Boston Terrier Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Boston Terrier Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Boston Teriyeri bir Amerikan yerlisi köpek ırkı ve anında tanınabilir. Canlı, son derece zeki ve kompakt, eğlenceli olması ve harika davranışlarıyla ünlüdür. Müthiş tavırları, takım elbise benzeri ceketiyle birleştiğinde ona 'Amerikan Beyefendisi' lakabını kazandırdı.

Boston Teriyerleri, teriyer genleri sayesinde eğlenceli bir yanıyla karıştırılmış, her zaman kucaklaşmaya ve üşümeye hazır, dengeli köpeklerdir. Daha küçük bir köpek ırkı arıyorsanız, daha iyi bir aile köpeği bulmak zor. Olduğu söyleniyor, zaman zaman bağımsız olabilirler, bu da onları eğitmek biraz daha zor diğer ırklardan daha.Küçük boyutu ve enerjik doğası onu aileler için harika bir seçim ve her şekil ve büyüklükteki evleri. Bu yüzden, Boston'a hayran kaldıysanız ve bu yakışıklı adam hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Boston Terrier 101 için hazır mısınız? Hadi gidelim!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık12-25 pound
  • yükseklik simgesiYükseklik15-17 inç
  • ömür simgesiÖmür11-13 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Brindle, Mühür, Beyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Smokin Köpek Irkı

İster inanın ister inanmayın, cins dövüşen köpeklerden yetiştirilmeye başlandı.Cins bir ile başladı çukur dövüşü için yetiştirilmiş melez ve Birleşik Krallık'ta Liverpool'da reyting yarışmaları. 1860'larda, bir Bulldog ve artık soyu tükenmiş İngiliz Terrier, 'Judge' adında kaslı bir yavru doğurdu. Yargıç, onu Boston'a geri getiren Amerikalı bir adama satıldı ve daha sonra onu Robert Hooper adında başka bir adama sattı. Bu nedenle bazı insanların Boston ırkından 'Hooper's Judge' olarak bahsettiğini duyabilirsiniz.Bay Hooper, kaslı Yargıcı Boston Teriyerlerine benzer daha küçük beyaz bir dişi olarak yetiştirdi. İki yılı aşkın bir süredir, Bostonlar küçüldü , doğası gereği daha az agresif ve daha güzel. Amerika'nın Boston Terrier Kulübü 1891'de kuruldu ve dedikleri gibi, gerisi tarih. Cins Boston'da geliştirildi ve 'Made In America' ​​etiketine sahip 10 köpek türünden biri.

Bir cins olarak, Boston Teriyerleri arasında dalgalanır. ilk 20 ve 30 ırk Amerikada. Tahmin edebileceğiniz gibi, memleketi Boston'daki en popüler köpeklerden biridir. Ünlü Bostonlar arasında en süslü savaş köpeği Çavuş Stubby bulunur. Robin Williams, Hellen Keller ve Joan Rivers gibi ünlüler de Boston Terrier büyüsüne kapıldı.Mizaç

Sevimli Brindle ve Beyaz Köpek

Bu cins, çocuklar ve ailelerle harikadır.

Oyun arkadaşı, kucak arkadaşı ve küçük çocuklar için harika bir arkadaş olan çok yönlü bir aile köpeği arıyorsanız, başka yere bakmayın. Bu cins, bunların hepsi ve daha fazlası. O çok yönlüdür ve çoğu aile evine uygundur.

Dengeli doğası onu harika bir ek yapar çocuklu aileler . Küçük bir köpek olmasına rağmen, terrier genleri onu sağlam bir oyun arkadaşı yapıyor. Çocukları eğlendirmek için kendi rolünü oynayacak ve size çok kazanılmış bir dinlenme zamanı verecek. Aile çetesinin bir parçası olmayı seviyor ve kendisini ailenin evcil hayvanı değil, eşit bir parçası olarak görüyor. Baskın bir şekilde değil, ama olmayı seviyor. dikkat Merkezi .Bu cins kucaklaşmayı sever ve her zaman insanlarıyla tam temasa ihtiyaç duyar. Ayrıca yabancılara karşı hoştur ve ilgiyi sever. Arkadaş canlısı doğası onu korkunç bir bekçi köpeği yapsa da, harika bir bekçi köpeği . Herkesin gelişini duyurması için, şimdiye kadar sahip olduğunuz herhangi bir alarm zilinden çok daha iyi ona güvenebilirsiniz.

