Cocker Spaniel Karışımları: 30 Sevimli Cocker Melezleri

Cocker Spaniel Karışımları: 30 Sevimli Cocker Melezleri

Cocker Spaniel popüler bir köpektir hem genç aileler hem de yaşlı çiftlerle. Safkan Cocker Spaniel'lerin yaklaşık 60 dakikalık günlük egzersize ve bolca kucaklamaya ihtiyacı var! Bu, çoğu Cocker Spaniel karışımından aynı şeyi bekleyebileceğiniz anlamına gelir. Çoğu safkan Cockers şöyle tanımlanır: nazik, akıllı ve mutlu . Küçük ve orta büyüklükte bir cinstir. Safkan ırklar 13 ½ ila 15 ½ inç boyunda ve 20 ila 30 pound ağırlığındadır.

O başlangıçta av köpeği olarak yetiştirildi . Esas olarak kuşlara ve odun horozlarına odaklanmak onun uzmanlık alanıdır, bu yüzden ona Cocker denir. O ayrı bir cinstir İngiliz Cocker Spaniel . Disney'in 'The Lady and the Tramp' adlı hitinden bu yana, Cocker Spaniel her zaman Amerika'nın en sevilen ırklarından biri olmuştur.O zamandan beri, onu çeşitli muhteşem yavru köpekler yaratmak için diğer ırklarla karıştırdık. Bu kılavuzun bir yerinde, mükemmel Cocker Spaniel hibrit eşleşmenizi bulacaksınız. Köpek arkadaşınızı bulalım!

Popüler Cocker Spaniel Karışımları

Tıpkı herhangi bir karışık köpek cinsi gibi, her iki ebeveynin de genlerini miras alabileceğini anlamanız gerekir. Bu yüzden öyle her iki cinsi de sevmen önemli , onun bir ebeveyn gibi diğerine dönüşmesini ummak yerine. Karışımınızın yaşlanana kadar neye benzeyeceğini asla bilemezsiniz, ancak büyük ihtimalle her iki ebeveynden de bir ceket ve renk kombinasyonu elde edeceksiniz. Cocker'lar altın veya beyaz olabilir siyah veya kahverengi lekeler , bu nedenle, yavru köpeğinizin Cocker Spaniel ebeveynine benzeme ihtimali var.Birçok Cocker Spaniel karışımı o kadar popüler ki nesillerdir etrafta. 2 ilend, 3rd ve bazen 4. nesil yavruların cins standartları, Cockapoo gibi daha kararlıdır. Nadir karışımların görünümü ve kişilik özellikleri ise 1. nesil yavru oldukları için önemli ölçüde değişiklik gösterecektir. Sürprizlerin hayranı değilseniz, daha yaygın olan karışımlara bağlı kalmak isteyebilirsiniz.


Cockapoo

Cockapoo

Irklar: Cocker Spaniel ve Kaniş

Cockapoo gezegendeki en popüler tasarımcı köpeklerden biri ve iyi bir sebepten dolayı! Bu oyuncak ayı karışımı çok çeşitli renklerde gelir ve orta uzunlukta dalgalı bir kürkü vardır. Genellikle minyatür bir Kaniş ile karıştırılır, ancak bazen bir oyuncak veya standart bir Kaniş ile karıştırılır. Boyu ve ağırlığı, vücuduna bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Kaniş ebeveyninin boyutu . Bu nedenle, yetiştiriciye ne beklemeniz gerektiğini sorduğunuzdan emin olun.Aileler için harika bir seçenektir ve küçük çocukları, büyükanneyi ve aradaki herkesi sever. O, tüm aile eğlencesine dahil olmayı seven, mutlu-şanslı bir köpek. Bu enerjik canlı telin çok fazla egzersize ihtiyacı var, bu yüzden aktif ailelerin yanına yerleştirilmelidir.


