Bichon Frise Kaniş Karışımı: Bichpoo Cinsi Bilgileri, Özellikleri ve Gerçekler

Bichon Frise Kaniş Karışımı: Bichpoo Cinsi Bilgileri, Özellikleri ve Gerçekler

Daha çok Bichpoo olarak bilinen Bichon Frise ve Kaniş karma yavru, dünyanın her yerindeki küçük köpek severlerin kalbini kazanan sevimli küçük bir oyuncak ayı köpeğidir. Tüm bu tüylerin altında süper zeki bir köpek bulunabilir, bu yüzden onun oyuncak ayısının zekâsına aldanmayın.

Bu Bichon Frise karışımı ailen için doğru köpek? Daha büyük bir cins arıyorsanız veya tekrar tekrar yakalama oynama olasılığı yüksekse, Bichpoo sizin için doğru köpek yavrusu olmayabilir. Gürültülü bir köpek yavrusu listenizde olmayan bir şeyse, bu aynı zamanda Bichpoo'nun da listenizden çıkması gerektiği anlamına gelir. Yanınızdan ayrılmayacak küçük bir kucaklaşan arkadaş istiyorsanız, çocuklarla harikadır ve sizi özlediğini size bildirir, o zaman Bichpoo sizin için doğru cins olabilir!Onun önünde durmazsanız sizi alt edecek, bu yüzden tipik bir oyuncak kucak köpeği olmadığı için onu ayakta tutacak bir aileye ihtiyacı var! Onun görünüşünü beğendiyseniz ve meydan okumaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, sizin ve ailenizin hayatına uyup uymayacağını görmek için Bichpoo'nun bu kapsamlı rehberi okuyun.

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı köpekler şu anda çok popüler ve Bichpoo, en sevilen tasarımlar arasında. Bu yeni bir trend değil, ancak safkan hayranlardan gelen çok sayıda eleştiri ile gelen bir trend. Yine de bundan vazgeçmeyin, çünkü bu sürecin birçok faydası var Poodle ve Bichon Frise’ın görünümlerinin kombinasyonu ve zekaları da buna dahildir. Aynı zamanda genetik havuzlarını da artırır ve hibrit canlılık adı verilen bu süreç onları biraz daha fazla yapar. hastalıklara ve genetik mutasyonlara karşı güçlüdür.Tüm tasarımcı köpeklerde, özellikle ilk nesil yavrularda, bir vahşi özellik çeşitliliği Hem Poodle hem de Bichon Frise'den miras kaldı ve bu nedenle, onların miras alacakları konusunda açık fikirli olmalısınız. Çoğu zaman bir yavru, diğerinden bir ipucu ile bir ebeveyne daha çok benzeyecektir, ancak Bichpoo yavruları, aynı yavru içinde bile farklı olacaktır. Bu kılavuzda tipik Bichpoo'nun ana hatlarını vereceğiz, ancak küçük farklılıklar olabileceğine dikkat edin.

Onu biraz daha iyi anlamak için ailesi hakkında biraz bilgi edinmek önemlidir.

corgi mix

Bichon Frise

Bichon Frise popüler bir kucak köpeği zengin ve asiller arasında, ancak bu yaşam tarzı kısa sürede aniden sona erdi. Bichon Frise, kısa süre sonra Dünya Savaşları ve ailelerin evcil hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılayamaması nedeniyle soğuk sokaklarda buldu. Tüm evsiz Bichon’ları toplayan Bichon Frise meraklıları sayesinde kısa süre sonra sayılarının yeniden toplandığını fark ettiler. Daha sonra Amerika'ya giden yolu buldu ve 1964'te Bichon Frise Breed Kulübü kuruldu.Sokaklarda geçirdiği süre boyunca zekası ve hızlı bir emir alma becerisi nedeniyle bir sirk sanatçısı olarak iş buldu ve Bichpoo hızlı öğrenme özelliğini buradan alıyor. Bichon Frise bir eğlenceli, meraklı ve şevkli karakter ve harika, neşeli bir aile hayvanı yapar. 2019 yılında American Kennel Club (AKC), onu sıraladı 46 olarakinci Amerika'daki en popüler köpek.