Teriyer atalarından ve çukur dövüşlerinden yetiştirilmiş olmasına rağmen, Boston Teriyerleri çok az av sürüşü Diğer terrier ırklarına kıyasla. Bu, onu kedileri ve kemirgenleri olan çok evcil hayvan haneleri için ideal kılar. İyi sosyalleştiği sürece, diğer köpeklerle iyi geçineceği konusunda ona güvenebilirsiniz.

Genel olarak, o mutlu-şanslı bir köpektir. Sahip olduğu tek yakınma, çok uzun süre yalnız kalmaktır. Bu nedenle, günün çoğunu evde geçirebilecek bir aileye ihtiyacı var. o yalnız bırakılmak hoş karşılanmaz bütün gün ve kaygıdan muzdarip olabilir. Yıkıcı Bulldog genleri tam olarak devreye girecek ve görünen her şeyi çiğneyecek.

Boyut ve Görünüm

Siyah Beyaz Köpek Açık Havada

Bu cins hem boyut hem de görünüm olarak değişebilir.'Sporcu olmayan' köpek sınıfında yer alan Boston Teriyerleri, küçük boyutlu bir yavru . İri bir erkek için sadece 25 kilo olan o, ataları gibi ağır sıklet dövüşçüsü değil. Küçük dişiler, bazılarının oyuncak köpek olarak sınıflandıracağı 12 pound kadar az olabilir. Bunu 15 ila 17 inç yüksekliğinde bir araya getirin ve bu köpeklerin hafif ve zayıf olmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, cins standardı, asla cılız veya cılız görünmemeleri gerektiğini belirtir. Sağlam ve amaçlı görünmek için yetiştirildiler.

Boston Terrier'in en belirgin özelliklerinden ikisi onun doğal olarak kenetlenmiş kuyruk ve göğsündeki smokin işareti. Her ikisi de onu benzer görünümlü ırklardan ayırt etmek için önemlidir, örneğin Fransız Bulldog , kimle sık sık karıştırılıyor. Kuyruğu doğal olarak kısadır ve arkada alçaktır. Boynu kalın, başını gururla taşıyor. Genel olarak orantılı büyüklükte bir yavrudur.

Bu yavru köpek dünyasında bilinen şeye sahiptir. Brakisefalik Sendrom . Veya daha yaygın olarak düz yüzlü olarak bilinir. Burnu son derece kısa ve yüzü kırışık. Boston'ın gözleri de çok belirgin , onu böcek gibi gösteriyor. Büyüleyici gülümsemesi geniş ve arsız görünümüne katkıda bulunuyor.

Ceket ve Renkler

kumsalda kahverengi köpek

Bu yavru, çeşitli farklı kat renklerinde olabilir.Boston Teriyerlerinin yalnızca üç kaplama rengi seçeneği vardır: siyah, brindle ve mühür. Hepsi ile eksiksiz beyaz smokin işaretler. Göre Boston cins standardı , brindle en çok istenen renk . Renk mührü düz siyah gibi görünüyor, ancak bazı ışıklarda sıcak bir kırmızı tonu var. Yetiştiriciler size başka bir renkli Boston satmaya çalışıyorsa, muhtemelen bir çeşit Boston karışımıdır. Ayrıca onların saygın bir yetiştirici olmadığından da emin olabilirsiniz.

Smokin işaretleri en azından beyaz bir namlu bandı, beyaz bir ön göğüs ve gözlerin arasında beyaz bir alev içermelidir. Bunlar olmadan, konformasyon gösteri halkasında rekabet edemez. Diğer istenen işaretler beyaz yakalı ve bacakları beyazdır. Ön bacakları tamamen veya kısmen beyaz olabilir ve arka bacakları diz altının altında beyaz olmalıdır. Ona Amerikan Beyefendisi takma adını veren bu smokindir.

Çift katlı bir ceketi var kısa, pürüzsüz ve iyi doku içinde. Yıl boyunca ılımlı bir tüy dökücüdür ve tüy dökme mevsimlerinde sadece biraz daha fazla tüy döker. İnce saçları ve minimum dökülme birçokları için büyük bir çekicilik. Bu onun tımar programının basit olduğu anlamına gelmiyor ama bunu daha sonra tartışacağız. Gözlerinin rengi her zaman kahverengi olacaktır.Egzersiz Gereksinimleri

Çimlerde Çalışan Brindle Köpeği

Bu cins, günde yaklaşık 30 ila 45 dakika açık hava egzersizine ihtiyaç duyar.