Spanador

Spanador

Irklar: Cocker Spaniel ve Labrador Retriever

Bu Cocker Spaniel karışımı da Amerika'nın en sevdiği ırkın yarısı Yani bu adamın önemli olacağını biliyorsun. Her iki ebeveyninin de samimiyetine, enerjisine ve macera duygusuna sahip. Her zaman bir getirme oyununa hazır olacak ve suyu sevecek. Zeka ve sadakatle dolu, eğitilebilir ve itaatkardır. Yüksek egzersiz ihtiyaçlarının yanı sıra, nispeten az bakım gerektiren bir köpektir.15 ila 22 inç arasında ölçecek ve 40 ila 60 pound ağırlığında olacak. Vücudu kalın ve sportif görünüyor. Spanador’un kuyruğu, Laboratuar ebeveyninin su samuru kuyruğundan daha ince olacaktır. Kulakları daha kıvrık saçlarla daha uzun olacak ve ona daha yumuşak ve sevimli bir görünüm verecektir.


Altın Cocker Retriever

Altın Cocker

Irklar: Cocker Spaniel ve Golden Retriever

Altın Cocker Retriever tanışacağınız en dost canlısı ve en nazik köpek ruhlarından biri olan güzel bir karışım. Aynı zamanda fantastik bir enerji ve eğlence dengesidir, bu yüzden genç aileler arasında çok popülerdir. Ayrıca başka bir itiraz faktörü olan Retriever ebeveyninden daha kompakt. Onunla vakit geçirdiğiniz ve onu her gün bir saat egzersiz yaptığınız sürece, günlerinizi kesinlikle neşelendirecektir.

Boyu 12 ila 20 inç arasındadır ve 30 ila 65 pound ağırlığındadır. Görünüşü, aynı yavruda bile, yavrular arasında çılgınca değişebilir. Palto uzunluğu genellikle orta ila uzun ve doku olarak dalgalı olacaktır.
Cockeranian

Cockeranian

Irklar: Cocker Spaniel ve Pomeranian

Cockeranian, büyüklüğünde bir köpek. en küçük karışımlar Bu listede ve apartman yaşamı için harika bir seçenek sunuyor. Ancak küçük bir cep roketi olduğu için küçük boyutuna aldanmayın! Ana aşkı oyunlar, oyunlar ve daha fazla oyun! Ortalama bir oyuncak köpekten çok daha fazla egzersize ihtiyacı var, bu yüzden her gün 45 ila 60 dakika ayırın.

Paltosu, Cocker ebeveyninin bukleleriyle, Pom ebeveyni gibi kabarık ve yumuşaktır. Pürüzsüz tutmak için ceketinin günlük tımarlanması gerekecek. Cockeranian’ın kulakları ya Pomlar gibi dikkatleri üzerine çekebilir ya da Cocker’ınki gibi sarkabilir. 10 ila 20 pound ağırlığında ve 7 ila 13 inç arasında ölçülecek.


Cockerhua

Cockerhua

Irklar: Cocker Spaniel ve ChihuahuaChi-Spaniel olarak da bilinen bu küçük köpek çok güzel. Yine de küçük çerçevesine aldanmayın, çünkü karakter ve tavırla doludur. Chihuahua ebeveyninden daha az, bu, bazen zorba Meksikalı ebeveyninin hayranı olmayan sahipleri için büyük bir olumludur. Ailesiyle sevecen ve sevecen ve ihtiyaç duyarsa onları koruyacaktır. Çok uzun süre yalnız kalırsa dikkatinizi çekecek ve endişelenecek.

Bu adam, bu listedeki en küçük karışımlardan biridir. Genellikle 10 ila 20 pound ağırlığında ve 8 ila 13 inç boyunda olacaktır. Dik üçgen kulakları, küçük boncuk gözleri ve uzun dalgalı kulakları olacak - her iki ebeveyninin de eşit bir karışımı.


Spaniel Çukuru

Spaniel Çukuru

Irklar: Cocker Spaniel ve American Pitbull TerrierSpaniel Pit başka beklenmedik Pitbull karışımı . Ancak bu, Pitbull'u görünüşte müthiş bulan veya Cocker'dan biraz daha fazla zevk isteyenleri yatıştırır. Spaniel Pit'i memnun etmek için son derece zeki, sadık ve istekli, eğitmek için bir rüya. İyi bir şekilde sosyalleşmesi gerekiyor ve yerel kedilere eziyet etmeyi seviyorsa şaşırmayın. Herhangi bir Pit karışımında olduğu gibi, yerel mahalle yasalarını veya kira sözleşmelerini kontrol ettiğinizden emin olun.

