Alman Çoban Danua Mix Gerçekler

Alman Çoban Danua Mix Gerçekler
Alman Kurdu, Danua, Karışık Cins Köpekler

Alman Çoban Danua Mix Gerçekler

Ava Channing 10 ay önce Yorum Yok Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekiler • Danua Alman Çoban Karışımı
 • Alman Çobanı ile Büyük Danimarkalı Geçmemenizin 3 Nedeni
 • 1. Yabancılarla tanışmak biraz zaman alır. Alman Çoban Büyük Danimarkalılar bu durumda Alman Çoban ebeveynlerinden sonra çok şey alırlar. Alman çobanları gibi yabancıların etrafında her zaman uyanık ve temkinli olan mükemmel bekçilerdir. Onlara aşina olmayan birine ısınmak için çok daha fazla zamana ihtiyaçları olacaktı.
 • Alman Çoban Köpeğiyle Karışık Bir Danua Almanızın 3 Nedeni
 • Diğer Alman Kurdu ve Danua Karışımları
 • Danua Alman Çoban Karması'nın Görünümü, Kişiliği ve Özellikleri
 • Alman çoban Satılık Danua yavruları ile geçti
 • Alman Çoban Danua Mix damat
 • Danua Alman Çobanları Sağlık Sorunları
 • Great Dane Alman Çoban Gıda Gereksinimleri ile Karışık
 • German Shepherd Great Danes Egzersiz Gereksinimleri
 • Danua Alman Çoban Karması Eğitimi
 • Danua Alman çoban ve aileleri ile geçti
 • Referanslar:

Danua Alman Çoban Karışımı

Büyük Çoban veya Dane Çoban olarak da adlandırılan Alman Çoban-Büyük Dane Karışımı, en ünlü iki köpek ırkı Büyük Dame ve Alman Çoban'ın bir haçıdır. Bu cins aynı zamanda dünyanın bilinen en büyük melezlerinden biridir. Ebeveyn ırkları gibi, bunlar boyutlarına rağmen sevgi dolu, sıcak, sevecen ve arkadaş canlısı doğaları ile ünlü olan sevimli ve görkemli köpeklerdir.

Son derece sadık yoldaşlardır ve sahiplerini koruyabilirler. Bu çok büyük köpeklerin harika bekçi yetenekleri vardır. Zekaları ve yüksek enerjileri, eğitime iyi yanıt vermelerine yardımcı olur. Her iki ana cins de bu haçı gerçekten dikkate değer kılan birçok olumlu özelliğe sahiptir.Alman Çobanı ile Büyük Danimarkalı Geçmemenizin 3 Nedeni

1. Yabancılarla tanışmak biraz zaman alır. Alman Çoban Büyük Danimarkalılar bu durumda Alman Çoban ebeveynlerinden sonra çok şey alıyor . Alman çobanları gibi yabancıların etrafında her zaman uyanık ve temkinli olan mükemmel bekçilerdir. Onlara aşina olmayan birine ısınmak için çok daha fazla zamana ihtiyaçları olacaktı.

Onları aile üyelerine, arkadaşlara, komşulara ve hatta diğer evcil hayvanlara alıştırmak için mümkün olduğunca erken sosyalleştirmeniz ve eğitmeniz gerekir.

2. Hareket etmek için geniş alan gerektirir. Muazzam boyutları nedeniyle, bu köpeklerin hareket etmek ve oynamak için çok fazla alana ihtiyacı olacak. Küçük bir dairede yaşıyorsanız bir evcil hayvan için iyi bir seçim olmayacaktır. Bu köpekler, açık havada olmayı sevdikleri için daha geniş alana veya iyi bir avluya sahip evlerde daha uygun veya rahattır.Bu şekilde aktif kalabilirler ve istedikleri zaman oynama özgürlüğüne sahip olabilirler. Kolayca sıkılabilirler ve yaptıklarında, aşırı havlama veya yıkıcı gibi kötü davranışlar sergileme veya geliştirme eğilimi gösterebilirler.

3. Bol egzersiz yapmaları gerekir. Bu melez oldukça enerjiktir ve sahiplerinden de buna ihtiyaç duyacaklardı. Geniş egzersizler yaparak aktif olmaları önerilir. Bu, ağırlıklarını ve mizaçlarını yönetmek için iyidir. Düzenli yürüyüşlere, diğer köpeklerle koşmaya veya oynamaya ve bir köpek parkına haftalık bir ziyaret gibi açık havada biraz zamana ihtiyaçları var.

