İngiliz Mastiff vs. Boerboel: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

İngiliz Mastiff vs. Boerboel: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

Ailenize devasa bir köpek eklemeyi düşünüyorsunuz ve İngiliz Mastiff ile Boerboel arasında karar veremiyor musunuz? Her iki köpek de dev cins kulübünün üyeleri. Dünyanın dört bir yanındaki dev köpek severler, bu ırklardan birine sahip olduğunuzda, başka bir şeye sahip olmanın zor olduğu konusunda hemfikirdir!

pitbull vs Kafkas dağ çoban

Vahşi geçmişlerine ve heybetli görünümlerine rağmen, her iki köpek de sevdiklerine karşı sevgi dolu ve naziktir. Ama hangisi daha iyi bir aile hayvanı yapar? Okuduklarınız ne olursa olsun, her iki cins de harika aile arkadaşları . Ancak, aktivite düzeylerinden başlayarak, aralarında bazı belirgin farklılıklar vardır.Bu karşılaştırmaya baktığımızda bilmen gereken her şey bu iki nazik dev hakkında. İşiniz bittiğinde, onların geçmişi, mizaçları, iş ahlakı, köpek yavrusu maliyetleri ve daha fazlası hakkında her şeyi öğreneceksiniz. Hadi atlayalım!

Irk Karşılaştırması

ingiliz mastifi

 • Yükseklik 27 – 30 inç
 • Ağırlık 120 – 230 lira
 • Mizaç Cesur, onurlu, iyi huylu
 • Enerji Düşük
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 6 – 10 yıl
 • köpek fiyatları 1.000 $ ve üstü

boerboel • Yükseklik 22 – 27 inç
 • Ağırlık 150 – 200 lira
 • Mizaç Kendinden emin, akıllı, sakin
 • Enerji Yüksek
 • Sağlık Ortalamanın üstü
 • Ömür 9 – 11 yıl
 • köpek fiyatları 1500$ ve üzeri

İçindekiler

Irk Tarihi

Köpek tarihi sadece ilginç ve eğlenceli gerçeklerle dolu değil, aynı zamanda araştırma süreci için çok önemli bir köpek ırkının hayatınıza sığıp sığmayacağına dair. Bunun nedeni, asıl amaçlarının kişilikleri aracılığıyla ve aile evinin içinde parlayacak olmasıdır. Bu ırkların her ikisinin de sert bir geçmişi var, o yüzden nasıl karşılaştırdıklarını görelim.

ingiliz mastifi

Tarlada Siyah Yüzlü Büyük Tan Köpek

55 B.C.'ye kadar uzanır ve onu dünyanın en eski ırklarından biri yapar.bu ingiliz mastifi dünyanın en eski köpek ırklarından biridir. 55 yılına kadar uzandığına inanılıyor ve bunu biliyoruz çünkü Julius Caesar belgelendi istila günlüklerinde büyük, canavarca Mastiff tipi bir köpek. O zamanlar Britanya Adaları Mastiff'i bugün bildiğimiz sevimli yavrudan çok daha büyük ve daha vahşiydi. Böylece Sezar onu Roma'ya geri götürdü ve aslanlara karşı ringde onlarla savaştı ve diğer canavarca yırtıcılar.

Neyse ki, zamanla insan ırkı kan sporları ile gözden düştü. Bu, Mastiff'in daha nazik tarafını sergileme fırsatı bulduğu anlamına gelir. Ayrıca koruyucu içgüdülerini de korudu ve ortaçağ İngiltere'sinde efendisinin mülkünü koru ve büyük oyunu avla . Ne yazık ki, inanılmaz iştahı çoğu ailenin (zenginlerin bile) yemek faturasını karşılayamayacağı anlamına geliyordu. Dünya Savaşı'nın sonunda, İngiltere'de sadece 14 Mastiff kalmıştı.

Amerikalı yetiştiriciler, cinsi kurtarmak için en iyi örneklerinden bazılarını İngiltere'ye gönderdi. American Kennel Club'a (AKC) göre, İngiliz Mastiff En popüler 30 köpek ırkı Amerikada. Onu en popüler dev ırklardan biri yapıyor. Ünlü Mastiff sahipleri arasında Henry VII, Dwayne Johnson, Michael Bay ve Larry Wolfe bulunmaktadır.boerboel

Otların arasında duran büyük bronz köpek

Bu cins, topraklarını Aslanlar gibi yırtıcılardan korumak için Güney Afrika'dan geliyor.