Boston Teriyerleri boyutlarına göre canlı ve enerjiktir, yani o sizin tipik küçük köpeğiniz değildir. Sarılmayı sevse de, bütün gün etrafta uzanmasını beklemeyin. Arasında ihtiyacı var 30 ila 45 dakika egzersiz . Bunların bir kısmı evde oyun zamanı olarak sayılabilir, ancak çoğunun dışarıda yürümesi ve koklaması gerekir.

Yaz aylarında, egzersiz yaparken onu izlemeniz gerekir. Düz yüzü, yapması gerektiği anlamına gelir nefes almak için daha çok çalışmak ve vücuduna oksijen verin. Boston Teriyerleri, daha yoğun egzersiz sırasında molaya ihtiyaç duyacaktır. Yaz aylarında gündüz egzersiz yapmaması tavsiye edilir. Bunun yerine, sabah erken yürüyüşler ve daha serin akşamlar onu egzersiz yapmak için en iyi zamandır.

Meraklı ve zeki teriyer genleri gün boyunca stimülasyona ihtiyaç duyar . İlgi odağı olmayı sevdiği için onunla oynamak onu eğlendirmek için harika bir yoldur. Halatları, halat çekme oyuncaklarını ve getirilecek topları düşünün - buna bayılacak. Çok uzun süre oynayamayacağınız zamanlar için, yalnız oyun süresi için çiğneme çubuklarına ve tedavi dağıtan bulmaca oyuncaklarına yatırım yapın.Yaşam koşulları

boston teriyeri, köpek yavrusu

Bu cins, çeşitli farklı yaşam koşulları için çok uygundur.

Küçük boyutu onu her türlü ev için ideal kılar. İster küçük bir apartman dairesi, ister büyük bir kır evi olsun, her yerde yaşayabilir. Çok yönlülüğü, bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden sadece biri. Bir avluya ihtiyacı yok, olsa sevecekti. Açık alana erişebilecek kadar şanslıysa, lütfen güvenli olduğundan emin olun! Bu meraklı herif dolaşmaya çıkması muhtemel içerde değilse yalnız.

Çoğu Boston Teriyeri oldukça soğuktur, bu da dar yaşam alanlarında tarzınızı sıkmayacakları anlamına gelir. Evde oldukça tembeldirler ve kanepede iyi bir şekerlemenin tadını çıkarırlar. Belirtildiği gibi, Boston'ınızın doğru şekilde kullanıldığından emin olun. Yavru köpeğiniz uygun şekilde egzersiz yaptıysa, muhtemelen çok rahat bir köpek arkadaşı bulmuş olacaksınız.

Eğitim

Eğitimde Smokin Renkli Köpek

Bu cinsin eğitilmesi kolaydır ve genellikle memnun etmekten mutluluk duyar.

Boston Teriyeri zekidir ve çoğunlukla memnun etmeye heveslidir. Ancak, sahip olduğu inatçı bir çizgi , muhtemelen Bulldog atalarından miras kalmıştır. İlk kez köpek sahibi olacaklar için uygundur, tamamen itaatkar olmasını beklemeyin.

Ama onun eğlenceyi seven doğası, eğer eğitimi eğlenceli hale getirmek , o her zaman yeni bir şeyler öğrenme mücadelesine hazır olacaktır. Onları eğitmenin en iyi yolu, pozitif pekiştirme eğitimi tekniğidir. Esasen bu, eğitimini olumlu hale getirmek ve onu iyi davranışları için ödüllendirmek anlamına gelir. Oyuncaklar ve nefis ikramlar, Boston Teriyerleri ile her zaman büyük bir hit! Tasma ile Boston'unuzu erken eğitin ve bir koşum takımı kullanın daha küçük boydaki köpekler içindir benzersiz çerçevelerini barındırmak için.

Bütün köpekler gibi, erken sosyalleşme şart Boston Teriyerleri için. Ona nasıl olması gerektiğini gösterirsen, o sadece dengeli bir köpektir. Sosyalleşme, çöp arkadaşları ve ebeveynleri ile başlayacak. Onu diğer köpeklerle sürekli karıştırarak ve sizinle yaşayacağı ortamlara ve seslere maruz bırakarak sürece devam etmeniz gerekecektir. Gürültülü bir kaldırımda yürümek, hoover ve eve gelen ziyaretçiler gibi.

