Golden Retriever Fiyatları Ne Kadardır?

Golden Retriever Fiyatları Ne Kadardır?

Golden Retriever, dünyanın en popüler köpek ırklarından biridir. Bu yüzden birçok ailenin 'bir golden retriever ne kadar' diye merak ettiğini düşündük.

bu Golden Retriever arkadaş canlısı, sevimli ve muhteşem bir köpektir. Kişisel bilgimizi kullanarak ve bunları diğer güvenilir web siteleriyle iki kez kontrol ederek, ihtiyacınız olan tüm dolar ayrıntılarını bulduk. İlk köpek yavrusu yılından itibaren, ondan sonraki her yıl ve toplam ömür boyu maliyeti, hepsini dahil ettik. Öyleyse, sıkışıp kalalım!Tıpkı biz insanlar gibi, tüm Altınlar farklıdır ve hepsinin farklı şeylere ihtiyacı olacaktır. Hepimizin bir kemiği hiç kırılmamış bir arkadaşımız var ve bir de yaralanmalar için sürekli acil serviste olan bir arkadaş var. Aynı şey köpekler için de geçerli. Bundan dolayı, Retriever'ınızın ne kadara mal olacağını tam olarak tahmin etmek zor sen.

İçindekiler

beagle dökülür mü

Bu nedenle minimum ortalama maliyetleri hesapladık. İşte bir bakışta bunlar:Golden Retriever Ortalama Maliyeti
İlk Köpek Yavrusu Fiyatı ve Köpek Malzemeleri2.215$
Yıllık Maliyetler1.732 $
Minimum Ömür Boyu Maliyet22,999 $

Golden Retriever yavrusundan daha sevimli bir şey var mı? Hayır! Ama bilmelisin ki bu kadar sevimli bir şey bedavaya gelmez! Hemen satın almanız gereken köpek yavrusu maliyetleri ve köpek malzemeleri vardır. Bu, ortalama 2.215 dolara mal olacak. Buna bir yıllık maliyeti de eklemeniz gerekiyor, toplam ilk yıl harcaması 3.947$ . Bu büyük olasılıkla en pahalı yılınız olacak.

Bundan sonraki ortalama yıllık maliyet 1.732$ olacaktır. Bu, Goldie'nizin yiyecek, diğer malzemeler, temel sağlık kontrolleri ve aşılar ve sigorta gibi ihtiyaç duyacağı tüm temel şeyleri kapsayacaktır. Bu, eğitim veya köpek gezdirme gibi ek tıbbi harcamaları veya hizmetleri içermez. Bu çalışan köpeklerin beklenen ömrü 11 ​​yıldır. ortalamada. Bu nedenle, toplam ömür boyu maliyetlerinin minimum 22,999 $ olduğunu hesaplıyoruz.

Golden Retriever Köpek Fiyatı

Otların arasında altın köpek yavrusu

Retriever yavrularının fiyatları değişkenlik gösterir ve bu birçok faktör göz önünde bulundurularak araştırılabilir.Sorumlu bir yetiştiriciden bir Altın yavrunun ortalama fiyatı, 900$ ile 1300$ arasında maliyet . Ünlü bir yetiştiriciden gösteri kalitesinde bir köpek yavrusu veya köpek arıyorsanız, köpeğiniz için birkaç bin dolar harcamayı bekleyebilirsiniz.

Düşük kaliteli yetiştiriciler ve yavru değirmenleri daha düşük fiyatlar talep edecektir. Daha saygın yetiştiricilere göre sağlık kontrollerine daha az harcama eğiliminde olduklarından, müşterileri cezbetmek için daha düşük fiyatlar sunabilirler. Ancak sağlıklı bir Golden köpek yavrusu istiyorsanız, biraz daha fazla ödemeyi ve sorumlu bir yetiştiriciyle çalışmayı beklemelisiniz. Birazdan daha fazla ayrıntıya gireceğiz.