Boerboel bir Güney Afrika köpek ırkı Amerika'da nadir ama çok memleketinde popüler . Hollandalı çiftçiler 1600'lerin ortalarında Güney Afrika'ya göç ettiklerinde, yeni topraklarını korumak için büyük Bull tipi ve Mastiff tipi köpeklerini aldılar. Zamanla, en büyük ve en koruyucu köpekler yetiştirildi ve Boerboel oluşturuldu . 'Boer' çiftçi için Hollandaca bir kelimedir . Bu nedenle, o Güney Afrikalı çiftçinin tercih ettiği köpektir.

Çiftlikteki ana rolü, aileyi, mülkü ve sığırları yırtıcılardan koruyun babunlar ve aslanlar gibi. Şaşırtıcı derecede çevik ve güçlüdür, bu da onu iyi olmayanlara karşı inanılmaz bir güç yapar. Ayrıca efendisinin ağır arabaları çekmesine de yardım etti ve geçimini sağladı. Neyse ki, bu köpek aynı zamanda aile dostudur. Gençlere olan düşkünlüğü nedeniyle çocukların terapi köpeği olarak şaşırtıcı derecede popüler hale geliyor.

AKC onu 121AzizAmerika'nın en popüler köpek ırkı , 197 ırktan. Ve çoğu insan bu yavrulardan biriyle hiç tanışmadı. 2015 yılında AKC tarafından tanındı ve nadir bir tür olmasına rağmen 10 yıldan kısa bir sürede görünüşte popüler hale geldi.Görünüm

Büyük Krem Köpek ve Oturan Büyük Benekli Köpek

Her iki cins de aralarında küçük farklılıklar olmakla birlikte görünüş olarak benzerdir.

Her iki köpek türü de çok görünüş olarak benzer . O kadar ki, ikisi de birbiriyle karıştırılıyor ve diğer benzer görünümlü köpekler . Her ikisi de büyük Mastiff tipi köpeklerden gelir ve Boerboel'e genellikle Afrika Mastiff denir. Kare ve tıknaz, ikisi de kesinlikle size kanepede ölü bacaklar verecek!

Her iki köpek de ağır tazılar . Mastiff'ler 120 ila 230 pound, Boerboels ise 150 ila 200 pound arasındadır. Mastiff'in Boerboels'tan daha küçük veya daha büyük olabileceği anlamına gelir ve bu geniş ağırlık aralığı akılda tutulması gereken bir şeydir. İnsanoğlunun bildiği en büyük köpek, 343 pound ağırlığında bir İngiliz Mastiff'ti! Bu nadir olsa da, Mastiff'iniz bir sonraki rekor kıran olabilir.

bu Boerboel, iki cinsten daha kısa olanıdır. , bazen sekiz inç! Bu onu Mastiff'ten daha tıknaz ve tıknaz gösterebilir. Bu, Mastiff'in ikisinin büyük kardeşi gibi görünmesini sağlar. Yüz olarak çok benzerler. Boyutları bir yana, onları ayırt etmenin en kolay yolu kulakları ve gıdılarıdır. Mastiff'in çene çizgisine ve sarkık çenesine ulaşan daha uzun kulakları vardır. Boerboel'in kulakları burnu ile aynı seviyede ve namlu daha sıkıdır.Paltoları da birbirine çok benziyor. ikisi de var kısa, yoğun, çift kat Dokunmak için nispeten pürüzsüz. Mastiff'ler üç kat renk alabilir: kayısı, açık kahverengi, ve brindle , siyah yüz maskesi ile veya maskesiz. Boerboels daha geniş bir renk seçeneğine sahiptir: brindle, kahverengi, krem, kırmızı, kırmızımsı-kahverengi ve sarımsı kahverengi. Paltolarında siyah bir maske, İrlandalı işaretli, benekli ve beyaz işaretler dahil olmak üzere birkaç farklı işaret bulunur.

Mizaç

Çimenlere Yatan İki Köpek

Bu cinslerin her ikisi de harika terapi köpekleri yapar ve genellikle 'nazik devler' olarak adlandırılır.