Danua ile çaprazlanmış bir Alman Çoban aktif ve akıllı bir köpektir ve çok fazla dikkat ve dikkat gerektirebilir. Hem fiziksel hem de zihinsel uyarımlara sahip olmaları önemlidir.İtalyan tazı boyutu karşılaştırması

Alman Çoban Köpeğiyle Karışık Bir Danua Almanızın 3 Nedeni

 1. Çok sadık ve sevecen yoldaşlar. Danua Alman Çobanları yabancılarla tanışmak konusunda isteksiz olabilirler, ancak birilerini tanıdıktan sonra en sadık arkadaşınız olurlar. Memnun olmaya istekli ve ailelerine karşı sevgi dolu. Onlara verebileceğiniz zaman ve dikkatin tadını çıkarıyorlar. Ve karşılığında, size sadakat ve sevgi ile geri ödeme yapacaklardı.
 2. Onlar mükemmel bir bekçi köpeği. Aktif, koruyucu ve daima tetikte. Bunlar, bu köpekleri mükemmel bir bekçi yapan özelliklerdir. Boyutları, inşa edilmiş ve fiziksel görünümleri rollerine katkıda bulunur ve göz korkutucu görünmelerini sağlar. Uygun şekilde eğitilirlerse, sahiplerini uyarmaları veya uyarmaları gereken durumlar için kabuklarını saklarlardı. Sevdiklerini korumak için her şeyi yapmaya istekli olacaklardı.
 3. Damat yapmak daha kolay. Büyük Dane soyları onlara daha kısa bir kat verdi ve bu da tımarlanması çok daha kolay. Yılda en az iki kez dökülüyorlar. Daha uzun katlara sahip Alman Çoban'ın aksine, bu haç sadece günde bir kez fırçalanmalı ve gerektiğinde veya düzenli aralıklarla yıkanmalıdır.

Diğer Alman Kurdu ve Danua Karışımları

Yaşam tarzınıza uygun köpek ırkı seçmek, yapabileceğiniz en önemli karardır. Her yıl onbinlerce köpek terk ediliyor ya da evlat edinilmeye hazırlanıyor çünkü sahibi sorumsuzdu ve yaşam tarzı için harika olmayan bir köpek seçmeden önce araştırmalarını yapmadı.

Avustralyalı Çoban Alman Çoban köpeğinin yaşam tarzınıza uygun olduğundan emin değil misiniz? 50'den fazla popüler Alman Çoban karışımından veya Danua karışımından birini kullanmayı düşünün.

Doggypedia, Amerika'daki en popüler Alman Çoban Karışımları üzerine en derinlemesine araştırma yaptı:Alman Çoban Beagle MixAlman Çoban Laboratuvarı Karışımı
Alman Çoban Avustralyalı Çoban KarışımıAlman Çoban Pitbull Karışımı
Doberman Alman Çoban KarmasıAlman Çoban Rottweiler Karışımı
Büyük Pireneler Alman Çoban KarışımıAlman Kurdu Border Collie Mix
Danua Alman Çoban KarışımıAlman Kurdu Kaniş Karışımı
Malamute Alman Çoban KarışımıAlman Çoban Boksör Karışımı
Mavi Heeler Alman Çoban KarışımıAlman Kurdu Chow Mix

Danua Alman Çoban Karması'nın Görünümü, Kişiliği ve Özellikleri

Ağırlık65 ila 130 lbs.
Yükseklik28 ila 30 inç
BoyutBüyükten dev boyuna köpek
Ceket TipiKısa ila Orta Uzunluk; Çift kat
Kaplama RengiSiyah, Kahverengi, Fındık, Beyaz ve Merle
Atma Miktarıorta derecede; mevsimlik
GözlerParlak Kahverengi
BurunSiyah
KulaklarUzun ve Dik
MizaçZeki, akıllı, güçlü, uyanık, koruyucu, sevgi dolu, son derece enerjik, arkadaş canlısı, çok sevecen
Yaşam Beklentisi8 ila 13 yıl
Hipoalerjenikdeğil
Çocuk DostuEvet
Yeni Sahip DostuEvet
Cins Tanımadeğil

Büyük Dane ile karıştırılmış Alman Çoban, yaklaşık 28 ila 30 inç yüksekliğe ulaşabilen oldukça uzun bir melez üretir. En büyük melez ırklar arasındadır ve 65 ila 130 kilo ağırlığında olabilir. Bu köpeklerin çoğunun sağlam ve uzun kaslı bacakları olan Büyük Danimarkalı bir vücudu vardır. Her iki ebeveyn ırkının benzer özellikleri olan parlak kahverengi gözleri ve uzun dik kulakları vardır.