Yavruların Fiyatını Etkileyen Faktörler

Teneke bir kovada köpek yavruları

Yetiştiricilerin yavrular için nasıl ve neden farklı fiyatlar talep ettiğini bilmek önemlidir.Damızlık Kalitesi

Yetiştirici kalitesi, köpek yavrusu fiyatını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Sorumlu bir yetiştirici köpeklerini sağlık sorunları için tarayın ve sadece en sağlıklı olanı yetiştirin. Bu, sağlıklı yavrular üretme olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Bu, sizin tarafınızdan karşılanması gereken onlar için ekstra maliyetlere neden olur. Ancak mutlu ve sağlıklı bir yavru anlamına geldiği için kesinlikle ek masrafa değer.

Düşük kaliteli bir yetiştiriciyle çalışarak yavrularınıza daha az harcamayı seçerseniz, elbette birkaç yüz dolar tasarruf edersiniz. Ancak bu, gelecekte hem veteriner hem de eğitim faturalarında binlerce dolara eşit olabilir. Sadece sorumsuz yetiştiricilerin sağlıksız yavrular yetiştirme olasılığı daha yüksek olmakla kalmaz, aynı zamanda sosyalleşmemiş ve davranışa meydan okuyan köpek yavruları yaratma olasılığı daha yüksektir. Riske değmez!

Nesillerini

Bazı saygın yetiştiriciler, çabalarını yalnızca mahsulün kremasını yetiştirmeye odaklar. Ödüllü köpekleri kullanacaklar en iyi görünen ve alınan örnekleri üretin. Kazanan bir köpek alacağınızı garanti etmese de, şansınızı büyük ölçüde artırır. Ayrıca fiyatı yükseltiyor. Ancak köpeğinizi gösteri veya performans halkasında göstermek istiyorsanız, bu dikkate alınması gereken bir şeydir.

Yer ve Yılın Zamanı

Yetiştiricinin yeri, köpek yavrusu fiyatını etkileyebilir. Yüksek maliyetli bir mahallede yaşıyorlarsa, karşılamaları gereken daha fazla harcama olduğundan, düşük maliyetli bölgelerdekilerden daha fazla ücret alacaklardır. Golden Retriever yetiştiricilerinin sınırlı olduğu eyaletlerde, genellikle biraz daha fazlasını isteyebilirler. Bunun nedeni, talebin çok sayıda yetiştiricinin bulunduğu bölgelere göre daha yüksek olmasıdır.Yılın zamanı da bir köpek yavrusu fiyatına katkıda bulunabilir. Yaz aylarında yetiştiriciler genellikle daha fazla para isterler. çünkü aileler yaz aylarında yavrularının en şirin yaşam evresini yaşamak isterler. Kışın köpek yavrusu satın alanlar biraz para biriktirebilir.

Yaş

Yavruların çoğu sekiz hafta civarında eve gelmeye hazırdır, bu nedenle aileler onları bu zamana mümkün olduğunca yakın bir zamanda eve getirmeye isteklidir. Bir yetiştirici birkaç hafta veya ay sonra bir köpek yavrusu satmakta zorlanırsa, bazen fiyatı düşürür aileleri onları satın almaya ikna etmek için. Yavru köpeğinizi almak için biraz para biriktirebilir ve birkaç hafta bekleyebilirsiniz, ancak önce başka birinin onu kapması riskini alırsınız.

Altın için Maliyetler

Turuncu top ile geri almak köpek yavrusu

Altın anne ya da baba olmak çok eğlenceli ama aynı zamanda çok fazla sorumluluk da getiriyor.

Günün sonunda faturaları ödeyen köpek değil, siz olacaksınız! Aşağıda listeledik onu eve getirmeden önce satın almanız gereken eşyalar karşılamasının mümkün olduğunca sorunsuz geçmesini sağlamak için. Yavrularını şımartmak istediğin şeyler de olabilir, çünkü! Yavru köpeğinizin ilk fotoğraf çekimi gibi!Çoğu köpek, küçük veya büyük bir sorun olsun, yaşamları boyunca en az bir sağlık durumundan muzdariptir. yani olacak ayrıca beklenmedik şeyler para kazanmak için ve bunları nihai maliyetlerde hesaplamadık. Size daha iyi bir fikir vermek için bazı endişelerin tedavi edilmesinin ne kadara mal olabileceğini açıklayacağız. Çok maliyetli olabilirler - bu nedenle beklenmedik ve pahalı sağlık sorunları için sizi kapsayacak bir sigorta poliçesi satın alın .

