Tüm Zamanların En İyi Köpek Kitapları: Çocuklarınızın veya Öğrencilerinizin Okuması Gereken Kitaplar

Tüm Zamanların En İyi Köpek Kitapları: Çocuklarınızın veya Öğrencilerinizin Okuması Gereken Kitaplar

Hayatın bu kadar çılgın bir hızla geçmiş gibi göründüğü bu çağda, Fido'da yürüdükten sonra ayaklarınızı uzatmak ve zamanda geriye edebi bir yolculuğa çıkmak son derece tedavi edici olabilir. Çocukluğunuzdan ve gençlik yıllarınızdan köpek kitapları mükemmel bir stres kırıcıdır ve hiçbir şey, eski bir favoriyi okumanın getirebileceği o sıcak, bulanık duyguyu yenemez.

Bunu göz önünde bulundurarak, daha önce unutmuş olabileceğiniz, hatta belki de hiç okumadığınız en iyi köpek kitaplarını bulmak için arşivleri tekrar gözden geçirdik. Ve birkaç modern klasiği de ekledik! Daha modern yayınlar hakkında bir rehber arıyorsanız, Print & Digital Dog Magazines incelememize buradan göz atın .Sevdiklerinizi okumayı bitirdiğinizde, neden onları ailenize vermiyorsunuz? Okumak, çocuklarınızın kelime dağarcığını genişletmenin ve hayal güçlerini kullanmaya teşvik etmenin mükemmel bir yoludur. En isteksiz okuyucular bile, insanın en iyi arkadaşı hakkındaki masallara hızla bağlanacak!

Öyleyse, ayaklarınızın dibinde (veya koltukta yanınızda!) Köpek arkadaşınızla rahatlayın ve listemizden bir sayfa çevirici seçin.

En İyi 15 Köpek Kitabı

Burada sunduğumuz kitapların çoğu, çok eskiden yazılmış klasikler olarak kabul edilirken, diğerleri daha güncel ve keşfedilmeyi bekliyor. Yine de eski ve yeni tüm bu romanlar defalarca okunmaya değer.

Tüm bu kitaplar Amazon.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alınabilir ve sizi eski işlerden kurtarmak için, ilgili sayfalara kullanışlı bağlantılar ekledik.

Öyleyse nostalji festivali başlasın!Kırmızı Eğreltiotunun Büyüdüğü Yer, (Wilson Rawls1961

Kırmızı Eğreltiotunun Büyüdüğü Yer bir oğlanla köpekleri arasındaki kırılmaz bağın hikayesini anlatan çok sevilen bir çocuk klasiğidir.

Genç Billy her zaman bir gün bir değil iki köpeğe sahip olabileceği hayalini kurmuştur. Sonunda, Billy kendine ait iki yavru - Old Dan ve Little Ann alacak kadar para biriktirir. Genç delikanlı, yeni tüylü arkadaşlarıyla heyecanlanıyor! Billy için zor zamanlar olsa da umursamıyor. Şimdi o ve yeni en iyi arkadaşları birlikte Ozarkların tepelerinde dolaşacak.

Yakında, Billy ve iki köpeği, kendi vadisindeki en iyi av ekibi olur. Kısa sürede, üçlünün başarılarının hikayeleri her yere yayıldı ve Little Ann’in beyinleri, Old Dan’in gücü ve Billy’nin sarsılmaz kararlılığının birleşimi rakipsiz görünüyor.Ancak sadık ekibi trajedi vurur ve Billy çaresizlikten umudun büyüyebileceğini ve geçmişin gözyaşlarından parlak bir geleceğin ortaya çıkabileceğini öğrenir.

'Asla unutamayacağınız heyecan verici bir aşk ve macera hikayesi'. (New York Times.)

Old Yeller, (Fred Gipson1956

Travis'in 14 yaşındaki babası bir yaz sığırları gezisine çıktığında, genç çocuk ailesine ve çiftliğine bakmaya bırakılır.