Boston uzun süre yalnız bırakılmaktan nefret ettiğinden, sandığı eğitmenizi öneririz. Pek çok sahip, kasalar tarafından ertelenir, ancak dünyanın her yerindeki veterinerler ve köpek profesyonelleri tarafından tavsiye edilir. Çocuklardan ve diğer evcil hayvanlardan uzak durması için ona sadece kendi alanını vermekle kalmaz, aynı zamanda kaygısını azaltır yalnız kaldığında. Aynı zamanda, eski Bulldog çenelerinin en sevdiğiniz halı veya en iyi ayakkabılarla şehre gitmediğini bilerek rahatlayabileceğiniz anlamına gelir.

Sağlık

Sağlıklı Brindle Köpek

Bu cins bazı yatkın sağlık koşullarına sahip olabilir.

Ortalamanın tadını çıkaracak nispeten sağlıklı bir köpek bekleyebilirsiniz. 11 ila 13 yıl ömrü . Yaşını artırmanın en iyi yolu, onu karşılayabileceğiniz en kaliteli beslenme ile beslerken zinde tutmaktır. Ayrıca sağlık kontrollerini takip etmeli ve köpeklerini tarayan yetiştiricilerle çalışmalısınız. Boston ırkı buna yatkındır. belirli sağlık koşulları diğerlerinden daha fazla. Aşağıda, cinsi etkileyebilecek en olası sağlık koşulları verilmiştir.

Göz koşulları : Bostonlar çeşitli göz sorunlarına karşı hassastır. En yaygın olanı hem genç hem de yetişkin kataraktlardır. Kiraz gözü ve kornea ülserleri de endişe kaynağıdır. Ve belirgin şişkin gözleri nedeniyle, genel göz yaralanmalarına da daha yatkındır.

Sağırlık : Bostonların gen havuzlarında yüksek oranda sağırlık vardır. Tüm saygın yetiştiriciler, yavrularını yuvaya teslim edilmeden önce sağırlık açısından test edeceklerdir. Kafaları üçte birinden fazla beyaz olan Boston'lıların sağır yavruları büyütme olasılığı daha yüksektir.

alerjiler : Boston, diğer birçok Teriyer gibi, alerjiden muzdarip olma riski daha yüksektir. Bu, gıda alerjileri veya çimen veya polen gibi temas alerjileri olabilir. Günlük yaşamını etkileseler de, daha iyi beslenme ve ilaçlarla giderilebilirler.

Brakisefalik sendrom : Bostonlar düz yüzlü köpeklerdir ve bu ezilmiş anatomi çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir. Düz burunları ve kısa ağızlıkları, boğazlarının ve solunum yollarının şekilsiz ve uzamış olduğu anlamına gelir. Bu yüzden sürekli öksürürler. Bu nedenle egzersiz sırasında ekstra özen göstermeniz gerekir. Bu aynı zamanda vücut ısılarını düzenlemekte zorlandıkları ve daha fazla sıcak çarpması riski altında oldukları anlamına gelir.

Beslenme

kuru mama yiyen köpek yavrusu

Bu cins için beslenme önemlidir, bu nedenle yiyecek seçiminizi dikkatli yapın.

Boston Teriyeri, size ne kadar aksini söylemeye çalışsa da, yalnızca az miktarda yiyeceğe ihtiyacı olan küçük bir köpektir. Etrafına ihtiyacı olacak her gün bir kase yemek . Elbette, 12 kiloluk bir Boston, 25 kilo ağırlığındaki bir Boston'dan daha az yiyeceğe ihtiyaç duyacaktır. Bu nedenle paket talimatlarını okumak gerçekten önemlidir.

Küçük boyutlu bir köpek yavrusu olarak eşit büyüklükte bir ağzı vardır. Rahatça yiyebildiğinden emin olmak için, ona uygun bir mama maması vermelisiniz. küçük boyutlu köpekler. Boyuta özel mama tanesi ayrıca özel besinlere sahiptir. Yaşlandıkça beslenme ihtiyaçları da değişecektir, bu nedenle Boston'ın farklı yaşam evrelerini öğrenmeniz çok önemlidir. hangi besinler ve köpek maması her birine en çok yakışan Köpek yavrusu, sağlıklı bir yaşam tarzının temellerini oluşturduğu için tartışmasız en önemlisidir.