Tedarik

Golden Retriever yavru köpeğinizin ihtiyaç duyacağı tüm malzemeleri aşağıda listeledik. emin olmak için bu listeyi bir alışveriş listesi olarak kullanabilirsiniz. hiçbir gerekliliği unutma ! Daha önce bir Retriever veya benzer büyüklükte bir köpeğiniz varsa, hala çalışıyorsa ve şu anda kullanımda değilse öğeleri yeniden kullanabilirsiniz. Bu size para kazandırabilir.

Köpeğiniz olgunlukta 55 ila 75 pound ağırlığında olacak ve onları büyük bir köpek ırkı .Elbette, yavrularınız sekiz haftada o kadar büyük olmayacak, ancak bazı eşyaları köpek yavrusu boyutunda satın almanız ve büyüdüğünde bunları değiştirmeniz gerekeceğini unutmayın. Bunlar yaka gibi şeyler olacak ve koşum takımları . Sonunda, köpeğinizin boyutuna bağlı olarak L veya XL olarak ürünler satın almanız gerekecek.nutro köpek maması geri çağırma 2017

Yavru köpeğiniz için biraz büyük olacağını bilerek hemen L veya XL olarak satın alabileceğiniz bazı ürünler, ancak büyüyecekler. Bu, yatak veya eğitim bölücüler ile kasalar . Bunu yapabildiğiniz yerde yapın çünkü uzun vadede size para kazandıracaktır. Bazı sahipler ister uzun ömürlü olmaları için kaliteli ürünler satın alın uzun. Ancak bazı sahipler, yavrularının onları yok etmesi durumunda daha ucuz ürünler satın almayı tercih eder.

İşte ortalama tedarik maliyetleri:

TedarikOrtalama tutar
Yiyecek ve Su Kaseleri15 dolar
Gıda (30 lb torba)50 dolar
Köpek tasması15 dolar
tasma15 dolar
Yatak75 $
sandık75 $
Leke ve Koku Giderici Sprey
Poop Torbaları (1 yıllık tedarik)55 dolar
kimlik etiketleri
mikroçipleme40 dolar
Kablo ağı25 dolar
oyuncaklar60 $
ikramlar20$
İlk yardım kiti30 $
Araba Kısıtlama15 dolar
Fırçalamak15 dolar
Tırnak makası15 dolar
Şampuan
Diş Fırçası Seti ve Fırça
Toplam585$

Yukarıdaki Golden Retriever alışveriş listesinden de görebileceğiniz gibi, ihtiyaç duyacağınız ilk sarf malzemelerinin maliyeti ortalama 585$ olacaktır. Bahçenizi korumak için evinizi güvenlik kapıları veya daha yüksek çitlerle korumanız gerekiyorsa, bu masrafları yukarıdaki şekle eklemeniz gerekeceğini unutmayın.

Profesyonel Eğitim

Köpek eğitimi dersleri, yavru köpeğinizi sosyalleştirmenin ve daha fazla köpek yavrusuyla tanışmanın harika bir yoludur! Ayrıca, ilk kez köpek sahibiyseniz, kendinize olan güveninizi de artırabilir. Ancak, yeni yavrularını tek başına sosyalleşmek ve eğitmek konusunda rahat olanlar, bazen köpek yavrusu eğitim sınıflarının onlar için olduğunu düşünmezler. Neyse ki Golden Retriever doğal olarak mutlu ve itaatkar bir köpek ırkı , bu nedenle devam eden eğitim muhtemelen gerekli olmayacaktır.İlk temel köpek yavrusu eğitim sınıfları genellikle beş haftalık bir kurs için 100 dolara mal olur , haftada bir saat grup derslerinden oluşmaktadır. Bire bir eğitim kursunu tercih ederseniz, daha pahalıya mal olacaktır. Bazı şirketler, birkaç bin dolara mal olabilen köpek eğitim kampı tarzı kurslar sunar. Gördüğünüz gibi, eğitim fiyatları değişir ve neye ihtiyacınız olduğuna bağlıdır. Bu fiyatları toplam rakamlara dahil etmedik.