Spaniel Pit, bir kare kafa ile görünüşte eğimlidir. Uzun dalgalı kulakları miras alabilir ya da almayabilir, ama gözlerindeki sürekli sevgi bakışı kimin gerçekten umurunda? 14 ila 18 inç boyunda ve 25 ila 45 pound ağırlığında.


Horoz-A-Tzu

Cock-a-Tzu

Irklar: Cocker Spaniel ve Shih Tzu

Cock-A-Tzu, arsız tarafı olan nazik bir yavru! Bahçede iyi bir boğuşmayı seven enerjik bir tüy yumağıdır. Kanepede kucaklamaları takip ediyor. İlk başta yabancılardan biraz şüpheleniyor ve sizi uyarmak için gelen misafirlere havlayacak. Biraz gevrek olabilen harika bir bekçi köpeği yapar. Gürültü kısıtlamaları olan bir yerde yaşıyorsanız, bu düşünülmesi gereken bir şeydir. Ayrıca ikinci bir gölgenin peşindeyseniz mükemmel olan insan ilgisini de arzuluyor!10 ila 14 inç arasında ölçecek ve 14 ila 24 pound ağırlığında olacak. Cock-a-Tzu, buklelerini ve düğümlerini düzeltmek için günlük fırçalama gerektirir ve orta uzunlukta ipeksi bir kaplamaya sahiptir.


Liman işçisi

Liman işçisi

Irklar: Cocker Spaniel ve Dachshund

kıdemli köpek araçları

Büyük kürek pençeleri, kısa bacakları ve uzun gövdesiyle onun bir Dachshund karışımı olduğunu kesinlikle anlayacaksınız. Ancak uzun ve dalgalı kulakları ve daha orantılı vücuduyla onun sadece standart sosisiniz olmadığını anlayacaksınız. Kısa boyu 9 ila 13 inç arasında olacak ve yaklaşık 25 kilo ağırlığında olacak.

Docker, tüm dikkatinizi çeken zarif ve muhteşem bir köpektir. Küçük bir adam için çok enerjik ve yağmurda veya parlamada günde en az 60 dakika egzersiz yapmanız gerekecek. Aksi takdirde kürek pençelerini yıkıcı bir şekilde kullanmasını bekleyin. Ayrıca aşırı koruma ve korku-saldırganlık potansiyeli nedeniyle onu iyi bir şekilde sosyalleştirmeniz gerekir. Ailesiyle birlikte süper tatlı ve şefkatlidir.


Cockalier

Cockalier

Irklar: Cocker Spaniel ve Cavalier King Charles Spaniel

Cockalier, muhtemelen bu listedeki en zarif köpek, bu yüzden eğer lüks bir yavrunun peşindeyseniz, bu en iyi bahsiniz olabilir. Efendisinin kucağında uyuklamayı ve tüm iyi çocuk göbek masajlarını almayı seviyor. Cockaliers nazik ve arkadaş canlısıdır ve küçük çocuklar için nazik bir arkadaş arayanlar için harika bir aile üyesidir.

O, 13 ila 15 inç boyunda ve 15 ila 25 pound ağırlığında küçük bir karma köpektir. Ceketi, her iki ebeveynin de bildiği diğer renklerin garip sıçramasıyla tipik olarak Cavalier'in ten rengi ve beyaz renklerini alacak. Kıvırcık kulakları ve küçük düğme gözleri bu adamı karşı konulamaz derecede sevimli kılıyor.


Cotraliyen

Cotralian Mix

Irklar: Cocker Spaniel ve Avustralya Çoban Köpeği

Cotralian, genellikle minyatür bir Avustralya Çobanına benzeyen güzel bir yavru. Paltosunda ünlü Aussie çok renkli desenleri ve muhtemelen parlak mavi gözleri olacak. Daha kısa bacakları ve daha uzun kulakları olacak ve size onun bir Cocker karışımı olduğunu hatırlatacak. bir Avustralyalı karışımı . Boyu 14 ila 18 inç arasında olacak ve 30 ila 50 pound ağırlığında olacak.

Bu cidden zeki yavru hem güzelliğe hem de zekaya sahip. Her gün çok fazla zihinsel ve fiziksel uyarıma ihtiyacı var. Doğru eğitimle harika bir çoban köpeği veya av köpeği olur. Bu adam ciddi şekilde aktif bir aileden başka hiçbir şeye uygun değil. İş bittiğinde, kanepede ailesine sarılacak ve akşamı horlayacak.


