Alman Çoban Husky Mix: Gerberya Shepsky Irk Bilgisi

Alman Çoban Husky Mix: Gerberya Shepsky Irk Bilgisi

Hem Sibirya kurdu hem de Alman kurdu kendi başlarına çok popüler köpeklerdir. Bu nedenle, her iki cinsin karışımının artık köpek sahipleri arasında favori bir seçim haline gelmesi şaşırtıcı değil. Tasarımcı köpekler, insanlar benzersiz bir köpeğe sahip olmak için giderek daha popüler hale geliyor, ancak aynı zamanda safkanlarda yaygın sağlık sorunlarına maruz kalmayı en aza indirmeye çalışıyor. Alman Çoban Husky karışımı olarak da bilinir Gerber Şepski bunu başarmak için yaratılmış bu türlerden bir diğeridir.

Bu kılavuzda, bu karışıma çok daha ayrıntılı olarak daha yakından bakıyoruz. Bu, bu büyük, gürültülü yavrulardan birinin aileniz için ideal köpek arkadaşı olup olmayacağı konusunda bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacaktır. Bu karışımla çok fazla enerji ve oyun süresi bekleyebilirsiniz. Ayrıca inatçı olabilecek ve sadık bir aile arkadaşına sahip olacağınıza da güvenebileceksiniz. eğitilmesi zor bazen.Bu karışım çok çarpıcı olduğu için, son birkaç yıldır favori haline geldi. Hepsinden sonra, kim yapmaz çobana benzeyen bir köpek istemek Husky'nin mavi gözleriyle ? Aşağıda, ebeveyn ırkları hakkında biraz daha fazla bilgi edinmenin yanı sıra, bu yavrunun aileniz için doğru köpek olup olmadığını öğrenmenize yardımcı olacak ayrıntılı bir rehber bulacaksınız. Başlayalım!

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Karışık ırklar olur tasarımcı köpekler iki safkan köpeğin ebeveynleri, AKC veya diğer cins kayıtları tarafından resmi bir cins olarak tanınmayan 'özel' bir köpek ırkı yaratmak için çiftleştiğinde. Bu karışımların bir sonucu olarak doğan yavrular, karakterlerinin bir kısmını, kişilik özelliklerini ve her iki ebeveynden de görünüşlerini alacak ve çoğu zaman birini diğerinden daha fazla tercih edecek.Ayrıca, karma cins yavruların genellikle her iki ebeveyn için de ortak olan sağlık koşullarını miras aldığını belirtmek gerekir. Her ebeveyn cinsi hakkında daha fazla bilgi edinebilmeniz ve Gerberian Shepsky'nin neyle ilgili olduğuna dair size bir fikir verebilmeniz için, bu kapsamlı kılavuza her ikisine de kısa bir profil ekledik.


Alman Kurdu

Safkan Alman Çoban Köpeği

Alman kurdu, çoban grubu . Cins, köpeklerin işi sayesinde adını kazandı bir çoban ve vasi olarak dağlık bölgelerde koyun sürüleri. 1899'da köpek, eski süvari subayı ve veteriner Max von Stephanitz tarafından askeri işler için mükemmel bir cins olarak seçildi.

1906'da Alman çoban ABD'ye geldi ve 1913'te Amerika Alman Çoban Kulübü bulundu. Şu anda, uzun vadeli favori Labrador retriever'in hemen arkasında, AKC'nin cins popülerlik tablosunda iki numaradalar.Cins artık polis ve ordu, arama ve kurtarma, kaçak mal tespiti ve engelli kişilere yardım dahil olmak üzere birçok farklı sektörde çalışıyor. Köpek sporlarına katılmaktan hoşlanıyorsanız, GSD çeviklik, itaat, izleme, havuz dalışı ve flyball'da üstündür. Çünkü GSD’ler ABD'de son derece popüler , onları diğer melez ırk karışımları için harika köpekler yapar. laboratuvar / gsd karışımı ,


Sibirya kurdu

Sibirya Husky Safkan

Sibirya kurdu, çalışma Grubu . Sibirya kurdu uzun zamandır ortalıkta yarım milyon yıl ve adından da anlaşılacağı gibi, çalışan köpekler olarak kullanıldıkları Sibirya'dan geliyorlar, uzun mesafeler boyunca kızaklar çekiyorlar.