Beslenmenin anahtarı dengeli beslenmedir. Yüksek kaliteli etler, karbonhidratlar, lifler, sağlıklı yağlar, vitaminler ve mineraller ve yüksek kaliteli mama taneleri tüm bunları sağlamak. Boston şişkinliği ile ünlüdür. Bu nedenle, onun en iyi koz olduğunu görürseniz, lif içeriği yüksek gıdalar, ek probiyotikler ve avize özütü onun en iyi seçeneğidir.

Bu köpekler olabilir obur , bu yüzden ona kaç tane muamele yaptığınızı izlemeniz gerekiyor. Olması gerekenden daha fazla kilo aldığını fark ederseniz, onu daha az kalorili kibble ve aldığı muamele sayısını azaltın. Yağlı insan yemeklerinden kaçının ve bu aynı zamanda şişkinliğini düşürmeye yardımcı olacaktır. Havuç ve dolmalık biber gibi sağlıklı yiyecekler harika bir seçenektir.

tımar

Küvette Yıkanan Küçük Köpek

Cilt ve tüy sağlığı için düzenli bir bakım rutini son derece önemlidir.

Boston Teriyeri nispeten temiz bir cinstir ve görünüşüyle ​​gurur duyan bir beyefendidir. Sadece ihtiyacı var her 8 ila 12 haftada bir banyo yapmak , asla daha fazla değil çünkü doğal kürk yağlarına zarar verme riskiniz var. Hassasiyetleri nedeniyle Boston'ınız için her zaman yumuşak bir şampuan seçin. Yulaf ezmesi gibi doğal malzemelerle yapılan şampuanlar, Boston için en iyi seçimdir.

Çift ceketi kısa ve güzel, yani sadece ihtiyacı var haftada bir fırçalamak onun dökülmesinin üstünde tutmak için. Neyse ki, yıl boyunca da minimum düzeyde tutuyor. Boston için en iyi fırça, ölü saçları ve kiri nazikçe fırçalayacak yumuşak kıllı bir fırçadır. Ama fazla heyecanlanmayın çünkü dağınık saçlarındaki eksikliğini ekstra özen ve dikkat gerektiren kırışıklıklarla kapatıyor. Üzgünüm!

Düz namlu etrafındaki deri kırışmış olma eğilimindedir. Onun kırışıklıklar günlük bakıma ihtiyaç duyar çünkü bakteriyel enfeksiyonlar için üreme alanıdır. Cilt kıvrımının aralarını temiz ve nemli bir bezle silin ve nemden kurtulmak için tekrar kuru bir bezle silin. Kırışık olmayanlar için muhtemelen bunu her gün yapmak zorunda kalmayacaksınız. Ama olanlar için, kaçınmak önemlidir deri kıvrımı dermatiti .

Egzersiz yaparken ve etrafı zumlarken tırnakları doğal olarak yıpranmalıdır. Ancak etrafta dolaşırken onların yere vurduğunu duyarsanız, onları kesmeniz gerekir. Küçük ağzı ve kompakt dişleri, periodontal hastalıklardan kaçınmak için özel köpek diş macunu ile haftada birkaç kez fırçalanmaya ihtiyaç duyacaktır. Gözlerini düzenli olarak kontrol edin kızarıklık, aşırı akıntı veya görünümde değişiklik için. Neyse ki, Boston'ınız tımarın dikkatini çekecek.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

çok güzel siyah beyaz köpek yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu için yaklaşık 1.000 $ ödemeyi bekleyin.

Boston Terrier çok popüler bir köpek ırkıdır. Bu hem harika bir haber hem de çok iyi bir haber değil. İyi haber şu ki, etrafta çok sayıda en kaliteli yetiştirici olacak. Ancak kötü haber şu ki, para kazanmak için çoğunluğa atlayan vicdansız yetiştiriciler de var. Dedektiflik becerileriniz burada devreye giriyor. İyiyi kötüden ayırmanız gerekir ve doğru yetiştiriciyi seçin .

Size iyi bir yetiştirici önerebilecek, aynı fikirde olan Boston severlerle konuşun, ancak yine de kendi araştırmanızı yapmayı unutmayın. Veya yılların deneyimine ve profesyonel web sitelerine sahip olanlar için çevrimiçi arama yapın. Herhangi bir para değiş tokuşu yapılmadan önce, yalnızca sizi onlarla ve yavru köpeklerle tanışmaya davet edenlerle çalışın. Saygın bir yetiştirici, Boston'da bir köpek yavrusu satacak. yaklaşık 1.000 $ ve üstü. AKC listesi kaydedildi Boston Teriyeri yetiştiricileri , bu yüzden burası başlamak için harika bir yer.