Kaniş

Kaniş zarif bir köpek Abartılı saçları ve romantik kurdeleleri ile tanınan, ancak tüm bu güzelliğin altında, kökenleri olduğu Almanya'da bulunan son derece zeki bir köpek yatıyor. geleneksel olarak av köpeği olarak kullanılır . Oyuncak Poodles, daha da küçük bir kucak köpeği yaratmak için en küçüğünü yetiştiren Fransız burjuvazisi tarafından yaratıldı ve Bichpoo'yu yaratmak için Bichon Frise ile çiftleşen bu oyuncak ve minyatür Poodle'lardır, ama aynı standart Poodle'lar kadar akıllı ve enerjik. Kanişe takma adlarını da kazandıran oyuncak ırklarıdır. 'kol köpeği' sık sık soyluların kollarında taşındıkları için.

Kaniş bir aktif, gururlu ve çok akıllı köpek , zekası çok hafife alınan ve Bichpoo'nun enerjisini ve meraklılığını buradan alıyor. 2019'da AKC onu 7. sıradainci Amerika'daki en popüler köpek. Kaniş, popüler bir tasarımcı köpek ebeveyn ırkıdır ve diğer bazı yaygın kaniş karışımları Dahil et Berner Kaniş karışımı, ve Cavalier King Charles Spaniel Kaniş karışımı .Bichpoo

Bichpoo'nun 1990'larda Avustralya'da kuruldu çocuklara iyi gelen küçük ama eğlenceli bir aile köpeği yaratmak için ve kesinlikle büyük bir kişiliğe sahip küçük bir köpek! Ebeveynlerinin kökenlerine rağmen, diğer oyuncak kardeşleri gibi uzun süre oturmayan gürültülü bir cep roketi olduğu için tipik bir kucak köpeği değildir, bu yüzden onun güzel ve sessiz ateşli olmasını beklemeyin. su şişesi, çünkü günün sadece küçük bir bölümünde bu olabilir.

Poochon, Frisepoo, Bichdoodle ve Bichoodle gibi birçok başka isme sahiptirler. Hala bu adam hakkında daha fazla şey öğrenmekle ilgileniyorsanız ve istekliyseniz, arkanıza yaslanın, rahatlayın ve tuhaf kulağa sahip doodle adıyla köpek hakkında her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Mizaç

Bichpoo bir neşeli küçük adam diğer doodle karışımları gibi enerjik ve canlı. Sizi parmaklarınızın ucunda tutacak ve arka bahçede oynayacağınız bir iki oyunu sevecek ya da fazla odaya ihtiyacı olmadığı için evde çok fazla sorun yaşamadan oynamaktan mutlu olacaktır. Onunla günde birkaç saat oynayabilecek ve yeterince mutlu bir aileyle birlikte olması gerekiyor. Ayrıca onların enerji patlamaları ve zumlarıyla ünlüdür. Bunun ne olduğunu bilmiyorsanız, bunu YouTube'a yazın ve hayal kırıklığına uğramayacağınızı söylediğimizde bize güvenin.

Oldukça havlayan bir adam, şaşırtıcı bir şekilde oldukça iyi bir bekçi köpeği yapar çünkü hakkında biri olduğunda, o arkadaş ya da düşman olsun, size her zaman söyleyecektir. Bekçi köpeklerinin en korkunç görünüşü olmayabilirler, ancak söz konusu olduğunda kesinlikle ağırlıklarına altın değerindedirler. havlama ve mahalledeki herkesin davetsiz misafirlerin olduğunu fark etmesini sağlamak. Yani, peşinde olduğunuz sevimli küçük bir bekçiyse, Bichpoo'dan başkasına bakmayın.Enerji patlamalarının yanı sıra, sabırla nazik ve sabırlı olan mutlu ve şanslı bir köpektir. garip ertelemeyi seviyorum efendisinin kucağında, biraz dinleneceksin. Sadece kısa yürüyüşler için onu götürmek zorunda kalırken evde oynayabilen ve enerjisini dışarı atabilen yaşlılar arasında popülerdir.

Boyut ve Görünüm

Erkek Bichpoo arasını ölçecek 11 ila 15 inç boyunda pençeden omuza ve dişi Bichpoo ölçecek 9 ila 11 inç boyunda . Erkek Bichpoo ağırlığında olacak 10 ila 18 pound ve dişiler biraz daha hafif olacak 6 ila 12 pound . Evinizde çok fazla yer kaplamayan küçük bir köpek olarak kabul edilirler.