1900'lerin başında bu cins Alaska'ya geldi uzun mesafeli yarışlarda yarışan köpekler olarak kullanıldılar. Ayrıca donmuş manzara boyunca postaları taşımak için de kullanılıyorlardı. Sibirya kurdu bugün hala bir yarış kızağı köpeği olarak kullanılıyor, ancak aynı zamanda harika bir aile hayvanı ve arkadaşı. Elinizi köpek sporlarında denemekten hoşlanıyorsanız, dış yapraklar köpek çevikliği ve itaat konusunda eğitilebilir.Sibirya kurdu, nispeten uzun bir ömrü olan on ila 14 yıllık oldukça sağlıklı köpeklerdir. Sibirya kurdu, saatlerce sıkı çalışmak için yetiştirilir. Bu nedenle, bu köpeklerin günde en az iki uzun yürüyüş ve düzenli oyun seansları dahil olmak üzere çok sayıda egzersize ihtiyacı vardır.

Çarpıcı mavi gözleri ve hatta genel olarak mizaçları nedeniyle, diğer tasarımcı köpek ırkları için de harika yavrular yaparlar. Lab / Husky karışımı , karıştırma bir corgi ve bir husky , ya da onları bir Pomeranian ile geçmek . Yetiştiriciler bile olmuştur onları pitbull'larla karıştırmak son yıllarda.


Gerber Şepski

Gerberian Shepsky Puppy Dogs

GSD ve Sibirya kurdu aslında oldukça uyumlu görünümler dahil birçok alanda. Her iki cinsin de onurlu bir havası ve sağlam, atletik bir yapısı vardır. Ve her ikisinin de sarılmak için mükemmel olan kalın bir çift ceketi var! Ayrıca, tüy faktörü nedeniyle Gerberian Shepsky'ye sarılabilirken, aynı zamanda biraz köpek kılı temizleyeceğinizi de unutmamak önemlidir.

Büyüklüğüne bakıldığında, Gerberya Shepsky en küçük husky ile en büyük Alman çoban arasında bir yere düşecek. Yani, bu her yerde 20 ve 26 inç boyunda omuzda ve arada bir ağırlık 35 ve 88 pound . Bazıları bundan daha büyük olsa da, çoğu bu ağırlık aralığına girer.Bunlar oldukça büyük köpekler ve bu yavrulardan birini barındırmak için bolca alana ihtiyacınız olacak. Açık alan da bir Alman çoban husky karışımı köpek. Bu cins apartman dairesi için uygun değildir. Yakın bir yerde yavrularınızı egzersiz yapmak için geniş bir bahçeniz veya yeterli alanınız olduğundan emin olmak isteyeceksiniz, böylece biraz enerji alabilir ve yıkıcı davranışları önleyebilirsiniz.

Kişilik

Gerber Shepsky Gözleri

Gerberian Shepsky yavruları, her iki ebeveynden de karakter ve kişilik özelliklerinin bir karışımını miras alacak. Bu yüzden, yavru köpeğinizi seçerken bu gerçekten bir potluck meselesidir çünkü kimse yavrunuzun nasıl olacağını tahmin edemez. Dış yapraklar genellikle arkadaş canlısı, nazik, uyanık ve sadıktır. Alman çobanlar sakin, zeki ve cesurdur. Bu nedenle, yavru köpeğinizin sahip olduğu kişilik özellikleri ne olursa olsun, sadık ve cana yakın bir şekilde bitirmelisiniz. Evcil Hayvan .