Her iki köpeğin de kişilikleri eşit derecede benzer ve farklı . Benzerlikleri, onları sevmemizin nedenidir. Ancak farklı kişilikleri, iki cins arasında kaç ailenin seçtiğidir. Bu ikisinin doğru aile ile harika aile hayvanları olduğunu söyleyerek başlayalım. Ve doğru eğitimle ikisi de tatlı terapi köpekleri olurlar.İkisi de ailelerine tapan nazik devlerdir. Tarihlerine ve 'korkutucu' görünümlerine rağmen, aileleriyle böcekleri kucakla . Bu büyük yumuşaklar, karınlarını kanepeye sürtmeyi severler. En sevimlinin kim olduğunu merak ediyorsanız Mastiff demeliyiz. Boerboels neredeyse her zaman koruma modundadır, yani değillerHer zamanoldukça rahatlamış.

Onlar hem eğlenceli aile arkadaşları iyi vakit geçirmeyi sevenler. Mastiff, aile soytarısı rolünü üstlenmeyi seven, nefis bir salak köpektir. Boerboel enerjik ve çeviktir, yani her zaman bir yakalama veya kovalama oyununa hazırdır. Ayrıca evde ne zaman sakin olmaları gerektiğini bilirler ve aile ortamına uyum sağlamada harikadırlar.

Her ikisi de başlangıçta yabancılara karşı mesafelidir. Mastiffler, sosyalleşmelerine bağlı olarak, yabancılara çabucak ısınırlar. Boerboel doğası gereği koruyucu bir köpek ve aile biriminin dışındaki insanlara hemen ısınmayacaktır. Bunun yerine, kenarda her zaman onları yakından takip edecek. Kavga arayan bir vahşi değil, ama etrafta yeni başlayanlar olduğunda ciddi bir gözetmendir.Mastiff, ailesini tehlike karşısında koruyacaktır, ancak o kadar koruyucu değildir.

Boerboel çok baskın köpek doğurmak. İnatçı köpeklerle nasıl başa çıkacağını bilen deneyimli bir köpek sahibine ihtiyacı var. Afrika'daki geniş topraklarda devriye gezmeye, aslanları ve diğer vahşi hayvanları tek başlarına ele geçirmeye alışkınlar, bu yüzden ne kadar yetenekli olduğunu biliyor. Mastiff, deneyimli bir sahibine ihtiyaç duyan inatçı bir ırktır, ancak o kadar baskın değildir.Egzersiz yapmak

Koşan İki Dev Irk Köpek

Boerboels, iki köpeğin daha yüksek bir egzersiz gereksinimine sahiptir.

Egzersiz ihtiyaçları söz konusu olduğunda, bu iki köpek oldukça farklıdır. Mastiff bir düşük enerjili cins günde sadece 30 ila 45 dakika egzersize ihtiyacı olan kişi. Ve birçok Mastiff, günlük egzersizlerinden kanepe lehine çıkmaya çalışacak. En az 60 dakika nispeten yoğun egzersize ihtiyaç duyan yüksek enerjili bir köpek türü olan Boerboel ile karşılaştırıldığında. Bir günlük egzersizi atlarsanız çılgına dönecek, bu yüzden nispeten aktif bir aileye ihtiyacı var.

Ayrıca boerboels bol miktarda zihinsel uyarıma ve zorluğa ihtiyaç duyar egzersiz seansları arasında da. Etkileşimli oyun, aşırı enerjiyi ve hayal kırıklığını yakmanın harika bir yoludur, ayrıca harika bir bağ kurma aracıdır. Dayanıklı XXL oyuncaklar ve tedavi dağıtma oyunları, zihnini motive etmenin harika bir yoludur. Mastiff'in de uyarılmaya ihtiyacı var, ancak Boerboel kadar değil.

İhtiyaç duydukları zihinsel ve fiziksel uyarılma olmadan, her şeyi mahvedecek hüsrana uğramış Fidos'lar olacaklar onların uyanışında. Ve tüm köpekler gibi, onlar da davranışsal olarak sorunlu hale gelecekler. Burada canı sıkılan tüm köpeklerin tehlikeli olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak Boerboel gibi baskın köpek ırkları özellikle tehlikelidir. Bu yüzden lütfen bu cinsi sadece onu yeterince egzersiz yapmak için zamanınız ve enerjiniz varsa alın.

Eğitim

Açık Havada Oturan İki Dev Irk Köpek

Bu ırkların her ikisinin de, yeni bir köpek sahibi için eğitilmelerini zorlaştıran güçlü iradeli oldukları bilinmektedir.

Bu ırkların hiçbirinin olmadığını söyleyerek başlayalım. eğitilmesi en kolay köpekler . Mastiff genellikle kendini 'aptal köpek' listesi çünkü ne kadar inatçı tembel olabilir. Boerboels, efendisi daha da istekli olmadığı sürece kendilerini sürü lideri olarak görecek olan çok dik başlı, baskın bir köpek ırkıdır. Bu nedenle, yeni köpek sahipleri bu zorlu köpeklerin eğitimini zor bulacaktır.