Erken sınır Teksas'ın vahşi doğasında yüzleşilmesi ve üstesinden gelinmesi gereken birçok zorluk ve tehlike vardır. Ama Travis onlarla tek başına buluşmayacak. Oğlan, en sadık ve en iyi arkadaşı olan başıboş köpeğin sarsılmaz sevgisi ve cesaretinde rahatlık ve yardım bulur; Travis'in aradığı büyük, sarı köpek, 'Old Yeller'.Old Yeller yetişkinler ve gençler için önerilen basit, iç açıcı bir çocuk ve köpeği hikayesidir.

İnanılmaz Yolculuk (Sheila Burnford1960

Arkadaş canlısı bir boğa güreşi, meraklı bir Labrador retriever ve cesur bir Siyam kedisi, sahibini aramak için Kanada'nın vahşi doğasında inanılmaz bir maceraya çıktı.

Beklenmedik yoldaşların içgüdüsü, onlara evin batıda olduğunu söyler ve ev hayvanları üçlüsü, çok sevdikleri aileye evlerine dönerken, doğa unsurlarına, açlığa ve vahşi orman hayvanlarıyla karşılaşmaya karşı savaşır.

İnanılmaz Yolculuk nesillerdir okuyucuların kalbini fetheden ve daha sonra en sevilen aile filmlerinden biri haline getirilen klasik bir kararlılık ve sarsılmaz bağlılık hikayesidir. Homeward Bound.'En küçük çocuktan… en yaşlı yetişkine, burada herkes için bir şeyler var'.

Lassie Eve Dön (Eric Şövalye1940

Lassie, Eve Dönüş, genç bir delikanlı Joe ve sevgili köpeği Lassie'nin hikayesidir.

Lassie bir ödül kömür ocağı ve Joe’nun sadık arkadaşı. Ancak Joe’nun babası işsiz kaldığında, Lassie zengin, huysuz yaşlı bir adama, Rudling Dükü’ne satılır. Yiğit kömür, Joe'dan ayrılmayı reddeder ve Dük'ten üç kez kaçar.Sonunda Dük, Lassie'yi Joe'dan 400 mil uzakta bulunan İskoçya'daki mülküne gönderir. Ancak Lassie, sevgili ailesinden uzak durmayı reddeder ve içgüdüsü onu ait olduğu eve geri dönmek için uzun, tehlikeli bir yolculuğa çıkarır. Hastalığa, fiziksel engellere ve yolundaki yeni arkadaşlarına rağmen, hiçbir şey Lassie'yi sevdiği ailesiyle yeniden bir araya gelmekten alıkoyamaz.

Macera ve tehlikelerle dolu bu, bir köpeğin sadakatinin iç açıcı hikayesi. Bunu okuduğunuzda Kleenex'inizin beklemede olduğundan emin olun!

Beyaz Diş (Jack London) 1906

Beyaz Diş Kanada'nın Yukon Bölgesi'ndeki Klondike Altına Hücum döneminde geçiyor.

Hikaye, yarı köpeğin, yarı kurdun vahşi doğadaki yaşamını anlatıyor. White Fang hem hayvanlar hem de insanlar tarafından haksızlığa uğrar, ancak acımasız muameleye rağmen hayatta kalır. Kurt köpeği, hayvanı köpeklerle savaşmak için dövüşe sokan umursamaz bir adama satılır. Neyse ki Beyaz Diş için, bir Yukon altın madencisi onu kurtarır ve ona yeni bir yaşam şansı verir.Bu sürükleyici hikaye, kötü muamele gören hayvanın nihayet aşkı bulup bir adama güvenmeyi öğrendiğini anlatıyor. Kitap kurt köpeğin bakış açısından anlatılıyor ve kuzeyin donmuş çöldeki hayatın sertliğinden bahsediyor. Hikaye, Beyaz Diş'in yeni en iyi arkadaşıyla rahat bir şekilde günlerini geçirmek için medeniyete dönmesiyle sona erer.