Uyarı kelimesi. Bir kediniz varsa, her iki ebeveyn türünün de güçlü av sürücüleri Bu, kedinizin bir kovalamaca için adil bir oyun olduğu anlamına gelebilir. Erken sosyalleşme, yavru köpeğinize, kedilerin yeni ailesinin bir üyesi olduğunu ve kovalanacak bir şey olmadığını öğretmek için önemlidir!

Eğitim

Bir Tarlada Oturan Gerbian Shepsky

Huskies son derece zekidir, ancak genellikle inatçı ve iradeli . Bu, cinsi eğitmeyi zorlaştırabilir. Çobanlar da çok zeki köpeklerdir, ancak eğitimi daha çok kabul ederler, karmaşık görevleri hızlı bir şekilde öğrenirler ve kendilerine verilen işi zevk ve şevkle yerine getirirler.Olumlu, ödül merkezli bir eğitim tekniğiyle, Alman çoban husky karışımınızı eğitirken çok fazla sorununuz olmamalı. Yavru köpeğinizi nasıl eğiteceğiniz, bir dereceye kadar kişiliğine ve çalışma içgüdülerinin ne kadar güçlü olduğuna bağlı olacaktır.

Bu melezi eğitmenin püf noktası, eğitim oturumlarını sürdürmektir. ilginç ve teşvik edici . Can sıkıntısı inatçılığa ve inatçılığa yol açabilir, bunların hiçbiri mutlu bir köpek ya da mutlu bir sahip yaratmaz!

Yavru köpeğiniz büyüdükçe, hangi ebeveyn ırkını seçtiği anlaşılacaktır. Husky geninden daha fazlasını almış bir köpek, saatlerce koşmaktan zevk alır ve bu durumla pek ilgilenmeyebilir. oyuncaklarla oynamak veya öğrenme hileleri . Bununla birlikte, mirasında daha fazla Alman çoban köpeği olan bir köpek, itaat eğitimi, çeviklik ve koku işinden keyif alacaktır.köpeklere kedi maması verilir mi

Yani, Alman Çoban Husky karışımınızı eğitmenin, köpeğinizin en çok hangi ebeveyni alacağı meselesi olduğunu görebilirsiniz. Her iki durumda da, yavru köpeğiniz onu eve getirir getirmez sosyalleşme eğitimine başlamalı ve aşılama programı tamamlandıktan sonra yavru köpeğinizi köpek yavrusu kurslarına götürmelisiniz.

Mizaç

Çimlerde Sibirya Çoban Karışımı

Huskies, sürü odaklı bir toplumda yaşamaya ve çalışmaya alışkındır. Bu, genellikle herkesin en iyi arkadaşı oldukları anlamına gelir! GSD daha çekingen ve bazı çobanlar bekçi köpeği olarak çalışmak üzere yetiştirildi. Bu kombinasyon, özellikle kendi bölgesini ve insan ailesini korurken, agresif bir çizgiye sahip bir köpek üretebilir. Bununla birlikte, iyi sosyalleşmiş bir Gerberian Shepsky genellikle kendinden emin ve rahat yeni insanların etrafında.

İyi mizaçlı bir köpek yavrusu seçmenizi sağlamanın en iyi yolu, onu eve götürmeyi taahhüt etmeden önce her iki köpeğin ebeveynleriyle tanışmanızı sağlamaktır. Yavru köpeğin herhangi bir ebeveynin karakter özelliklerinden herhangi birini veya tamamını miras alabileceğini unutmayın. Bu nedenle, her zaman kendinize sormalısınız. ya yavru köpeğin ebeveynleri sizinle birlikte eve döndü.