Sosyalleşme aynı zamanda her iki ırkı da eğitmenin çok önemli bir yönüdür. Bir yavrunun hayatının ilk 12 haftasında sosyalleşme çok önemlidir. İşte bu yüzden saygın bir köpek yetiştiricisi ile çalışmak çok önemlidir. Devam et yavrularınızı olabildiğince çok insan, köpek ve yeni deneyimle karıştırmak yapabildiğin gibi. Bu özellikle baskın Boerboel için geçerlidir.

bu Bir Boerboel'in eğitimi ve sosyalleşmesi ömür boyu sürecek bir taahhüttür . Bir haftalık sosyalleşmeyi atlarsanız, huysuz ve sorunlu hale gelebileceğini fark edeceksiniz. Ayrıca, onun için çalışmasını sağlamadan onlara bir şey vermemek de önemlidir. Patronun kim olduğunu anlaması gerekiyor. Aksi takdirde patron olur. Çoğu ortalama aile, yaşam boyu eğitim ihtiyacı olan zamana, bağlılığa veya bilgiye sahip değildir.

Neyse ki, doğru eğitimle Boerboel itaatkar bir yavru olabilir. Sonuçta, Mastiff antrenman yapmak için can sıkıcıdır çünkü asla tamamen itaatkar olmayacaktır. Uyuma ve yemek yeme sevgisi, eğitim alma arzusunun önüne geçecek. Mastiff'in kalbine (ve beynine) giden yol ikramlarla ve bir Boerboel'in kalbine giden yol güçlü liderlikten geçer.

Sağlık

İki Yaşlı Dev Köpek Yakın Çekim

Dev köpek ırklarının daha kısa ömürleri olduğu bilinmektedir.

Her iki cins de nispeten sağlıklı köpeklerdir. Boerboel, daha az sağlık sorununa yatkındır. Ne yazık ki, tüm dev köpek ırkları gibi, onlar da daha kısa bir beklenen ömre sahip olmak diğer köpek ırklarından daha. Boerboel'lerin Mastiff'ten biraz daha uzun yaşaması muhtemeldir.

Her iki cinsin de güvenilir yetiştiricileri, dirsek ve kalça displazisi , bu nedenle ebeveynlerinin kalça ve dirsek puanlarını sormak önemlidir. Benzer şekilde, her ikisi de çeşitli göz koşullarına yatkındır. En yaygın olanları ilerleyici retinal atrofi , ektropion ve entropion. Mastiff'ler, türdeki en yaygın durum olduğu için, özellikle dilate kardiyomiyopati olmak üzere kardiyak kaygılar için test edilmelidir.

Beslenme

Dudaklarını Yalayan İki Köpek

Bu iki cins çok fazla yiyecekten geçecek ve yüksek enerjili mama taneleri diyeti gerektirecektir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, her iki cinsin de sağlıklı bir iştahı vardır . Ve her ikisi de günde sekiz fincan kuru mama yiyebilirler. Kimin daha fazla yediğini söylemek zor çünkü her şey yavrularınızın büyüklüğüne ve enerji seviyelerinin ne olduğuna bağlı. Bu nedenle, size verebileceğimiz en iyi tavsiye, yüksek kaliteli bir mama tanesi seçmeniz ve ambalajın üzerindeki talimatları takip etmenizdir. Bu şekilde, onları aşırı besleme olasılığınız daha düşüktür ve beslenme ihtiyaçlarını karşılama olasılığınız daha yüksektir.

Mastiffler kuru mama ile beslenmelidir. Büyük kemiklerini ve eklemlerini desteklemek için glukozamin ve kondroitinde bir artışa sahip formül. Boerboels, Mastiff'lerden daha küçük olabilir. Bu, benzer eklem ve kemik desteğine ihtiyaç duyduklarında, daha fazlasına sahip olacağınız anlamına gelir. Boerboel dostu köpek maması formülleri Boerboel'inizin boyutuna bağlı olarak.