Gıda

Golden Retriever, ayda ortalama 30 kilonun biraz altında yemek yiyor, bu da günde yaklaşık üç bardak. Ortalama 30 kiloluk mama tanesi 50 dolara mal oluyor, yani ayda yaklaşık 47 dolar yemek için harcamak . Ama biraz daha fazla harcamanız tavsiye edilir. Golden'ınızın sağlığı için daha kaliteli yiyecekler . Bunu yaparsanız, ayda yaklaşık 60 dolar ve 70 dolar arıyorsunuz.

Yavrular günde üç fincandan az yer, bu nedenle ilk yıl biraz daha az harcarsınız. Golden'ınızın özel veya reçeteli bir diyete ihtiyacı varsa veya onları çiğ bir diyetle beslemek istiyorsanız, daha fazla harcamayı bekleyebilirsiniz. Golden'ınızın yemeğinin yanı sıra, ikramlar da satın almanız gerekecek. Ödül temelli eğitim için ikramlar harikadır ve diş çubukları Golden'ın diş etleri ve dişleri için harikadır. ortalama maliyeti aylık ikramlar yaklaşık 20$'a eşittir (Rakamlarımıza dahildir).

Sağlık Sigortası

Metin ile yerde hasta köpek Tüm yavruların gelişimsel muayenelere ve temel aşılara ihtiyacı vardır. ilk yılda. Bu genellikle üç ayrı ziyarette gerçekleşir. Ziyaret başına ortalama 150$ maliyetle, ilk yıl veteriner faturalarında fazladan 450$'a bakıyorsunuz. Aylık ortalama 10 dolara mal olacak kalp kurdu ve pire tedavileri gereklidir. Bu ziyaretler ve tedaviler gerekli olduğundan, bu maliyetler rakamlarımıza dahil edilmiştir.

Golden Retriever nispeten sağlıklı bir cinstir. Ancak, onlar tüm köpekler gibi belirli koşullara yatkındır. Örneğin, kalça displazisi Goldens'ta yaygın bir endişe kaynağıdır. Sorunun ne kadar gelişmiş olduğuna bağlı olarak, tedavi edilmesi 500 ila 13.000 ABD Doları arasında herhangi bir yere mal olabilir. Altınlar ayrıca daha yüksek bir kanser oranına sahiptir. Ve bazı durumlarda, bir köpekte kanseri tedavi etmek 25.000 dolara kadar mal olabilir.

Sadece bu rakamlardan da görebileceğiniz gibi, tıbbi tedavi BÜYÜK bir maliyet olabilir. Çoğu ailede bu fonlar hazır bulunmaz, bu nedenle sigorta yaptırmak çok önemlidir. Sigorta maliyeti, seçtiğiniz teminat düzeyine bağlı olarak değişir. Goldenlar için sigorta fiyatı, daha yüksek kanser oranı nedeniyle benzer türlere göre biraz daha maliyetlidir. Bugün ortalama maliyet ayda yaklaşık 50 dolar, ancak köpeğiniz yaşlandıkça ve veteriner masrafları arttıkça artmasını bekleyin.

Ve ertelemeyin. O zamandan beri yavru köpeğinizi sigortaya kaydettirmeyi düşünün. köpeğiniz ne kadar gençse, evcil hayvan sigortası şirketleri önceden var olan koşulları kapsamadığından o kadar fazla teminat alırsınız .

Devam Eden Yıllık MaliyetlerOrtalama tutar
Gıda4
ikramlar240 dolar
Temel Tıbbi Bakım203$
Sigorta600 $
Diğer malzemeler125 $
Toplam1.732 $

Dikkate Alınması Gereken Ek Maliyetler

Bir kova içinde banyo yapan köpek yavrusu

Göz önünde bulundurmanız gereken başka birçok maliyet var.