Egzersiz yapmak

Tarlada Egzersiz Yapan Shepherd Husky Mix

Gerberian Shepsky karışımının her iki ebeveyni de çalışan ırklar . Bu, köpeğinizi çalıştırmaya her gün en az birkaç saat ayırmak için zamanınız ve motivasyonunuz olması gerektiği anlamına gelir. Yavru köpeğinizin vahşi koşmasına izin verecek şekilde donatılmış daha büyük bir bahçenizin olması da önerilir. Bu bir seçenek değilse, fazla enerjiden kurtulmak için yakınlarda bir köpek parkı bulundurmanız önerilir.Siz ve aileniz bol miktarda yürüyüş, yürüyüş, koşu veya koşu içeren aktif bir yaşam tarzından hoşlanıyorsanız, bir Alman çoban husky karışımı sizin için mükemmel bir evcil hayvan olabilir. Burada, bu köpeklerin hiçbirinin uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmadığına dikkat edin, bu nedenle bütün gün işteyseniz, Gerberian Shepsky sizin için en iyi köpek seçimi değildir.

Yaşam koşulları

Gerberian Shepsky Yaşam Koşulları

Teorik olarak, bu karışım dışarıda 'yaşayabilir'. Her iki ebeveyn ırkın da soğuk havalarda onları sıcak tutan ve ıslakken kuru tutan kalın çift katları vardır. Bununla birlikte, bu yoğun, kabarık astar, sıcak bir yaz boyunca köpeğe karşı işe yarayabilir ve köpeğe sınırsız tatlı su ve gölgeye erişim izni verilmediği takdirde aşırı ısınma bir sorun olabilir.

Ayrıca Gerber Şepski insanların etrafında olmayı sever . Bu nedenle, evcil hayvanınızın dışarıda yalnız bırakıldığında aralıksız havlamaya, ulumaya ve kazmaya başladığını fark edebilirsiniz. Ayrılık kaygısı, daha çok husky kişiliğine sahip olan bir melez için gerçek bir sorun olabilir, çünkü bu köpekler geleneksel olarak birbirine sıkı sıkıya bağlı paketlerde yaşamak için yetiştirilir. Ayrıca Sibirya husky'nin, şirket bulmak için bir muhafazadan çıkıp tırmanma yeteneğine sahip bir kaçış sanatçısı olduğu da unutulmamalıdır.

Sağlık ve Beslenme

Alman Kurdu Husky Mix Blue Eyes

Genel olarak, Alman çoban husky karışımı oldukça sağlıklı ve sağlam bir cinstir. Ancak, yetiştiriciden her zaman yavru köpeğinizin ebeveynleri için sağlık taraması belgeleri hazırlamasını istemelisiniz. Göz testleri gibi net kalça skorları özellikle önemlidir, çünkü bu koşullar her iki ebeveyn ırkını da etkileyebilir. Bu karışım, izin verilirse yetişkinlikte eklem sorunlarına eğilimli olabilen büyük bir köpek olabilir. aşırı kilolu olmak .

Yavru köpeğinizi toplarken, yetiştiriciye bugüne kadar hangi mama ile beslendiğini sormayı ve yavru en az altı aylık olana kadar aynı markayı kullanmayı unutmayın. Yavru köpeğinizi yetişkin mamasına geçirirken, özellikle büyük ırklar için formüle edilmiş bir şey seçtiğinizden emin olun. Alman çoban husky karışımını ne tür yiyecekler vereceğinizden emin değilseniz, onlara uygun yiyeceklerle beslemeniz önerilir. GSD için formüle edilmiştir , veya bir Husky .

Ceket ve Renkler

Bir Alman çoban köpeğinin fiziksel yapısı oldukça benzer olsa da renkleri çok çeşitli olabilir. En çarpıcı olanı, bazı Gerberian Shepsky yavruları, Çoban ebeveynlerinin koyu renk paltosunu ve parlak mavi gözler Sibirya husky ebeveynlerinin. Bu gerçekten genetiktir ve ebeveyn ırklardan daha güçlüdür.

Bununla birlikte, Alman Çobanlarının renkleri gümüşten samur, siyah ve beyaza kadar değişebilir. Sibirya huskies beyaz veya kırmızı olabilir, ayrıca koyu renkli bir üst gövde ve soluk bir alt tarafın normal iki tonlu rengi olabilir. Çobanlar hem siyah hem de beyaz genleri taşıyabildikleri için, GSD Husky Mix'inizin tamamen beyaz veya tamamen siyah bir cekete sahip olma olasılığı vardır.