Onların paltoları, sonra hangi ebeveynleri alacaklarına bağlı olacaktı . Büyük Danimarkalılar gibi kısa bir palto veya Alman Çoban gibi orta uzunlukta olabilirlerdi. Fındık, kahverengi, siyah, beyaz ve hatta merle arasında değişen renklerle.

Büyük boyutlarına rağmen, bunlar çok sevgi dolu ve sevecen köpeklerdir. Hem yetişkinler hem de çocuklar ile çok samimi ve eğlenceli. Büyük bedenlerinin ve aşırı enerjilerinin neden olduğu istenmeyen olayları önlemek için onları küçük çocukların etrafında gözetimsiz bırakmamaya dikkat edin.Son derece zeki, meraklı, zeki ve sezgiseldirler. Memnun olmak için çok istekli olan bu melezler, sahipleriyle birlikte geçirebilecekleri her andan zevk alıyorlar. Kolayca eğitebilir veya onlara hile veya komut öğretebilir ve bu zaman ve etkinliği bir bağlanma egzersizi olarak kullanabilirsiniz.

Alman Çoban ataları onlara koruyucu içgüdülerini verdi. Bu onları harika bir bekçi yapar ve daha etkili olmaları için eğitilebilir. Havlamalarını dikkatinizi çekmek için sizi arayabilecek veya şüpheli buldukları bir şey hakkında uyarabilecek durumlarla sınırlayabilirler. Ayrıca yabancılara karşı çok ihtiyatlılar, bu yüzden diğer insanlara veya evcil hayvanlara aşina olmalarına yardımcı olmak için onları daha sık sosyalleştirmeniz gerekebilir.

Alman çoban Satılık Danua yavruları ile geçtiBir Danua Alman Çoban karışımı köpek yavrusu ararken, emin olmak istediğiniz ilk şey güvenilir bir kaynak bulmaktır. Evcil hayvanınızı asla bir köpek değirmeni, çevrimiçi veya evcil hayvan mağazasından almayın. Sadece yavrularının herhangi bir sağlık sorunu için tarandığını garanti edebilecek ve size bunları kanıtlamak için sertifikalı olduğunu gösterebilecek saygın yetiştiricileri arayın.

Bu şekilde, yeni evcil hayvanınızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. . Her iki ebeveyn ırkının sağlık geçmişinin kontrol edilmesi, geçilebilecek herhangi bir sağlık sorununun olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir. Saygın bir yetiştirici, evlat edinmeye veya satın almaya karar vermeden önce kulübelerini veya tesislerini ziyaret etmenize izin verecektir. Köpek yavrusu sizin için harika bir eşleşme olup olmadığını öğrenmenin bir yoludur. Tur sırasında, köpeklerinin yaşam koşulları ve onlara nasıl davrandıkları hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Onlara her zaman kayıtlı bir damızlık olup olmadıklarını sorabilirsiniz. Güvenilir bir yetiştiriciyle konuşup konuşmadığınızı kontrol etmenin başka bir yolu da çevrimiçi arama yapmaktır. Ayrıca, onlar hakkında daha fazla bilgi toplamak ve önceki müşterilerinin yorumlarını okumak için iyi bir yöntemdir.

İşte saygın yetiştiricilerin bir listesi: • Daynakin Great Danes LLC, WA
 • Chinook Valley Çiftliği, WA
 • Hall Hall isimli ev sahibinden

Bazı kuruluşlardan aşağıdaki web sitelerini ziyaret edin:

 • www.sheprescue.org
 • www.thekennelclub.org.uk
 • www.adoptapet.com

Yakınınızda güvenilir bir damızlık bulmakta zorlanıyorsanız, her zaman kefil olabileceği herkes için yerel bir veterinerden isteyebilirsiniz. Amerikan Köpek Kulübesi Kulübü veya AKW, tanınmış tüm ırklar için bir yetiştirici listesine de sahiptir. Alışverişinizi bitirmeden önce etrafta alışveriş yapmak ve çeşitli yetiştiricilere bakmak her zaman harika bir fikirdir.

