Köpeğim Az önce Bir Kuş Yedi! Sonra ne yapmalıyım?

Köpeğim Az önce Bir Kuş Yedi! Sonra ne yapmalıyım?

Köpeğiniz sizi şaşırttı mı? kuş yutmak ? Kuş gözlemciliği, köpeklerimiz de dahil olmak üzere birçok kişinin keyif aldığı bir hobidir. Ne yazık ki, bahçede bir kuşu yakından gözlemlediklerinde, köpeklerin akıllarında genellikle başka şeyler olur. “İzlemenin” hızla takip etmeye ve ardından yakalamaya dönüştüğünü fark edebilirsiniz! köpekler her türlü yemek olmamalı, bu yüzden bir kuş sürpriz olmamalı.

Bu sürücü, bazı aile köpekleri soylarından kaynaklanmaktadır. kuş avcıları olarak yetiştirildi . hakkında düşün Alman Kısa Tüylü İşaretçi , Örneğin. İşaret duruşları içgüdüseldir ve tarihsel olarak avcıları vahşi oyunun bulunduğu yere yönlendirmek için kullanılmıştır. Labradorlar başka bir kümes hayvanı cinsi , ve bu yavruların kuşlara karşı doğal bir içgüdüleri var! Bazı evcil köpekler kuşları takip edecek eğitim almamış olsalar bile !Bu nedenle, bazı köpeklerin tüylü arka bahçe ziyaretçilerimize hayran olması tamamen anlaşılabilir bir durumdur. Farelerin aksine Çoğu durumda, bu akıllı kuşlar, meraklı bir köpekle karşılaştıklarında hızla uçup gidebilirler. Nadiren de olsa, köpeğinizin bir kuşu yakalayabilmesi ve onları yemeye devam etmesi olabilir! Peki bu olduğunda ne yapmalısın? Hadi bakalım ve öğrenelim.

İçindekiler

Endişelenmeli miyim?

Çoğu durumda, köpeğin iyi olacak eğer tuhaf kuşu yerse. Toksik tehlikelerin aksine bazı amfibilerden , kuşların oluşturduğu tehlikeler bağırsak tıkanıklıkları ve bakteriyel hastalıklardır. Genellikle, bir kuşun kemikleri ve diğer kısımları, özellikle kuş taze ise, herhangi bir zarar vermez. Birçok kişi tercih köpeklerini çiğ besle , ve sindirim sistemleri pişmemiş kemikleri işlemek için donatılmıştır.Kemikler piştiğinde gerçekten sorun çıkarır. Pişmiş tavuktan elde edilen tavuk kemikleri bağırsak delinme riski taşır. hangisi ölümcül olabilir tedavi edilmezse. İyi haber şu ki, yavrunuz çoğu zaman tuhaf serçeyi veya mavi alakargayı yakalar ve yerse, senin yavru iyi olmalı .

Önlem olarak veterinerinizle iletişime geçmeli ve önümüzdeki 48 saat boyunca köpek arkadaşınızın davranışını izlemelisiniz. Genellikle, bu süre zarfında herhangi bir bağırsak tıkanıklığı belirtisi ortaya çıkar. Röntgen çektirmek faydalı olabilir, bu yüzden tavsiye ediyoruz. veterinerinizle hemen iletişime geçmek .

Köpeğim Bir Hastalığa Yakalanacak mı?

Yerde Ölü Kuş Olan Köpek

Köpeğiniz bir kuş yerse, izlemek isteyeceğiniz birkaç sağlık etkisi vardır.Köpeğinizin bir hastalığa yakalanması olası değildir. bir kuş tüketmek , özellikle de sağlıklıysalar. Bununla birlikte, yavru köpeğinizin sadece kuşun kafasını mı yoksa tüm kuşu mu yediği risk mevcuttur ve mevcuttur.

pitbull köpeği hakkında bilgi

Bu en iyisi şüpheli kal Köpeğiniz bir kuş yakalamada alışılmadık derecede başarılıysa, bir kuşta bulaşıcı bir hastalık bulunma olasılığı. Yabani kuşlar genellikle çoğu köpekten çok daha hızlıdır, özellikle de eğitimli kuş gözlemcileri olmayanlardan.