Düşük kaliteli bir yetiştirici, yavrularını büyük olasılıkla reklam sitelerinde listeleyecek ve onları ev ayarlarında görmenize izin vermeyecektir. Bunun yerine sizi otopark gibi yerlerde karşılarlar ve parayı teslim etmeniz için baskı yaparlar. Ayrıca yavru köpeğin sağlığına çok az ilgi gösterirler ve genellikle hasta köpekler yetiştirerek hasta köpekler yaratırlar. Lütfen kalitesiz yetiştiricilerden ve yavru değirmenlerinden kaçının Her ne pahasına.

Boston'ınız için bütçe oluştururken, ilgili diğer tüm maliyetleri de düşünmeniz gerekir. Evinizi kurmaktan ve yatak, kase ve benzeri şeyler satın almaktan kasalar , ilk aşılarına. Ayrıca gerekir devam eden maliyetlerini hesaba katmak , örneğin sigorta ve yemek vb. Bir köpek yavrusu sadece Noel için değildir ve Boston bunların 11 ila 13'ü içindir.

Kurtarma ve Barınaklar

Kanepede Uyuyan Yaşlı Köpek

Bir yetiştiriciye gitmeden önce bir kurtarma yapmayı düşünün.

Hayatınızda bir Boston istiyorsanız, kurtarmak başka bir seçenektir, ancak köpek yavrularıyla birlikte gelen ekstra sorumluluklara hazır değilsiniz. Kurtarmanın ilk maliyeti de bir yavru satın almaktan daha az maliyetlidir. senin için dışarı çık yerel kurtarma barınakları ve evlat edinme sürecinde size yol gösterebilecek personelle konuşun.

Yerel barınaklarınızda bir Boston bulmakta zorlanıyorsanız endişelenmeyin, çabalarını Boston ırkına adayan birçok kurtarma organizasyonu var. bu Boston Teriyer Topluluğu her eyaletteki tüm Boston Terrier kurtarıcılarını ve diğer birçok yararlı bilgiyi listeler. Burası, Boston kurtarma yolculuğunuza başlamak için harika bir yer. Karışık bir cins benimsemeye açıksanız, bol miktarda vardır. Boston Terrier melezleri düşünebilirsiniz.

Aile Hayvanları Olarak

 • Boston Teriyerleri çok yönlü ve mutludur.
 • Bu cins uyarlanabilir ve çoğu aile ile yaşayabilir.
 • Ailesiyle kanepede rahatlamaktan mutlu ama oynamaktan da aynı derecede mutlu.
 • Sağlıklı ve mutlu kalmak için her gün 30 ila 45 dakika egzersiz yapması gerekiyor.
 • Uzun süre yalnız bırakılmaktan nefret ederler.
 • Ziyaretçileriyle ve tamamen yabancılarla arkadaş canlısıdır ve korkunç bir bekçi köpeği yapar.
 • Çok sesli bir köpek olabilir.
 • Bir yavru olarak iyi sosyalleşirse, Boston diğer tüm evcil hayvanlarla yaşayabilir.
 • Akıllı ve eğitilebilir, ilk kez köpek sahipleri için harika.
 • Boston'lar apartman yaşamı veya başka herhangi bir yaşam durumu için çok uygundur.
 • Bakımı kolaydır, sadece kırışıklıklarına ve düz yüzlü endişelerine ekstra özen gösterin.

Son düşünceler

Boston şehirdeki en iyi giyinen köpek yavrusu . Yakışıklı ve zeki, arsız bir gülümsemeyle herkesi gülümsetecek. Hatta kedi insanları! Küçüklerden büyükanneye kadar tüm ailelere ve evlere uygundur. Bu kılavuzda yer alan ihtiyaçlarını karşılayabildiğiniz sürece, yanan bir ev gibi geçinmek zorundasınız.

Diğer köpeklerle kıyasladığı tek ekstra kutu, yalnız bırakılmaktan nefret etmesidir. Bu yüzden lütfen yaşam tarzınızın çoğu zaman evde olmaya uygun olduğundan emin olun. Ya da en azından onu yanında götürmek. Ama bu cinsi bir kez hayatınıza kabul ettiğinizde, bir daha asla onsuz olmak istemeyeceğinizi düşünüyoruz.

Yorumlar