Bichpoo'nun oyuncak ayıya benzeyen kıvırcık bir ceketi var ve koyu renkli düğme gözleri eşleştirmek için sevimli bir düğme burun ile. Yüzü için oldukça uzun olan ve genellikle kafatasının her iki yanından düşerek çene hattına ulaşan kulakları dışında orantısı iyi bir köpektir.

Ceket ve Renkler

Bichpoo'nun kıvırcık ve dalgalı bir ceketi var. hipoalerjenik ve köpek alerjisi olan kişilerde tepkilere neden olan şey neredeyse hiç tüy dökmediği için, Bichpoo köpek alerjisi olanlar için uygundur kim gerçekten bir köpek ister! O mükemmel perma ile kuaförden yeni çıkmış gibi görünüyor!Paltosu kahverengi, kayısı, açık kahverengi, beyaz, siyah, mavi, krem, gri, kırmızı veya gümüş rengini alacak; temelde o ailesinin her rengini alacak . Hangi renk olacağına dair daha iyi bir fikir edinmek için ebeveynlerine bakmak en iyisidir, sadece ebeveynleri belli bir renk olduğu için o da olacağı her zaman garanti edilmediğini unutmayın. Tek bir renge sahipse, vücudunda beyaz lekeler olması oldukça yaygındır.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Bichpoo'nun kompakt boyutu nedeniyle, daha büyük veya daha küçük evlerin yanı sıra apartmanlara da uygundur. Ayrıca, evdeki enerjisinin çoğunu herhangi bir kaosa neden olmadan dışarı atacağı için arka bahçeye erişmesi gerekmez. O bir uyarlanabilir köpek herhangi bir ev veya aile ortamına uyacak.

Nazik ve kibar olduğu için her yaştan çocukla birlikte yaşamaya uygundur. Normalde oyuncak köpekler daha küçük çocuklara, normalde ne kadar hassas oldukları ve çocukların küçük yavruları nasıl idare edeceklerini bilmedikleri için uygun olmasa da, Bichpoo normal bir oyuncaktan biraz daha sağlamdır. çocuklarla yaşamaya uygun . Yine de herhangi bir köpekte olduğu gibi, güvenli tarafta olmak için çocuklarla birlikteyken onu izlediğinizden emin olun.Bichpoo çok nazik olduğu için aynı zamanda çok evcil hayvanlı bir evde yaşamaya uygun bir yavru olarak düzgün bir şekilde sosyalleştiği sürece. Burada dikkate alınması gereken tek faktör, onun ne kadar havlı olduğudur, çünkü çok havlıysa, diğer evcil hayvanlar, özellikle diğer köpekler bundan hoşlanmayabilir. Diğer evcil hayvanlarla birlikte büyürse, onlara havlama olasılığı düşüktür, ancak aileye başka hayvanlar da sokulursa, diğer köpeğin ona ters tepki vermemesini sağlamak için güvenli bir ön görüşme yaptığınızdan emin olun. potansiyel havlama. Ancak havlaması eğitilebilir ve bunu tavsiye etmemizin nedenlerinden biri de budur.

Etrafına ihtiyacı var Günde 30 dakika egzersiz Bu nedenle, her gün bloğun etrafında üç kez yürüyüş yapmak, arka bahçeden uzakta tuvalet molalarının tadını çıkarmasına ve ona biraz temiz hava vermesine izin verecektir. Bunun dışında egzersiz seansları arasında oynamaktan mutlu.

Eğitim

Bichpoo bir hızlı öğrenen Her iki ebeveyninin zekası ve efendisini memnun etme arzusu sayesinde, onunla tutarlı olduğunuz sürece onu eğitmek nispeten kolaydır. Olumlu pekiştirme eğitimi Bichpoo'yu eğitmek için en iyi yöntemdir ve biraz sözlü övgü ve arkada bolca dokunmak uzun bir yol kat edecektir.