Enfekte bir kuş hastaysa daha uyuşuk olabilir. Aslında, yavrularınızın onu ilk etapta yakalamasının nedeni bu olabilir! Bölgede donuk görünümlü kuşlar fark ederseniz, uzak durun ve çok yakından izleyin. Hasta kuşlar bir şeyler atıştırmak için daha kolay yakalanabilir. Burada iki hastalık en dikkatli olmanız gerekecek.Salmonella

Yabani kuşlar sıklıkla bağırsaklarında salmonella taşımak . Bu, az pişmiş kümes hayvanlarında bulunan bir bakteridir ve çiğ tavukla çalışırken tüm temas eden yüzeylerin temizlenmesinin çok önemli olmasının nedenlerinden biridir. Neyse ki, araştırmalar köpeklerin yakalansalar bile genellikle iyi klinik sağlıkta kalacağını göstermiştir.Salmonellabakteri.

Hala, hasta olmak imkansız değil Tüketimden sonraki 48 saatlik süre boyunca yavrularınızı yakından izlemek iyi bir fikirdir. Kusma, ishal ve iştahtaki değişikliklere dikkat edin. Bunları veya 24 saatten uzun süren diğer ani davranış değişiklikleri fark ederseniz, kontrol için veterinerinizden randevu almanız en iyisidir.

İnsanların salmonellaya yakalanabileceğini unutmayın. Tüylü arkadaşınız daha sonra size iletebilir! Çok yaşlılar veya çok genç olanlar, başka bir nedenle bağışıklığı baskılanmış olanlar gibi daha fazla risk altındadır. Yavrularınızın yüzlerini yalamasına izin vermeyin ve çocuklara evcil hayvanların etrafında iyi hijyen öğretin.

klamidya

Klamidya başka bir bakteri türüdür. köpekler alabilir kuşlardan, özellikle dışkılarıyla temas halindelerse. Bu klamidya türünün bilimsel adı “klamidya psittaci”. Bu bir solunum bakterileri ve köpeklerden insanlara geçemez. Köpeklerde Chlamydia'nın semptomları arasında nefes nefese kalma, nefes almada zorluk ve tahriş olmuş gözler bulunur.Bir kuşla etkileşime girdikten veya bir kuş yedikten sonra bu belirtileri fark ederseniz, veterinerinize haber verin ve randevu alın. Veterineriniz Chlamydia'dan şüpheleniyorsa, teşhisi doğrulamak için sürüntü alacaktır. Neyse ki, bu bakteri bir dizi antibiyotik ile tedavi edilebilir.

Köpeğim Bir Kuşu Sindirebilir mi?

Köpek Tarlada Kuş Yedi

Köpeğinizin boyutuna ve kuşun boyutuna bağlı olarak, kemikleri ve tüyleri sindirmek sorun olmamalıdır.

Yenilen bir kuşun çoğu kısmı bağırsaktan geçebilecektir. zarar vermeden . Bununla birlikte, kemikler ve tüyler sindirilemez. Yavrunuz küçük bir ötücü kuşla yemek yemeyi seçerse, kemiklerden herhangi birinin ölmesi pek olası değildir. tıkanıklığa neden olmak büyüklüklerinden dolayı. Ancak, bazı kuşlar oldukça büyüktür ve. Köpeğiniz martı büyüklüğündeki bir tanesini yakalamayı başarırsa, tıkanıklıkla sonuçlanabilir.

Peki ya Kuş Kemikleri ve Tüyleri?

Kemik sorunlara neden olabilir daha mideye ulaşmadan! Yemekten hemen sonra tekrar tekrar aşırı tükürük veya öksürük fark edebilirsiniz. Bu, bir kemiğin ağızda veya boğazda bir yere sıkıştığını gösterebilir ve hemen bir veterinerden yardım almanız gerekir. Engeli teşhis edebilir ve onu rahatlatmanın en iyi yolunu bulabilirler.Bağırsakta daha aşağılarda bir tıkanıklık belirtilerinin görülmesi 48 saat kadar sürebilir. belirgin hale gelmek . Kusma, ishal, iştah değişiklikleri veya karın ağrısına dikkat edin ve birkaç saat içinde çözülmezse veterinere gidin. Bağırsak tıkanıklıkları söz konusu olduğunda tüyler kemiklerden daha az sorun yaratır.