Bocker

Bocker

Irklar: Cocker Spaniel ve Beagle

Bir av arkadaşı arıyorsanız Bocker'dan başkasına bakmayın. Cocker'ın çevikliği ve Beagle'ın burnu ile en iyi koşup saklanan tilkiler ve çulluk! Bu nedenle, sadece sevimli bir köpek arkadaşı arıyorsanız, onu tasmalı tutmak isteyebilirsiniz. Her gün en az 60 dakika egzersize ihtiyacı var. Bu şanslı adam çoğu eve ve aileye uyarlanabilir. Sevdikleriyle zaman geçirmeyi sever.

Genellikle Beagle'ın av renklerini ve işaretlerini spor edecek ve kalın bir kürkü olacak. Bocker, diğerlerine benzer şekilde, bu listedeki en uzun kulaklara sahip olabilir. Beagle karışık ırklar . İri gözleri ve tombul vücuduyla çok sevimli bir köpektir.


Collie Cocker

Collie Cocker

Irklar: Cocker Spaniel ve Border Collie

Collie Cocker, 14 ila 19 inç boyunda ve 24 ila 45 pound ağırlığındadır. Tipik olarak Spaniel'in uzun ve kıvırcık kulaklarına sahip minyatür bir Collie'ye benziyor. Paltosu orta uzunlukta ve genellikle siyah, kahverengi ve beyaz renkte olacak ve paltosunun üzerinde benekli desenler olacaktır.

Spaniel'den daha enerjik ve Collie'den daha zarif. Collie Cockers, akıllı zihinleri için beyin oyunlarının yanı sıra her gün yaklaşık 60 dakika egzersize ihtiyaç duyar. Bu yavru, ailesiyle kucaklaşmayı sever ama yabancıların yanında utangaç olabilir. Gütme becerilerini sergileyebilir (evde izin verilmez!) Veya yüksek bir av sürüşüne sahip olabilir, bu yüzden bu adamı tasmalı tutmanız gerekebilir.


Horoz-A-Chon

Horoz-A-Chon

Irklar: Cocker Spaniel ve Bichon Frise

Bu başka oyuncak ayı benzeri Hangi ebeveynin peşinde olursa olsun, sevimli kimdir. Tipik olarak Bichon'un daha açık renklerini ve bazen de Cocker'ın siyah beyazını alır. Hacimli ve dalgalı tüylerinin matlaşmasını önlemek için günlük fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. 10 ila 14 inç arasında ölçecek ve 15 ila 25 pound ağırlığında olacak.

Yaramazlığa düşmeyi seven çok oyuncu bir yavru. Her zaman efendisini memnun etmek isteyen, şevkli bir karakterle doludur. Aynı zamanda şaşırtıcı derecede çok zeki, bu yüzden onu eğlendirmek için bol miktarda oyuncak ve zeka oyununa yatırım yapmanız gerekecek. Ebeveyn Bichon'un peşine düşerse, aynı zamanda sirk numaralarının da ustası olacak!


Cockertian

Cockertian

Irklar: Cocker Spaniel ve Dalmaçyalı

Cockertian, gün boyu zıplamayı ve eğlenmeyi seven neşeli bir köpektir. Gösterişli ve karakter dolu bu köpek sizi saatlerce eğlendirecek. Zeki, güçlü ve dayanıklıdır, bu yüzden uzun mesafeli bir koşu partneri peşindeyseniz, bu sizin adamınız olabilir! Aynı zamanda ailesini koruyabilir ve harika bir bekçi köpeği olur. Bu, onu bir yavru kadar iyi sosyalleştirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bu Dalmaçyalı melez 15 ila 20 inç boyunda ve 35 ila 50 pound ağırlığında olacaktır. Paltosu orta uzunlukta olacak ve kıvrımlı olacak. Muhtemelen siyah ve beyaz renkleri siyah lekeler ve lekelerle spor yapacak. Buradaki çoğu cins gibi kulakları uzun ve dalgalı olacaktır.