Genellikle okullarda okunmasına rağmen, bu kitap hiç zorlanmıyor ve bazı sahneler oldukça cansız ve şiddetli. Küçük çocuklar ya da hayvan zulmü tanımlamalarından rahatsız olanlar için belki de en iyi okuma değil.

Siren (William H. Armstrong) 1969

19'da geçiyorinci Derin Güney'de yüzyıl, Siren rakun köpeği Sounder ve ailesinin ilgi çekici hikayesini anlatıyor.

Afrikalı Amerikalı aile her zaman yiyecek sıkıntısı çeker ve her gece genç çocuğun babası Sounder'ı ailesinin yiyecek bir şeyler aramaya götürür. Günler geçtikçe, fakir adam daha da çaresiz hale geliyor.

Bir sabah masa birdenbire yemekle dolduğunda, ailenin duaları cevaplanmış gibi görünüyor, ama her şey göründüğü gibi değil ve yerel şerif ve yardımcılarının formunda sorun çıkıyor. Sounder her şeye rağmen ailesine sadık kalır ve zor zamanlar kaçınılmaz görünse de onlara yardım etmeye kararlıdır.

Sounder, karşılaştıkları insanlık dışı ve ırkçılığa rağmen bir aileyi birbirine bağlayan aşkı, inancı ve cesareti açıkça gösteren klasik bir romandır.

Eğer eğlendiyseniz Kırmızı Eğreltiotunun Büyüdüğü Yer ve Old Yelleraşık olacaksın Siren. Yine de Kleenex'i yeniden hazırlamanız gerekecek!

köpeğim kakasını yapmıyor

Marley ve Ben (John Grogan2005

Marley ve Ben John Grogan'ın sevgili köpeği Marley'e saygı amacıyla yazılmış anısıdır.

John ve Jenny Grogan, dünyada hiç umursamadan birlikte yaşamlarına başladılar. Ve sonra, mükemmel hayatlarını alt üst edecek, sevimli, küçük bir tüy yumağı olan Marley'i satın aldılar!

Küçük Marley hızlı bir şekilde 97 kiloluk altın Labrador av köpeğine dönüştü. Gösterişli karakteri ve ağır fiziği onu kapılardan çarptığını, sahibinin iç çamaşırını çalarak ve alçıpanın içinden oyarak geçirdiğini gördü! Yaramaz Marley evcilleştirilmeyi reddetti ve hatta itaat okulundan atıldı!

Ancak Marley’in sevgisi ve sadakati enerjisi kadar sınırsızdı ve yavrunun davranışı onları çıldırttığında bile kayıtsız şartsız sevdiği insan ailesine bağlı kaldı !.

Marley ve Ben John Grogan’ın bu harika, çılgınca nevrotik Laboratuvara yaptığı komik ve unutulmaz övgü ve hayatlarına getirdiği anlam ”.

Lily ve Ahtapot (Steven Rowley) 2016

Ted, kendini yalnız bir hayat yaşarken bulan, eşcinsel, bekar, mücadeleci bir yazardır. Ted, yaşlı dachshund'u tereddütsüz sadık ve sadık arkadaşı Lily dışında kimseye kalbini açamıyor.

Lily hastalanınca Ted, ne pahasına olursa olsun onu kurtaracağına söz verir. Bazen komik, bazen yürek parçalayıcı derecede dokunaklı, macera sihirli bir şekilde gerçekçidir. Lily ve Ahtapot Okuyucuya şiddetle sevmenin nasıl bir his olduğunu, salıvermenin ne kadar zor olduğunu ve sevdiklerimiz için savaşmanın en büyük kavga olduğunu hatırlatır.

'Düpedüz kahkahalar ve kavurucu ya da köpek ve insan tanınırlığının aptalca anlarına hazırlıklı olun. Ve bir veya üç kağıt mendil al '.

İyi Köpek, Carl (Alexandra Günü1986

İyi Köpek, Carl ebeveynlerin çok küçük çocuklara 'okuyabilmeleri' için tasarlanmış sözsüz kitap serisinin ilk kitabıdır.