Tüm köpek sahipleri bu hizmetlere ihtiyaç duymayacak, ancak düzenli olarak ihtiyacınız varsa maliyetli olabilir . Onlara ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız, devam edin ve onlar için bütçe yapın ve maliyetleri toplam rakamlara ekleyin.

Köpek Yürüyüşü

Golden Retriever'lar aktif ve spor köpeklerdir, bu yüzden her gün en az bir saat egzersiz yapılmalı . Tüm aileler bunu her gün taahhüt edemez. Ya iş taahhütleri nedeniyle ya da beklenmedik bir yaralanma nedeniyle. Bu, Golden'ınızı egzersiz ve sağlıklı tutmak için bir köpek gezdirici kiralamanız gerekeceği anlamına gelir.

Köpek gezdirenler bir grup yürüyüşü için ortalama 20 dolar ücret 30 dakika süren. Daha uzun veya bire bir yürüyüşler daha pahalıya mal olur. Bazı sahipler, kendilerinin (ve yavrularının) bunun yerine köpek bakımına gitmenin daha iyi olduğunu düşünüyor. Bu genellikle 25 dolara mal olur ve köpeğinizi sağlıklı ve sosyal tutmanın harika bir yolu olabilir.

tımar

Bir Golden Retriever'ın görünüşünün en iyi varlığı, altın rengi kürküdür ve güzel görünmesini sağlamak için oldukça fazla çalışma gerektirebilir. Bu nedenle, bazı sahipler bunu tercih ediyor. köpeklerini birkaç ayda bir profesyonel bir bakıcıya gönder . Gösteri köpeğiniz varsa, bu bir istekten ziyade bir zorunluluktur.

boksör karışımı

Bakım maliyetleri, bakıcının deneyimine, köpek ırkına, ihtiyacınız olan hizmet düzeyine ve yavrularınızın davranışına bağlıdır. Köpeğiniz tımar etmekten hoşlanmıyorsa, daha uzun sürdüğü için daha pahalıya mal olur ve tımarcı için daha fazla risk vardır. Tipik olarak, bir Golden'ı tımar etmenin maliyeti (banyo yapma, düzeltme, tırnak kesme vb. dahil) 70 dolar civarında olacak.

Seyahat

İster köpeksiz seyahat etmeyi seviyor olun, ister son dakika iş gezisi veya ailevi bir acil durum için acil binişe ihtiyacınız olsun, köpeğinizin yatılı olması gerekebilir.Ortalama bir köpek yatılı tesisi gecelik 25 ila 85 dolar arasında maliyet , köpek kulübelerinin olanaklarına, köpeğinizin boyutuna ve mevcut talebe bağlı olarak. Golden'a binmenin maliyeti ortalarda bir yerde 55 dolardan düşecek gibi görünüyor.

Son düşünceler

Otların arasında yürüyen yetişkin Goldie

Bir Altın sahibi olmanın ömür boyu maliyetini tahmin etmek zor.

Bazı yavrular gerçek bir problem yaşamadan uzun ve sağlıklı yaşarlar. Ve bazı doggolar, sağlık sorunlarının adil payından daha fazlasını yaşarlar. Ancak genel olarak, bir Golden Retriever sahibi olmanın minimum maliyetinin ömrü boyunca 22.999 $ olduğunu hesapladık.

Forbes tahminleri Golden gibi büyük bir köpeğe bakmanın ömür boyu maliyeti bazı durumlarda 83.000 dolara kadar çıkabiliyor. Ve bazı sağlık sorunlarını tedavi etmenin maliyetine baktığınızda nedenini anlamak kolaydır. Sadece şunu bilin ki köpeğinize maddi olarak bakabilirseniz, o sizi bolca sevgi, ıslak köpek öpücüğü ve eğlence ile ödüllendirecektir. Hangisi paranın satın alabileceği birçok şeyden daha iyidir!

Yorumlar