Horoz-A-Mo

Horoz-A-Mo

Irklar: Cocker Spaniel ve Amerikan Eskimo

Cock-A-Mo, Amerikan Eskimo'nun popülaritesindeki patlama sayesinde nispeten yeni bir karışımdır. Hevesli bir öğrenci ve yeni numaralar öğrenmeyi seviyor. Çok zeki olmasına rağmen, kısa dikkat süresi onu eğitmeyi zorlaştırabilir. Her zaman arkadaş canlısı ve mutlu, bu adam tam bir zevk.

Paltosu uzun olacak ve düzenli fırçalanması ve düzeltilmesi gerekecek. Evinizin etrafındaki Cock-A-Mo tüylerinin miktarını en aza indirmek için harika bir dökülme aracına yatırım yapmanız gerekecektir. Eskimo ebeveyni 3 boyda gelir, böylece 11 ila 17 inç arasında herhangi bir yerde ölçebilir ve 10 ila 30 pound ağırlığında olabilir. Yetiştiriciye her zaman Eskimo ebeveyninin boyutunun ne olduğunu sorun.


Sibirya Cocker

Sibirya Cocker

Irklar: Cocker Spaniel ve Sibirya Husky

Sibirya Cocker, başka bir meraklı köpek karışımıdır, ancak görünüşü çarpıcı derecede güzel. Minyatür bir Husky gibi görünecek, ancak daha dar ağızlık ve daha zayıf gövde gibi geleneksel av köpeği özelliklerinin bir karışımıyla. Sibirya Cockers bazen Husky'nin parlak mavi gözlerini miras alır. Muhtemelen miras da alabilirler heterokromi , bu, yavrularınızın iki farklı renkli göze sahip olduğu zamandır. 30 ila 50 pound ağırlığında ve 15 ila 20 inç boyunda olacak.

beagle tilki köpeği

Sibirya Cocker'ları enerjiktir ve her gün en az 60 ila 90 dakika yoğun egzersize ihtiyaç duyar. Arkadaş canlısı ve girişken olacak, ancak yüzünüzde bir Husky'den biraz daha az. Yavru köpeğinizin saatlerce eğlence sağlayabilecek komik konuşkan Husky sesini miras almasıyla da şanslı olabilirsiniz. Umarım, Cocker Spaniel'in zekasını ve konsantrasyonunu miras alır.


Cocker Jack

Cocker Jack

Irklar: Cocker Spaniel ve Jack Russell Terrier

Bu çocuk yüksek bir av sürüşüne sahip olacak, bu yüzden onu tasmalı tutmanız akıllıca olacaktır. Aksi takdirde, bir sıçan ya da çulluğun görüntüsü ya da kokusu onun ses hızından daha hızlı koşmasına neden olacaktır. Bu adam etraftaki diğer köpeklerin olduğu bir eve uygun olabilir, ama lütfen başka evcil hayvan yok. Umarım Cocker genleri onu eğitmeyi kolaylaştırır, ancak bu adamla tamamen itaatkar bir köpek beklemeyin. Onun korkunç azmi ve arsız köpek kişiliği sizi saatlerce eğlendirecek.

Boyut olarak benzer olacak diğer Jack Russell Terrier karışımları ve 13 ila 15 inç uzunluğunda ve 15 ila 25 pound ağırlığında. Paltosu kısa ve kalın olacak ve muhtemelen siyah, kahverengi, beyaz ve ten rengi olacaktır.


Yavru horoz

Yavru horoz

Irklar: Cocker Spaniel ve Kelpie

Bu muhtemelen bu listedeki en sıra dışı Cocker Spaniel karışımıdır, bu yüzden onun için uzaklara gitmeye hazır olun. Aynı zamanda bu listedeki en enerjik olan ve Kelpie'nin işkolik genleri asla uyumayacak. Onu çalıştıracak veya her gün en az 90 dakika yoğun egzersiz yapmayı garanti edecek bir ailenin yanına yerleştirilmelidir. Çalıştığı zaman seninle ertelemekten ya da yalnız vakit geçirmekten mutlu olacak, bu adam çok muhtaç olmayacak.

Boyu 14 ila 18 inç arasında olacak ve 25 ila 40 pound ağırlığında olacak. Görünüşü zayıf, kaslı ve belirgin olacaktır. Bu, onu bu listedeki diğer sevimli karışımlardan farklı kılar. Muhtemelen koyu kahverengileri, kırmızıları ve siyahları spor yapacak.