Tüm kitapların köpek kahramanı sorumlu Rottweiler, Carl. Carl, bebek metresine annesi tarafından bakıcılık yapmak zorunda kalır ve birçok çılgın macera başlar!

Bu kitaplar, hayal güçlerini beslemek için gösterilen muhteşem illüstrasyonları kullanarak kendi hikayelerini oluşturmaktan zevk alan ebeveynler için mükemmeldir.

Üzerinde Köpek (Spencer Quinn) 2009

Üzerinde Köpek New York Times'ın en çok satan ilk romanı Chet ve Bernie gizem serisi.

Kitabın köpek kahramanı ve anlatıcısı Chet. Chet, başarısız özel dedektif sahibi Bernie ile birlikte 'çalışır'. Bu ilk romanda dinamik ikili, çılgın bir annenin kayıp ergen kızını aramasını içeren yeni bir davaya girişiyor. Heteroseksüel A öğrencisinin kaçırılıp kaçırılmadığı belli değil, ama şüphesiz kendisini bazı çok çirkin karakterlerle karıştırdı.

Chet’in son derece eğitimli burnu, dedektifleri, kötü adamlar masaları çevirip cesur ikiliyi büyük bir tehlikeye atana kadar motorcu barları ve gangland dons'larının karanlık dünyasına götürür.

Kesin olan tek bir şey var; bu ilginç sayfa çevirici sizi daha fazlası için yalvaracak!

Merle's Door - Özgür Düşünen Bir Köpekten Alınacak Dersler (Ted Kerasote) 2007

Yazarı kamp gezisindeyken Merle Kapısı vahşi yaşayan başıboş bir köpekle tanıştım. Labrador karışımı kısa süre sonra köpeğe Merle adını veren ve onu eve getirmeye karar veren Ted Kerasote ile bir bağ kurdu.

Kerasote, Merle’in doğal zekasının kısa sürede yalnızca insanlar arasında yaşayarak azalacağını fark etti, bu yüzden evine bir köpek kapısı koydu, böylece köpek içeride olduğu kadar dışarıda da yaşayabilirdi.

Kitap, istisnai bir köpeğin ve yazarla ilişkisinin derinden dokunaklı bir portresi. Merle's Door, dünyaları çarpışırken hayvanların ve insan arkadaşlarının karşılaştığı sorunlara bakıyor. Hayvan davranışı ve bilinci ile ilgili en son araştırmalar ve ayrıca köpekler ve insanlar arasındaki ortaklığın kökenleri ve evrimi hakkında içgörüler keşfedildi.

Merle's Door, köpeklerin insan müdahalesi olmadan nasıl yaşayabileceklerine ve bu derslerin evrensel olarak nasıl uygulanabileceğine dair düşündürücü bir bakış. Kitap, yetişkinler ve daha büyük gençler için uygundur.

Veba Köpekleri (Richard Adams1978

Veba Köpekler parlak gençlik romanının yazarı Richard Adams tarafından yazılmış, lirik ve sürükleyici bir hikaye. tekne battı.

Veba Köpekler bir hayvan araştırma tesisinin dehşetinden vahşi doğaya kaçan iki köpek dostu Snitter ve Rowf'un hikayesi. Ancak medya, açlıktan ölmekte olan köpeklerin eylemlerini, taşıdıkları vebadan beyinleri olumsuz etkilenen hayvanların davranışı olarak tasvir ederek halkın paniğinin alevlerini körüklediğinden, iki köpek kahramanının sorunları daha yeni başladı.

vahşi vs merrick tadı

Veba Köpekler hayvanları araştırma için kullanmanın hak ve yanlışlarına dair algımıza meydan okuyan ve medyanın halkın davranışları ve kanaatleri üzerindeki etkisini ortaya çıkaran düşündürücü bir romandır. Yetişkinler ve daha büyük gençler için ilgi çekici bir okuma.