Her iki köpeğin de beslenmesi gerekiyor büyük veya dev cins köpekler için tasarlanmış yaşa uygun bir mama tanesi . Bu özellikle köpek yavrusu evresinde 18 aylık olana kadar önemlidir. Hızlı kemik büyümelerini kontrol etmeye yardımcı olacak ve sonraki yaşamda iskelet sorunlarının olasılığını azaltacaktır. Dev cins köpekler, basınçlı eklemleri için yüksek kaliteli hayvansal proteine, sağlıklı omega yağlarına ve glukozamine ihtiyaç duyar.

japon süs köpeği

tımar

Tarlada Duran İki Büyük Tan Köpek

Bu ırkların her ikisi de az bakım gerektiren bir bakım rejimine sahiptir ve yalnızca haftalık fırçalama gerektirir.

Her iki köpeğin de çok benzer bir bakım rejimi vardır. Her ikisinin de tımar etmesi nispeten basit olan kısa ve şık bir ceketi var. Onlar her ikisinin de haftada bir fırçalanması gerekir ölü tüyleri çıkarmak ve doğal kürk yağlarını yaymak için. Mevsimsel değişiklikler sırasında, dökülmelerini yönetmeye yardımcı olmak için haftada iki kez fırçalamadan faydalanacaklar.

Ayrıca ikisinin de ihtiyacı var her 8 ila 12 haftada bir banyo yapmak ellerinden gelenin en iyisini hissetmelerini (ve koklamalarını!) sağlamak için. Duşakabin ikiniz için de faydalı olacaktır ve onları bir köpek yavrusundan duşa alıştırmak iyi bir fikirdir. Aksi takdirde, zor olabilir! Cilt tahrişini önlemek için her zaman köpeğe özel şampuan kullanın. 'Temizliklerindeki tek gerçek fark, Mastiff'in ikisinden daha salyası olması muhtemeldir. Ama gerçekçi olmak gerekirse, ikisi de salyalarını sevdikleriyle paylaşır!

Onların dişlerin haftada bir fırçalanması gerekecek dişlerini inci gibi beyaz tutmak, nefeslerini tazelemek ve periodontal hastalıktan kaçınmak için. Ek olarak, Mastiff'in tırnaklarının, daha aktif Boerboels'ten daha sık kesilmesi gerekecektir. Ancak genel olarak, bakım rejimleri karar verme sürecinizde bir fark yaratmayacaktır.

köpek fiyatları

İki Tan Büyük Irk Yavru

Yetiştiriciye bağlı olarak, her iki köpek de 1.000 dolardan fazlaya mal olacak.

bir fiyatı İngiliz Mastiff köpek yavrusu genellikle biraz daha düşüktür daha nadir Boerboel ile karşılaştırıldığında. Örneğin, sorumlu bir yetiştiriciden gelen bir Mastiff yavrusu, bir Boerboel için 1.500 $ 'a kıyasla genellikle 1.000 $' dan başlar. Yetiştiricinin konumu, itibarı ve talebi dahil olmak üzere birçok faktör köpek yavrusu fiyatını belirler. Yeni bir yavru satın almanın bir alternatifi evlat edinmedir ve maliyetler de daha düşük olma eğilimindedir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, tekrar etmekte fayda var. gerçektensaygın bir yetiştiriciyle çalışmak önemlidir. Özellikle baskın ve potansiyel olarak tehlikeli Boerboel için. Sadece sağlıklı yavrular üretmek için ellerinden gelen her şeyi yapmakla kalmayacaklar. Ama aynı zamanda onlara eğitim ve sosyalleşmede en iyi başlangıcı sağlayacaklar. Birlikte, bu sizin ve aileniz için daha iyi bir köpek yavrusu yaratacaktır.

Son düşünceler

Bu devasa köpeklerin her ikisi de büyük köpekler yeni aile evlerinde çok fazla odaya ihtiyaç duyanlar. Her ikisinin de büyük karınlarını doyurmak için çok fazla yiyeceğe ihtiyaçları vardır ve bakım bölümünde bakımları nispeten kolaydır. İkisi de harika aile köpek arkadaşlarıdır, ancak doğru aileyi buldukları sürece.

Bu yavrular arasındaki temel fark, Boerboel'in gerçekten daha deneyimli bir köpek sahibi gerektirmesidir. İngiliz Mastiff'ten sadece biraz daha baskın olmalarına rağmen, daha aktif ve çok dik başlıdırlar.

İngiliz Mastiff'leri bir ailenin ihtiyaçlarına daha uyumlu ve eğitimleri muhtemelen daha az yoğun olacaktır. Ancak, yavru köpeğinizle çalışmaya istekli olduğunuz sürece, her iki köpek de mükemmel aile hayvanlarıdır.

Yorumlar