde, araştırma yapmakta fayda var. Bu cins, yüksek fiyat etiketi, bakım, eğitim ihtiyaçları ve diğer ekstra bakım nedeniyle herkes için uygun olmayabilir. Evlat edinmeden önce belirli bir cins hakkında bilgi edinmek her zaman iyidir. Sen Bu türün kendine özgü mizacı ve genetik geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için yerel veterinerinizle veya bir yetiştiriciyle görüşebilirsiniz. Unutmayın, bazı bilinmeyenler vardır ve evcil hayvanınızın tüm kişiliğini veya davranış eğilimlerini tamamen büyüyene kadar göremeyebilirsiniz.

amerikan mastiff yetiştiricileri

Son düşünceler

Chi Husky, sevimli, mini Husky görünümlü bir köpekle sonuçlanan özel bir karma köpek türüdür. 20 poundun biraz altında olan bu küçük adamlar, harika insan arkadaşları olurlar. Bu enerjik, zeki ve meraklı küçük yavru, ailenize pek çok kucaklaşma ve macera katacak. Çok fazla sevgiye ve ilgiye ihtiyacı olacak, bu yüzden onun bakımına ayıracak çok zamanınız olduğundan emin olun. Tatlı yüzü ve şamatacı karakteri kalbinizi dolduracak ve günlerinizi eğlence dolu geçirecek.

Yorumlar