Alman Çoban Danua Mix damat

Alman Çoban Köpeğiyle geçen bir Danimarkalı, bir Danimarkanın paltosunu miras almışsa tımar etmek o kadar zor olmamalıdır. Paltolarını sağlıklı ve temiz tutmak, haftada en az iki ila üç kez pürüzsüz bir kıl fırça ile fırçalamayı gerektirir. Paltolarını fırçalamak, parlak görünmelerini sağlamak için paltolarının doğal yağını eşit olarak dağıtmaya yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda damatlara yaptığınız seyahatleri azaltmanıza da yardımcı olacaktır.

Bu melez yılda en fazla iki kez akar. Bu mevsimlerde dökülmelerini günde en az bir kez katlarını daha sık fırçalayarak daha iyi yönetebilirsiniz. Ayrıca ara sıra veya gerçekten kirlendiklerinde banyo yaptırmaları gerekir. Banyo yapmak aşırı tüylerden ve ölü deriden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Kırılmalarını veya parçalanmalarını önlemek için tırnaklarının düzenli olarak kesilmesini sağlayın. Kulaklarını temizlemek de bakım rutininizin önemli bir parçası olmalıdır. Enfeksiyonu önlemek için kulaklarından nem, balmumu veya kalıntıları sık sık çıkarmanız gerekir. Kızarıklık veya kötü koku, enfeksiyon kaptıklarının kesin bir işaretidir.

Bu köpekler çiğnemeyi sever ve diş sağlığına dikkat etmek açısından bu sizin avantajınıza oynayabilir. Ağız bakımlarını sürdürmek ve geliştirmek için onlara diş çiğneme sağlayabilirsiniz. Bu, haftada en az üç kez düzenli fırçalama ile birleştiğinde, bunların sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Danua Alman Çobanları Sağlık Sorunları

Danua ile karıştırılan Alman Çobanının yaşam beklentisi 8 ila 13 yıldır. Ebeveyn ırkları için tipik olan bir dizi genetik sağlık sorununa eğilimli olabilirler. Yavrularınızın taranması, hangi hastalığa daha duyarlı olduklarını tahmin etmenize yardımcı olabilir. Bu da, gerekli tüm bakım ve önleyici tedbirleri almanıza yardımcı olacaktır.

Bu köpekler genellikle sağlıklıdır, ancak yaşamda daha sonra yaşayabilecekleri bu melez ırkla ilgili önemli sağlık endişelerinden bazıları:

 • Alerjiler - Alman Çoban ebeveynleri gibi, dermatit, gıda alerjileri ve inhalasyon alerjileri gibi alerjilere eğilimli olabilirler.
 • Şişkinlik - Danua mirasından kaynaklanan en yaygın sağlık sorunlarından biridir. Olan şu ki, mideleri hava ile dolu ve geri bükülüyor. Bu çok hızlı yediklerinde ortaya çıkar. Sadece ameliyatla tedavi edilebilir, ancak sahipleri yavaş yediklerinden emin olmak için birkaç adım atabilirler.
 • Dirsek ve Kalça Displazisi - Bunlar gibi büyük köpeklerde dirseklerinde veya kalçalarında ağrılı artrit gelişmesi çok yaygındır, bu da bu eklemlerde anormal kemik büyümesine neden olur. Bu sağlık sorunu beş ay gibi kısa bir sürede gelişebilir ve yaşlandıkça kötüleşebilir.
 • Cilt Enfeksiyonu - Çoğu köpek saçkıran, dermatit veya yönetmek gibi cilt hastalıklarına yakalanabilir, ancak bu hibrid ayrıca demodikoz, çinkoya duyarlı dermatoz, hipotiroidizm, akral yalamak dermatiti ve histiyositoma karşı da savunmasız olabilir.

Evlat edinmeden önce yavrularınızın bu sağlık sorunlarından tarandığından kesinlikle emin olmalısınız. Ebeveynlerinin sağlık geçmişine bakmak, size miras olabilecekleri diğer sağlık sorunları hakkında da bilgi sağlayabilir. Sağlıklı bir köpek yavrusu almanıza ve kendinizi pahalı tedavilerden ve kalp ağrılarından kurtarmanıza yardımcı olabilir.

Great Dane Alman Çoban Gıda Gereksinimleri ile Karışık

Sağlıklı bir Alman Çoban Büyük Danimarkası, boyutlarına ve ağırlıklarına bağlı olarak günde üç ila beş fincan köpek maması gerektirecektir. Onlar yiyecek ile seçici değildir ve bu nedenle onlara sağladığınız neredeyse her şeyi yemek.