İpeksi Cocker

İpeksi Cocker Mix

Irklar: Cocker Spaniel ve Malta

Silky Cocker, kürkünün dokunması çok yumuşak ve lüks olduğu için seçildi. Süper ipeksi olması için her gün bakıma ihtiyacı var ve birkaç gün bırakılırsa ceketi kolayca matlaşabilir. Genellikle beyaz ve açık renkleri alır, ancak siyah ve kahverengi de spor yapabilir. 9 ila 13 inç boyunda ve 10 ila 20 pound ağırlığında olacak.

Silky Cocker'ın dolaştığı biliniyor, bu yüzden bahçenizi kapattığınızdan emin olun. Şefkatli olmak onun ana gücüdür ve kucağınızda geçen günü mutlu bir şekilde erteleyecektir. Ailesini seviyor ve yalnız kalmaktan nefret ediyor, bu yüzden zamanının çoğunu onunla geçirebilecek bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor.


Rottie Cocker

Rottie Cocker

Irklar: Cocker Spaniel ve Rottweiler

Sevimli küçük bir bekçi köpeği arıyorsanız, Rottie Cocker sizin köpeğinizdir. Rottie'nin koruyucu içgüdüsüyle dolu, sizi ve ailenizi her zaman koruyacaktır. Korkunç görünmese de, yerinde duracak ve sizi uyarmak için bolca gürültü yapacaktır. Muhafız olmadığı zaman bir kucaklamanın peşinde olacak ve insanlarla arkadaşlık etmeyi arzulayacak. Bu adam atıştırmalıklarını çok sevecek, bu yüzden onları kilit altında tutun!

Tipik olarak Rottie'nin siyah ve ten rengi rengini ve işaretlerini miras alacak. Ama daha uzun ve dalgalı saçları ona sevimli oyuncak ayı görünümü veriyor. 15 ila 22 inç boyunda ve 40 ila 80 pound ağırlığında olacak. Kaslı olacak ama diğer Rottie karışımlarından farklı , Rottie ailesinden daha zayıf.


Cocker Setter

Cocker Setter

Irklar: Cocker Spaniel ve İrlandalı Setter

Cocker Setter, listemizdeki en zarif Cocker Spaniel karışımlarından biri olmalı. Muhteşem bir tazı peşindeyseniz, Cocker Setter sizi ele geçirdi. Yine de bunu kendini beğenmişlikle karıştırmayın, bu av köpeği de ustasıyla aşağı inmeyi ve kirli avlanmayı sever. Sıkı bir egzersiz seansından sonra, evin en güneşli noktasını bulacak ve bütün öğleden sonra uyuklayacaktır. O süper tatlı huylu ve çocuklar için harika bir arkadaştır, tıpkı diğer birçok Setter karışımı .

Genellikle kırmızı renkli uzun ve dalgalı palto giyer. Kulakları uzun olacak ve paltosunun geri kalanına kıyasla tipik olarak daha açık renkli olacaktır. Boyu 15 ila 22 inç arasında olacak ve 30 ila 60 pound ağırlığında olacak.


Schnocker

Schnocker

Irklar: Cocker Spaniel ve Schnauzer

Schnocker, eğlenmeyi seven vahşi ve küçük bir zıplama türüdür. Her zaman bir getirme veya flyball oyununa hazırdır, hem köpekler hem de insanlar için en iyi park ortağıdır. Yüksek sesle havlayan biri olabilir ve ona bağıran Schnocker adını takabilirsin, ama bu onun kendine güvenen çekiciliğinin bir parçası. Gerçek kişiliğinden daha büyük olmasına rağmen, küçük çocuklara karşı çok hoşgörülüdür.

Ebeveyni neredeyse her zaman minyatür Schnauzer'dir, büyük bir köpek aramıyorsanız yetiştiriciye danışın. Boyu 12 ila 15 inç arasında olacak ve 15 ila 25 pound ağırlığında olacak. Diğer Schnauzer karışımları gibi , o uzun tüylü ceketinin altında zayıf ve kaslı. Kulakları sarkık ve dalgalı.