Shiloh (Phyllis Reynolds Naylor2000

Shiloh tanışan Marty Preston'ın iç açıcı hikayesi genç bir tazı , oğlanın evinin arkasındaki tepelerde yaşıyor. Hem beagle hem de Marty için bu ilk görüşte aşktır!

Ancak Marty’nin yeni dört ayaklı arkadaşı büyük bela demektir. Marty'nin Shiloh adını verdiği köpek Judd Travers adında kötü huylu, silah sahibi bir sarhoşa aittir. Travers, köpeklerini taciz etmek konusunda hiçbir şey düşünmez, bu yüzden küçük tazı, Marty'yle birlikte olmak için Travers'tan kaçtığında, genç çocuk onu kötü sahibinden korumak için yeni arkadaşını saklamak zorundadır.

Ne yazık ki, Marty’nin sırrını saklamak çok zorlaşır ve haber yayıldığında, Judd’un öfkesi yüzünden tüm ailesi riske girer. Marty, Shiloh'u tutmak için ne kadar ileri gidecek?

Shiloh 12 ile 99 yaş arasındaki çocukları hedefleyen harika bir kitap! Bu kitabı beğendiyseniz, iyi haber şu ki seride üç tane daha var!

Noel Baba Pençeleri (Nicholas Edwards) bindokuzyüz doksan beş

Noel Baba Pençeleri Kayıtlara geçen en acımasız kışlardan birinde, kurgusal Oceanport kasabasının sokaklarında yaşayan evsiz bir köpek yavrusu hakkında güzel bir aile hikayesi.

Küçük, kahverengi, kıllı yavru, sıcak, misafirperver bir yuva ve onu sevecek bir aile arayışı sırasında muhtaç insanlarla karşılaşır. Cesur köpek, bir aileyi yanan bir evden kurtarır, boğulmakta olan bir çocuğu kurtarır ve kör bir kızın cüzdanını bulur, ancak kahraman kendine ait diyebileceği sevgi dolu bir aile bulabilecek mi?

Noel Baba Pençeleri yedi ila 10 yaş arası çocukları hedeflemektedir. Ve bu kitabı sevdiyseniz, tadını çıkarabileceğiniz koca bir dizi var!

Kitty Adında Bir Köpek (Bill Wallace1980

Kitty Adında Bir Köpek arkadaş canlısı, sallanan kuyruğu olan küçük, tüylü bir köpek yavrusu hikayesidir. Peki sevmeyecek ne var?

Görünüşe göre genç Ricky, bebekken biri tarafından saldırıya uğradığından beri köpeklerden korkuyor. Bu yüzden, ailesinin çiftliğinde küçük, başıboş bir köpek yavrusu göründüğünde, Ricky ona kaybolmasını söyler. Ama köpek hayır cevabını kabul etmez ve Ricky ile oynamaya devam eder.

Ricky'nin Annesi çiftlik kedilerini beslediğinde, küçük yavru koşarak gelir, ancak kedilerin yiyeceklerini paylaşmaya niyeti yoktur ve zavallı köpek yavaş yavaş açlıktan ölmektedir. Ricky korkusunun üstesinden gelemezse, köpek yavrusu ölebilir. Ancak Ricky, yavruyu beslemek için yavruyla yeterince yakınlaşmasına izin verirse, bir çocuğun sahip olabileceği en iyi arkadaşı bulabilir!

Bu çok ödüllü kitap, sekiz ila 12 yaş arası çocukları hedefliyor. Ancak bu iç açıcı okuma, ofiste geçirdiğiniz kötü bir günün ardından yetişkinler için de mükemmel bir seçimdir!

Mutlu Son

Şimdiye kadar yazılmış en unutulmaz ve eğlenceli köpek kitaplarından oluşan seçkimizi seveceğinize eminiz!

Neden hafıza şeridinde bir yolculuğa çıkıp bu dökmeyen hikayeleri köpek seven ailenizle paylaşmıyorsunuz? Ve kim bilir, kaleminizi almak ve kendi köpeğinizin en çok satanını yazmaya başlamak için ilham bile hissedebilirsiniz!

Yorumlar