Onları doyurmak için yiyeceklerini yüksek kaliteli kuru köpek mamasına iki öğeye bölebilirsiniz. Yavaş metabolizmaları nedeniyle, onlara sağlıklı ve düzenli bir diyet verilmesi tavsiye edilir.

 • Sierra Mountain Tahıl ücretsiz yüksek protein doğal kuru köpek maması vahşi tadı tarafından
  Bu, pazardaki büyük ve dev köpekler için en iyi köpek gıdalarından biridir. Formülleri kolayca sindirilebilir. Sindirimi iyileştirmeye ve şişkinliği önlemeye yardımcı olan probiyotiklere sahiptir. Bu tedavinin her bir kabında% 24 protein ve% 15 yağ içeren 338 kalori bulunur.
 • CORE Doğal Tahılsız Büyük Cins Kuru Köpek Maması Wellness by
  Bu yüksek proteinli yiyecek kas yapımında yardımcı olur. Eklemleri ve bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için de çalışır. Her fincan 346 kalori% 34 protein ve% 12 yağ içerir. Bu, köpeğinizin sindirimine yardımcı olan ve şişkinliği önleyen probiyotiklere de sahiptir.

Şişkinliğe yatkınlıkları nedeniyle, köpeğinizin sağlıklı kalmasını sağlamanıza yardımcı olabilecek birkaç araç kullanmanız gerekebilir.

 • Otomatik Köpek Besleyici - Köpeğinizi günde iki kez beslemek için çok meşgulseniz, bunun yerine otomatik bir köpek besleyici kullanabilirsiniz. Birkaç özellik ve programlama fonksiyonu ile birlikte gelebilir. Beslemelerini programlayabilir veya sürekli bir akışa ayarlayabilirsiniz. Kuru köpek maması veya kibble ile çalışır. Bu araç, bölümlerini diyetlerine göre düzenlemenize de yardımcı olabilir.
 • Su Sebili - Otomatik bir su sebili, köpeğinizin ihtiyaç duyduklarında taze filtrelenmiş suya erişebilmelerine yardımcı olur ve gün boyunca kaselerini tekrar tekrar doldurmak zorunda kalmaz.

German Shepherd Great Danes Egzersiz Gereksinimleri

Büyük Danimarkalı bir Alman Çoban yüksek enerji seviyelerine sahiptir ve düzenli ve yeterli egzersiz yapması gerekir. Fiziksel ve zihinsel faaliyetler, onları sağlıklı, mutlu ve iyi kalpli tutmaya yardımcı olacaktır. Bu köpekler son derece zeki ve çok zeki. İçlerinde onları eğlendirecek hiçbir şey olmadan kolayca sıkılabilir ve işbirliği yapabilirler. Bu bir sorun haline geliyor çünkü aşırı havlama ve çiğneme gibi yıkıcı davranışlar geliştirme eğilimi var.

Her gün iki uzun yürüyüş yürüyüşünün yanı sıra, bir koşu, yürüyüş, koşu veya bisiklet için size katılmalarına izin vermek isteyebilirsiniz. Günde en az bir saatlik aktiviteye ihtiyaçları vardır. Açık havada olmaktan büyük zevk aldıkları için, haftada bir kez köpek parkına bir gezi güzel bir muamele olacaktır. Serbest koşup diğer köpeklerle oynamalarına izin vermek için tasma yapmak için biraz zaman geçirmek isterler.

Bu köpekler, aktif olmadıklarında kilo almaya meyillidir; bu nedenle düzenli faaliyet göstermeleri önemlidir. Büyük bir avluya erişim, kendi başlarına koşup oynayabilecekleri için yararlı olacaktır. Doğada çok eğlenceli. Onları meşgul edecek birkaç oyuncak bulundurmak can sıkıntısını önlemenin harika bir yoludur.

Oldukça algılayıcı, zeki ve zekiler. Köpeğiniz, eğitim ya da oyun oynarken geçirebileceğiniz zamanı çok takdir edecektir. Sadece köpeğinizi aşırı egzersiz yapmamaya dikkat edin. Bir Alman Çoban Danua Karışımı hızlı büyür, özellikle de iki yaşından küçük olduklarında yaralanmaya eğilimli olurlar.