Bakım

Sibirya Husky Alman Çoban Karışımı Bakım Kabanı Uzun

Yavru köpeğinizin hangi ebeveyni seçtiğine bakılmaksızın, kalın bir çift ceketi olacaktır. Köpeğin olacak sürekli dökmek yıl boyunca! Bu, köpek tüylerini kontrol etmeye yardımcı olacak bir şeye sahip olduğunuzdan emin olmak ve oyalanacak tüm köpek tüylerine bakmak için çok güçlü bir elektrikli süpürgeye sahip olmak isteyeceğiniz anlamına gelir. Bu, özellikle parke zeminleriniz varsa geçerlidir. Onları idareli bir şekilde yıkamak isteyeceksiniz, ama şampuan kullan Bu, sizden önce çift katlı ırklar için yapılmıştır.

Ayrıca, ilkbahar ve sonbahar aylarında, tüylü arkadaşınız paltosunu 'uçuracak'. Bu, değişen mevsimlere göre iki çok yoğun dökülme döneminden geçeceği anlamına gelir. İlkbaharda köpeğiniz kalın, kabarık astarını çıkaracak ve yerine daha hafif, yazlık bir paltoyla değiştirecektir. Sonbahar başladığında, hafif palto dökülür ve soğuk kış havasına hazır olması için daha ağır bir astar ile değiştirilir.

Eğlenmenin yanı sıra köpeğini tımar etmek haftada en az üç kez, paltosunu havaya uçururken daha sık süpürmeyi seveceksiniz! Köpek bakım setinizin temel öğeleri ince bir fırça ve Furminator ağızlıktır. Alman Çoban Husky karışımının, hayvan kılı alerjisi olan bir ev için uygun bir köpek seçimi olmadığını söylemeye gerek yok.

Evcil Hayvan Olarak Alman Çoban Husky Mix

Bir Aile Hayvanı Olarak Shepsky Mix

Artık Alman Çoban Husky karışımı hakkında daha fazla şey biliyorsunuz, bu yavrulardan birinin siz ve aileniz için ideal seçim olup olmadığına karar vermenin zamanı geldi. Bekleyebileceğiniz birkaç şey var çoğu Gerber Shepskys . Aşağıdakilerin çoğu her köpek için doğru gelmese de, bunlar çoğu cins için bu karışım için geçerli olan genellemelerdir.

 • Çoban husky karışımları, her gün çok fazla egzersiz gerektiren yüksek bakım gerektiren köpeklerdir.
 • Alman Çoban Husky Mix'in kalın, çift katmanı vardır.
 • Ayrıca tımar ve egzersiz talepleri de yüksektir.
 • Shepherd Husky haçı, ilk kez sahipler için en iyi seçim değildir.
 • Alman çoban husky karışımlarının harika bir mizacı vardır, arkadaş canlısı, sadık ve sahip olmak eğlencelidir.
 • Yavru köpeğiniz çoğunlukla GSD ebeveyninin peşinden gidiyorsa, koruma sorunları bir sorun olabilir.
 • Her iki ebeveyn cinsi de eklem ve göz problemlerinden muzdarip olabilir, bu nedenle yavru köpeğiniz sağlık sorunlarını miras alabilir.
 • Gerberian Shepsky, daha büyük çocukları olan aktif bir ev için mükemmel bir seçimdir.
 • Bu yavrular büyüktür, bu yüzden bolca alana sahip bir eve ihtiyacınız olacak.
 • Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, bir Gerberya Shepsky sizin için en iyi köpek seçimi değildir.

Gerber Shepsky ile karşılaşmaya hazır olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Yukarıdaki tüm kutuları işaretlediyseniz ve aktivite düzeyini yeterince çalıştırabileceğinizi düşünüyorsanız, bir sonraki adım, yavru köpeğinizi evlat edinecek bir a bulmaktır. Her zaman alışveriş yapmadan önce evlat edinmenizi tavsiye ederiz, bu nedenle aşağıdaki adımları izleyin. bir sonraki rüya köpeğini bul .