Cockzsla

Cockzsla

Irklar: Cocker Spaniel ve Vizsla

Cockzsla, harika bir av köpeği yapan sıra dışı bir Cocker Spaniel karışımıdır. Her gün yaklaşık 60 dakika egzersize ihtiyaç duyan başka bir enerjik köpektir. Cockzsla, bu listedeki en sevecen köpeklerden biridir. Ailenin genç üyelerine karşı bir düşkünlüğü var ve yalnız kalmaktan nefret ediyor. Muhtemelen onu eğitmeyi düşünmek isteyeceksiniz.

Cocker'dan çok daha az saçlı, Vizsla'nın minyatür ve daha ince bir versiyonu gibi görünecek. Paltosu, her iki ebeveynin siyah, beyaz, kahverengi ve kırmızı renklerini alabilir. Paltosunun da Vizsla paltosunun altın pasına sahip olması muhtemeldir. 25 ila 50 pound ağırlığında ve 15 ila 21 inç boyunda olacak.


Corkie

Corkie

Irklar: Cocker Spaniel ve Yorkshire Terrier

Çoğu Corkies, ebeveynlerinin en iyi özelliklerini miras alacak . Böylece mutlu ve eğlenceli bir yavru bekleyebilirsiniz. Ailesini biraz koruyabilir ve küçük köpek sendromu olarak bilinen şeyi sergileyebilir, ancak bolca sosyalleşme ile bu bir sorun olmamalı. Küçük bir yavru olarak, daha büyük çocukları olan ailelere daha uygun olabilir.

Corkie, 8 ila 12 inç boyunda ve 10 ila 20 pound ağırlığında olacak. Paltosu uzun olacak. İnce ve ipeksi olacak, belki biraz bükülmüş olacak. Yorkie ebeveyni hipoalerjenik olduğundan, alerjisi olanlar için daha kolay olabilir. Ancak bu garanti edilmez, bu nedenle hipoalerjenik olmasına güvenmeyin.


Yavru boksör

Yavru boksör

Irklar: Cocker Spaniel & Boxer

Bazen Bocker olarak bilinen (ancak diğer Bocker ile karıştırılmamalıdır) bu adam, en komik Cocker Spaniel karışımlarından biridir. Eğlence getirmekle yükümlü olduğu herkes için hayat, enerji ve gülücüklerle dolu. İlgi odağı olmayı seviyor ve süper sosyal. Cocker Boxer'lar çok aktiftir ve buharı atmak için çok zorlanmaları gerekir.

Kareli kafası ve burnu ile Cocker'ın daha tıknaz ve daha atletik bir versiyonu gibi görünecek. 15 ila 21 inç boyunda ve 30 ila 50 pound ağırlığında olacak. Kulakları dikkat çekebilir veya düşebilir veya belki her birinden biri olabilir. Paltosu, ebeveyninin genellikle beyaz ve kahverengiyi içeren renklerinin bir karışımı ile kalın olacaktır.


Cockerbull

Cockerbull

Irklar: Cocker Spaniel ve İngiliz Bulldog

Bu, bu listedeki en sıra dışı Cocker Spaniel karışımlarından biri, ancak gerçekten iyi çalışıyor gibi görünüyor. Bulldog genleri bu adamı yumuşatmaya yardımcı oluyor, bu da bir uyuklama arkadaşının peşindeyseniz harikadır. Her gün yaklaşık 30 ila 45 dakika orta düzeyde egzersize ihtiyacı olacak, ancak izin verirseniz uyumak ve yemek yemek için daha fazla zaman harcayacaktır.

Daha çok Cocker Spaniel'e benzeyecek ama daha sağlam bir görünüme sahip olacak. Paltosu kısa olacak ve minimum bakım gerektirecek, sadece deri kıvrımlarına dikkat edin. Cocker'a kıyasla daha düz bir yüze sahip olabilir ve bununla birlikte brakisefalik sağlık endişeleri için potansiyel gelir. 13 ila 15 inç arasında ölçecek ve 30 ila 40 pound ağırlığında olacak.