Genellikle herhangi bir sorun olmadan geçebilecek kadar hassastırlar. Sadece köpeğinizin kakasında bulunan birkaç tüyün tadını çıkaracaksınız! Yine de, yavrularınızın yediği bir şey hakkında endişeleriniz varsa, veterinerinizle iletişime geçin . En iyi nasıl devam edecekleri konusunda tavsiyede bulunabilecekler.

Köpeğimden Sonra Nasıl Temizlik Yapmalıyım?

Ağzında Kuşla Spaniel Avı

Yavrunuz kümes hayvanı yemeye karar verirse, köpek öpücüklerinden uzak durun.Köpeğiniz bir kuş yedikten sonra, özellikle de salmonella riskiyle birlikte, muhtemelen bir süre köpek öpüşlerinden uzak durmak isteyeceksiniz! Ağızlarındaki tükürük bir şey yapacak işleri temiz tutmak için iyi bir iş ancak ağzını düzgün bir şekilde durulamak için, yavrularınızı biraz su içmeye teşvik edin. Bunu, kasesini tatlı suyla doldurup köpeğinize göstererek yapabilirsiniz. Deneyim sırasında ne kadar dağınık olduklarına bağlı olarak, bir evde banyo yapmak kesinlikle sırada olabilir.

Suyu kaseye çarpmak ilgisini çekmesine yardımcı olabilir. Suya birazcık tavuk suyu daha çekici hale getirebilir, ancak su kabını kısa süre sonra tamamen temizlediğinizden emin olun, çünkü bir kapta oturan tavuk suyu bakteriler için mükemmel bir üreme alanıdır!

Ağzı taze tutmanın bir başka yolu da diş çiğnemesi kullanmaktır. Bazı çiğnemeler, ağız kokusunu maskeleyecek bir nane aroması bile içerir. Tabii ki, en iyi yol köpeğinizin ağzını temiz tutun köpekler için güvenli bir diş macunu kullanarak dişleri fırçalamaktır. Bu sadece nefesi tazelemeye ve ağzı temizlemeye yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda dişleri ve diş etlerini sağlıklı tutacaktır.

Davranışı Nasıl Durdurabilirim?

Yavrularınızın kuş yakalama işine karışmasını istememek için kesinlikle birçok neden var! Kuş takip etme davranışını şu şekilde engelleyebilirsiniz: köpeğinizin dikkatini çekmek (adlarını söylemeyi deneyebilirsiniz) bir kuşa ilgi duyduklarını fark ettiğiniz anda. Size baktıklarında övün ya da ödül verin. Bu, yalnızca bir kuşa odaklanmalarını bozmakla kalmayacak, aynı zamanda yeniden arama eğitimini de güçlendirecektir.Özellikle kuş güdümlü köpekler için, onları tasmalı tutmak veya yakından izlemek en iyisi olabilir. Bu, özellikle kuşlara erişebilecekleri bir bölgede yaşıyorsanız geçerlidir. Fido'yu bir getirme oyunu veya diğer etkinliklerle meşgul etmek, herhangi bir vahşi yaşamdan dikkati dağıtmak yakın çevrede olabilir. Kuş kapma davranışına karşı ekstra bir önlem, köpeğinizin tasmasına bir dizi çan takmaktır. Çanlar bir uyarı görevi görecek ve bölgedeki kuşlara güvenliğe geçmeleri için ekstra zaman tanıyacaktır.

Son düşünceler

Özellikle tüm potansiyel riskler söz konusu olduğunda, köpeğiniz bir daha kuş bakmaya başladığında hazırlıklı olmak isteyeceksiniz. Sizi, köpeğinizi ve yerel ekosistemi güvende tutmak için köpeklerin ve yabani kuşların karışmasını önlemek en iyisidir. Ancak, köpeğiniz yakalarsa ve küçük bir ötücü kuş yiyor , herhangi bir zarar görmeleri olası değildir. Bunları genellikle evde izleyebilir ve yalnızca belirtiler görürseniz veterineri arayabilirsiniz.

Yorumlar