Gerberya Shepsky Yetiştiricisini Bulmak

Husky GSD Mix Yetiştiricileri

Bir Alman Çoban Husky karışımı köpek yavrusu ortalama maliyeti 800 ABD dolarından 1.500 ABD dolarına kadar nerede yaşadığınıza ve yavru köpeğin ebeveynlerinin başarılarına ve soyağacına bağlı olarak. Gerberian Shepsky çok popüler olduğu için, internette çok sayıda yetiştirici bulacaksınız. Ancak, bu reklamcılardan bazıları stoklarını yavru değirmenlerden temin edebileceğinden, dikkatli olun.

Bazı yararlı bağlantılar kurabileceğiniz yerel Alman çoban husky melezi takdir kulüplerine göz atın. Ayrıca, veterineriniz ve yerel yatılı kulübeleriniz sizi saygın bir yetiştirici ile temasa geçirebilir. İyi bir yetiştirici bulduğunuzda, hem yavru köpeğin ebeveynleri için yazılı sağlık sertifikası istemeyi unutmayın.

Puppy Mills'den Kaçınma

Ne yazık ki, melez köpeklerin artan popülaritesi, yavru değirmenlerinde ve arka bahçe yetiştiricileri tarafından yetiştirilen tasarımcı köpek yavrularının ticaretinin hızla artmasına neden oldu. Yavru değirmenleri veya yavru köpek çiftlikleri, aynı zamanda bilindiği gibi, talep gören ırkların yavrularını üretir. büyük ölçek . Genel olarak, bu işletmelerin kullandığı üreme köpekleri sağlık taramasından geçmez veya olası mizaç sorunları açısından kontrol edilmez. Yavru köpekler genellikle aşılanmaz, solmaz veya koruyucu pire ilacı ile tedavi edilmez.

Köpek çiftliklerindeki köpekler ve yavru köpekler genellikle çok kötü koşullarda tutulur. Genellikle temiz havaya ve dış alana erişimleri yoktur. Sonuç olarak, yavru değirmenler tarafından üretilen yavru köpeklerin çoğu, doğuştan sağlık sorunları. Şüphelenmeyen bir alıcı yavrularını eve götürdüğünde genellikle çok hastalanırlar. Yavru değirmenlerin zulmünü yenmenin ve onların işten çıktığını görmenin tek yolu, onlardan yavru köpek satın almak değil!

Damızlık Kırmızı Bayrakları

Bir köpek yavrusu satın almaya gelince, dikkat etmek isteyeceğiniz bazı şeyler vardır. Karışık cins köpeklere bakarken yasal yetiştiriciler bulmak zordur. Bu özellikle tasarımcı köpekler için geçerlidir. Bununla birlikte, tasarımcı bir köpek yetiştiricisi ile arayabileceğiniz kırmızı bayraklar var. Yetiştiricileri taramaktan farklı değildir. safkan bir evlat edinmek .

 1. Her zaman satılık yavru köpekleri olan yetiştiriciler.
 2. Tesislerinde birden fazla yavru bulunan herhangi bir yetiştirici.
 3. Size istediğiniz herhangi bir köpek yavrusu seçeneği sunan yetiştiriciler.
 4. İlk önce yavru köpeği görmeden çevrimiçi ödeme yapmanıza izin veren herhangi bir yetiştirici.

Yavru köpeğinizi nereden satın alırsanız alın, yukarıda listelenen kırmızı bayraklardan herhangi birini görürseniz, uzaklaşmak . Güvende olmak ve size sağlık sorunları yaşatacak bir yavru satın almamak daha iyidir çünkü yetiştirici saygın değildir. Mümkünse her iki ebeveynin de AKC'ye kayıtlı belgeleri görmeniz her zaman önerilir.