Danua Alman Çoban Karması Eğitimi

Danua Alman Çobanlarını eğitmek kolay ve eğlenceli. Bunlar, memnun etmek için çok istekli olan akıllı ve zeki köpeklerdir. Öğrenmeyi severler ve her dakika eğitimden hoşlanırlar. Köpeğinizi daha etkili bir şekilde eğitmenize yardımcı olması için hatırlamanız gereken birkaç şey:

 • Sosyalleşme - Bu köpeklerin sosyalleşmesi erken yaşta başlamalıdır. Yabancılara karşı ihtiyatlılar ve grubunuzdaki diğer evcil hayvanlara ve insanlara aşina olabilirlerse ikinize de fayda sağlayacaktır. Kalabalık bir ortamda nasıl rahat edileceğini öğretmenin harika bir yoludur.
 • Olumlu Eğitim Yöntemi - Bu hibrit kolayca eğitilebilir ve öğrenmesi hızlıdır. İkramlar kullanarak yapılan olumlu takviyeler, onları ilgi çekici ve itaatkar tutmanıza yardımcı olacaktır. Sert veya cezaya dayalı eğitim sadece saldırganlık, stres ve korku ile sonuçlanabilir. Eğitim konusunda deneyiminiz yoksa, her zaman yakınınızda yerel bir eğitmen bulabilirsiniz.
 • Sıkı ve Tutarlı Eğitmen - Bu melezin hakimiyetlerini yerine getirmeye çalışması doğaldır. Komutlarınızla tutarlı ve kararlı kalırsanız, yakında anlayacak ve hemen takip edeceklerdir. Eğitmenleri kendinden emin olmalı, çünkü bu köpekler bunu hissedebilir ve içlerindeki alfaları ortaya çıkarır.

Danua Alman çoban ve aileleri ile geçti

Alman Çoban ile karışık Danua aileler ve çocuklar için mükemmel bir evcil hayvan. Eğlenceli, sabırlı ve sevgi dolu. Aile, arkadaş ve diğer evcil hayvanlardan hoşlanırlar. Uygun eğitim ve sosyalleşme ile en nazik, sevecen ve mükemmel arkadaş olabilirler.

Aktif kalmayı ve onlarla zaman geçirmeyi seven sahiplere ihtiyaçları var. Kötü davranışların gelişimini teşvik edebileceğinden uzun süre yalnız bırakıldıklarında pek iyi olmazlar.

Malta maltipu

Tek endişeniz daha küçük çocuklar için olabilir. Bu köpekler çok büyük ve oynarken onlara kolayca çarpabilirler. Bu nedenle, onları denetimsiz bırakmamanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca, çocuklarınıza yemek yerken onları meşgul etmemelerini ve asla köpeğinizi çekmeye veya sürmeye çalışmalarını açıklamak isteyebilirsiniz.

Koruyucu içgüdüsü, fiziksel özellikleri ve zihinsel yetenekleri nedeniyle başlıca bekçilerdir. Akıllı, her zaman uyanık ve algılayıcı. Bu köpekler ailelerini tehlikeden uzak tutmaya adamıştır; bu yüzden aşina olmadıkları herhangi birine karşı temkinli veya şüpheli olabilirler. Bir süre sonra yakın bağlar kurabilir ve sahiplerine çok sadık olabilirler.

Bu büyük köpek, geniş alanlara veya avluya sahip evler için uygundur. Ancak, her gün egzersiz yapmak için çıkarırsanız, evinizin içinde oturmak için uysal ve mutlu olabilirler. Akıllı, sevgi dolu ve nazik bir dev arıyorsanız, Danua Alman Çobanları ailenize mükemmel bir katkı olacaktır.

Referanslar:

 1. Madhusudhan, H. S., vd. 'Bangalore, Hindistan Alman Çoban ve Labrador Retriever Köpeklerde Bakım Enerji Gereksinimlerinin Tahmini'. Hayvan Fizyolojisi ve Hayvan Besleme Dergisi, vol. 102, no. 1, 26 Nisan 2017, doi: 10.1111 / jpn.12709.
 2. Wang, Ping ve diğ. 'ARSB Geninde Saçma Mutasyonun Neden Olduğu Büyük Danimarkalı Mukopolisakkaridoz Tip VI'.Veteriner Patolojisi, cilt. 55, hayır. 2, 20 Kasım 2017, sayfa 286-293., Doi: 10.1177 / 0300985817732115.
 3. Wilcox, Charlotte.Büyük Danimarkalı. Capstone Press, 1998.
 4. Coile, D. Caroline. Aptallar için Alman Çobanları. Hungry Minds, 2003.
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/German_Shepherd
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Dane

Yorumlar