Fransız Cocker

İngiliz Cocker Spaniel Fransız Bulldog

Irklar: Cocker Spaniel ve Fransız Bulldog

Fransız Cocker'ın Fransız ebeveyninin daha düz yüzüne sahip olması muhtemeldir, bu da brakisefalik sağlık sorunlarını miras aldığı anlamına gelebilir. Bu küçük adam arsız ve eğlenceli, ama aynı zamanda şekerleme hayatını da seviyor! Çocuklarla da harikadır ve çok horlar. Fransız Cocker'lar ailesine karşı şefkatlidir ve ilgiyi sever.

12 ila 14 inç arasında ölçecek ve 20 ila 30 pound ağırlığında olacak. Kaslı ve kare görünmesi muhtemeldir, ancak Cocker ebeveyni gibi daha yumuşak bir görünüme sahiptir. Büyük yarasa kulakları da uzun olacak ve muhtemelen düşerek ona ilginç bir görünüm verecek. Kuyruğu muhtemelen kıvrılacak ve paltosu kısa ve kalın olacaktır.


Cocker Pug

Cocker Pug

Irklar: Cocker Spaniel ve Pug

Cocker Pug, evde hem cesur hem de sakin olan arkadaş canlısı ve şefkatli küçük bir adamdır. Genellikle her gün birkaç 'komik beş dakikası' vardır, ancak kendini yıprandığında gün boyu horlayacaktır. Meraklı ve maceracı, harika bir keşif ortağı olur.

Tipik olarak, daha düz Pug yüzü ile Coker'in vücudunu miras alacak. Kulakları yumuşak yüzü için çok büyük görünebilir, ancak bu onun sevimli çekiciliğine katkıda bulunur. Büyük böcek gözleri ve kıvrılmış daha uzun bir kuyruğu ile 15 ila 25 pound ağırlığında ve 11 ila 14 inç boyunda olacak. Kalın ceketi kısa ila orta uzunlukta olacaktır ve düz veya dalgalı olabilir.


Cocker Springer

Cocker Springer

Irklar: Cocker Spaniel ve Springer Spaniel

Bu Cocker Spaniel karışımı en olası olanlardan biridir, çünkü ebeveynleri çok benzer ve benzer ebeveynlerden. Bu, onu melez ırkların belirsizliğinden hoşlanmayanlar için harika bir seçenek haline getiriyor. Cocker Springer, efendisiyle dışarıda vakit geçirmeyi seven güvenilir bir av köpeği yapar. Ardından ateşin önünde bir sarılma seansı. Çok sevecen ve arkadaş canlısı, çocuklar için harika bir köpek kardeşi olur.

Boyu 14 ila 19 inç arasında olacak ve 25 ila 45 pound ağırlığında olacak. Her iki ebeveynin de eşit bir karışımı olacak. Başı uzun dalgalı kulaklarla kubbeli olacak. Paltosu uzun ve tüylü olacak ve maceralarından kirlenmesini önlemek için günlük bakım gerektirecek.

cocker spaniel karışımı

Cocker Pointer

Cocker Pointer

Irklar: Cocker Spaniel ve Alman Pointer

Cocker Pointer, ustasını memnun etmeyi ve büyük açık havada vakit geçirmeyi seven başka bir büyük yavru horoz İspanyol karışımı yapar. O çok zekidir ve komutları kolayca alır ve ustasından bol miktarda sözlü övgü alır. Cocker Pointer'ın çok fazla egzersizin yanı sıra çok fazla sevgi ve ilgiye ihtiyacı var. Biraz muhtaç, ama köpek rahatlığını ve sizi sıcak tutmak için köpek su şişesini seviyorsanız harika bir özellik.

İşaretçi ebeveyninin benekli desenine sahip kısa bir ceketi olacak. Cocker ebeveyninin dalgalı dokusuna sahip olabilir. 30 ila 45 pound ağırlığında ve 15 ila 21 inç boyunda olacak. Kulakları çok uzun ve dalgalı olacak.


Son düşünceler

Cocker Spaniel'i seviyorsanız hemen hemen her şeyi sevmek zorundasınız. Cocker Spaniel karışımı . Karışık bir Cocker almak size aynı zamanda özelliklerini başka bir popüler köpek ırkı ile karıştırma şansı verir. Egzersiz gereksinimlerine ayak uydurabildiğiniz sürece, çoğu Cocker Spaniel karışımı sevgi dolu aile yavruları olacak!

Yorumlar