Bir Kurtarma Bulma

Yetiştirmek için harcanan sıkı çalışma ve zamandan hoşlanmıyorsanız ve bir köpek yavrusu yetiştirmek , bir kurtarma merkezinden veya sığınaktan bir yetişkin karışımına sonsuza dek bir yuva sunmayı düşünebilirsiniz. Yeniden barındırılmak üzere reklamı yapılan Alman çoban husky karışımları olup olmadığını görmek için AnimalShelter.org gibi yerel kurtarma merkezlerine ve sitelere göz atın. Barınakta bulunan bir evcil hayvan sahiplenmek istiyorsanız, sosyal medya da haberi duyurmanın iyi bir yoludur.

Sıkça Sorulan Sorular

Karışımlarımızın çoğu hakkında pek çok soru alıyoruz ve çünkü Husky Alman Çoban karışımı Dışarıdaki en popüler tasarımcı köpeklerden biri, bu cins hakkında sık sık farklı sorular alıyoruz. Love Your Dog'da aldığımız sık sorulan soruların tam ve kapsamlı bir listesini bu karışımla ilgili olarak aşağıda derledik.

S: Gerberian Shepsky ne kadar büyüyor?
C: Bu duruma göre değişir çünkü her köpek farklıdır. Genellikle Gerberian Shepsky, tam büyüdüğünde 50 ila 80 pound arasında değişen orta ila büyük yapılı bir köpektir.

S: Gerberian Shepsky’nin kulübesi mi?
C: Evet ve epeyce tüy döküyorlar. Yine de bir Husky'den fazlası değil, bu yüzden safkan bir ırk düşünüyorsanız, bu karışım muhtemelen en iyisidir.

S: Gerber Shepsky'nin fiyatı ne kadar?
C: Bu, yetiştiriciye bağlı olarak oldukça dramatik bir şekilde değişebilir. Bu karışımın köpek yavrusu maliyetinin 1.000 ABD dolarının üzerinde olmasını bekliyoruz.

S: Alman Çoban Husky Mix Hipoalerjenik mi?
C: Hayır, bu köpek ortalamanın üzerinde bir köpek kulübesi olduğundan, alerjiniz varsa bu karışımdan kaçınmanızı öneririz.

S: Kedilerle iyi geçiniyorlar mı?
C: Çoğu durumda evet. Genç yaşlardan itibaren uygun şekilde sosyalleştikleri sürece, GSD ve Husky Mix'iniz diğer tüm hayvanlarla iyi bir şekilde sosyalleşmelidir.

S: Dairede bir tane alabilir miyim?
C: Büyüklük ve aktivite seviyeleri nedeniyle, apartman ortamında Gerberian Shepsky bulundurmanızı önermiyoruz. Koşacak alana ihtiyaçları var.

Son düşünceler

Size sonsuz sevgi ve sadakat verecek bir köpek arkadaşı arıyorsanız, bir Alman çoban husky karışımı sizin için cins olabilir. Bu karışım zarif ve bakmak çarpıcı . Kedinizin, halka açık olarak götürdüğünüz her yerde partinin hayatı olacağını hemen hemen garanti edebilirsiniz. Bununla birlikte, bu türün sahip olduğu aktivite seviyesini idare edebildiğinizden emin olmanız son derece önemlidir. Bizim (ve sizin) isteyeceğimiz son şey, barınağa geri dönmek zorunda olan bir yavruya sahip olmaktır.

Aktif, açık havada yaşam tarzının tadını çıkarmanız ve bolca zaman geçirmeye hazır olmanız gerekir egzersiz ve eğitim senin köpeğin. Ayrıca, köpeğinizi fırçalamaktan ve tımar etmekten zevk almalısınız. Shepsky çok tutuyor! Ailenize bir Gerberya Shepsky eklemeye karar verirseniz, herkesin hoşuna gidecek harika bir aile evcil hayvanı elde edeceğinizden eminiz.

Yorumlar