Bu Bichpoo'nuzu sosyalleştirmek için önemli küçük yaştan itibaren her şekil ve büyüklükteki çeşitli köpeklerle rahat olmasını sağlamak için ve bu, onun ne kadar küçük olduğu ve dünyanın ona ne kadar büyük görüneceği göz önüne alındığında özellikle önemlidir. Oldukça yapışkan bir köpek olabileceği için, aynı zamanda onu havlamaktan caydırmak için önemli diğer köpeklerde olduğu gibi, bu istenmeyen davranış onu strese sokmakla kalmaz, aynı zamanda sizin kadar bağışlayıcı olmayabilecek diğer köpekleri de strese sokar.Sağlık

Bichpoo, uzun ömürlü, genellikle sağlıklı bir köpek ırkıdır. 12 ila 15 yaş . Safkan bir köpek olmadığı için henüz tam bir cins standardı verilmemiştir ve bu nedenle sağlık sorunlarını belirlemenin en iyi yolu, ebeveynlerinin neye yatkın olduğuna bakmaktır.

köpekler neden ayağa kalkar

Kaniş ebeveyninden, muhtemelen daha yatkın olması muhtemeldir. Progresif Retinal Atrofi ve her iki ebeveyn tarafından da paylaşılan çeşitli diğer göz rahatsızlıkları ve bu nedenle düzenli olarak Göz doktoru muayenesi gözlerinin en iyi durumda olmasını sağlamak için. Hem Kaniş hem de Bichon Frise, Patella çıkığı , diz kapağının düzgün bir şekilde oluşmadığı ve şiddetli ağrıya neden olduğu yer burasıdır ve sıklıkla yavruların etkilenen bacakta topal olmasına neden olur, bu yüzden buna dikkat ettiğinizden emin olun. Tedavi edilmezse, ameliyat gerektirir ve kendi kendine düzelmez, bu yüzden fark ettiğiniz anda onu Veteriner hekime götürmeyi unutmayın. Bichon Frise ebeveyni de test edilmelidir. Kalça Displazisi Bu, etkilenen eklemin anormal şekilde oluştuğu yerdir ve yine ağrıya ve topallığa neden olur.

Beslenme

Bichpoo yalnızca yaklaşık olarak Günde 1 bardak yemek . Bu, diğer köpeklerin çoğuna kıyasla beslenmesi çok maliyetli olmadığından, potansiyel sahibinin cep telleri için harika bir haber.

Bichpoo'nuz daha küçükse, o zaman özellikle oyuncak ırklarına uygun yiyecekler satın almanız gerekebilir, çünkü mama taneleri küçük ağzı için çok büyük olabilir. Yiyecek paketinin üzerindeki talimatlara uyduğunuzdan ve herhangi bir şüpheniz varsa, o zaman Veterinerinizle konuştuğunuzdan emin olun.

Bakım

Bichpoo'da Kıvırcık saç ve bu nedenle özellikle yakasının ve koşum takımının yerleştirildiği alanlarda dolaşmamasını veya keçeleşmemesini sağlamak için her gün fırçalamak önemlidir. Herhangi bir doodle köpeğinde olduğu gibi, daha ince bir fırça İnce tel kıllarla dikdörtgen şeklinde olan, tüylerini en iyi durumda tutmak için en iyi fırçadır. Nadiren dökülür ve düzenli olarak fırçalamak vücudundaki tüylerin giysilerine veya koltuğunuza bulaşmasını önlemek için giderir.

Her 6 haftada bir banyo yapmak onu taze kokudan koruyacaktır. onu uygun şekilde durulayın ve kurulayın çünkü bu onun cildi için kirli olmaktan daha kötü olabilir. Saçları da oldukça hızlı uzar, bu nedenle saçlarını 2 ayda bir kesmeli veya isterseniz onu profesyonel bir köpek kuaförüne götürmelisiniz.

Bichpoo küçük ağızlı daha küçük bir köpek olduğu için dişler temizlenmeli Haftada en az bir kez köpek diş macunu ile, çünkü periodontal hastalıklara ortalama büyüklükteki bir köpekten daha fazla eğilimli.

Aile Hayvanları Olarak

 • Bichpoo, eğlenceyi seven ve ailesiyle çok şefkatli olan tatlı bir köpektir.
 • Ona sarılabilecek ve eğlenceli interaktif oyunlar sağlayabilecek bir aileye ihtiyacı olacak.
 • Kendisine günlük en az 30 dakika egzersiz sağlayabilecek bir ailenin yanına yerleştirilmelidir.
 • Bu cins sessiz bir kucak köpeği değildir, bu yüzden onu evinize getirirseniz buna hazırlıklı olun.
 • Bichpoo'nun çok havlı olduğu biliniyor, bu yüzden apartman daireleri için pek uygun olmayabilir.
 • Uzun süre yalnız bırakılmayı sevmeyen girişken bir köpektir.
 • Bichpoo, küçük çocuklar için mükemmel boyuttadır.
 • Çok iri değil ama onunla oynayamayacak kadar hassas da değil.
 • Sosyalleştiği sürece, çok evcil hayvanlı bir haneye de uygun olacaktır.
 • Bichpoo, apartman yaşamına veya büyük bir evde yaşamaya uygun, uyarlanabilir bir köpektir.
 • O genel olarak sağlıklı bir köpektir ve ortalama olarak yaklaşık 13 ½ yıl yanınızda olacaktır.
 • Bichpoo hipoalerjeniktir ve bu nedenle köpek alerjisi olan ailelere uygundur.
 • O, mükemmel sevimli bekçi köpeği ya da sinir bozucu komşu köpek yavrusu yapacak havlayan bir köpektir.

Yavru Köpek Maliyetleri

Saygın bir yetiştiriciden tipik bir Bichpoo köpek yavrusu ortalama olarak mal olacak $ 1000 dolar. Tipik bir Bichpoo'yu seviyorsanız ve gen piyangosunu oynama fikrine pek hevesli değilseniz, o zaman sahip olan yetiştiricileri aradığınızdan emin olun. ikinci ve üçüncü nesil yavrular , köpek dünyasında F2 ve F3 yavruları olarak adlandırılan. Biraz daha pahalı olsalar da, daha öngörülebilir bir yavru elde etme olasılığınız daha yüksektir, ancak yetiştiriciden ikinci nesil ve üzeri olduklarını kanıtlamak için sertifikalar ve ebeveyn soyları isteyin.

Bir Bichpoo Yetiştiricisi Bulmak

Bichpoo'nun ideal aile evcil hayvanınız gibi göründüğünü düşünüyorsanız, bir sonraki adım saygın bir Bichpoo yetiştiricisi bulmak için zaman harcamaktır. Bichpoo yetiştiricilerini herhangi bir çevrimiçi arama motoruna yazmak sonuç verecektir, ancak sizden emin olmalısınız. onlar hakkındaki yorumları oku ve saygın bir yetiştiricide tam olarak ne arayacağınızı öğrenin. Her zaman, herhangi bir depozito veya anlaşma yapılmadan önce onlarla ve köpek yavrusu ve ebeveynleriyle görüşme konusunda ısrar edin ve ebeveynlerinin sağlıklı olduğundan emin olmak için sağlık sertifikalarını görmeyi unutmayın.

Alternatif olarak, 'gibi sosyal medya gruplarına katılmak Bichoodles, Poochons, Bichpoos ve Bichipoos ' bu cinsi seven üyelerle dolu, bu nedenle onlardan her zaman saygın yetiştiricilerden tavsiyeler isteyebilirsiniz.

Kurtarma ve Sığınaklar

Nispeten yeni olan belirli bir tasarımcı cinsi olarak, sadece Bichpoo için herhangi bir türe özgü kurtarma merkezi yoktur. Bununla birlikte, giderek daha popüler bir tür olmak, muhtemelen yerel kurtarma merkezinizde bir tür doodle köpek . Bir Bichpoo'yu kurtarmaya meraklıysanız, yerel kurtarma merkezlerinizle konuşun ve yeni köpekler için web sitelerine göz atın. Fazladan zaman alabilir, ancak onu bulduğunuzda kesinlikle buna değecek!

Son düşünceler

Bichpoo, çoğu aile evine uygun, sevimli küçük bir yavrudur. Cinsle ilgili araştırmanızı yaptığınız ve her iki ebeveyninden de ne bekleyeceğinizi bildiğiniz sürece, kesinlikle onun için hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Onun sessiz küçük bir kucak köpeği olmasını beklemediğiniz ve onunla kaliteli zaman geçirebildiğiniz ve zeki zihnini meşgul tutabildiğiniz sürece, yeni ailesine gayet iyi uyum sağlayacaktır. Hiç şüphe yok ki, bu küçük kıvırcık oyuncak ayı benzerliği sizinkini ve tüm ailenizin kalbini günden itibaren çalacak!

Yorumlar